Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Több
14 éve 8 hónapja #386946 Írta: Julcsi_
Julcsi_ válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Kedves MTT-sek!

A helyzet jelenleg úgy fest, hogy idén Farsangon sem fogjuk tudni kiosztani a Gandalf-díjat, mert nem érkezik elég szavazat. (Legalább 10 azonos szavazat esetén adhatjuk ki, na most hm eddig összesen nem jött 10 szavazat...!)

Szóval egy kattintást az MTT-ért, na...?

Gandalf-díj jelölés tudnivalói ITT

Köszönjük!

A Farsangszervezők

argh

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 8 hónapja #386904 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
A Húrin gyermekei kimaradt a Mo.-n megjelent művek közül. ;) A főoldali cikket engedélyeztem, és ott beleírtam a HGY-t, ill. kiegészítettem azzal, h. a díjátadó a FSZEK-ben lesz (mert az menő sztem). Írok Aeglosnak, h. csináljon belőle főhírt. Ha nem tetszik a gyári ikon, adjatok hozzá más képet (100*100-ast). ;)

Amúgy fanfárok és üdvrivalgás!! 8-)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 8 hónapja - 14 éve 8 hónapja #386899 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Művészeti pályázat!

A Magyar Tolkien Társaság a múltbéli sikerre és a született igényes művekre való tekintettel hosszú szünet után 2010-ben ismét képzőművészeti pályázatot hirdet.

A pályázatokra olyan alkotásokat várunk, amelyek tárgya, jellege, kivitelezésének módja J.R.R. Tolkien valamelyik, Magyarországon is megjelent művéhez ("A Babó", "A Gyűrűk Ura", "Szilmarilok", "Elveszett mesék", "A Gyűrű keresése", "Húrin gyermekei"), "A Gyűrűk Ura" filmhez vagy általában a tolkieni mitológiához kapcsolódik, akár egy konkrét részlet, akár elvont koncepció, párhuzam formájában.

Kategóriák:
A képzőművészeti pályázatot négy kategóriában hirdetjük meg:
- grafika (rajz)
- festmény
- számítógépes grafika
- egyéb képzőművészeti alkotás (szobor, dombormű, faragvány, üvegfestmény, szövés-minta stb.).
A képzőművészeti pályázaton minden kategóriában három korosztály elkülönülten verseng egymással: 8-13 évesek, 14-17 évesek és felnőttek (18 év felett).

Feltételek:
A pályázatra csak eredeti, jogtiszta, máshol még nem publikált, a szerzői jogok tekintetében semmilyen korlátozás alá sem eső műveket lehet benyújtani.
Minden pályázó kategóriánként maximum három alkotással pályázhat. Amennyiben egy pályázó egy kategóriában több művel is nevez, a zsűri kiválasztja a legjobbat, és a további értékelésben csak az az egy mű vesz részt.
A pályázaton nem vehetnek részt a pályázat előkészítésében, lebonyolításában illetve értékelésében részt vevő személyek! A pályázatra nem lehet nevezni a Magyar Tolkien Társaság korábbi pályázataira már beküldött alkotásokkal.
A meghirdető a beküldött pályamunkák kiállítási, felhasználási, publikálási, másolási/sokszorosítási jogát fenntartja, a beérkezett műveket nem küldi vissza. Amennyiben egy pályázó a pályaművét vissza szeretné kapni, azt csak személyesen, a pályázatot követő kiállítás lezárulta után teheti meg, előzetesen egyeztetett időpontban.

A pályázatok formátuma:

Minden pályázati kategóriában lehetőség van hagyományos és digitalizált formában beadni a pályaműveket.
A beadott pályaműveken a szerző nevét, személyi adatait, vagy bármilyen az alkotó személy azonosítására alkalmas utalást nem szabad megadni, de jól olvashatóan (a mű esetleges kiállítási elhelyezését, vagy publikálását nem akadályozó helyen) fel kell tüntetni a mű azonosítását lehetővé tevő jeligét.
A postai úton beküldött pályaművek esetében egy A/6-os (képeslap) méretű lapon mellékelten kell megadni a következő adatokat: jelige, a pályázati kategória, az alkotó életkora, neve, lakcíme, telefonszáma, e-mail címe. Az elektronikus úton benyújtott pályamunkákhoz egy külön, .txt kiterjesztésű (szabvány szöveg) fájlban kell mellékelni a fenti adatokat, és mind a pályaművet tartalmazó fájl, mind a kísérő fájl nevének meg kell egyezni a jeligével.
A rajzok és festmények bármilyen hagyományos technikai alapon (papír, tábla, vászon) beküldhetőek, a méretük képeslap nagyságtól a A/3 méretig terjedhet.
A digitális formában beadott képek formátuma kizárólag .BMP, .TIF vagy .JPG lehet, és méretük nem haladhatja meg a 3508x4961 pixelt, illetve az 50 MB-ot (.JPG esetén kérjük, hogy a képminőséget rontó tömörítést ne használjanak a pályázók).
A pályázat keretében lehetőség van a hagyományos technikával készült alkotások esetében is, hogy azokat digitalizált formában kerüljenek beadásra (beszkennelve).
A számítógépes technikával készült munkákat be lehet adni elektronikus formátumban, vagy kinyomtatva papír alapon is.

Értékelés:
A beérkezett pályaműveket a Magyar Tolkien Társaság képviselőiből és illetve az adott terület független szakmai képviselőiből álló független szakmai zsűri fogja elbírálni, névtelenül, a jeligék alapján.
Az alkotások zsűrizésénél a legfontosabb szempontok a kreativitás és az eredetiség, a kivitelezés technikai színvonala, illetve a tolkieni mitológia minél mélyebb rétegeinek visszatükröződése.
A kitűzött értékes díjakat kategóriánként és korosztályonként az első három helyezettnek ítéli oda a zsűri.
A zsűri által kiválasztott művekből a Magyar Tolkien Társaság a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtárban kiállítást szervez, illetve valamennyi pályamű hozzáférhető lesz a http://www.tolkien.hu-n, a Magyar Tolkien Társaság hivatalos honlapján virtuális kiállítás formájában. Az erre alkalmas művek helyet kaphatnak a Magyar Tolkien Társaság hivatalos 2011-es falinaptárjában is.
Az pályázatok legjobb alkotásai megjelennek a Magyar Tolkien Társaság félévente megjelenő folyóiratában, a Lassi Laurie oldalain is.

Díjátadás:
A Magyar Tolkien Társaság a 2010. március 27-én a Tolkien Levelező Verseny döntő fordulóján, a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtárban ünnepélyes keretek között hirdeti ki a nyerteseket, illetve adja át a díjakat.

A nevezés módja:
A hagyományos technikával készült alkotásodat erre a címre küldd be ajánlott küldeményként, elsőbbségivel (különben nem ér ide időben): MTT pályázat, Magyar Tolkien Társaság, 1701 Bp. Pf. 79. A borítékon kérjük feltüntetni a kategóriát, valamint a „Postán maradó küldemény” szöveget!
Az elektronikus formátumú műveket 2 MB méret alatt az palyazat@tolkien.hu e-mail címre (A ’Tárgy’ mezőben kérjük feltüntetni a kategóriát!), 2 MB méret felett pedig CD-n, vagy DVD-n rögzítve a fenti postacímre lehet elküldeni, ajánlott postai küldeményként.

Beküldési határidő: 2010. március 10. éjfél
A kiválasztottakat és díjazottakat legkésőbb egy héttel a díjkiosztó előtt értesítjük e-mailben!

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)
Utolsó szerkesztés: 14 éve 8 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 9 hónapja #386874 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
A Magyar Tolkien Társaság pályázatot hirdet a 2010. évi Tavaszi Találkozó fő szervezőinek kiválasztására. A találkozó szervezésére vonatkozó koncepciót, a szervezői csapat tagjainak bemutatását tartalmazó leírást az info-kukc-tolkien.hu címre várjuk 2010. február 2. éjfélig!


A RENDEZVÉNY ÁLTALÁNOS KERETEI:

A találkozót 2010. március 12-13-14-15 körülre kell tervezni, kb. 30-60 fő részére. A találkozót az MTT eddigi rendezvényeihez hasonlóan 100%-ban a résztvevők befizetéseiből kell finanszírozni, úgy, hogy az MTT tagok és a szervezők számára biztosítani kell az Alapszabályban meghatározott mértékű kedvezményeket.

A kijelölt főszervezőnek és a szervezői csoportnak kell majd:
- előkészíteni a rendezvény logisztikai alapfeltételeit,
- kidolgoznia és az MTT elnökség elé terjeszteni a költségvetését,
- megszervezni a jelentkezéseket, a befizetéseket, utaztatást,
- rendezni a pénzügyeket,
- gondoskodni a programok lebonyolításához szükséges feltételekről, előkészítő tevékenységekről,
- gondoskodni a kreatív, alkotói tevékenységek előkészítéséről, lebonyolításáról, és ezek levezetőiről,
- közösségépítő tevékenységek, programok és levezetőik biztosítása,


Általános keretek:

Az idén szeretnénk egy teljesen kötetlen tavaszi találkozót, ahol az újak is jól tudják magukat érezni, nincsenek kötelező elemek, nincsen keretjáték, nincsenek csapatok, csapatelőadás, tehát NE egy minitábor, ne LIVE legyen, hanem egy olyan találkozó ahol mindenki leülhet beszélgetni Mindenkinek szóljon és mindenki számára élvezhető legyen.


A jelentkező szervezői csapatra vonatkozóan a következő kikötéseknek kell megfelelni:

- A találkozó egyszemélyi főszervezője csak olyan személy lehet, aki már korábban bármilyen MTT rendezvény szervezői csapatában aktívan (nem csak névleg) részt vett, valamint egészen biztosan lesz rá ideje, energiája és kedve, hogy végigcsinálja a főszervezői feladatokat!
- A szervezői csapat tagjai között a profi kivitelezés érdekében kell lenni legalább egy olyan személynek, aki korábban hasonló nagyságrendű és jellegű MTT rendezvényen a szervezői csapat tagja volt.
- Az új emberek aktivizálása érdekében a szervezői csapat tagjai között kell lenni minél több, de legalább egy olyan személynek, aki korábbi MTT-s rendezvényeken még sohasem volt semmilyen szervezői posztban.
- A szervezői csapat tagjai a pályázatuk esetleges elfogadása után már semmiképpen nem léphetnek vissza, nem mondhatják le vállalt feladataikat semmilyen indokkal!!!


PÁLYÁZATNAK TARTALMAZNIA KELL:

PÁLYÁZÓK:
A főszervező és a többi szervező felsorolását, valamint MTT-s vagy egyéb programok szervezésében szerzet tapasztalataikat. A pályázatban a szervezői csapat minden egyes tagjáról le kell írni, hogy milyen feladatkört fog ellátni a szervezőmunka során.

KONCEPCIÓ ISMERTETÉSE:
A meghatározott általános kereteken belül hogyan képzelik el a rendezvényt, mik a saját elképzelések, ötletek, víziók.

PROGRAMOK:
Vázlatos ismertetése a rendezvény összes programjának. (Amelyek közül egyik sem lehet kötelező jellegű!)

HELYSZÍN:
Ajánlott helyszín Várgesztes .

LOGISZTIKA:
Leutazás, étkezés módja (pl. büfé lesz-e), pontos időtartam stb.

KÖLTSÉGEK:
A tervezett részvételi díj, a tervezett költségek főbb összetevőinek arányai. (Nem részletes költségvetési tervet kérünk!)

ÜTEMTERV:
A találkozó előkészületeinek és lebonyolításának határidőkkel megszabott ütemterve.


Segítséget, tanácsot lehet kérni bárkitől, aki korábban szervezett hasonló rendezvényt, illetve az elnökségi tagoktól (pl.:tőlem is mert én vagyok a tavaszi tali felelős elnökségi tagja, ez nem azt jelenti, hogy megszervezem)
A leadási határidő tehát 2010 FEBRUÁR 2. ÉJFÉL!

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 9 hónapja #386700 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
A Szekrénybe inkább Narniás bulit kellene szervezni, nem? :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 9 hónapja #386662 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
*ide is beteszem*

Teaházas Tali, mert már régen volt ilyen, 2010.01.15-én, pénteken, 17:00-tól a Siriusban (VIII. Bródy S. u. 13.), közelebbről a szekrényben.

Aki jönne, küldjön privit/ mailt/ MSN-üzenetet!

Melian
*tiuda meina tiutjandei*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 9 hónapja #386598 Írta: Julcsi_
Julcsi_ válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Kedves MTT-tagok és MTT-barátok!

Hagyományosan idén is kiírjuk a Gandalf-díjat, melyet a Ti szavazataitok alapján fogunk kiosztani az arra érdemes(ek)nek a Farsangi Bálon.

A Gandalf-díj a tagság elismerése annak az elnökségi tagnak, aki 2009 folyamán a legtöbbet tette a Társaságért.
A díjat egy ember csak egyszer kaphatja meg, így a jelenlegi elnökségből Ádám, Dorw, Idhren és Kincső jelölhető. (Ankalimon, Alyr és Gandalf már büszke díjtulajdonosok.) Mint tudjátok, a novemberi közgyűlésen két tag cserélődött az elnökségben, Hanna és Ery leköszönt, helyettük a tagság Alewet és Rabynt választotta meg. Mivel az év nagy része már mögöttünk volt ekkor, méltányossági alapon a díjazhatók közé Ery és Hanna kerül be.

Érvényes szavazatot INDOKLÁSSAL leadni tehát rájuk lehet:

Ádám
Dorw
Ery
Hanna
Idhren
Kincső


A szavazás menete

Kérünk mindenkit, hogy szavazatát saját nevével együtt küldje el 2010. január 31-ig a gandalf_dij-kukac-tolkien-pont-hu címre, ahol a farsangszervezők majd összesítik ezeket. A díjat csak legalább tíz azonos szavazat után osztjuk ki, úgyhogy tessék bátran szavazni, különben elmarad a díjazás.
A felhívás NEM csak MTT-tagoknak szól!

argh

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 9 hónapja #386556 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
"Szimbolikus szimbóleum", hogy egy klasszikust idézzek. :lol: (tényleg, Alyr, sehol nem találom guglival a TüT szövegét.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 9 hónapja #386553 Írta: Alew
Alew válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Nyilván ezt én is így gondoltam, eszem ágában nem volt az egészet a Te nyakadba varrni. A többi csak szimbolizmus volt.

Alew

War is Peace
Slavery is Freedom
Ignorance is Strength
---
A kevesebb több.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 9 hónapja #386539 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Alew írta: Abszolút alkalmasnak talállak a feladatra, hogy telve jóindulattal és tettvággyal, kezedben egy lángszóróval végigvágd magad a feltöltött tartalmak és jogosultságok káoszán. :)

Öh..?!?! :shock: :?
Nem!

Aeglos írta: Annak lenne értelme, hogy egyszer sokan, összefogva kipucoljuk és rendszerezzük az összes eddigi tartalmat, helyrepofozzuk, utána elég lesz egy ember az összes rovat élére - és én ezt is vállalom, ha alkalmasnak találsz rá.

Az életben meg nem csinálom egyedül. Ehhez minimum 4-5 ember kell.
(Egyszer már megkíséreltem. Egy hét után nagyon elegem lett belőle...)

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 9 hónapja #386512 Írta: Alew
Alew válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Aeglos írta: - Online szerkesztő: Feladata az összes beérkezett anyag közül a Tolkien.hu oldalra kerülők rangsorolása és kiválogatása, az oldalra való feltöltés felügyelete, a speciálisan online tartalmak (hotlinkek, beágyazott videók, stb) kezelése és szerkesztése.

Mivel én voltam a Tolkien.HU előző főszerkesztője, ezt továbbra is vállalom, de azért hozzátenném, hogy a törpök élete nem csak játék és mese.
Ugyanis a probléma, hogy NINCS MIBŐL válogatni. 2x váltottam rovatvezetői garnitúrát, mert nem született elég cikk, nem érkezett be elég hír, aztán már nem láttam értelmét tovább variálni. Ezt mindenki a szabadidejében csinálja, így nem lehet senki felett ostort pattogtatni és nem is lenne jó. (Gyakorlatilag csak az MTT-rovatba érkezett rendszeresen friss hír: Gandalf végig nagyon aktív volt, amiért szerintem senki sem lehet elég hálás, az utóbbi időben Kincső is csatlakozott a rovat szerkesztéséhez és sokat segített. Snuffles egy időben derekasan vitte a filmes rovatot és akkor az is sokat frissült.)

(Azért hozzátenném, hogy pár rovatvezetőm évekig nem kapta meg még a jogosultságot sem - így azért nehéz...)

Annak lenne értelme, hogy egyszer sokan, összefogva kipucoljuk és rendszerezzük az összes eddigi tartalmat, helyrepofozzuk, után elég lesz egy ember az összes rovat élére - és én ezt is vállalom, ha alkalmasnak találsz rá. :D

Amúgy gratulálok a kinevezésedhez! ;)

U.I.: az online szerkesztő mellett riportszerkesztő is szeretnék lenni, ha lehet kettőt vinni, de nem akarom senkitől elvenni a lehetőséget!


A kevés beérkező cikk a Hírlevélben is gond volt. Ezzel kezdeni kell valamit - ha összeállt a szerkesztőség, akkor leülünk, és megbeszéljük. Van egy-két ötletem.

Nem tervezek külön rovatvezetőket kinevezni eleinte, csak a szerkesztőket és cikkírókat, és a beérkezett cikkeket elosztanánk a három médium között, akár átfedéssel. Így nem kéne azon gyötrődni, hogy valaki teszem azt a filmrovat vezetője, de filmhír nincs, viszont van csomó elnökségi döntés, amit ő szívesen megírna, de ugye, a filmrovat az övé...

Abszolút alkalmasnak talállak a feladatra, hogy telve jóindulattal és tettvággyal, kezedben egy lángszóróval végigvágd magad a feltöltött tartalmak és jogosultságok káoszán. :)

U.I.: Ha nem lesz más jelentkező riporszerkesztőnek, akkor megfontolom, hogy legyen-e poszthalmozás. :)

Alew

War is Peace
Slavery is Freedom
Ignorance is Strength
---
A kevesebb több.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 9 hónapja - 14 éve 9 hónapja #386497 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
FONTOS! A hivatalos levelezési cím januártól a székhelycím lesz !

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Utolsó szerkesztés: 14 éve 9 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 9 hónapja #386484 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
- Online szerkesztő: Feladata az összes beérkezett anyag közül a Tolkien.hu oldalra kerülők rangsorolása és kiválogatása, az oldalra való feltöltés felügyelete, a speciálisan online tartalmak (hotlinkek, beágyazott videók, stb) kezelése és szerkesztése.

Mivel én voltam a Tolkien.HU előző főszerkesztője, ezt továbbra is vállalom, de azért hozzátenném, hogy a törpök élete nem csak játék és mese.
Ugyanis a probléma, hogy NINCS MIBŐL válogatni. 2x váltottam rovatvezetői garnitúrát, mert nem született elég cikk, nem érkezett be elég hír, aztán már nem láttam értelmét tovább variálni. Ezt mindenki a szabadidejében csinálja, így nem lehet senki felett ostort pattogtatni és nem is lenne jó. (Gyakorlatilag csak az MTT-rovatba érkezett rendszeresen friss hír: Gandalf végig nagyon aktív volt, amiért szerintem senki sem lehet elég hálás, az utóbbi időben Kincső is csatlakozott a rovat szerkesztéséhez és sokat segített. Snuffles egy időben derekasan vitte a filmes rovatot és akkor az is sokat frissült.)

(Azért hozzátenném, hogy pár rovatvezetőm évekig nem kapta meg még a jogosultságot sem - így azért nehéz...)

Annak lenne értelme, hogy egyszer sokan, összefogva kipucoljuk és rendszerezzük az összes eddigi tartalmat, helyrepofozzuk, után elég lesz egy ember az összes rovat élére - és én ezt is vállalom, ha alkalmasnak találsz rá. :D

Amúgy gratulálok a kinevezésedhez! ;)

U.I.: az online szerkesztő mellett riportszerkesztő is szeretnék lenni, ha lehet kettőt vinni, de nem akarom senkitől elvenni a lehetőséget!

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 9 hónapja #386436 Írta: Alew
Alew válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Az MTT elnökségének döntése alapján a Lassi Laurie, a Hírlevél és a Tolkien.hu szerkesztősége egyesül egyetlen közös szerkesztőséggé, mely együttesen fogja az InfoCsoport nevet használni.

Az elnökség engem jelölt ki az InfoCsoport - és ezzel a Lassi Laurie, a Hírlevél és a Tolkien.hu - főszerkesztőjévé. Ezzel a korábbi szerkesztőségek jelenlegi formájukban összeolvadnak. Ezúton köszönöm mindenki áldozatos, éjszakába nyúló és önzetlen munkáját, aki eddig ezekben részt vett, segített a Magyar Tolkien Társaság különféle kiadványainak létrejöttében.

Ezzel együtt új, közös szerkesztőséget szeretnék létrehozni, melyben szívesen látok mindenkit, aki eddig bármelyik szerkesztőség tagja volt, és azokat is, akik eddig nem éreztek kedvet ehhez, vagy nem volt idejük.

Mivel a Lassi Laurie az elnökség és a közgyűlés határozata szerint egyértelműen külsősöknek szóló kiadvánnyá vált, szükségessé vált a Hírlevél átalakítása. A Hírlevél innentől kezdve kéthavonta fog megjelenni, évente hatszor, valamint évente kétszer Féléves Hírlevél formájában összefoglalóként. Innentől kezdve a Hírlevél lesz a belsős összefoglaló kiadvány, vagyis minden olyan belsős cikk, riport, beszámoló, interjú, képzőművészeti és irodalmi alkotás, ami eddig a Lassiban kapott helyet, ezentúl a Hírlevélben fog megjelenni. Ezzel párhuzamosan a Tolkien.hu oldalain a legérdekesebb cikkek, művek, beszámolók beérkezésük után rövid időn belül felkerülnek - vagyis a Tolkien.hu folyamatosan közreadja a kéthavonta megjelenő hírlevelek közben is a híreket, beszámolókat, alkotásokat.

Mindenek előtt az InfoCsoport cikkírókat keres, akik immár különbségtétel nélkül küldenek híreket, beszámolókat, interjúkat, cikkeket, tanulmányokat és véleményeket az InfoCsoport számára, melyek tartalmuktól függően külsős anyagként a Lassiban, vagy belsős anyagként a Hírlevélben, illetve ettől függetlenül a Tolkien.hu oldalon jelennek meg.

Ha bárki kedvet érez, hogy írott anyagot, képet, verset, személyes gondolatait, tanulmányt, értekezést, véleményt, közérdekű gondolatot, hírt vagy akár könyvajánlót osszon meg a Társasággal, ne habozzon, ragadjon klaviatúrát, és írjon nekem pm-et, vagy még inkább levelet az alewyan_kukac_gmail_pont_com címre, hogy a részleteket megbeszéljük!

E mellett pályázatot írok ki öt különösen fontos szerkesztőségi poszt betöltésére - pályázni a fenti címre elküldött levéllel lehet, mely motivációtokon és tapasztalataitokon kívül tartalmazza elképzeléseiteket, terveiteket, valamint azt, hogy esetleg melyik más szerkesztőségi poszton tudnátok magatokat elképzelni, vagy vállalnátok e más mellett bármelyik poszton segédszerkesztői feladatokat.

Az öt szerkesztőségi poszt:
- Hírszerkesztő: Feladata a beérkezett cikkek, hírek, ajánlások felügyelete, a hírek ellenőrzése, rendszerezése, a hírforrások figyelése. Alá tartoznak a programajánlók, a tárgyilagos beszámolók, a média- és művészeti hírek, a közgyűlések és elnökségi határozatok, a külkapcsolati hírek.
- Online szerkesztő: Feladata az összes beérkezett anyag közül a Tolkien.hu oldalra kerülők rangsorolása és kiválogatása, az oldalra való feltöltés felügyelete, a speciálisan online tartalmak (hotlinkek, beágyazott videók, stb) kezelése és szerkesztése.
- Riportszerkesztő: Feladata a beérkezett riportok, interjúk, személyes beszámolók, élménybeszámolók, képriportok felügyelete, tartalmuk ellenőrzése, illetve ezek készítése.
- Művészeti szerkesztő: Feladata a beérkezett képi anyagok forrásának és minőségének ellenőrzése, képi anyagok keresése és ezek készültének támogatása, a Hírlevél és főleg a Lassi Laurie grafikai arculatának tervezése és ellenőrzése.
- Lektor: Feladata az elkészült Hírlevelek és Lassi Laurie kiadványok nyelvtani, nyelvhelyességi és stilisztikai felügyelete és ellenőrzése, a szedés előkészítése.

Alew
Főszerkesztő

War is Peace
Slavery is Freedom
Ignorance is Strength
---
A kevesebb több.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 9 hónapja #386431 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Szolgálati közlemény

A Rádió Q 99.5 felkérte az MTT-t, hogy Tolkien születési évfordulója kapcsán vegyünk részt egy élő beszélgetésben a Kultéka nevű műsorokban. Ma (dec.29.) Ankalimon, Rabyn és Ring el is mentek a rádióba. Sajnos kissé az utolsó pillanatban szerveződött a dolog, így a sok bába között elveszett az a gyerek, hogy időben kiírjuk a fórumra. De semmi gond, mivel
szombaton (2010. január 2.) 11:00-12:00 között ismétlik az adást. (Csak a fele leszünk mi. : ) )

A rádió interneten keresztül is fogható: klikk

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 9 hónapja #386251 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
A Magyar Tolkien Társaság pályázatot hirdet a 2010. évi Tavaszi Találkozó fő szervezőinek kiválasztására. A találkozó szervezésére vonatkozó koncepciót, a szervezői csapat tagjainak bemutatását tartalmazó leírást az info-kukc-tolkien.hu címre várjuk 2010. február 2. éjfélig!


A RENDEZVÉNY ÁLTALÁNOS KERETEI:

A találkozót 2010. március 12-13-14-15 körülre kell tervezni, kb. 30-60 fő részére. A találkozót az MTT eddigi rendezvényeihez hasonlóan 100%-ban a résztvevők befizetéseiből kell finanszírozni, úgy, hogy az MTT tagok és a szervezők számára biztosítani kell az Alapszabályban meghatározott mértékű kedvezményeket.

A kijelölt főszervezőnek és a szervezői csoportnak kell majd:
- előkészíteni a rendezvény logisztikai alapfeltételeit,
- kidolgoznia és az MTT elnökség elé terjeszteni a költségvetését,
- megszervezni a jelentkezéseket, a befizetéseket, utaztatást,
- rendezni a pénzügyeket,
- gondoskodni a programok lebonyolításához szükséges feltételekről, előkészítő tevékenységekről,
- gondoskodni a kreatív, alkotói tevékenységek előkészítéséről, lebonyolításáról, és ezek levezetőiről,
- közösségépítő tevékenységek, programok és levezetőik biztosítása,


Általános keretek:

Az idén szeretnénk egy teljesen kötetlen tavaszi találkozót, ahol az újak is jól tudják magukat érezni, nincsenek kötelező elemek, nincsen keretjáték, nincsenek csapatok, csapatelőadás, tehát NE egy minitábor, ne LIVE legyen, hanem egy olyan találkozó ahol mindenki leülhet beszélgetni Mindenkinek szóljon és mindenki számára élvezhető legyen.


A jelentkező szervezői csapatra vonatkozóan a következő kikötéseknek kell megfelelni:

- A találkozó egyszemélyi főszervezője csak olyan személy lehet, aki már korábban bármilyen MTT rendezvény szervezői csapatában aktívan (nem csak névleg) részt vett, valamint egészen biztosan lesz rá ideje, energiája és kedve, hogy végigcsinálja a főszervezői feladatokat!
- A szervezői csapat tagjai között a profi kivitelezés érdekében kell lenni legalább egy olyan személynek, aki korábban hasonló nagyságrendű és jellegű MTT rendezvényen a szervezői csapat tagja volt.
- Az új emberek aktivizálása érdekében a szervezői csapat tagjai között kell lenni minél több, de legalább egy olyan személynek, aki korábbi MTT-s rendezvényeken még sohasem volt semmilyen szervezői posztban.
- A szervezői csapat tagjai a pályázatuk esetleges elfogadása után már semmiképpen nem léphetnek vissza, nem mondhatják le vállalt feladataikat semmilyen indokkal!!!


PÁLYÁZATNAK TARTALMAZNIA KELL:

PÁLYÁZÓK:
A főszervező és a többi szervező felsorolását, valamint MTT-s vagy egyéb programok szervezésében szerzet tapasztalataikat. A pályázatban a szervezői csapat minden egyes tagjáról le kell írni, hogy milyen feladatkört fog ellátni a szervezőmunka során.

KONCEPCIÓ ISMERTETÉSE:
A meghatározott általános kereteken belül hogyan képzelik el a rendezvényt, mik a saját elképzelések, ötletek, víziók.

PROGRAMOK:
Vázlatos ismertetése a rendezvény összes programjának. (Amelyek közül egyik sem lehet kötelező jellegű!)

HELYSZÍN:
Ajánlott helyszín Várgesztes .

LOGISZTIKA:
Leutazás, étkezés módja (pl. büfé lesz-e), pontos időtartam stb.

KÖLTSÉGEK:
A tervezett részvételi díj, a tervezett költségek főbb összetevőinek arányai. (Nem részletes költségvetési tervet kérünk!)

ÜTEMTERV:
A találkozó előkészületeinek és lebonyolításának határidőkkel megszabott ütemterve.


Segítséget, tanácsot lehet kérni bárkitől, aki korábban szervezett hasonló rendezvényt, illetve az elnökségi tagoktól (pl.:tőlem is mert én vagyok a tavaszi tali felelős elnökségi tagja, ez nem azt jelenti, hogy megszervezem)
A leadási határidő tehát 2010 FEBRUÁR 2. ÉJFÉL!

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja #386208 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Mathom-díj jelölés

A Mathom-díj az MTT legrangosabb és legrégibb díja, melyet hagyományosan a Farsangon adunk át. Az MTT tagjai közül jelölhető bárki, aki a jelölő szerint az adott évben - farsangtól farsangig - a legtöbbet tett a társaságért. Bárki (nem tag is) jelölhet, a döntést pedig az elnökség hozza meg (várhatóan a 2010. feb.3-i ülésen).

E díjat az elnökség tagjai nem kaphatják meg (mivel nekünk kötelességünk dolgozni : P ). (FB-tagok igen!)

A jelölés módja: e-mail az info'kukac'tolkien.hu címre, melynek tárgy rovata: Mathom-díj jelölés, tartalma: legalább egy név (MTT-tagé), jobb esetben rövid indoklás is. : )

Mivel ezt a díjat egy életben csak egyszer lehet megkapni, fontos tudnotok, hogy Mathom-díjazottak eddig:
Brandir (2004), Kriszana (2005), Gandalf (2006), Leguán/Ádám (2007), gillz (2007), Lau (2007), Tünde (2008), Kincső (2008), Dorw (2009)
Ha valaki szeretné frissíteni a memóriáját az elnökségi tagok kiléte felől is: klikk

Csavardí(j) jelölés

A Csavardí(j)at 2007-ben a Közgyűlés alapította azok munkájának kitüntetésére, akiknek nem egy kiemelkedő, nagy teljesítmény köszönhető, mint a Mathom-díjasoknak, hanem folyamatos kreativitásukkal és háttérmunkájukkal szinte "észrevétlenül" segítik Társaságunk alapvető működését-fennmaradását.

Egy évben legfeljebb 3 díj adható ki, és szintén elsősorban a farsangtól farsangig terjedő időszakot vesszük figyelembe. Figyelem, ezt a díjat olyan is megkaphatja, aki hivatalosan nem tagja a társaságnak! Jelölni azonban csak a tagok tudnak. A döntést szintén az elnökség hozza meg (várhatóan szintén feb.3-án).

A jelölés módja: e-mail az info'kukac'tolkien.hu címre, melynek tárgy rovata: Csavardí(j) jelölés, tartalma: legalább egy-három név, jobb esetben rövid indoklás is minden jelölthöz. : )

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja #386114 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Minerva írta: Sziasztok, ezt a linket a Gil-Galad új elnöke küldte, és azt kéri, hogy terjesszük az igét, és irkáljunk szorgosan az ő fórumjaikba. :)

www.gil-galad.info/smf/index.php ... rdseen#new


Köszi Minerva a linkelést!

Viszont a tisztánlátás végett fontos megjegyezni, hogy úgy tudom, új elnök az nem lett, hanem a külügyi felelős lett Mitja helyett Jaka Mur - bár lehet, hogy lemaradtam valamiről... (mondjuk remélem, David folytatja elnökként)

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja #386037 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Sziasztok, ezt a linket a Gil-Galad új elnöke küldte, és azt kéri, hogy terjesszük az igét, és irkáljunk szorgosan az ő fórumjaikba. :)

www.gil-galad.info/smf/index.php ... rdseen#new

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja #385866 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja #385586 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Megkaptam a privit, nagyon szépen köszönöm :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja #385585 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Snuffles írta: Kincső: igénybe vennénk délután-éjszaka-reggel napszakokban bármilyen termet, kb 20-50 főre. Nagyon köszönöm a tippet, továbbítom, hátha. Egy próbát megér. :) Köszi még egyszer!


Ömm asszem az az egyszerűbb ha adok kontaktot, küldök privit. A lényeg, h. csak úgy lehet ott lenni, ha valaki ott van (a riasztórendszer kapcsolgatása miatt), és mivel családos emberek az ott dolgozó hölgyek és nem portáskodásból élnek meg tehát szívességből időzítették úgy a munkájukat, h. bent legyenek, erre az emtétének is többnyire csak napközben volt esélye.

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja #385583 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Kincső: igénybe vennénk délután-éjszaka-reggel napszakokban bármilyen termet, kb 20-50 főre. Nagyon köszönöm a tippet, továbbítom, hátha. Egy próbát megér. :) Köszi még egyszer!

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja #385579 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Meggyógyulni láccék a freeweb, úgyhogy felkerültek a KGY képei a képMutatóra is. (Ugyanazok, de azért tessék szépen ott is megnézni, pls!)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja #385576 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Hát... hány fős terem és milyen napszakra? Mert ingyen/kis óradíjért legfeljebb a Batthyány Alapítvány termét tudjátok megfűzni (az Oktogonnál, az MTT is kapcsolat&szívesség alapon lehetett ott, és az éjszakát nem garantálom, h. el tudják intézni), de ha ott bálozni akarnak, akkor max. 20-40 főre javaslom...

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja #385572 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Hahó :)
Érdeklődni szeretnék minden, az MTT által valaha igénybe vett terem árai iránt, mert egy lehetőleg minél olcsóbb terem kéne ismerősöknek karácsonyi bál címén, de fizetni nem tudnak érte (vagy meglehetősen keveset), mert közhasznú szervezetként csak három évesek és a franc se támogatja őket anyagilag. :(
Előre is nagyon köszönök minden tippet/hozzáfűzést.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 11 hónapja #385468 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
OFF

Sötét Úr írta: Tekintettel kell lenni a Vizek Urára is...


Tünde: *Missy fejét fogja* :P
Sú: Én tekintettel vagyok, de Dorw hajthatatlan. :-)

ON

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 11 hónapja #385456 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Tekintettel kell lenni a Vizek Urára is...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 11 hónapja #385440 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Gratula az összes megválasztottnak!!!!

SÚ: légy férfi :lol: :lol: :lol:

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 11 hónapja #385430 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
A KGY eredményei
Új elnökségi tagok lettek: Rabyn és Alew
Rabyn helyére FB-tag lett: Melian
Alelnök lett: Ádám

Jó munkát kívánunk! :)

Elfogadtuk a 2010. évi költségvetést, valamint módosítottuk az Alapszabály 27.§-át: ezentúl az MTT tagi és szervezői kedvezményeket csak akkor lesz kötelező megadni, ha azok mértéke eléri a min. 200 Ft-ot. (Ezzel tehermentesítettük a kisrendezvényeket a kül. típusú jegyek gyártásától.)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.888 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére