Novellák

Több
22 éve 3 hónapja #60054 Írta: Aralataion
Aralataion válaszolt a következő témában: Novellák
Zsóffijjjaa!
El felejtettem mondani hogy vigyázz ezzel az alvós dologgal mer nekem már a túl sok 5let összekavarodott. Nem látom a végét! :oops:

a kezemmel most mindenféle íveket rajzolok, amiből kiolvashatod a nevem ha tudsz gondolkodni az én fejemmel.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #59262 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Novellák
Télleg, Zsizsik gazda is nagy kutyabarát!
:D :lol: Köszi!

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #59215 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Novellák
Dez,Brisa:Nem is beszélve Zsizsik gazda(?)kutyáiról!!!!!!!!!!

Aralataion:esküszöm,kipróbáltam :D
mélyen alszom :?
De uggye-uggye már van egy alapötletem-ha ingatag lábakon is... :idea:
istár-kósza barátság...amennyiben lehetséges. :!: csak ugye nem biztos,hogy az :cry:
Szóval...nem vagyok elveszett ember! 8)
:roll: :roll: :roll:
(próbálom meggyőzni magam)

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #58931 Írta: Aralataion
Aralataion válaszolt a következő témában: Novellák
Zsófijja kérdésére mit csináljon a kószája:
Csak egy olyan 5let kell ami belőled jön.
-Feküdj le este aludni
-Kezdj el gondolkodni Középföldéről
-Jussanak eszedbe a kószák
-TE MIT CSINÁLTÁL volna másképp??? :D
Na ez legyen az alapötleted! Jó írogatást!

a kezemmel most mindenféle íveket rajzolok, amiből kiolvashatod a nevem ha tudsz gondolkodni az én fejemmel.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #58492 Írta: Dez
Dez válaszolt a következő témában: Novellák
Brisa: nagyon szépen köszönöm! :D
De jó! Lesz kutyusom... vagyis a kószámnak!

Örömöm, mosolyom nekem már nincsen,
elárvultam nélküled, Drága Kincsem!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #58463 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Novellák
Dez: Egy kisé öregszem már, és elfelejtettem a Kérdésekbe menni... De a gond nem nagy, ugynis tegnap este félálomban isteni szikraként pattant ki a fejemből Huan neve! Hát persze, hogy vannak Középföldén kutyák! Golndolj csak Beren és Lúthien történetére! Huan, Valinor Ebe (eredeti gazdája Celegorm volt, Feanor, a Szilmarilok készítőjének egyik fia /tehát tünde/) nem is akármilyen kutya volt...
Ebből következik, hogy a kószádnak lehet kutyusa.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #58433 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Novellák
Megyek megkérdezni a Kérdésekben. Nekem úgy rémlik, mintha lennének kutyák, de lehet, hogy keverem valamivel.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #58410 Írta: Dez
Dez válaszolt a következő témában: Novellák
Bocsi, azért a félreérthető beszólásért! (hiába, a hangsúlyok nem jönnek át írásban :D ) Dehogy kell megölni a szülőket! Nem erre gondoltam, csak hogy ez az egyik legkézenfekvőbb dolog, de semmi egyébre!

És egy kérdés: szerintetek egy kószának lehet kutyája? Tolkien mester nem ír erről, talán azért, mert nem szereti annyira őket.
Mi a véleményetek a dologról?
(Ha nincs utalás rá a könyvben, megszavazhatnánk, lehetnének-e a kószák társai.)

Örömöm, mosolyom nekem már nincsen,
elárvultam nélküled, Drága Kincsem!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #58024 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Novellák
Hú,KÖSZI,Brisa a segítséget! :)

Az én kószám-hát,eddig mindig leragadtam ott,hogy mi is a "munkájuk".
Nnna,de szóval azokról a fránya ork-csapatokról van itten szó! :D már van is néhány ötletem.De még semmi konkrétum! :(
Mondjuk szerintem a kószám(jujj,de beleélem magam... :oops: )a korábbi korokban fog éldegélni. :roll:
De ez tényleg NAAAGY segítség!
Mármint-most épp úgy érzem-egészen képben vagyok!
:D

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja - 22 éve 4 hónapja #57794 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Novellák
zsóffija: Rég nem hallottam ennél értelmesebb kérdést. :) Olyannyira, hogy komolyan el kellett gondolkodnom. :lol: Az eredmény:

"egy átlagos kószának hogy teltek kb napjai?mármint,aki sose vitt végbe nagy,igazi nagy tetteket?(kivéve néhány kisebb falu megmentését,és a leszámolást napi 18 orkkal? )-de mondjuk nem menti meg a Világot...Halásztak,vadásztak,kószáltak...és még?"

Ez sokmindentől függ. Egyrészt a kószád mikor tevékenykedik? És hol?
Ha a Megye körül a Gyűrűháború előtt ill. alatt, akkor biztosan nem unatkozhatott. A kószák rengeteget vándorolnak, gyűjtik a híreket és szállítják azokat. Még a Megye-őrzők is eltávolodhatnak a határtól pl. északra, hogy felderítsék az orkcsapatokat. Mivel egyedül csak a Szuperkószák képesek leverni az orkcsapatokat, ezért a Szuper jelzőtől mentes dúnadánoknak bizony össze kell fogniuk. :wink:
Tehát a kószák mindennapjai kószálással telnek. Az életük eközben zajlik. Kivel találkoznak, mit látnak, konfliktusba keverednek (pl. az orkokkal), más kószákkal találkoznak, szerelmesek lesznek stb. stb.

"És egyszer,életük végén aztán azért letelepedtek?Vagy örökké vándoroltak/a család miatt,ugye.../ "

Ez tőled függ! Aragorn letelepedett!

"És mikben éltek?Városokban?rendes emberi életet éltek?/kivéve a mi kószálós kószáibkat../
Vagy ezeket már rég el kellett volna valahol olvasni?Vagy bízzuk ezeket a fantáziánkra?Vagy ---hol vannak ilyenek leírva?"

Még én írtam ezt:
"Egy kérdés, ami már valahol felvetődött: a dúnadánok, konkrétabban a kószák hol nevelkedtek? (Aragorn-on kívül persze.) Én nem hiszem, hogy lenne egy bizonyos, hely, ahol a dúnadánok nevelik a gyermekeiket (mint ahogy azt valahol olvastam). Sokkal inkább úgy képzelem, hogy elszórva élnek ennek a népcsoportnak a családjai Középföldén. Pl. a jövendő kósza épp úgy nevelkedhetett Gondorban, mint Círdannál. Jól képzelem?"
Egyetértettek velem.
A kószák amúgy ott aludtak, ahol épp az est érte őket, szabadég alatt, fogadóban stb.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #57710 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Novellák
És-higyjétek el,nekem ez elég fontos kérdés!!! :oops: -egy átlagos kószának hogy teltek kb napjai?mármint,aki sose vitt végbe nagy,igazi nagy tetteket?(kivéve néhány kisebb falu megmentését,és a leszámolást napi 18 orkkal? :twisted: )-de mondjuk nem menti meg a Világot...Halásztak,vadásztak,kószáltak...és még?
És egyszer,életük végén aztán azért letelepedtek?Vagy örökké vándoroltak/a család miatt,ugye.../
És mikben éltek?Városokban?rendes emberi életet éltek?/kivéve a mi kószálós kószáibkat../
Vagy ezeket már rég el kellett volna valahol olvasni?Vagy bízzuk ezeket a fantáziánkra?Vagy ---hol vannak ilyenek leírva?(bocs-buta vagyok,ugye? :cry: )

Mondjuk.
Megszületik 1 kósza.(hol???????????? :( )
Felnő. :P
Elmegy kószálni.(megfelelő indok-a fejünkben!)
Nagy tetteket visz végbe.(ehhez kellünk mi 8) )
Aztán vége a sztorinak.
Mit hagytam ki?


Mert-kalandot ki tudnék találni,de ugye ezt el is kell valahol helyezni. :cry:

Most adjam fel,
illetve:milyen könyvben lehet utánaolvasni? 8O
szerintetek? :cry:

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #57692 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Novellák
Természetes,hogy nem kell meghalniuk a szülőknek!Hogy csak a legkézenfekvőbb példát említsem,Aragorn anyja,Gilraen még a Gyűrűháború idején is élt,és már nyilván nem volt fiatal,ergo:nem kószált,hanem egy helyben élt valahol.De ettől még Aragorn vándorolt!

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #57676 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Novellák
Gillzzel értek egyet! :roll:

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #57668 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Novellák
Lehet a Kószálás "népszokás" is, abban az értelemben, hogy ebbe születik bele, mert már szülei is, esetleges rokonai is országtalanul éltek, várakozva a Királyra, szüntelenül Nyugat felé tekintve...
Nem hiszem, hogy meg kell ténylegesen halniuk a szülőknek ahhoz, hogy egy eleve otthontalan ember elinduljon megtalálni magát és kijavítani azt, amit ősei a múltban elcsűrtek.

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #57625 Írta: Dez
Dez válaszolt a következő témában: Novellák
Abban, hogy nem beszéltünk össze, milyen történetet fogunk írni, mégis sok a hasonló motívum, azért lehet valami. :twisted:

A kószasághoz nem csak származás kell, hanem valami plusz is, amiért elindulnak a világba. (Mint Aragornnál Arwen iránt érzett szerelme, amit ki akart verni a fejéből, ha jól tudom.) Ezért kézenfekvő, hogy a szülőket "megöljük" - egyébként én is ezt teszem :wink: -, hogy a kószánk ne érezze otthon magát sehol, és kószáljon, ahogy kell, hogy felkutassa a származását és rátaláljon önmagára. Az egész élet egy útkeresés. :wink:
(Bocs, ha valaki nem így érzi, de szerintem ezért a sok szülői haláleset a történetekben.)

Örömöm, mosolyom nekem már nincsen,
elárvultam nélküled, Drága Kincsem!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #56759 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Novellák
Én írtam még a Kérdésekbe:

"Egy kérdés, ami már valahol felvetődött: a dúnadánok, konkrétabban a kószák hol nevelkedtek? (Aragorn-on kívül persze.) Én nem hiszem, hogy lenne egy bizonyos, hely, ahol a dúnadánok nevelik a gyermekeiket (mint ahogy azt valahol olvastam). Sokkal inkább úgy képzelem, hogy elszórva élnek ennek a népcsoportnak a családjai Középföldén. Pl. a jövendő kósza épp úgy nevelkedhetett Gondorban, mint Círdannál. Jól képzelem?

És még valami: ugye dúnadán lesz az is, akinek csak egyik szülője ereiben csordogál númenori vér? Gondolom nemcsak egymás között házasodtak a dúnadánok."

galad:

"Sztem is bárhol nevelkedhetnek!Végül is ők sem élnek egy konkrét helyen!"

Ulmo:

"A Kószák (az északi dúnadánok) azért valószínűleg északon nevelkednek, és a vándorlásaik során juthatnak el Gondorba, hogy segítsenek a harcban, fejlődjenek stb. Északon élhetnek Völgyzugolyban, Szürkerévben, talán Esgarothban vagy Suhatagban is, de csak amíg fel nem nőnek. Utána bejárják szinte egész Középföldét."

KSz-ben Cica gyűjtötte össze:

"Eia, shaira: a kósza-féltünde kérdésre, véleményre, találtam egykét okos és hozzáértő hozzászólást a Kérdések topicban. (Tehát nem én írtam!)
Köszönet: Brisának, Ulmonak és (nem utolsó sorban) Amanibhavamnak!

Idézetek:

Amanibhavam : "Kósza nem "lehet" akárki - a númenoriak Középföldére menekült maradékát és leszármazottaikat (dúnadánok) nevezték Kószáknak"

Brisa : "A dúnadánok féktündék? És mindegyikük az (vagy nem az)? Vagy csak a númenori uralkododó-családból származók Elros révén? Esetleg az idők folyamán minden númenori "kapott Elros-vért" a házasságok kapcsán?"

Ulmo : ""Féktündék"? Az talán nem
A númenori uralkodóház és Andúnië urainak vérében biztos van tünde-vér is, hiszen rokonok. A többieknél ez már nem olyan biztos. Az uralkodóház mindig vigyázott arra, hogy ne legyen rangon aluli házasság."

Brisa : "És az én utána-nézésem is eztet igazolja. Ugyanis a Szil. függelékében lévő egyik családfán a következők olvashatók:
"Elros, Tar-Minyatur
Númenor KIRÁLYAI,
Andunie urai,
Arnor királyai és
a dúnadánok vezérei egyenes ágon a másod- és harmadkorban
Aragorn"

Szóval úgy néz ki, hogy a kószák közül csak a dúnadánok vezéreiben folyik "Elros-vér". Ez viszont felveti azt a kérdés, hogy akkor hogyan élhettek a nem-vezér kószák is olyan nagyon sokáig. És mi a helyzet azokkal akik, nem voltak Númenor uralkodócsaládjának tagjai? Hiszen azért ők is nagyon hosszú ideig éltek.

Meg azért a féltündevér nemcsak egyeneságon öröklődhet. Szóval ennyi erővel egy idő után, akár minden númenoriben ott csörgedezhet Elros öröksége.
És valami olyasmire is emlékszem, hogy Elendil például nem volt az uralkodó család tagja!"
[/quote]"

Yavanna:

"Elendil apja, Amandil, nem volt Elros házának egyenesági leszármazottja! Ha jól emléxem (de ebben már nem vagyok biztos!), akkor Silmarien rokonságához tartoztak (na ő viszont egyenesági leszármazott volt!) Tehát szvsz minden Númenori leszármazottnak valahol ott csörgedezik az ereiben Elros vére!
Azt hiszem rendre abból az ágból -amelyből Amandil is származik- került talán ki a királyi ház legfőbb tanácsadója. Az ő székhelyük pedig Andúnie volt.
Ha tévedek, lehet kövezni, de ezesetben légyszi' javítsatok ki! "

Szóval Gillz ez a mai tudomány állása. Az életmód, a szokások és a többi attól függ, hogy hol él, nevelkedik a kószád. Ha Gondorban, akkor az ottani sajátosságok a jellemzőek, ha Szürkerévnél, akkor meg az ottani.

Ami pedig a különbözőséget illeti: én csak egyet ismerek: az átlagnál háromszor olyan hosszú életet.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #56596 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Novellák
Születőben lévő Kószák!

Úgy érzem, szükség lenne tisztázni néhány dolgot Kószáink életmódjával kapcsolatban. Mennyien is vannak? Mennyire kell tiszta númenóri vérnek csordogálnia, vagy egyértelmű a régi királysághoz tartozás, mert még mindig népként élünk együtt? Ha igen, akkor hol? Hogyan? Életmód. szokások, általános különbözőségek...
Ez jó sok, gondolom nem mindenkinek van szüksége ennyire, de akit ez megmozgat, az akár gondolkodhat is rajta a találkozóig -ezzel esetleg elkerülhetjük a sablonokat :roll:

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #56126 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Novellák
Aralataion: Na! Sirály. Erről van szó! Így legalább eredeti lesz. :D
Ne vedd a szívedre, szeretek gonoszkodni :twisted:
:wink:

Örömmel jelenthetem, hogy készül a második fejezet. Amiben az események (nagy vonalakban) Szauron bukása körül összpontosulnak.
Ugye ezerrel írnak a kószáink? :wink:

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #56122 Írta: Aralataion
Aralataion válaszolt a következő témában: Novellák
Szió Rayan!
Ne mán!!! :(
Olvasd el a második szólásomat! :wink:
Sztorim:
-A csalábom történetét a testvérem sztorijában mondják el.
-A Minath Thiriti csatát egy ismerős kószával együtt meséljük. Külön történet.
-De hogy mi foglalkoztat egy magamfajta kószát és milyen az élete azt én írom le.
Így sok ismétlés helyett összetett kis történeteket kapunk több író között felosztva. Így is lehet csinálni...

a kezemmel most mindenféle íveket rajzolok, amiből kiolvashatod a nevem ha tudsz gondolkodni az én fejemmel.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #55556 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Novellák
Aralataion: most elmondom, miben sablonos az én sztorim:
-Anyám meghalt (tünde volt) apám meghalt
-18 ork ellen egyedül :twisted:
Kb. ennyi, a többihez semmi köze 8)
Ja, és kíváncsian várom a Te sztoridat :twisted: :twisted: :twisted: :mrgreen:

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #55419 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Novellák
Igen, ebből a szempontból tényleg igazad van, csak van egy baj: nekem egyszer eszembe jutott egy ötlet, amiről azt hittem, hogy tök egyéni, újszerű, stb, aztán még kb. három embertől hallottam vissza! :oops: :lol: :lol: :lol:

Aztán el is vetettem, jobban mondva átalakítottam. Remélem így jobban fog elsülni :)

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #55402 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Novellák
Áhá!!! Szóval így értetted! :idea:
Nos, ha erről van szó, akkor teljesen egyetértek! :D

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #55344 Írta: Aralataion
Aralataion válaszolt a következő témában: Novellák
Senki meg ne sértődjön!!!
Ez csak arról szól, hogy vigyázzunk a túlontúl hasonló történetekkel mert egy idő után unalmas lesz őket olvasni. :P
A végén még lehet, hogy vhol hozzáférhető lesz az anyagunk és neho mán valaki kiröhögjön bennünket! :P
Ja és ne korlátozzanak a talin elmondott történetek. Merjünk újat gondolni!

a kezemmel most mindenféle íveket rajzolok, amiből kiolvashatod a nevem ha tudsz gondolkodni az én fejemmel.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #55249 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Novellák
Aralataion! Szerintem túl szigorú vagy!
Ezek a motívumok, amiket leírtál pont olyanok, amiket a GYU ihletett!
Ezek ott jelenlévő értékek! Fura lenne, ha nem ebből merítenénk! És a kószák azért ha belegondolsz nem akárkik, hanem Númenor vérei - ez pedig kötelez! Persze nem lenne jó, ha mindenki halmozná az említett elemeket (lásd pl: Völgyzugoly befogadóképessége! :D ), de ha sokaknál szerepel belőle ez-az, nos szvsz az nem baj!

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #55239 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Novellák
Hmmm.... Aralataion, jól éreztem ebben a hozzászólásban egy kis gúnyos hangvételt??? (Költői kérdés volt... ;) )

Szóval nekem az a véleményem, hogy ha néhány dologban egyezni is fog egy-két (három-négy...) történet, akkor is más lesz, hiszen különbözőek vagyunk, ezért a történeteink is különbözőek lesznek. És ne csodálkozz, hogy ennyien találták ki ugyanazt, mert ezektől az alapvető dolgogtól válik izgalmassá egy történet. Hiszen aki már annyit mond a saját sztorijáról, hogy annak árva lesz a főszereplője, már az is egy kiindulási helyzet, már az is egy komplikált szitu, aminek később nagyon sok következmenyé lehet. Tehát kérlek, ne vizsgáld ilyen krituikus szemmel ezeket az ötleteket, mert sztem nagyon jó kis történetek fognak kerekedni belőlük, mégha néhány dolog egyezni is fog bennük! ;)

[size=9:2c6x5n6v]Ja, és örülök, hogy nem figyeltél, amikor én mondtam el az ötletemet.... ;) ;) :oops: 8) [/size]

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #55179 Írta: Aralataion
Aralataion válaszolt a következő témában: Novellák
Mostani azaz május 1ei tali óta gondolkodtam az általános kószatörténeteken.
Állandó visszatérő motívumok:
-Anyám meghalt (tünde volt) apám meghalt (vagy ő volt tünde?)
-Nekem már csak Elrond jutott
-Én vagyok Aragorn után a legnagyobb harcos/lány :oops:
-Gandalf engem szeret legjobban Aragorn után :oops:
-Kb: 200 orkot tudok megölni rövid életem során :twisted:
-A végén természetesen hősi halált halok
-Találkozom más kószákkal is csak azt nem tudom hogy futottunk össze? 8O
-Vannak csodás képességeim ami senki másnak. Bibibííí!
Aztán a kalandok:
-8 ork ellen egyedül :x
-18 ork ellen egyedül :twisted:
-3 troll elintézése a kőváltoztatásos trükk nélkül
-ENGEM MINDENKI UTÁL!!!
-Azok a rohadt hobbitok majnem megláttak!
-Szauront tökönrúgom
-Szarumán pipafű-ellázási útvonalán szabotázs akciókat szervezek
-Ott vagyok a MINATH TIRITHi ütközetnél
-A cúf kisz nazgúlt én szúrtam le

a kezemmel most mindenféle íveket rajzolok, amiből kiolvashatod a nevem ha tudsz gondolkodni az én fejemmel.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #53009 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Novellák
Esgal: Javaslom a Kószák Szövetségét és a Kószák Könyvét! Ott a környezet teljes egészében Középfölde, az idő a harmadkor (azaz a Gyűrűháború ideje előtt, alatt és némileg után is). Mindenki egy-egy kósza életét, sorsát, kalandjait írja meg. Lehet találkozni a GyU szereplőivel, de lehet újakat is kitalálni. A lényeg, hogy illeszkedjék a GyU történetéhez. Sok ötletről olvashatsz a KSz topikban, és ha érdekel, akkor a tiédet is várjuk.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #52984 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Novellák
Mondjatok,szerintetek az nagy koppintas,ha egy konyvnek annyi a koze a GYU-hoz,hogy Kozepfolden jatszodik?Mert nekem volna egypar otletem,de csak annyiban kapcsolodik,hogy ugyanaz a hely,a legendas szemelyek (sot meg a GYU szereploinek az emleke is benne lenne vmilyen formaban).
Mondjuk,egy ilyen tortenet kiadatasarol nem is almodhatok...

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #52512 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Novellák
A Kószák Könyvének írása (illetve még csak az ötletek gyűjtése és egyeztetése) megindult a Kószák Szövetsége topikban. Akit érdekel a téma és nem jár abba a szobába, akkor nézzen át. Érdemes.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #51739 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Novellák
Jó ötlet. :)
Csak énfantáziadússágomnak semmi 5lete/pillanat. :cry:

még lehet... :lol:

Akkor ez lesz :?:

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.587 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére