J. K. Rowling: Harry Potter

  • Anonymous
  • Látogató
  • Látogató
16 éve 6 hónapja #356895 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
OFF:elég sok embert megkérdezhetsz,és nem tud rendes életcélt mondani, mégse mondod rá, hogy "élöhalott"
ON:
Szerintem Piton nem gyűlölte Harryt.Pusztán csak Harry jelentette neki mindazt a rosszat,amit legszívesebben elfejtett volna.Minden rosszat kivetített rá, de igazából nem harryt magát útálta.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #356850 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Pedig azon kívül, amit DD rábízott nem igazán volt életcélja azt hiszem.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #356753 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Az élőhalott alalatt azt kell érteni, hogy semmi életcélja nincs, csak úgy él mint egy rugóra járó óra, teljesíti a kötelességét, mert muszáj és vezekel. Ugyanúgy élőhalott mint ahogy tele van élőhalottal a mi világunk is. Hány ember siet az irodába reggel és végzi egész nap monoton a munkáját, csak hogy pénzt keressen, és zuhan este ágyba, hogy másnap újra korán keljen. Hiába lehet elmondani róla, hogy "dehogy élőhalott, hisz dolgozik, pénzt keres", de közben az élete, a kapcsolatai a nullához konvergálnak.

Hogy ne lenne életcélja? Hát azért küzdött... Egyáltalán nem muszáj, senki sem kényszerítette rá, ez az ő döntése volt.
Azért Pitont ne hasonlítsd hozzájuk:) Ő egész életében nagyon magányos volt, nem volt senkije...halálfaló volt... :roll: két embert még is meg tudott szeretni, sőt az életét adta értük...Ez nem akármilyen tiszteletet érdemel!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #356752 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Finwe írta:

Szerintem Pitont az önutálat hajtotta és za, hogy valahogy vezekeljen azért, hogy kvázi megölette élete egyetlen szerelmét. Nem véletlneül áll átt utána Dumblihoz.

Áhh ez butaság, ha önutálat hajtotta volna, akkor leköltözik a manókhoz és a fejét veri a falba...rossz Piton, rossz Piton. :) :) Nem pedig cselekszik.
És nem igaz hogy kihasználta Pitont, miért használta volna ki? Így tudtak harcolni Voldemort ellen, enélkül nem győzhettek volna, nem volt más lehetőségük. Szerintem egyikük sem repesett az örömtől, hogy ennek így kellett lennie.


DD azért nem használta ki Pitont, mert ha nem adja meg neki a lehetőséget, hogy "hasznosan" vezekeljen, akkor Piton Lily halálának az estéjén már végzett volna magával. Egy elég végletes és magábaforduló ember volt, belefér a karakter jellemébe egy ilyen lépés. DD akkor este az öngyilkosságtól óvta meg Pitont, és ilyen szempontból nem tekinthető kihasználásnak amit tett, mivel az életét védte. Gondolom azt remélte, hogy idővel helyrejön...

Az élőhalott alalatt azt kell érteni, hogy semmi életcélja nincs, csak úgy él mint egy rugóra járó óra, teljesíti a kötelességét, mert muszáj és vezekel. Ugyanúgy élőhalott mint ahogy tele van élőhalottal a mi világunk is. Hány ember siet az irodába reggel és végzi egész nap monoton a munkáját, csak hogy pénzt keressen, és zuhan este ágyba, hogy másnap újra korán keljen. Hiába lehet elmondani róla, hogy "dehogy élőhalott, hisz dolgozik, pénzt keres", de közben az élete, a kapcsolatai a nullához konvergálnak.

Léli: abban egyetértek, hogy Harryvel szemben ugyanúgy szemét lett volna, és még talán a börtönbe is inkább ült volna be, minthogy Harry védelmét élvezze.
És persze nem felejti el Lilyt, na akkor mi értleme élnie? Ennél már tényleg az is jobb ha felköti magát az első fára, minek kínozza magát még n+1 évtizedig...

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #356751 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Szerintem Pitont az önutálat hajtotta és za, hogy valahogy vezekeljen azért, hogy kvázi megölette élete egyetlen szerelmét. Nem véletlneül áll átt utána Dumblihoz.

Áhh ez butaság, ha önutálat hajtotta volna, akkor leköltözik a manókhoz és a fejét veri a falba...rossz Piton, rossz Piton. :) :) Nem pedig cselekszik.
És nem igaz hogy kihasználta Pitont, miért használta volna ki? Így tudtak harcolni Voldemort ellen, enélkül nem győzhettek volna, nem volt más lehetőségük. Szerintem egyikük sem repesett az örömtől, hogy ennek így kellett lennie.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #356738 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Szerintem Pitont az önutálat hajtotta és za, hogy valahogy vezekeljen azért, hogy kvázi megölette élete egyetlen szerelmét. Nem véletlneül áll átt utána Dumblihoz. Bár azt én elég mocsok dolognak tartom ahogy Dumbli kihasználta őt. Mondjuk ő mindenkit kihasznált. Nem tudom a történet elején is ilyen volt-e a karaktere vagy kicsit "gandalfosabb", aki ugye szintén mozgatja a szálakat de őt is egy felsőbb hatalom irányította.
Egyébként a Piton szál végülis döbbenetesen nyálasan lett lezárva az utolsó kötetben... Albus Perselus Potter.....

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #356674 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Aeglos írta: Léli, Piton 17 éve, Lily halála óta egy élőhalott volt.
Neki a halál a megváltás volt, a megérdemelt pihenés.

Ezügyben Finwével értek egyet. Ha valaki "élőhalott", akkor nem küzd, nem állt volna a végletekig Dumbledore oldalán, hanem vagy föladja jóval korábban és eltűnik a süllyesztőben, vagy sodródik az élettel (és nem formálni próbálja), vagy pedig senkivel és semmivel nem törődve gyűlöl mindenkit és haragszik mindenkire. Szóval szerintem közel sem volt "élőhalott". Piton küzdött. Persze, lehet, hogy csak a saját lelkének megnyugtatásáért, vagy önmaga bűntetéséért, h miatta halt meg Lily, de ez most perpill lényegtelen.

Aeglos írta: Dramaturgiailag nem lett volna helyes életben hagyni. Gondolj bele, ha évtizedek nem voltak elegendőek ahhoz, hogy elfelejtse Lilyt és kiszeressen belőle, elég lett volna néhán év "számkivetés"?

Egy szóval nem mondtam, hogy elfelejtette volna Lilyt, ha életben marad. Nyilván nem. És nyilván nem ölelte volna keblére Harryt sem. Utálta volna szépen tovább, ahogy eddig is.

Aeglos írta: Szerintem nem lett volna kivetett ember, mert Harry gondoskodott róla, hogy ismertek legyenek a jótettei, és hamar hírement volna, hogy nélküle Voldemort még most is hancúrozna. Ha a Próféta jó kezekbe kerül, úgyis mindenki értesül az igazságról.

Na, ezzel (is) vitatkoznék. Ha Piton életben marad, akkor szerintem Harry volna az utolsó ember, akinek a segítségét elfogadta volna. Olyan mély gyűlölet volt benne, hogy inkább vállalta volna, hogy elítéljék gyilkosság miatt, minthogy Harry "jót tegyen vele". Persze, az más kérdés, hogy ennek ellenére lehet, h Harry úgyis elmondta volna az igazságot. De mégis gondolj bele. Egyrészt, amit Finwe írt: hogy Harryt sokszor szavahihetetlenné tették. Másrészt: Harry szava sokak számára nem lett volna elég. Azok, akik vakon hittek Dumbledoreban, és azok, akik évtizedek óta voltak a barátai, valószínűleg mindenképp nem bocsátanak meg soha a gyilkosának.

Aeglos írta: Ha Piton túlélte volna a háborút, a végén ő maga lett volna öngyilkos.

Ezen már én is gondolkoztam. Szerintem igazából két lehetősége lett volna: az öngyilkosság valamilyen formája (előbb v. utóbb), vagy pedig végzi a dolgát tovább, ahogy eddig, szinte monoton módon. Boldog, a szó szoros értelmében valószínűleg soha nem lett volna. De ha belegondolsz, már 17 éve él együtt a gyásszal, fájdalommal és talán önnön maga hibáztatásával. Nem lett volna nagy változás ezután sem.

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #356673 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Lin írta: Most már biztos, hogy 2 film lesz a Deathly Hallows-ból, és David Yates marad a rendező: katt ide .


A fenébe... Nem örülök Yatesnek, de remélhetőleg legalább valami normális forgatókönyvírót találnak mellé.

És ha a Warneren múlik, akkor ezek után A Hobbitot biztosan nem fogják 2010-ben bemutatni, hanem átkényszerítik 2011 végére... :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #356667 Írta: Lin
Lin válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Most már biztos, hogy 2 film lesz a Deathly Hallows-ból, és David Yates marad a rendező: katt ide .

"az igazi meséknek sosincs végük, de a szereplőik jönnek-mennek, ahogy a szerepük véget ért"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #356659 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Léli, Piton 17 éve, Lily halála óta egy élőhalott volt.

Hát ezzel nem értek egyet, egy élőhalott nem küzd semmiért. Azért nem akármilyen tűz volt ebben az emberben...
A többivel nagyrészt egyetértek, kivéve hogy a nagy többség elfogadta volna Harry meséjét... Nem vagyok benne biztos...Korábban sem hittek se neki, se Dumbledore-nak. Szerintem sokan tuti nem hitték volna el, sok ellensége lett volna így is Pitonnak.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #356658 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Léli, Piton 17 éve, Lily halála óta egy élőhalott volt.
Neki a halál a megváltás volt, a megérdemelt pihenés.
Dramaturgiailag nem lett volna helyes életben hagyni. Gondolj bele, ha évtizedek nem voltak elegendőek ahhoz, hogy elfelejtse Lilyt és kiszeressen belőle, elég lett volna néhán év "számkivetés"? Szerintem nem lett volna kivetett ember, mert Harry gondoskodott róla, hogy ismertek legyenek a jótettei, és hamar hírement volna, hogy nélküle Voldemort még most is hancúrozna. Ha a Próféta jó kezekbe kerül, úgyis mindenki értesül az igazságról.

Ha Piton túlélte volna a háborút, a végén ő maga lett volna öngyilkos.

A másik, hogy szerinted Piton gyerekesen viselkedett a halála előtt, de szerintem ez sem igaz. Amikor belépett oda, már tudta, hogy nem fog kijutni, és már csak úgy ismételgeti a kérést mint egy mantrát, hogy megnyugtassa magát, hogy egy percre sem adja föl. Az igazi hülyesége az volt, hogy amikor Lucius értement, elment a Szellemszállásra. Tudnia kellett volna, hogy ez az a pont, amikor át kell állnia, de nem esett le neki, na ez a hülyeség. Nyilván egy kettősügynök halála nagy esetben a saját hibájából következik be, mert amíg jól megy az ügy, nincs para.

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #356619 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Aeglos írta:

Finwe írta: Ti hogy voltatok Piton sztorijával? Én nagyon örültem neki, végül úgy lett ahogy mindvégig éreztem, az egyik kedvenc részem a könyvben ez...


Arra nem számítottam, hogy ez kötelék egészen kisgyerekkoruktól fogva létezett, és ez az, ami miatt nem lesz ebből egy bágyatag szerelmestörténet, egy nyúlós romantikus szál, hanem sokkal szomorúbb és emberibb az egész...


Ezzel teljesen egyetértek. Az abszolút egyértelmű volt, hogy Piton melyik oldalon áll, abban semmi meglepő nem volt. De azzal, hogy így oldotta meg a dolgot, hogy egy ilyen hosszú múltra nyújtotta vissza szerintem szépen csinálta meg. Egy dolgot sajnálok: hogy Rowling elmenekült egy fantasztikus lehetőség elől: azaz hogy megírja, mi lesz Pitonnal azután. Ha életben hagyta volna, rengeteg minden történhetett volna. Könyveket lehetett volna írni arról, mivé válik és mi történik vele. Mert, gondolom, kevesen fogadták volna "csak úgy" el, hogy ő tulajdonképpen jófiú, hiába ölte meg a legtiszteletreméltőbb varázslót. És talán el akarnák ítélni. Netán sokan megölni... Én egészen addig elmennék, hogy akár megváltozhatott volna ilyen események után, megértőbb lett volna pl. a vérfarkasokkal szemben, mert megtudta volna, milyen dolog számkivetettként élni.... Szóval rengeteg fantasztikus cselekményt húzott át Jo egy egyszerű kis nyámnyila lezárással. Mert valljuk be, az a rész, ahogy Piton szinte könyörög Voldinak századszorra is, hogy hadd menjen vissza megkeresni Harryt.... Pedig ha valaki, ő pontosan ismerhetné annyira Voldit, hogy tudja, attól nem változik meg a véleménye, és engedi vissza, ha kisgyerek módjára nyaggatja, hogy "Léccciléccilécci". Szóval az a rész kissé.... nem Pitonhoz méltó. Ostobának mutatja, pont a halála előtt...

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #356617 Írta: Ille Lórien
Ille Lórien válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Finwe írta: Ti hogy voltatok Piton sztorijával?


Nekem tetszett a fordulat, hogy a végén kiderül, hogy Piton mégsem a kettes számú főgonosz, és hogy Dumbledore-nak igaza volt amikor azt mondta, hogy teljes mértékben megbízik benne. Szerintem ha J.K.R. Pitont a sötét oldalon hagyta volna, a legérdekesebb, legvitathatóbb karakterét rontotta volna el.

"Elen síla lúmenn' omentielvo."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #356591 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
"Ti hogy voltatok Piton sztorijával?"

Őszintén szólva én eléggé csalódtam benne.
Azért, mert minden hajszálra úgy volt, ahogy gondoltam, hogy lesz.
Eddig minden könyvben azért volt valami, amin jól meglepődtem, ebben meg totálisan semmi.
Abszolúte bejöttek a Petuniát illető gondolataim, a Lily-Piton cucc, nekem is kábé annyi új volt benne, hogy már iskola előtt is ismerték egymást (no persze az ilyet honnét szedje az ember, erre tényleg semmi utalás nem rémlik... Viszont tény, hogy ez a tényező sokat emelt ott a színvonalon...), és még a Dumbledore-Piton dolgok is abszolúte úgy voltak ahogy vártam (ti. hogy a gyűrűs sebesülés miatt DD amúgy is meghalt volna nemsokára (bár én gyanakodtam valami *gonoszra* is ott, hogy esetleg nem csak simán meghal, hanem inferus lesz belőle, és ennél még rosszabbak is felmerültek bennem, etc.))

Szóval csalódtam benne, mert nagyon kiszámítható volt, és arra számítottam, hogy Jo kigondol valami sokkal-de-sokkal eszesebbet és cselesebbet.

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #356589 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Finwe írta: Vigyázat SPOILERveszély:)

Ti hogy voltatok Piton sztorijával? Én nagyon örültem neki, végül úgy lett ahogy mindvégig éreztem, az egyik kedvenc részem a könyvben ez...


Így több mint egy hónappal a könyv magyar megjelenése után sztem már el lehet hagyni a spoiler alerteket. Akinek fontos volt, már rég elolvasta.

Herceg meséje: én tudtam végig, hogy Piton DD-nek dolgozik, annyi jel volt rá, hogy lehetetlen volt nem észrevenni, és abban is 99%-ig biztos voltam, hogy lesz valami Piton-Lily szál. Arra nem számítottam, hogy ez kötelék egészen kisgyerekkoruktól fogva létezett, és ez az, ami miatt nem lesz ebből egy bágyatag szerelmestörténet, egy nyúlós romantikus szál, hanem sokkal szomorúbb és emberibb az egész...

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #356580 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Vigyázat SPOILERveszély:)

Ti hogy voltatok Piton sztorijával? Én nagyon örültem neki, végül úgy lett ahogy mindvégig éreztem, az egyik kedvenc részem a könyvben ez...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #356565 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Finwe írta: engem ebben nemcsak ez zavar, hanem inkább az hogy mágia ide vagy oda ilyen könnyen semmlegesíteni lehet valakinek az akaratát, hogy bármit megtegyen, és mindezt huzamosabb ideig? hogy felkészült varázsló észre se vegye?
és az okklumencia? ha az ellen lehet küzdeni hogy valaki belépjen az elmémbe akkor az imperius ellen is kellene lenni valaminek hisz lényegében ugyanarról van szó


A 4. részben pont erről volt szó. HOgy az Ál-Mordon arra tanította őket, hogy hogyan tudnak ellenállni az Imperiusnak. Ha emlékszel, Harrynek hosszas kínlódás után sikerült elérnie, hogy nem ugrpott föl az asztalra, hanem csak beverte a lábát (vagy hogy volt...), azaz nagy sokára sikerült részben ellenállnia. Ez, gondolom, fejleszthető megfelelő gyakorlással, hasonlóan az oklumenciához.

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #356563 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Miért, a Rend létszámáról sem tudunk túl sokat... szerintem lazán kevesebben voltak, mint a halálfalók. Ugyanis egyet nem érteni Voldemorttal egy dolog, ellenállni neki egy másik... az emberek félnek minden ilyen helyzetben, ezt fejtegettem már lentebb is... arról nem beszélve, h. az ellenállók mindig nehezebben találják meg egymást (főleg ha menekülniük kell, mert nyilvános helyen letartóztatnák őket mint mugliivadékot), míg az elnyomó hatalom bárkit fel tud használni aki egyszerűen fél... ill. a minisztérium összes dolgozója sem fogja felmondani az állását azért mert gyanús alakok kerülnek hatalomra... (akikről továbbra sem tudják bizotsan h. Voldi emberei) gondoljatok az 1984-re is, hiába "ellenálló" Winston, ugyanúgy bejár a munkahelyére és épp a történelemhamisításban működik közre, amivel talán legkevésbé ért egyet...
Szerintetek mit kellett volna tegyen a Rend? Hiszen megtudtuk h. Arthur Weasleyt is megfigyelték, mert "bizonyítottan a Főnix Rendjének tagja", még az a csoda h. még tudott dolgozni olyan sokáig, és nem tartóztatták le, így pl. tudta értesíteni a Rendet a minisztériumban folyó dolgokról... de az összes Rend-tagnak nagyon óvatosnak kellett lennie, mert nyilván tudták h. megfigyelik őket... nyíltan nem ugrálhattak, meg különben is mit értek volna el izolált akciókkal?
Végtére is számos történelmi példánk van arra, h. egy ország vezetésébe a diktátornak tetsző emberek kerültek, és az ellenállásnak alig volt esélye, mégha kiváló emberek voltak is... a hatalmat kiszolgálják az átlagemberek, túl mély a beidegződés ahhoz h. ne tegyék meg attól, h. nekik nem tetsző ideológia van hatalmon...

Imperius: általában büszkén jelentik a halálfalók, ha sikerült egy-egy fejest Imperius alá vonniuk, szal azért nem hipp-hopp megy, de glom ha már alatta vagy, akkor nem tudsz kitörni, csak amikor épp rád szórják, próbálhatsz ellenállni... (ld. 4. rész)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #356562 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
engem ebben nemcsak ez zavar, hanem inkább az hogy mágia ide vagy oda ilyen könnyen semmlegesíteni lehet valakinek az akaratát, hogy bármit megtegyen, és mindezt huzamosabb ideig? hogy felkészült varázsló észre se vegye?
és az okklumencia? ha az ellen lehet küzdeni hogy valaki belépjen az elmémbe akkor az imperius ellen is kellene lenni valaminek hisz lényegében ugyanarról van szó

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #356560 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Finwe írta: Hát persze hogy lehetséges, ha a másik oldalon totális balfékek vannak, akik semmit sem tesznek. Szerintem a Főnix rendje teljes kudarcot vallott...

Valamilyen szinten ezzel egyetértek. Hiszen elvileg küzdöttek ők, meg elvileg nem csak ők, és ennek ellenére nem sokat értek el...

Finwe írta: Tényleg ezt az átkot nem lehetett felismerni? Küzdeni ellene? Egy valamire való varázslót csak nem lehetett csak úgy hip hop elvrázsolni. Rosszul emlékszem, hogy talán Harry vagy valamelyik roxfortos diák került ilyen helyzetbe?

Ha jól emléxem, akkor nem. Még asszem a 4. könyvben az Ál-Mordon okította őket az Imperiusra. És mintha olyasmit mondott volna, h akárki mondhatja magáról, h Imperius hatása alatt cselekedett, és nem lehet kideríteni, h igaz volt-e. Azon már én is agyaltam, hogy vajon miért nem lehet egyszerűen felismerni, hiszen ha pl. együtt élsz valakivel, csak észre veszed, hogy megváltozott.....

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #356557 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Hát persze hogy lehetséges, ha a másik oldalon totális balfékek vannak, akik semmit sem tesznek. Szerintem a Főnix rendje teljes kudarcot vallott...
Azért az Imperius átkot sem lehetett olyan könnyen tartani, gondold el, éjjel nappal írányítani az emberkéket, akik ráadásul maguk is varázslók voltak.
Tényleg ezt az átkot nem lehetett felismerni? Küzdeni ellene? Egy valamire való varázslót csak nem lehetett csak úgy hip hop elvrázsolni. Rosszul emlékszem, hogy talán Harry vagy valamelyik roxfortos diák került ilyen helyzetbe?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #356550 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Finwe: Őszintén szólva szerintem bőven elég ennyi ember a hatalomátvételhez. Vedd hozzá, hogy sokan (!) az Imperius átok hatása alatt álltak. Köztük persze (gondolom) nem egy politikai vezető. Így cseppet sem meglepő, ha önként segítették hatalmából khm... eltávolítani azokat, akik nem értettek velük egyet és olyanokat a helyükre ültetni, akik megfeleltek Voldi elvárásainak. No és persze vedd azt is hozzá, hogy a szervezkedés már öööö *számol* már több, mint 2 éve ment. Ennyi idő alatt simán le lehet úgy cserélni az embereket, hogy még feltűnő se legyen (és itt nem csak a minisztériumra gondolok, hanem a sajtóra is, természetesen, mert akkor azt etet meg az emberekkel, amit akar). A miniszter maradt a végére, mert őt nem lehet csöndben arrébb rakni, de addigra már mindent elrendeztek a többi fontos pozícióban. Szóval szerintem abszolút reális ez a része.

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #356545 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
engem az zavar, hogy nem tudjuk hányan vannak a halálfalók, ha a könyv elején kérdik azt mondom, vagy huszan max ötvenen (biztos hogy tévedek persze), és ennyi ember elég a hatalomátvételhez? Ilyen gyorsan? Hát nem tom...
meg arról sincsen szó, hogy esetleg nagyon szaporodnának, Fenrir Greyback közéjük állt, hát na fene hitte vón :) :)
Talán mintha a 4. részben lenne említés számokról, hogy hányan lehettek a halálfalók, nem emlékszik valaki?

a másik kérdésem, az adava kedavra mindegy hogy hol talál el ugyi? mindenképp kampec? azért kérdem, mert a bellatrix halálakor, külön ki volt hangsúlyozva hogy a szívébe talált. de szerintem ha szívbe talál, esetleg más átok is lehet halálos, nem?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #356476 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Oké, én elhiszem, én csak a negyedikes törikönyvre tudok hivatkozni, Te meg talán többre :) Mellesleg azt tényleg nem tudjuk, hogy mennyire volt "széles körben támogatott" az a politika a varázslótársadalomban, mert nincs infónk az "összlétszámról"... és azért pont a zsidókérdésre hivatkoztam, mert pl. mi is azt vettük át, h. akkor kellenek zsidótörvények (lehet h. mást is de a törikönyv persze ezt hangsúlyozza, tudom h. nem feltétlenül kell bízni benne dehát akkoris), és a bűnbakkeresés és zsidókban-megtalálás sajna viszonylag elterjedt volt Európában már elég régóta...

Az utolsó bekezdésed meg jó felvetés :)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #356474 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Azért Hitler és a NSDAP nem az antiszemitizmussal került hatalomra. (nem ezt mondták, hogy "zsidóóóók, kiirtjuk az összeseeeet") Bár természetesen ez is részét képezte a dolognak, hiszen "a német hadsereget a polgári és frontról lógó hülye zsidó szocdemek szúrták hátba". (nem véletlenül tettem idézőjelbe mellékesen a zsidó szón kívül Hindenburg találta ki az egészet és ő nem is volt náci)
Az egész zsidókérdést eléggé szőrmentén kezelték és gyakorlatilag nem jelent meg a korabeli médiában.

Egyébként sok igazság van abban amit leírsz, de azzal kiegészíteném, hogy Voldemort egy létező és széles körben támogatott politika mellé állt, míg Hitler egy létező de mindig is szélsőséges mellé. (itt most tekintsünk el egyes királyok időnkénti kétes vagyonszerzési módszereitől)
Nekem egyébként Grindelwaldról sokkal inkább beugrott Hitler, azzal a különbséggel, hogy ő sose volt jóképű és az Elder Wandot is csak szerette volna.
Viszont volt nagy "börtöne" hülye jelmondattal (vö. Arbeit macht frei).

Szerintem nagyon sok varázslóban megvolt az "aranyvérűek a királyok" elv mellett egy "miért bújkáljak én a muglik elől hiszen olyan kis szerencsétlenek" gondolat.
Ezt persze nem mondták ki, mert azt hitték, hogy a többiek utálnák őket ezért.
És most itt volt egy olyan új rend ami pont ezt mondta.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #356461 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Alyr Arkhon írta:

Kincső (Thilanna) írta: Hát, Hitlernek is sikerült valahogy, pedig ő még Imperiust és társait sem használt...


Bocs, Hitlert törvényesen és demokratikusan megválasztották. (Elsőre. Másodszorra már nem vállalt ilyen kockázatot és nekiállt kiirtani a konkurenciát)


Tudom, és pont azért! A minisztériumi dolgozók egy része örült, hogy olyan miniszterelnök került hatalomra, aki mugliivadék-ellenes, ahogy a valóságban az antiszemitizmusnak is voltak minden országban hívei... elhangzik valahol, talán Lupin vagy Bill szájából (vsz előbbi), hogy az emberek nem tudják, hogy a minisztérium "politikai radikalizálódása" mögött Voldemort áll... és ha gyanús is, nem akarják elhinni, inkább a homokba dugják a fejüket, mert félnek... és az egyszerű emberek eleve tartanak a hatalomtól, és nem mernek fölötte bírálatot tenni: hátha csak ők hiszik h. ilyen dolgokra csak "Tudodki" lenne képes, biztos a Minisztériumnak van igaza mert ők a hatalom, és különbenis az újság is azt írja hogy... épp most olvastunk egy forrást a törikönyvben, hogy "ha tudom, milyen Aushwitz, semmilyen hatalom nem kényszerített volna fel abba a vagonba - viszont akkor még semmilyen hatalom nem lett volna képes elhitetni velem, hogy létezik olyan hely, mint Aushwitz..." bocsánat h. folyton ilyen analógiákat hozok, de a megfélemlített társadalom ábrázolására túl kézenfekvő: amíg nem a saját szomszéduk, rokonuk, családtagjuk tűnt el/került bajba mint mugliivadék, az emberek nyilván nem hitték el, hogy maga a hatalom, ami elvileg értük van, ítéli el őket! és talán még akkor sem, hiszen rengetegen elmentek a tárgyalásukra, akiket behívtak a lista alapján, és nyilván azért mert nem hitték el, hiába biztos hallották pletykálni, h. csak annyit fognak rájuk "bizonyítani" hogy "lopták" a pálcájukat meg a varázserejüket... és mindezt pl. ugyanaz az Umbridge aki Caramel jobb keze volt amikor azt akarták elhitetni, hogy Voldemort nem is tért vissza... hogy szolgálhatnák ki most ugyanazok az emberek Voldemortot? "biztos nem teszik, tehát Voldemort nem vette át a hatalmat..."
szóval, teljes zavar uralkodhatott a fejekben... ezért nekem reális a kép a minisztériumi hatalomátvételről.

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #356426 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Ülj be az állatkertbe és próbálkozz.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #356425 Írta: frc0032
frc0032 válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Párszaszóul nem lehet megtanulni(úgyértem igazából)? ;) (egyik haverom kkérdezte tegnap msnen miközben volt a HP2....)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #356424 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Kincső (Thilanna) írta: Hát, Hitlernek is sikerült valahogy, pedig ő még Imperiust és társait sem használt...


Bocs, Hitlert törvényesen és demokratikusan megválasztották. (Elsőre. Másodszorra már nem vállalt ilyen kockázatot és nekiállt kiirtani a konkurenciát)


Párszaszó:
A párszaszájúság szvsz nem testi hanem tudati eredetű képesség, s mint ilyet Ginny is produkálhatta, vagyishogy Denem Ginny szájával.
Ahúgy valószínűleg Harry is csak azért tudott ilyet mert horcrux volt.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #356410 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
De az még nem jogosítja fel arra, hogy tudjon párszoul beszélni mivel ez egy képesség. Tehát elvileg csak utánozni tudta a beszédet, tudta hova kell mondani.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.187 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére