Star Wars

Több
19 éve 9 hónapja #236699 Írta: Prisca
Prisca válaszolt a következő témában: Star Wars

svindler írta: Egy nem mindennapi foto:
hardwired.hu/img/wg/1/3/hwnews_375.jpg

Sajna Darth Maul, Boba Fett es Jabba nincsen rajta.


Ilyet még nem pipáltam, mint ez a közös fotó! Szinte egyedülálló!
A régi SW szereplők nagyon tutik! Chewbacca semmit nem változott! :wink:

Amúgy, ki az a szereplő Palpatine és Lando mögött-között? Valahogy emlékeztet az Ötödik elembeli idegenekre...
...és szvsz Jar-Jart nyugodtan lehagyhatták volna :twisted:

"Indul a küszöbről az Út:
ha nem vigyázok, elszelel;
felkötöm én is a sarút,
gyerünk utána, menni kell..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #236643 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Star Wars
Egy nem mindennapi foto:
hardwired.hu/img/wg/1/3/hwnews_375.jpg

Sajna Darth Maul, Boba Fett es Jabba nincsen rajta.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #235680 Írta: Niniel Nienor
Niniel Nienor válaszolt a következő témában: Star Wars
Hát akkor én sajnos nem tudok több hasznos információval szolgálni, mert a lényeget már begépeltem az Enciklopédiából.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #235657 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Star Wars
Engem a fénykardok készítésének apró részletei érdekelnek...tudom, hogy nem sok info van ezzel kapcsolatban...[size=9:2xvw130h]Gondoltam összeszedem itt az infokat, oszt készítek egy fénykardot otthonra :wink: [/size] Szóval miből mivel hogyan mit merre meddig stb.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #233323 Írta: Niniel Nienor
Niniel Nienor válaszolt a következő témában: Star Wars
Szívesen, de mire vagy kíváncsi?
A Fénykardok egyébként a Young Jedi Knights sorozat egyik kötete. Az összes könyvet jellemzi, hogy nincsenek túl jól megírva és inákbb azt lehet rájuk mondani, hogy "aranyos", ami ennél a műfajnál nem feltétlenül előny... De én szeretem őket a témaválasztás miatt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #232866 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Star Wars

Niniel Nienor írta: Félek nem leszek itt ettől népszerűbb, de engem nagyon érdekel az Expanded Universe Solo gyerekekre vonatkozó része, így a Fénykardok c. könyvecskéhez is volt már szerencsém. :)


Igen? Írnál róla bővebben?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #232165 Írta: Niniel Nienor
Niniel Nienor válaszolt a következő témában: Star Wars
Félek nem leszek itt ettől népszerűbb, de engem nagyon érdekel az Expanded Universe Solo gyerekekre vonatkozó része, így a Fénykardok c. könyvecskéhez is volt már szerencsém. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #231868 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Star Wars
Ídőkőzben rákerestem a starwars.com-on a lightsaber címszóra. A Database- ben elég részletesen le van írva.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #231862 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Star Wars
Ez a döfi nekem!
Esetleg nem lehet ezt az Enciklopédiát letölteni vhonnan? [size=9:kea2gr6y](Persze ingyé...)[/size]
Mit tudsz erről a nagyeposzról?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #231849 Írta: Niniel Nienor
Niniel Nienor válaszolt a következő témában: Star Wars
"Bár a fénykardok működése és elkészítése szilárd előírásokon alapszik, mégis számos példány hordozza készítőjének egyedi ötleteit és felfogását. Maga a puszta energiamező anyagtalan, de az azt körülvevő elektromágneses mező erős giroszkóphatást eredményez, ezért a kézifegyver használata meglehetősen nehéz feladat. A precízen szabályozott energiaív alapjaira épülő technológia olyan fókuszáló kristályok használatát követeli meg, amelyek csak természetes közegben jöhetnek létre, mesterségesen nem reprodukálhatók. A fénykard aprólékos kézi munkával készül, ősi Jedi-szerszámokkal. A különféle szabálytalan kristályok alkalmazásának nincs pontos szabálya, leírása, azonban a legkisebb pontatlanság aktiváláskor a fegyver felrobbanásához vezet." /olvastátok a Fénykardok c. nagyeposzt? :) ))/ "A legendás fénykard a Jedi lovagok ősi fegyvere. A fénykard megépítése egy az utolsó próbatételek sorából, amelyek Jedi lovaggá avatják a nővendéket. A hihetetlenül finom szerelési munkálatoknagy türelmet és kivételesen erős összpontosítást igényelnek."

Ezt a Star Wars képes enciklopédiában találtam.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #231708 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Star Wars
Mit lehet tudni a fénykardok készítéséről?
Tudtommal csak jedik voltak képesek az elkészítésükre [size=9:2csbh8xr](néhány kivételtől eltekintve...)[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #230742 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Star Wars
Nemrég volt StarChat a Star Wars Galaxison Tóth Gáborral, aki részt vett a III. rész forgatásán, mint maszkkészítő. :) Azonkívül egy intrejú is készült vele, ami a starwars.hu-n olvasható. :) Az interjú természetesen bővebb, és sztem nagyon jó lett. :D

Star Chat

starwars.hu interjú

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #228595 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Star Wars
Félig-meddig OFF leszek, meg kicsit reklámozom magam. :oops: :D
A SW-os oldalam megújult (aki eddig a obiwan1.sw.hu címen nézte meg, mostantól arról a címről valszeg nem éri el, inkább a obiwan1.uw.hu címen próbálkozzatok. ;) ), persze még teljesen nincs kész, sok mindent fel kell még pakolnom (aki szeretne segíteni anyagok küldésével, meg ilyenekkel, szóljon priviben :) ). Hamarosan a Középföldével foglalkozó oldalam is változáson esik át, ráfér arra is. :D

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #228276 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Star Wars
Tudtommal Lucas nem is fog sorozatot rendezni, max. producer lesz. És arra tett csak ígéretet, hogy több SW mozifilm nem lesz. Sorozatról senki sem beszélt... :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #228188 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Star Wars

Cerebrum írta:

Gandalf írta: De. Lesz TV-sorozat:
starwars.hu/center/hirek/index.php#2574


Lucas nem azt nyilatkozta egyszer, h. már unja a SW-t, és másba is szeretne belefogni? :roll:


Lucas nyilatkozott már sok mindent. ;) Plusz a Lucasfilm nyilván nem csak őt jelenti.

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #228150 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Star Wars

Gandalf írta: De. Lesz TV-sorozat:
starwars.hu/center/hirek/index.php#2574


Lucas nem azt nyilatkozta egyszer, h. már unja a SW-t, és másba is szeretne belefogni? :roll:

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #228144 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Star Wars

Cerebrum írta:

Gandalf írta: Majd lesz TV-sorozat.


Remélem nem. :? Akkor már inkább csináljanak Episode 7-8-9-et... Lucas persze már nem vállalná, de talán valaki más...


De. Lesz TV-sorozat:
starwars.hu/center/hirek/index.php#2574

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #227993 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Star Wars

3.Aragorn írta:

Alyr Arkhon írta: Most hallgatom sokadszorra:

A "régi" Obi-wan azt mondja, hogy "generációk ezrein át" állt fent a köztársaság, míg asszem az ep1ben valaki ezer évet említ...
Vajon melyik az igaz?


Tudtommal a Köztársaság több ezer éven át fennállt. (Sztem azt a bizonyos 1000 évet annak kapcsán említik, hogy a Közt.-ban több mint 1000 éve béke honolt-a Klónok háborúja előtt-)

Igen, az 1000 év úgy értendő, hogy ezer éve nem volt semmi nagyobb háborús konfliktus a Köztársaságban. Egyébként a Köztársaság régebbi, több, mint 5000 éves. :)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #227956 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Star Wars

Alyr Arkhon írta: Most hallgatom sokadszorra:

A "régi" Obi-wan azt mondja, hogy "generációk ezrein át" állt fent a köztársaság, míg asszem az ep1ben valaki ezer évet említ...
Vajon melyik az igaz?


Tudtommal a Köztársaság több ezer éven át fennállt. (Sztem azt a bizonyos 1000 évet annak kapcsán említik, hogy a Közt.-ban több mint 1000 éve béke honolt-a Klónok háborúja előtt-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #227925 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Star Wars
Most hallgatom sokadszorra:

A "régi" Obi-wan azt mondja, hogy "generációk ezrein át" állt fent a köztársaság, míg asszem az ep1ben valaki ezer évet említ...
Vajon melyik az igaz?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #227666 Írta: Niniel Nienor
Niniel Nienor válaszolt a következő témában: Star Wars
Hát ez most nagyon nem ide vág, de nem tujátok, fordítják-e (vagy akarják-e fordítani) a New Jedi Order sorozatot vagy mondjak le róla, hogy valaha el tudom olvasni magyarul?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #227531 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Star Wars

3.Aragorn írta: Az is elképzelhető, hogy a Sith most vmi sokkal durvábbhoz fog folyamodni Yoda ellen...(nem mintha a villám nem lenne az :) ) Elvégre kettelyük harcának kimenetele erősen sejthető :twisted: ...

Hát... én olvastam azóta leírásokat erről harcról. a durva szó igen helytálló. Aki kíváncsi rá, hogyan végződik a párbaj, csak az olvasson tovább!

SPOILER!
[size=9:2biu0tz7]Yoda a végén kirepül az épület ablakán és zuhanni kezd a mélybe, Bail Organa szenátor (a még meg nem született Leia leendő nevelőapja) kapja el a siklójával esés közben, s menekíti el onnan.[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #227483 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Star Wars
Az is elképzelhető, hogy a Sith most vmi sokkal durvábbhoz fog folyamodni Yoda ellen...(nem mintha a villám nem lenne az :) ) Elvégre kettelyük harcának kimenetele erősen sejthető :twisted: ...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #227391 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Star Wars

Cerebrum írta: Ezt ma olvastam:

Egyszer régen, egy messzi-messzi galaxisban két jedi-lovag beszélget:
- Mondd, Luke fiam! Van erre Praktiker?
- Erre csak Obi van Kenobi.

:lol:


Ezt én úgy ismertem, hogy Obi-Wan megkérdezi Vadert:
-Van a galaxisban Baumax?
Vader:
-Itt csak Obi van, Kenobi

De a lényegen nem változat. ;) :D

Yoda a Klónokban valóban csak elnyelte Dooku villámait, meg eltérítette a feléje repülő berendezést, és szerintem most se lesz másképp, vagy leaglábbis villámokat nem hiszem, hogy látni fogunk Yodától, mert az kifejezetten a Sötét Oldal jelképe (bár Jedik is tudják alkalmazni). De attól még a Sith mester hajigálhat villámokat. :D

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • gilloth
  • Látogató
  • Látogató
19 éve 11 hónapja #227390 Írta: gilloth
gilloth válaszolt a következő témában: Star Wars

Cerebrum írta: Két tünde üldögél egy szobában. Egyszercsak megszólal az egyik:
- Huzat van.
A másik szó nélkül feláll, odalép az ajtóhoz.
- Ezt csukjam be, vagy inkább az ablaktámlát?
Mire a másik:
- Han Solo! (vagyis: Azt csukd be!)


Igen ez már láttam vhol a fórumon, de most végre ÉRTEM is!!!! :lol:
[size=9:12qdyd4u](/me nem tud sindául :oops: )[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #227376 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Star Wars
Ezt ma olvastam:

Egyszer régen, egy messzi-messzi galaxisban két jedi-lovag beszélget:
- Mondd, Luke fiam! Van erre Praktiker?
- Erre csak Obi van Kenobi.

:lol:

Ja, meg nem tudom ellőttem-e már itt egy korábbi (kissé idevágó) sinda-szóviccemet:

Két tünde üldögél egy szobában. Egyszercsak megszólal az egyik:
- Huzat van.
A másik szó nélkül feláll, odalép az ajtóhoz.
- Ezt csukjam be, vagy inkább az ablaktámlát?
Mire a másik:
- Han Solo! [size=9:durxyv4k](vagyis: Azt csukd be!)[/size]

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja - 19 éve 11 hónapja #227291 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Star Wars

Ben Kenobi írta:

Dínchamion írta:

Ben Kenobi írta: Palpatine és Darth Sidious egy és ugyanazon személy. Ez biztos. ;)


Csak a halál biztos. ;) Én azt mondanám, hogy valószínű, mert eddig még soha, sehol senki nem jelentette ki explicite, hogy a két karakter ugyanaz. Bár természetesen én is ezen a véleményen vagyok, Lucas még megkeverheti. :)


Dehogynem jelentették. Rick McCallumnak valami interjúban feltették a kérdést Palpatine/Sidiousszal kapcsolatban, és erre azt válaszolta, h Palpi és Sidious ugyanaz a személy, nem testvérek, nem klónok. Amúgy az utóforgatás is véget ért, nem hiszem, hogy Lucas az uccsó fél évben még meg akarná keverni a dolgot. :)


Amúgy meg Yoda a Klónokba nem szór villámot,hanem elnyeli Dooku villámait! :wink:

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #227283 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Star Wars
Akkor marad a kivehető protézis.
Én is azon a véleményen vagyok, hogy Palpatine a Sith mester, és nincs belőle több, végül is így van értelme az egésznek és így tényleg zseniális a terve.
Szerintetek Anakin mért van kifestve amikor csuklyában van?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #227250 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Star Wars

Ben Kenobi írta: ...az utóforgatás is véget ért, nem hiszem, hogy Lucas az uccsó fél évben még meg akarná keverni a dolgot. :)


Azért az vicces lenne, ha mégis megtenné... :twisted:

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #227034 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Star Wars

Dínchamion írta:

Ben Kenobi írta: Palpatine és Darth Sidious egy és ugyanazon személy. Ez biztos. ;)


Csak a halál biztos. ;) Én azt mondanám, hogy valószínű, mert eddig még soha, sehol senki nem jelentette ki explicite, hogy a két karakter ugyanaz. Bár természetesen én is ezen a véleményen vagyok, Lucas még megkeverheti. :)


Dehogynem jelentették. Rick McCallumnak valami interjúban feltették a kérdést Palpatine/Sidiousszal kapcsolatban, és erre azt válaszolta, h Palpi és Sidious ugyanaz a személy, nem testvérek, nem klónok. Amúgy az utóforgatás is véget ért, nem hiszem, hogy Lucas az uccsó fél évben még meg akarná keverni a dolgot. :)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.758 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére