HNE

Több
18 éve 5 hónapja #276067 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: HNE

Brisa írta: Ulmo jóvoltából az Első Kor végéig megvan a kronológia. Már csak át kell válogatni, ill. meg kell csinálni a többi Kort. (Esetleg meg lehet kérdezni Ulmo, hogy van-e legalább félkész anyaga a többihez is.)

Arda Krónikája
Arda Krónikája 2.


Ez után már elég a Gyűrűk Urának a Függeléke...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #276062 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: HNE
Ulmo jóvoltából az Első Kor végéig megvan a kronológia. Már csak át kell válogatni, ill. meg kell csinálni a többi Kort. (Esetleg meg lehet kérdezni Ulmo, hogy van-e legalább félkész anyaga a többihez is.)

Arda Krónikája
Arda Krónikája 2.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #276054 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: HNE
Az illusztrálás koordinálását én csinálom. Jövő hét elején szeretnénk talizni, kérlek benneteket, hogy találjatok ki egy kronológiát mihamarabb és rakjátok be a fórumra hogy mindannyian láthassuk. Még nem tudjuk hogy pontosan mennyi illusztráció csinálnánk de ahogy számoltam a ha a4-ben nyomolunk akkor 33 kép kellene a Brandir által kért méreteket figyelembevéve. Ha A3-ban, akkor 23. Valahogy a kronológiát is eszerint kellene létrehozni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #275907 Írta: Brandir
Brandir válaszolt a következő témában: HNE
Egy kicsi munka mindenkinek kell,
A karosszékből álljatok most fel!


Az 50. évfordulós rendezvényre (és a későbbiekben is jól jöhet) dekorációs és ismeretterjesztő célzattal el kellene készíteni egy képekkel, illusztrációkkal tarkított időskálát. Hogy ne aprózzuk el a dolgokat: A Világ teremtésétől Aragorn haláláig, 21cm(A/4 fekvő)*10méteres méretben. Na jó lehet kicsit hosszabb. ;)

A Középfölde Kutatók Rendjének (és minden lelkes önkéntes) feladata a megjelenítendő események időpontjának/dátumának összegyűjtése. Kérek egy bátor jelentkezőt, aki vállalja ennek koordinálását. A kronológiát összesítés és véglegesítés céljából neki kell majd elküldeni e-mail-ben. Még hatékonyabb lehet erre egy személyes találkozót összehozni.

:!: A kronológiában különböztessétek meg a mindenképpen ábrázolandó és a fontos, de esetleg nélkülözhető eseményeket. Az illusztrációk elhelyezésében nyújthat ez nagy segítséget!

A Kreatív Művészei Csoport feladata a kronológia alapján a megvalósítás! Itt is kérek egy bátor jelentkezőt, aki vállalja a koordinálást. Ha különálló lapokra készül a mű, akkor az egyes részletek kiosztását és begyűjtését, valamint az összeállítást. Itt is célszerű egy találkozón megegyezni az egyes illusztrációkról (miről készüljön, melyik mekkora legyen).
Ha valakinek van ötlete ennél professzionálisabb kivitelezésre (a beszkennelt képek papírtekercsre nyomtatása stb.) akkor vállalja el annak megszervezését ;)

"Égig az a fa ér, amelyikről elhisszük."
S.P.Q.L

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #274484 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: HNE

Brisa írta: Középfölde TOPIKBA???


Témakörbe, ehh...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #274416 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: HNE
Középfölde TOPIKBA???

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #274403 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: HNE
Népek!

Tessék szíves lenni mindenkinek (MINDENKINEK) aktivizálni magát és cikkeket írni ezerrel. Téma lehet bármi, maximum nem kerül ki, de legalább lenne miből válogatni.
Hogy elöl jrjak a jó példával, a jövő hét elején felrakom az olvasókörös előadásom írott változatát a Középfölde topicba.

DOLGOZNI!
DOLGOZNI!
DOLGOZNI!

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #273086 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: HNE
Esetleg elküldheted nekem, én legalább biztosan érdeklödve elolvasom öket.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #271965 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: HNE
Nah, Bölcs Népek (és Brandir, mint a téma főfelelőse :P )!

Már korábban volt szó az Online Enciklopédiáról (aki ott volt a megbeszélésen az tudja). Elkezdtem szócikkeket írni (egyelőre az A betűtől, de lehet, hogy, hamarosan áttérek témák szerinti írásra), kész is van egy olyan 30-40. Szóval a kérdés az, hogy hova tudom feltölteni?

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #271466 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: HNE
A kiállítás egyik képéhez hibás az idézet.

A képen egy ijedt hobbit van valami sötét helyen, körülötte szakállas fickók, háttérben leselkedő randaságok. Nem tudom, már mi volt az idézet, talán sírbuckás, de ez a jelenet valójában A babóból van, abból a jelenetből, amikor az orkok a Ködhegységben meglepik a barlangban alvó törpöket s Bilbó riad fel először.

Egy alternatív javaslat az idézetre:
"Azt álmodta, hogy a falnak egy repedése valahol a barlang mélyében egyre nagyobbá válik, egyre szélesebbre nyílik, s bár Bilbó igen megijedt, képtelen volt kiáltani vagy bármit cselekedni, csak feküdt és bámult. (...) Ekkor hevesen összerándulva felriadt, és rájött arra, hogy álmának egy része igaznak bizonyult: repedés nyílt a barlang mélyében, amely már széles folyosóvá tágult, Még éppen hogy láthatta az utolsó póni farát eltűnni benne. Persze hangosat rikkantott, olyan hangosat, amilyen hangerőre egy hobbit csak képes, ami a hobbitok termetéhez viszonyítva meglepően nagy. Erre kiugráltak az orkok, nagy orkok, fertelmes külsejű orkok, tengernyi ork, mielőtt még az még az embernek ideje lett volna annyit mondani, hogy bikk-makk." (A babó)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #270417 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: HNE
Gandalf a Megyében, Tünde és egy ork c. képekhez küldtem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #270409 Írta: Brandir
Brandir válaszolt a következő témában: HNE
Tünde , Ork, Istar idézeteket szeretnék még kérni.
Tudom, hogy telhetetlen vagyok, de akkor is :D
Köszi előre is

"Égig az a fa ér, amelyikről elhisszük."
S.P.Q.L

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #270216 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: HNE
Üdvözletem!

Tovább dolgoztam velük, és már csak ezek hiányoznak:

Gandalf a Megyében
Legolas
Sárkány
Tünde és egy ork

Kéne valaki, akinek megvan a Babó...

icke

ignis sum quae contra frigus ardet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #269986 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: HNE
Magam is összegyűjtöttem egy-egy idézetet az alábbi képekhez:

Caradhras
Frodóék a Buckamanók fogságában
Galadriel tükre
Gandalf Minas Tirith könyvtárában
Radagast
Gollam a Végzet hegyének tüzébe zuhan
Kőtrollok

icke írásait és az általam megírtakat "kihúzva" ezek maradtak még:

Eorl
Frodó, Samu, Gollam (Gollam leüvöltése)
Gandalf a Megyében
Gollam
Gollam
Gollam
Hobbit pikulázik (általában a hobbitokról)
Legolasz
Sárkány
Toma + Fűzfaapó
Törpökről általában
Tünde és egy ork

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #269959 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: HNE
Üdvözletem!

Brandir, ment :)
Ezekhez gyártottam eddig:

Ainulindale
Carcharoth
Fehér Gandalf
Glaurungot megsebző törp
Gyűrűlidércek
Háború: Egy sárkány és balrogok
Huornok
Manwe + Varda
Melkor
Ulmo

További jó munkát :D

icke

ignis sum quae contra frigus ardet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #269951 Írta: Brandir
Brandir válaszolt a következő témában: HNE

icke írta: Brandir, rtf-ben jó lesz a fájl?

ZSÍR

"Égig az a fa ér, amelyikről elhisszük."
S.P.Q.L

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #269946 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: HNE
Üdvözletem!

Navégre :D

Most hirtelen nekiállok, megírok tíz-tizenötöt, amelyik szimpi, aztán beírom, melyikhez készült :) Brandir, rtf-ben jó lesz a fájl?

icke

ignis sum quae contra frigus ardet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #269874 Írta: Brandir
Brandir válaszolt a következő témában: HNE
Első Kihívás a Középfölde Kutatók Körének! Továbbá minden segítőkész teremtmény figyelmébe:
A Nagy Könyv program keretében szeptember 8-án képzőművészeti kiállítás nyílik a Tolkien születésnapokon bemutatott pályaművekből, a Központi Szabó Ervin Könyvtárban. Ez alkalommal az illusztrációk mellett rövid szövegek, idézetek is szerepelnének, ezek gyűjtéséhez, megírásához kérem a segítségeteket.
Ainulindalë
Caradhras
Carcharoth
Eorl
Fehér Gandalf
Frodó, Samu, Gollam (Gollam leüvöltése)
Frodóék a Buckamanók fogságában
Galadriel tökre
Gandalf a Megyében
Gandalf Minas Tirith könyvtárában
Glaurungot megsebző törp
Gollam
Gollam
Gollam
Gollam a Végzet hegyének tüzébe zuhan
Gyűrűlidércek
Háború: Egy sárkány és balrogok
Hobbit pikulázik (általában a hobbitokról)
Huornok
Kötrollok
Legolasz
Manwe + Varda
Melkor
Radagast
Sárkány
Toma + Fűzfaapó
Törpökről általában
Tünde és egy ork
Ulmo
Kérem a jelentkezőket, írják ide a topicba mely képekhez keresnek idézetet. A szövegeket a brandir@tolkien.hu címre küldjétek. A dolog sajnos sürgős, ezért sokatok segítségére van szükség.
Az idézet vagy írás hossza minimum 2-3, maximum 5-10 sor legyen.
Beküldési határidő szeptember 5. délelőtt 10 óra.

"Égig az a fa ér, amelyikről elhisszük."
S.P.Q.L

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #268771 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: HNE
Menj a lap aljára és megtudod :lol:

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #268768 Írta: Rion Pendragon
Rion Pendragon válaszolt a következő témában: HNE
mi az a HNE ?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #268722 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: HNE

Ankalimon írta: A TK-n nem voltak jelen, de már előzetesen jelezték belépési szándékukat, ezért alapító tagnak számítanak:
Gyalai Anna Zsófia (Nellas)
Szirányi Barbara (Aeglos)

Még a megalakulás előtt jeleztem belépési szándékomat bár a TK-n sajnos nem tudtam megjelenni, aztán később itt a topikban is (említve a távolság okozta problémámat), és most szeretnék érdeklődni, hogy szerepel e a nevem a HNE tagjai között?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #262020 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: HNE
Figyelem!

Szeretném megkérni a csoport vezetőjét, juttassa el nekem mailben ( ulmo@tolkien.hu ) a csoporttagok listáját a következő adatokkal: valódi név, nicknév, MTT-tag-e (akár aktív, akár felfüggesztett). A tolkien.hu-s mailcímek elkészítéséhez van szükség az adatokra. Köszönöm.

Szolgálati közlemény vége.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #258027 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: HNE
Üdv!

Csak jelzem, hogy amennyiben ancalimon bokros elnöki teendői közepette nem érne rá, esetleg (ha a tagság is beleegyezik) átvenném a csoport koordinátori szerepét (lehetőleg júliustól)

(és valaki mondja el, légyszi, hogy ez pontosan mivel jár...)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #257892 Írta: Aranill
Aranill válaszolt a következő témában: HNE
Szomorúan látom, hogy május 12-i emilem nem ért célba, ebben jeleztem csatlakozási szándékomat, mert az első találkozón nem tudtam résztvenni. :cry: ha már az irgumnál tartunk.
Így ezúton jelentkezem.

Mensch werden ist eine Kunst.

06 20 99 29 525

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #257691 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: HNE
Namarie jegyzetei alapján kicsit pontosítottam az alapító okiratot.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #257282 Írta: Well-of-Souls
Well-of-Souls válaszolt a következő témában: HNE

Felagund írta: Még mindig utáljuk az álszerénységet, a tiedet meg főleg... :P

Hát az ember már udvarias se lehet? :lol: :lol: :lol:

Man in general, if reduced to himself, is too wicked to be free.
Joseph de Maistre

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #257252 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: HNE

Ankalimon írta: Szeretném bejelenteni, hogy a szombati Tolkien Klubon megalakult a Középfölde Kutatók Rendje (Heren Nolmion Endórëo - HNE), mint az MTT legújabb csoportja.

Az alapító tagok:
Benei Fédra (Namarie)
Czégé Dávid (Felagund)
Füzessy Tamás (Ankalimon)
Kaszás Péter (Brandír)
Molnár Gyula (Ery)
Reinicke Tamás (icke)
Ürmössy Zsuzsanna (Angwen)

Hümm! Az én aláírásom hova lett? Irgum-burgum!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #257072 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: HNE
Még mindig utáljuk az álszerénységet, a tiedet meg főleg... :P

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #256983 Írta: Well-of-Souls
Well-of-Souls válaszolt a következő témában: HNE
Kérdés. Új vagyok, hasznom erősen vitatható - ennek ellenére szombat óta arra a konklúzióra jutottam, h szívesen jelentkeznék, ha lehet (és ha láttok számomra vmi helyet/tennivalót a csoportban) :)
Köszönöm:
Well

Man in general, if reduced to himself, is too wicked to be free.
Joseph de Maistre

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #256969 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: HNE

Felagund írta: Eljössz, amikor tudsz, "virtuális" feladat is van elég ;)

Ok, Köszi :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.584 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére