Versek

Több
20 éve 8 hónapja #164264 Írta: Trevian
Trevian válaszolt a következő témában: Versek
Angwen, sajnos nem ismerem.

Area, nekem tetszik, kár, hogy minden ilyesfajta áldozat úgyis hiábavaló..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #164259 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Versek
És egy saját vers, saját felfogással. Ne kíméljetek. :)

A hősökért

A hősökért! Mert azok voltak!
Az életükért meghaltak!

Pedig az élet elszáll,
sötétség lesz a helyén,
s haláluk ott szárad
az idő lelkén.

A hősökért! Mert azok voltak!
Más életéért meghaltak!

Mást védtek a végtől, hiába,
az idő mindig belevág a sors szavába.
Meghaltak, hogy más később haljon meg,
a végzet mártírjai lettek.

A hősökért! Mert azok voltak!
A semmiért meghaltak...

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #164257 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Versek
Trevian: nem ismered véletlenül a Trees they grow high kezdetű dalt, amit Joan Baez is feldolgozott?

"...At the age of fourteen, he was a married man,
At the age of fifteen, the father of a son,
At the age of sixteen, his grave it was green
And death had put an end to his growing."

Nekem ez jutott róla eszembe.

Mau: az első kettő szép. A műelemzés pedig találó.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #164247 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Versek
találtam egy szép veset az újságban. Nekem elszorult tőle a sívem valamiért....

Tóth Flóra: Pillanatok

Pillanatok, amikor boldognak érzed meged,
amikor minden jó,
Pillanatok, amikor tényleg mindent szabad,
amikre nincs szó...
Pillanatok, mik már halva születtek,
és mik örökké tartanak,
Pillanatok, mik sírnak helyetted,
és pillanatok, mik alaszanak.
Pillanatok az életedből,
pillanatok a halálból,
pillanatok a végzetedből,
pillanatok sok talánból.
Pillanatok belőled,
nem hallottam felőled,
pillanatok, mikor hiányzom,
mikor helyetted is én fázom,
szerelmes pillanat,
gyorsan elillanhat,
az életed és önmagad,
hisz' az csak egy pillanat.

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #164238 Írta: Trevian
Trevian válaszolt a következő témában: Versek
Üdv!

Cím nélkül

Első nap hajnalán
gyűrű az ujján.
Második nap hajnalán
hideg csók az ajkán.
Harmadik nap alkonyán
koszorú a sírján.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #164225 Írta: Mau Rauser
Mau Rauser válaszolt a következő témában: Versek
Maglor: Nagyon kemény, főként a vége… teljes elhagyatottság-érzet. Bár az elszálló cigarettafüst mintha ismerős volna már valahonna… :roll: Így tovább, és ha van még versed, akkor kérlek, rakd be!

Ja, és mintha mára lett volna hirdetve egy verses tali, vagy csak én tudom rosszul?

Üdv:
-- Mau

Ez a művészet csodája, hogy az ember néha nagyobbat szarik, mint amekkora a seggén kifér.
(Weöres Sándor)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #164208 Írta: Arlith
Arlith válaszolt a következő témában: Versek
Én mostan csak annyit,hogy 25.e után nekem még 3! vizsgám leszen, de azért próbálkozom a lehetetlennel...

A másik:
Maglor: Meg kell hagyni,szárnybontogatásnak nem is rossz. Bár az első sorok szvsz. nem túl szerencsések. (már mint a két versszak első sorai.) Úgy érzem, kicsit elcsépeltek, vagy közhelyesek..De aztán ezt megtöröd egész jól. Nagyon tetszik, például,ahogy bevezeted a képet azzal a soráthajlással! Aztán az utolsó három sor, pedig... nos nagyon jó :) Üdvözöllek körünkben :) [size=9:oag5b2sn](Najó, tudom, beszéljek a saját nevemben... vegyétek királyi többesnek...)[/size]
(Ha akarod szivesen rágcsálom még a verset)

"God's away, God's away
God's away on business, business"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #164141 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Versek

Telcontar Léli írta: Szóval: Dodáj: Vége c. verse...

Már a cím rossz hangulatot sugall. Vége. Méghozzá a vers eleje a vége.
A kezdés megad egy vershelyzetet. Valami történt, ami miatt térdre hullt a költő (E/1 egyértelműen a költőre utal). Hamu és füst. Ez egy komor képet ad a vershez, ugyanakkor mintegy megfojtja az olvasót, mert nem csak a költő, hanem az ő szájába is betolulnak ezek…
A versszak befejezése ennek a komor képnek a teljes elsötétülését hozza. Az élet elmúlása – egyértelműen a halálra utal. Ráadásul egy lemondás is benne van: előtte már sokan elkövették ugyan azt a hibát – és ez következtetni enged, hogy bizony nem is ő (a költő) az utolsó abban a bizonyos sorban.
A második versszak tovább tisztítja a vershelyzet képét. Várja a halált. Elhisz minden hazugságot, mert az élet már nem érdekli. Felkészült a halálra már egy ideje, amely végül elérte.
A 3. versszak a halál leírása. De ez a halál nem szörnyű, nem kegyetlen. ’Puha’, mintha az élet nem lett volna az. Leírja, milyen nem volt – olyan, amilyennek mindig is képzelte. Az utolsó sor nagyon szép lezárás. Nyugodt, békés, csendes halálról beszél. Nincs benne küzdés, akarás, csak beletörődés, megnyugvás…


remélem reagálni sem tilos:DD Alapvetöen nagyon tetszett az elemzés, föleg az utcsó versszaké, az teljesen passzol ahhoz, amit mondani akartam:) Az elsö versszak.. ettQl kicsit féltem. bár mindig így vagyok a verseimmel. Én minden versbe beleélem magam, ezért íródik a legtöbbje egyes szám elsQ személyben. sokszor viszont nem tükrözik a saját lelkiállapotomat, inkább egy elképzelt lelkiállapotba élem bele magam, milyen is lehet, mit gondolnék abban a helyzetben... Nem voltam depressziós hangulatban, mikor írtam. nem gondolok napra nap az elmúlásra. sosem gondolok az elmúlásra. IMÁDOK élni:) de mivel egyszer meg kell halni, foglalkoztat a gondolata. a vers mesélQje tulajdonképpen nem Én vagyok. valaki, aki az életének a végére ért, már semmi újat nem adhat neki a világ, és nem úgy élte az életét, ahogy szerinte élnie kellett volna. fél a haláltól, de végül rádöbben, hogy ez is csupán azért van, mert az ismeret hiányában az emberek mindenfélét kitalálnak. valaminek a vége sokak szerint feltétlenül rossz kell hogy legyen. és az, hogy ez nem így van, szintén csak egy elgondolás. ez már a saját elgondolásom.. ahogy tulképpen az egész vers is. remélem nem untattalak nagyon titeket ezzel a sok marhasággal. Örülök, hogy megtiszteltél Léli az elemzéssel, és annak is, hogy sok minden "átjött" amit mondani akartam:DD

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #164125 Írta: Neframíel
Neframíel válaszolt a következő témában: Versek
Sziasztok!
Ez eléggé kezdetleges és nyomoronc kis versecske, nem igazán lett még "megnyírva". Néhány emberkének ajánlanám figyelmébe - pölö Jacopo, pölö Cueddo, pölö Nima, pölö Mau, pölö... még folytathatnám. ;)
Fogadjátok elnézéssel. :roll:


A Költőhöz

Követ találtam a csillagéj alatt,
Csupán létével csábított,
Lenyúltam, majd felemeltem.
Bámultak viaszszín nárciszok.

Hogy így ragyogna minden cseppje
Tengernek, s a partot kérő hajó
Így lehetne eggyé vele…
Akkor minden igaz lenne, jó.

De hogy ez lenne minden…
E parányi kő, kit érintésem
Szentel föl elsőn:
Úgy hiszem, csak így lehet…
Ámulás vagyok hajnali ködön.

A lélek üzent, tudod;
érintése volt a kő,
Mit nem forgatott még senki;
Kedvem lett volna rejteni,
Kristály volt; lázas, tündöklő.
Hát ha ez minden a ragyogás –
Hogy föveny rejt ilyen fényt,
Vagy avar takar, oltalmazás;
Úgy titkolja örökké az Ég!

Mert, ismeri az ember az embert;
Mit csillogni látott, fénytelen
Szemeinek az a tisztaság kell,
Ha értelme meg nem érti,
dobja, messzire el.

Átok úgy a remény ereje is
Ezen a földön… átok, ha lelsz még
Valamit, mit nem karcoltak hullaszín
Romjai ennek a napnak,
Átok vagy te magad is!
Köve vagy szent akaratnak.



Üdv:
Nefra.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja - 20 éve 8 hónapja #164114 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Versek
Ok, akkor közkívánatra... előre bocsájtom, hogy egyáltalán nem vagyok jó kritikus (sőt, eddig kb. 2 használható kritikát írtam), és az 'elemzésekben' nem lesz szép a megfogalmazás (szóismétlés és egyebek). De azért igyekszem :)

Ez egy fajta olvasat - az enyém, én ezt látom. Mindenkinek joga mást látni benne :)

Léli

Szóval: Dodáj: Vége c. verse...

Már a cím rossz hangulatot sugall. Vége. Méghozzá a vers eleje a vége.
A kezdés megad egy vershelyzetet. Valami történt, ami miatt térdre hullt a költő (E/1 egyértelműen a költőre utal). Hamu és füst. Ez egy komor képet ad a vershez, ugyanakkor mintegy megfojtja az olvasót, mert nem csak a költő, hanem az ő szájába is betolulnak ezek…
A versszak befejezése ennek a komor képnek a teljes elsötétülését hozza. Az élet elmúlása – egyértelműen a halálra utal. Ráadásul egy lemondás is benne van: előtte már sokan elkövették ugyan azt a hibát – és ez következtetni enged, hogy bizony nem is ő (a költő) az utolsó abban a bizonyos sorban.
A második versszak tovább tisztítja a vershelyzet képét. Várja a halált. Elhisz minden hazugságot, mert az élet már nem érdekli. Felkészült a halálra már egy ideje, amely végül elérte.
A 3. versszak a halál leírása. De ez a halál nem szörnyű, nem kegyetlen. ’Puha’, mintha az élet nem lett volna az. Leírja, milyen nem volt – olyan, amilyennek mindig is képzelte. Az utolsó sor nagyon szép lezárás. Nyugodt, békés, csendes halálról beszél. Nincs benne küzdés, akarás, csak beletörődés, megnyugvás…

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #164109 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Versek

Telcontar Léli írta:
Ui.: Dodáj: te mindenképpen reagálj erre, mert a te versed az első a sorban :) ;)


Kifejezetten örülnék, ha reagálnál a versre(az utcsóra?)(elemeznél vagy nevezzük ahogy akarjuk.. :D )

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #164103 Írta: Jacopo Belbo
Jacopo Belbo válaszolt a következő témában: Versek
Léli: szvsz nyugodtan írhatod ide a kritikákat, régebben szokás is volt egymást kritizálni - sajnos ez újabban javarészt elsikkadni látszik. Vagy legalábbis, ha netán valamelyik borzalmamra írsz valamit, akkor csak rakd be ide nyugodtan. ;)

Bocs, hogy újabban ritkán járok errefelé, - mármint írásilag, természetesen egyébiránt továbbra is követem a topicot - nem nagyon alkottam semmi értékelhetot, így hát nincs mit felrakjak. Ez van. :?

Január 25-i szentendrei tali nekem is megfelel egyébként.

"- Véges-végig csak a lebzselés vonzott az univerzum lehetőségei közül, igaz? - kérdezte Buzger John"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #164091 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Versek

Arlith, Maglor: most csak a tieiteket olvastam. igazán megrázó, kemény versek... nem is tudok többet mondani *megborzong*

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #164057 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Versek
Üdv mindenkinek!

Mostanában lassan szokásommá válik novellákra és versekre kritikát mondani (részleteset), és szeretnék közületek is szemezgetni. Már ki is választottam az első 'áldozatom' :) És azt szeretném kérdezni, hogy ezt a 'kritikát' ide írjam a Fórumba, vagy a szerzőkkel intézzem el személyesen?

Léli

Ui.: Dodáj: te mindenképpen reagálj erre, mert a te versed az első a sorban :) ;)

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
20 éve 8 hónapja #164041 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Versek
A jan.25-ei szentendrei taliterv részemről oké,reméljük,még lesz hó.
Nima,lógsz nekem a rágódásod eredményével :)
Bocs,így vizsgaidőszakban nem nagyon van időm átnyálazni a topicot :?
Eléggé sűrűn vannak vizsgáim febr.4-ig:a LEP meg a kötet miatt a végére hagytam őket,és már most szörnyen elegem van belőlük.(Ráadásul a kötet sincs még meg.Dae segít a vizsgák miatt.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #163980 Írta: lunepierre
lunepierre válaszolt a következő témában: Versek
[size=9:2va1rc4m]"Hát mégis visszafordult!"... Nimashilin, Szabó Lőrinc fordítását is ismered? (Olyan jó, hogy látom, hogy más is így szereti Rilkét... eddig még nem találkoztam egy emberrel sem...) És a Halál napja című novellás kötetet? Kérdésözön Neked.[/size]

:)

[size=9:njes6fr3]"Ha pokolra jutsz, legmélyére térj. Az már a menny, mert minden körbeér."[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #163964 Írta: Nimashilin
Nimashilin válaszolt a következő témában: Versek
Maglor: ütős. Nagyon agresszív, erőteljes képek vannak benne. Az az utolsó sor...

Sikerült befejeznem a "trilógiát", bár a másik kettő közelebb áll a szívemhez. Idézetek az Ilyenek voltunk-ból.

Hermész

Előtted nem titok,
Hogy nem voltunk angyalok...


Szárnyas bokájú isten,
Kinek a vándorút a minden,
Segíts a szerelem két szép gyermekének,
Ne engedd el a nőt, lelkét az éneknek.
Előtte egy isten, és a férfi mögött.
Meddig maradsz még itt, élet s halál között?
Tolvajistenként tolvaj lettél te is?
A Nagyok parancsa kötelező rád is.
De nézz csak rájuk. Tudod, reménytelen.
Gyenge az a férfi. Minden lépés gyötrelem.

Táncoltunk az öröm romjain...

Eldobta volna életét e nőért.
Hagyod, hogy lelkét adja látásáért?
Neked hatalmad van, szentvérű gyermekként.
Nincs benned szánalom e két szegéy lélekért?
Tudod, hogy elbukik. Csukd be szemeidet.
Ne lásd meg, hogy nézi, aki követ téged.
Hisz mögötte az isten. Miben is bízhatna?
Mi lesz, ha őt a nagy Halál becsapta?

Bűnösök közt is ártatlanok...

És a lány. Ködös, szomorú szépség.
Halotti fátylán megálló éberség.
Lassú, tétova léptek. Beletörődés.
Ő már felejtett. Kár az erőlködés.
Mondd meg az Elsőnek! Menjen fel.
Ne forduljon meg, s e nőt felejtse el.
Higgye inkább azt, hogy megszegték szavukat,
Kiknek ő reszketve sírta a dalokat,
kiknek ő elmondta minden szörnyű baját,
Kikkel megosztotta a nő fájó hiányát.
Ne lássa, hogy az önszántából megy el.
Légy kegyelmes, isten! Ezt a férfit űzd el!
Hagyd, hogy szenvedjen, csak a lelke éljen!
A hangja kincs, mint telihold az égen.
De az ő egén nincs csillag, se fény,
A világa halott, mert elhagyta a remény.

... "Hát mégis visszafordult!"
És mintha nem fájna semmi kín...


Hunyd le szemed, te hatalmas vezető!
De visszaindult a nő. Hozd vissza, Segítő!
Gyenge vagy. Nem álltál melléjük.
Itt, sírmély pokolban áll majd az emlékük.
Egy gyötört arcú férfi, s egy kába, fátyolos nő.
Közös sírjukon majd egyetlen virág nő.
Zokogás öntözi, lant-dallam ringatja.
Gyenge voltál, isten. Jogarod a fejfa.

...És marad egy jel, amit itt hagyunk:
Halálvirág

EMBEREK, VERSESTALI! Mikor, hol, ki? :) Nekem két hét múlva szombat-vasárnap du. jó. Visít, akinek szintén. Meg kéne nézni Szentendrét télen, nem gondoljátok? :wink:

My light shall be the Moon, and my path the Ocean.
The fish knows everything.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #163947 Írta: Maglor
Maglor válaszolt a következő témában: Versek
Mivel úgy tűnik, hogy itt csupa "profi" adja közre kisebb-nagyobb költeményeit/kedvenc versét, ezért szeretnék én is véleményt kérni egy kis szárnybontogatásomról:

Cigarettaélet

Az élet csak cigarettafüst,
Mely napjaink hamvából száll fel, mint ezüst
Ködök között az újjászületés,
Ha felparázslik benne a megsemmisülés.

Az életünk csak egy múló homály.
Először élvezzük, de eltaposva már
Nyöszörgünk keservesen a földbe belegyúrva,
S otthagynak az angyalok a porban kinyúlva

Szóval ő lenne az, aki felett ítéletet kéne hozni :D !


"Én nem születtem varázslónak,
Csodát tenni nem tudok!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #163911 Írta: Nimashilin
Nimashilin válaszolt a következő témában: Versek
Dicséretes. :)
Na de Off törölve, írok nektek szépet:

Rilke: Szonettek Orfeuszhoz
5.

Ércbe ne véssétek. Nyíljék a rózsa
kedvére csak, s hullassa levelét.
...
Most és mindörökre
az ének - Orpheusz.
...
Rácsként az ujját nem nyűgözi lantja,
s míg följebb száll, még vissza-visszakémlel. :arrow: sóhaj. Love you, Rilke, Orfeusz /Eurydiké, Hermész :) /

My light shall be the Moon, and my path the Ocean.
The fish knows everything.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #163908 Írta: fqqdk
fqqdk válaszolt a következő témában: Versek

Nimashilin írta: Jaaajjj, már megint egy új! :lol: Hát efkú, vágódj be svinnél és talán... bár itt csak ez van. Azért ugye még nem ítélsz el minket? :)


Nem szokásom a saját perverzióim miatt elítélni senkit :)

code a rat the monster on doom in it

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #163907 Írta: Nimashilin
Nimashilin válaszolt a következő témában: Versek
Jaaajjj, már megint egy új! :lol: Hát efkú, vágódj be svinnél és talán... bár itt csak ez van. Azért ugye még nem ítélsz el minket? :)

My light shall be the Moon, and my path the Ocean.
The fish knows everything.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #163905 Írta: fqqdk
fqqdk válaszolt a következő témában: Versek
Én új vagyok itt... még nem olvasgattam Tőletek semmit, bár Nimashilin néhány művével már megismerkedhettem.

Szívesen írtam volna én is dobozkáim közül ide egyet, de nemtudom, hogy lehet-e itt használni fix szélességű betűtípust... Egy másik fórumon már sikerült kizsorválnom, hogy legyen, mert lusta vagyok ahhoz, hogy saját webtárhelyet csináljak, és képként illesszem be őket...

Ha mégis valaki tudja, hogyan lehet ide fix széles típussal írni, az szóljon :)

code a rat the monster on doom in it

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #163895 Írta: Nimashilin
Nimashilin válaszolt a következő témában: Versek
Dodiee: kösz, témánál vagyunk... :) És már megint az a bizonyos rugó, ami olyan egyformán jár...
Nem én vagyok az első a sorban
Ki az életből semmit sem tanult.
:arrow: és leszünk még jó sokan. /gratu ezért a sorért.

My light shall be the Moon, and my path the Ocean.
The fish knows everything.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #163893 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Versek
Vége

Térdre hulltam a porban.
Számba hamu s füst tolult.
Nem én vagyok az első a sorban
Ki az életből semmit sem tanult.

Nem vonok le végső tanulságot,
Csak várom a szenderítő halált,
Elhiszek én minden hazugságot.
Tudtam hogy eljő, s végül rámtalált.

Átölelt, s oly puha volt a karja..
Leple fekete, mint az égbolt vak sötétje,
Nem lóbált kaszát, s nem volt ördög arca.
Csak beleálmodott az örök sötétségbe.

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #163892 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Versek

Raweny írta: From Louis and Lestat…I

Most már semmi sem számít
Várom a nyílvesszőt szívembe
Gyertek, gyertek öljetek meg
most már úgyis mindegy
de előbb búcsúzatok el tőlem,
tőlem kitől a dal szólt,
öljetek meg mert nem tudok megváltozni,
mert nem tudtam elhagyni
azokat kiket szerettem,
mondtam, s mindig megtettem
mert nem én vagyok az egyetlen,
másoknak is szíve az enyémmel dobban,
másoknak szívében is ott a dallam.
És most mindenki, mindenki,
mindenki…
Emlékeim itt vannak, beszélnek
és a jövőmről zenélnek,
Ím láthatod holtan sem tudok megváltozni…
beszélek hosszan s csendesen
mert karomban ott a gyermekem,
kinek szíve az enyémmel ver,
ő sosem hagy majd el.
Forró kis ujjacskái
a hideg kezemben
gyöngéd csöpp imái
rebegnek szíven felett.
[size=9:3e4twfbs]Asszem Anne Rice ismerőknek érthetőbb volt... [/size]


Nem tudom, nekem errQl inkább Nicolas jut eszembe, bár inkább csak a zene miatt:D

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #163868 Írta: Nimashilin
Nimashilin válaszolt a következő témában: Versek
Mau:A patak dalának utolsó része ismerős, de lehet, hogy csak hasonlót hallottam. Ez nagyon-nagyon jó:
hálót szőttél az éjből
és kimerítettél
én vergődtem és énen csaptalak
:arrow: megy a Lilába.
Nahriyen: gyönyörű ez a kép.
Nefra: a 4-es torokszorító. Egyszerűen, szomorúan kijelented: ennyi volt. :cry:
Éowyn: Üveghalott :!: :!: ez tök jó! /meg az utána következő rész/
Raweny: tetszik, hoghy tele van érzelmekkel.
másoknak is szíve az enyémmel dobban,
másoknak szívében is ott a dallam.
:arrow: mindenik embernek a lelkében dal van... Babits Bihály Bácsi. :wink:

Mondjuk úgy, hogy egyéni teória arra a kérdésre, hogy mi van közvetlenül a halál után. :)

Liliomföld

Jól van. Nézz szét e kertben,
Élet és halál közti térben.
Itt áll az idő. Jól van. Ne félj.
Eljött a perc, hogy felsőbb körökbe térj.

Most döntened kell: maradsz, vagy mennél?
Az lesz, amit szívedből szeretnél.
Visszatérnél régi életedbe?
E föld majd új, szebb fényt ad szemedbe.

Nézz szét e ragyogó földeken.
Élet és halál nő legszélső kertemben.
Halálvirágot nevelek; liliomot, szépeket.
Itt eldöntheted: akarsz-e még életet.

Szellő motoz a bimbók hűvös selymén.
Hatalmam isteni: visszaküldhetlek én.
S ezentúl, ha liliomokat látsz,
A földön újra gyermek-boldogan jársz.

Mert ez itt a döntés földje,
Hol elveszhet életed utolsó esélye,
A halálvirágok színe visszaküld a földre,
Vagy illatuk végleg felrepít a mennybe.

My light shall be the Moon, and my path the Ocean.
The fish knows everything.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #163864 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Versek
Ringbearer: köszi szépen a beszédet, nagyon jól esett! Az a sírós rész, nálam már megy, és a kiheverés is, de akkor is köszi! :)
Nima: neked is kösz, és BOLDOG SZÜLINAPOT!
Artemisz: nem tetszik a versed. Főleg az első vrsz. az nagyon ott van! :wink:
Arlith: húha! Igen jók a verseid, és az a rengeteg érzelem... valami nagyon nyomhatja a lelkedet..... :cry:
Dingir: erről Az angyalok városa című film jutott az eszembe. Könybelábadt a szemem, ahogy visszaemlékeztem rá. Az egész filmet végigbőgtem.... :oops:
Neframíel: sok siketr a biokémiához! Nekem a 4-es számú tetszett a legjobban.
Mau: a műelemzés a legrövidebb, mégis az fogott meg a legjobban. Régen én i nagy művésznek gondoltam magam, mert szerettem verset írni, de (sajnos) felnyitották a szemem.... akkor úgy éreztem, mint amilyen ez a vers.
Raweny: ejha! Ez megfogott rendesn! Ötször kellett elolvasnom, és még mindíg tátva a szám! :wink:
Nahryien: Szárnyaszegett éji pille... :arrow: ez igen nagy lett!!! 8O

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #163839 Írta: november
november válaszolt a következő témában: Versek
III.

'Hiányozni fog a Tél,
a világ beteges dolgai..'




Mint szárnyaszegett éji pille
heverek Alkotóm tenyerén,
nehezen dobban a Szív, félve
ki tudja, kitart-e röptöm még..

„szép s hideg, mint egy koratavaszi reggel, mely még a tél jeges fuvallatát hozza”

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #163825 Írta: Raweny
Raweny válaszolt a következő témában: Versek
From Louis and Lestat…I

Most már semmi sem számít
Várom a nyílvesszőt szívembe
Gyertek, gyertek öljetek meg
most már úgyis mindegy
de előbb búcsúzatok el tőlem,
tőlem kitől a dal szólt,
öljetek meg mert nem tudok megváltozni,
mert nem tudtam elhagyni
azokat kiket szerettem,
mondtam, s mindig megtettem
mert nem én vagyok az egyetlen,
másoknak is szíve az enyémmel dobban,
másoknak szívében is ott a dallam.
És most mindenki, mindenki,
mindenki…
Emlékeim itt vannak, beszélnek
és a jövőmről zenélnek,
Ím láthatod holtan sem tudok megváltozni…
beszélek hosszan s csendesen
mert karomban ott a gyermekem,
kinek szíve az enyémmel ver,
ő sosem hagy majd el.
Forró kis ujjacskái
a hideg kezemben
gyöngéd csöpp imái
rebegnek szíven felett.
[size=9:14ibazi8]Asszem Anne Rice ismerőknek érthetőbb volt... [/size]

-Egy hely a földön és egy a Pokolban.
-És a Mennyország?
-Oda nincs meghívónk.

www.gportal.hu/hellspirit

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #163809 Írta: Mau Rauser
Mau Rauser válaszolt a következő témában: Versek
Ez pedig egy egészen friss irodalmórai rémálom-szülemény.

Műelemzés

„John Keats művein átsüt az álom: minden időben
Célja a szépség és az öröklét megmutatása.”

Mit tudod azt, mit is érzett ő a napon, mikor írta?
Költőgondolatot megfogni sosem fogsz, míg élsz.


Üdv:
-- Mau

Ez a művészet csodája, hogy az ember néha nagyobbat szarik, mint amekkora a seggén kifér.
(Weöres Sándor)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.853 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére