Humor

Több
20 éve 6 hónapja #180114 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Humor
GALADRIEL TITKOS NAPLÓJA

68. Nyolcadik hónap valemelyik napja.

Fivéreim hazamentek, mindekutána Doriath lányai mind a vízben landoltak miattuk.
Úgy esett a nagy e,set hogy tesómék kimentek fürödni, Melian meg elkezdte keresni a segítőit. Nem találta őket, így Celebornt állította rá a dologra, aki meg is lelte a díszes társaságot egy szép nagy fán, ami rogyásig volt velük. Onnan lesték ugyanis fürdőző fivéreimet, akik, mivel ez nem Valinor tengerpartja, nem tudtak sehova elhúzódni...de még ha csak leselkedtek volna a leányzók.. jól ki is tárgyalták, hogy melyik bátyám néz ki jobban és miért és nekik melyik kéne, és miért és stb, stb.. Szóval ment az általános plety..

Celeborn meg ezen idegbajt kapott, és jól rájuk dörrent, hogy tán ő fog Meliannak főzni segíteni, és különben is micsoda dolog a vendégek után ilyen pofátlanul leselkedni. Szegény lányok meg úgy megijedtek, hogy fürtökben potyogtak a vízbe, alig bírták őket a partra húzni...Ulmo szerint kedvesem igazán várhatott volna egy kicsit, hátha a fivéreimnek kedvük támadt volna egy kis szórakozáshoz.....csak az kérdés, milyenhez...Ulmo szerint nem lett volna az olyan nagy baj..hááát...Thingol véleménye nem tudom, mi lett volna.. bárha Lúthient engedi táncikálni Daeronnal kettesben, akkor elég liberális lehet. (Lúthien egyre kedvesebb, mostanában dolgoztunk ki együtt egy hajnövesztő varázsigét, és támadt egy tök jó ötlete: a hajunkkal lehet ám varázsolni is, mondjuk ha valaki álmatlan. Kipróbáltuk Celebornon, majdnem túl jól sikerült.. de azért nem esett neki rosszul.. annyira..)

Más: Ulmora és Melianra hallgatva az esküvőnk előtt azért elmondtam pár dolgot Celebornnak, hogy teljesen biztos legyen a dolgában. Elmeséltem neki, hogy látom ám a gondolatait, meg a szívét is. Szegény teljesen megrémült, először azt hitte, hogy az egész anatómiai működését akarom feltérképezni, volt is olyan zavarba, hogy még csak na.. eltartott egy darabig, míg megértette, miről is van szó, utána fél napot duzzogott, hogy miért nem mondtam el előbb. Aztán meg amikor a tükörrről meséltem, fél napig kujtorgott utánam, bocsánatomért esedezve, hogy ő mindig azt hitte, hogy hiúságból nézegetem a tükröt... Csodálkozott is rendesen, hogy vízzel és ezüsttel ezt lehet művelni, de megértette, hogy a víz és az ezüsttál csak könnyítés.

Viszont, minekutána érthetően, világosan meg lett mondva, hogy Melian nélkül vagy nélkülem eszébe ne jusson belenézni, csak belenézett. Egy napig élesztgettük, de még most sincsen rendesen észen. (Szegény Alqualondét látta, pedig a karonülő Galadrielt kereste.) Ulmo szerint nem is baj, hogy így járt, legalább most megtanulta, hogy ne kotnylekeskedjen bele a dolgaimba, és jó is, mert így legalább az esküvő előtt alaposan átbeszélhetjük ezt a témát.. pedig, ha van valami, amire nem akarok emlékezni, akkor ez az.
Remek helyszíne ezn beszélgetésnek az alagsori lépcsőfordulók alja. Azt hittük, ott senki nem jár, de tévedtünk. Hát nem pont Mablung és Thingol kapott rajta minket csókolózás közben? De hova bújjunk, ha egész Menegroth állandóan azt figyeli, hol, mikor és mit csinálunk. Celebornnak volt azért lélekjelenléte: közölte, hogy nősülési szándékát megerősítené, és ha nem veszi Thingol úr és Mablung sértésnek, szeretne velem kettesben maradni.. így is történt, és jó alaposan kitárgyaltuk a következőt:
Tehát közel egy hónap és esküvő! Alig várom!!!


_________________
Sötét Úr: Köszönöm.
Sünee: jó lesz az, minden kezdet nehéz, de ez az átirat jól sikerült. Csak szerinetm humorosabb lenne, ha kevesebb durva kifejezést használnál. Az első sorban a két ige: szállt, hallják. Egy kapcsolatos összetett mondaton belül ritkán szerencsés, ha az egyik ige múlt, a másik jelen idejű. Ettől függetlenül jó az írásod!

Ulmo: Neked is köszönöm a segítséged!

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #180100 Írta: Sünee
Sünee válaszolt a következő témában: Humor
Az Ezüst Éren:


(A Szövetség újból csónakba szállt, és messziről még hallják Galadriel öröménekét:

... Si man yulma nin enquantunva?
An sí Tintalle Varda Oilosseo
ve fanyar máryar Elentári ortane
ar ilye tier unduláve lumbule
ar sindanórielló caita mornie
i falmallinar imbe met, ar hísie
untúpa calacírya miri oiale
Sí vanwa ná, Rómelló vanwa Valimar


S: De széép!
F: Aha...
S: Aragorn, te tudsz tündéül! Mit jelent ez a dal?
A: Ő, hát... valami ilyesmit: Simán alma nincs elültetve?
A tintahal olajos íze is jobb
Mint a fanyar málna ementáli sajttal
Az ilyen undorító lomblevél
Sínen egy olló csattan mögé
Ily fal mállik ingbe mert azt hítte
Úgy túlpart malac írja mind olajlevelet
Sírva banán, Rómeó miért vagy te valinori?
S: Műfordítónak inkább ne menjél! Se rímek, se hangsúlyok...
F: Ne fikázd Samu! Te talán jobban lefordítanád?
S: Simán! Ezt figyuzzátok!
Most ki tölti újra a kupámat?
Megittam az összes pálinkámat.
S egy vasam sincs már egy pint sörre
Mert a hülye Varda elitta előlem...
Fölemelte felhőkezét,
S kiapadt az összes csapszék!
B**szki, elhagytam Valimart,
Tegnap kiesett a zsebemből...

F: Na azér az uccsó sor még javításra szorul.
S: Mér?
F: Ne mondd má, hogy ez rím volt.
S: Jóvanna, a végén átváltottam szabadvers müfajba...


A másik csónakban:

Gi: Hogy a nazgúl lehelne rájuk, mi a szarnak kell a tündéknek folyton kornyikálni?
L:Hogy idegesítsék vele a törpöket. És mi a frásznak kell a törpöknek folyton elégedetlenkedni?
Gi: Csak. Hogy idegesítsék a tündéket...
L: Na jó... Asszem, átmegyek egy másik csónakba... Boromíííír!!! Lécci, gyertek közeleeebb!
(Boromir oda se bagózik, a két hobbittal van elfoglalva.)
L: Perverz hobbitb**i... Aragooorn! Át akarok menni hozzátok! Gyertek közelebb egy kicsit!
A: Nem férsz be! Ha átjössz, elsüllyedünk...
L: Az én súlyomtól aztán nem! Ha nem vennéd észre, tünde vagyok!
A: Ha nem vennéd észre, én meg Khiráály! És ha azt modom, hogy úgyse jössz át, akkor úgyse!
L: Jaaj, ez Gandalf dumája... Na mindegy, akkor átúszok hozzátok... Mivel én, ellentétben a kószákkal, nem félek a víztől...
Gi: És hogy állsz a piócákkal? Ahogy elnézem, ebben a folyóban hemzsegnek... Bár, ha van egy kis szerencsém, még akad egy-két piranha is!
L: Ááááh, akkor nem megyek sehova! Inkább elviselem ezt a kretén szőrpanmacsot...
Gi: A kicsodát? (Seggbebillenti Legolast, aki kecses ívben a vízbe esik.)
CSOBB!
L: (prüszkölve, kócos, vizes hajjal visszamászik a csónakba)Izéé...Akarom mondani; az én kedves törp barátomat!
Gi: Na azér! Egyébként nemtom mit parázol, a hülye is látja hogy nincs ebben a vízben egy szem pióca se. Szerintem ezek az agyament tündék képesek klórozni...

(Tudom hogy a "versek" nem ütik meg Alyr szintjét... :oops: Majd még igyexem)

"Aki sokat keveri a szart, azt előbb-utóbb berántja a kanál."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #180025 Írta: Lilliana
Lilliana válaszolt a következő témában: Humor

Áfonya írta: Alyr! :D Sörész és zöld hó! Ahahahaha! :lol:

Erősebb idegzetűeknek: A Két torony tíz percben

tenminutes.port5.com/tenmintt.htm

:evil3:

Hmm ez mi is lenne pomtosan? Nekem nem jön be csak "error on page,blablabla".... :roll:

Cameron Duncan Lives!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #179975 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Humor
Namarie: meglehetősen sajátos az elképzelésed a humorról, és alighanem éppen ez benne a jó! Nem a pillanatnyi gegek állnak a központban, hanem a finoman (vagy, ahol az kell, kevésbé finoman) kifejlődő komikum. Nagyon jó! Csak így tovább!

Alyr: neked pont az ellenkezőjét kell írjam: nálad meg éppen a pillanatnyi gegekre épül minden. Nálad meg ez a jó, de nem a technika miatt, hanem amilyen szinten műveled.
A vers-átiratok jópofák, bár néha nekem egy kicsit már soknak tűnnek. Amig azonban a többség élvezi őket, csináld!

Legutóbb amikor rávicsorgott egy tündére, az visszacöszönt neki...

Ez brutális volt!!! :o DDDDDDDDDD Lementem tőle talajszintre! ;o)[/quote]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #179862 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Humor
Namarie: nagyon jó :lol: :lol: :lol:

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #179857 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Humor
GALADRIEL TITKOS NAPLÓJA


Másnap:

De igen, Celeborntól kaptam a rózsát, csak az is bebizonyosodott, hogy nem szerencsétlen Caranthiréknak, hanem neki és drága ikerfivéreimnek ment el a józan eszük. Délelőtt úgy rontottak be a palotába, hogy majd kivitték a közfalat, és egy asztalnál a karukra borulva röhögtek majdnem sírva vagy egy fél órát.
-Hát tinektek mi bajotok?- kérdezte Orodreth.
na persze én előbb jöttem rá..
-Aegnor, Angrod! Celeborn! Hát azért.. nem szégyellitek Ti magatokat???
-Ugyan hugom, érted Tettük, olyan jó volt, és ha láttad volna azt a döbbent képüket, meg aztán azt is, hogy hogy futottunk..
-Beavatna engem is valaki abba, hogy mi történik a saját birodalmamba??- nézett dühösen Thoingol.
Hát az történt, hogy Celeborn és két drága fivérem kieszelték, hogy ha Celeborn Yavannának nézett, el kéne hitetni ezt a három drága mákvirággal is. Sikeresen be is adagolták nekik, két propagandát folytatva: egy suttogót és egy nyíltat. A nyílt úgy zajlott, hogy félrehúzódtak a határon, és elváltoztatott hangon a következő beszélgetést folytattták:
-Te, szvsz ez a Celeborn nem tévedett...
-Miben?
-Ez a Galadriel TÉNYLEG Yavanna.
-Ugyan már, tisztul az eszed..
-Dehát hogy szereti mostanában a zöld ruhákat meg amit a fákkal művel, az se kissámli...
-Miért mit csinál?
-Hát beszélget az entekkel, fel is ébreszti őket, Szilszakállal tök jóban van, meg aztán énelkel egyet és nől a fa, olyan, amilyet itt még csak nem is láttunk..
-Hűha.. akkor tényleg ő!!
És így tovább.....

A suttogó meg az volt, hogy felmásztak egy szép nagy fára, aminek a lombjai közt még véletlenül se lehetett őket észrevenni, és különleges hangon biztatták szegény áldozataikat, hogy higyjenek csak a megérzéseikben..Persze Curufinék beszéltek Maglorral és Maedhrosszal is, hogy én Yavanna vagyok, és ezt a hangok is megmondták nekik...Képzelhetni szerencsétlen fivéreik arcát..Még én is megsajnáltam amikor a tükörben megláttam..Az én bunkó fivéreim még a nádasokból is szólongatták őket, mintha Ulmo szolgái lennének.. Ezt tudja meg Ulmo..

Na ez ment egy darabig, de a mai délelőtt végett vetett a dolognak. Még jó, mert szegény Celegormék feje már kezdett a nagy fülelésben féloldarasra beállni, és állandó nyakszirtmerevedésük volt. (Azt, hogy ez Orodreth szerint miféle merevedésért is volt büntetés, inkább nem írnám ide..)
Viszatérve:
Celeborn drága addig leste őket, még sikeresen le nem pottyant. Caranthirnak persze azonnakl leesett, mi van, aztán ltt nagy menekülés. Először a fákon keresztül, ágról ágra, mint a majmok, élen az azóta sikerrel visszamásszott Celebornnal, csakhogy a drága egyszer rosszul számította ki a röppályát, és leesett.
Ezután mindenki a két jó lában menekült, míg el nem érték a lovaikat. A három szépség meg utánuk eredt, mindenfélét ígérve, quenyául üvöltözve meg káromkodva, amit Celeborn nem értett meg, de le akarta fordítattni. Szerencsétlen Maedhros meg száguldott utánuk, és torka szakadtából kiabált:
Nehogy, hülyék, nehogy megöljétek őket, ti marha állatok, ezek rokonaink, ha bajuk esik tényleg megb***sznak a Valák Mandossal az élen..( Hja, kérem, Melkortól is kellet valamit tanulni a hosszú vendégség alatt, igaz Rokon????)

Persze Celeborn azért még egyszer megkísérelte a quenya szép szavait lefordíttatni. Finroddal. Bátyám gondolatait és tekintetét inkább nem írom le. (Ja, az egséz birodalomban teler érintettsége okán egyedül Celbornnak van joga quenya beszédet hallani)

Finrod, míg az élménybeszámolót hallgatta, hol falfehér volt, hol mit a tűzláng...Véleménye egy részét írom írom csak ide, mert először is elersztett pár sinda káromkodást, olyan tökéletes kiejtéssel, hogy Thingol csak ámult, majd nekitámadt Aegnoréknak, elhordta őket MINDENNEK (ebben még a Melkor által eszét vesztett hígagyú kakas formula is benne volt) .

-Nem igaz, ilyen nincs, hát ezért kínlódom én szerencsétlen Maedhrosszal ennyit a jó viszonyért, hogy féleszű öcséim elszúrjanak mindent?? Celeborn, veled Thingol számol...de mit akarsz itt ilyen szemekkel???

Celeborn valami NAGYON FONTOSAT akart mondani. Mit gondolsz, kedves naplóm, mit? Na mit?? Igen, pontosan AZT!!!!! Megkérte a kezemet. És én igent mondtam.




________________

Alyr: :D :D :D :D :D :P :P :D :D

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #179697 Írta: E. Eia Ayna
E. Eia Ayna válaszolt a következő témában: Humor
Áfi, lefordítanád? :roll:

Alyr, ugyan nem szoktam mondani, de szerintem tod, h naon jó vagy :itscool:

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #179664 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Humor
Alyr: fantasztikus :lol: :lol: :lol: :lol:

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #179589 Írta: Zarándok(Mist)
Zarándok(Mist) válaszolt a következő témában: Humor
Alyr: :itscool: :hello: :hello: :sungl:

a soul in tension thats learning to fly
condition grounded but determined to try

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #179585 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Humor
Alyr! :D Sörész és zöld hó! Ahahahaha! :lol:

Erősebb idegzetűeknek: A Két torony tíz percben

tenminutes.port5.com/tenmintt.htm

:evil3:

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #179574 Írta: Haebrethilien
Haebrethilien válaszolt a következő témában: Humor

Meleth_lin írta: Az előbb néztem moziban ROTK-ot;

Szürkerév, film vége...
Bilbó: Hát ez az a látvány, ami még sosem tárult elém...Elrondon egyszínű, fehér ruha van...
:elrond1:


:)

"Elveszett, örökre - mondta -, s most minden sötét és üres."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #179568 Írta: Meleth_lin
Meleth_lin válaszolt a következő témában: Humor
Az előbb néztem moziban ROTK-ot;

Szürkerév, film vége...
Bilbó: Hát ez az a látvány, ami még sosem tárult elém...Elrondon egyszínű, fehér ruha van...
:elrond1:

"(...)That's the most important part of the story: the ending.
This one... is very good. This one's perfect."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #179538 Írta: Suhifarok
Suhifarok válaszolt a következő témában: Humor

Alyr Arkhon írta:

Sz: Hol az uruk-hai?
O: Gyacorolja a vicsorgást. Legutóbb amikor rávicsorgott egy tündére, az visszacöszönt neki...
Sz: Ajaj...
O: Most teljesen depressziós emiatt és ceres valamit ami fél tőle. Már egy hete ceresi...



Ez nagyon nagy!!! Még mindíg röhögök rajta!! :evil3:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #179534 Írta: DiamondAngel
DiamondAngel válaszolt a következő témában: Humor
Alyr.... :lol: :lol: :lol: a rímek a legjobbak.. :lol: :hello:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #179474 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Humor
A Kaland
Völgyzugolyon kívül

Ga: Ez itt előttünk a Nagy Déli Pusztaság...
V: Ez itt nem a Nagy Déli Pusztaság, az Délen van...
Ga: Khm... Nembaj. Pusztaságnak pusztaság, a többi meg mindegy...
V: Aha...
P: Itt fúj a szél...
F: Meg hideg van...
T: És sötét...
S: Meg izé...
P: Izé?
S: Ti már mindent elmondtatok ami lényeges...
P: Aha...

(mennek tovább, a szél fúj, Legolas hajhálót tesz a fejére, aminke hatására Gimli az éjszakai út további részét erősen görnyedten teszi meg, Boromir közli hogy az éjszakák a Fehér Városban sokkal fehérebbek mint errefelé vidéken. Gimli a láthatárt fürkészi, a távolban lévő hegyeket keresi. )

Ga: Negyven napig nem térünk le erről az útról és aztán majd meglátjuk.
F: Mit látunk meg?
Ga: Hogy hova jutottunk.
F: Mért, hát nem tudod merre járunk?
Ga: Most éppen tudom, de... hát... majd tudni fogom...
F: Gandalf...

(napokig csak mennek, hol nappal, hol éjszaka, amikor éppen Gandalfnak eszébe jut, akkor indulnak. Samu egyik helyről a másikra cipeli a félig főtt kolompérokat és félig sült kolbászkákat, mert sehol sem jut elég ideje rá, hogy elkészítse őket. Végül egy nap egy csomó sziklán üldögélnek. Boromir a hobbitokat tanítja vívni)

B: Jó, vigyázz fent...
P: hehe! Kivédtem láttátok?
T: Határozottan fejlődsz, tízből kettőt kivédtél...
B: Na, kezdjük újra...

Ga: Mi az ott messze, ami úgy néz ki mintegy fekete folt?
V: Egy fekete folt...
Gi: Csak egy felhőfoszlány. Vagy belement valami a szemedbe...
L: Dúnföldi crebainok!
Gi: Ugyanmár, mi a fenét keresnének itt?
P: Vajon mi vette rá őt a gonoszságra? Milyen hazugságokkal csábították erre? Vajon szereti a szilvatortát?
T: Pippin... mér villogsz folyton?
Ga: Fedezékbe! Gyorsan!
S: Nemigaz, így sose lesz készen!

(A madarak közelednek és meglepetten veszik észre hogy a sziklák között olyan lények laknak amilyeneket még nem láttak eddig. Az egyik alacsony, szakállas fazon egy csatabárd segítségével megpróbál barlangot vágni az egyikbe, de egyelőre elakadt az ajtó feliratánál, ugyanis nem jut eszébe, hogy a Glóint ly-al vagy j-vel írják-e, egy másik egy bokorral vitatkozik amiatt hogy elszakadt a ruhája, egy magasabb szakállas fickó különböző sziklákra kiabál különböző szavakat és bottal csapkodja őket, (nem a szavakat, hanem a köveket) a többiek megpróbálnak úgy tenni mintha nem lennének ott. )

P: Lidércek, szárnyasz lidércek... neeeeeem lehet megölni, neeeeeeeem, ész egyébként szinc mit enni rajtuk...
T: Pippin...
P: Tudod, villan és mászik...
T: Mint Gandalf százlábú alakú tüzijátéka?
P: Valahogy úgy. Csak nem olyan büdös.
Ga: Az nem is volt büdös. Csak százlábú-illatú...
P: Lehetőleg nem kérek olyan parfümöt...
V: Legolas, ne gyere közelebb!
Ga: Mi történt?
V: Idejött és be akarja fonni a hajam...
L: Sokkal jobban állna, hidd el...
V: Nem!
Gi: Akkor a szakálladat!
V: Nem!
Gi: Igaz, azt még növeszteni kell kicsit...
V: Nem akarom befonni... Kettéváglak titeket az összekovácsolt kardommal!
Ga: Össze lett kovácsolva?
V: Naná!
Ga: De Elrond...

(Gimli odarohan Gandalfhoz és a fülébe sugdos. Gandalf arca felderül)

Ga: Már ééérteeeeem...
Gi: Na de csönd legyen...
S: Haj, de unalmas itt lenni...
T: Bezzeg a Zöld Sárkányban...
P: Azám...
Hej a Zöld Sárkányban
Nagy-nagy vidámság van
Csobban a sör és hullik a hó
Nagy vidámság hej, csudajó...

Erős a sör, jól fejbecsap
Isszák sokan, csobog a csap
Visszaütni senki se mer
Mert a sörész* jól pofonver...

A Zöld Sárkány szép
A Zöld Sárkány jó
A Zöld Sárkány Zöld
Pont mint a hó...

Igyál söröt, egyél húsot
Érezzed jól magadot
Gesztenyepüré, finom pite
Tejszínhab már jó savanye

De ha savany, akkor erjed
Alkoholszint jól emelked
Ezért jó hát ez a Sárkány
Csakhogy nincsen ablakpárkány

Muskátlik sincsenek rakva
Nem panzió ez, csak kocsma
Italt ételt bőven mérnek
Ne félj, eliszod a pénzed

Ha eliszod, az jó dolog
Csak jól megver majd asszonyod
Szegény hobbit, szegény férjek
Baj hogy asszonyokkal élnek...



T: Ezt meg hol tanultad?
P: Ez Bilbó egyik filozófiai költeménye az agglegénység örömeiről...
S: Van tovább is?
P: Lehet, nem emlékszem...



Vasudvard

Sz: Tehát a Vörösfoki hágón keltek át... a Caradhrason...
O: Caradrasz? Elég hülye név...
Sz: Karadhrasz, így megfelel?
O: Akkor mér c-vel mondtad?
Sz: Csak! Orthancc hatalma ellen ne merj lázadni!
O: Höhöhö... Én is a te orcod vagyok...
Sz: Hol az uruk-hai?
O: Gyacorolja a vicsorgást. Legutóbb amikor rávicsorgott egy tündére, az visszacöszönt neki...
Sz: Ajaj...
O: Most teljesen depressziós emiatt és ceres valamit ami fél tőle. Már egy hete ceresi...













*= borász sörös megfelelője
milyen?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #179187 Írta: Theala Vandron
Theala Vandron válaszolt a következő témában: Humor
Sünee.: Na végre megtekinthettem az ajándékozást. Jjjajjj!!! Szegény Samu cipelheti azt a böhöm ládát... De Rambo se semmi! :lol:
Alyr: Ez eszméletlenül jó! Főleg Arwen selypegése tetszett, meg a versek - benned elveszett a költői tehetség (keresd szorgalmasan!)! :biggrin2:
Namarie: Galadriel rulez! :D

<:3)~ <:3)~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #179117 Írta: Celeb
Celeb válaszolt a következő témában: Humor
Alyr! Ezt ha egy szóval lehetne csak jellemeznem ezt mondanám: Hihetetlen. De szerencsére tudok mást is mondani: Ha ajánlhatom, gyakrabban végy a kezedbe pennát, ha egyéb ilyet tudsz még. Ez felemeli a mindennapjaink hangulatát a pozitív skálára :D

Celeb

"...bolondok vagyunk és mind belehalunk..."
by Mau

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #179070 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Humor

Alyr Arkhon írta: F: Gandalf! Mordor jobbra vagy balra?
Ga: Halvány fogalmam sincs, indulj el valamerre, ha erősödő eprestusfürdő-szagot érzel, akkor nem jó úton jársz...
F: Mért, az mit jelent?
Ga: Hogy arra van Awen fürdőszobája...
F: Hmmm...
Ga: Meg se forduljon a fejedben! Az a hely felér egy esztétikai sokkal...


Bruhaha! Ez nagyot üt! :lol: :lol:

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #179060 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Humor

Alyr Arkhon írta:
Tűznél ülök és mérgemben kaparom a falat
Hallom, jönnek és behozzák a sarat..." [/i]


A versátírásaid nagyon jók! :lol: Kínrímek, meg a fenti két sor rulzz. :hello: :itscool: :lol: :D :mrgreen:

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #179028 Írta: DiamondAngel
DiamondAngel válaszolt a következő témában: Humor
Alyr:Tök jó! :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #178988 Írta: Eowyn014
Eowyn014 válaszolt a következő témában: Humor
Nagyon király!!! :D :D :lol: :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #178956 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Humor
A Kaland
Völgyzugoly


E: Egész szép kis csapat...
P: Minket ne hagyjabak ki!
Gi: Mért vinnénk egy bokrot?
P: Mi hobbitok vagyunk, nem bokrok...
S: És én is ittvagyok...
E: Na még csak ez hiányzott...
B: Az álom! A jóslat! Az a marha öcsém, egyszer még megfolytom...
F: Miért, hát bejött...
B: Éppen ez az... Ahelyett hogy az első menetrendszerinti lóval hazamennék, most mehetek veletek...
E: Ti lesztek hát a Gyűrű Szövetsége!
T: Na még csak ez hiányzott...
P: Nekünk már van saját zenekarunk...
E: Ez nem zenekar... Titkos szövetség a Gyűrű elpusztítására, veszélyes helyeken fogtok menni és ilyesmi...
P: Ez az út zárva van. Holtak vájták a kőbe és a holtak őrzik... az út zárva van...
T: Pippin? Belédvillant egy temető?
P: Nem... ez egy zöldfejű muksó volt, és furcsán átlátszott...
T: Mit ettél utoljára? Adsz belőle?
P: Naaaaagyon vicces...
E: Rejtve kell mennetek, így semmi nehezet nem vihettek... Igyatok könnyű vizet könnyű pohárból és hordjatok könnyű arany ékszereket...
B: Frodó, szívesen segítek vinni a Gyűrűt...
F: Valahogy sejtettem...

(Amint tudnak, elindulnak, azaz alig pár hónapot várakoznak)

Bi: Frodó, adok neked búcsúajándékot...
F: Miiit?
Bi: Itt a régi kardom, Fullánk. Tünde betűkkel ráírtak valamit, de nem emlékszem, hogy mit...
F: De mégis...
Bi: Biztos, hogy "szeretünk Bilbó" vagy ilyesmi...
F: Nem rossz kard...
Bi: Kéken világít ha orkok vannak a közelben, ilyenkor nem árt ha magad elé tolsz valaki nagy és erős illetőt...
F: Jó ötlet...
Bi: És ittvan ez. Mithril, még régen kaptam, de rájöttem hogy nem olyan kényelmes ha az ember úszni akar...
F: Igazi törp fürdőruha...
Bi: Jé, a régi Gyűrűm... azaz a Gyűrű... megfoghatom egy kicsit?
F: Nem.
Bi: De léééciiii!
F: Nem!!!
Bi: Vháááá!
F: Höööö...
Bi: Hihihihi... jó kis maszk mi? Elrond szerint a törpök pont ilyen képet vágnak ha a lábukra lépnek...

"Tűznél ülök s elgondolom
Mi szépet láttam én
Eszembe jut sok szép dolog
Nyári gyep szőnyegén

Egyik szebb mint a másik,
Táncol rajtuk a fény
Csak van vele egy apró baj
Egyik sem az enyém

Másfele nézek, nyári liget, ilyesmi
Tán gombákat kéne benne keresni
Fenn az égen felhők, az eső esik rám
Jó dolga van a mókusnak, ottan fenn a fán

Zöldeslila eső esik
Nem igaz, de avantgard
Hogyha tudnám mit jelent
Nem is használnám e szavt.

Tűznél ülök és mégis esik rám eső
Most ez tábortűz vagy beázik a tető?
Tűznél ülök és mérgemben kaparom a falat
Hallom, jönnek és behozzák a sarat..."


F: Érdekes kis dal...
Bi: Én írtam, tetszik?
F: Elég érdekes...
Bi: Mást nem tudsz mondani?
F: Hát... nem...

(máshol)

V: Elmegyek a Gyűrűvel...
A: Thudhom, ez a shorshod...
V: Nemigaz! Nem is marasztalsz?
A: Ez a shorshod...
V: Na kösz...
A: Dhe én szheretlek...
V: Higgyem is el, mi?
A: HHáth... vheledh leszekh lhélekhben...
V: Sokra megyek vele...
A: Na jhó... Itth ezh a nyhaklánch, emlékheztessen rhám...
V: Nem is hasonlít rád..
A: Nem azth mondhtam hhogyh szhobhor...
V: Hogy emlékeztessen valami ami nem is hasonlít?
A: Nhagyhon vhicches...
V: Ez nem vicc... Hol vannak ennek például lábai? És haja?
A: Dhe thőlem khaptad!
V: Jé, tényleg... ebben van valami logika...
A: Hháth... cshakhogyh rhájöttélh...
V: Megcsókolsz?
A: Ha mhuszáj...

(és eljön az indulás napja... Mind ott állnak Elrond előtt, aki utoljára elismétli, hogy nem köti őket eskü, de ha elhagyják a Gyűrűhordozót, lehetőleg ne kerüljenek senki szeme elé aki tud a dologról... )

F: Gandalf! Mordor jobbra vagy balra?
Ga: Halvány fogalmam sincs, indulj el valamerre, ha erősödő eprestusfürdő-szagot érzel, akkor nem jó úton jársz...
F: Mért, az mit jelent?
Ga: Hogy arra van Awen fürdőszobája...
F: Hmmm...
Ga: Meg se forduljon a fejedben! Az a hely felér egy esztétikai sokkal...









milyen?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #178955 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Humor
Most ünnepélyesen megfogadom, hogy soha többé nem olvasom el Alyr irásait, ha a suli géptermében vagyok :lol: , picit fulladtam meg majdnem mig végig olvastam és mindenki engem nézett :oops: !!! Annyi mindenen rulz benne, hogy nem is tudom felsorolni!!! :D

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #178891 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Humor
GALADRIEL TITKOS NAPLÓJA

68. hetedik hónap nem is tudom hanyadik napja.


Különös, roppant különös az a különösen mély tisztelet, amivel Feanor fiai az utóbbi időben viseltetnek irántam. Ajándék magokat küldenek, és mélységésen kérik elnézésemet MINDEN sértésért...Egyesek szerint megőrültek, de amikor beszélni akartam velük, hogy ellenőrizzem a dolgot, Mablung és Thingol a lehető legszigorúbban megtiltotta. Nem mintha bárhova is tudnék menni.. Meg Mablung azt mondta, megnyúvaszt, ha fel merek kelni. Most tiszta szobafogságban vagyok, ha valahova menni szeretnék, szólnom kell, és fölkapnak és visznek.. nagyon élvezem.. Na jó, Celebornnak azért engedem, hadd legyen már egy kis öröme. El tudom képzelni, milyen boldog, amikor a hajam a szájában van, mert nem bír normálisan tartni..

Mablungra visszatérve, olyat mondott, hogy:

Na idefigyelj, kislány. Látod a sisakom forgóját? Na, Te mostantól Doriath határán kívül csak akkor és addig mehetsz, amíg ezt látod. Mert ha még egyszer rám hozod a frászt, én úgy kiporollak, hogy azt még Tulkász is megsiratná. Megértetted?
-Igen, de...
-Nincs de és nincs csavargás. felkelés sincs. Nyugton maradás van, fene a besózott nolda hátsódba!!! Meg a noldák izgága fajtájába, hogy még akkor se bírtok nyugton maradni, ha kéne.

Sajnos MINDENKI fölhatalmazta Mablungot a fenyegetése beváltására, (az is benne volt, hogy pirosra veri a azt a nolda hátsómat..) és egész
Doriath titkolt, ámde annálnagy gyönyörűséggel várja az első alkalmat.

Két nap múlva: ma végre felkelhettem egy fél órára, és ennek örömére este sétáltam egy kicsit Thingollal . Szomorúan egyeztettük, hogy mind a kettőnk rokonságában vannak őrültek.
-Hát ez van kislányom- tárta szét a kezét. A tünde sajnos azt a rokonát kénytelen elviselni és égni miatta, akit Eru adott...
Ebben a pillanatban elém hullott egy fehér rózsa.
-Vedd fel, mit nézed?
Felvettem és Thingolnak akrtam adni. Ki is tört belőle a vulkán..
-Csak nem gondolod, hogy nekem szánták?- kérdezte villámló szemekkel.Ez bizony a tied, gyerekem. Na ne nézz ilyen értelmesen. Ha egy öreg férfi és egy fiatal lány együtt sétál, szerinted melyik kap virágot. Na ugye. Vidd magaddal szépen..sokat nem kell gondolkodnod, kitől kaphattad.

Hát, hogy királyunk leöregezze magát.. nem is öreg, láttam valamelyik este, úgy nyomultak az erdőszélen egy bokor felé Meliannal, hogy azt még egy ötven éves is megirigyelhette volna..

De tényleg, kitől kaphattam azt a rózsát??? Csak nem Celeborntól????


________________
Alyr: zseniálisak a verseid, a kínrímek benne... de nagyon ott van a tünde nevek értelmének taglalása is, és Bilbó.. a könnyű nasson se kissámli.. Gimli dezodorja..belegondolni se merek a khm.. illatába..Elrond és Gandalf összművészeti előadása.. :lol: :lol:

Külön jó a zöld kő az ezüst forrás helyett!!!

Sünee: jajj

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #178845 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Humor
Alyr: álom vers rúlz!!! :D :itscool: :up: :hello:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #178764 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Humor
A Kaland
Völgyzugoly

Bi: Na, ez itt a szobám...
F: Egész szép... csak olyan kicsi...
Bi: Előzőleg ételt tartottak benne, csak kiettem, hogy legyen hely...
F: Á, a könyved...

( Egy piros bőrkötéses könyvet néz ami erősen használtnak tűnik. Az első oldalon több áthúzott cím: Kalandok és Sárkányok, Börtönök és Sárkányok*, Kaland tündékkel, törpökkel és egyebbekkel, majd a végső: Oda és vissza, kis megállókkal. Bele is lapoz:

Volt egyszer egy földbevájt lyuk, abban lakott a hobbit. A hobbitot zsákos Bilbónak hívták, kitűnően értett a betöréshez, harchoz és mágiához, ezenkívül varázsfegyverek tömkelegével járt, és minden jelentősebb helyen voltak barátai... )

F: Bilbó...
Bi: Ja? Azt csak azért írtam bele, hogyha Gollam olvassa akkor megijedjen...
F: Persze...
Bi: Na jó, minden szava igaz bizonyos értelemben...
F: Milyen értelemben?
Bi: Azt még nem tudom...
F: Érdekes...
Bi: de mesélj, mi hír a Megyében...
F: Hát, semmi...
Bi: Semmi nem történt mióta elmentem?
F: Hát...

(Estig beszélgetnek de másnap elkezdődik a Tanács. Olyan sokan jöttek, hogy a törpöknek csak a tetőtlen részen jutott hely, és időről időre betemeti őket a szél avarral. először egy délről jött ember emelkedik szólásra)

B: Boromir vagyok, Denethor fia, Minas Tirithből, amiről biztos nem hallottatok itt vidéken...
V: Miért vagy olyan biztos benne?
B: Sokkal puccosabb hely mint ez... Fehér meg ilyesmi...
E: És mért jöttél ide?
B: Mert álmot látott az öcsém, az a marha, és erre el lettem küldve, pedig még meg se száradt a vér a kardomon...
E: Minek a vére?
B: Véres hurkának... azt vacsoráztunk ugyanis... mi van azzal a bokorral?

(A terasz melletti egyik bokor furcsán mozogni kezd, és még furcsább zajok jönnek ki belőle)

E: Mindegy, folytasd...
B: Aztán az öcsém, a marha Faramir elkezd beszélni valami idióa álomról, és erre nekem ide kellett jönnöm...
E: Miféle álmot?
B: Valami vers volt benne:
Keresd a kettétört kardot
Imladrisban leled
Hogy az merre van,
tőlem ne kérdezzed.
Lesz ott félszerzet is
Rögtön vagy három
Isildur Végzete lesz láthatáron
Kicsi sárga tehát aranyból van
Ne rángasd túl nagyon
Hogyha egy nyakon van
Na, érted fiam, ez itten egy álom
seholse keresem hogyha megtalálom...


V: Ez egész... furcsa...
B: A végén már többen rázták az öcsémet, úgyhogy nem lett túl értelmes...
E: Szóval ezért jöttél ide...
B: Hogy találtad ki?
E: Na vajon...
Glo: Most asszem én jövök...
L: Inkább én!
Ga: Vagyis ééén!
E: Jajjne... ez ismerős szitu, már a másodkorban is ez volt... Gil-galad és Elendil összevesztek, ki támadjon először...
F: És végül ki támadott?
E: Én... de ha már nálam a szó... a Hatalom Gyűrűjének története hosszú...
Bi: És unalmas. Menjünk enni...
E: Még réges-régen kovácsolódott, Szauron által, és aztán Isildur levágta a kezéről...
Ga: Pár dolgot kihagytál...
E: Ne szólj folyton bele...

(Elrond és Gandalf elmesélik az egész sztorit, rövid dal- és táncbetétekkel, miközben egyikük beszél a másik a hangeffekteket szolgáltatja. Közben Bilbó egy zacskó kekeszet vesz elő és majszolni kezdi. Frodó megpróbálja úgy feldobni a Gyűrűt hogy az ujjára essen vissza. A furcsán mozgó bokorból füst száll fel, majd horkolás hallatszik. )

Ga: Na, körülbelül ennyi...
L: Ó jaj!
Ga: Mi van?
L: Szétjött a hajam! Ja egyébként Gollam megszökött...
Ga: MIIIIII?
L: Szétjött a hajam! És egy levél is van benne!
Ga: Kit érdekel a hajad? Mi van Gollammal?
L: Ja az elmászott... Úgy csinált mintha jönne, de igazából ment és egyszercsak eltűnt...
Glo: Eszement tündék!
L: Most ezt mérmondod?
E: Csönd! Vedd elő a Gyűrűt, Frodó!

(Frodó előveszi)

B: Ez egy ajándék!
E: Node Boromir!
B: Rá van írva!
F: Ja bocs, az másik gyűrű...

(Frodó kiteszi az Egy Gyűrűt)

B: Ez egy ajándék!
E: Erre nincs ráírva!
B: Erről tudom! Az én népem vitézül védi országaitokat Mordor ellen...
E: Mióta mi innen eltakarítottuk Szauront...
B: És Mordorba ment...
E: Azért ment oda mert ő pont Mordorba belevaló gyerek...
Ga: Ez elég gyenge szóvicc volt...
B: Énbeszélek! Szóval... Vitézül védjük országaitokat Mordortól napi nyolc órában, plusz túlóra, a hétvégén szabadnap. És itt van ez a Gyűrű...
V: A Gyűrűt nem tudjuk használni...
B: Mért, már próbáltad?
V: Nem, de tudom...
B: Honnan tudod?
V: Én Király vagyok!
B: Én meg Helytartó leszek... és használjuk az Ellenség fegyverét őellene... képzelem milyen képet vágna...
Ga: Ne képzeld. Árt az egészségnek...
B: Az enyémnek nem. Adjátok ide a Gyűrűt!
E: Nem! A Gyűrűt meg kell semmisíteni!
Gimli: Mirevárunk?

( Felkapja egy másik törp bárdját, és rácsap a Gyűrűre, de visszapattan, és hanyattesik, fellökve Legolas székét, aki azonban egy erősen hihetetlennek tűnő szaltóval kitér. )

E: A Gyűrűt nem lehet megsemmisíteni, Glóin fia Gimli...
Glo: Muszáj volt mondani, hogy a fiam?
Gi: De ha nem lehet akkor minek törjük magunkat?
E: Te törsz minket... A Gyűrűt be kell dobni a Végzet hegyének Végzet katlanjába...
B: És közben Végzet márkájú sósmogyorót kell enni? Mégis, hogy képzeled ezt?
E: Sósmogyoró nem kell, de nem is rossz ötlet. Valaki közületek elviszi ezt oda.
Gi: Muszáj?
L: Bocs, de nem illik a ruhámhoz...
Glo: Öreg vagyok én már ehhez...
Bi: Én túl éhes vagyok egy újabb kalandhoz...
Ga: Nem vállalhatom az őrzését...
V: Én Király vagyok...
Bo: Én... izé...
Többi tanácstag: Nekünk a nevünk sem tisztázott, hogy vállalhatnánk akkor?
E: Ééén? Én vagyok itt a háziúr...
F: Na jó, én elviszem...
Ga: Segítek neked vinni a terhet...
F: Hsssssssz... muszály volt a sebemre csapni?
A: Tied a kardom... mármint nem a hattá tört hanem a másik...
L: Tied az íjam! Persze csak képletesen...
Gi: És az én dezodorom... **











milyen?
*= értsd: Dungeons and Dragons...
**= értsd: Axe. (ütős törp dezodor)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #178739 Írta: DiamondAngel
DiamondAngel válaszolt a következő témában: Humor
Sünee írta:

Ga: Legolas, te pedig egy cupákos íjat kapsz, nehogy megsebesítsd magad vele... Amilyen kis bénácska vagy...
L: Az ezer évvel ezelőtt volt! Most már elég érett vagyok minimum egy festékpatronos töltényre...

Gi: Néhány szálat a hajadból, hogy alkalomadtán megfojthassam vele Legolast.
Ga: Nemes cél... Erre odaadom az egész parókámat... (leveszi a parókáját és átnyújtja Gimlinek. Alatta három centis lila haja van)

:lol: :lol: :hello:

ne furcsálljátok, hogy ilyen, nekem nem jött össze sehogyse a fehérablakos cucc, pedig mindenhogy próbálkoztam

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #178700 Írta: Sünee
Sünee válaszolt a következő témában: Humor
Búcsú Lórientől


(A Szövetség tagjai a tündéktől kapott felfújhatós motorcsónakokon folytatják az útjukat...)
F: (könnyes szemmel) Talán soha többé nem látjuk ezt a gyönyörű erdőt...
S: Jóvanna, Frodó úr, ne sírj!
F: Sír a fene! Van itt valami, amire allergiás vagyok, és folyton könnyezek... Talán ez az elanor nevű gaz, de lehet, hogy alapba a tünde légkör teszi...
(Kis idő múlva észreveszik, hogy Galadriel és Celeborn egy hatalmas gumikacsán követi őket.)
Ga Eljöttünk, hogy búcsút vegyünk tőletek!
C: Mert bár vendégeink voltatok, elfelejtettünk nektek szuvenírt adni.
F: Jajdejó, még ajándékot is kapunk!
S: Marhajó, hogy még több fölösleges kacatot cipeljek... Szarul van megírva ez az egész, valaki összekevert egy málhás szamárral...
(Kikötnek, mire Celeborn kinyitja a kacsa farkába rejtett csomagtartót, és kipakol belőle egy csomó cuccot.)
Ga: Íme, amit Galadriel és Celeborn a társaság vezetőjének szánt...
P: Gandalfnaak? Dehát ő megmurdált!
A: Ostoba Tuk! Én vagyok a Khirály, és a társaság vezetője! Mit kapok, ugye koronát, ugyee??
Ga: (Átnyújt neki egy kardhüvelyt) A kard, amit e hüvelyből rántanak ki, soha be nem mocskolódik és ketté nem törik.
A: Ezt a húsz centit, ami az Andrúilból maradt, nehéz volna még jobban széttörni... Nem kaphatnék valami hasznosabbat?
Ga: Ismerhetnéd annyira a tündéket, hogy tudhatnád, a dolgaik inkább giccsesek, semmint hasznosak! Nesze, itt van ez a bizsu!
(Aragorn átveszi a zöld jelvényt, amin felirat hirdeti: Én a Khirály vagyok!)
A: Nagyon vagány! De mi ez a sok kriksz-kraksz rajta?
L: Ja persze, ez az IQ-hajhász halandó nem tud olvasni! A kedvenc mondatod van rajta haver!
A: Én Khirály vagyok!!!
L: Öhm...Ja. Ezentúl ne mondjad, csak bökj a jelvényedre, jó?
(Galadriel közben sorra osztogatja a nem túl nagy fantáziára valló ajándékokat)
B: Na nemá! Ez az öv max 60 centi! Nem gondolod, hogy ebbe beleférek?
Ga: Ez egy tünde öv! Sajnálom, úgy tűnik, túl dagadt vagy! Ajánlhatom a léböjtkúrát, vagy a lembas diétát, esetleg a...
B: Na haggyá engem békén... Inkább a fejem köré csavarom ilyen Rambo-styleosra. Na hogy tetszik?
Ga: Nagyon szexi. Ha 20 kilóval soványabb lennél, és nem a fiúkat szeretnéd, biztosan próbálkoznék nálad...
A: Ha nekem jelen lenne a férjem, nem mernék ilyeneket mondani...
Ga: Ha olyan papucs férjed lenne, mint nekem, tudnád, hogy akármit megtehetsz.
L: Celeborn! és ehhez te nem szólsz semmit?
C. Mit tehetnék!? Nálunk sajnos Galadriel hordja a nadrágot...
Gi: Mondtam én... Ezek a tündék mind enyhén transzvesztita hajlamúak...
P+T: És mi mit kapunk?
(Ga átad nekik még 2 övet)
T: Nemá! Mi is?
P: Te ez még 50 centi sincs!
T: Jobb lesz, ha mi is nyomunk egy Rambót...
P: Oké.
B: Jaj, de jól néztek ki fijúk! Gyertek, hadd...
P+T: Majd a csónakban megbeszéljünk...
Ga: Legolas, te pedig egy cupákos íjat kapsz, nehogy megsebesítsd magad vele... Amilyen kis bénácska vagy...
L: Az ezer évvel ezelőtt volt! Most már elég érett vagyok minimum egy festékpatronos töltényre...
Ga: Na jó! De ígérd meg, hogy nem teszel vele kárt magadban... (Samuhoz fordul) Számodra, kicsi kertész, s fák barátja, csak kis ajándékom van.
S: Hálaeru! Legalább nem lesz nehéz cipelni...
(Galadriel vigyorogva int egyet, mire két kigyúrt tünde odacipel egy hatalmas dobozt, amibe két hobbit is simán belefér)
Ga: Ez a doboz tele van a legjobb tünde termőfölddel. Nagy hasznát veheted majd, ha hazaértél. Csak szórd szét a földet a kertedben, és meglásd, necsak hogy kétszerakkorára fognak nőni rajta a dinnyék, de még elanorok is kihajtanak rajta.
F: Nanemá, még otthon se lesz nyugtom,ettől a sok nyamvadt gaztól?!?!?
S: Ezt a bazi nagy ládát vonszoljam Mordorba meg vissza?
Ga: Ez a te küldetésed... Ha te nem tudod, hogyan teljesítsd, nem tudja senki...
S: Nem akarsz cserélni, Frodó úr?
F: NEM! A Gyűrű az enyém! A sajátom! A drágaságoom...
S: Úgy látszik Bilbó úr stikkje családban marad...
Ga: S ugyan mi ajándékot kérhet a tündéktől egy törp?
Gi: Semmit!
Ga: Annál jobb...
Gi: Azazhogy, mégis!
Ga: Francba... Na mit akarsz?
Gi: Néhány szálat a hajadból, hogy alkalomadtán megfojthassam vele Legolast.
Ga: Nemes cél... Erre odaadom az egész parókámat... (leveszi a parókáját és átnyújtja Gimlinek. Alatta háromcentis lila haja van)
Mindenki ledöbbenten kamillázik...
Ga: Tudjátok, úgy kétezer éve volt egy punk korszakom... és hát a tündék haja igencsak lassan nő... És most te következel, Gyűrűhordozó. (Ad neki egy pici üvegcsét) Ez az üvegcse Erendil csillagának fényét őrzi. Fényesedjék neked a sötétben, mikor minden más fény kialudt.
F: (fintorogva elveszi) És ha leejtem, és összetörik? Nem lett volna egyszerűbb egy zseblámpát adni?

"Aki sokat keveri a szart, azt előbb-utóbb berántja a kanál."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #178615 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Humor

Alyr Arkhon írta:

Áfonya írta:

Alyr írta: Erendilnek volt hajója
Felesége, evezója


Jahahahjj, ezek az erőltetett rímek a legjobbak... (és a "kínrím" kifejezés új értelmet nyer! :D )


ez nem kínrím, ez költői szabadság... :D :D :D


Asszem erre fogják bevezetni a "költői szabadságvesztés" fogalmát ;o)

Bocsi, csak a szóvicc kedvéjért vót, mer' egyébként naonkhirályj! A nassparti rewlz ötlet!
</topic>Az jutott eszembe róla, amikor legutóbb Egyiptomban voltunk, és a második héten a sok röfögésmentes, ám kellemes kaja után nyálcsorgatva néztük, amikor egyik utitársunk elővette a hazait, és nekilátott a lángoltkolbásznak... :o )))))) Mondani sem kell, úgy értünk haza, hogy "mindegy mi a kaja, csak röfögjön!" - és ezzel még azok is így voltak, akik nem-igen esznek gyesznót. <topic>
legjobban azonban az tetszett, ahogy eljátszogattál a fordításbeli különbséggel - no meg a "csakhogyde".


Haebrethilien: aranyos :o )))))) Fekete tehenek rewlz!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #178564 Írta: Haebrethilien
Haebrethilien válaszolt a következő témában: Humor
akkor yó!

"Elveszett, örökre - mondta -, s most minden sötét és üres."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.397 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére