Versek

Több
19 éve 7 hónapja #240076 Írta: Jacopo Belbo
Jacopo Belbo válaszolt a következő témában: Versek
Szerintem ez a vita jelen állapotában semmiképp nem minősül flame-nek, icke, másfelől meg, mint mocskos topicgazdának valamennyire kötelmem az ilyesmikre reagálni. Nem? :)
No de ne OFFoljunk. :D

"- Véges-végig csak a lebzselés vonzott az univerzum lehetőségei közül, igaz? - kérdezte Buzger John"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240074 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Versek
Ugyan már, icke, nincs itt flame... felvetés volt, megjegyzés s válaszok - normális hangnemben szvsz.
Zarándokhoz csatlakozva: igen, örülök, h Dingir leírja a véleményét!!! Erről is kéne beszélni (még ha nem is értettem vele egyet, :D ), de hát ezért is van e topic!
(sajnos nem írok kritikát normálisat, csak dícsérek jószerivel: bennem van az, hogy ki vagyok én, hogy kritizáljak, illetve félek megbántani bárkit is... sikerült már, pedig a jószándék vezérelt, s udvarias voltam :( ... no, változtatunk rajta:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240072 Írta: Zarándok(Mist)
Zarándok(Mist) válaszolt a következő témában: Versek
vsz igenis van létjogosultsága egy kulturált hangvételű vitának. bár tény, hogy nem ez a legmegfelelőbb vitaalap :D szóval Yiq keep calm.
reszia Dingir, tökjó, hogy végre valaki kritizál:)

a soul in tension thats learning to fly
condition grounded but determined to try

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240071 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Versek
Üdvözletem!

Nem akarok a nagyokos észosztó szerepében tetszelegni, de annak idején, még általános iskolában hallottam a tanároktól egy mondást: "Az a hülyébb, aki folytatja." Kifejtem: valaki beírt valamit, ami picit szúrta a társaság szemét. Erre ahelyett, hogy hívtatok volna egy moderátort, vagy akár a topicgazdát - aki mellesleg elsőként reagált, igaz, Belbo kolléga? :P -, és az inkriminált hozzászólás létezésének beszüntetésével pontot tettetek volna a történet végére, elindítottatok egy flamewart. Van értelme?
Felkérem a topicgazdát, hogy a vitához tartozó hozzászólásokat - ezt is! - záros határidőn belül (mondjuk három nap :twisted: :P ) törölje ki, ellenkező esetben a moderátorokat keresem meg ezirányú igényemmel. A többieket pedig felkérem, hogy ne folytassák a topik fölösleges terhelését.
Előre is köszönöm a műértő, bár hallgatag közönség nevében :D

icke

ignis sum quae contra frigus ardet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240069 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Versek
Bocs hogy belekotyogok, de nem vettétek észre, hogy Kripli többesszám ELSŐ személyben írta a hsz-ét? Tehát magát is beleértette a kritikákba! Én inkább egy keseredettséget/csalódást érzeztem ki belőle, hogy "bénák vagyunk, hagyjuk az egészet a fenébe", bizti elvette a kedvét valami a költészettől vagy nem tudom. Egyedül az Artemiszről szóló részét tartottam bánónak és pofátlannak. Az ilyen személyeskedés nem túl kedves dolog! :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240067 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Versek

Kripli írta: Dingir! Köszönöm a kritikát! EMBERfeletti észrevételek! Nagyon szeretem az igazverseket,(ne kötekedjetek, direkt van egybeírva!) amiket írsz!
És egy részlet ADIMnak írt levelemből(Ő nagyjából az egyetlen, aki tudomást vesz rólam):
Ez a topic megérdemelné, hogy lerombolják. Nem vagyunk költők. Nem beszélhetünk impressziókról, ritmusról, múzsákról, szonettekről, dallamról, mert csak azt tudjuk, amit tanultunk róla, (egy-két kivétel persze van, pl. :D ingir) Gondolkodunk írás közben, Képeink homályosak, dallamunk fals. Ami nem művészet, de annak nevezik, annak nincs létjogosultsága. És az Artemisz féle önhitteknek sincs.
Remélem, elolvassa mindenki.
Alcar: csak így tovább!

No… Flame nélkül, szerény vélemény következik
1)Más is tudomást vesz rólad, kedves Kripli, nemcsak ADIM. Csak éppen ebbe a topicba minimum egy tucat írás kerül be egy nap alatt… és úgy mellesleg, lehet, hogy elkerülte becses figyelmedet, de kb 200 egyéb topic van még ezen a fórumon a Verseken kívül, az emberek nagy része legalább 5-6-ot rendszeresen látogat. Következmény: rájössz, nem?
2)Lerombolni? Mert neked nem tetszik 1-2 írás? Miért, ki vagy te, hogy jössz és rombolnál? Amúgy okés, legyen… nekem nem tetszett az első versed, sőt az első viccesnek szánt hsz-od akár provokatívnak is vehetjük. Szüntessük meg a topicot! Valaki írt valamit a nyelvek írások topicban, olyan kérdést tett fel, amiből ordít, hogy köze nincs Tolkien nyelveihez… hülye amatőr… Szüntessük meg!!! A gondolatokban nem értek egyet XY-al, mi a francnak az a topic? Nem is tanultak filozófiát, én jeles voltam belőle!!! Le a topiccal!!! … folytassam???
3)Tudod, én örülök, hogy a fiatalok (meg az olyan vén marhák, mint én) inkább itt töltik a szabadidejüket, olvasnak, írnak (nem Radnóti, JA, stb. minőségben, igaz), de nem rágóval teletömött pofával qrváznak/qrafiznak a plázákban, vagy valami jóféle speedes dizsiben szipuzzák halálra a fejüket… valahogy jobbnak tartom ezt az időtöltést: művelődik a fiatal, olvas, írogat, fejlődik a nyelvérzéke, netán utánanéz önszántából ilyeneknek, hogy alliteráció, expresszionizmus, szabadvers… tudja az ördög, ha lehet örülök, ha valaki próbálkozik, s nem bátortalanítom el, mert nem tetszik az, amit elsőre létrehozott (s mellesleg: fejlődik itt…) Tudod, én nyelvtanár vagyok… rengeteg embert/gyereket tanítok/tanítottam… ha valaki rosszul ejt ki valamit, küldjem el a búsba? Mert hülye amatőr, köze sincsen a nyelvészethez? Lehet, hogy kollégám lesz…
Szóval: ne te döntsed már el, hogy ki ír, miről ír, miről beszél: semmi közöd hozzá, ha valaki verset akar ide írni, ha ezzel nem bánt senkit. Olyan értelemben, hogy ezt meg nem tilthatod, ez akár fel se merüljön benned… (mellesleg te nagy költő, netán irodalmár vagy? Ha nem akkor no comment… ha igen, azt ki döntötte el? S akkor ennek kell lennie a nagyok ún. bátorításának?)
4)Kérdés: úgy mégis mi a fenét vársz tőlünk, abszolút amatőröktől? Shakespeare-i szonettet? Itt nincsenek költők, művészek. Vannak tehetséges emberek szerintem. Akik mellesleg – s itt max. igazság Jaconak – akik kenterbe verik a manapság felkapott, agyonsztárolt ún. „költőket”, az ún. „profikat”akik a pszichopata, rím-ritmus-mondanivaló nélküli SZARJAIKAT zúdítják ránk/rájuk (igen, szándékosan írtam SZART, így, csupa nagybetűvel, s még finom voltam, ti. a kivételnek…)
5)Egy személyes dolog… Én ismerem Artemiszt személyesen… ismerek jó és rossz tulajdonságait egyaránt (mily meglepő, az embereknek van mind a kettőből, te kivétel vagy?), de az önhittség eddig valahogy nem szúrt szemet… kérdésem…: béntott téged valaha Artemisz? Nem? Akkor milyen alapon teszel rá ilyen megjegyzést egy nyilvános topicon? Igen? Bántott? Nyilvánosan? (nem láttam nyomát…) Akkor miért nem priviben intézed el vele, hmm??? Miért kell valakit nyilvánosan kitenni ennek? És egyáltalán: hogyan jön ez ide, a versekhez?
6)Kripli… amiért ezt többek között leírtam, abba beletartozik az, amit itt már mások is említettek: belefáradtam, s elegem van abból, hogy valaki idejön, elemi udvariasság sutba vágva, s nekiáll anyázni, fikázni, világot megváltani… s nem azt mondom, hogy ne legyen véleményed, vagy egyezzen az enyémmel: dehogyis!!! Csak légy szíves, gondolkozz kicsit! Várjuk a verseidet, a véleményedet, a kritikáidat (abban én nagyon gyenge vagyok, gyengébb, mint az írásban:)), de kérlek azért vedd figyelembe a fentieket!
7)… és mielőtt billentyűzetet ragadnál, kérlek olvasd el a fentieket még egyszer…


Eszem ágában sincs téged bántani... ami engem bánt az a - szerintem - meggondolatlan hsz-ed volt. Ha így gondoltad komolyan, akkor viszont nem értem, miért jöttél ide... ha azért, hogy megbánts valaki(ke)t, kár volt... biztosan akad olyan művészi portál, amely kielégíti igényeidet. De remélem tévedek, s nem erről van szó!!!

Őszinte Üdvözlettel: Alcar

u.i.: mit folytassak???

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240056 Írta: Idhren/Ryelnya
Idhren/Ryelnya válaszolt a következő témában: Versek
Kripli, nekem az a véleményem, h ezt a topikot marhán nem kéne szétrombolni, hiszen, én egy béna kezdő vagyok (a kezdet mindig nehéz), vannak itt azért olyanok is, akik szvsz nagyon jó verseket írnak, és ha már kultúrálódna az ember, hát olvassa napjaink művészetét... :) Bár nekem nincs jogom ahhoz hogy nagy véleményt mondjak, tapasztalat, hogy engem nem veszenek figyelembe... :( szóval vegyétek úgy, hogy ez egy fölösleges magánvélemény... bocs. :?

Ezt nem tudom, hogy minek nevezzem, szóval ez egy izé. Na.

Szárnyak

szárnyak
repülnek
szemek
tekintnek
az
elhagyott
város
magányos
fényeire
ti szárnyak
hagyjatok
egyedül
magányban
csak
a zenére
van
szükségem

it shouldn't hurt me to be free-emilíana torrini

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240035 Írta: Dameron
Dameron válaszolt a következő témában: Versek
Nézzétek el, hogy nem saját művet hoztam, de ez annyira megtetszett, hogy most az egyszer...

Martin L. Gore:

Holdnővér

Holdn

-Dameron-

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240031 Írta: Mau Rauser
Mau Rauser válaszolt a következő témában: Versek
Well, én nem akarok flémni, ne értsetek félre. Csak feltettem néhány kérdést, a magam részéről a pozitív érdeklődés hangnemben. (most így visszaolvasva esteleg nem annak tűnhet, sorry :D )

lol… a fényfaló bogarakról amúgy az egyik régi képzavarom jut most eszembe, amiben halványan utalok a régiek szkarabeusztiszteletére (bár az nem éppen fényfaló, csak a szerkezet hasonlít.) üdv a konvergns elmék táborában :D

ezt most fejeztem be, szintén tegnapéji kétségbe- és szétesett szerkesztgetés közben született, és nekem leginkább az a hangulat jut eszembe róla, amikor egy hosszú vonta-út után éjfélig Ecót olvastam a koliban :narqeliad:

foucault-inga

zizegő lapokba kövült tintacsepp
papírfoszlányok zárványfeketéje
agyatlan koponyán búg süket harangja
betűk szaladnak – ezernyi hangya
és lebegő percek tudattalanmélye
suttogja álmod ettől édesebb


200501251739m$

Üdv:
-- Mau

Ez a művészet csodája, hogy az ember néha nagyobbat szarik, mint amekkora a seggén kifér.
(Weöres Sándor)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240027 Írta: Celeb
Celeb válaszolt a következő témában: Versek
Gratulálok Kripli: sikerült elérned, hogy észrevegyenek. Na nem mintha eddig nem tették volna az emberek, dehát ha vkinek ennyire fontos a népszerűség/tlenség... te tudod.
De bárki bármit mond: én soha még két sort sem tudtam úgy egymás mellé tenni, hogy utána azt mondjam: na végre sikerült vmit alkotnom. Ha igen, akkor az csakis prózában. Ennek ellenére szeretem a verseket, talán a femenőim versírás -tudása miatt...nem tudom. Nem is ez a lényeg. Csak annyi, hogy nem mondom azt, hogy mindenki hú de remek verseket ír be. Azt se hogy mindegyik mennyire tetszik vagy hogy majd lesz ez még jobb is. Dehogy! Van akinek nem megy egyszerűen és kész (pl.: én). De ha csak egy ember van, aki tehetséges; és csak egy vers van, ami egyetlen embernek megmozgatja a fantáziáját, vagy jobb útra tereli, akkor úgy gondolom, hogy ezt a fórumot érdemes látogatni. Ki tudja: talán pont Te leszel az az egyetlen ember, akit megváltoztat egy vers innen a topicból. Én nem akarom elszalasztani a lehetőséget. És Te?

"...bolondok vagyunk és mind belehalunk..."
by Mau

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240026 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Versek
Nem értek egy-két reakciót.
Kripli betett ide egy saját bevallása szerint ADIM-nak szánt levélrészletet, amelyben leírta szubjektív véleményét, ezt mutatja a pár kiemelt név is. Hogy nem csak ADIM olvashatja, azt annak köszönhetjük, hogy ide is betette, és hozzáfűzte, hogy szeretné, ha elolvasnánk mi is.
Én megtettem, a versek topikban vagyunk, akár szabadversnek is nézhetjük, bár szerintem inkább elgondolkodtatásnak szánta. Hogy ezután intoleráns módon válaszolunk-e rá, vagy másképp, az már a mi dolgunk. Mindenesetre talán van jobb dolgunk is, mint szétrombolni ezt a topikot, csak mert 'nem mind művészet, ami idekerül'. E szétrombolásnak egy módja lenne az is, ha versek helyett csak egymást szapulnánk, vagy üzengetnénk vissza itt olyasmit, amit priviben is megtehetnénk. ;) Szerintetek...? :D

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja - 19 éve 7 hónapja #240025 Írta: Mau Rauser
Mau Rauser válaszolt a következő témában: Versek
Jacopo: vsz művészet létezik, ha már egyszer elneveztük és hozzárendeltünk valami – bármily homályos – fogalmat, csak éppen korunkban túlzottan megsokszorozódott a határfelülethez közel eső, ezért vitára okot adó elemek aránya, ezért a magadfajta analitikus elmék a kifejezés létjogosultságának teljes tagadását fontolgatják :) végülis felőlem akár nevezhetjük vécépumpának is amíg nekem tetszik és én hajlandó vagyok örömöm lelni benne
Kripli: nem tudom, miért akarsz ennyi idő (és mindössze hat hozzászólás) után rögtön flame wart generálni, de ha első körben megpróbálsz belegyalogolni néhány érzékenyebb lelkű verselő (direkt nem használom a költő kifejezést, mert itt a technika és gondolatközlés elég különböző fokain álló entitásokról van szó, és kevesen nevezik, nevezhetik magukat valóban költőnek ;) ) lelkébe, akkor sem minket nem fogsz megváltoztatni, sem pedig Te nem leszel elismertebb.
[Engem amúgy nyugodtan támadhatsz, én valóban elég önhitt, egoista alak vagyok, és a bőröm is viszonylag vastag – bár én inkább volnék kíváncsi Rád mert amit eddig mutattál, az nem sok.] Nézd, elég sok az ismeretlen új arc errefelé mostanában és sokan a régebbiek közül belefásult a követhetetlenül dagadó topik változásainak követésébe, szóval kell egy kis idő, amíg felfigyelnek valakire itt a népek ;)
Amúgy Te mit tudsz lerakni az asztalra, hogy meg akarod mondani nekünk, hogy mire van jogunk és mire nem? (ezt most nem kell kihívásnak venni [bár annak is lehet nyugodtan, néha igazán élénkítő tud lenni egy kiadós vita – de azt akkor ne itt a topikban, ha megkérhetlek], csak egész egyszerűen kíváncsi vagyok.)

Hmm… amúgy miből gondolod, hogy jó verset írni cask „csípőből” lehet?
Persze, van olyan is, aki remekműveket ír e módon, de vsz elenyésző azoknak a száma, akik soha semmit nem javítanak, írnak át esetleg – és ezt egyáltalán nem magunkra értem.


Dingir: örülök, hogy téged is látni errefelé, és hogy valakinek ismét van energiája egy kicsit kritizálni is (nekem sajnos, továbbra se nagyon van, még írni is aránylag ritkán). A szétcsúszottság ügyében pedig igazad van, de ez alapvetően egy hangulatgyűjtemény-versnek indult(sőt, akként is ért véget), szóval nem egy nagy wasistdas.

Most pedig hoztam egy OKTV-dolgozat-mottót, tőlem mindenkinek. Szintén inkább visszamutató, de eléggé sietve, s szétesve keletkezett, ennyi voltam.

sorvég [EOL]

a lapokon a málló fekete betűk
hangyabolygó szövegek a tinta-tűk
hegyei nyomán
szemembe folynak
telitik az agyamat
noszogat az akarat:
hiszed-e viszed-e?

sortalanságba robogó vonatba vonnak
írógépkocsin utazom
aki papírba vésne a véleményét
magára bízza ha keresi lényét
a szavakon


200501250754m$


Üdv:
-- Mau

Ez a művészet csodája, hogy az ember néha nagyobbat szarik, mint amekkora a seggén kifér.
(Weöres Sándor)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240014 Írta: **Shaman**
**Shaman** válaszolt a következő témában: Versek
Az igazi művészet a performansnál kezdődik, de ha egy vers után úgy dölsz hátra, hogy ez az, ezt akartam. Akkor valahol alkottál, és az alkotás legyen az bárhol az mán művészet. :-)

egestas artes docet

ZÚGÓVÖLGY-ARANY OLDALAK

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240006 Írta: Jacopo Belbo
Jacopo Belbo válaszolt a következő témában: Versek
Szerény véleményem szerint ne személyeskedjünk/flameljünk, az nem visz előbbre a "probléma" "megoldását" tekintve. :)
Egyébként, Narmohoz csatlakozva, szerintem művészet igazából nem létezik, vagy legalábbis fraktalikus határfelülettel rendelkezik, tehát explicite definiálhatatlan. És ez jóóó... :D :D :D

"- Véges-végig csak a lebzselés vonzott az univerzum lehetőségei közül, igaz? - kérdezte Buzger John"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240005 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Versek
Kripli:
Én még nem láttam olyan törvényt amiben az lenne írva, hogy csak az erre felhatalmazott költők beszélhetnek impressziókról, múzsáról, szonettekről és dallamról, és senki más, mert különben "nemtommilesz"...
Azt sem értem, miért baj, ha valaki gondolkodik írás közben... Korlátozott irodalmi ismereteim szerint a "nagy" költők sem úgy írtak egy verset, hogy hasukra ütöttek és aztán mehetett a nyomdába.
Arról, hogy mi a művészet és mi nem az, de annak nevezik, és hogy melyiknek van létjogosultsága, melyiknek nincs és miért, órákat lehetne vitatkozni, mivel ezek tudtommal leginkább szubjektív fogalmak. Van persze olyan, hogy sokan ellene vannak és kevesen nem, de mivel ilyen helyzetekben nem a demokrácia elvei érvényesülnek (ti. hogy a többség dönt) a többség sem döntheti el, hogy minek van létjogosultsága, és minek nincs.
Még a legsötétebb diktatúrák sem azért pusztítottak bizonyos alkotásokat, mert szerintük az nem művészet, hanem bizonyos politikai okokból.
Amennyiben persze te vagy a művészeti-létjogosultság-adó hivatal elnöke, bocs.
Magam részéről: Én már régen rájöttem, hogy nem vagyok képes a gondolataimat versben közölni, és mivel tudom, hogy ez nehéz, tisztelem azokat akik képesek rá.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #239998 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Versek
Kripli én csak azt nem értem, hogy mi bajod van velünk? A stilusodat egy mértékig tolerálom, talán még meg is értem, ha akarom, de az már több a soknál, hogy személyeskedsz olyasvalakivel, aki egy fél szóval sem bántott téged.
Az, hogy csak páran emlitették meg a művedet, már felhatalmaz arra, hogy beszólj? Ezen talán nem kéne felháborodni, mert sok itt a vers, kevés az idő, különben meg ahhoz szólok hozzá akihez én akarok. A topic pedig, ha nem tetszik, nem kell olvasni, ez ilyen egyszerű.
Jacoponak igaza van, a művész szót vagy a költő megjelölést nem szoktuk magunkra aggatni, mert ugyan miért tennénk, csak megosztjuk egymással a gondolatainkat, amik versnek is nevezhetőek, ez olyan nagy baj?

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #239990 Írta: Narmo
Narmo válaszolt a következő témában: Versek
Ööö.. szal.. a művészet az ott kezdődik,amit mindenki maga dönt el. Nincsennek művészek, egy sem. Senki sem lehet az, mivel ez nem egy bemérhető dolog, mint a sport, hogy ennyit futottál, te vagy az első. Részemről ez lezárva.. :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja - 19 éve 7 hónapja #239987 Írta: november
november válaszolt a következő témában: Versek
..s eljutsz a nyirkos valóságig, tévelyegve merengsz e lét apró homokórájában, melyben szilánk-darabonkként hullnak alá emlékeid..



megmeríteném a fényben arcom,
de, félek,
mindjobban magáévá tesz
a csend..

de, csendem elporladt,
s nem maradt másom,
mi eltakar..


korbácsütésként ért
érzésként
szólít meg a zavartság..


s mint, mikor gyanakodsz reám,
ugyanakkor kívűlálló elbűvöltségével
figyelsz..
- mélytelen-mély szomorúság tölt el..

mert,
a pillanatok,
amelyek megfoghatatlanságban
tévesen..
tévesen halhatatlanságot
ígérnek..

s ennen kétségbeesés
mélyemben testet öltetett..

befelé könnyezem..

„szép s hideg, mint egy koratavaszi reggel, mely még a tél jeges fuvallatát hozza”

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #239983 Írta: **Shaman**
**Shaman** válaszolt a következő témában: Versek
Dingir: Mikor lőn e verset vagy inkább nevezzük soroknak írtam, szólt a tévé, és mikor a végére értem akkor volt Marci popsiáról szó a beszélő dobozban. Gondoltam jó befejezés. Különben veled álmodtam a minap :P

ZÚGÓVÖLGY-ARANY OLDALAK

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #239982 Írta: Jacopo Belbo
Jacopo Belbo válaszolt a következő témában: Versek
Alapvetően nem értek egyet azzal, hogy ezt a topicot le kéne azért rombolni, mert nem "művészet", amit csinálunk. Azt hiszem, egyikünk sem állította azt, hogy ő a 'kortárs művészet'-nek nevezett, javarészt hulladékhalmaz éllovasa, vagy egyáltalán azt sem, hogy jó az, amit ír (tisztelet a kivételnek). Viszont van itt egy közösség, ami szereti megosztani az elmebeteg gondolatait, legyen az akár fals ritmusban, vagy hamis dallammal megírva (ami egyébként is csak, legalábbis szvsz, interpretáció kérdése). Szerintem a törekvés arra, hogy írjunk, vagy egyáltalán, 'jobbat írjunk' (elvégre számos ember stiláris fejlődése megfigyelhető itt az idők folyamán), tiszteletre méltó, és becsülendő. Na persze lehet, hogy tévedek, elvégre én csak egy befordult alkoholista állat vagyok, mint tudjuk. :D

Ja, Dingir, üdv újra itt, örülök, hogy írsz használható kritikákat, legalább végre valaki... :) )

"- Véges-végig csak a lebzselés vonzott az univerzum lehetőségei közül, igaz? - kérdezte Buzger John"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #239977 Írta: Kripli
Kripli válaszolt a következő témában: Versek
Dingir! Köszönöm a kritikát! EMBERfeletti észrevételek! Nagyon szeretem az igazverseket,(ne kötekedjetek, direkt van egybeírva!) amiket írsz!
És egy részlet ADIMnak írt levelemből(Ő nagyjából az egyetlen, aki tudomást vesz rólam):
Ez a topic megérdemelné, hogy lerombolják. Nem vagyunk költők. Nem beszélhetünk impressziókról, ritmusról, múzsákról, szonettekről, dallamról, mert csak azt tudjuk, amit tanultunk róla, (egy-két kivétel persze van, pl. :D ingir) Gondolkodunk írás közben, Képeink homályosak, dallamunk fals. Ami nem művészet, de annak nevezik, annak nincs létjogosultsága. És az Artemisz féle önhitteknek sincs.
Remélem, elolvassa mindenki.
Alcar: csak így tovább!

hehe

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #239967 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Versek

Dingir írta: Alcar : Nem rosszak az impressziók. De... Nem mondanak semmit. Kiváló lenne egy másik mű részeként, a hangulat leírásához, vagy ilyesmi. De így önmagában nincs tartalma, csak üres képek egymásutánja. - Szerintem

Hát nem egészen:) Nem tudom miért nem mondanak semmit, vagy miért üresek - ezek a tegnap hajnali gondolatok: az első cigi a kávém mellé, a felhő, ahogyan megvilágíttta a nap, a ropogó jég a talpa alatt, ahogy mentem melózni, stb... mind mind egy benyomás... persze lehet, hogy csak nekem mondtak valamit, hisz csak én voltam ott:) Ez puszta leírása annak, amit ott és akkor gondoltam:) Mondhatni: ezeket a képeket láttam, összefüggés a 4 rész között csak egy van: a hajnal.
Köszi a hsz-t!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #239964 Írta: Dingir
Dingir válaszolt a következő témában: Versek
Köszönöm a hozzászólásokat!

Kripli: Nem rossz... Nem rossz... Néhol szerintem egy csöppet érthetetlen értelmezhetetlen az EMBER számára, úgyhogy jobb nem is okoskodni a jelentése felől.
Adim: Hmm... Ugye nem kérsz kritikát. :lol: :lol: :lol: (Egyébként aranyos.)
Pesszimista "aláírásod" nagyon tetszett!!! :lol:
Szofi: Szonett: Ahhoz képest, hogy első, nem rossz. Többnyire többre értékelem a mondandót, mint az üres formát. Ritmikailag, rímekben is van egy-két pici pontatlanság szerintem, egészen pontosan a "gyűlöli-nézegeti" pár nekem nem tetszik - formailag -, és az
"eljátszadoz köd-bábokkal
...
nem közösködik fent-járókkal"

az, ami a ritmusban zavart.
Még egy sor az, ami lehetne szebb is:
"sok maszkja karnevált kavar" - értem, mit akarsz mondani vele, de szerintem ilyen formában nem illik oda. Amúgy tetszik!
A démonok nagyon jók!
(I. Irigység
II. Lustaság
III. Hiúság
VI. Féltékenység :?: )
Alcar: Nem rosszak az impressziók. De... Nem mondanak semmit. Kiváló lenne egy másik mű részeként, a hangulat leírásához, vagy ilyesmi. De így önmagában nincs tartalma, csak üres képek egymásutánja. - Szerintem
Idhren: Kedves ez a két vers, pont annyi, amennyinek lenniük kell. (Csak egy: "Künn" - szerintem túl régies ehhez a vershez. Kinn?)
Niph: Ha jól érzed magad a bőrödben, miért írsz depis verset?? Ha a vers nem lelked legmélyéről jön, hiányzik belőle egy lényegi dolog: az IGAZ-ság. Egyébként nem rosszak, de csak azért, hogy írj valamit, kár nekikezdeni. A lelked legyen benne a versben, s művészet lesz - póz helyett.
Shaman: Mi is lenne velünk, ha komoly verseidet végül nem oldanád fel egy eszméletlen baromsággal! :wink: Egyébként tetszik ez a "módszer". (Olvasd el, mit írtam Niph-nek.... Megvan? Azt szeretem a komoly verseidben, hogy neked benne van a lelked...)
Dameron: Tetszik. Szép. Őszinte. Nem írok kritikát. :wink:
Neo: Nagyon szép lett, tiéd a pálma! :) (Fura dolog ilyet mondani, de remélem IGAZ a vers. S remélem érted, mit akarok ezzel mondani.) Legszebb:
"...S most a léleknek
Hiányzik tested melege "


Üdv: Dingir

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #239946 Írta: ADIM a Des
ADIM a Des válaszolt a következő témában: Versek
Szofi, az élet-félelmed egész jól bemutatkozás is lehetne. Szerintem.
I. Szerelem vagy pár ...?
IV. Féltékenység
(aztán egy idő után szóld el magad a valóságot illetően...)
Niph, mind a kettőből árad a szomorúság és a reményvesztettség. A legutolsó két sorról pedig egy barátom, Dameron jutott eszembe: """miből merítsek erőt az újra / ha nincs ki elkísérjen az útra"""
Dameron, ez csúcs lett, öregem! Nekem teljesen "átjött"! Cool!
Neo san, ez nagyon mély és kifejező lett! Végre egy "hosszabb" mű is tőled! Arigato
Alcar,
tartalomhoz a forma
mindig kocka vág orrba
onnan lemegy a gyomorba
de aztán feltör vigyorogva

Nincs érzékem a pesszimizmushoz. Úgyse sikerülne...

"Segíts magammal tisztának és keménynek lenni, mint a gyémánt s másokkal oly hasznosnak és szerénynek mint a szén!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #239941 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Versek
_Neo: Alcar megelőzött :) , ilyesmit akartam én is mondani, nagyon tetszik, szomorúan szép.

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #239940 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Versek
Dameron: ez nagyon jó lett. Örülök, hogy aktívabb lettél!
_Neo torninya: :( szomorú lett, de szép... Ofelyan aselye...
a másik viszont nagyon lol:)))

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #239933 Írta: _Neo
_Neo válaszolt a következő témában: Versek
Reggelente bánt a gondolat
Tulajdon hátamba hogy lőttem nyilat?

"Ötszáz, bizony, dalolva ment
Lángsírba velszi bárd:
De egy se birta mondani
Hogy: éljen Eduárd. -"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja - 19 éve 7 hónapja #239932 Írta: _Neo
_Neo válaszolt a következő témában: Versek
Csillagfény

Nem suttogtam soha füledbe
Azt a szót, amit
Az éjszakába ordítottam

Csak karommal öleltelek
S most a léleknek
Hiányzik tested melege

Barna szemedben akkor
Nem
Láttam önmagam

De most minden tükörcserépben
Te mosolyogsz
Szelíden

S megváltás a két szó:
Ég veled!


2005.01.25.

"Ötszáz, bizony, dalolva ment
Lángsírba velszi bárd:
De egy se birta mondani
Hogy: éljen Eduárd. -"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #239924 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Versek
Dameron... 8O 8O 8O 8O 8O 8O Öööö... ez most kiütött! GYÖNYÖRŰ! Méghogy Te nem tudsz verset írni?! Asszem tökéletesen összegezted a dolgok lényegét!

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #239903 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Versek
Szofi: tippmix :D
I. irigység
II. lustaság
III. hiúság
IV. bosszú
Dameron: hűűűű ez nagyon tecc :) ))
Alcar:Ez megint jól sikerült darab, but cigi még mindig pfuiiii :tongue:

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.779 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére