J. K. Rowling: Harry Potter

Több
16 éve 7 hónapja #354575 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
tele volt a HP7-tel hétvégén a Cora meg a Saturn is.

én mondjuk neten szándékozom megrendelni mert sokkal olcsóbb. és remélem nem lesz rosszul kötve vagy nem hiányzik belőle oldal, meg ilyesmi..

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #354573 Írta: Ni
Ni válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Én még csak a felénél járok kb. de néhány helyesírási hibát és elírást, valamint bizonyos oldalakon hiányosabb, halványabban látható nyomtatást "fedeztem" fel. :cry:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #354553 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
No, inkább azt mondjátok meg, akik már megvettétek magyarul, hogy megint féltrenyomtatták-e, esetleg maradt-e benne üres oldal, amit utólag raktak bele. :?:
Tudni szeretném, hogy érdemes-e megvárnom az újabb javított utánnyomást vagy megvehetem-e most... :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #354484 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Ma találkoztam az új (és régi) Harry Potterekkel a teszkóban :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #354387 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Dreamer_KF írta: Főleg HP ügyben. Van pár dolog, amit nem lehet lefordítani.

Az kétségtelen :) Az eredeti nyelvről bármilyen művet nehéz lefordítani úgy, hogy visszaadja ugyanazt a hangulatot/mondanivalót/élvezetet, a kivételeknek meg csak örül az ember. Mondjuk én nem szeretek angolul olvasni, még akkor sem, ha híres és muszáj-eredeti-nyelven-elolvasni típusú könyvről is van szó.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #354380 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Snuffles írta:

Dreamer_KF írta: Őőő..tanuljatok angolul. :D

És akkor élvezhetőbb lesz a magyar fordítás? :) Én már olvastam a HP-t magyarul, angolul meg félig, de én ... hogyismondjam... nem arra vagyok kíváncsi alapvetően innentől, hogy mi a sztori, hanem a fordítás érdekel. (((Az angol meg egy [sokkiscsillag] nyelv szerintem, de nem akarok megsérteni senkit, ez a magánvéleményem. :) )))


Az. De jobb az angol, bibibííí! :D

Főleg HP ügyben. Van pár dolog, amit nem lehet lefordítani.

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #354360 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Dreamer_KF írta: Őőő..tanuljatok angolul. :D

És akkor élvezhetőbb lesz a magyar fordítás? :) Én már olvastam a HP-t magyarul, angolul meg félig, de én ... hogyismondjam... nem arra vagyok kíváncsi alapvetően innentől, hogy mi a sztori, hanem a fordítás érdekel. (((Az angol meg egy [sokkiscsillag] nyelv szerintem, de nem akarok megsérteni senkit, ez a magánvéleményem. :) )))

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #354355 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Tudunk angolul :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #354336 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Őőő..tanuljatok angolul. :D

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #354271 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Elvileg lehetséges. A készlet legalábbis mindenhol nagy lesz, szal azon nem múlik. Netes kedv. meg van kb. mindenhol. Ha megrendel vki nálunk egy könyvet a neten, akkor 15% kedvezményt tudunk adni, de házhoz nem viszem : PPPP.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #354267 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Drizzt írta: Öhm, tegyek félre valakinek hp7et majd szombaton? Elvégre könyvesboltban dolgozok :P .

Én már megrendeltem futárral múlthéten, négyezerszázért kiszállítják és ebben benne van a könyv ára is meg a futár is, állítólag három-négy napon belül gyün is. Én azért azt megnézem... :) Ha meg mégis, akkor nagyon pozitívan csalódom :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #354257 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Öhm, tegyek félre valakinek hp7et majd szombaton? Elvégre könyvesboltban dolgozok :P .

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #353664 Írta: James
James válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Én még nem olvastam a könyvet, de szerintem a hetedik részt hülyeség lenne kettévágni, akkor már inkább a negyedikkel tették volna, ahogy lejjebb írták. Viszont lehet, hogy kettévágják, mert hát mégis ez az utolsó lesz, és akkor legalább kétszeres haszon. (A negyedikkel lehet nem lett volna ekkora siker, mivel ez lesz az utolsó, valszeg nagyobb reklámot fog kapni)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #353460 Írta: Szméagol
Szméagol válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Ilweran írta: OK, rossz volt a szóhasználat. Igazából arra akartam utalni, hogy a krónikus ötlethiányban szenvedő Hollywood kénytelen lesz megválni egy másfélévente sokszázmillió dollárt fialó sorozattól.
Nyilván nem kell stúdiókapukat bezárni, senki nem hal éhen, de szerintem elég sokan törik azon a fejecskéjüket, hogy mit találjanak ki a Potter-széria helyett.


Ok, így már elfogadható... :)
Majd csak kitalálnak valamit... pláne, hogy annyit törik a fejecskéjüket! :wink:

A hideg rögök tenyértörők, talpunkhoz komiszak. Sziklák, kövek: mint cont-rideg, nem eleven anyag.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #353432 Írta: Ilweran
Ilweran válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
OK, rossz volt a szóhasználat. Igazából arra akartam utalni, hogy a krónikus ötlethiányban szenvedő Hollywood kénytelen lesz megválni egy másfélévente sokszázmillió dollárt fialó sorozattól.
Nyilván nem kell stúdiókapukat bezárni, senki nem hal éhen, de szerintem elég sokan törik azon a fejecskéjüket, hogy mit találjanak ki a Potter-széria helyett.

"Két mágus jelenik meg Angliában,
Az első féli hatalmam; a második látni vágy engem."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #353393 Írta: Szméagol
Szméagol válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Ilweran írta: Nagyon cinikus leszek szokás szerint... :wink:
Mivel jelenleg ez a filmvilág legtöbbet fialó franchise-a, várható volt, hogy a Warner megpróbál majd minél többet kihozni belőle. Valszeg előre rettegnek, mekkora bevételkiesést jelent, ha véget ér a Potter-széria. Márpedig nyolc film több bevételt hoz, mint hét :wink:
Ennek semmi de semmi köze a cselekményhez, ilyen alapon leginkább a negyedik filmet kellett volna kettészedni, abból tényleg rengeteg lényeges elem kimaradt. Megint csak pénz, pénz, pénz...


Valószínűleg igazad van, de egy dologba mégis belekötnék: szerintem nem jelente "bevételkiesést" az, ha véget érne a HP széria.
Szóval nem ez a megfelelő szó. Bevételkiesés akkor történne, ha megcsinálnák a HP szériát, és senki nem nézné meg. Tehát nincs mitől rettegniük, utána nekifoghatnak új filmeknek... az, hogy egy nagyobb időszak véget ér, nem jelenti azt, hogy utána a rendező, a producer, meg mindenki más mehet koldulni az utcára.
Szerintem inkább arról lehet szó, hogy megpróbálnak minél többet kisajtolni a HP-ből.
A lényeg ugyanaz: pénz, pénz, pénz... de veszteség akkor sem érné őket azért, mert véget ér a Harry Potter.

A hideg rögök tenyértörők, talpunkhoz komiszak. Sziklák, kövek: mint cont-rideg, nem eleven anyag.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #353099 Írta: Ilweran
Ilweran válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Nagyon cinikus leszek szokás szerint... :wink:
Mivel jelenleg ez a filmvilág legtöbbet fialó franchise-a, várható volt, hogy a Warner megpróbál majd minél többet kihozni belőle. Valszeg előre rettegnek, mekkora bevételkiesést jelent, ha véget ér a Potter-széria. Márpedig nyolc film több bevételt hoz, mint hét :wink:
Ennek semmi de semmi köze a cselekményhez, ilyen alapon leginkább a negyedik filmet kellett volna kettészedni, abból tényleg rengeteg lényeges elem kimaradt. Megint csak pénz, pénz, pénz...

"Két mágus jelenik meg Angliában,
Az első féli hatalmam; a második látni vágy engem."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #353070 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Azért gondolom, hogy egyszerűbb lenne mert a fél könyv arról szól, hogy Harryék egy sátorban laknak és szenvednek. A másik fele meg arról, hogy roxfortban csata van. Najó van benne egy kis kínozzuk egymást rész is,de alapvetően nem bonyulultabb a cselekményszála mint mondjuk az ötödik vagy a hatodik kötetnek.


"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Látogató
  • Látogató
16 éve 8 hónapja #353058 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Rabyn írta: Egyébként a hetekik kötet az amit szvsz baromi egyszerű lenne egyben megcsinálni. Majd ha kijön és elolvassátok megértetitek miért mondom:)


Én már olvastam, ennek ellenére nem gondolnám, hogy egyszerű lenne egybe megfilmesíteni,nem értem,hogy miért mondod.Amugy, nekem nem tetszene, ha felbontanák.Nem hinném, hogy attól hitelesebb lenne, az előzőekből kiindulva, csak felbontaná azt a szép hetes számot :)
Viszont legalább egy kicsit tovább lehetne izgulni, hogy"na,milyenlesz,jöjjönmárkiafilm,vajonhogyfogjákcsinálnieztmegazt..." :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #352950 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Rabyn írta: Hol hallottad, hogy film lesz a hobbit meg a gyu közti eseményekről?

előzetesek topicban többször is előkerült már.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #352947 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Szerintem jó ötlet, hogy két részben csinálják meg, mert így nem kell lenyírbálni egy csomó lényeges részt, ami egy 2,5 órás filmbe tuti nem férne bele, vagy csak nagyon legyérítve.

Az biztos nagy kihívás, hogy hol legyen a töréspont, és az első filmben milyen tetőpontokat tegyenek.

Szerintem az a rész lenne jó, amikor jön az ezüst őz, megszerzik a kardot, ledöfi Ron a horcruxot, és egyesül újra a trió. Én kihagynám azt a nagyon durva veszekedést Hermione és Ron között amikor Ron visszatér, mert azzal tuti nem lehetne normálisan lezárni a filmet. Helyette a végére egy kibékülést tennék. A második film pedig a Malfoy kúriára való elcipeléssel kezdődne.
Az első filmben jó tetőpont lenne a Godrick's Hollow fejezet, a sírokkal és Naginivel.


And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #352945 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
divat? miért tudsz más könyvről amit több felé szedtek? (a Gyu-t a három kötet alapján szedték háromfelé)

Hol hallottad, hogy film lesz a hobbit meg a gyu közti eseményekről?

Egyébként a hetekik kötet az amit szvsz baromi egyszerű lenne egyben megcsinálni. Majd ha kijön és elolvassátok megértetitek miért mondom:)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #352936 Írta: Szméagol
Szméagol válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Rabyn írta: www.origo.hu/filmklub/blog/keszuloben/20...lal-ereklyeibol.html


Merész ötlet, de ha ugyanaz a két film forgatókönyvírója, ráadásul egy, max. két éven belül mindkét részt bemutatják, akár jó is lehet. :D
Nem tudom, most miért ez a divat... a forgatókönyvet így nagyon nehéz megoldani, mert nyilván mindkét részt eléggé hollywoodosra szeretnék csinálni, csakhogy nem lehet mindkét részben tetőfok, forduló, stb. :?
Azért érdekel, mi sül ki belőle, de már azon is csodálkoztam, hogy egyszerre készítenek filmet a Hobbitból, és a Hobbit meg a Gyűrűk Ura közti eseményekről...

A hideg rögök tenyértörők, talpunkhoz komiszak. Sziklák, kövek: mint cont-rideg, nem eleven anyag.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #352841 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Rabyn írta: www.origo.hu/filmklub/blog/keszuloben/20...lal-ereklyeibol.html

A Cinematrix ugyanerről a hírről írta, hogy még nem dőlt el véglegesen, kettévágják-e a hetedik részt, vagy sem, de ténylegesen felmerült a filmesek agyában az ötlet.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #352838 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Látogató
  • Látogató
16 éve 8 hónapja #352828 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Kar'sa írta:

Ardenis írta: Parvati Patil csak a filmben indiai, mint ahogy a (skót!) McLaggen meg néger... :roll:

Nos, a probléma az, hogy egyik kijelentésed sem igaz.

1. Parvati és Padma Patil neveinek minden egyes eleme Indiára utal:
Parvati egy hindu istenség,
Padma egy indiai folyó,
a Patil pedig egy elterjedt indiai vezetéknév.
Természetesen igaz, hogy ez nem jelenti feltétlenül azt, hogy indiaiak lennének, de azért bizony eléggé elgondolkodtató...

2.
És akkor a dolog problémája még az, hogy ha te Freddie Stromát négernek látod, ajánlom, hogy sürgősen menj el szemészetre....
(meg persze hozzáfűzném azt, hogy attól még, hogy valakinek ír vezetékneve van, nyugodtan lehet néger, erre találsz bőven példát a való életből... (ld.: ITT )


Lehet, Ok,nem tudom, hogy hol láttam, de ugy emlékeztem, hogy néger.Valami félrenézés volt valószínűleg.Persze, hogy találok példát, nem is arról van szó, de ha nem jött le, hogy mit akarok a kijelentésemmel mondani, akkor inkább ne is feszegessük.
A Parvatiékkal kapcsolatban, rendben, én nem tudtam erről, tévedtem.
DE...na jó, igazából nincs de :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #352535 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Neruo írta: Szerintem az, ha távol-keleti filozófiát, mítoszokat kezdenének oktatni, az nem lenne helyes. De legalábbis nem lenne értelme. Olyan távol áll az a kultúrkör az európaitól, hogy sokszor a felnőttek sem fogják fel. Én ugyan nem foglalkozom a távol-keleti kultúrával, de régebben próbálkoztam. Egy egyszerű dolog, a Pa Kua (Ba Gua, 8 trigram) értelmezése is olyan komplex, sokrétű, hogy feladtam.


Ez ugyan off, de szerintem nincs teljesen igazad.
Nagyon sok az összefüggés és kapcsolat.

(UI: Miért pont Pa Kua? Ez egy belső kungfu stílus ha nem tévedek)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #352521 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Neruo írta: on: Rowling is felhasználta Nuadut, csak azt nem tartom fairnek, hogy ugyanazt a kezet (ezüstből) kapja egy "hitvány köpönyegforgató", mint a Tuatha Dé királya, hőse. Kapjon kezet Féregfark, OK, de ne pont olyat, amit már más műben ellőttek (és én gyökeresen más alakhoz társítok). Mondjuk kőből, vagy mit tudom én...

Ez most olyan... hát... erőltetett...
Féregfark ezüstkezéről nekem totálisan nem jutott eszembe Ezüstkarú Nuada.
Szvsz. teljesen különbözik a két dolog, különösen az egész lényege... (eleve az egyik kar, a másik meg kéz. :P )
Féregfarké ráadásul nem is ezüstből van, hanem csak ezüstszínű, Rowling soha nem írja, hogy ezüstből mint anyagból lenne.
Szóval én Nuada és Féregfark ezüst karját és kezét totálisan másképp képzeltem el, Nuadáét nem teljesen úgy, mint egy igazi emberi kart, hanem kábé úgy, mint a Star Warsban Luke műkezét (jé, akkor ezt is onnan koppintották volna? :D ), Féregfarkét meg mint valami elvarázsolt higanyt, ami kézformába rendeződik...

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #352515 Írta: Neruo
Neruo válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Szméagol írta: Igen, de most kivesézhetnénk a magyar oktatási rendszer egészét. Szerintem semmi sem izgalmasabb egy gyereknek, mint amikor felfedezi, hogy kedvenc könyvének részletei honnan vannak lopva. Szóval elsősorban mitológiát kéne olvasniuk. Görög, távol-keleti, germán mítoszokat. Parvati Patil sem véletlenül indiai... Rowling tényleg MINDENT mitológiára alapoz.


Vagy semmi sem illúziórombolóbb... Ha ezt az író nem finoman teszi, csak a koncepciót átvéve, hanem neveket, motívumokat egy az egyben. Legalábbis nekem ez nem tetszik.
off: Eragon - Argetlám => tetszett neki Nuadu Airgetlám neve. De az milyen már, hogy a nevet átveszi, jelentésével együtt? Jobb lenne, ha erről nem tudnék :) on: Rowling is felhasználta Nuadut, csak azt nem tartom fairnek, hogy ugyanazt a kezet (ezüstből) kapja egy "hitvány köpönyegforgató", mint a Tuatha Dé királya, hőse. Kapjon kezet Féregfark, OK, de ne pont olyat, amit már más műben ellőttek (és én gyökeresen más alakhoz társítok). Mondjuk kőből, vagy mit tudom én...

Az viszont tény, hogy ha egy ilyen népszerű műbe írják bele ezeket a motívumokat, akkor legalább megvan annak az esélye, hogy a gyerek elkezd foglalkozni vele (ha rávezetjük).

Szerintem az, ha távol-keleti filozófiát, mítoszokat kezdenének oktatni, az nem lenne helyes. De legalábbis nem lenne értelme. Olyan távol áll az a kultúrkör az európaitól, hogy sokszor a felnőttek sem fogják fel. Én ugyan nem foglalkozom a távol-keleti kultúrával, de régebben próbálkoztam. Egy egyszerű dolog, a Pa Kua (Ba Gua, 8 trigram) értelmezése is olyan komplex, sokrétű, hogy feladtam.

"...in this place will I abide, and my heirs..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #352510 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Kar'sa írta: 1. Parvati és Padma Patil neveinek minden egyes eleme Indiára utal:
Parvati egy hindu istenség,
Padma egy indiai folyó,
a Patil pedig egy elterjedt indiai vezetéknév.
Természetesen igaz, hogy ez nem jelenti feltétlenül azt, hogy indiaiak lennének, de azért bizony eléggé elgondolkodtató...

Ezek azok az apróságok, amik miatt nagyon szeretem újraolvasni azt a sok kötetet. Ilyen kis elrejtett utalásokért jó olvasgatni, nem az alább már megtárgyalt irodalmi értékekért. (Vagy hiányukért.)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.165 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére