Színművek

×

Szavazás: GONDOLIN: Érdekel-e, és ha igen, milyen körülmények mellett adjuk elő? (was ended 0000-00-00 00:00:00)

Igen, adjátok elő LEP-en (ha lesz egyáltalán), alapos felkészültséggel, aki meg nem érti meg, azt cs
30 30%
Igen, adjátok elő KÖMT-ön, jól felkészülten
20 20%
Igen, adjátok elő táboritalin, az se érdekel, ha csak felolvassátok, egy éve várok már erre a vacakr
16 16%
Ne, hacsak nincs elég időtök foglalkozni vele, próbálni, stb, hogy egy tökéletesen lecsiszolt darabk
17 17%
Ne, ha ennyi probléma van vele, akkor kb. az idei tábornál is nyomorékabb marhaság lehet, ráadásul e
8 8%
Inkább táncoljatok, a port jobban bírom
9 9%
Szavazók száma: 2 ( Dru, Próbababa )
Csak regisztrált felhasználók szavazhatnak
Több
19 éve 4 hónapja #256425 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Színművek
Rendben. 8)
Ösküsök: szvsz találkozzunk vasárnap 6:45-7:00 között a Népligetben az elővételi pénztárnál. Így valszeg tudunk előre jegyet venni. :idea: :wink:
De még erről úgyis beszélünk délután. :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256410 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Színművek
Kossz a neveket Kincso!

Panda gyere mindenkepp!!!

Akkor mivel ti busszal jottok, ne beszeljunk meg pontos talalkozohelyet utkozben, hanem gyertek egyenesen a Muvhazba. Nem tudom melyik utcaban van, de csak egy Muvhaz van Oskun, es kicsi a telepules.
A helyiek biztos meg tudjak mondani merre van.

Valszeg emiatt kis csuszassal kezdunk, ugyhogy kapkodjatok majd a csulkeiteket :)
Ha valakinek kozben meg kedve szottyanna, csatlakozzon!
Telefonom SOS esetere: 06-20 481-2557

Beleg

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256361 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Színművek

- az ADS zárva. igyekszem menni 4-f5-re színicuccra, de nem ígérem biztosra.

- a 0. évfolyamban múltkor 6an voltunk, szóval olyan, hogy kislétszám, nem létezik :)

- ha mégis úgyalakul, hogy nem mentek, MINDENKÉPP KÜLDJETEK BELEGNEK ESEMEST!

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256299 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Színművek
Öskü: 4-en vagyunk (Panda nélkül, de én örülnék ha jönnél) + páran nem reagáltak, ezeket még megpróbálom elérni telefonon. Szvsz menjünk, 5-6-an is tudunk alkotni! :idea: (/me már beleélte magát :roll: :wink: )

---
Később: 4-en vagyunk Pandával együtt + Rabyn bizonytalan... már mindenkit megkérdeztem szvsz, de nagyon szerencsétlen ez az időpont :roll: :(

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256249 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Színművek
Szinitosz pénteken a Margitszigeten lesz! - mmint, ha zárva van az ADS. Valami bőcsész ezt megutdná biztosra mondani? Ha zárva, akkor mondjuk 4kor találkozunk a szokásos helyen, a bejáratnál. én nem biztos, h odaérek, lehet, h kések félórát... majd még megoldom.

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256219 Írta: Panda
Panda válaszolt a következő témában: Színművek
Ha pont egy emberen múlik, hogy mentek- e Ösküre, akkor megyek. Ha nem, akkor maradnék egy kevésbé szórakoztató időtöltésnél, bocsánat. (Igen, tanulni keeeell.)
Színjátszóra jövök, de 4- re tuti nem érek oda, ill. háromnegyed 6 körülig tudok maradni. Szintén bocs.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256204 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Színművek
Öslüre tuti nem tudok menni, színicsopit még nem tudom.

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256125 Írta: Patiszon
Patiszon válaszolt a következő témában: Színművek
Valószínűleg én sem tudok menni mopst pénteken színjátszóra, pedig nagyon hiányoztok ám ;)
Következő héten előreláthatólag lesz?

A barát dolga az is, hogy szemére vesse barátjának, ha ostobaságot akar elkövetni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256077 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Színművek
E héten sem színjátszóra, sem Ösküre nem tudok menni.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256069 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: Színművek
Dettó. Sajnos nem tudok segíteni eme megmérettetésen. Viszont azoknak, akik mennek: Ne hozzatok szégyent ránk, különben vasvella.. :twisted:

B.

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256067 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Színművek
Nem tudok menni Ösküre, mert közbejött egyéb megminden, elnézést kérek... Színjátszón azért ezzel foglalkozunk, mert jól hangzik.

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256064 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: Színművek
Teljes értékű? Akkor megyek is fénymásolni a fincsi Danaidákat.. :)
heheheh..

B.

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256029 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Színművek
noshát. ez tetszik :D köszönöm az eddigi jelentkezőket :D

pénteken akkor lényegében ezt fogjuk kipróbálni, de ne csak Ösküsek jöjjenek, hanem mindenki, merthogy teljes értékű színicucc lesz :D

Köszi Cueddo

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255997 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Színművek

nos, már választottam nektek idézetet, amivel gyakorolhattok :twisted:

most durván, vázlatosan fogok beszélni, de nagyon röviden erről van szó:

hogyan kell egy jelenetet felépíteni?
1. hol az a tér, amiben a játék zajlik? (pontosan körül kell határolni. jelenettől függően: hol vannak az utak? a kijáratok?)
2. ki vagyok én? kik vagyunk mi? (mármint szereplő=én)
3. milyen viszonyban vagyunk?
4. MIÉRT?
5. hol a fordulat, amitől az egészből dráma lesz? (mi az, amitől a mezei néző nem kívánkozik a büfébe?)



hogyan kell hozzálátni a "színház felépítéséhez"? (ami Öskün lesz a feladat) mi az alábbi módon csináltuk vasárnap:
1. mindenki egymás után felolvasta a szövegrészletet, közben töprengtünk
2. aztán jött az elméleti ötletelés (ezt célszerű nagyon rövidre zárni, mert ülve nehezebben is jönnek az ötletek & könnyen átcsúszik apróságokon való rágódásba. nyilvánvalóan ekkor kell
- megkeresni az alaptörténést, alaphelyzetet, alapkonfliktust
- kibővíteni a képet előre-hátra, egésszé dolgozni.
- műfajt pontosan meghatározni, nagyon fontos! mit csinálunk? tragédiát? kabarét? vásári komédiát? naturális színházat? realista színházat? görög drámát? stb. kell, hogy legyen az egésznek egy realista magja, aztán azt ezerféleképpen lehet továbbgondolni.
- az elméleti ötletelést lezárva röviden leírtuk, hány jelenet van, melyik miről szól,
- és hogy kik a szereplők.
3. ezután nekiláttunk, hogy színpadra vigyük. először csak állóképekben a jeleneteket, (ilyenkor célszerű igazán ötletelni, amikor már felálltatok és csináljátok),
4. végül mozgással, mindennel.

lesz rá elég sok idő, de azért vigyázzatok az időbeosztással.
meg szvsz ott lesz pár tanár, sztem nektek is szívesen segítenek, sokkal-sokkal szakképzettebben, mintahogyan én próbáltam tenni a fentebbi sorokban.

sok sikert! ;)

Kincsőnek küldöm az idézetet, ő viszi majd el péntekre, és addig ő sem nézheti meg. gillz, színkör = péntek 16.00 Margitsziget? ha tudok, elmegyek.

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255980 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Színművek
Küldtem körmailt. Mert. :)
Hátha e-mailt gyakrabban néznek a népek, mint topicot. :idea:
Bocsánat, nem szervezkedni akarok, hanem segíteni, remélem annak veszitek. :wink:

[size=9:40qykgfa]u.i. Gillz a profilodbeli címre reklamált a Mail Delivery...[/size]

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255952 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Színművek
Én élőben már mondtam neked Gillz, hogy megyek: )

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255950 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Színművek
Ha csak ezen múlik, én megyek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255890 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Színművek
Írjak kör e-mailt a színicsopisoknak, h. ki az, aki jönne?... :idea:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255850 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Színművek
uff

közben rájöttem, h vasárnap Pünkösd, ami esetleg némi problémát okozhat egy vasárnapi egész nap ellógásában, ezért is megkérdezném, h ki az, aki jönne? Mert ha csak hárman vagyunk, akkor inkább ne menjünk... (főleg, mert nekem elég sűrű a hétvége...). Nos?

Fornost: holnap nem lesz próba/megbeszélés, mindenféle feladatleadandók miatt, a kedves szereplők készüljenek a múlthetihez hasonló faggatózásra, karaktermegismerésre meg ilyenek. Akár le is írhatják :twisted: mmint jövő hétre :D

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255756 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Színművek
Kérdés: Akkor pénteken lesz színjátszó? Ha igen, akkor hol? Hagyományos lesz, avagy az ösküi különítmény trenírozása?

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255735 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Színművek
Jo, vegulis igaz, csak nem tudom milyen messze van a buszmegallotol a talalkozohely.
Meg en megszallottam ruhellem a kesest :) annak ellenere hogy velem is elo szokott fordulni :twisted:

De vegulis magarol a kezdesrol talan nem kestek el.

Enni- innivalot hozzatok! Meg meleg ruhat is, mivel epp elotte lesz fagyosszentek napja, lehet hogy meg akkor is hideg lesz.

Beleg

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255704 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Színművek
Beleg: mire kell felkészülni 9:30-ig?

Vonat:

Budapest-Déli pu. 06:00
Budapest-Kelenföld 06:07
Hajmáskér 07:43

Hajmáskér 08:02
Öskü 08:08

110 km 401 Ft diákoknak

A nap programja

9.30
A hely köszöntése - közös ének az Árpád-kori körkápolnában

9.50
Bemelegítés a kápolnadombon

10.30
A verseny kezdése:

a néhány soros, epikus szövegek kisorsolása

10.45
A sorsolt szövegrészletek dramatizálása,

"színházi" forma, megvalósítás, próbák

14.00
A bemutatók

(lehetséges helyszínek: a Művelődési Ház színpada, nézőtere, egyéb helyiségei, ill. a község bármely olyan közterülete, vendéglátó- vagy szórakoztató intézménye, ahol a bemutató nem követ el kegyelet- vagy magántulajdon-sértést)

17.00
A párbaj eredményhirdetése


"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255695 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Színművek
9.30-kor pontosan kezdodik a dolog, tehat ha 9.17-re er be a busz, nem lesztek elkeszulve 9.30-ra.

Mi vonattal megyunk a Delibol, 6-kor indul. Gyertek velunk, akkor biztosan idore odaertek.
A keses nemcsak hogy nagyon ciki, de le is fogtok maradni az elejerol.

Szoval en a helyetekben nem kockaztatnek. Nem tudom hogy pontosan milyen lesz a dolog, de ismerve Bicskei tanar urat, halalpontosan fogunk kezdeni, nem fogunk varni senkire.

Beleg

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255656 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Színművek
Hát, ha megyünk, akkor én megyek. (Elméletileg. :P )
És szvsz is tartsunk pénteken "felkészülést" :arrow: Margitsziget :idea:

Ahogy elnézem, 9:30-kor kezdődik a cucc, tehát a szóba jövő közelekedés:

Busz (Népliget - Öskü):
7:20 - 9:17

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255647 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Színművek
Ki jön/megy Ősküre? Kéne megtartani amolyan rákészülést, Cueddo, ha pénteken mondjuk meg tudnád tartani az előadásodat, az tök jó lenne :roll: Mehetünk akár Margitszigetre is :D

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255603 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: Színművek
Ja, sok sikert az érettségizőknek!!

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255593 Írta: Panda
Panda válaszolt a következő témában: Színművek
Valahol azért tartsunk valamit szerintem, ha menni akarunk/akartok színipárbajozni..... Liget?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255591 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: Színművek
Nos..

Bocsánat Icke, nem akartam rálépni a hajadra.. :)
Illetve, most utólag belegondolva, talán mégis, hiszen kellettek a minták a kápolnába, és a voodo tű-szurkához :twisted:
Ja, amúgy a sok SW, Star Trek, Stargate Nerd között nem is vitás, hogy kik voltak a legjobbak...8)

Balázs

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255569 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Színművek

Cueddo írta:
máj13-án az egyetem zárva. mi lesz az e hetivel?


Az e hetit Öskün tartjatok meg :mrgreen:

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255550 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Színművek

Színjátszónépek,

majd megpróbálom dióhéjban összefoglalni, amit tanultam, hogy hogyan kell jelenetet felépíteni, meg hasonlók, amit nem árt, ha tudtok Öskün. erre kellett volna egy egész színkör-alkalmat áldozni.

máj13-án az egyetem zárva. mi lesz az e hetivel?

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.995 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére