Tolkien Levelező Verseny

Több
17 éve 5 hónapja #303241 Írta: Panni
Panni válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
KF plakátot nem láttam :oops: még... de már csak idő kérdése. Este színházba megyek, most összekapom magam, akkor megpróbálom megcsinálni, csak szintén időhiánnyal küszködök...

"Amikor táncolsz, nem az a célod, hogy egy bizonyos pontra megérkezz a táncparketten, hanem hogy minden lépést élvezz, míg odaérsz." (Wayne Dyer)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #303239 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Én sztem tudok nyomtatni egy adagot, ha van miből.
Sorry permásodperc nincs erre időm-energiám (...[size=9:3bxeizmr]és MTTs (sürgős) dolgokkal foglalkozom :P )[/size], szal várom a további szövegjavaslatokat (talán este lesz időm még...). Annyi, h. tájékozódásnak inkább egy mailcím legyen megadva, mint a tolkien.hu főoldal (akár az enyém: kincso@tolkien.hu ).
Különben a KF-plakát szövege is jobban hasonlít a Panni-féle verzióhoz, azzal nekem nincs bajom, de mindegy. :)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #303237 Írta: Panni
Panni válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
A lényeg a reklám, hogy lesz ilyen, és érdeklődjenek az emberek! Valaki tud ötletet adni a terjesztgetésre? Nyomtatni sajnos nem tudok (mert ugye miért is működne a nyomtató ha éppen kell), be tudná valaki vállalni?

"Amikor táncolsz, nem az a célod, hogy egy bizonyos pontra megérkezz a táncparketten, hanem hogy minden lépést élvezz, míg odaérsz." (Wayne Dyer)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #303233 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Ben: ha nem is bulvárosra, de blikfangosra kéne megcsinálni, ebben a tekintetben Panni verziója jobban tetszik...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #303184 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Egy szedett-vedett koncepció by me. Vannak benne pontatlanságok, elismerem, lehet kritizálni. 8) :) (Igen, mondhatni, sokat átvettem Panniéból, de nem is mondtam, hogy rossz az egész. Csak póbálok vmiféle egységet összehozni, ha lehet... :) )

Kedves Barátunk!

A tél beköszöntével levelező verseny indítunk. Ha érdekel Középfölde mitológiája (már vannak tapasztalataid, vagy most csöppentél bele), és szeretnéd elmélyíteni ismereteidet e témában, jelentkezz! Megteheted egyénileg, vagy csoportosan is - a részletekről hamarosan a www.tolkien.hu weboldalon tájékozódhatsz.

Üdvözlettel:
A szervezők


Várom az ötleteket, módosításokat, stb. :)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #303142 Írta: Panni
Panni válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Nem vagy illúzió romboló ;) szerintem is van még mit javítani rajta, bőven, de jobb nekem sem jutott eszembe eddig... :?

"Amikor táncolsz, nem az a célod, hogy egy bizonyos pontra megérkezz a táncparketten, hanem hogy minden lépést élvezz, míg odaérsz." (Wayne Dyer)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #303141 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Hát, nem tudom... Ahogy már Kincsőnek is említettem nemrég (bár akkor még a rendes felhívásról volt szó, nem szórólapról), szerintem ne legyen ennyire "bulváros". Még ha szórólap, akkor sem, nyersnek nem nevezném, színesíteni (értsd: hangulatfestő dologk, pl. a "tél közeledte" az tetszik) másképp is lehet. Igen, most illenők, ha előállnék én egy másik javaslattal, de ez az, ami most nem fog menni. :roll: (Agyalni agyalok rajta...)

Igen, tisztában vagyok vele, hogy illúzióromboló és destruktív vagyok. :) Lehet leszavazni. :D

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #303139 Írta: Panni
Panni válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Megint rá kellett jönnöm, hogy az ilyen szórólap írás nem az én műfajom . :? :roll: begépelem mire jutottam, aztán várom a belekötéseket, átírásokat, javaslatokat, hogy holnapra tudjam javítani, és akkor elvileg meg is formázhatom... (egyébként a szombati programomat lerövidíti egy próba szóbeli, így van esélyem szombat estétől kimenni Tatára...)


Kedves barátunk!
A közelgő téllel hamarosan kezdetét veszi egy sokszínű, játékos vetélkedő, melynek Te is részese lehetsz!

Kívülről fújod Tolkien műveit és szeretnéd kipróbálni magad? Láttad A Gyűrűk Ura filmeket, de szeretnél többet megtudni A Gyűrű történetéről? Netán olvastál könyveket Középfölde történelméről, de szeretnél jobban lemerülni ebben a varázslatos világban? Köztünk a helyed!

A feladatok megoldásához egyaránt szükséged lesz a tündék bölcs elméjére, kószák elszántságára, törpök kincsestérképeire, s a hobbitok kíváncsiságára, no és persze gyors észjárásra!

Ha úgy érzed mindez megvan benned, kísérd figyelemmel a www.tolkien.hu webcímet! Kíváncsiságod és kitartásod első jutalma a vetélkedő részletes ismertetője lesz!


"Amikor táncolsz, nem az a célod, hogy egy bizonyos pontra megérkezz a táncparketten, hanem hogy minden lépést élvezz, míg odaérsz." (Wayne Dyer)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #303096 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny

Aredhel Tulcakelume írta: Sziasztok!
Ha szükség lenne még egy emberkére, akkor énis itt vok, ugyan félig internet és teljesen msn nélkül, de lelkesen. :roll:
Szerintem tudok vállalni javítást, meg pontozást, ha kapok szempontokat hozzá.
A feladatokhoz annyi,hogy szerintem érdemes lenne nem csak kreatív fogalmazósakat hanem egyszerűbb, gyorsabban megírhatókat is, pl. kereszrejtvény-szerűeket. Szerintem.. :roll:


Persze hogy szükség van Rád :wink: Mindenkire, aki csak két szalmaszálat hajlandó keresztbetenni az ügyért! :D
Persze, mindenféle feladatok kellenek, a rejtvény fel is merült a megbeszélésen is, csak kifelejtettem; csak azért kellenek hosszabbak is, mert mégis levelező verseny, nem jó ha 2 óra alatt megoldható az egész :P

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #303093 Írta: Aredhel Tulcakelume
Aredhel Tulcakelume válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Sziasztok!
Ha szükség lenne még egy emberkére, akkor énis itt vok, ugyan félig internet és teljesen msn nélkül, de lelkesen. :roll:
Szerintem tudok vállalni javítást, meg pontozást, ha kapok szempontokat hozzá.
A feladatokhoz annyi,hogy szerintem érdemes lenne nem csak kreatív fogalmazósakat hanem egyszerűbb, gyorsabban megírhatókat is, pl. kereszrejtvény-szerűeket. Szerintem.. :roll:

"..and i find it kind of funy, i find it kind of sad, the dreams in wich i'm dying are the best i ever had.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #303091 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Lehet róla szó.

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #303090 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Én is egy általános figyelemfelkeltő dologra gondoltam. Teszem azt szórólap formájában (spontán ötlet). :P

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #303089 Írta: Panni
Panni válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Nem tudom kinek mennyi ideje volt (gondolom nem sok), de az az érzésem, hogy Tatára nem lesz részletes felhívás, viszont egy általános figyelemfelkeltés szerintem még beleférne, hogy készülőben van egy ilyen verseny. Amennyiben nincs ellenvetés, holnapig én megpróbálok összeírni egy ilyen felhívást, viszont én Tatára nem tudok menni. A népszerűsítést meg tudná valaki oldani, vagy nincs értelme "kapkodni"?

"Amikor táncolsz, nem az a célod, hogy egy bizonyos pontra megérkezz a táncparketten, hanem hogy minden lépést élvezz, míg odaérsz." (Wayne Dyer)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #302984 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Szervusztok!

Az nagyon jó lenne, ha Tatán ki tudnám doboltatni a felhívásotokat!

Ádám

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #302983 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Üdv!

Akkor itt is szólnék, hogy szívesen részt vennék a szervezésben. Vidéki vagyok de időm úgy ahogy van, mert csak hétfőn, kedden vagyok suliban, a többi napon meg rugalmas időbeosztásban dolgozom.

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #302978 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Szerintem Tatára már esélytelen, de ha nagyongyorsan írok sok ötletet és koncepciót, akkor beleszorítom az időmbe a költségvetésterv és a versenykiírás megkomponálását.

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #302968 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Köszönet a topikért. :)

Ami esetleg még sürgős lehet (korábbi körprivi alapján), az az, hogy Tatán esetleg már tudjunk (ill. tudjatok) jelentkezési lapokat osztani. Vagy, ha ez még korai, akkor a felhívást. Bár ebből következik, hogy addigra jó lenne fixálni a dolgokat, szóval ez így kicsit megint "brainstorming", mert az idő meg kevés, de ha nem is végső tervezettel, valami kisebb "belépővel" érdemes lenne Tatára koncentrálni (ha valóban sok diák lesz a résztvevők közt, ezt nem tudom).

A "ki mit vállal"-ügyben a kapacitásom egyelőre csak a feladatok kitalálásáig terjed(ne), illetve, ha van kisebb dolog, amit mint vidéki, és mint időhiányos szerintetek be tudnék vállalni, nagyon szívesen. :) Például, ha úgy adódik, válaszolok a beérkező e-mailekre, vagy ilyesmi.

Azt hiszem, egyelőre ennyi.

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #302953 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Halihó!

Köszönjük Ulmo a topicot, meg a vezetőségnek az engedélyt! :)

Tegnapi napon Pannival, Bennel és Newrával (ill. a végén csatlakozó Dorwinionnal) próbáltunk msn-en megbeszélni, itt alább megosztom Veletek vázlatosan, nagyjából mire jutottunk. [size=9:31m38mnd](Érdemben ugyan nem sokra, tekintve a tömeges msn-es kommunikáció nehézségeit*, de arról megbizonyosodtam, h. tényleg kreatív , lelkes és tennivágyó emberkékre számíthatók majd :) )[/size] Természetesen (egyelőre :twisted: ) demokrácia van, mindenki beleszólhat, ellenvethet, aki részt kíván venni a szervezésben, sőt építő javaslatokat bárkit mástól is várunk. :wink:

Fordulók száma: 6 db, december-május (decemberben a beküldési hat.id. 27-e)

Csapatok: MAX. 4 fő (kevesebb lehet), egy iskolából több csapat is versenyezhet, a tagok lehetnek különböző osztályokból.

Kategóriák:
Életkor szerint: ált.isk./középiskolások, ezen belül mindkettőben:
I. még csak a GyU-t olvasta, de vannak benne olyan kérdések, amihez forgatni kell a Hobbitot --> kedvet kap és elolvassa
II. GyU+Hobbit: akik már jelentkezéskor mindkettőt olvasták
III. GyU+Hobbit+Szil
„Bónusz”/IV.: EGYÉNI, nem csapat: még csak a filmet látta, de szeretné elolvasni a könyvet, csak még nem vágott bele ? a fordulók a GyU 1-1 könyvéről szólnak ? 6 forduló ez is

„Ütemezés”: (meghirdetett verzió: ) A szervezők a feladatsorokat az adott hó 1. napjáig postára adják. A megoldásokat az adott hó 25. napjáig kell feladni. (nem meghirdetett, saját célkitűzés: előző hó utolsó napjaiban postázni)

Pontszámról való tájékoztatás módja:
a) tájékoztatás postai levélben a két hónappal későbbi forduló (1.->3., 2->4., stb) feladatsorainak kiküldésekor;
b) interneten keresztül (a köv. hó 20. napjától?) + a netre a helyes megoldások is felkerülnek. Az összes kijavított feladatát a verseny végén kaphatja vissza (igény esetén).


Mit kell tennünk:
:arrow: a fenti paramétereket (fordulók száma, gyakorisága; kategóriák; csapatok; fordulók időbeli ütemezése; javítás-pontozás) eldönteni, lefixálni;
:arrow: minél több FELADATTÍPUST összeszedni (legyenek-e állandó feladattípusok? milyen egyszeri feladatok legyenek?) Idézném az eddigi ötleteimet az agyvihar beindításához:

[size=9:31m38mnd]Feladattípusok: utánajárós-olvasós + kreatív feladatok
(pl. „gyűjts idézeteket amik kapcsolódnak ehhez és ehhez”, „hobbit vagy, és kutatod a családfádat. készítsd el a Megye térképet az összes ott lakó rokonod nevének feltüntetésével!” „gondori katona vagy. írj egy jelentést az ithiliai hadmozdulatokról”; írhatunk nekik „titkosírásos” levelet tengwarral vagy rúnákkal, amit meg kell fejteniük; III. kategóriának: „gyűjtsd össze x valának minél több nevét” ; vagy: „írd meg, hogyan mesélhette Pippin a gyerekeinek a Fangorn-beli kalandjait”, estébé estébé, ötleteket várok mindenkitől D). Sok-sok feladat, nem kötelező mindet megcsinálniuk – amire jut idejük-energiájuk, de persze aki nyerni akar… [/size]

:arrow: ki-mit-vállal beosztása
:arrow: költségek összszedése --> nevezési díj megállapítása; vezetőségnek benyújtandó költségvetésterv
:arrow: versenykiírás megszövegezése, azok eljuttatása az iskolákba, stb
Most így hirtelen ennyi jut eszembe, ami sürgős. :)
Mindenféle ötletet, elképzelést, kommentárt várok :wink:

Kincső

[size=9:31m38mnd]u.i. remélem evidens, de azért elmondom: törekedjünk arra, h. átlátható legyen a topic, kerüljük a szétcsetelést-OFFolást, mert nem szeretném, ha szükség lenne arra, h. véreskezű topicgazdi legyek... :wink: [/size]

[size=9:31m38mnd]* Ezért, továbbá az időpontegyeztetés nehézségei miatt jutottam arra, h. sürgősen szükségünk van egy topicra, így hatékonyabb és egyszerűbb a megbeszélés. :wink: [/size]

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #302928 Írta: Panni
Panni válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
El tudná valaki küldeni nekem priviben, hogy tegnap este még mire jutottatok?

"Amikor táncolsz, nem az a célod, hogy egy bizonyos pontra megérkezz a táncparketten, hanem hogy minden lépést élvezz, míg odaérsz." (Wayne Dyer)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #302919 Írta: Ulmo
Tolkien Levelező Verseny téma létrehozva Ulmo által
Tolkien Levelező Verseny

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.562 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére