Színművek

×

Szavazás: GONDOLIN: Érdekel-e, és ha igen, milyen körülmények mellett adjuk elő? (was ended 0000-00-00 00:00:00)

Igen, adjátok elő LEP-en (ha lesz egyáltalán), alapos felkészültséggel, aki meg nem érti meg, azt cs
30 30%
Igen, adjátok elő KÖMT-ön, jól felkészülten
20 20%
Igen, adjátok elő táboritalin, az se érdekel, ha csak felolvassátok, egy éve várok már erre a vacakr
16 16%
Ne, hacsak nincs elég időtök foglalkozni vele, próbálni, stb, hogy egy tökéletesen lecsiszolt darabk
17 17%
Ne, ha ennyi probléma van vele, akkor kb. az idei tábornál is nyomorékabb marhaság lehet, ráadásul e
8 8%
Inkább táncoljatok, a port jobban bírom
9 9%
Szavazók száma: 2 ( Dru, Próbababa )
Csak regisztrált felhasználók szavazhatnak
Több
19 éve 11 hónapja #219229 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Színművek
Morgana írja:

Kicsik,
a Corvinban tényleg ne legyetek, mert a legutóbbi LEP óta nagyon megromlott a kapcsolatunk velük. Nem kéne még tovább feszíteni a húrt.

Kéthetente ti is (ahogy a kórus is) ki tudtok menni Pestszentimrére vagy valakihez fel, egy üres lakás (...) vagy valaki szobája/nagyszobája éppen úgy megfelelhet.
Tudom én, hogy a Corvin a legkényelmesebb, de a jelen helyzetben nem a legokosabb megoldás.

:)

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219227 Írta: Dae/siss
Dae/siss válaszolt a következő témában: Színművek
Pestszentimrére nekem sincs energiám és időm kibumbolni. A Corvinban simán ellehetünk egy darabig, a kutya sem zavar, viszont tény, hogy nem egy hosszútávú megoldás, viszont az sem az, ha minden pénteken ki kell mászni az Isten háta mögé. Ha a többieknek jó, tőlem legyen, de azért még én is körülnézek próbateremügyileg.

Más: három témához kellene még zene: a kezdő képhez, a viharhoz (amikor Aredhel elkeveredik) és a Curufin-jelenet bevezetőjéhez. Akinek volna tippje, ne tartsa magában ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219190 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Színművek

Ana felvetette most, hogy ne csövezzünk a Corvinban, és menjünk ki Pestszentimrére, akár pénteken, akár hétvégén. kérdésem, hogy ez jó lenne-e nektek? én sem érek ki f3ra, max f4re, aztán f7-ig kéne ottlenni.

megkérdezzük még az ajtósiuszoda-emeletét is, mert helyileg sokkal, sokkal előnyösebb.

további utasításig maradjunk abban, hogy Corvin.

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219153 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Színművek

Cueddo írta: kimondhatjuk sztem, hogy törzshelyünket áttesszük a CORVINba, ezentúl ott lesznek a próbák :wink:

Nosztalgia rúúúúlz! :D

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219125 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Színművek

köszönet mindenkinek, ügyesek voltunk :)

köv. próba: okt1-péntek, 14.30-17.30

kimondhatjuk sztem, hogy törzshelyünket áttesszük a CORVINba, ezentúl ott lesznek a próbák :wink:

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219036 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Színművek


KÖZLEMÉNY!!!

SISSEE ÜZENI AZ AREDHELESEKNEK, HOGY FÉL HÁROMTÓL A CORVINBAN PRÓBA!

Pussz

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #218838 Írta: Dae/siss
Dae/siss válaszolt a következő témában: Színművek
Szeretném megkérni a pénteki próbán megjelenő embereket, hogy aki tud, hozzon discmant!
Köszönöm!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #218575 Írta: Gumipók
Gumipók válaszolt a következő témában: Színművek
Ezúton szeretném bejelenteni, hogy a Tolkien Születésnap 2005 rendezvényre egy újabb szindarabbal szeretnénk készülni. ami fix eddig: Sötétúr történetét színpadra írja: Rayan, és jómagam vállalnám el a rendezést.

Ezúton szeretnék felhívást intézni a tagsághoz, ugyanis munkatársakat keresünk még.:

- Jelmeztervező, készítő
- díszlettervező, háttérfestő, dekoratőr
- kellékes
- dramaturg - pozíciókba.

Ezenkívül szereplőválogatás lészen Október 2-án, Szombaton és 3-án vasárnap, a városligetben a Petőficsarnok melletti nagy réten. Aki szeretne szerepelni az készüljön fel, hogy heti két alkalommal próbák lesznek 2-3 órás időtartammal és amiken november közepétől minden alkalommal meg kell próbálni jelen lenni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #218433 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Színművek
*moderátori közlemény: a visszatérést taglaló beszélgetés törlésre került*

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #218362 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Színművek

Siss: rendben, megpróbálok még ezen a héten beszélni a sulival.


:!: :!: :!: :!:
FONTOS KÖZLENDŐ, AMELY MINDANNYIUNKAT ÉRINT:

kezdeményezném, hogy alakuljon meg a SZÍNJÁTSZÓ-CSOPORT a következő irányelvek alapján:


1. lenne először is az ún. színjátszócsoport, amely magába foglalja mindazokat, akik elkötelezetten érdeklődnek az MTT-s amatőr színjátszás iránt. ebben a csoportban általános jelleggel zajlanának a beszéd-, mozgás-, stb. gyakorlatok. én úgy gondoltam, 10-15-20 fős csoportokban, jelentkezők számától függően történne persze a felosztás.
2. másodsorban pedig lennének konkrét színdarab-csoportok (pl. Aredhelesek), amelyeknek a tagsága az első, nagyobb halmazból verbuválódna válogatás útján.

ebből két dolog következik. (tkp. ugyanannak színe-visszája):
- nagy valószínűséggel csak azok kapnak komoly szerepet, akik jelzik, hogy szeretnék képezni magukat minimum ilyen szinten, és ennek megfelelően részt vesznek az általános foglalkozásokon.
- másrészt pedig azok, akik részt vesznek a fogl-okon, nagy valószínűséggel képzettebbek lesznek a többieknél, így nagyobb eséllyel indulhatnak a szerepekért.

sztem ez így igazságos. a nem elkötelezett beugróknak csak statiszta-, vagy kisebb szerepekben lenne hely.

persze van egy bökkenő[/i]:
- mi legyen pl. az újakkal? az általános jellegű foglalkozásokon - programtól függően - legjobb esetben is kéthavonta lehet csak nyitni, és újakat bevenni. sztem ez nem is olyan sok.

egyebek még:

:arrow: az egész cuccnak az áttekintését én vállalom.
sztem kimondott parancsnoki vezetésre itt nincs szükség, a dolog természetéből adódóan, minthogy eddig is szabad kezdeményezésre íródtak a színművek & kerültek színpadra, remek összmunkával.

:arrow: a színjátszókör neve lehetne Entulesse :)

:arrow: az általános foglalkozásokkal kapcsolatban próbálok intézkedni, de várnánk segítséget a vezetőségtől is, ill. bárkitől, aki úgy érzi, tuti ötlete van :)
ja, még vmi ezzelkapcs: tudom, fő a maximalizmus, de mivel sok más dolgunk is van, és ez csak amatőr cucc, az általános foglalkozások heti 1, legfeljebb 2 alkalmat tehetnek ki. emellé jönnének még a konkrét próbák.


nekem ez a határozott álláspontom, hogy így kellene ezt a dolgot csinálni mtt-s kereteken belül, tekintettel amatőr mivoltunkra.

várom a véleményeteket.

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 órája #218222 Írta: Dae/siss
Dae/siss válaszolt a következő témában: Színművek
Nem baj, Icke, megvárunk ;)

Cueddo, először mindenképpen a sulit kérdezd meg, légy szíves.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 22 órája #218211 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Színművek
Üdvözletem!

Mint már említettem volt, nekem pénteken elég csúnyán ér véget az órám. Papíron négykor, de a tanár legutóbb kettő magasságában elengedett minket. Így annyit tudok ígérni, hogy amint elszabadulok, tekerek a szigetre. Az út időtartama testvérek között is megvan háromnegyed óra, tehát, ha mondjuk négyig bent tart a tanár, akkor csak nagyon a végére érek oda. Igyekezni fogok, ígérem.
Csak gondoltam, szólok :wink:

Ja, és ha már Cue a szomszédban lelkendezett :wink: :twisted: :
200...
:lol: :twisted:

icke

ignis sum quae contra frigus ardet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 23 órája #218202 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Színművek

szép napot!

nos, próbaterem-ügyben vannak fejlemények :arrow:
Kriszana mondta, hogy mehetnénk oda próbálni, ahol az énekkar-felvételi lesz, csak ennek van kettő darab hátránya: egy. irgalmatlanul messze van. kettő. nagyon kötött időpontban tudnák csak odaadni nekünk a termet, így esetleg borulna a péntek délutánunk.

sztem ez maradjon a pakilban egyelőre, de volna egy mentő ötletem, amit már a Túrin idején is be akartam dobni, de végül nem volt rá szükség. mégpedig az, hogy megkérdezem, hogy a volt iskolámban (=Berzsenyi D. Gimn., itt van a Dráva utcánál, Dózsa György úti mm-tól 10p gyalog) tudnának-e biztosítani nekünk egy fél tornatermet, rosszabb esetben egy tantermet (utóbbit ki/vissza kell pakolászni).

KÉRDÉS:
- jó-e az ötletem? kérdezzem-e meg komolyan?


Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 napja #218082 Írta: Dae/siss
Dae/siss válaszolt a következő témában: Színművek
Kezdeném azzal, hogy ha még egyszer meghallom, hogy az árnyékszereplők alacsonyabb rangúak, gyilkolni fogok. De komolyan. Az árnyékoknak éppolyan jól kell tudniuk a szerepet, épp olyan szorgalmasan kell próbára járniuk, épp olyan megformált alakítást kell nyújtaniuk, mint a fő színészeknek, bizonyos szempontból még sokkal felelősségteljesebb feladat is, hiszen ők azok, akik ott vannak, ha a fő színész nem ér rá. Erről a témáról nem óhajtok többször nyilatkozni- tessék ezt elfogadni. Slussz.

JÖVŐ HÉTEN, PÉNTEKEN FÉL 3-TÓL PRÓBA:
- Az első jelenet szereplőinek (Aredhel, Idril, Turgon)
-A hetedik jelenet szereplőinek (Aredhel, Idril, Turgon, Maeglin)

Tehát a próbán meg kell jelenni: Laurelennek, Irunak, Angwennek, Ringnak, Cueddónak, Estelnek, Peredhilnek és Ickének!

Persze, ezen felül is meg lehet jelenni, nagyon fogok neki örülni :D

Ennek a két jelenetnek nem nagy dolog megtanulni a szövegét, ezért akinek a kezében papírt látok, azt kupán vágom.

Maradtam tisztelettel ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 napja #218072 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Színművek

Kedves Aredhelesek,

íme, a VÉGLEGES SZEREPOSZTÁS. ez már nem változik. az árnyékszereplők pedig nehogy alacsonyabbrendűnek érezzék magukat! szeretnék majd tavasszal egy második előadást velük, ha lesz alkalom rá. ha nem, akkor csinálunk :twisted: a rendes szereplők előnye az, hogy ők adják elő a LEPen.

Aredhel: Laurelen / Iru
Eol: Ery
Turgon: Cueddo / Estel
Idril: Angwen / Ring
Maeglin: Peredhil / icke
Curufin: Ratzkha
Lómiel: Rayan / Esgal



a késéseket kéremszépen mellőzni. aki ottvolt félháromkor, annak nagyon köszönöm :wink:

a heti két próba nem megoldható, egyelőre félretesszük a kérdést. (persze szükséghelyzetben a legelvetemültebb megoldások is szóba jöhetnek még, de inkább ne fessük az ördögöt a falra :twisted: )

tehát egy próba lesz, de az nagyon intenzív. jelenetenként fogunk haladni, rendes & árnyékszereplőkkel egyaránt, mindig kérjük, hogy mindketten jöjjenek az adott jelenet(ek)hez.

Siss, kérlek, írd fel, hogy jövő pénteken mit akarsz próbálni & hogy kik legyenek ott. szvsz célszerű lenne az elején kezdeni :)

A PRÓBÁK IDŐPONTJA TEHÁT:

:!: :!: :!: MINDEN PÉNTEKEN 14.30 - 17.30 :!: :!: :!:

SZÖVEGEKET TESSÉK TANULGATNI, OKTÓBER ELEJÉRE MINDENKI FEJBŐL MONDJA! csak így lehet jól formálni az előadásmódot. (mondjuk az elsején tartandó próbára, Aredhelnek+Eolnak elnézzük hetedikéig :twisted: )

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 napja #217954 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Színművek
Szoval akik nem kovettek vegig a szalakat azoknak annyit bevezetoul, hogy az Aldeon topicban a Csoportokkal kapcsolatos diskurzusban Cueddo emlitette hogy szukseg lenne rendes szineszet tanulasra azoknak akik erdeklodnek a szinjatszas irant.
A kerdes meg az volt hogy vajon mindig csak az aktualisan bemutatasra kerulo darab szereploinek legyen ilyen oktatas, vagy legyen egy altalanos csapat amibe jelentkezik akit erdekelne egy ilyen dolog. A szindarabok meg ettol fuggetlenul futnanak, barki jelentkezhetne szerepekert.

Szoval en inkabb a masodikat latom megvalosithatonak a kovetkezo ket ok miatt:

:arrow: A szineszkepzes (beszedtechnika, mozgas, mesterseg stb) nem egy rovid ideig tarto dolog. Annyi ido alatt amennyi itt az MTT-ben egy darab letrejottehez kell, nem lehet ezeket megtanulni, eppcsak hogy elkezdhet belemelegedni az ember mire mar vege is az egesz kocerajnak.
Tehat csakis sokkal hosszabb tavu kepzest erdemes elkezdeni.
:arrow: Ha elindul egy ilyen kepzes -3 ev sziniiskolaban eltoltott ido alatt is azt tapasztaltam- hogy nagyon nagy a lemorzsolodas, mert allandoan jelen kell lenni. Ha az ember hianyzik egy-egy orarol, akkor borul az egesz, a tobbiek nem tudnak dolgozni, at kell szervezni mindent. Ez leginkabb a beszedtechnika es mesterseg orakra igaz.
Marpedig ezt figyelembe veve:
- nem lesz nagy letszamu a banda aki vegulis mindig minden foglalkozason rendesen ott van.
- a tanarok nem fognak sokaig szorakozni velunk igy ha azt latjak hogy alig erdekel valakit a dolog mert mindenki hianyozgat ekkor-akkor.
Lehet hogy nektek ez nem tunik sulyos bunnek, de ebben a szakmaban ez egy nagyon sarkalatos kerdes.

Egyebkent amin meg elgondolkodtam:
Kik tanithatnanak? Honnan szerzunk tanarokat? Hogy fizetjuk meg oket? En tudok egy besztech, egy enek, egy mesterseg meg esetleg mozgas tanart is, de egyreszt nekik is ez a megelhetesuk, tehat csakis penzert csinalnak, masreszt ok nagyon komolyan veszik amit csinalnak, nagyon sok a munkajuk, igy ha lezserkedes lesz, otthagyjak az egeszet mert nincs ertelme ugy nyuglodni.
Es ez minden tanarnal igy lesz.
Kerdes: az a sok lelkes ember tudja-e ezt igy is tutira vallalni?

Egyebkent ha mar itt tartunk egyszerubb lenne ha az erdeklodok elmennenek egy sziniiskolaba :D

Orulnek neki nagyon ha minel profibb lenne az MTT szinjatszokore, de ha tenyleg akartok igy tanulni, rendszeresen, komolyan, akkor ez nagy elkotelezettseget kivan!

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 napja #217883 Írta: Eldamyn
Eldamyn válaszolt a következő témában: Színművek

És aki esetleg óhajtja, kaphat priviben indoklást a döntésekről.


Szabad? Légyszi. Kíváncsi vagyok. köszi

"Én akkor is betöröm ezt a lovat!" /Léod utolsó mondata/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 napja #217574 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Színművek

Dae/siss írta:

Beleg Cúthalion írta: Bar kerdes hogy hogyan velekednek errol a rendezok, de nem hiszem hogy ne lehetne megoldani, mivel tenyleg olyan sok jo jelolt volt hogy alig tudtunk donteni. :confused2:

:sungl:


tökéletesen egyetértek 8)

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 napja #217484 Írta: Dae/siss
Dae/siss válaszolt a következő témában: Színművek

Beleg Cúthalion írta: Bar kerdes hogy hogyan velekednek errol a rendezok, de nem hiszem hogy ne lehetne megoldani, mivel tenyleg olyan sok jo jelolt volt hogy alig tudtunk donteni. :confused2:

:sungl:


Abszolút egyetértek, tényleg nagyon szoros volt a verseny. És nem kizárt, hogy egy esetleges ismétléskor (pölö talán tábor... ) előszedjük az embereket és újra szereplőválogatunk. ;)

És aki esetleg óhajtja, kaphat priviben indoklást a döntésekről.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 napja #217477 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Színművek
En is szeretnem megkoszonni hogy a tegnapi valogatas nagyon fegyelmezetten ment. :itscool:

Tenyleg nagyon eros volt a csapat es nehez volt valasztani. Szinte minden meghallgatas utan valtoztak avelemenyek hogy melyik karaktert ki jatssza, es nehezen bar de sikerult donteni.

Akik pedig most nem kaptak szerepet, azok se keseredjenek el. En speciel egyaltalan nem latom akadalyat annak hogy ha ismetelni kell a musort akkor esetleg egy uj szereposztassal azok is kiprobalhassak magukat akik most nem fertek bele a keretbe.
Bar kerdes hogy hogyan velekednek errol a rendezok, de nem hiszem hogy ne lehetne megoldani, mivel tenyleg olyan sok jo jelolt volt hogy alig tudtunk donteni. :confused2:

:sungl:

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 napja #217454 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Színművek
Üdvözletem!

Mi speciel ma kaptunk órarendet, amiből kisült, hogy ezen a héten és jövő héten semmiképp nem tudok a pénteki próbán jelen lenni, lévén, hogy legkorábban öt körül érnék oda. Utána viszont minden pénteken tök jól ráérek :wink:
Siss, a tollamat tedd talonba, majd egyszer visszakérem :twisted: :wink:

icke

ignis sum quae contra frigus ardet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 napja #217449 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Színművek

szépjóestét!

ismét hírt hozok, mégpedig a legutóbbi szereplőválogatásról :) íme a végleges szereplőlista, kivéve még Idrilt, akiről pénteken döntünk.

Aredhel: Laurelen / Nim
Eol: Ery
Turgon: Cueddo / Estel
Idril: MÉG NINCS (Ring, Mírrand, Angwen)
Maeglin: Peredhil / icke
Curufin: Ratzkha
Lómiel: Rayan / Esgal

tehát, mindezek alapján PÉNTEKEN 15.00-KOR a szokásos helyszínen várjuk a következő embereket:
Ring, Mírrand, Angwen + a biztos szereplők: Laurelen, Ery, Peredhil, Ratzkha, Rayan

AZ AZ ÉRZÉSEM, HOGY NEM LESZ ELÉG HETI EGY PRÓBA, ÚGYHOGY KÉSZÜLHETTEK KETTŐRE, LEGALÁBBIS ELEINTE (részleteket megbeszéljük pénteken). AZTÁN REMÉLEM, TUDUNK LAZÍTANI, majd novemberben. meg hát azért is kéne most belehúzni, mert még jó az idő, és próbatermünk ugyebár nincs.

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hete #217376 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Színművek
Kedves Mindenki aki szerepekert indul vagy mar kapott szerepet az Aredheles darabban!
(de mindenkinek szol ez aki valaha is szerepert indul vagy szerepel)

Szemelyesen lenne jobb elmondani azokat amiket most fogok, de a dolog termeszetebol fakadoan egyreszt nem biztos hogy kulturaltan elo tudnam adni masreszt meg ugye egy ideig meg nem leszunk egyutt teljes letszamban. Szoval figyeljetek:

A penteki meghallgatason lattuk Coeddoekkal hogy nagyon eros a mezony es nagyon sok fantaziat lattunk mindenkiben.
Sajnos azt is tapasztaltuk hogy nem helyenvalo hozzaallassal is rendelkezik az emberek egy resze, ki tobbel, ki kevesebbel.
Ez a kesobbiekben gatat allithat a kozos munkanak (rosszabb esetben jo kapcsolatok romolhatnak meg).

Szeretnem ha mindenki elgondolkozna azon hogy szineszkent-szineszjeloltkent mi a feladata. Bar mi nem vagyunk szineszek, de megis egy ilyen kozos munka soran talan ebbe a kategoriaba illik bele a tevekenysegunk.
Szoval gondoljatok at mi a szinesz dolga, mi a rendezo dolga, es mi a cel.

Rendezo:
A cel ugye egy olyan darab letrejotte, amely minden szempontbol megallja a helyet, egy tokeletes darab letrejotte.
Ahhoz hogy a megirt darab a szinpadon eletre kelljen, kell valaki aki eletre kelti. Ez a rendezo. O lesz a "Szem" (igy talan jobban raereztek :) ). O az aki kivulrol figyeli a dolgot, es ugy alakitja-formalja, amilyenne vegso allapotaban kell lennie a darabnak.
Egy darabot sokfele keppen lehet szinpadra allitani. Kulonbozo szemszogekbol nezve. Az hogy milyen szemszogbol van a darab bamutatva, az csak es kizarolag a rendezo dolga, az o koncepciojat fogja tukrozni, azt ahogyan o azt ertelmezi a muvet.
Ezert o tudja a legjobban (raadasul kulso szemlelokent is), hogy mikor mit hogyan kellene megmutatni, eljatszani. Magyarul o tudja hogy mit akar kihozni belole.
Jelen esetben 2 Szem van, Siss es Cueddo (en csak segitek, nem vagyok rendezo).
Ezert ismetelten kerem, hogy a probak alatt ne probaljatok meg ilyen-olyan iranyba terelni a rendezest, mert az belulrol soha nem ugy latszik mint amilyen igazabol kivulrol. A rendezoknek jo okuk van arra amikor azt mondjak hogy ezt ugy azt meg ne ugy.

Szinesz:
A szineszek azok akik segitsegevel ez letrejon. A szinesz segedkezik a rendezonek, hogy megjelenhessen az a koncepcio amit a rendezo meg szeretne mutatni a darab segitsegevel. Onmagat ajanlja fel erre a celra.

Ezert a szinesz tulajdonkepp eszkoz a rendezo kezeben. Persze ez nem azt jelenti hogy o egy Marionet-babu.
Arrol van szo hogy a szinesz alarendeli magat a rendezo akaratanak es nezetenek, es miutan magaeva tette a rendezo allaspontjat, a sajat maga altal megtanult-kifejlesztett eszkoztarral szabadon elve formalja meg a karakteret. Ez is nagyon kemeny alkotomunka, nem csak parancsvegrehajtas.
Ez a szinesz viszonya a rendezohoz.

Ami meg fontos, a szineszek egymashoz valo viszonya:
Ahhoz hogy a darab letrejojjon, nagyon kemeny csapatmunka kell. Ha a partnerem nem veszi komolyan a dolgot, azzal hatraltatja az en munkamat es ez forditva is igaz. Es ezzel a darab letrejottet osszessegeben hatraltatja.

Azon kivul nagyon sok feszultseg keletkezik mig megszuletik vegre egy eloadas, hiszen erzelmekkel dolgozunk, es onmagunk hatarait feszegetjuk. Emiatt fokozottan kell ugyelni arra hogy a tobbiekkel milyen a viszonyunk. Kello humorral es nagylelkuseggel kell kezelni a feszult helyzeteket civilkent. Ha osszeveszunk valakivel vagy megbantjuk, sajat magunk alatt vagjuk a fat, mert annal nehezebb lesz osszedolgozni vele a darab soran.

A cel:
A cel egy elvezetes, "tokeletes" -mar amennyire lehet ilyen- darab letrejotte.
Mindent ennek a celnak kell alavetni.
A probak szamat, idopontjat, a rendezes milyenseget, es a szereplok kivalasztasat is!

Mivel penteken ezzel kapcsolatban is igen nagy "zavart ereztem az Eroben" hogy finoman fogalmazzak, szeretnem nyomatekosan kerni hogy lassatok be, egyszeruen nagyon sok a jelentkezo, nagyon eros a mezony es nagyon keves a szerep.
Nagyon nehez igy kivalasztani azokat akik a legmegfelelobbek az egyes karakterek megformalasahoz.
Azt is szeretnem ha tudnatok hogy pl ket jelolt kozul nem feltetlenul a tapasztaltabbik kapja meg a szerepet, ugyanis nem csak attol fugg az alkalmassag.
Az fugg a megjelenestol, a beszedtol, a szemelyisegtol, a belso energiaktol (amiket igenis lehet erezni). Ez egy nagyon osszetett dolog.
Minden attol fugg hogy a darab erdeket tekintve ki a jobb, nem pedig attol hogy az aktualis jelolt amugy szoloban milyen.

Szoval azoknak akikben feszultseg van ezzel kapcsolatban: NYUGI.

Remelem nem volt tul zavaros amit irtam de ezt muszaj tisztazni mert kezdett kialakulni es terjedni valamifele feszultseg a valogatassal kapcsolatban, aminek itt nincs helye.

Mindenesetre hogy kihuzzam az egyik meregfogat a dolgoknak, visszaleptem Aredheltol es Lomieltol, mert nem szeretnem ha fanyalgassal kene levezenyelni a darabot, mert ugy nem lehet dolgozni.

Egymas irant pedig legyetek tisztelettel, akkor is ha nem titeket valasztanak egy-egy szerepre. nem vagyunk egyformak, a masikban lehetnek olyan kvalitasok amik benned nincsenek meg, es forditva.

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hete #217373 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Színművek
Ma 17.00-ra én is megyek. Hátha szükség lesz rám... Továbbá kíváncsi is vagyok...

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hete #217366 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Színművek
Nos, ha ez a darab a LEP-re készül, akkor asszem vissza kell mondanom az árnyékszerepet is, mert azidőtájt - fogalmazzunk így - más dolgom lesz...

[size=9:32mo9z1c]Elég volt egy elcseszett félév :oops: [/size]

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hete #217354 Írta: Dae/siss
Dae/siss válaszolt a következő témában: Színművek

Nim írta: Bocsi, izé, kétszer ment el az üzenet. :oops:


Segond, Nim ;) te is versenyben vagy, eszedbe ne jusson nem eljönni!!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hete #217352 Írta: Nim
Nim válaszolt a következő témában: Színművek

Cueddo írta:
szép estét mindenkinek!

nos, a mai szereplőválogatást elég sikeresnek mondhatjuk :) íme, az eddigi eredmények (a perjel után álló név az árnyékszereplő, a zárójelesek pedig a versenyben maradók):

Aredhel - MÉG NINCS(Artemisz, Beleg, Siss)
Eol - Ery / Felagund
Turgon - Cueddo
Idril - MÉG NINCS(Laurelen, Mírrand, Ring)
Maeglin - Peredhil / icke
Lómiel - MÉG NINCS(Angwen, Beleg, Esgal, Rayan)
Curufin - Ratzkha



EGYÉB ESEMÉNYEK:

:arrow: szept13-hétfő 17.00 AREDHEL-LÓMIEL-IDRIL döntés!
Várunk mindenkit, aki ezekre a szerepekre pályázik, név szerint: Artemisz, Beleg, Siss, Laurelen, Mírrand, Ring, Angwen, Esgal, Rayan.

És Nim? :roll: Én már nem vagyok versenyben :?:
Azért ma megyek. :wink:


"Szigetek vagyunk, túl messze egymástól.
De akarva, mindig megláthatjuk a másik
partjait."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hete - 17 éve 11 hónapja #217186 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Színművek
[size=9:y79iqi02]Üdvözletem!

Már megint filózhatok azon, hogy tegyem el láb alól a szereplőt... Miért mindig árnyékszerepeket kapok? :roll: :twisted: :P :wink:

icke[/size]

ignis sum quae contra frigus ardet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hete #217172 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Színművek
Nagyon klassz volt újfent a válogatódás! :D


Szuperek vagyunk!

És gratula a kiválasztottaknak! :up:

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hete #217157 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Színművek

szép estét mindenkinek!

nos, a mai szereplőválogatást elég sikeresnek mondhatjuk :) íme, az eddigi eredmények (a perjel után álló név az árnyékszereplő, a zárójelesek pedig a versenyben maradók):

Aredhel - MÉG NINCS(Artemisz, Beleg, Siss)
Eol - Ery / Felagund
Turgon - Cueddo
Idril - MÉG NINCS(Laurelen, Mírrand, Ring)
Maeglin - Peredhil / icke
Lómiel - MÉG NINCS(Angwen, Beleg, Esgal, Rayan)
Curufin - Ratzkha



EGYÉB ESEMÉNYEK:

:arrow: szept13-hétfő 17.00 AREDHEL-LÓMIEL-IDRIL döntés!
Várunk mindenkit, aki ezekre a szerepekre pályázik, név szerint: Artemisz, Beleg, Siss, Laurelen, Mírrand, Ring, Angwen, Esgal, Rayan.

:arrow: szept17-péntek: 15.00-17.00 RENDES OLVASÓPRÓBA & BELERÁZÓDÁS

(mindkettő találkozásipontja a margithídi 26osmegálló a szigeten, aztán átvonulás az uszoda előtti játszótérre / eső esetén az AC lelátójának hátuljába / utóbbi hely lezárása esetén tessék engem felhívni)


AKI MÁR MEGKAPTA A SZEREPÉT, JÖJJÖN EL MINDKETTŐRE, MERT EZ NEKTEK MÁR RENDES PRÓBAALKALOM!

OKTÓBER ELEJÉRE MINDENKI TANULJA MEG HIBÁTLANUL, FEJBŐL A SZÖVEGÉT!!!

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.010 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére