A 3. rész - A király visszatér

Több
20 éve 8 hónapja #163695 Írta: hedge_hog
hedge_hog válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Balrog Sándor írta: :?: Mindenki írta hogy a Végzet hegyénél eltér a film a könyvtől. Miben?

Abban, hogy Gollam a saját örömködése és ugrálása miatt esik bele a lávába. Szó sincs olyasmiról, hogy még egyet verekedjen Frodóval a Gyűrűért. Ezt is, meg a Frodó-lezuhan-de-mégse dolgot elég erőltetettnek éreztem. :roll:
Arról nem beszélve, hogy Frodó akármennyire is durva pokrócként viselkedik Samuval a könyvben, annak eszébe nem jutna hazamenni. Itt meg az első szóra elindul visszafelé.
Értem, hogy mindezekkel a durva dramaturgiai változatásokkal mi volt PJ célja, főleg így harmadszorra látva a filmet, de hát vannak bizonyos limitek, amiket azért mégsem kellett volna túllépni. :evil: Néhány kulcsfontosságú jelenet átírásával okozott csalódottságom ellenére is azt kell mondanom, hogy a ROTK -a meglehetősen gyenge TTT után, és persze azt nem számítva is- nagyon jó lett! Kíváncsian várom az EE verziót.

~ Une lumi
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #163693 Írta: Gyémánt_Hajnal
Gyémánt_Hajnal válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Csak annyit mondhatok: Vége.

De bennünk él,
Szívünkben megkísért
És valami még remél,
Újra-újra visszatér.

Hát ez volt a harmadik film is.

"És ha egyszer rajtam lánckerék taposna

Alattam a Föld is sírva beomolna."
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #163691 Írta: Eszterprise-Estel
Eszterprise-Estel válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Először is, végre rászántam magam, és megváltoztattam a nevem. Most az új és a régi egy ideig kötőjellel megy, aztán csak az új, az Eszterprise marad. Mindenhol máshol a neten így vagyok fenn.

Na, ebben a percben estem haza a moziból. A film nagyon jó, nagyon látványos, és nagyon eltér a könyvtől. Jobb, mint a TTT, viszont a zenéje nem annyira ütős. Aragorn végül csak megmosta a haját. Denethornak miért kellett olyan rondán ennie? A vége elég vontatott, pedig nincs benne megye megtisztítása. (a könyvet mikor olvastam, sajnáltam hogy véget ért.) A bővítettben biztos lesz, volt rá utalás. Ugyan ez a helyzet az ispotállyal.
Még oldalakat tudnék teleírni, de muszáj ágyba zuhannom.

A remény hal meg utoljára
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #163688 Írta: Eldafinde
Eldafinde válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
A Eruchîn! Tollen i l

"Ó, tünde-nép Völgyzugolya,
mint villám vágtatunk oda"
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #163687 Írta: Balrog Sándor
Balrog Sándor válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Na ha már lehet spoilerkedni...

Az a pillnat ami nekem a legeslegjobban tetszett (bár az egész nagyon tetszett) az a rész amikor Gollam megszerzi a gyűrűt a végén, és amikor felemeli azon keresztül mutatják a boldog képét. Lehet hogy senki nem érti miért olyan jó ez, de szerintem az egyik legjobb része a filmnek. 8)

Legolas olifántos magánszáma szerintem eléggé hülye rész lett.

A holtak serege a csata végén pedig olyan mint valami nagy zöld takony ami végigfolyik mindenen. :D

:?: Mindenki írta hogy a Végzet hegyénél eltér a film a könyvtől. Miben?
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #163666 Írta: Robert B
Robert B válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Ringbearer írta: Itt ulok szemben a Plazaval, hat remelem nem hagytak ki semmi
fonotosat, es nem szurtak el (nem ugy, mint a Matrix 3-at...)!
Szegeny OneRing, ott fogok bogni... :cry:



Mostmár felesleges azon törnöd a fejed, hogy tetszeni fog e vagy sem. Nézd meg a filmet, és azután alkoss véleményt!

The answer is Jesus. But tell me... what is the question?!
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #163658 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Itt ulok szemben a Plazaval, hat remelem nem hagytak ki semmi
fonotosat, es nem szurtak el (nem ugy, mint a Matrix 3-at...)!
Szegeny OneRing, ott fogok bogni... :cry:

"Be the change you want to see." Gandhi
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #163648 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Mostantól szabad a vásár!

Jöhetnek a minden részletre kiterjedő vélemények!

Kinek mi tetszett / mi nem tetszett?

Ha találtatok hibát a szinkronban vagy a feliratban, írjátok meg a Szinkron topicba!
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #163618 Írta: Robert B
Robert B válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Gwaleriol írta: Danubius kritika (spoileres):

"A király visszatér várva-várt. De nem lehet lelkileg eléggé felkészülni rá. Zseniális. Erőteljes. Kerek egész. Képsorai mennyei mannával etetik a szemet, hangorkánjai, effektjei brutális támadást intéznek a dobhártyáknak. "


Fűűű, azért ez elég giccses! :quasi: Ennyire azért nem nagy a film.

The answer is Jesus. But tell me... what is the question?!
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #163614 Írta: Robert B
Robert B válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Erda niire (Area) írta: Végigolvasva ezt a mit hagytak ki listát lassan elmegy a kedvem a dologtól.... :| és a dúnadánokkal mi van? Azokat nem láttam a holtak ösvényén az előzetesben!

Nekem is csak szombatra, 17:45-re sikerült jegyet szerválnom, és addig asszem nem jövök ebbe a topicba, nehogy előjétek nekem itt a poént. :D

ja, és még valami ami nem tetszett a kritikában: "Rá lehet világítani a toronyból, mennyire betűhű Jackson látomása, milyen őrülten boldog lenne Tolkien a digitálhumán Gollamtól, eldobná a haját az olifántok seregétől, kiverné a hideg frász a fogköves orkoktól, beleszerelmesedne a tündékbe mind, nyerítene Gimli poénjain, könnyeket hullajtana Liv Tyler szomorú szépségén, és büszkén kihúzná magát Viggo Mortensen királyian csapzott loknijait látva. "


Kérdés: Miért olyan mocskosul fontosak azok a szerencsétlen dúnadánok a filmbe? Csomóan nyafognak miattuk. Holott a filmben egyszerűen csak jelen vannak. Szerepelnek egy pár leírásban és mondanak 3-4 mondatot összesen. Nem értem, hogy miért nem lehet felfogni, hogy nem lehet minden fél mondatos szereplőt a könyvből átemelni a filmre. Nincs semmi értelme. Én pl. Imrahilt és Beregondot csak 7. 8. olvasásra tudtam megjegyezni. Addig mindig elfelejtettem a létüket a könyvben.

The answer is Jesus. But tell me... what is the question?!
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #163596 Írta: Gwaleriol
Gwaleriol válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Danubius kritika (spoileres):

Peter Jackson mesterhármasa

Ez a legjobb a cikkben:

"A király visszatér várva-várt. De nem lehet lelkileg eléggé felkészülni rá. Zseniális. Erőteljes. Kerek egész. Képsorai mennyei mannával etetik a szemet, hangorkánjai, effektjei brutális támadást intéznek a dobhártyáknak. "

Nagyon-nagyon türelmetlen vagyok! Pedig már csak pár órát kell kibírni.

A közeledő vihar elől a bátorság a legjobb menedék, meg a remény.
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #163585 Írta: Lora
Lora válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Erda niire (Area) írta: ja, és még valami ami nem tetszett a kritikában: "Rá lehet világítani a toronyból, mennyire betűhű Jackson látomása, milyen őrülten boldog lenne Tolkien a digitálhumán Gollamtól, eldobná a haját az olifántok seregétől, kiverné a hideg frász a fogköves orkoktól, beleszerelmesedne a tündékbe mind, nyerítene Gimli poénjain, könnyeket hullajtana Liv Tyler szomorú szépségén, és büszkén kihúzná magát Viggo Mortensen királyian csapzott loknijait látva. "[/color]


öh......erre mit mondjak??? elég egy furi izé...

Gyöngycem (voltam valaha)
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #163578 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Végigolvasva ezt a mit hagytak ki listát lassan elmegy a kedvem a dologtól.... :| és a dúnadánokkal mi van? Azokat nem láttam a holtak ösvényén az előzetesben!

Nekem is csak szombatra, 17:45-re sikerült jegyet szerválnom, és addig asszem nem jövök ebbe a topicba, nehogy előjétek nekem itt a poént. :D

ja, és még valami ami nem tetszett a kritikában: "Rá lehet világítani a toronyból, mennyire betűhű Jackson látomása, milyen őrülten boldog lenne Tolkien a digitálhumán Gollamtól, eldobná a haját az olifántok seregétől, kiverné a hideg frász a fogköves orkoktól, beleszerelmesedne a tündékbe mind, nyerítene Gimli poénjain, könnyeket hullajtana Liv Tyler szomorú szépségén, és büszkén kihúzná magát Viggo Mortensen királyian csapzott loknijait látva. "

'Is there anybody out there?'
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #163538 Írta: Robert B
Robert B válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Ulmo írta: Szép lista! Érthető, hogy egy órával lesz hosszabb a bővített.

Morgul írta: 15. benne lesz Szauron szájával folytatott beszélgetés (ezzel megváltozik a csata értelme Moranonnál)**


Remélem, ez úgy fog zajlani, mint a könyvben. Mert ha nem, az gázos lesz... :roll:


Azt mondják, hogy ugyanúgy fog lezajlani, mint a könyvben: amikor odavágtatnak a kapuhoz és szólítják Mordor fekete urát, akkor nem a mordori sereg fog megindulni a kapu mögül, hanem a fekete númenori kapitány (Szau. szája) fog kijönni kíséretével és megadásra szólítja fel Aragornékat. Megmutatja nekik a mithril páncélt és a tündeköpenyeket. Gandalf elveszi tőle ezeket, majd elküldi őt. Ezután indul majd meg a sereg a kapun túlról.

The answer is Jesus. But tell me... what is the question?!
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #163537 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Akkor rengeteg dolog,ami a trailerben volt, csak a bővítettben kerül vissza?
Ez az utóvágások következménye.
Van jegyem a 10-ei vetítésre! Háromnegyed 6-kor!!! Istenem! Micsoda izgalom!

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #163536 Írta: Robert B
Robert B válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Alyr Arkhon írta: Én legjobban a Boszorkányúrral folytatott beszélgetést hiányolom a moziváltozatból+ Szauron Száját


Milyen beszélgetés a Boszorkányúrral? Ki beszélget vele? Vagy a Gandalffal való összecsapására gondolsz?

The answer is Jesus. But tell me... what is the question?!
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #163528 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Én legjobban a Boszorkányúrral folytatott beszélgetést hiányolom a moziváltozatból+ Szauron Száját

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #163525 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Szép lista! Érthető, hogy egy órával lesz hosszabb a bővített.

Morgul írta: 15. benne lesz Szauron szájával folytatott beszélgetés (ezzel megváltozik a csata értelme Moranonnál)**


Remélem, ez úgy fog zajlani, mint a könyvben. Mert ha nem, az gázos lesz... :roll:
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #163523 Írta: Robert B
Robert B válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Alyr Arkhon írta:

Fiona írta: Most igy a kihagyott jelenetekből összeállított képkockákból kiindulva kérdezem én: van egyáltalán olyan jelenet, amit nem hagytak ki?????? :(


Egyetértek...
Mi van egyáltalán a filmben?
(majd ma kiderül)


Ezek köztudottan csak a bővített filmben lesznek benne. Egyébként a kulcsfontosságú jelenetek mind benne vannak a filmben. Ha visszaolvastok, akkor találtok itt a fórumon egy listát a kihagyott (bővítettbe visszakerülendő) jelenetekről.
Íme:

Eddig ismert bővített jelenetek:

Figyelem SPOILEREK!

1. Keresztút (király szobor)*
2. Szarumán hangja fejezet + Szarumán és Gríma halála***
3. Gimli és Legolas sörrel koccintanak / sörivásban versenyeznek Meduseldben**
4. Aragorn is belenéz a palantírba és megmutatja magát Szauronnak(Gandalffal is beszél erről)***
5. Kiderül, hogy Denethor miért őrül meg (valószínűleg mégis lesz palantírja a bővítettben)**
6. A Holtak ösvénye hosszabb és horrorisztikusabb lesz*
7. Az umbári kalózokkal vívott csata lehet, hogy visszakerül**
8. Minas Tirith ostroma és a Pelennor mezei csata hosszabb lesz*
9. Gandalf szembeszáll Morgullal (Morgul elröri a botját) - ekkor hangzik fel a kürtszó***
10. Trufa esküt tesz Theodennek Meduseldben***
11. Cirith Ungol tornya valószínűleg ki lesz bővítve (Samu ruhát szerez, rájönnek, hogy a mithril páncélt elvitték)**
12. Cirith Ungol tornyánál a néma őrök fontosabb szerepet játszanak majd**
13. Legolas megnyugtatja Aragornt a Holtak ösvénye után***
14. Frodó és Samu mordori útja sokkal hosszabb lesz (orkok kezére kerülnek, megszöknek az orkoktól, több vándorlási jelenet, eldobják az ork páncélt és a csomagjaikat stb.)***
15. benne lesz Szauron szájával folytatott beszélgetés (ezzel megváltozik a csata értelme Moranonnál)**
16. Aragorn visszatér Minas Tirithbe *
17. Aragorn meggyógyítja Faramirt, Trufát és Éowynt az ispotályban (A király keze gyógyító kéz)***
18. Faramir és Éowyn románca az ispotályban**
19. Több Elrond és Arwen jelenet ***
20. Éowyn és Faramir esküvője, Arwen és Aragorn esküvője**
21. Lehet, hogy visszakerül Éomer megkoronázása**
22. Éomer rátalál Éowynre a csatamezőn***
23. Théoden siratása lehet, hogy visszakerül**
24. Gamling halála lehet, hogy visszakerül**
25. A végén nem Samu történetével, hanem Galadriel lezáró beszédével ér véget a film (elmondja a szövetség sorsát)**
26. A Szürkerév ki lesz bővítve**

Ezek csak azok, amikről eddig interjúkból és képekből lehet tudni, ezeken kívül még lehetnek kisebb-nagyobb karakter/akció jelenetek

*képen/bemutatóban szerepel
** interjúban, cikkben szerepel
*** képen/bemutatóban és interjúban/cikkben is szerepel

The answer is Jesus. But tell me... what is the question?!
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #163521 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Elessar király... írta: Akik már látták a filmet: Gollam szinkronhangja ugyanaz, mint a Két Toronyban, vagy megváltozott?


Ugyanaz, csak már egész jól ráérzett a szerepre.
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #163517 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Fiona írta: Most igy a kihagyott jelenetekből összeállított képkockákból kiindulva kérdezem én: van egyáltalán olyan jelenet, amit nem hagytak ki?????? :(


Egyetértek...
Mi van egyáltalán a filmben?
(majd ma kiderül)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #163516 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Akik már látták a filmet: Gollam szinkronhangja ugyanaz, mint a Két Toronyban, vagy megváltozott?

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #163515 Írta: Fio
Fio válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Most igy a kihagyott jelenetekből összeállított képkockákból kiindulva kérdezem én: van egyáltalán olyan jelenet, amit nem hagytak ki?????? :(

"Egy vonatnál nem az a fontos, hogy merre megy, hanem hogy legyen bátorságod felszállni rá!"
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #163514 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Elessar király... írta: Képek a magyarország díszbemutatóról:
www.cinematrix.hu/galeria.php?ga ... 73&aktiv=1
Hátha valaki magára ismer. :lol:


Jé, itt nem csak MTTsek vannak! :D

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #163513 Írta: Robert B
Robert B válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

The answer is Jesus. But tell me... what is the question?!
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #163509 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Képek a magyarország díszbemutatóról:
www.cinematrix.hu/galeria.php?ga ... 73&aktiv=1
Hátha valaki magára ismer. :lol:

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #163505 Írta: _Neo
_Neo válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Aiya!

Akinek van jegye a ma ejfeli bemutatora a Duna Plazaban, es elcserelne egy szinten DP-s, szinten ejfeles, am szinkronizalt eloadas jegyere, irjon a 20 4112825-re SMS-t!
Paholy es egy kedves holgy tarsasaga garantalt ß)

"Ötszáz, bizony, dalolva ment
Lángsírba velszi bárd:
De egy se birta mondani
Hogy: éljen Eduárd. -"
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #163490 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Amúgy a port.hu oldalon meg lehet nézni, hogy a Rotk-ot mikor adják ezen a héten a moziban.
www.port.hu/

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #163477 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Én is csak péntek este nézhetem meg!! :cry: :cry:
De viszont szombat este is megnézem!! :D :D

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"
Téma zárolva.
Több
20 éve 8 hónapja #163462 Írta: Agnessza
Agnessza válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Jó nektek, ti már ma megnézitek a filmet, nekem holnap estig kell rá várnom, de valahogy kibiron még azt a kis időt. Ha már egy évet tudtam várni, ez tényleg már nem sok, de remélem holnap fogtok írni pár hozzászólást, hogy tetszett stb, igaz kizárt, hogy csalódni fogok, inkább szájtátva fogom bámulni a vásznat :lol:
Egy biztos az utóbbi idők legjobb filmje :lol:
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.062 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére