J. K. Rowling: Harry Potter

Több
16 éve 6 hónapja #355485 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Snuffles írta: Nem tudom, mióta főbenjáró átok az Avada kedavra, de egyébként ez nekem is sántított. Azt mégis nehezebben tudom elképzelni, hogy véletlenül felnagyította a gellert kapott átkot és ebbe halt bele.


Öööö... mondjuk kezdettől fogva az?
Már a 4. részben is mint a 3 főbenjáró átok legsúlyosabbikát mutatják be, és nem hiszem, hogy Voldemort előtt ne létezett volna ez a kategória (különben nemigen vádolhatták volna vele a halálfalókat).

Egyébként szerintetek mi dönti el, hogy egy átok gellert kap-e vagy kirobbant egy darabot a falból? Nekem ez elég ad hoc dolognak tűnt, hol visszapattant hol nem, ahogy épp izgalmasabb...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #355484 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Acho írta: Találtam egy véleményt, ami mind a HP-hez, mind a Gyűrűk Urához kapcsolódik. És bár a tartalmával nem értek egyet, azért gondoltam, megosztom veletek. Katt ide.

A recenzió írója ott követte el a hibát, hogy bevallottan nem olvasta végig a sorozatot. Így véleményt formálni pedig óriási támadási felületet ad a recenzió olvasóinak.
Bár tény, hogy elismerem a szavainak az igazságát (a HP sorozat bárgyú, összelopkodott, üres frázisokban kimerülő médiaszenny lett az ötödik résztől kezdve).
Egyébként ahogy a fórumokon olvasom a HP7-ből a spoilereket, annál inkább antipatikusabb a könyv. Az angol változat olvasásakor nem vettem észre az ilyesmit, most viszont igen.
Mindegy, az első négy rész megmarad szép emléknek, az 5-6-7 meg gyorsan elfelejthető, nem aggódom lelki épségem miatt :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #355483 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Találtam egy véleményt, ami mind a HP-hez, mind a Gyűrűk Urához kapcsolódik. És bár a tartalmával nem értek egyet, azért gondoltam, megosztom veletek. Katt ide.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #355480 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Kincső (Thilanna) írta: [...]és erről az jutott eszembe, hogy Rowling hogy a fenébe csinálja, h. a Roxfort Expressz mindig szeptember 1-én indul, de a tanév első napja mindig hétfőre esik? :D Más a varázslók naptára, vagy szimplán ennyire nem figyelt oda? :P

Alternatív megoldás: mindig elsején indul a vonat, de bevárják a következő hétfőt az első tanítási nappal :D
Egyébként ilyeneket, mint napok, hétvégék említése, nem vettem észre a kötetekben. Bár lehet, hogy csak nem tűnt fel. :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #355479 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Kincső (Thilanna) írta: Viszont a másik esetben (tudom h. nem az volt a kérdés) Snuffal nem értek egyet, miért használtak volna Avadát (barátok/testvérek egymás ellen), ami főbenjáró átok, de főleg a Dumbledore-oknak (mmint Albusnak és Aberforthnak) mi oka lett volna rá? (Grindelwald sötét varázsló, oké.) Ha Ariana a nem-irányítható mágiájával tudott olyan balesetet okozni, ami megölte az anyját, akkor elég lehetett, h. egy rápattanó átok eltalálta amit akár a saját varázsereje nagyított halálossá, vagy szimplán eltalálták a könyvespolcot egy átokkal amitől ráomlott az egész vagy mittomén... végtére is gyerek volt, sok alapjáraton nem halálos átokkal is meghalhatott baleset folytán :? Mképp olyan átok kellett legyen, amit bármelyikük kimondhatott, és az Avada azért nem ilyen...

Nem tudom, mióta főbenjáró átok az Avada kedavra, de egyébként ez nekem is sántított. Azt mégis nehezebben tudom elképzelni, hogy véletlenül felnagyította a gellert kapott átkot és ebbe halt bele.

Rabyn: jaigen, félreértettem :) Szerintem a fiúk alaposan megverték, vagy megkínozták. Láttam többször kisgyerekként, ahogy hozzám hasonló korú fiatalok, fiúk, kutyákat-macskákat kínoztak ijesztő kegyetlenséggel. Simán el tudok képzelni egyilyen borzalmas kínozgatást Ariana szerencsétlenségére.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #355478 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
És miért nem mondta el Dumbli apja, hogy miért támadta meg a kölyköket? Én biztosan elmondtam volna, hogy megtámadták a lányomat!

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #355476 Írta: Thaurwathiwen
Thaurwathiwen válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Kincső (Thilanna) írta: Biztod volt, de én manapság sem hallottam még olyanról, h. gyerekek erőszakolták volna meg egymást


kérdés, mi számít erőszaknak?
Viszont én hallottam... nagyobb gyerekek kisebbeket bántalmaztak szexuálisan. Jó, persze ez nem mindennap megeső dolog ,de tény, hogy előfordul. Az ember óvodáskorában kezdi el felfedezni a nemiséget, mint olyant (az más kérdés, hogy ettől a legtöbb szülő, óvónő stb idegbajt kap, és visítani kezd). De erről majd később jobban fogok tudni nyilatkozni.
Erőszak mindig is volt és van, 50 éve is, és 50 év múlva is lesz, az más kérdés, hogy sokáig elkendőzték, ahogy Tünde mondta, vagy pedig nem is tartották bűncselekménynek... Freud hisztériás nőbetegei a legtöbb esetben szexuális bántalamzás elszenvedői voltak, az meg még 19. század....

(A legdurvább bántalmazási forma a fogság, de ez már nagyon off....)

Az más kérdés, hogy Ariana esetében szerintem verés vagy lelki terror történhetett...

"...It's okay, we call it Reid-effect. Happens with children too..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #355466 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Alyr Arkhon írta: Ariana esetében vsz az történt, legalábbis Aberforth szerint, hogy látták, hogy varázsol, tetszett nekik de nem tudta megmutatni nekik a trükkjét és féltékenységből nagyon megverték, a fejében meg összekapcsolódott a kettő ("ha varázsolok megbüntetnek") és ez okozta hogy vissza akarta fojtani mindenáron.


Hát én is eszontam :)
(Ami meg az illető leányzót illeti, passz.)

Amúgy, most épp a harmadik kötetet kezdtem el olaszul olvasni ("készüljünk az érettségire" :P ), és Harry megkapta a roxforti levelét, és erről az jutott eszembe, hogy Rowling hogy a fenébe csinálja, h. a Roxfort Expressz mindig szeptember 1-én indul, de a tanév első napja mindig hétfőre esik? :D Más a varázslók naptára, vagy szimplán ennyire nem figyelt oda? :P

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #355462 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Kincső (Thilanna) írta: Viszont van egy ismerősöm, akit megerőszakoltak (14 éves, fél éve történt), és már eléggé túl van a sokkon és most épp szerelmes, meg 2 héttel utána sem volt tőle teljesen kiakadva (mondjuk vsz nem emlékszik rá pontosan, de én nem tőle tudom és ő nem tudja h. tudom).


Azért arra kíváncsi leszek hogyan reagál amikor a pasija "úgy" nyúl hozzá.
Lehet, hogy úgy érzi túl van a sokkon és közben csak eltemette magában.
De ez off.

A lelki terror is nagyon súlyos de nem hiszem hogy a kettő egymáshoz lehetne mérni. (az erőszak is elsősorban lelki terror, ha már itt tartunk)

Petunia viszont csak szörnyen csalódott és irigy volt, ami szerintem teljesen érthető, én is az lennék.

Ariana esetében vsz az történt, legalábbis Aberforth szerint, hogy látták, hogy varázsol, tetszett nekik de nem tudta megmutatni nekik a trükkjét és féltékenységből nagyon megverték, a fejében meg összekapcsolódott a kettő ("ha varázsolok megbüntetnek") és ez okozta hogy vissza akarta fojtani mindenáron.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #355446 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Remzymama/Tünde írta: Kincső: régen is volt sztem erőszak, csak nem verték nagydobra.

Biztod volt, de én manapság sem hallottam még olyanról, h. gyerekek erőszakolták volna meg egymást - nekik még nincsenek vágyaik és nem is érettek hozzá, tehát mi vinné rá őket, hacsak nem látnak rossz példát? És erre mondtam, h. a tv-ben láthatnak (ha nem is erőszakot de szexet) már manapság (nem arra h. benne van-e az ősszes erőszaktevés a hírekben), de sztem régebben kevésbé volt módjuk erre...
Viszont van egy ismerősöm, akit megerőszakoltak (14 éves, fél éve történt), és már eléggé túl van a sokkon és most épp szerelmes, meg 2 héttel utána sem volt tőle teljesen kiakadva (mondjuk vsz nem emlékszik rá pontosan, de én nem tőle tudom és ő nem tudja h. tudom). Szóval sztem nem muszáj feltételezni, hogy a megerőszakolás a legbrutálisabb bántalmazás :) A lelki terror rosszabb sztem (aki volt már "kiutálva" tudja), és ha a végén fizikai brutalitásban csúcsosodik ki... :?

Egyébként Rowling vsz szerette a gyerekek egész életét meghatározó "sértéseket", mert Petúnia is egész életében ki volt akadva, h. nem vették fel a Roxfortba :P

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #355443 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Alyr Arkhon írta: Szoktam néha hallgatni a "vendég a háznál" c műsort a rádióban, ami gyerekekről szól, abban volt, hogy néha számunkra egészen minimálisnak tűnő sértések, megjegyzések vagy élmények is évekre kihathatnak elég drasztikus módon egy gyerek lelkére.

Az egyetlen ami elgondolkodtat ezzel kapcsolatban az az apuka viselkedése...


Ez tény. Sőt. Ha valami negatívat sokat mondanak, a végén magad is elhiszed, még csak nagyon drasztikusnak sem kell lennie.
Apuka meg embere válogatja, ez a mai világban is így van.
Kincső: régen is volt sztem erőszak, csak nem verték nagydobra. De a lényeg, hogy valami nagyon agresszív történt. Asszem Rowling ezt a fantáziára bízta direkt, nem akarta egy gyerekeknek szóló regényben részletezni és ha belegondolok meg is értem.
Rosszabb egy életben is megtörténhető esetet olvasni, mint egy nemlétező átok általi halálról olvasni. nehezebben dolgozható fel. Pszichológia. (mindig azt hisszük el, eminek van valóságtartalma is).

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #355441 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Kincső (Thilanna) írta: Hát, ugye a kicsi gyereket úgy nevelik arra, h. ne nyúljon a konektorba, hogy rácsapnak a kezébe. Ha egy kisgyerek varázsló, de még maga sem tudja irányítani a képességeit, viszont kiutálják, kicsúfolják és brutálisan megverik érte a kortársai (kicsit távoli asszociáció, mert a szitu nem ugyanaz, de a gyerekbrutalitásra példa: A legyek ura?), akkor az szerintem elég lelki trauma ahhoz, hogy ne tudja megtanulni normálisan használni a képességeit... :? (és gyerekek sztem nem erőszakolnak gyereket, főleg nem 50 évvel ezelőtt, mer' ugye ez akkor történt, amikor még nem azt nézte az 5éves kisgyerek is a tévében...)


Szoktam néha hallgatni a "vendég a háznál" c műsort a rádióban, ami gyerekekről szól, abban volt, hogy néha számunkra egészen minimálisnak tűnő sértések, megjegyzések vagy élmények is évekre kihathatnak elég drasztikus módon egy gyerek lelkére.

Az egyetlen ami elgondolkodtat ezzel kapcsolatban az az apuka viselkedése...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #355434 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Hát, ugye a kicsi gyereket úgy nevelik arra, h. ne nyúljon a konektorba, hogy rácsapnak a kezébe. Ha egy kisgyerek varázsló, de még maga sem tudja irányítani a képességeit, viszont kiutálják, kicsúfolják és brutálisan megverik érte a kortársai (kicsit távoli asszociáció, mert a szitu nem ugyanaz, de a gyerekbrutalitásra példa: A legyek ura?), akkor az szerintem elég lelki trauma ahhoz, hogy ne tudja megtanulni normálisan használni a képességeit... :? (és gyerekek sztem nem erőszakolnak gyereket, főleg nem 50 évvel ezelőtt, mer' ugye ez akkor történt, amikor még nem azt nézte az 5éves kisgyerek is a tévében...)

Viszont a másik esetben (tudom h. nem az volt a kérdés) Snuffal nem értek egyet, miért használtak volna Avadát (barátok/testvérek egymás ellen), ami főbenjáró átok, de főleg a Dumbledore-oknak (mmint Albusnak és Aberforthnak) mi oka lett volna rá? (Grindelwald sötét varázsló, oké.) Ha Ariana a nem-irányítható mágiájával tudott olyan balesetet okozni, ami megölte az anyját, akkor elég lehetett, h. egy rápattanó átok eltalálta amit akár a saját varázsereje nagyított halálossá, vagy szimplán eltalálták a könyvespolcot egy átokkal amitől ráomlott az egész vagy mittomén... végtére is gyerek volt, sok alapjáraton nem halálos átokkal is meghalhatott baleset folytán :? Mképp olyan átok kellett legyen, amit bármelyikük kimondhatott, és az Avada azért nem ilyen...

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #355403 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Nem tom, nekem elsőre amikor olvastam ez ugrott be, ma már semmi nem lehetetlen, de a veré is belefér, de annak nagyon draszikusnak kellett lennie, vagy nagyon érzékenynek Ariannának. valszeg azért nem írta le pontosan, mert ez mégiscsak egy gyerekkönyv

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #355402 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Igen én is inkább egy dúrva megverést tartok valószínűnek mert kb. vele egykorú vagy pár évvel idősebb gyerekek voltak.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #355401 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Remzymama/Tünde írta: Hát nekem úgy hirtelen egy megerőszakolás jutott az eszembe, de lehet tévedek

Bennem is felmerült ez, de egy kicsit abszurdnak és logikátlannak tűnik. Végülis a muglik is elég kisgyerekek voltak még, ilyesmi...
Nem mondom azt, hogy lehetetlen, lehetséges, de én mondjuk egy nagyon-nagyon brutális összeverést-rugdalást valószínűbbnek tartok.

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #355400 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Hát nekem úgy hirtelen egy megerőszakolás jutott az eszembe, de lehet tévedek

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #355399 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Snuffles írta:

Rabyn írta: Miért nem derül ki pontosan mi történ Ariannával?

Nekem első olvasatra az derült ki, hogy hárman addig csatázgattak, amíg egy Avada kedavra el nem találta a kislányt. Bár ezt durvának érzem, egy csatázásnak nem erről kéne szólnia. A lumos.hu-s interjúkban sem lett tisztázva.

Szerintem Rabyn arra gondol, hogy a muglik mit csináltak vele. Asszem Rowling erről annyit nyilatkozott, hogy ezt a fantáziánkra bízza.

(szerk.: áh, közben már ő is pontosított...)

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #355398 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Nem erre gondolok:) Hanem arra, hogy miért lett őrült, szal mit csinálhattak vele azok a kölykök? És hogy bánt el velük Dumbli apja?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #355396 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Rabyn írta: Miért nem derül ki pontosan mi történ Ariannával?

Nekem első olvasatra az derült ki, hogy hárman addig csatázgattak, amíg egy Avada kedavra el nem találta a kislányt. Bár ezt durvának érzem, egy csatázásnak nem erről kéne szólnia. A lumos.hu-s interjúkban sem lett tisztázva.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #355393 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Igen tudom, hogy újrahasznosított (mint a többi 6 kötet) papírra jelent meg de ennek valahogy rémesen vékony a vastagsága, folyton félek, hogy elszakad.

Miért nem derül ki pontosan mi történ Ariannával?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #355389 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Aeglos írta:

Snuffles írta: Pénz.

Jaj, szálljatok már le erről a témáról. Rowling kőgazdag, már alig tudja hová rakni a pénzét, nyilván azért írna új könyveket, hogy mééééégtöbb legyen. Logikus.

Aaaargh. Én a kiadóról beszéltem. :) Rowling pénzét magasról le.
Ha a kiadó megjelentet egy pár könyvet, akkor a kiadó meggazdagszik, én csak ennyit akartam volt írni. Pont. De egyébként marhára nem izgat, mit ad ki és miért. :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #355386 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Aeglos írta:

Snuffles írta: Pénz.

Jaj, szálljatok már le erről a témáról. Rowling kőgazdag, már alig tudja hová rakni a pénzét, nyilván azért írna új könyveket, hogy mééééégtöbb legyen. Logikus.


Szerintem abszolút. A kőgazdag gyárigazgatók is nyilván nem vesznek föl több fizetést, miután már úgy érzik, hogy _elég_ gazdagok... :roll:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #355384 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Snuffles írta: Pénz.

Jaj, szálljatok már le erről a témáról. Rowling kőgazdag, már alig tudja hová rakni a pénzét, nyilván azért írna új könyveket, hogy mééééégtöbb legyen. Logikus.

Snuffles írta: A magyar HP-kötetek mindig február elején jelentek meg

A nyáron (július tájékán) megjelenő többi kötetet (GoF, HBP) már december közepén meg lehetett venni. Logikusabb is lett volna akkor kiadni, mert Karácsonykor mégtöbbet tudtak volna eladni belőle.

Valaki (asszem Rabyn Te voltál) mondta, hogy olyan a könyv papírja, mint a WC-papír. Ez nem csak Magyarországon van így. Nekem magyaron kívül csak angolul meg franciául van meg, de azok is mind ilyenek, csak lehelletnyivel talán vastagabb a papír, és szebben van rányomtatva a cucc. Valószínüleg környezetvédelmi megfontolásokból újrafelhasznált papírra nyomják, mert annyit adnak ki belőle, hogy tiszta faanyaggal elég drága és környezetkárosító lenne.

Lumos írta: Az Open Book Tour utolsó állomásán JK Rowlingot a megtisztelő Erdő-renddel tüntették ki Kanadában annak elismeréseként, hogy Jo tevékeny szerepet játszik Kanada, illetve a világ erdőállományának megmentésében. Jo az első nemzetközi író, aki megkapta az elismerést:
"JK Rowling arra kérte kiadóit világszerte, hogy találjanak olyan papírt, ami nem tartalmaz veszélyeztetett vagy régi erdőkből származó fát. Azzal, hogy könyvei millióit ma ilyen "zöld papírra" nyomják, segített abban, hogy a szén és biodiverzitás-tárházak, mint a kanadai északi erdő, kedvezőbb helyzetbe kerüljenek. Az utolsó Harry Potter könyv pedig a vélemények szerint a nyomtatás történetének edigi legkörnyezetbarátabb módjának élő példája."


Plusz még egy kis érdekesség a Lumosról (asszem ezek még nem voltak):
SPOILER

Lumos írta: Még több kérdés, újabb válaszok

A HPANA jóvoltából újabb kérdéseket ismerhettünk meg, amikre Jo az Open Book Tour-on válaszolt rajongóinak. Mivel az egész interjú SPOILER-es, ezért csak akkor olvass tovább, ha már olvastad a hetedik könyvet, vagy nem félsz a SPOILERektől!

**********************************

Összefoglaló a kérdések-válaszok szekcióból:

Jo mindig is furcsállotta, hogy senki sem kérdezte meg, miből készült Dumbledore pálcája. Ha megkérdezték volna, annyit mondott volna, hogy bodzából, de nem tért volna ki további részletekre.

Neville-re vonatkozó kérdésre elmondta, hogy Longbottom feleségül veszi a Foltozott Üst új tulajdonosát, aki nem lesz más, mint Hannah Abbott. Az, hogy a bár fölött laknak majd, a roxforti diákoknak nagyon fog tetszeni.

Miért Molly ölte meg Bellatrixot?
Mert 1) meg akarta mutatni, hogy Molly egy nagyon tehetséges boszorkány, még akkor is, ha ideje nagy részét a konyhában tölti, és 2) össze akarta hasonlítani Bellatrix mániákus ragaszkodását Voldemorthoz Molly anyai szeretetével gyerekei iránt.

Mi lett volna, ha Arthur meghal a Főnix Rendjében?
Jo szerint megváltozott volna az 5., 6. és hetedik könyv is, és Ron elveszítette volna a humorérzékét, valamint Harry már nem tekinthetett volna az Odura menedékként. Ron humora ugyanis a bizonytalanságából és éretlenségéből ered, ezért is lett ő az utolsó, aki "felnőtt", amikor az utolsó könyvben félelmeivel kellett szembenéznie.

A nyolc éves Mia Aberforthról kérdezett, és Jo a kérdező életkorára való tekintettel azt válaszolta, hogy "a kecskéket könnyű tisztán tartani és aranyos kanyargós szarvuk van" - ekkor mindenki felnevetett.

A következő kérdés viszont meglepett mindenkit: Dumbledore szeretett valaha valakit?
Jo válasza: "Dumbledore-ra mindig is úgy tekintettem, mint aki a saját nemét részesíti előnyben" - a hallgatóság szabályosan elnémult. Majd folytatta: nemrég olvasta a Félvér herceg forgatókönyvét, és amikor abban az igazgató korábbi női szerelmeiről van egy emlék, áthúzta a részt és föléírta: "Dumbledore meleg!" - és tulajdonképpen Grindelwaldba volt szerelmes. A közönség tapsviharban tört ki, erre Jo: "Ha ezt tudom, már korábban felfedtem volna az igazságot."

A párszaszájságra Jo azt válaszolta, hogy Ron soha nem birtokolta a képességet, csak utánozta a hangzást, és ez nem olyan nyelv, amit bárki megtanulhat.

Mi volt az első könyvben Dumlbedore levelében, amit a Dursley-éknek írt?
Petunia szeretett volna Roxfortban tanulni, és azzal, hogy vállalja Harry nevelését, mégis része lehet annak a világnak, amelybe korábban nem kerülhetett be.

A következő kérdés a baziliszkuszra vonatkozott, és hogy miért nem ölte meg Voldemort lélekdarabját Harry-ben.
Rowling elmondta, hogy Harry nem volt menthetetlen, hiszen Fawkes mellett állt, aki meggyógyította, viszont a hetedik könyvben már távol volt, amikor a többi horcruxot semmisítették meg.

Jo szerint Harry 3 okból nem beszélgetett Dumbledore portréjával:
1) A kép nem volt elérhető számára, hiszen az Roxfortban volt.
2) Dumbledore nem is akarta Harry-t befolyásolni a horcrux/ereklye témában, azt szerette volna, ha Harry lassan, a saját tempójában ismeri meg azokat és 3) mert ez így túl egyszerű lett volna.

Amikor megkérdezték, hogy a Halálfalókat a nácikról mintázta-e, Jo azt válaszolta, hogy valóban nagyon sok tudatos hasonlóság van a két csoport között: emberek halnak meg, és nem szabad elhinned, amit a kormány és az újságok mondanak.

Milyen volt az első és utolsó könyv bejefezése íróilag?
Nagyon hasonló. Jo férje, aki mellette állt a végén, már szinte utálta, annyira kibírhatatlan lett hetekre, alig lehetett vele normálisan élni.

Az első 12 kérdés után a Scholastic képviselője bejelentette, hogy további 4 kérdésre van még idő:

1. Malfoly most "tartozik" Harry-nek?
Nem volt semmilyen mágikus szerződés közöttük, de Malfoy mindig is hálás lesz Harry-nek, amiért megmentette az életét, ami az epilógusból talán ki is tűnik.

2. Donna kérdése: Mi volt James, Lily, Sirius és Lupin foglalkozása miután végeztek Roxfortban?
Lupin munkanélküli lett, és állapota miatt kimerült volt, a többiek teljes idejüket a Főnix Rendjének szentelték, James nagyon gazdag volt, ezért megtehették, hogy nem "dolgoztak".

3. Hagrid valaha rátalált a nagy szerelemre?
Nem, sajnos nem.

4. Piton portréjával mi lett?
Harry ragaszkodott hozzá, hogy kikerüljön az igazgatói irodába, de valószínűleg nem látogatott el, hogy beszélgessen Pitonnal. Jo még mindig csodálkozik, amikor rajongók sértődötten veszik azt a kijelentését, hogy Piton "keserű, gyűlölködő és aljas" volt.


And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #355378 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Alyr Arkhon írta: Átgondoltam és rájöttem h nekem az a legnagyobb bajom a könyvvel, hogy nem érzem, hogy ez az utolsó rész.
Egyszerűen egy folytatás néhány oldal nyállal a végén.

Az epilógus nem szerves része a könyvnek szerintem, eddig egyik másik könyvnél se éreztem úgy, hogy ezt most feltétlenül oda kell érezzem, a könyv részének kéne tekintenem.

A VÉGE felirat nekem is hiányzik, ez persze okot adhat folytatásokra, elmélkedésekre, újabb kiadott könyvekre. Pénz.

A magyar HP-kötetek mindig február elején jelentek meg, őket nem érdekli, mennyire igényes és hiteles (mármint mennyire kötődik az eredeti mondatokhoz) a fordítás, az időpont és a bevétel votl a lényeg. TTB-től meg lehet kérdeni egyébként szerintem levélben, hogy mit miért annak fordított, ami. Az a lakatos-medálos dolog korábban az félrefordítás volt valóban, de itt nem látom én se értelmét annak, hogy mondatojat és kifejezéseket írjon át.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #355371 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Átgondoltam és rájöttem h nekem az a legnagyobb bajom a könyvvel, hogy nem érzem, hogy ez az utolsó rész.
Egyszerűen egy folytatás néhány oldal nyállal a végén.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #355370 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Rabyn írta: Rowling ott követett el egy nagyon nagy hibát, hogy nem fejezte be a történetet rendesen.


Hát igen, szerintem eleve jobb lett volna egy olyan epilógus, amiből röviden megtudtuk volna, hogy a Voldemort bukását követő időszakban hogyan alakult a varázsvilág (és benne a könyvekből megismert főbb szereplők) további sorsa...

Aeglos írta: ...tele van fordítási hibákkal. Nem komolyakkal, csak egy csomó van abból a tipikusan blőd fajtából, pl.: az első oldalon a bal kart, jobb karnak fordítja, miközben a balon van a sötét jegy, a jobbat aztán hiába emelgetik. Aztán kihagy jelzőket, néha teljes mondatokat átír... Nem tragédia, de furcsa, hogy az Animus arra hivatkozva adta ki ekkora késéssel magyarul a regényt, hogy igényes fordítás készülhessen.


És ez különösen annak tükrében szánalmas, hogy tavaly ősszel milyen kétségbeesett hadjáratot indítottak a "kalózfordítók" ellen Európa szerte...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #355369 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Nekem is feltűnt, hogy tele van fordítási hibákkal az előzőekhez képest, pedig én nem tudok angolul csak beszéltem a könyvről olyanokkal akik igen.

Nektek nem hiányzik a végéről a VÉGE felirat?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #355366 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Alyr, részben igazat adok Neked, és szinte biztos, hogy Dumbledore értette a párszaszót, de arról, hogy perfektül beszélte volna a nyelvet nincs információnk. Ron ott állt Harry mellett, amikor felnyitotta a medált, megragadt benne a szó, hangsúlyokkal, dallamosságával együtt, és ha híven tudja utánozni, miért ne működne? Számomra inkább az nehezen elképzelhető, hogy Ron emlékezete ilyen pontosan megőrizte az emléket, bár stresszhelyzetben minden lehetséges... :P

Megvan a könyv és beleolvasgattam (az első meg az utolsó három fejezetet kb.). Elsőre az tűnt fel, hogy tele van fordítási hibákkal. Nem komolyakkal, csak egy csomó van abból a tipikusan blőd fajtából, pl.: az első oldalon a bal kart, jobb karnak fordítja, miközben a balon van a sötét jegy, a jobbat aztán hiába emelgetik. Aztán kihagy jelzőket, néha teljes mondatokat átír... Nem tragédia, de furcsa, hogy az Animus arra hivatkozva adta ki ekkora késéssel magyarul a regényt, hogy igényes fordítás készülhessen.

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #355360 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Aeglos írta: Kincső: ez is a Bloomsbury chatben volt olvasható, meg amikor a Gomold házas emlékek voltak, Dd-nek meg kellett valahogy értenie, hogy mit hadoválnak össze párszaszóul, különben használhatatlan az emlék.


Az érteni és a beszélni az két teljesen külön dolog.
Főleg egy ilyen veleszületett képességnél, ami mint a 2. könyvben kiderül igen ritka és félelmet keltő.

Más kérdés, hogy az sehol nincs leírva hogy Dumbledore nem született párszaszájúnak...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.219 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére