fbpx

Szia, Vendég
Felhasználói név: Jelszó: Emlékezz rám

Téma: Gyerekszoba

Gyerekszoba 13 éve 11 hónapja #321237

• Kincső profilkép
  • Kincső
  • Administrator
  • TÁVOL
Kedves Gyerekszoba-csoport!

Ha véletlenül szeretnétek feltámadni, felvehetnénk a kapcsolatot a Tolkien Levelező Verseny "élő" döntőjének megszervezésével kapcsolatban! 8) :wink:
"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Gyerekszoba 14 éve 5 hónapja #302033

• Morgana profilkép
  • Morgana
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
Sziasztok!

Van valakinek otthon rendben működő diavetítője, amit kölcsön tudna adni csütörtökre(október 5.)?

Légyszi, segítsetek!

Köszönöm!
M
S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."

Gyerekszoba 14 éve 5 hónapja #301804

• Leguanember profilkép
  • Leguanember
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
Esgal beküldte:
Nem tudom, mennyire tartozik ide, de én valsz fogok csinálni egy szerepjátékos sarkot (pályázati anyag már íródik), és ha jól értettem, csapatban kell pályázni. Ilyesmivel kihez/hova tudnék betársulni?

Csapatban ajánlott elsősorban, hiszen akkor nem változik utolsó utáni pillanazban a programod helyszíne és időpontja Tatán- egy ember mobilisabb. Meg persze több bolond többet csinál alapon jó, ha gruppban nyomjátok. Nem igaz?
TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Gyerekszoba 14 éve 5 hónapja #301777

• Brandir profilkép
  • Brandir
  • Gold Boarder
  • TÁVOL
Felagund beküldte:
És írjatok 328 oldalas pályázatot a legapróbb részletekig kifejtve az ötletet, majd ellenjegyeztessétek ügyvéddel, és két példányban nyújtsátok be az elnökségnek, amely majd 2/3-os többséggel rendkívüli ülésen dönt rőla, és kiutalja a szükséges forrásokat... :roll:

Ha azt kérjük az emberektől, hogy virtuálisan tegye föl a kezét, aki szeretne/hajlandó programot szervezni, az kevésbé hallatszik bürokratikusnak?
"Égig az a fa ér, amelyikről elhisszük."
S.P.Q.L

Gyerekszoba 14 éve 5 hónapja #301776

• Felagund profilkép
  • Felagund
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
És írjatok 328 oldalas pályázatot a legapróbb részletekig kifejtve az ötletet, majd ellenjegyeztessétek ügyvéddel, és két példányban nyújtsátok be az elnökségnek, amely majd 2/3-os többséggel rendkívüli ülésen dönt rőla, és kiutalja a szükséges forrásokat... :roll:

Cinizmus OFF
Our knees do not bend easily

Gyerekszoba 14 éve 5 hónapja #301775

• gillz profilkép
  • gillz
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
Esgal beküldte:
Nem tudom, mennyire tartozik ide, de én valsz fogok csinálni egy szerepjátékos sarkot (pályázati anyag már íródik), és ha jól értettem, csapatban kell pályázni. Ilyesmivel kihez/hova tudnék betársulni?

ilyenen én is gondolkodtam :D
esetleg szövetkezhetnénk :mrgreen:
need more brainz. yourz. now.

Gyerekszoba 14 éve 5 hónapja #301773

• Esgal profilkép
  • Esgal
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Gyerekszoba 14 éve 5 hónapja #301649

• Leguanember profilkép
  • Leguanember
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
Ha egy egész hétvégére nem is, de egy délutánra be tudnátok tölteni játékkal az egyik termet?

A tudnivalókat és a pályázatot többek közt az Aldeon topikban olvashatjátok.

Leguan
TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Gyerekszoba 14 éve 6 hónapja #299881

• Kincső profilkép
  • Kincső
  • Administrator
  • TÁVOL
Öhm... nem tudom, mennyire létezik még ez a csoport, de gondoltam, talán azokat az emberkéket, akik valaha játékszervezésre adták a fejüket, érdekelheti a "Hogyan tovább...?" topicban felvetett levelező verseny-dolog. :wink: Ha tényleg, akkor írjatok privit lécci. :)
"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Gyerekszoba 14 éve 9 hónapja #292812

• InfoCsoport profilkép
  • InfoCsoport
  • Gold Boarder
  • TÁVOL
Brisa beküldte:
Máj. 26-áig várom azokat az információkat a csoportokról, amiknek bele kell kerülniük a Hírlevélbe és a Hírmondóba. Címem: brisa@tolkien.hu

Gyerekszoba 14 éve 10 hónapja #289471

• Brisa profilkép
  • Brisa
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
Sziasztok!

A csoport-nyilvántartást átnézvén rájöttem, hogy Gyerekszobának nincsen hivatalos alakulópapírja. Ezt pótolni kellene. Hogy ezt megkönnyítsem, készítettem egy könnyen, egyszerűen és fájdalommentesen kitölthető formanyomtatványt, ami letölthető innen: http://www.tolkien.hu/mtt/csoportalakitashoz.doc .

De ehhez kellene egy olyan emberke, aki kézbeveszi a csoportot... Ki az, aki szívesen magára vállalná e nemes feladatot?
Brisa

Gyerekszoba 15 éve 4 hónapja #276490

• Estel Adániel profilkép
  • Estel Adániel
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
Gondoltam, elég, ha egy helyen megvan, úgyhogy átmásoltam a választIDE. ;)
Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Gyerekszoba 15 éve 4 hónapja #276466

• Timona profilkép
  • Timona
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
Brisa beküldte:
A megbeszélés 17:30-kor kezdődik a Batthyányi Alapítvány székházában (6. ker. Eötvös u. 24. I. emelet). 19 órától ugyanott általános LEP-es megbeszélést tervez Pók.

Öhm, oda hogy lehet eljutni úgy saccperkb?
"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Gyerekszoba 15 éve 4 hónapja #276422

• Brisa profilkép
  • Brisa
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
Brisa beküldte:
Nov. 9-én, szerdán 18 órakor ismét Gyerekszoba megbeszélés lesz, amikor is pontosítjuk az ötleteket és kiosztjuk a feladatokat meg a határidőket.

A megbeszélés 17:30-kor kezdődik a Batthyányi Alapítvány székházában (6. ker. Eötvös u. 24. I. emelet). 19 órától ugyanott általános LEP-es megbeszélést tervez Pók.
Brisa

Gyerekszoba 15 éve 4 hónapja #275816

• Brisa profilkép
  • Brisa
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
Üdv!

Nov. 9-én, szerdán 18 órakor ismét Gyerekszoba megbeszélés lesz, amikor is pontosítjuk az ötleteket és kiosztjuk a feladatokat meg a határidőket.

Akikre feltétlen számítunk Pókkal:
:arrow: ADIM
:arrow: Alyr és Felagund
:arrow: Tim, Panda, Lau és mindenki más, aki szeretne segíteni valamiban
:arrow: Kreatív MűvCsoport tagjai
Brisa

Gyerekszoba 15 éve 4 hónapja #274822

• ADIM a Des profilkép
  • ADIM a Des
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
Szerintem Lau nem rajzolná a vásznat, csak a vázlat/körvonal alapján kifestené...
Kösz Tim, igénybe is veszlek majd... :-)
Részemről az anyagok első kanyarban:
- karton (bár abból most van egy rakás maradékom az előző megbízásomból)
- ragasztórúd
- hurkapálcák és gyurma (a nyílzáporhoz)

szerencsére ezek minimálisak...

továbbá, ha fejbedugóst akarunk csinálni:
- fehér lepedő
- alkoholos filc (2-3 db) a kontúrokhoz
- ecsetek és tempera a színezéshez (esetleg festékspray, ha mondjuk meglesz a vörös sárkány, aminek a szájába "bújhatnak" majd, mert nagy felületet sokáig tart kézzel festegetni)
- valami kemény, (amire ráfeszítjük rétegelt lemez a fejnek kivágott lyukkal), avagy olyan helyre kell kihúzni, ahol úgy meg tud állni, hogy mögé is lehet bújni a fotóznivágyóknak...

Kellene nekem sok kép, rajz vagy karikatúra a GYU-ban szereplő főbb karakterekről a játékokhoz. Sajnos csak a melóhelyen van net, ott meg nincs módom ilyesmi után kutatni. Aztán ezekből lesznek a kartonfigurák meg a társasjáték korongjain a fejek...
Jöhetnek még egyéb figurák is, mint olifant, entek, kalózok, orkok, gyűrűlidércek, élőholtak stb...
Majd válogatok. Kösz.
"Segíts magammal tisztának és keménynek lenni, mint a gyémánt s másokkal oly hasznosnak és szerénynek mint a szén!"

Gyerekszoba 15 éve 4 hónapja #274485

• Felagund profilkép
  • Felagund
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
Noredhel (Voronwë) beküldte:
Pedig azt nem lehet elégszer látni... a gyerekek meg élveznék... :lol: Azért a csúcs a rögtönzés volt, őrségben... "Júdás füle gomba"

És tudod mi a durva? Az, hogy van ilyen (Auricularia auricula-judae) ;)
Our knees do not bend easily

Gyerekszoba 15 éve 4 hónapja #274472

• Brisa profilkép
  • Brisa
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
Alyr Arkhon beküldte:
Brisa beküldte:
Alyr- Hv táboros jelenete

He????
Ugye nem gondoltad komolyan?

Ez egy ötletbörze volt. Panda felírt minden ötletet, ami kicsúszott a szánkon. :D De mivel Póknak tetszett az ötlet, lesznek ilyen apróbb jelentek. :wink: Ennek szervezője Felagund. Vele tisztázd a dolgot Alyr.

Köszönöm az eddigi vállalásokat, várjuk a továbbiakat is.

Lau, esetleg készítenél egy vázlatot erről a paravánról?

ÖSSZE KELL ÍRNI AZ ANYAGIGÉNYEKET, ÚGYHOGY ÍRJÁTOK MEG MIELŐBB NEKEM PRIVIBEN.
Brisa

Gyerekszoba 15 éve 4 hónapja #274470

• Timona profilkép
  • Timona
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
Jelentkezem pultoskislánynak vmi játék v egyéb mellé, meg szívesen segítek az előkészületeknél is- kivagdos, kifest, ragaszt, összeállít ... ami kell.
"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Gyerekszoba 15 éve 4 hónapja #274437

• Olorin.papa profilkép
  • Olorin.papa
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
Gondoltam rá, esetleg lehetne csinálni egy GyU Kártya versenyt.
Semmi kis, szinte jelképes díjért...
"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Gyerekszoba 15 éve 4 hónapja #274429

• Noredhel profilkép
  • Noredhel
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
Holtak vezére beküldte:
Alyr Arkhon beküldte:
Brisa beküldte:

He????

8O :D

Pedig azt nem lehet elégszer látni... a gyerekek meg élveznék... :lol: Azért a csúcs a rögtönzés volt, őrségben... "Júdás füle gomba"
Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Gyerekszoba 15 éve 4 hónapja #274428

• Holtak vezére profilkép
  • Holtak vezére
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
Alyr Arkhon beküldte:
Brisa beküldte:

He????

8O :D
"A kevesek mi vagyunk ugyan, ám mi tiszta szívvel indulunk csatába, míg amazok sokan, rohadt disznók egytől egyig"

Gyerekszoba 15 éve 4 hónapja #274424

• Alyr Arkhon profilkép
  • Alyr Arkhon
  • Administrator
  • TÁVOL
Brisa beküldte:

He????

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Gyerekszoba 15 éve 4 hónapja #274417

• Laurelen profilkép
  • Laurelen
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
Brisa beküldte:
:arrow: Műanyag lapra fejberakós- fotózkodós paravánt, amin lehetnek szereplők/ ork tábor- dárdák és a tetején vagy a lyuk ahova bedughatják a fejüket a népek/sárkány nyitott szája; ezt maguknak is fogják fényképezni értelemszerűen, meg mi is csinálhatunk róla és egy hónapra kitesszük a netre.

segítek paravánt festeni!
:mrgreen:
"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)

Gyerekszoba 15 éve 4 hónapja #274410

• ADIM a Des profilkép
  • ADIM a Des
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
Én vállalom a Csapatjáték kiagyalását, meg néhány egyéb játékét is. A hozzávalókról a játékok egyeztetése után beszélünk. Most egy kis időt kérek, de rajta vagyok az ügyön. :-) Logikai játékokat is tudok... de persze nem árt minél többet ismerni és bevetni...
Szerintem a diavetitéses dolgot hanyagolhatjuk, hiszen a filmalábeszélésnek csak egy válfaja lenne. Maradjon a film és a képregény szövegbuborékkal, ezek látványosabbak és később megtekinthetők a legjobbak.

A lebonyolítással már gondjaim lesznek, mert nem garantált az egész napos jelenlétem a rendezvényen. Babával nem ígérhetek előre ilyesmit...
Meglátjuk.
"Segíts magammal tisztának és keménynek lenni, mint a gyémánt s másokkal oly hasznosnak és szerénynek mint a szén!"

Gyerekszoba 15 éve 4 hónapja #274314

• Brisa profilkép
  • Brisa
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
LEP 2006. Játékötletek
(első ötletdömping, 2005. okt. 11.)
Lejegyezte: Panda

:arrow: Az egésznek lehet egy kerettörténete (ahogy tavaly Völgyzugoly volt), de ne nagyon határoljon be.
:arrow: Orkos- kardos- kinyírós, amilyen tavaly is volt (esetleg más történettel)
:arrow: Szinkronizáló játék, filmes jeleneteket kivetíteni és rögzíteni, amit alámondanak; este a legjobbakat bemutatni; ugyanez diavetítéssel, csak akkor nem lehet bemutatni másodszor, lehetne még képregény üres buborékokkal és bele lehet írni a szöveget, ezt kiállítani. Az eredeti szöveget előre megkapják papíron/kitesszük.(Ulmo?)
:arrow: Képregényt elkezdünk és tovább lehet rajzolni/ a könyvből egy- egy idézet, ezeket lehet folytatni.
:arrow: Egy jó nagy filccelírós fehér táblát kiállítunk és mindenki rajzolhat rá, percenként fotó róla, este ebből animáció.
:arrow: Műanyag lapra fejberakós- fotózkodós paravánt, amin lehetnek szereplők/ ork tábor- dárdák és a tetején vagy a lyuk ahova bedughatják a fejüket a népek/sárkány nyitott szája; ezt maguknak is fogják fényképezni értelemszerűen, meg mi is csinálhatunk róla és egy hónapra kitesszük a netre.
:arrow: Logikai játékok egy asztalnál, oda kell 1 ember/váltással 2
ördöglakatos céget meghívni, azt elnevezni Bombadil Toma játékbarlagjának :D
:arrow: Növényes- fabútoros céget meghívni, akik 2004- ben megcsinálták Völgyzugolyt.
:arrow: Tudományos pultnál tengwar meg másféle írásokkal neveket leírni, tanítgatni.
:arrow: Társasjátékok folyamatosan
:arrow: A kreatív tevékenységeket Középföldére helyezni, pl. csináljanak nyakláncot Yavannának.
:arrow: Kalandjáték szerűség: valamit össze kell gyűjteni, pl. karddarabok, kirakódarabok, amiből egy szereplő alakját lehet kirakni.
:arrow: Csapatvetélkedő: csapatos, többfeladatos játék a színpadon, 5 fős csapatok, így délelőtt 2- 3 óráig van vmi a színpadon, késő délután döntő; feladatok pl egymásnak háttal körbeállva, összekötött lábakkal átmenni a színpadon (entek), csatajelenet- középen két csapat kartonfigurái, mögöttük a csapatok és mindenki egyszerre dob gyurmás végű hurkapálcával, az nyer, akinek több bábuja marad állva, mocsárjárós- csak két papírlapra lehet lépni, egyik lába alól pakolgatja a másik alá menet közben. (Adim) Erre kellene majd valamilyen előszűrő,
:arrow: Piros Könyv (vagy ismertebb megfogalmazásban) hasonló legyen a LEP mottója (Nagy Könyv)
:arrow: hangulatot tartó elemek: programok úgy legyenek elosztva, hogy fokozódjon a jó értelemben használt "feszültség", izgalom.
:arrow: Hirtelen kis jelenetek a tömegben, pl jelmezesek vívnak(Felagund?), Alyr- Hv táboros jelenete, kisdobos- műsoközlő
a szponzoroktól kapott ételt- italt (amit úgyse lehet pénzért adni) negyedórákra kinyitó kocsmasarokban osztogassuk szét.

Jelentkezőket várok az egyes játékok megszervezésére és lebonyolítására.
Brisa

Gyerekszoba 15 éve 4 hónapja #273478

• Brisa profilkép
  • Brisa
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
Mint ahogy olvashattátok, és többeteknek személyesen is emlegettem 2005. október 11-én, azaz kedden 18 órakor Gyerekszoba megbeszélés lészen a Pub stage nevezetű helyen (1052 Bp. Aranykéz u. 5., tehát a Vörösmarty tértől 2 perc séta - www.stagepub.hu)

Bizonyos értelemben LEP előkészületi szakasza lenne ez. [size=9:13t4qrm6](Remélhetően ott lesz a LEP főszervezője is.)[/size] Játékokat, vetélkedőket, a közönséget aktív formában szórakoztató cuccokat kell kitalálnunk.

Várunk mindenkit szeretettel, akár csoporttag, akár nem. Akik szívesen segítenének a LEP ilyen jellegű programjainak lebonyolításában, vagy csak van egy jó ötlete hozzá, az se maradjon otthon.
Brisa

Gyerekszoba 15 éve 5 hónapja #273171

• Brisa profilkép
  • Brisa
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
Brisa beküldte:
2005. október 11-én (kedd) 18 óra körül megbeszélés lesz!

Aki jönne, az jelezze a topikban, hogy ennek megfelelően választhassuk ki a tali színhelyét.

Finwével arra gondoltunk, hogy a Gyerekszoba és a Kreatív MűvCsoport is összedughatná a fejét, mert vannak olyan ötletek, amiknél mindkét csoportra szükség lesz.

Az alapítótagok emlékeztetőül: Rayan (MTT-tag), Brandir (MTT-tag), Gillz (MTT-tag), Szofi, Eldamyn, Laurelen (MTT-tag), Kriszana (MTT-tag), Brisa (MTT-tag).
Brisa

Gyerekszoba 15 éve 5 hónapja #272796

• Brisa profilkép
  • Brisa
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
Kedves gyerekszoba-lakók!

2005. október 11-én (kedd) 18 óra körül megbeszélés lesz!

Elsődleges feladatunk, hogy a LEP-re játékokat álmodjunk meg, és valósítjuk meg.
Hosszabb távon azonban egy Tolkienes játékgyűjteményt kellene létrehoznunk.

Gyertek minél többen, mert sok munka vár reánk!
Brisa

Gyerekszoba 15 éve 7 hónapja #266988

• Brisa profilkép
  • Brisa
  • Platinum Boarder
  • TÁVOL
ADIM-mal már vagyunk ketten. A tali aug. végefelé lesz majd valamikor.

Telco, amint látod igen passzív még a csoport. Nekem a relax túl közel van, és nem lesz időm ezzel foglalkozni, meghát nem is megyek a táborba. Ahogy ADIM mondta, ő is detto ugyanígy van. De ha csak ötletek kellenek, akkor fordulj hozzá bátran, mert abból neki sok van. :D
Brisa
Oldalmegjelenítési idő: 0.142 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére