Tolkien Levelező Verseny

Több
17 éve 3 hónapja #314968 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Igen, Réz Ádám és Göncz Árpád kétféleképpen fordították ezt a nevet a két különböző helyen, ez okozott kavarást.

De igazságtalan lenne ilyen módon segíteni itt a fórumon, mert nem minden pályázó fórumozik. Inkább az elbírálásánál legyetek elnézőek e kérdésnél! :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #314967 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny

Sil írta: Kicsit érdekes úgy kiírni ennek a korosztálynak feladatot, hogy egy amúgy is nehéz kérdést teljesen az angol verzióra alapoztok, szvsz... Még nekem is úgy kellett utánanéznem... :roll:

Sil, szerintem nem kell feltétlenül a családfára hagyatkozni, legalábbis ilyen nincs a feladatban, ergo lehet akár máshol is. Mindegy, lehet, hogy ezt nem itt kellene megvitatnunk. :P

Lauril:Mindenesetre ha nem találjátok meg, talán még nem nagy gond, csupán 1 pont veszteség, ha a többivel nincs gond, akkor még belefér. ;)

(Viszont legközelebb, kedves feladatgyártók, tessék ügyelni... :roll: )

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #314966 Írta: Newra
Newra válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny

Lauril írta: Sziasztok! Lenne egy kérdésünk. Első kategória, 4dik feladat, ki-kinek a rokona. És van egy olyan: Andi - Samu. Biztos h van ilyen nevű (hobbit), h Andi? 8O
Csak mert mindent végig néztünk, nem csak mi, a csapatunk, de sokan mások, barátok is, és sehol nem találtuk, de még csak nem is nagyon ismerős. De már csak ez hiányik a feladatlapunkból. Már nem tudunk másra gondolni, csak h esetleg rosszul lett beirva... :?


Nem lett rosszul leírva. :? És kérek Mindenkit, hogy az ilyen jellegű kérdésekkel a megadott e-mail címre írjanak. (kincsokukactolkien.hu)

Van mi arany, bár nem fénylik...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja - 17 éve 3 hónapja #314965 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny

Nessa írta:

Lauril írta: Sziasztok! Lenne egy kérdésünk. Első kategória, 4dik feladat, ki-kinek a rokona. És van egy olyan: Andi - Samu. Biztos h van ilyen nevű (hobbit), h Andi? 8O
Csak mert mindent végig néztünk, nem csak mi, a csapatunk, de sokan mások, barátok is, és sehol nem találtuk, de még csak nem is nagyon ismerős. De már csak ez hiányik a feladatlapunkból. Már nem tudunk másra gondolni, csak h esetleg rosszul lett beirva... :?

Nem elírás. Én úgy tudom, van ilyen nevezetű, és a könyvben is szerepel. Persze lehet, hogy tévedek...

Van ilyen, csak épp a könyvben a magyar verzióban azon a helyen, ahol eredetileg említik, kimaradt a neve a fordításból, és hátul a családfáknál meg tök máshogy hívják magyarul. Kicsit érdekes úgy kiírni ennek a korosztálynak feladatot, hogy egy amúgy is nehéz kérdést teljesen az angol verzióra alapoztok, szvsz... Még nekem is úgy kellett utánanéznem... :roll:

Szerk: hopp, megvan, összesen kétszer említik a könyvben + a családfáknál, ebből a magyarban csak az első helyen szerepel Andiként, a másodiknál kimaradt a neve, a családfáknál más a neve.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #314964 Írta: Nessa
Nessa válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny

Lauril írta: Sziasztok! Lenne egy kérdésünk. Első kategória, 4dik feladat, ki-kinek a rokona. És van egy olyan: Andi - Samu. Biztos h van ilyen nevű (hobbit), h Andi? 8O
Csak mert mindent végig néztünk, nem csak mi, a csapatunk, de sokan mások, barátok is, és sehol nem találtuk, de még csak nem is nagyon ismerős. De már csak ez hiányik a feladatlapunkból. Már nem tudunk másra gondolni, csak h esetleg rosszul lett beirva... :?

Nem elírás. Én úgy tudom, van ilyen nevezetű, és a könyvben is szerepel. Persze lehet, hogy tévedek...

*csak az RG semmi más...*
"Most velem nevetsz, vagy rajtam?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #314963 Írta: Lauril
Lauril válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Sziasztok! Lenne egy kérdésünk. Első kategória, 4dik feladat, ki-kinek a rokona. És van egy olyan: Andi - Samu. Biztos h van ilyen nevű (hobbit), h Andi? 8O
Csak mert mindent végig néztünk, nem csak mi, a csapatunk, de sokan mások, barátok is, és sehol nem találtuk, de még csak nem is nagyon ismerős. De már csak ez hiányik a feladatlapunkból. Már nem tudunk másra gondolni, csak h esetleg rosszul lett beirva... :?

www.vivalamusica.hu
A 'Viva la Musica' csoport hivatalos honlapja, mert "az élethez dal kell".

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #314756 Írta: Panni
Panni válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Nem akarok belevauzni, de ahoy elnézem, mindenki sürgőssen látogasson közösblogot... :roll:

"Amikor táncolsz, nem az a célod, hogy egy bizonyos pontra megérkezz a táncparketten, hanem hogy minden lépést élvezz, míg odaérsz." (Wayne Dyer)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #314136 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Öööö még mindig nem jött postánk :oops: Kezdek aggódni :D

[privi ment - TG :) ]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #313721 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny

$Cunnir$ írta: Nah, megérkezett hozzátok? :?:

Illúzióromboló leszek, de szerintem inkáb írj neki privit, ez nem teljesen a megfelelő topik... ;)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #313720 Írta: $Cunnir$
$Cunnir$ válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Nah, megérkezett hozzátok? :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #313560 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny

Kincső (Thilanna) írta:

cortez71 írta: Öh, mi még nem kaptuk meg... Pedig még január 9-én el kellett hogy menjen a nevezésünk :oops:


a kisbérieké (meg még öt csapaté) már január 4-én a kezemben volt
azt az adagot szombaton adtam fel, ezért érkezett meg hétfőn hozzájuk

a többieknek csak kedden adtuk fel, mert hétfőn jutott el hozzám amit Ery pénteken szedett ki a pf-ből. szerintem holnap talán már meg is kapjátok. :wink:

Ja okés akkor nem parázok :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #313544 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny

cortez71 írta: Öh, mi még nem kaptuk meg... Pedig még január 9-én el kellett hogy menjen a nevezésünk :oops:


a kisbérieké (meg még öt csapaté) már január 4-én a kezemben volt
azt az adagot szombaton adtam fel, ezért érkezett meg hétfőn hozzájuk

a többieknek csak kedden adtuk fel, mert hétfőn jutott el hozzám amit Ery pénteken szedett ki a pf-ből. szerintem holnap talán már meg is kapjátok. :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #313534 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Öh, mi még nem kaptuk meg... Pedig még január 9-én el kellett hogy menjen a nevezésünk :oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #313317 Írta: $Cunnir$
$Cunnir$ válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Köszi!! :D :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #313299 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny

$Cunnir$ írta: Kisbérre megérkezett!!! :D :D :D :D


Sok sikert hozzá! :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #313271 Írta: $Cunnir$
$Cunnir$ válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Kisbérre megérkezett!!! :D :D :D :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #313143 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny

Kincső (Thilanna) írta: majd ha már nem kell csekket küldeni, szétosztjuk a borítékolást+postázást, oké? :twisted: :)

Szóval munkára fel, akinek van ideje, álljon neki a köv forduló feladatainak! :twisted: :wink:


Oké és már rajta vagyok! :wink: Még ma feltolom őket a blogra.

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #313135 Írta: Panni
Panni válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny

Kincső (Thilanna) írta:
Szóval munkára fel, akinek van ideje, álljon neki a köv forduló feladatainak! :twisted: :wink:


Jövő héten síszünetem van, a négyes kategória várhatóan meglesz :P

"Amikor táncolsz, nem az a célod, hogy egy bizonyos pontra megérkezz a táncparketten, hanem hogy minden lépést élvezz, míg odaérsz." (Wayne Dyer)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #313127 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
No. Első 6+1, akikről nálam volt a levél, kiküldve, ma kaptam még sokat, akiknek holnap küldöm. (nem írom ide mennyit, mert a versenyzők ne lássák :twisted: akit érdekel, privi. :wink: )
Nemtom miért, de a webmaster-es címre irkál pár ember a kincso@tolkien.hu helyett, ami benne van a kiírásban elvileg... de szerencsére továbbították nekem.
Tanulság egyébként, h. sokkal nagyobb reklám kell legközelebb, mert van rá igény, ma is olyan mailt kaptam, h. elfogadunk-e még jelentkezést mert ma jutott el hozzájuk a kiírás.
És nagyon sok a vidéki (90% becslésem szerint), ami jó :)
Viszont nekem soook levelet kell postázni :D majd ha már nem kell csekket küldeni, szétosztjuk a borítékolást+postázást, oké? :twisted: :)

Szóval munkára fel, akinek van ideje, álljon neki a köv forduló feladatainak! :twisted: :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #312440 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny

Ben írta: Gyerekek, nagyon elcsúszott jelentkezést elfogadunk? Lenne egy, legközelebb csak hétfőn tudják feladni. :roll: Az ok, hogy a csapattagok lebetegedtek a héten. Legyünk elnézőek ez esetben? :P :) Szerintem elég "büntetés" az, hogy később kapnak feladatsort. :D


Legyünk. :wink:
Ery: privi ment.

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #312434 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Gyerekek, nagyon elcsúszott jelentkezést elfogadunk? Lenne egy, legközelebb csak hétfőn tudják feladni. :roll: Az ok, hogy a csapattagok lebetegedtek a héten. Legyünk elnézőek ez esetben? :P :) Szerintem elég "büntetés" az, hogy később kapnak feladatsort. :D

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #312404 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Voltam postán, van egy szép kis paksaméta :)

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #312401 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny

Hattori Hanzo írta: Ehh, félrecímeztem a levelet. 1701 helyett véletlenül 1071-et írtam irányítószámnak :oops:
Ha ma feladom jól, még elfogadjátok?


Igen
de nyilván csak akkor tudjuk küldeni a feladatsort, ha megjön a nevezés :(

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #312398 Írta: Hattori Hanzo
Hattori Hanzo válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Ehh, félrecímeztem a levelet. 1701 helyett véletlenül 1071-et írtam irányítószámnak :oops:
Ha ma feladom jól, még elfogadjátok?

<a href=http://www.informatikaerettsegi.hu>informatika érettségi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #312396 Írta: Panni
Panni válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny

Kincső (Thilanna) írta:

Panni írta:

Ery írta: Ha kell holnap meg tudom nézni a postát...

Hálásak lennénk érte! Köszönjük! :)


Panni, ne kavarj, már beszéltem Eryvel. Mivel úgysem jutnának el hozzám a levelek, ezért maradt a hétfő.


Nem szóltam... :oops:

[size=9:1uxq262l]én csak a fórumot látom, de azt nem tudom, hogy kivel mit beszéltek, ezentúl befogom a csőröm :oops: [/size]

"Amikor táncolsz, nem az a célod, hogy egy bizonyos pontra megérkezz a táncparketten, hanem hogy minden lépést élvezz, míg odaérsz." (Wayne Dyer)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #312383 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #312352 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny

Panni írta:

Ery írta: Ha kell holnap meg tudom nézni a postát...

Hálásak lennénk érte! Köszönjük! :)


Panni, ne kavarj, már beszéltem Eryvel. Mivel úgysem jutnának el hozzám a levelek, ezért maradt a hétfő.

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #312338 Írta: Panni
Panni válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny

Ery írta: Ha kell holnap meg tudom nézni a postát...

Hálásak lennénk érte! Köszönjük! :)

"Amikor táncolsz, nem az a célod, hogy egy bizonyos pontra megérkezz a táncparketten, hanem hogy minden lépést élvezz, míg odaérsz." (Wayne Dyer)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #312316 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Ha kell holnap meg tudom nézni a postát...

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #312312 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Legközelebb hétfőn lesz kiürítve a fiók, akinek eddig megérkezett, annak holnap kiküldjük, a többiekét a jövő héten, amint megérkezik a jelentkezés. Eddig hat nevezésről van tudomásom, de valószínű, azóta érkezett még néhány.

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.587 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére