HNE

Több
4 éve 3 hete #415670 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Újra HNE! - 2020.02.27.
Holnap HNE!

Tolkien.hu cikk >>> tolkien.hu/mtt/item/3255-hne-2020
Facebook-esemény >>> www.facebook.com/events/621847171915096/


És nem is tíz éve volt ám az utolsó, ahogy a fórum sugallja, olvassátok csak el a történeti összefoglalót a nyári Lassiban >>> tolkien.hu/index.php/mtt/item/3213-lassi-laurie-xvi-2

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 2 hónapja #386736 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: HNE

Melyanna írta: Hmm, nekem lehet, hogy az előző hétvége (23-24.) jobb lenne. De ha nincs más, így is jó lesz.


Továbbra is ír sztepp verseny van, valamint vasárnap táborszervezői csapatépítősdi. Mindkettő érinti Laut és engem, ill. nemtom van-e más HNE-érdekelt a táborszervezők közt.

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 2 hónapja #386731 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: HNE
Hmm, nekem lehet, hogy az előző hétvége (23-24.) jobb lenne. De ha nincs más, így is jó lesz.

Melian
*tiuda meina tiutjandei*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 2 hónapja #386718 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: HNE
Hát... január utolsó hétvégéje? Szombat délután, vagy vasárnap?
Persze Sillel (meg ha más jön vidékről, azzal) kiszúrunk, mert akkor egy hét van közte és a Farsang közt, kétszer feljönni meg gondolom nem jó. De Farsang hétvégéjére rakni esélytelen szerintem. És ha meg későbbre rakjuk és szintén min. 2 hét különbséggel, az leghamarabb feb.20...

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 2 hónapja #386711 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: HNE

Alyr Arkhon írta:

Sil írta: Meséljetek már kicsit, mi volt... Következő időpontról beszéltetek?


Nemigen van miről mesélni, mert igen kevesen voltunk (elég korán volt a program és nem bizonyult népszerűnek) és Kincsőn és rajtam kívül nem volt olyan aki általában jár HNE-re.
Úgyhogy nem beszéltünk következő időpontról.

pedig jó lenne...én szívesen mennék...

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 2 hónapja #386703 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: HNE
Alyr felolvasott/elmesélt néhány érdekesebb levelet, amit kommentálgattunk meg poénkodtunk rajta. De most agyhalott vagyok h. felidézzem, miket... :S

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 2 hónapja #386702 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: HNE

Sil írta: Meséljetek már kicsit, mi volt... Következő időpontról beszéltetek?


Nemigen van miről mesélni, mert igen kevesen voltunk (elég korán volt a program és nem bizonyult népszerűnek) és Kincsőn és rajtam kívül nem volt olyan aki általában jár HNE-re.
Úgyhogy nem beszéltünk következő időpontról.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 2 hónapja #386634 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: HNE
Meséljetek már kicsit, mi volt... Következő időpontról beszéltetek?

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 2 hónapja #386464 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: HNE
No akkor aki szeretne a Letters-el foglalkozni az küldjön gyorsan egy működő mailcímet.

Sajnos eléggé ráfelejtettem a dologra, és kinyomtatni nem tudom.

Igyekszem elolvasgatni belőle valamennyit, ti is tegyetek így.

Sajnálom még egyszer.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 hónapja #386211 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: HNE

Sil írta:

Alyr Arkhon írta: Amúgy gondolkodtam, és ha van kedvetek és időtök, tarthatunk egyet januárban a LEPen kívül is.

Nekem lenne. :) ))

Elvben benne vagyok. A múltkorin is voltam. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 hónapja #386174 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: HNE

Alyr Arkhon írta: Amúgy gondolkodtam, és ha van kedvetek és időtök, tarthatunk egyet januárban a LEPen kívül is.

Nekem lenne. :) ))

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 hónapja #386173 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: HNE
Amúgy gondolkodtam, és ha van kedvetek és időtök, tarthatunk egyet januárban a LEPen kívül is.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 hónapja #386144 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: HNE
Sajnos a decemberi HNE nekem sem lett volna jó, de januárra néhány levelet szívesen elvállalok.

Melian
*tiuda meina tiutjandei*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 hónapja #386092 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: HNE

Sil írta:

Alyr Arkhon írta: Tekintve, hogy a kedves tagság nem túl aktív, egyelőre a decemberi HNE-t lefújom.

Januárban viszont lesz, igyekszem kinyomtatni a leveleket hogy ott az érdeklődők elolvashassák a HNE keretei között.

:cry: És akkor a januári a LEP-en lesz, vagy attól függetlenül egy másik hétvégén?


A LEP-en.

Sajnálom.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 hónapja #386090 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: HNE

Alyr Arkhon írta: Tekintve, hogy a kedves tagság nem túl aktív, egyelőre a decemberi HNE-t lefújom.

Januárban viszont lesz, igyekszem kinyomtatni a leveleket hogy ott az érdeklődők elolvashassák a HNE keretei között.

:cry: És akkor a januári a LEP-en lesz, vagy attól függetlenül egy másik hétvégén?

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 hónapja #386082 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: HNE
Tekintve, hogy a kedves tagság nem túl aktív, egyelőre a decemberi HNE-t lefújom.

Januárban viszont lesz, igyekszem kinyomtatni a leveleket hogy ott az érdeklődők elolvashassák a HNE keretei között.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 hónapja #385754 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: HNE

Sötét Úr írta: Mondtam már, hogy kegyetlenek veled? Egyébként a programról nem tudom, hogy mennyire rögzített már. Az este 9 órás koccintásnak nemzetközi hagyomány az oka (sajnos rövid már az eszem, nem tudom pontosan, hogy hogyan is volt, de Batti az első LEP-en mondta, hogy szokáshoz igazodunk vele), úgyhogy nem tartom valószínűnek, hogy eltérjünk ettől. Ring is úgy íratta a plakátra, hogy 21:00-ig tart a rendezvény. (Persze melyik MTT-s rendezvény tart pont a "végéig"? :D )


Úgy volt anno, hogy az angol Tolkien Társaság kérte, hogy a Prof. 111. születésnapjára mindenki akinek fontos koccintson este 9-kor.
A hagyomány meg így maradt.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 hónapja #385753 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: HNE
Mondtam már, hogy kegyetlenek veled? Egyébként a programról nem tudom, hogy mennyire rögzített már. Az este 9 órás koccintásnak nemzetközi hagyomány az oka (sajnos rövid már az eszem, nem tudom pontosan, hogy hogyan is volt, de Batti az első LEP-en mondta, hogy szokáshoz igazodunk vele), úgyhogy nem tartom valószínűnek, hogy eltérjünk ettől. Ring is úgy íratta a plakátra, hogy 21:00-ig tart a rendezvény. (Persze melyik MTT-s rendezvény tart pont a "végéig"? :D )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 hónapja #385752 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: HNE

Sötét Úr írta: Sil, nemá, hogy nem tudod, meddig tartana a LEP? :) A Professzor egészségére mindig 21:00-kor koccintunk, szóval legalább addig! :)

Azt nem tudtam, hogy idén is így lesz-e (hisz most még előadások sem lesznek este), csak sejtettem. De akkor így már biztos, hogy nem tudok rá menni (az utolsó buszom vasárnap 20:30-kor indul, reggel a legelső meg 7-kor és azzal kb 11-re érnék haza, és az első munkanapra nem vehetek ki szabit).

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 hónapja #385749 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: HNE
Sil, nemá, hogy nem tudod, meddig tartana a LEP? :) A Professzor egészségére mindig 21:00-kor koccintunk, szóval legalább addig! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 hónapja #385740 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: HNE
LEP-re nem valószínű, hogy tudok menni (merthogy az vasárnap lesz, bár passz, hogy meddig tartana, másnap meg első munkanap, hónapzárás, arra nem tudok szabit kivenni), úgyhogy én örülnék a decemberi verziónak.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 hónapja #385739 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: HNE

Kincső (Thilanna) írta: Ne december, lééécci :( Zh-k és vizsgák várnak dec.21-ig. Vagy max. két ünnep közt. A LEP-es verziót elvetettétek?



Nem vetettük el.
Csak mondjuk szeretnék előtte is összehozni egyet, ha sikerül.
Levél van bőven. :)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 hónapja #385738 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: HNE
Mindenkinek aki egyetemista vizsgaidőszak a december, de szerintem egyetlen délutánt nem tanulni nem bűn, még a bktn sem. Nekem is két vizsgám és még egy kupac zhm lesz már decemberben de úgy gondolom, hogyha érdekes lesz a téma akkor elmegyek rá, elvégre az agyamnak is pihenni kell egy kicsit.
Mellesleg januárban is vizsgaidőszak van:DDD

A lepen meg úgy emlékszem, hogy külön, ettől függetlenül lenne egy hne én oda valami régebbi témát szednék elő egyébként, amihez többet hozzá tudnak szólni.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 hónapja #385734 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: HNE
Ne december, lééécci :( Zh-k és vizsgák várnak dec.21-ig. Vagy max. két ünnep közt. A LEP-es verziót elvetettétek?

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 hónapja #385730 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: HNE
1. Bármelyik, kivéve 12-e (előtte este van a céges buli), és persze a karácsony. Részemről a vasárnapot preferálnám, mert akkor tovább tudnék maradni, nem kellene 4 körül lelépnem. (Hánykor kezdődne amúgy?)
2. Pl én is (bár nem vagyok jó előadó), megvan angolul digitálisan és könyvben is.

Összesen 354 levél van.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 hónapja #385728 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: HNE
Jelenetem, megkaptam Angwen, mint fordító engedélyét a magyar változat HNE körein belüli használatára, és meg is kaptam tőle 1-150ig a leveleket (ez nem tudom mennyi az egészhez képest) magyarul.
Még nem tudtam nekifogni az elolvasásuknak, de ami késik nem múlik.

Nos, a kérdéseim a következőek:

1. Mikor jó nektek decemberben? Melyik szombat (esetleg vasárnap) délután?

2. Ki tudna elvállalni néhány levelet elolvasásra és előttünk való ismertetésre? Van némely magyar változat és megvan az egész kötet angolul digitálisan.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #385239 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: HNE
A következő HNE témájáéról már beszélgettünk múlt ülésen, ha lehetséges akkor a Letters of JRRT Középföldével foglalkozó leveleiről lenne szó.

Nem tudom kinek van meg, ki vállal belőle valamennyit (nekem még csak a kezemben sem volt eddig, úgyhogy nem tudom milyen és mekkora meló).
Igyekszem az elkészült magyar fordításokat megszerezni addigra.

Nem szeretném ha egyvalaki vállalná a kötet ismertetését vagy ilyesmi, hanem mindenki pécézzen ki magának valahány levelet és mondja el mit gondol róluk.

Viszont időpontra egyelőre nincs ötletem. Nektek?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #384308 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: HNE
Sil: Hát sajnálom...

Amúgy most derült ki h én is kések, kb fél órát, de elvileg ez nem probléma a Főnixbe való bejutás szempontjából.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #384306 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: HNE
Várhatóan n-f3 körül futok be. :)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #384303 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: HNE
Én most mégsem megyek, nem kelek hajnalban, mert nagyon fárasztó volt ez a hét (épp évet zárunk), muszáj pihennem. :(

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.090 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére