Novellák

Több
18 éve 10 hónapja #276702 Írta: Szerell
Szerell válaszolt a következő témában: Novellák
Van egy elméletem a középföldi sellőkről: :oops:


Valaha élt egy Tünde család a nyugati partvidéken... :D



Az a tündecsalád nagyon jó hírben állt.A családban volt egy anya, egy apa, egy fiú és a két nővér, akikről a monda szól.Akkoriban nagyon fontos volt, hogy a hagyományoknak megfelelően éljen az ember.Így hát amikor a gyerekek felnőttek, családot kellett alapítani és normális, tündéhez méltó életet élni.A fiú így tett.A két nővér, akik elválaszthatatlanok voltak, inkább úgy döntöttek, hogy világot akarnak látni.Az apjuk nagy nehezen elfogadta lányaik konokságát.Így útra keltek.Ez idő alatt háborúk, szörnyű háborúk dúltak középföldén.A két leány elindult hát Eliadorba, ott keresztül egy Megyén, majd az Északi buckákhoz érve látták, hogy orkok, buta orkok meneteltek nyugatra, a partvidékre.Nagyon megijedt a testvérpár.Azonnal vissza indultak, hogy szóljanak.De késő volt.Mire vissza értek, már lemészárolták az egész tünde falut.Lehet, a tündék talán erősebbek amúgy, de nem felkészülten és egy ilyen fajta kisebb falunak esélye sincsen ellenállni.Így, amikor visszatértek, majd megszakadt a szívük.Senkit nem hagytak életben az orkok.A két leány keserűségében öngyilkoságon gondolkozott.De erősek voltak.Ezért elhatározták, hogy soha többé, semmi közük nem lesz a külvilághoz és a szárazföldhöz.Mert az csak fájdalmatokoz a szívüknek.Így a tengerbe költöztek.Tünde varázslattal alkalmazkodtak a viszontagságokhoz.Később már átvedlettek sellőkké.Már-már el is felejtették a szárazföldi életet.Jól megvoltak, s varázslattal egy egész csoport sellő alakult.Majd többen és többen lettek, míg végül ők lettek a tenger népe.Így hát régen nagyon a múlt mélyében még a sellők is a szárazföldhöz tartoztak.

Ha valakit érdekel ez a téma: www.sellovilag.gportal.hu

Azt hiszem egy egy fűszál ér annyit, mint az ég összes csillaga.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #274339 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Novellák
Novella feltöltése a Tolkien.hu-ra:

Brisa írta: Itt lépésről lépésre le van írva: www.tolkien.hu/view.php?m=32&c=5&a=957


De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #274329 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Novellák
nefelejts.freeblog.hu/

legfelső novellát a Tündérmesét szeretném ha elolvasnátok, és véleményeznétek.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #274264 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Novellák

Ygdrasil írta: Nemrég figyelem csak ezt a honlapot, ki lenne az közületek, aki beavatna, hogyan lehet számotokra bemutatni saját novellát?


pl küldd el emailben nekem, mert kíváncsi fajzat vagyok...vagy felteheted valami ingyenes tárhelyre és belinkelheted...vagyööö próbálkozhacc az írókörrel is, talán feltámad :) .

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #273929 Írta: Hirannor
Hirannor válaszolt a következő témában: Novellák
Hmm, életem első novelláját feltöltöttem.. éppen most :)
Remélem engedélyezni fogják, mert az a novella tartalmazza minden pillanatnyi érzésemet, és talán sok más emberét is, akik ismerik a mindenható érzést, amit nem szeretnék most nevén nevezni :)
Olvassátok el, és rájöttök, hogy mire is gondolok :)

Ne sírj, mert vége lett! Mosolyogj, mert megtörtént.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hete #270271 Írta: Ygdrasil
Ygdrasil válaszolt a következő témában: Novellák
Nemrég figyelem csak ezt a honlapot, ki lenne az közületek, aki beavatna, hogyan lehet számotokra bemutatni saját novellát?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #269441 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Novellák
Sziasztok:)
Kéréssel fordulnék hozzátok:)
Szal van ugye olyanunk, hogy Lassi Laurië, amiben mindig is volt, s ezután is lesz Verses és Novellás részleg:) Ennek, ha minden igaz, én leszek a szerkesztője. Arra szeretnék titeket megkérni, hogy ha van olyan novellátok, amit szívesen viszontlátnátok az újságban, akkor azt küldjétek el a dodie_took@yahoo.co.uk e-mail címre. Ha nem saját novella, akkor szükséges elkérnetek az író engedélyét, anélkül nem jelenhet meg:P Szigorúan 1, MAXIMUM 2 novellát küldjön, aki szeretne, mert ezeket nekem el is kell ám olvasni, tehát 20 oldalas műveket se küldjetek, a legjobban az 1, másfél oldalas írásoknak örülnék, ennél csak kevesebb lehet:) Jah, még valami... Itt, a verses topiccal ellentétben szigorúan ragaszkodunk a Tolkien szellemében íródott novellákhoz. Ezt én sajnálom a legjobban, mert van itt pár nagyon tehetséges ember, aki jól ír, publikálható terjedelemben, csak épp nem Tolkienes témában... No, de ez ne szegje kedvetek, hanem küldjetek sok-sok novellát:)
Na ennyi voltam, csók a pofikátokra:DD

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #267919 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Novellák
FELHÍVÁS

Ezúttal hívjuk fel a tisztelt publikum figyelmét arra, hogy megváltozott a TolkienHU (bal oldali) menürendszere. A változás a Fan Fictiont (ami hamarosan a Kreatív Szekció nevet fogja megkapni) is érinti. Íme az új rendszer:

Kreatív szekció (a jelenlegi Fan fiction átnevezve) (Ez a főkategória!)


Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #265924 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Novellák

gillz írta: rpg.hu/iras/mutat.php?cid=4200

novellaíró pályázat!

ALkotásra felkészülni!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #265890 Írta: Andoron
Andoron válaszolt a következő témában: Novellák
Ha elfogadsz néhány novellát... azzal hozzá tudnék járulni az oldalhoz.

"Hiszek benned
Benned itt bent
Magamban"

Andoron honlapja

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #262593 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Novellák
Közérdekű közlemény

Talán már olvastatok róla, hogy a tolkien.hu őszig tartalom-feltöltés-en kell átessék. :idea: Mivel én lettem a Kreatív szekció / Fan Fiction rovatvezetője, keresek lelkes embereket/tüncöket/egyebeket, akik az egyes témák, csoportok ad1. bemutatását, ad2. híreinek figyelését, ad3. képgyűjtést, ilyesmit vállalnak.
Júni 28 - júli 7. között sajna nem leszek Pesten, de ez idő alatt kidolgozok egy részletes koncepciót, de addig is minden öltetet, segítség-ajánlatot várok!!! :wink: (priv, mail - akár kincso@tolkien.hu is :P )

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #261873 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Novellák
rpg.hu/iras/mutat.php?cid=4200

novellaíró pályázat!

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #257580 Írta: tlillan-tlapallan
tlillan-tlapallan válaszolt a következő témában: Novellák
Felraktam!
Csak aztán el is fogadják... :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #257567 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Novellák
tlillan-tlapallan: Tedd fel a Tolkien.hu-ra:)

Brisa írta: Itt lépésről lépésre le van írva: www.tolkien.hu/view.php?m=32&c=5&a=957


De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #257557 Írta: tlillan-tlapallan
tlillan-tlapallan válaszolt a következő témában: Novellák
Ide rakhatok novellát, vagy inkább tegyem fel valahova, és csak a linket írjam meg?
Vagy egyiket se?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255160 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Novellák
Írókörösök: felkerült a 4. feladatra a novellám. :) végre;)

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253412 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Novellák
kérem az első írókörösöket, nézzenek be a LiveJournalra.

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252388 Írta: Ilmarë
Ilmarë válaszolt a következő témában: Novellák
Első Írókörös tagokat kérdezem, az aktuális feladatot nem írjátok meg?? Peig már túlment a határidő, meg egyebek, de csak érdeklődöm, mert lehet lemaradtam valamiről?

Jó szívvel menjetek!A csillagok fénye ragyogja be arcotokat!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250843 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Novellák
www.freeweb.hu/gyzyke/aprosagok.htm

ezekről szeretném a véleményeket kérni.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250048 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Novellák
Megkérném Alyrt, hogy írjon nekem privit, amiben kifejti, kíván e még az Írókör tagja lenni avagy nem. ha nem ír, úgy veszem, hogy nem akar, és kiírom a csoportból. Szméagolt pedig arra kérném, írja le pontosan mi is a problémája a LiveJournallal és a novellafeltöltéssel, hátha tudok segíteni.

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #249162 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Novellák
Szervusztok Versszeretők, Ékesszólók -Jóbarátok!

Közeleg ez év április 11-e, József Attila egyszázadik születésnapja, melynek alkalmából ünnepelni hívlak Titeket. Immáron negyedik éve a Fillér Utcai Általános Iskola folyamatos versmondással emlékezik a költészet napján, mely egyben rekordkísérlet is. várnak mindenkit, akinek szívügye a vers, akár az iskola tanulója, akár az utcáról betévedő vendég. Gyertek el Ti is, és szavaljátok, olvassátok egy magyar költő versét; együtt tisztelegve a babérkoszorúk előtt!

Április 11-én, hétfőn délután három órától a Moszkva tértől öt percre.
:!: Ha csatlakoztok a csapathoz, írjatok nekem privit vagy emilt (ld. a hozzászólás alsó menüsorában) április 6-ig a választott verssel, polgári nevetekkel :!:

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #248801 Írta: Ilmarë
Ilmarë válaszolt a következő témában: Novellák

Brandir írta: Novellaíró pályázat itt


Lehet hülén hangzik, de 10 000 leütés az kb. 3 oldal, vagy 5?

Jó szívvel menjetek!A csillagok fénye ragyogja be arcotokat!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #248628 Írta: Brandir
Brandir válaszolt a következő témában: Novellák
Novellaíró pályázat itt

"Égig az a fa ér, amelyikről elhisszük."
S.P.Q.L

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245634 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Novellák
Jelentem készen van a 4. feladatra a novellám.. Nem sikerült olyanra mint szerettem volna de igyekeztem.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #244026 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Novellák
Kérek tisztelettel mindenkit az Írókör első csoportjából, hogy haladéktalanul nézzen Livejournalt, mert menthetetlenül eltorzulok.

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #242505 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Novellák
Mint látom, a jövő héten van (csak nekem nem szólt senki, noha én úgy kezeltem, h még elő is adok vmit). Jövő héten viszont nem tudok menni, tehát jövő héten sem lesz megbeszélés.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #242477 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Novellák

Lamorak írta: Emberek, akkor jön Tolkien Klubra mindenki, aki tud és benne akar lenni az értelmezés csoportban? Ha lehet, tartanánk ott vmi megbeszélést, ha lesz egy kis időm, akkor akár alakuló papírt is viszek, amit alá lehet írni, és akkor rögtön meg is alakulunk, a menetrendet meg majd megbeszéljük holnap.


Mér, mi lesz holnap? TK nem a jövőhéten van?

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #242471 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Novellák
Emberek, akkor jön Tolkien Klubra mindenki, aki tud és benne akar lenni az értelmezés csoportban? Ha lehet, tartanánk ott vmi megbeszélést, ha lesz egy kis időm, akkor akár alakuló papírt is viszek, amit alá lehet írni, és akkor rögtön meg is alakulunk, a menetrendet meg majd megbeszéljük holnap.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #241522 Írta: tindomiel
tindomiel válaszolt a következő témában: Novellák
OFF
Na,már sikerült felpakolnom,bár az Ultraweb nagyon megszívatott...
[size=9:3mb2v3a7]És bocsi az off-ért![/size]
ON

Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #241516 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Novellák
Lamorak, ez jó lenne nagyon. Ha arra gondolsz a tárboban, amikor én is ott voltam (gondolom, hogy arra), akkor az tényleg nekünk is pozitív volt...vagyishát Dodienak és nekem, a többiek nevében nemtok' nyilatkozni :) . Én benne lennék.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.561 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére