A 3. rész - A király visszatér

Több
20 éve 8 hónapja #166091 Írta: Gwaleriol
Gwaleriol válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Toma írta: Igazán nagy hatással, Sean Astin volt rám, mind három rész közül ebben volt a legjobb. Szerintem a trilógia összes színészi teljesítményét véve is magasan Sean volt a legjobb! Nem is értem korábban miért nem fedezték fel erről az oldaláról?! Remélem ezek után többet lehet majd látni a mozikban.

Maximálisan egyetértek veled! Mint "elfogulatlan" Samu/Sean rajongó! :D

A közeledő vihar elől a bátorság a legjobb menedék, meg a remény.
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #166085 Írta: Tarathradiel
Tarathradiel válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Iowa írta: Fuh, de nagyon egyetértek!!! :D
(A leborulokkal főleg...másképp is. :D )


Nem is tudom miért sejtettem hogy egyet fogsz érteni... :D

Boromirral kapcsolatban: Nekem a filmben sokkal szimpatikusabb volt, mint a könyvben...
De tényleg minden szereplő nagyon el lett találva! Nem tudnék olyat mondani, aki ne lett volna...

"A művészet a kimondhatatlan tolmácsa..."
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #166076 Írta: Iowa
Iowa válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Tarathradiel írta: Nóli: Én sem nagyon értem mit értesz az alatt, hogy "mindenki tudja mire gondolok, amikor azt mondom hogy Elijah nem jó Frodónak"... :roll: Mert őszintén szólva nekem fogalmam sincs...Én leborulok előtte, hogy képes volt így eljátszani ezt a szerepet az összes nehézségével együtt és ráadásul ilyen fiatalon! És ebben a részben bárki bármit mondhat, de óriásit alakított...

Fuh, de nagyon egyetértek!!! :D
(A leborulokkal főleg...másképp is. :D )

Lij, you are my life!
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #166067 Írta: Toma
Toma válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Érdekes! Nekem Boromir karaktere került teljesen más megvilágításba, miután megnéztem az első részt! Sokkal jobban átéreztem Sean Bean játékán keresztül, hogy milyen lelki válságba is kerül Boromir a Gyűrű miatt.

"Arany napsugárban, csillag fényét lesve
vár reám valaki, míg leszáll az este..."
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #166062 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Szerintem a szinészek mindegyike nagyon el lett találva, az én kedvenceim viszont Frodo, Samu és Aragorn a hölgyek közül meg Eoweyn. Mindez már a könyv olvasásakor is igy volt, de a szinészi választások minden várakozásomat felülmúlták és tényleg azon vonásaik vannak kiemelve amelyek a legfontosabbak. :mrgreen: :up:

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #166052 Írta: Tarathradiel
Tarathradiel válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Ma láttam ismét és nem tudom, de mindig jobban és jobban tetszik...A környezetem már lehet hogy bolondnak tart, hogy ennyiszer megnézem, de kit érdekel! :D
Most nem fogom újra felsorolni a kedvenc részeket, mert egyszer már úgyis leírtam, de ez a film...Na mindegy, nagyon ki tud készíteni...

Nóli: Én sem nagyon értem mit értesz az alatt, hogy "mindenki tudja mire gondolok, amikor azt mondom hogy Elijah nem jó Frodónak"... :roll: Mert őszintén szólva nekem fogalmam sincs...Én leborulok előtte, hogy képes volt így eljátszani ezt a szerepet az összes nehézségével együtt és ráadásul ilyen fiatalon! És ebben a részben bárki bármit mondhat, de óriásit alakított...

"A művészet a kimondhatatlan tolmácsa..."
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #166051 Írta: Toma
Toma válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Ma láttam másodszor a filmet! Nem tudom miért, de sokkal nagyobb hatással volt rám most, mint először. Talán mert ma alig voltak a moziban, és nem telefonáltak, ill. nem mászkáltak állandóan ki-be!

Szóval egy-két valóban apróságot leszámítva elképesztően tetszett!!! A legutolsósorba vettem a jegyet, így nem volt kínos, hogy - komoly férfiember létemre :D - bizony nem egyszer elpityeredtem rajta!

Igazán nagy hatással, Sean Astin volt rám, mind három rész közül ebben volt a legjobb. Szerintem a trilógia összes színészi teljesítményét véve is magasan Sean volt a legjobb! Nem is értem korábban miért nem fedezték fel erről az oldaláról?! Remélem ezek után többet lehet majd látni a mozikban.

Szerintetek ki volt a legjobb? Ki hozta leginkább a szerepét?

"Arany napsugárban, csillag fényét lesve
vár reám valaki, míg leszáll az este..."
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #166039 Írta: Idril
Idril válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Amikor Elrond hozza Andúrilt és mondja Aragornnak, hogy délen egy kalózsereg közelít, akkor mutatják a kalózokat és ott van PJ. Én egyből kiszúrtam, középen áll és int egyet a kezével

Nap fénye világosságot,
Hold fénye teljességet,
Víz színe tisztaságot,
Csillagok fényességet
Adjatok!
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #166035 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Ami azt illeti én úgy hallottam, hogy a megye felszabaditását teljesen kihagyták igy a bővebben sem lesz benne, :cry: én örültem volna, ha mégi beleteszik. Akkor talán jobban átérezhető lett volna, hogy a veszély az egész világukat veszélyezteti és nem csak Rohant meg Gondort. Ez viszont a film érdemeiből nem von le semmit, az úgy jó ahogy van a kis hibáivan együtt :) :P :lol: :D

Frodó alakját nem nagyon tudnám elképzelni Elijah nélkül, akkor már nem lenne az igazi. Fiatal szinészként szerintem tökéletesen oldotta meg ezt a nagyon nagy és nehéz feladatot. :mrgreen: :up:

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #166033 Írta: Iowa
Iowa válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Nóli írta: és asszem mindenki tudja mire gobndolok, amikor azt mondom, hogy Elijah nem jó Frodónak

Ezt hogy érted? Én spec nem tudom mire gondolsz...
Főleg, hogy szerintem kár is kritizálni Elijaht, mert tökéletes volt Frodo szerepében...
(Orli az olifánttal meg még mindig tetszik. :D )

Lij, you are my life!
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #166027 Írta: Robert B
Robert B válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Qmarton írta: :P Azér' ciki, hgy a "megye megtisztítását" kihagyták. Szerintetek az extra DVD-ben benne lesz? Na mindegy!


Nem lesz... szvsz. hála Istennek!

The answer is Jesus. But tell me... what is the question?!
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #166023 Írta: Qmarton
Qmarton válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
:P Azér' ciki, hgy a "megye megtisztítását" kihagyták. Szerintetek az extra DVD-ben benne lesz? Na mindegy!
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #166018 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Vasárnap nézem, ijjáijjáó!
(azért pár bakit megnézek ;) )
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #166006 Írta: Tinúviel!Tinúviel!
Tinúviel!Tinúviel! válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Szerintem minden színész igazán jól lett kiválasztva! Én személy szerinte nem tudnám elképzelni Frodót más színésszel. az egész úgy jó, ahogyan van! Holnap megint megnézem és ennek már előre örülök! Hihetelen, hogy már tényleg megy a mozikban! Szerintem én ezt még fel sem fogtam igazán!!!! :oops:

"Ebben a mesében részeg a herceg és ronda a királylány, de a néha a szemétdomb felett is felragyok a szivárvány..."
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #166005 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Meleth_lin írta: bocs Nóli, de "meg vagy lincselve" :roll: . Sokban egyetértek veled (Denethor, pl, meg a Banyapók, meg a "Samut hazaküldjük" részek), DE Elijah Wood igenis jó Frodónak (és ezt tök elfogulatlanul mondom...)...javasolj jobb színészt a szerepre... A múmakos Legsis rész meg...hát, azt írták több cikkbe is, hogy eleve azért lett kitalálva, mert a rajongóknak tetszett a "lépcső-board", meg a pacira való felszltózás a TTT-ben, OK kicsit durva...(főleg az, hogy Aragorn meglátja a olifántot, és egyből Legolas jut róla az eszébe :D ) egyébként, ha már ide is belerakták a versengésüket, az jó volt, mikor Gimli mondja, hogy "de azért ez egynek számít". egyébként én is mindig csak azt mondom,ha valakinek elmesélem, hogy mi volt benne rossz, meg a végére azt, hogy SZUPER volt!!! :P


Őszintén szólva nem ismerem annyira a színészeket, hogy most jobbat jevesoljak, és asszem mindenki tudja mire gobndolok, amikor azt mondom, hogy Elijah nem jó Frodónak, és most nem kívánom újra részletezni. Ez az én véleményem

If I promise not to kill you, can I have a hug?
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #166004 Írta: Meleth_lin
Meleth_lin válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
bocs Nóli, de "meg vagy lincselve" :roll: . Sokban egyetértek veled (Denethor, pl, meg a Banyapók, meg a "Samut hazaküldjük" részek), DE Elijah Wood igenis jó Frodónak (és ezt tök elfogulatlanul mondom...)...javasolj jobb színészt a szerepre... A múmakos Legsis rész meg...hát, azt írták több cikkbe is, hogy eleve azért lett kitalálva, mert a rajongóknak tetszett a "lépcső-board", meg a pacira való felszltózás a TTT-ben, OK kicsit durva...(főleg az, hogy Aragorn meglátja a olifántot, és egyből Legolas jut róla az eszébe :D ) egyébként, ha már ide is belerakták a versengésüket, az jó volt, mikor Gimli mondja, hogy "de azért ez egynek számít". egyébként én is mindig csak azt mondom,ha valakinek elmesélem, hogy mi volt benne rossz, meg a végére azt, hogy SZUPER volt!!! :P

"(...)That's the most important part of the story: the ending.
This one... is very good. This one's perfect."
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #165990 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Ezt a "kritikát" egy barátnőmnek írtam, de gondolom itt is megáll:

A Gyűrűk Ura III. meg nagyon jó lett!!! Ott voltam az éjféli premieren, és annyira, de annyira jó!!! Valószínűleg szombaton is megyek megnézni, és lehet hogy vasárnap is, de hogy egyik nap ott leszek, az biztos :-) . Habár te nem olvastad, azért kicsit kritikázok neked...
Szóval szerintem van olyan jó mint az első (a másodikat meg nagyon nehéz lenne alulmúlni), csak néhány apróbb hiba van benne meg egy komolyabb, de semmi eget verő (pont úgy ahogy az elsőben),
szóval a komolyabb hiba az Denethor volt, aki egy „szadista vénember” lett, pedig eredetileg egy „elvakult és kemény idős helytartó” lenne... Szóval az a rész, amikor Faramirt visszaküldi Osgiliathba, megkéri Pippint hogy énekeljen, és közben zabál és a meggylé úgy fröcsög a szájából, mintha vér lenne, az azért enyhe túlzás volt.
Meg én egyes jeleneteket sokkal jobban kihangsúlyoztam volna, pl.:
a könyv annyira szépen írja le Samu harcáta banyapókkal, hogy emberi kéz nem döfhette át vastag irháját, hanem ő maga „ült bele” Samu kardjába, önmagát karóra húzva...
Meg szerény véleményem szerint elég rövid volt Torech Ungol (mármint a Banyapók odúja), a könyvben sokkal hoszabban gyalogolnak. Meg hogy Frodó visszaküldi Samut! Lehet hogy kicsit elhomályosult a látása meg Gollam ármánykodott, de azért erről szó sem volt!
Meg kár, hogy nem rakták bele Faramir és Éowyn szerelmi szálát, az annyira szép lett volna... (Bár az a bővítettben biztosan benne lesz)
És ami meg kicsit nevetséges volt, hogy amikor Éowyn és Trufa legyőzik a Nazgúlkirályt, a könyvben még legalább 60 oldalon keresztül lábadoznak meg betegek és aggódnak az életükért, mire ők a filmben, 3 perc múlva már csatába lovagolnak...
Ja, és Elijah Wood nem jó Frodónak, Orlando Bloom olifántos jelenete meg röhejesen sz*r, de ez már igazán nem számít...
De hiába kritizálok ennyit, attól még nagyon tetszett... :-) =

(Orlando és Elijah fanok, ne lincseljenek meg!!!! Bocsánatot kérek, de ez az én véleményem...)

If I promise not to kill you, can I have a hug?
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #165931 Írta: Gwaleriol
Gwaleriol válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

A közeledő vihar elől a bátorság a legjobb menedék, meg a remény.
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #165872 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Lominas írta: Még csak 1x láttam A FILMET (szombaton lesz a második...), de szvsz azonnal kiszúrtam PJ-t. Nem emléxem pontosan mikor, de egy alkalommal beszélnek az umbari kalózokról és mutatják is az egyik hajó fedélzetét. Na ott mászkál egy alak, akiről azonnal ő jutott eszembe :-)
Majd másodszorra jobban megfigyelem :-)


:P :idea: Én már kétszer láttam a filmet és szvsz PJ sétál ott a kalózhajón! :mrgreen: :up:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #165861 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
A werkfilmben nekem is az a kedvencem amikor elhangzik az I'm the sexiest!, az tényleg olyan kis hobbitosra sikerült! :pippin5: :P Talán ezért lettek ilyen jók a karakterek megformálásai, mert a szinészek jelleme hasonlit az általuk játszott figurára. :)

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #165857 Írta: Lominas
Lominas válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Még csak 1x láttam A FILMET (szombaton lesz a második...), de szvsz azonnal kiszúrtam PJ-t. Nem emléxem pontosan mikor, de egy alkalommal beszélnek az umbari kalózokról és mutatják is az egyik hajó fedélzetét. Na ott mászkál egy alak, akiről azonnal ő jutott eszembe :-)
Majd másodszorra jobban megfigyelem :-)
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #165852 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

A Fehér Lovas írta: Sziasztok!
Tegnap volt este 9-kor az F+-on egy film,az volt a címe,hogy "Így készült a Király visszatér".Nem volt túl rossz,van egy olyan érzésem,hogy felkerül majd az egyik DVD extrái közé.A stúdió munkálatai közé szépen beletekinthettünk,és érdekes volt látni,hogy milyen családias légkör alakult ki a stáb tagjai között.Azt hiszem megismétlik majd,szerintem érdemes megnézni.

Az RTL-en is adták,én ott láttam.Mikor a szinészek visszamennek az utóforgatásokra,Viggo az egyik jelenete után odamegy P.J.-hez átöleli,és elkezd rázkódni...elég egyértelmű,hogy sír...Bár nem látni az arcát.Szerintem tök megható volt... :oops:
Viszont mikor Billy arról beszél,hogy Dommal azon versenyeznek kinek jobb a ruhája,az nagyon ari volt. ' I'm the sexiest...' :D

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #165843 Írta: A Fehér Lovas
A Fehér Lovas válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Sziasztok!
Tegnap volt este 9-kor az F+-on egy film,az volt a címe,hogy "Így készült a Király visszatér".Nem volt túl rossz,van egy olyan érzésem,hogy felkerül majd az egyik DVD extrái közé.A stúdió munkálatai közé szépen beletekinthettünk,és érdekes volt látni,hogy milyen családias légkör alakult ki a stáb tagjai között.Azt hiszem megismétlik majd,szerintem érdemes megnézni.

Aki tanul, de nem gondolkodik, elveszett ember. Aki gondolkodik, de nem tanul, nagy veszélyben van. (Konfucius)
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #165800 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Hát a tökös pasas tényleg eléggé hasonlit Andyre, de a fejemet teszem rá, hogy nem ő az :!: , de a középső sem, szerintem.

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #165784 Írta: Iowa
Iowa válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Palimir írta: Beszélt valaki arról, hogy a Film végén a "tökös" pasas is Andy Serkis lenne. Szerintem nem :)
Hasonlított a szájmozgása, de ha jobban megnézitek szerintem inkább ő az (középen): kép

Ha már mindenképp hasonlítania kellene valakire akkor szerintem már inkább hasonlít Deagolra... de még rá sem igazán... :roll:

Lij, you are my life!
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #165782 Írta: Iowa
Iowa válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Csűrös Rozi írta: Én még egyik filmben sem vettem észre PJ-t. Nem figyeltem eléggé? :roll: Mikor szerepelt?

Az első részben a Pajkos Póninál... a második részben Ő is egy harcos volt a Helm szurdoki csatában.
A harmadikban nem láttam...

Lij, you are my life!
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #165780 Írta: Csűrös Rozi
Csűrös Rozi válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Én még egyik filmben sem vettem észre PJ-t. Nem figyeltem eléggé? :roll: Mikor szerepelt?

A Valák óvjanak utadon az ég alatt.
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #165769 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Erda niire (Area) írta: PJ lányát én is észrevettem, amikor Framair kilovagolt, de PJ-t magát még nem. Na, majd szombaton alaposabb leszek. :D


Én felfedezni véltem a morannoni csatánál a gyalogosan felsorakozó gondori katonák között (feltűnően alacsony az egyik, és szőrős, meg kissé túlsúlyos... ;)

De nem vagyok biztos benne, mert nagyon passzívan ácsorog, márpedig az első két részben mindig "csinált" is valamit a vásznon...


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #165764 Írta: Palimir
Palimir válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Palimir írta: Én szerintem nem ő az! :) :P

Ja és ezt úgy mondom, hogy (eddig) 3x láttam ;)

Minden megtörténhet... még az is ami nem.
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #165757 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Sziasztok!

Ezeket ti elsőre vettétek észre? Mert én akkor vagy nagyon rossz megfigyelő vagyok, vagy nagyon lekötöttek a kedvenc karaktereim. :oops: :lol:
Na, majd vasárnap...
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.076 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére