Versek

Több
19 éve 7 hónapja #240545 Írta: Halálvirág/Gemini
Halálvirág/Gemini válaszolt a következő témában: Versek
Hali!

Én mindig lemaradok a nagy eseményekről. :lol: Szerintem határozottan jót tett a topicnak ez a vita. Csomóan elkezdtek utána kritizálni, ami jó.
Én meg tanultam legalább öt új szót. :D
Kripli: Én amúgy várom, hogy mi sül ki belőle(d).

Suhi:: 8O Woá! Ez aztán ütős! De van benne valami, ami számomra kicsit furává teszi. Néhol te vagy benne, aztán olyan idegen lesz. Nem, ez nem a helyes szó.... inkább azt mondom: szokatlan. Hm....hm.... lehet hogy csak én olvastam túl kevés verset tőled?

Idhren: (cím nélküli): Szép. Engem egy szó zavar: a "csücsül". Valahogy megtöri a vers borongósságát, sejtelmességét. (ezt éreztem én, mikor olvastam) Ugyanakkor lehet, hogy mégis jó, mert illik hozzád. Mármint a szó. Te jó ég, hagyjuk, hajnali fél négy van. Írásképtelenné váltam. Majd elgondolkodom rajta és leírom, hogy mi is jár most a fejemben, de ez most nem megy, ne haragudj. :)

Alcar: Engem is egy Efkú versre emlékeztetett az első két sor, de a címét nem tudom. Az fqqdk versnek. A műved egyébként szép, jó volt olvasni, de több nekem nem jött át. Szép és kész.

Itt egy merész kísérlet, felrakom, aztán majd lesz valami.


Formátlan kutatás

Felverem éjjeli ágyam
Retteg a Szép szeme lágyan
Terjed a térbelü Hajnal
Elnyeli bús zivatarral

Hullik a tested a porba
Megtörik rajtad a forma
Lüktet a tetszeni vágyás
Rajtad a bús leokádás

Ennyire futja a szellem
Ennyire süllyed a kellem
Itt ez a seb betakarva
Lángol a matrica rajta

Ellepi lelkem a háj
Olvad az angyali báj
Kattan a szívben a zár
Fullad a Holdbeli táj.

*

Állj meg, gyermek
Nem vezet út erre
Más ösvényre vigyen
A menekülés terhe

*


Itt van ez a világ, senkinek se jó
Elásni sem hagyja a zseniális szó.

2005-01-14 16:57

darált Halál
bang bang

Elvakít a napfény.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240527 Írta: Alison West
Alison West válaszolt a következő témában: Versek

Snuffles írta: Verzsön4: Formalinban úsznak a szemek...


Ez jó :mrgreen:

Nem a ruha teszi az embert; az ember teszi azt, amire a ruha kötelezi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240522 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Versek

Narmo Poice írta:

Idhren/Ryelnya írta: (a "néha-néha dög voltál" vagy a 'néha-néha dög vagy már' a jobb?)


Háát.. nem vagyok túl izé remélem,de nekem egyik sem igazán illik oda. Próbálj valami mást ;) Ha elmondod, hogy mire gondoltál pontosan néhány rímmel szolgálhatok :)


Hm, én egy múltkori történelem órán sehogyse találtam el a megfelelő rímet egy erőteljesen Pilinszky-utánzatú vers utolsó sorára és több verzió is készült. Vicces...

Vörös téglafalra tapadt hó,
Látom fent a kék eget.
Piszkos porcukor hull fentről és
*változatok*

Verzsön1: Egyszer minden szép lehet.
Verzsön2: Kerülném a tekinteted.
Verzsön3: Holdkóros hercegek.
Verzsön4: Formalinban úsznak a szemek...

Azt hiszem, kicsit biológia óra fíling lett belőle a végén o:))

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240516 Írta: Narmo
Narmo válaszolt a következő témában: Versek

Idhren/Ryelnya írta: (a "néha-néha dög voltál" vagy a 'néha-néha dög vagy már' a jobb?)


Háát.. nem vagyok túl izé remélem,de nekem egyik sem igazán illik oda. Próbálj valami mást ;) Ha elmondod, hogy mire gondoltál pontosan néhány rímmel szolgálhatok :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240487 Írta: Idhren/Ryelnya
Idhren/Ryelnya válaszolt a következő témában: Versek
[Ához]
Mikor ülte lelkem félelem
Akkor benned volt a reményem
Te akkor se gondoltál rám
Néha-néha dög voltál
Kínzol mintha gyűlölnél:
Bárcsak szeretnél....



(a "néha-néha dög voltál" vagy a 'néha-néha dög vagy már' a jobb?)

it shouldn't hurt me to be free-emilíana torrini

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240482 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Versek

Alcarcalimo írta: Hát maga megbolondult, hát maga megbolondult, hát maga megbolondult, hogy mindent háromszor mond, hogy mindent háromszor mond, hogy mindent háromszor mond??? :D :D :D


OFF: Karinthy hatására nem tudok olvasni sem Adyt, sem Móriczot komoly képpel... :oops: :D :lol:
ON

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240478 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Versek
Hát maga megbolondult, hát maga megbolondult, hát maga megbolondult, hogy mindent háromszor mond, hogy mindent háromszor mond, hogy mindent háromszor mond??? :D :D :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja - 19 éve 7 hónapja #240474 Írta: Brandir
Brandir válaszolt a következő témában: Versek
Nem. Csak akadozik a netem, és így küldte el. Törölni meg nem lehet.

"Égig az a fa ér, amelyikről elhisszük."
S.P.Q.L

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240473 Írta: Brandir
Brandir válaszolt a következő témában: Versek
Annyira posztmodernek vagytok, hogy sírni támad kedvem!

Azért mert te föladod ez elveidet, még Kriplinek van igaza!

"Égig az a fa ér, amelyikről elhisszük."
S.P.Q.L

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
19 éve 7 hónapja #240466 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Versek
Dodie, Lam akar értelmezés-csoportot csinálni, nemtommennyire fér bele a kritika. De szvsz, ha erre van igény, erről is lesz szó. Beszélj Lammal, te biztos többet vagy fenn.

ADIM, köszönöm, bírkózom magammal, erőim végesek, de igyekszem:)

Kripli, elvont/elszállt/rajongó/ezoterikus eszményeidért hajdan én is lelkesültem, de főleg a 4 fal között. Ha onnan kilép az ember és élni kényszerül, pénzt keresni, akkor picit átrendeződnek a fontossági sorrendek. Nem ezen eszmények létjogosultságát és megvalósíthatóságát vonom kétségbe, csak ezen a helyen nem tartom abszolút irányelvként elfogad6ónak őket;)

Well, köszönöm a segítséget és utólag is bocsánatot kérek szövegeid hűtlen kezeléséért, a túlbuzgó jobbító szándékért.

Mau, irreleváns, ha az Aki vagy-ról Ákos Ne fájjon többé c. számára asszociálok? Amúgy tecc, tecc, kalapemel, jólmegaszontad;)

Suhi, te mostanában mindíg meglepsz, és ez jó! Lehidaltam elsőre a szonettedtől, de még rágicsálom egy picit;)

, drága, az Est-ikont meg az átírtat lementettem, átnolvasom még. Köszi a hozzászólást, csak csatlakozni tudok:)

Jacó, keress meg archívumfrissítés-ügyben; legjobb, ha találkozásidőpont-egyeztető sms-t küldessz!


havazás

fehér-fekete lett a világ
a távlatok mind bezárultak
nem süt csak parázs a hamun át
és messze szökött minden holnap


farkába harapó kígyó

fájó forrasztású
hamisarany-lila
mindenséget játszó
fából vaskarika

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240462 Írta: **Shaman**
**Shaman** válaszolt a következő témában: Versek
1996

csak a szád szép, és a vár a dombtetőn.
alkonyatkor sokat csókolóztunk a temetőben,
S te, a sírkövön élveztél.
Olykor-olykor megíjedtünk, a kemence bekepcsolásakor.
Néha kicsapott az égett hússzag, de Te szerettél.
Ejj, de sokat ültünk Pista bácsin. Szinte családtag volt már.

ZÚGÓVÖLGY-ARANY OLDALAK

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240451 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Versek
Hát nem tudom...

Camilleának

Camillea, kit kegyelnek Istenek,
csókkal hívogat bujálkodni ágyad,
s nékem mámor-gyönyör perceket kínál
szép piros ajkad;

Mézborral locsolva kiszáradt torkom
felhevült véremmel dobol a szívem,
heverődre, kedves, vadul kívánva
rántalak téged;

Karcsú kis lábaid fonódnak lágyan
derekam köré és hallom, hogy zihálsz:
Mit nekem poklok emésztő tüze, de
ölelj meg százszor!

Karmolás pírja ékíti hátamat,
őrült a szenvedély, kapaszkodj belém,
mindent megadok, hogy feszülő erőm
érezzem benned...

2005.01.27-28

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240408 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Versek

Mau Rauser írta:

Hoztam nektek én is szennyedékeket.



aki vagy

a hajam oroszlánsörény
és embervér mosdatja karmaimat
a szám dohányízű már korareggel
néha fűtetlen fülkék káoszával hálok
és hazám nem ismeri álmomat
mit áldozhatnék a kóbor értelemnek
aki Van

ha nem beszélhetek a zöldbarna égről
amerre füst száll és tágul a tér
ahol a lassan lehulló vérgömböt figyelem
minden élő gyöngy-gyökerét
adhatok-e álmot az értelemnek
aki Van

talán sosem ébredtél gyömbérízű
porba tekintő sápadt mosolyokkal
titokarany végtelenbemúlással
szerepbe vágyó karakterhalmazok
különös szavaival
és negyvenkét oldalú üvegtesttel

a hajam dohányillatú már korareggel
csak a fűtetlen fülkék ismerik álmomat
és nemhazámban minden nap káosszal ébredek
aki Vagy


20501271623lnkm$X


Üdv:
-- Mau


Mau, ez kifejezetten jó lett:) tetszenek benne a képek, és hogy nincs teletömve számomra ismeretlen szakkifejezésekkel:DDD jó a ritmusa is, és a végén a visszatérő motivum, vagy mi:)
[size=9:hwt4qzef]Gyerekek, én megpróbáltam most is rendesen kritizálni.. de hát nem megy...[/size]

Ja, és nem kéne elsiklani felette, bár a vita közepére lett betéve:
Shaman: A H2SO4 nagyon jó lett!! Igazán elgondolkodtató.

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240388 Írta: Suhifarok
Suhifarok válaszolt a következő témában: Versek
csodás, magyar háef :/ nem éppen a tanár igényeinek megfelelően azt hiszem :p

Öntudat

axiómákra épülő préri-szabadságod
száguldó tűzparipa útja ha megtöri
megérzed lényegét a sikító magány ördögi
táncának mi elítéli álszent sápadságod

megittasulva attól mit eltaszítottál
halálfélelmedben hogy ne nézhess szembe
a magad kreálta istennel el és elrettenve
most reszkető kéjjel olvadsz össze bűneid világán

rohansz a felfedezések őrült iramával
ráébredve az emberi vágyak eredendő
kielégületlenségére s végzetesen úszol az árral

de felismered vigyorát a gúnyost a magányét
eladtad lelked az élet ördögének
rabságba fúló eufóriáért

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240383 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Versek

Mau Rauser írta: Pontosítalak: ez egy akkora Riyanoq-intertext, hogy majd leesik a monitorról. [„…itt ebben a valóságban a hol napi szükségletem a brando kávé” asszem vhogy így van] amúgy a többi tényleg Mau-kép :) persze nem omázskodni akartam elsősorban, az intertext viszont jól összekapcsolja a nevezett két szöveggel, ami esetleg jelentésgazdagodást eredményezhet.

Jóvanna, felfedeztem a Riyanoq-féle intertextet is, de sikeresen beolvasztottad a Mau-stílusba és így a jelentésgazdagodás télleg megtörtént, szvsz. :mrgreen: Amúgy az idézet teljesen pontos volt :D

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240379 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Versek
Csend van.

Zúg az éter,
Életnek jele se látszik,
a csendben a lelkem is fázik.

Süvít a szél,
Dühödten hordja a havat,
némaságba fulnak a szavak.

Kint havazik,
bent a szoba kulcsra zárva,
eltört szivem még mindig árva.

Élet nincs,
elmém fantomok tanyája,
s az elveszett remény hazája.

Csend van.

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240374 Írta: Mau Rauser
Mau Rauser válaszolt a következő témában: Versek

Orsie / Fraktál írta:

nekem testvérem minden pláza 
és bakancs a kávé és szénsav 
univerzumában hol mindennapi 
szükséglet az örök mondatlan 
füstízű szavakká élt szépség
Nekem ez a része jött be leginkább. Ezek a képek.. tipikus Mau :D


Pontosítalak: ez egy akkora Riyanoq-intertext, hogy majd leesik a monitorról. [„…itt ebben a valóságban a hol napi szükségletem a brando kávé” asszem vhogy így van] amúgy a többi tényleg Mau-kép :) persze nem omázskodni akartam elsősorban, az intertext viszont jól összekapcsolja a nevezett két szöveggel, ami esetleg jelentésgazdagodást eredményezhet.

Amúgy ninziendi tenna :)
Üdv:
-- Mau

Ez a művészet csodája, hogy az ember néha nagyobbat szarik, mint amekkora a seggén kifér.
(Weöres Sándor)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240368 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Versek
Orsie: szomorú Tim verse, igaz...
Zarándok, Mau: köszönöm szépen a hsz-t! Igen, jól látjátok :D valóban ismerem fq versét (ami azt illeti: fejből tudom, tekintve, hogy az Apokalipszis emléktáblájára után ez a kedvencem tőle...). Természetesen nem akartam koppintani, valójában az első versszak lekarmolása s elolvasása után jutott eszembe fq verse... S igyekeztem, hogy az enyém pozitív kicsengésű legyen (ne legyek már olyan deppes állat :P )
Erda: ha szabad megjegyeznem: sztem nagyon szép képeket használsz időnként. Komolyan: öröm olvasni (főleg egy rohadt nagy depp hullám után:))

Olvasok tovább, s ha tudok érdemben hozzászólni, megteszem:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja - 19 éve 6 hónapja #240365 Írta: Alison West
Alison West válaszolt a következő témában: Versek
[Törölve]

Nem a ruha teszi az embert; az ember teszi azt, amire a ruha kötelezi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240364 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Versek
No a vitába nem szólok bele, már mindenki mindent elmondott, de megláttam itt két alkotást, amit muszáj kommentelnem:

Mau: Az egoistic manifesto télleg kicsit hápéká hommázs, de ütős lett. :up:

nekem testvérem minden pláza 
és bakancs a kávé és szénsav 
univerzumában hol mindennapi 
szükséglet az örök mondatlan 
füstízű szavakká élt szépség
Nekem ez a része jött be leginkább. Ezek a képek.. tipikus Mau :D

Timona: Ha nem leszel… - nyüssz, ez gyönyörű lett és nagyon szomorú... :cry:

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240362 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Versek
mivel én vagyok a fő nem kritikát író, csak véleményező, asszem most én is jövök egy magyarázattal. Ami azt illeti, nem vagyok egy csodás író, ha szabad így fogalmazni. Nem írok nagy verseket, csak ami épp kijön. Soha nem számolom a szótagokat, vagy nézem a rímet, csak bele a nagyvilágba. Na, ezek után hogy írjam be azt egy nálam sokkal jobban írónak, hogy nem jön ki a ritmus, vagy mit tom én? Szerintem elég furán jönne ki... szóval én ezért csak a személyes tapasztalataimat írom le a versről, és bocsika ezért, mert tudom, hogy a végén már semmi értelmes nincs a hozzászólásaimban, de úgy érzem néha erre is szükség van, mert nagyon sok ember eltántorodik egy erősebb kritikától, mégha építő jellegű is. Szóval mégegyszer sorry, többet megpróbálok nem véleményezni...

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240358 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Versek

Artemisz (Erenya) írta: Szerintem szép. Még csak nem is érzek benne pozőr felhangot. A közhelyek használata pedig nem bűn: én írtam anno direkt 1 verset "közhelyek" címmel, arra kommentálta, emlékszem, Zarándok kollegina, hogy: " Ez a vers jó lecke azoknak, akik közhelyesen kerülik a közhelyeket". Nos, a tiedre ugyanez áll. Kellemesen borongós a hangulata, a fokozás meg kifejezetten remek ötlet! Ad neki bizonyos hátborzongató ízt.


Hm, hát köszönöm szépen a kritikát, ha tényleg így gondolod, akkor most nagyon örül a kis lelkem. Zarándok kollegina pedig nagyon jól mondta, irigylem a gondolatait. :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240344 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Versek

Snuffles írta: aszem ezt a vackot még a magyartanáromnak is megmutattam és jól lehurrogta, hogy olyan, mint valami kora Petőfi-vers. szerintem is rohadt közhelyes. (neeem, ilyenkor nem a köztéri vécékre gondolok. :P )


Snuff, az én magyartanárom rendszeresen elküldött a búsba a verseimmel, az ilyet föl se kell venni. Szvsz nem is hasonlít Petőfire, legföljebb abban, hogy négysoros versszakokból áll ;)

Szerintem szép. Még csak nem is érzek benne pozőr felhangot. A közhelyek használata pedig nem bűn: én írtam anno direkt 1 verset "közhelyek" címmel, arra kommentálta, emlékszem, Zarándok kollegina, hogy: " Ez a vers jó lecke azoknak, akik közhelyesen kerülik a közhelyeket". Nos, a tiedre ugyanez áll. Kellemesen borongós a hangulata, a fokozás meg kifejezetten remek ötlet! Ad neki bizonyos hátborzongató ízt.

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240341 Írta: Máb
Máb válaszolt a következő témában: Versek
Némaság

Elcsendesült az éjszakám.
a szív halkan dobog:
dadamm, dadamm, dadamm.
Most nem lüktet fülemben, torkomban, kezeben.
Egy arc.
Egy arc van velem.
Dadamm. Dadamm. Dadamm.
Most nem fáj.
Elalszom.
Dadamm.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240333 Írta: Mau Rauser
Mau Rauser válaszolt a következő témában: Versek
nem. csak nem vettem észre, de már javítva.

a hpkfless meg… valahol direkt valahol nem. lelkem-mélyén-lepke leginkább.

így mondjuk jobb.

Üdv:
-- Mau

Ez a művészet csodája, hogy az ember néha nagyobbat szarik, mint amekkora a seggén kifér.
(Weöres Sándor)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja - 19 éve 7 hónapja #240327 Írta: Alison West
Alison West válaszolt a következő témában: Versek
...

Lényegestelen, már javítva lett :P

Mau Rauser írta:

ugyanaz a jelünk ha ugyanoda
megyünk valaki utánad fordul
visszahúz orvul s így alakul
céllá az út és emberré magad
ha valaki voltál valaki vagy


Hipekarma-utóérzetem van :P

Nem a ruha teszi az embert; az ember teszi azt, amire a ruha kötelezi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja - 19 éve 7 hónapja #240323 Írta: Mau Rauser
Mau Rauser válaszolt a következő témában: Versek
Alcar: nekem tetszik. Zarándok észrevétele is helyes, nem tudom, ismered-e fqqdk [Riyanoq] kolléga [inkonzisztens] nem akarok egyedül menni című kockajellegű verselményét, mindenesetre szerkezetre tényleg hasonlít a nevezett mű némely részeire. Intertextualitás még míndig rúlz.

Hoztam nektek én is szennyedékeket.

!05:24 egoistic manifesto

nekem testvérem minden pláza
és bakancs a kávé és szénsav
univerzumában hol mindennapi
szükséglet az örök mondatlan
füstízű szavakká élt szépség

te sem álmodtál soha vonatok
nyomán érkező szépújvilágról
mégis társammá tett a versed
és a lélektelen mosolyfüggés
ami téged is kezdettől kínoz

ugyanaz a nevünk ha ugyanoda
megyünk valaki utánad fordul
visszahúz orvul s így alakul
céllá az út és emberré magad
ha valaki voltál valaki vagy

200501271545lnkm$X

És még egy:

aki vagy

a hajam oroszlánsörény
és embervér mosdatja karmaimat
a szám dohányízű már korareggel
néha fűtetlen fülkék káoszával hálok
és hazám nem ismeri álmomat
mit áldozhatnék a kóbor értelemnek
aki Van

ha nem beszélhetek a zöldbarna égről
amerre füst száll és tágul a tér
ahol a lassan lehulló vérgömböt figyelem
minden élő gyöngy-gyökerét
adhatok-e álmot az értelemnek
aki Van

talán sosem ébredtél gyömbérízű
porba tekintő sápadt mosolyokkal
titokarany végtelenbemúlással
szerepbe vágyó karakterhalmazok
különös szavaival
és negyvenkét oldalú üvegtesttel

a hajam dohányillatú már korareggel
csak a fűtetlen fülkék ismerik álmomat
és nemhazámban minden nap káosszal ébredek
aki Vagy


20501271623lnkm$X


Üdv:
-- Mau

Ez a művészet csodája, hogy az ember néha nagyobbat szarik, mint amekkora a seggén kifér.
(Weöres Sándor)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240305 Írta: Idhren/Ryelnya
Idhren/Ryelnya válaszolt a következő témában: Versek
[cím nélkül]

mi van ha nyakamra ül a bú
ha miattad vagyok szomorú
mihez nyúlsz te akkor
mit gondolsz
ha miattad könny csücsül a pilláimon
te tetted, keserűség-démon
kezded előről és megismétled:
szétroppantod szívemet

darabjait szétfújod
tőröd beleszúrod
és én mégis így vagyok
felhőtlenül boldog!


( :roll: :? :? :( :oops: )

it shouldn't hurt me to be free-emilíana torrini

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240302 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Versek
aszem ezt a vackot még a magyartanáromnak is megmutattam és jól lehurrogta, hogy olyan, mint valami kora Petőfi-vers. szerintem is rohadt közhelyes. (neeem, ilyenkor nem a köztéri vécékre gondolok. :P )

a vitához nem szeretnék hozzászólni, a kötetes izé meg engem amúgyse érint. na perme offolódik.

Vércseppek hullanak a szirmokra,
mert boldogtalan vagyok,
és már itt van az alkony-óra,
amikor mindent itthagyok.

Vércseppek áztatják a szirmokat,
vörösre festve azt,
és vörös könnyeket hullajt
minden, mi itt maradt.

Vércseppeket könnyeznek a szirmok,
talán nem is hiába,
intek neked "kellemes napot!"
még egyszer... utoljára.

2004. 08. 10.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240300 Írta: ADIM a Des
ADIM a Des válaszolt a következő témában: Versek
Eldamyn, nyugodtan küldd el, azt ami szerinted megfelelhet, aztán úgyis eldől, miből lesz a cserebogár.
Kripli, "hogy megtanítson valamire, hogy mutasa az utat"... nos, minden ember egy különálló, önálló egység, és mindenki más szemléletmóddal rendelkezik, így nehéz valamire azt mondani, hogy utat mutat, hisz lehetetlen ennyi igénynek megfelelni. Ami egyikünknek bejön, az a másikat nem érinti meg. Egyébként örülök, hogy elcsitultak a hullámok. :-)
Tim és Alcar, ti aztán hihetetlen egy páros vagytok! Be foglak nevezni benneteket egy teniszmérkőzésre! :-)
Szofi, köszönöm. Örülök, hogy már nem csak a felszínt nézed. Könnyű és kényelmes a MókaMikit látni, s elveszni annak illúziójában. Kevesen veszik a fáradtságot, hogy előítéleteiket levetve megnézzék, ki is van a maszk alatt...

Aki ma a homokba dugja a fejét, holnap a fogát csikorgatja.

"Segíts magammal tisztának és keménynek lenni, mint a gyémánt s másokkal oly hasznosnak és szerénynek mint a szén!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.770 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére