Novellák

Több
18 éve 5 hónapja #288461 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Novellák

Brisa írta: Jó, csak a vezetők lehetőleg még a hétvégén jelezzék, mit óhajtanak. Csak így tudok hamar intézkedni a vezetőségin. Ha lecsúsztok, 1 hónapot várhattok.

Arra is gondoltam, h a Tolkien Fogadóban egyszer csinálhatnátok valami jó kis programot. Pl. szemináriumot, írással kapcsolatos játékot, rövid felolvasást stb.

Ha ilyesmihez is lenne kedvetek, akkor szintén szóljatok, vagy jelezzétek a megfelelő topikban.


1 hónap alatt megtervezzük a dizájnt jól :D

Én nem szeretnék TFen felolvasni, esetleg olyan cuccot lehet csinálni a nagyon érdeklődőknek, mint ami két éve a táborban volt, mittomén. :P

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #288361 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Novellák
Jó, csak a vezetők lehetőleg még a hétvégén jelezzék, mit óhajtanak. Csak így tudok hamar intézkedni a vezetőségin. Ha lecsúsztok, 1 hónapot várhattok.

Arra is gondoltam, h a Tolkien Fogadóban egyszer csinálhatnátok valami jó kis programot. Pl. szemináriumot, írással kapcsolatos játékot, rövid felolvasást stb.

Ha ilyesmihez is lenne kedvetek, akkor szintén szóljatok, vagy jelezzétek a megfelelő topikban.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #288279 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Novellák

Alyr Arkhon írta: Megjegyezném, hogy a livejournalnak továbbra is csak egy magyarnak tűnő kezelőfelülete van ami igazából angol.


Sztem, amit kell egyáltalán használni benne, az magyar (márha átállította valaki). Brisa, ez jól hagzik. Gillz és Dodie a vezetők, még mindig.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #288256 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Novellák
Szólnék, hogy valszeg pár napot késni fogok anovellával. Ennek a kötsög érettségi az oka.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #288237 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Novellák
Nekem tetszik Brisa ötlete. :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #288224 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Novellák
Ha gondoljátok, megszervezhetjük, h a TolkienHU-n kapjatok tárhelyet/külön fórumot/vagy mást, amit jól tudnátok használni.

Ehhez mindössze arra lenne szükség, h hivatalosan is megalakuljon az írókör (egyszerűen leírjátok a céljaitokat és a tagokat, és elkülditek nekem). Ha ez hétfőig megtörténik, akkor a vezetőségin rögtön meg is szerzem az elnökség hozzájárulását. És akkor már csak arra kell várni, h Jacopo leprogramozza nektek a dolgot.

Nos?

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #288199 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Novellák
Megjegyezném, hogy a livejournalnak továbbra is csak egy magyarnak tűnő kezelőfelülete van ami igazából angol.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #288195 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Novellák
Feltettem a képeket a livejournalra.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #288192 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Novellák

Drizzt írta: Véleményem szerint ebből kéne egy kivonat...ilyen főbb vázlatpontok. Ha eszerint kritizálok, akkor hónapokkal tovább tart, mint a novella megírása :) . Legalábbis nekem. Monnyuk gillz, Dodie üljetek össze, és csináljatok belőle egy vázlatot...szerintem.


nem volt egy rövidebb lista is régebben :D ? bár kivonatolhatjuk ezt is, de szvsz ez inkább amolyan ötletgenerátor, ha vki nagyon nem bír semmit sem írni..

Találtam a karakterleíráshoz/ábrázoláshoz tökéletesen passzoló magyar cikket!
hosting.vitae.hu/scriptorium5/modules.ph...&file=article&sid=17

ajánlom, hogy olvassátok el, mielőtt nekikezdtek a novellának :D mert akkor nem úgy jártok, mint én, h utólag anyázok, írhatom át :D

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #288187 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Novellák
Véleményem szerint ebből kéne egy kivonat...ilyen főbb vázlatpontok. Ha eszerint kritizálok, akkor hónapokkal tovább tart, mint a novella megírása :) . Legalábbis nekem. Monnyuk gillz, Dodie üljetek össze, és csináljatok belőle egy vázlatot...szerintem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #288183 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Novellák
boncnok.freeblog.hu/archives/kritika.htm
kritikához szerintetek? vagy ez túl részletes?

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #288149 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Novellák
Én nem látom be miért ne maradhatnánk a livejournalon. Valahogy eddig is felraktátok a novellákat, nem? Az meg kiírás kérdése, hogy a kritikák milyen szintűek legyenek. Na ma elkezdem megírni :P :) .

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #288138 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Novellák

Dodiee írta: És még mindig nem kaptam mailt.


pedig küldtem tegnap... megpróbálom újra mindkét címet.

kiírtam a feladatot az LJ-re, a képeket nem tudtam berakni, valaki aki ért hozzá?

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #288103 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Novellák
Az angolnyelvű dolgokat hanyagoldjuk pls, mert én a Yes ,a No és a Beuatifull szavakon kívűl nem soka tudok.)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #288099 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Novellák
És még mindig nem kaptam mailt.

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #288086 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Novellák
A magyarnyelvűségben már a LJ is jó, mert már van magyar felülete is... :D sőt, ott kommentcucc is van, illetve a többség már regisztrált oda.

a Devart inkább képgaléria szvsz, nem annyira alkalmas szövegre.

még három hét :D

jujj, ajánlom ezt az oldalt megtekintésre, tanulmányozásra. scriptorium.rpg.hu/?id=tools
komolyan.

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #288079 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Novellák
A változatosság kedvéért nem lehetne valami magyar nyelvű cucc?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #288072 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Novellák
Én a devianton néha még képet keresni se tudok, nekem az nagyon bonyolult:P

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #288063 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Novellák
Azmiaz' ?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #288016 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: Novellák
Én deviantartra szavazok..Ott lehet normálsian írni kritikát is, és látjuk, ha valaki újdonságot tett fel..

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #288015 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Novellák
Nem kaptam mailt, és ha tegnap nem mondja Rabyn, én erről az egészről nem is tudok -.-' Valamiért a fórum nem jelenítette meg h van új hozzászólás.
Én a blogra szavazok, felőlem maradhat a livejournal is, bár tény h mivel angol, így biztos van akinek nehézséget okoz. Amit el kell döntenünk, az az, hogy ha új tagok jönnek, akkor mi legyen az eddig megírtakkal: tiszta lappal kezdünk, vagy folytatjuk? És ha újak, akkor mennyi a maximum létszám? Én még mindig úgy gondolom h 6-8 embernél többet nem bír ki egy Írókör, mert az így is 4 oldalos novellákkal 24-32 oldal, amit figyelmesen kell elolvasni, és még érdembeli kritikát is kell róla írni.
A másik amit szerintem mindenképpen vissza kell hozni, az a bizonyos kritériumok szerinti kritizálás. Tudom jól, hogy nem mindenki született kritikusnak, és nem mindenki tud kritizálni, de az h "nekem tetszett, jó a hangulata" egyszerűen nem kritika, csak vélemény. Anno még a köremailes időszakban összeállítottunk egy listát ami alapján kritizálni kellett, maradjunk meg ennél a jó szokásnál. Nekem a köremaillel az a bajom, hogy én épphogy a másik véglet vagyok. letöltögetném(az amúgy is szétterhelt, vírusos gépemre), és kb ráhagynám h "majd elolvasom, majd kritizálok" míg ha ott van előttem egy blogban, kommenttel, akkor rögtön írom is a véleményt már olvasás közben. A másik meg h mivel a gépem hajlamos magába gyűjteni a világháló legsunyibb trojanjait, nem szívesen küldözgetnék senkinek semmilyen csatolt file-t.
Nohát így hirtelen ennyit tudok mondani, végszóként még annyit h dodie nem tud kommentcsinálásban segíteni, mert dodie-nak is mások csinálták, mert dodie láma ehhez xD

Gillz, plíz küld el az e-mailt, mert én nem kaptam. dodie_took@yahoo.com , de a dodie_took@freemail.hu is ide van átirányítva.

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287974 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Novellák
Mél elvileg ment.


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287971 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Novellák
Montam, hogy nekem nyóc :P . De emlékszem én még arra az időre, amikor e-mailben jöttek a dolgok. A "nem kaptad meg a kritikát? Pedig elküldtem...akkor írok új mélt." szövegek...tőlem akármilyen blog lehet, mondj példát és mennyünk'. Én speciel ugyanazt írom kommentbe, mint doc-ba, dehát nem vagyunk egyformák :P . A livejournal azért lett annak idején, mert zárt csoportokat lehet benne csinálni és magyar nyelvű. Én pl. nem feltétlenül tenném publikussá a novelláimat. Mehet párhuzamosan is, csak egyezzünk meg, mer addig nem teszem fel sehova. Mellesleg asse' tom', kinek hova kéne küldeni így kapásból.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287962 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Novellák

Drizzt írta: Ha gondoljátok, akkor csináljunk máshol blogot, ha úgy egyszerűbb. Törölték már nekem a leveleimet csak úgy ötletszerűen több e-mailes oldalról, szal én ebben jobban bízom, de nekem nyóc amúgy. Pl lehet külön freeblogos cucc mindenkinek...meg ugye jó lenne még mindig egy közös, ahol a nem egy konkrét feladatra készült novellákat/írásokat lehet publikálni...nyilván oda mindenkinek kell, hogy legyen hozzászólási joga, de asszem a feeblognál ezt is lehet. Khe? A kritikák maradjanak komment formában sztem...aki nem tudja hogy lehet megoldani, hogy lehesen a blogba kommentelni, az forduljon a tapasztaltabb emberkékhez (gillz, dodie meg éne' biztos tudunk segíteni, de gondolom mások is). Mit mondtok ?



Nekem nem tetszettek a kommentes kritikák, szvsz azok jóval összecsapottabbak, mint ha külön legépeli az ember.

Blogról nehezebb letölteni és hazavinni a novellát, meg ilyenek. Valahol fájlban is meg kéne lenniük...

persze párhuzamosan lehet blogra is felrakosgatni a biztonság kedvéért, szvsz nem kell mindnekinek külön oldal erre, ugyanabba a blogba is simán belefér mindne novella.
A freebloggal az a bajom, h lassan tölt, legalábbis nálam. meg akkor lehetne rögtön kommentfunkciós blogot választani ;)

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287960 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Novellák
Ha gondoljátok, akkor csináljunk máshol blogot, ha úgy egyszerűbb. Törölték már nekem a leveleimet csak úgy ötletszerűen több e-mailes oldalról, szal én ebben jobban bízom, de nekem nyóc amúgy. Pl lehet külön freeblogos cucc mindenkinek...meg ugye jó lenne még mindig egy közös, ahol a nem egy konkrét feladatra készült novellákat/írásokat lehet publikálni...nyilván oda mindenkinek kell, hogy legyen hozzászólási joga, de asszem a feeblognál ezt is lehet. Khe? A kritikák maradjanak komment formában sztem...aki nem tudja hogy lehet megoldani, hogy lehesen a blogba kommentelni, az forduljon a tapasztaltabb emberkékhez (gillz, dodie meg éne' biztos tudunk segíteni, de gondolom mások is). Mit mondtok ?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287940 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Novellák
Egyelőre szvsz m mindent... mert nekem is zavaros a LJ :D

Ancalima: küldjél mélt nekem ;)

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287907 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Novellák

Ethuil írta:

Alyr Arkhon írta:

Ethuil írta: livejournal? Az mi az?


Egy ilyen blogszerű vagy fórumszerű cucc. Én sokadszorra sem tudom megbízhatóan kezelni. Asszem www.livejournal.com a címe de nembiztos.


És a tagok ott közlik amit megírtak?


Igen, más tagok meg kommentként írnak kritikát.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287905 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Novellák

Alyr Arkhon írta:

Ethuil írta: livejournal? Az mi az?


Egy ilyen blogszerű vagy fórumszerű cucc. Én sokadszorra sem tudom megbízhatóan kezelni. Asszem www.livejournal.com a címe de nembiztos.


És a tagok ott közlik amit megírtak?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287904 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Novellák

Ethuil írta: livejournal? Az mi az?


Egy ilyen blogszerű vagy fórumszerű cucc. Én sokadszorra sem tudom megbízhatóan kezelni. Asszem www.livejournal.com a címe de nembiztos.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287902 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Novellák

Drizzt írta: Vettem, Kezdek gondolkodni a dolgon, szal forognak a kerekek meg minden...énszerintem' maradjunk a livejournalon. Ha kell, akkor megcsinálom az új tagoknak.


livejournal? Az mi az?

Jó kis képek :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.581 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére