Star Wars

Több
18 éve 4 hónapja #293728 Írta: Feanor Faelivrin
Feanor Faelivrin válaszolt a következő témában: Star Wars
Hát seni sem arról beszél hogy most megy a 2 az rtlen?

"A mosoly a leger

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #293634 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Star Wars
Megjelent a Szukitsnál Timothy Zahn: Az utolsó parancs c. könyve, a Thrawn-trilógia (vagy régi nevén Új Köztársaság-trilógia) harmadik része!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #293005 Írta: Endor
Endor válaszolt a következő témában: Star Wars
igen de nem a technikát hanem a pillanatnyi taktikát ( kb a 4. rész után

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #292929 Írta: Draug
Draug válaszolt a következő témában: Star Wars

Beleg írta:
Ehhez jön még a 3. részben Windu és Obi-van párbeszéde. Ez a kedvenc részem és sajnálom h nem volt benne a filmben. :( Ott Windu mondja el h ő maga és pl Yoda azért lettek egy-egy stílus nagymesterei mert azokkal valamely gyengeségüket tudták palástolni vagy felhasználni. Ezért tartotta pl Windu Obi-vant A mesternek mert az ő stílusa (a Soresu amely a legáltalánosabb technika) semmilyen gyengeségre nem válaszol.

Obi-van egyetlen gyengesége talán csak az volt,hogy föltétel nélkül, túlságosan is megbízott mindenkiben.(ezt persze nem a vívótechnikájára értettem)

"gondolkodj mielőtt beszélsz, mérlegelj mielőtt cselekszel..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #292928 Írta: Draug
Draug válaszolt a következő témában: Star Wars

endor írta: de az utóbbi részekben nem nagyon tárgyalja a vívó teknikát az író


Ez nem egészen így van. Többeknél is részletezi, Pl. Obi-Wan - nál is.

"gondolkodj mielőtt beszélsz, mérlegelj mielőtt cselekszel..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #292882 Írta: Endor
Endor válaszolt a következő témában: Star Wars
de az utóbbi részekben nem nagyon tárgyalja a vívó teknikát az író

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #290677 Írta: Beleg
Beleg válaszolt a következő témában: Star Wars
Az 1. rész könyvében van, hogy a jedik olyan stílusokat fejlesztettek ki amely a Köztársaság akkori ellenségei ellen a leghatásosabb (lásd a Föderáció droidhadserege). Gondolom azért voltak olyan akrobatikusak hogy ne lehessen őket olyan könnyen eltalálni.

A 2. könyvben van h Dooku stílusában már felfedezhető az a klasszikus stílus ami Vader és Obi van 2. párbajában látható. Nekik nem kellett többezres lézerfegyveres csapatok ellen harcolni, ráadásul öregek is voltak.

Ehhez jön még a 3. részben Windu és Obi-van párbeszéde. Ez a kedvenc részem és sajnálom h nem volt benne a filmben. :( Ott Windu mondja el h ő maga és pl Yoda azért lettek egy-egy stílus nagymesterei mert azokkal valamely gyengeségüket tudták palástolni vagy felhasználni. Ezért tartotta pl Windu Obi-vant A mesternek mert az ő stílusa (a Soresu amely a legáltalánosabb technika) semmilyen gyengeségre nem válaszol.

"...nincs semmi sem, csak semmi van, s e semmi én vagyok." - Babits

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #290591 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Star Wars

olorin.papa írta: Nekem a VI epizódban úgy tünt, hogy a jedik a vívásukban főleg erővel vettek részt, nem úgy mint az első háromban, ahol az akrobatikára helyezték a hangsújt.


Sztem ennek a hátterében az is állhat, hogy akkor még nem állt rendelkezésre olyan számítógépes háttér, amivel olyan pörgős fénykardpárbajokat tudtak volna létrehozni, amiben a jedik ide oda röpködnek a levegőben, mint pl. Anakin és Obi-Wan összecsapása az ep3-ban. :)

Mondjuk tényleg néha fájdalmas a fent említett párbaj után látni a páros második összecsapását az ep4-ben. Mint valami lassított felvétel, amiben kisiskolások botokkal kardoznak... :P Persze az akkori moziközönség biztos tátotta rajta a száját.

olorin.papa írta: Winduval való küzdelmében jó adag színjátszás is lehetett, hiszen akkor Anakin átcsábítása volt a fő célja.


Arra gondolok, mikor Sidious már a földön fekszik, és villámokkal szórja Windu-t, az meg teljesen nekifeszül, és látszik, hogy már alig bírja kézben tartani a fénykardját. Az most lényegtelen, hogy megjátsza-e vagy sem, a lényeg, hogy ilyen erős villámokat is tud létrehozni, ha akar...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #290590 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Star Wars

Cerebrum írta:

Alyr Arkhon írta: Mert ugye a villámokkal nem sokra ment volna (annyira már csak nem volt erős, mint mikor Windu-val küzdött, akit akkor azért jól megszorongatott a villámokkal,


A korral szvsz csak mégjobban erősebb lehetett az Erőben, mert az a jártasság nem függött a kortól és a mérettől.
Winduval való küzdelmében jó adag színjátszás is lehetett, hiszen akkor Anakin átcsábítása volt a fő célja.

Nekem a VI epizódban úgy tünt, hogy a jedik a vívásukban főleg erővel vettek részt, nem úgy mint az első háromban, ahol az akrobatikára helyezték a hangsújt.
Luke vívásoktatása ez esetben főleg abból állt volna, hogy az erőben való elmélyülését fejleszthették volna.

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #290581 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #290574 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Star Wars

Alyr Arkhon írta: Vaderben pedig már ott a vívódás.


És hát Erő ide vagy oda, Vader (ahogyan Obi-Wan is mondja) már félig gép, tulajdonképpen egy emberi roncs, akit egy fiatal jedinek (mégha az olyan képzetlen is mint Luke) csak le kell tudnia győznie.

Amúgy arra nagyon kíváncsi lennék, hogyha Luke nem dobja el a fénykardját, akkor Sidious mit lépett volna. Mert ugye a villámokkal nem sokra ment volna (annyira már csak nem volt erős, mint mikor Windu-val küzdött, akit akkor azért jól megszorongatott a villámokkal, pedig neki ott volt a kardja), fénykardja pedig a jelek szerint nem volt, csak hatalmas önbizalma. :P

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #290485 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Star Wars
Obi-wan nemigen tanította Luke-ot, csak az alapokat adta át neki.
Yoda többet tanította, de Yodáról nem tudott Vader, ezért emlegeti mindig Kenobit.

És amikor Luke legyőzi Vadert akkor a Sötét Oldalt használja, dühből vív.
Vaderben pedig már ott a vívódás.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #290484 Írta: Elison
Elison válaszolt a következő témában: Star Wars
Igen, ezt en is igy tudom...
Ezert hittem hogy talan lemaradtam valamirol... :cry:
Viszont a Falconon amikor tanult, az nem volt valami sok ido...az alatt nem tanult tul sokat...es Obi-vant is csak Vaderrel lattuk vivni, Luke-al nem...

Elison G.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #290457 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Star Wars

Elluin írta: Ez igaz, de a VI. rész elején Obi-van tanította vívni.

VI.? Az nehezen, a Jediben Obi-wan csak egy beszélgetés erejéig tűnt fel, emg a végén :) Esetleg a IV. részben, mikor Luke gyakorolt a fénykarddal, akkor esetleg tanulhatott :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #290453 Írta: Elison
Elison válaszolt a következő témában: Star Wars
Tenyleg?
Mikor? Errol lemaradtam... :oops:

Elison G.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #290435 Írta: Elluin
Elluin válaszolt a következő témában: Star Wars
Ez igaz, de a VI. rész elején Obi-van tanította vívni.

A legnagyobb élvezet nem az, ha megöljük az állatokat, hanem ha életben hagyjuk őket.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #290331 Írta: Elison
Elison válaszolt a következő témában: Star Wars
Van benne igazsag...
A tanacsban sok mester volt, sokan tanitottak is...mindenki azt, amiben jartas volt, vagy amit ra osztottak...nem tudom, de ez nem is fontos...
Yoda is tanitott termeszetesen...de a vivast nem hiszem hogy csak Yoda-tol tanultak volna, hiszen egy lovag kitunoen viv...azt pedig csak egy "ellenfellel" lehet igazan begyakorolni...
Itt felvetodik egy masik kerdes is...vajon Luke kitol tanult ugy vivni, hogy meg Vadert is legyozte, holott o igencsak jol vivott...?
Lehet hogy Yoda igenis tanitott "ugy" vivast, csak az egyik epizodban sem lathato...ezert olyan sokkolo mikor kiderul a "turpissag"...

Elison G.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #290326 Írta: Szürke Gandalf
Szürke Gandalf válaszolt a következő témában: Star Wars

Elison írta: Gondolom a keszitok is ugy gondoltak a dolgot, mint te Szurke Gandalf!
Viszont teny, hogy tenyleg nevetseges....
:disagree:
Ha viszont jobban belegondolunk, felmerul a kerdes, hogy miert nem lattunk hasonlo technikat 20 evvel kesobb tole, amikor is Luke-ot tanitotta...
Nos teny hogy akkor mar oreg volt, de 900 ev utan az a 20 ev ide vagy oda, mar nem mindegy?Ezen felul tudjuk, hogy "o mar oreg, de az ero meg nagy benne"...akkor miert nem hasznalta?Hisz nem volt mar senki mas, aki ezt megtanitotta volna Luke-nak...


Jó felvetés, meg probálok rá válaszolni. Amikor a második részben tanította a gyerekeket, akkor is botra támaszkodott, nem ugrált. Ez olyasmi lehet, mint tesi órán, hogy a tanár nem mutatja meg hogy kell csinálni a gyakorlatot, hanem csak "dirigál". Másrészt neki "személyi stílusa" van, ami kis lényeknek lett kitalálva, Luke nem hiszem, hogy meg tanulta volna, főleg olyan kevés idő alatt.

Én a Titkos Tűz szolgája vagyok, én táplálom Anor lángját.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #290315 Írta: Elison
Elison válaszolt a következő témában: Star Wars
Gondolom a keszitok is ugy gondoltak a dolgot, mint te Szurke Gandalf!
Viszont teny, hogy tenyleg nevetseges....
:disagree:
Ha viszont jobban belegondolunk, felmerul a kerdes, hogy miert nem lattunk hasonlo technikat 20 evvel kesobb tole, amikor is Luke-ot tanitotta...
Nos teny hogy akkor mar oreg volt, de 900 ev utan az a 20 ev ide vagy oda, mar nem mindegy?Ezen felul tudjuk, hogy "o mar oreg, de az ero meg nagy benne"...akkor miert nem hasznalta?Hisz nem volt mar senki mas, aki ezt megtanitotta volna Luke-nak...

Elison G.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #290314 Írta: Szürke Gandalf
Szürke Gandalf válaszolt a következő témában: Star Wars

Nóli írta:

Szürke Gandalf írta: Nekem tetszett Yoda párbaja az episode2-ben és 3-ban is. Nem tudom miért nem szeretik sokan, hogy Yoda ilyen stilusban vív. Máshogy nem tudna csak ilyen ugráló stilusban kardozni, én nem tudok más stilust el képzelni neki. Mert szerintetek, hogy tudna fénykardozni, ha nem így?

hát, nem tudom, de hogy nevetségs az hogy ide oda pattog, majd fél perc múlva visszatámaszkodik a botjára és mingyá alig bír mozogni, az tuti. Ha akartak volna, ki tudtak volna találni neki vmi más technikát...


Épp ez a lényeg, hogy Yoda csak akkor használja az erőt, ha muszály. Ha nem muszály akkor bottal jár.

Én a Titkos Tűz szolgája vagyok, én táplálom Anor lángját.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #290312 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Star Wars

Szürke Gandalf írta: Nekem tetszett Yoda párbaja az episode2-ben és 3-ban is. Nem tudom miért nem szeretik sokan, hogy Yoda ilyen stilusban vív. Máshogy nem tudna csak ilyen ugráló stilusban kardozni, én nem tudok más stilust el képzelni neki. Mert szerintetek, hogy tudna fénykardozni, ha nem így?

hát, nem tudom, de hogy nevetségs az hogy ide oda pattog, majd fél perc múlva visszatámaszkodik a botjára és mingyá alig bír mozogni, az tuti. Ha akartak volna, ki tudtak volna találni neki vmi más technikát...

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #290308 Írta: Szürke Gandalf
Szürke Gandalf válaszolt a következő témában: Star Wars

Alyr Arkhon írta:

Elison írta: Nekem mar-mar vallasomma valt a SW, de az uj reszek engem sem gyoztek meg igazan... :(
Persze azt nem mondhatom hogy nem tetszett, mert ki az aki kritizalja a sajat vallasat...? :lol:
Csak eppen neha kicsit elhuzom a szamat... :?
Az elso igazi sokk a SWII-ben ert...Yoda "kung-fu" tudomanya lelegzetelallito volt... 8O


Yoda ugrálós vívótechnikája láttán bennem is bennem szakadt a lélegzet. Sajnos rossz értelemben.

De a Sithek bosszúja kárpótolt.


Nekem tetszett Yoda párbaja az episode2-ben és 3-ban is. Nem tudom miért nem szeretik sokan, hogy Yoda ilyen stilusban vív. Máshogy nem tudna csak ilyen ugráló stilusban kardozni, én nem tudok más stilust el képzelni neki. Mert szerintetek, hogy tudna fénykardozni, ha nem így?

Én a Titkos Tűz szolgája vagyok, én táplálom Anor lángját.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #290306 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Star Wars

Elison írta: Nekem mar-mar vallasomma valt a SW, de az uj reszek engem sem gyoztek meg igazan... :(
Persze azt nem mondhatom hogy nem tetszett, mert ki az aki kritizalja a sajat vallasat...? :lol:
Csak eppen neha kicsit elhuzom a szamat... :?
Az elso igazi sokk a SWII-ben ert...Yoda "kung-fu" tudomanya lelegzetelallito volt... 8O


Yoda ugrálós vívótechnikája láttán bennem is bennem szakadt a lélegzet. Sajnos rossz értelemben.

De a Sithek bosszúja kárpótolt.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #290292 Írta: Elison
Elison válaszolt a következő témában: Star Wars
Nekem mar-mar vallasomma valt a SW, de az uj reszek engem sem gyoztek meg igazan... :(
Persze azt nem mondhatom hogy nem tetszett, mert ki az aki kritizalja a sajat vallasat...? :lol:
Csak eppen neha kicsit elhuzom a szamat... :?
Az elso igazi sokk a SWII-ben ert...Yoda "kung-fu" tudomanya lelegzetelallito volt... 8O

Elison G.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #290275 Írta: Elluin
Elluin válaszolt a következő témában: Star Wars
Szeterintem ez teljesen igaz. Én is így voltam vele, bár nekem nem tetszik a Star Wars 3-om.

A legnagyobb élvezet nem az, ha megöljük az állatokat, hanem ha életben hagyjuk őket.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #289956 Írta: Elison
Elison válaszolt a következő témában: Star Wars
Udv mindenkinek!

Korabbrol olvastam Szurke Gandalf gondjairol... :)
Ehhez csak annyit tudok hozzafuzni, hogy en kb. 4 eves koromban lattam eloszor a SW-t. Azota a rabja vagyok...minel idosebb voltam, annal tobbet fogtam fel belole... :P
A GYU-rol hallottam, de nem olvastam...egeszen a filmig...azota meg ezt is imadom...
Szoval a tobbieknek igazuk van...
Mindegyiket lehet imadni, mikor melyik hangulatban vagy... :lol:

Elison G.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #289757 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Star Wars

Irmo/MissKarrde írta: Az epI-III esetén a könyvek a forgatókönyv alapján készültek, ezért jöhettek ki előbb a filmeknél. De attól még a film az elsődleges.

Ahogy vesszük :) Én próbálom külön nézni őket... Az epII könyvét imádom, de mint film, egy igen nagy csődtömeg... :) De való igaz, a film elsődleges.
Sztem aki akar, az fel fog állítani egy fontossági sorrendet, akármit mondunk. És ott bizony lehet, h viaskodik az SW és a GyU. Sajnálom az ilyen embereket... Valahogy én igazságtalannak érezném a kedvenceim közti szeretet megosztását (ergo így nem tartom előbbre pl George R. R. Martint, mint Tolkient, stb. stb.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #289748 Írta: Irmo/MissKarrde
Irmo/MissKarrde válaszolt a következő témában: Star Wars

cortez71 írta: Rengeteg SW könyv van a piacon, ergó ez sem a legjobb összehasonlítási alap :) Sőt, az új filmeknél előbb jelentek meg a könyvek, mint maga a film (az utolsó rész, A Sith-ek bosszúja könyv pedig kellőképp szívfacsaró lett)

Ez igaz, de a kiindulási alapot vettem figyelembe (először az SW film volt, a GYU pedig könyv). Erre utalnom kellett volna, elnézést. Az epI-III esetén a könyvek a forgatókönyv alapján készültek, ezért jöhettek ki előbb a filmeknél. De attól még a film az elsődleges.

Thrawn-trilógia harmadik részéről csak annyit tudok, hogy idén. Sajnos többet nem.

Something's happening. I'm not the Jedi I should be. I want more, and I know I shouldn't.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #289745 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Star Wars
Tényleg, erről jut eszembe, mikor jön ki a harmadik része a Thrawn-trilógiának?

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #289721 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Star Wars

Irmo/MissKarrde írta:

Szürke Gandalf írta: Én is szeretem a Star wars-t. Meg persze a GyU-t is. Nálatok, hogy fér meg a kettő egymás mellett?

Különben, ha nagyon akarunk különbséget tenni, akkor az SW film, a GYU inkább irodalom

Rengeteg SW könyv van a piacon, ergó ez sem a legjobb összehasonlítási alap :) Sőt, az új filmeknél előbb jelentek meg a könyvek, mint maga a film (az utolsó rész, A Sith-ek bosszúja könyv pedig kellőképp szívfacsaró lett)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.803 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére