Tolkien Levelező Verseny

Több
17 éve 4 hónapja #304174 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Hmhm. Akkor most feltennék egy kérdést, ami egy ideje bennem van már, csak nem akartam feltenni, félek, hogy lelohasztaná mindenki kedvét, de (tekintve, hogy Kincsőnek sincs ideje még egy hétig, és voltaképpen olyan sok nekem se (lesz), minthogy nyelvvizsga) :
Mi lenne, ha januárban indítanánk útjára a dolgot? :roll: Több időnk lenne a reklámozásra is, és a felkészülésre is, ami azért nem éppen nagy hátrány, valljuk be... (mondjuk a szórólapon tél eleje volt megadva, na bumm...)

Elnézést, ha nagyon destruktív az ötlet (csak félek, hogy így nem leszünk készen, és a _jó_ reklámozásra sem elég az idő), lehet moderálni, kövezni, elevenen megnyúzni, máglyán megégetni, kerékbe törni, meg minden, csak felmerült... :roll: :oops: (ofcourse akkor januártól júniusig tartana)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #304161 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Halihó :)

Dolgunk megkönnyítése érdekében én úgy képzeltem el, h. az általános és középiskolás kategória nem külön feladatokat kapna, hanem csak külön értékelnénk. Elvégre minden feladat játékosabb, és ha pölö fogalmazást/"fanficet" kell írni, ott is lehet ugyanaz a téma, csak persze mást vársz egy 12évestől mint egy 16évestől.

A hirdetés szövegébe kéretik belekötni, mert amit én összedobtam az se az igazi. :P

Tőlem sajnos szerdáig semmiképp, de inkább nov.14-ig nem számíthattok nagyon nagy aktivitásra, mert el vagyok havazva. :( De azért követem az eseményeket és amennyit tudok, teszek. :P
Költségvetés: blogra írjátok be, szerintetek milyen költségek merülhetnek fel. Ha vki utána tudna nézni a postai áraknak, vagy minél olcsóbb fénymásolási lehetőséget szerezni (legjobb lenne, ha mi álljuk a papírt, esetleg kifizetjük a tonert, de vki MTTs a munkahelyén vagy szülei munkahelyén rendszeresen tudna nagytételben fénymásolni, mert még így is olcsóbb mint másoltatni), az nagyon zsiribiri lenne. Nov. 14. után egyik első dolgom lesz ezt összerakni. :wink:

Aki ilyesmiben nem érzi aktívnak magát, kezdje el gyártani a decemberi feladatokat. :P Ha esetleg vkinek van sok ideje, a filmes kathoz legjobb lenne elolvasni az I. kötet I. könyvét, és azzal kapcs feladatokat kitalálni (elvégre az egy "játékos olvasónapló"nak is felfogható). Meg be kéne írni a filmes topicok vmelyikébe, h. nincs-e egy lelkes ember, aki tudna nekünk kérdéseket, feladatokat összeállítani, amik a filmre vonatkoznak. De a forduló nagyrésze a könyvhöz kapcsolódjék.
Szerintem fölösleges görcsölnünk, h. legyen ismétlődő feladattípus, ahogy jön :P ha vmelyik feladat jónak bizonyul, úgyis "típusfeladat" lesz belőle. :)
Ja és kéne kicsit "kampányolni" az ügyünket fórumon belül, Beszélgetősbe, ide-oda berakni, h. van-e vkinek feladatötlete, akár csak egyszeri, és ha igen küldje el a kincso@tolkien.hu -ra (egyelőre használjuk nyugodtan ezt, másra úgyse használom :P ).
[size=9:3uhrplco]
Bocsánat a feladatosztogatásért, én is nekilátok ezeknek, amint lesz időm :oops: De úgy látom itt sok lelkes és idővel jobban ellátott emberke van, gondoltam iránymutatok kicsit.[/size]

Nevezési határidő annyiban lehet nov.30., hogy aki csak akkor jelentkezik, magára vessen, ha nem dec.5-én, hanem 10-én kapja meg a feladatokat, és kevesebb ideje van.

Nyah remélem nem hagytam ki semmit. :roll:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #304146 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny

Gandalf írta: A határidőt szerintem toljátok el november legvégére, hogy legyen bőven idejük!

Igen ám, de ha december elején kezdeni akarunk? :roll: (akkor visszaírom az elejét :P )

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #304145 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny

Ben Kenobi írta: Filmes kategóriához odaírom, hogy egyéni, meg a hirdetés elejéről is kiszedem. Gondolkoztam, h ismételve lesz így, de aztán hagytam. :P

Nem baj, ha kétszer leírtok valamit, hasznos lehet.

A határidőt szerintem toljátok el november legvégére, hogy legyen bőven idejük!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #304143 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Na akkor először is, ahogy Kincső mondta, semmi bocsánatkérés a hozzászólás végén. :) (Mert úgyse kapsz. :twisted: )

Newra, bocsi, félreérthető az a "november X". :roll: Az nem november 10-e akar lenni, a határidőt tudtommal még nem fixáltuk le, úgyhogy csak odaírtam, hogy "X", aztán majd írok oda valami számot, mittudomén, teszem azt 20-a, vagy vmi. A november maradhat kiírva, szvsz...

Filmes kategóriához odaírom, hogy egyéni, meg a hirdetés elejéről is kiszedem. Gondolkoztam, h ismételve lesz így, de aztán hagytam. :P Az "n" betű szerintem maradhatna, de nem tudom... többiek? :look:

Ezt a csoportos dolgot tudtommal úgy beszéltük meg, hogy vsz nem nagyon fog alsós jelentkezni, inkább felsőből, ha mégis, akkor csatlakozik a felsősökhöz. :) Bár ez még valóban nem fix... De nem hiszem, hogy harmadikosok közül olyan sokan olvasták volna... :roll:

Kérdőívet szerintem ugyanolyat kapnak, ha elolvasták a kritériumként megszabott dolgokat, akkor megoldhatóak lesznek szerintem, elvégre nem kell teszem azt bonyolult következtetéseket levonniuk a dolgokból, legalábbis nem ugyanaz, mintha azt kérnénk tőlük, hogy írják le a szerzetesség szerepét a nyugati kereszténység kialakulásában. :D :D

:arrow: mindkét javított verzió

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #304140 Írta: Newra
Newra válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Lenne egy-két észrevételem, javaslatom.
:arrow: A jelentkézési lap:
A "filmek" kategóriánál szvsz fel kéne tűntetni, hogy egyéni kategória. (Hátha akad olyan elvetemült, aki nem látta a kiírást és úgy akar jelentkezni :twisted: )
november X--> A hónapot szokták római számmal jelölni a napot arab számmal. Szóval szerintem 2006 november 10. vagy 2006.X.10. Ez elég rövid határidő, nem?
Iskola címe--> Lehet, hogy evidens, de nem azt kéne, hogy: Iskola neve, címe?
:arrow: A plakát:
Az elején és a tudnivalóknál is le van írva, hogy decemberől májusig tart. Szerintem ez felesleges kétszer, az elején el lehetne hagyni, így is elég információt közlünk egyszerre.
Alkoss társaiddal egy maximum négyfős csapatot, és jelentkezzetek az alábbi kategóriák valamelyikében:-->Szerintem oda nem kell 'n' betű.

Elgondolkodtam valamin. Ha például osztályonként jelentkeznek a gyerekek és jelentkezik egy 3. osztályos és egy 8. osztályos csapat, akkor a 3-osok eleve hátránnyal indulnak, nem? Mert a különbség a középiskolában már nem annyira szembetűnő, de azért ált. iskolában? Vagy beszéltünk olyanról, hogy hányadiktól indulhatnak?
A középiskolásoknak és az általános iskolásoknak ugyan olyan kérdőívet szánunk?

Bocsi, hogy belevau :oops:

Van mi arany, bár nem fénylik...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #304130 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Ebben az e-mailben igazad van. :D Én úgy gondoltam, valamelyik diákét, vagy ilyesmi.

Javítva.

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #304128 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Véleményezés:
Az iskola neve és címe mellé egyértelműsíteni kellene, hogy az iskola email címére vagyunk kíváncsiak, vagy pedig az összekötő tanár emaijével is megelégszünk. Vagy valami.
A kategóriákhoz csak annyit, hogy meg kellene ezt a filmes kategorit gondolni... Én ha megfeszülök sem tudok 6 eltérő feladattípust összeszedni a témában. ( persze, ha olyanokban gondolkodunk, mint pl.3D animáció részletes ismertetése... :twisted: )
Az ált.isk/ közép. kérdés maradhat, így rögtön végezhetünk egy kis felmérést, hogy melyik korcsoportban rúlz Tolkien leginkább. :D

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #304124 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Jelentkezési lap (az eddig elhangzottak alapján):

jelentkezes_concept.doc

Ha valamit kihagytam, szóljatok.

Nem tudom, pl. olyan fontos-e, hogy általános, vagy középiskolás diákokról van-e szó, ha nem kell, majd kiszedem. De az érdeklődés megoszlását figyelembe véve érdekes lehet. :)


Más: Elfelejtettem az előző hozzászólásba beleírni, aki kér még közösblogra meghívót (Fela, Newra, Annis... ki még?), az küldjön privit/mailt! Akiknek pedig már vannak konkrét ötleteik (Dorwinion?;)), azok írják le őket. :P :)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #304115 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Na, átírtam a szöveget (miután tegnap este elfelejtettem... :roll: ), katt ide: tlv_plakat_revised.doc

Akkor most néhány nem túl összefüggő (azért igyekszem...) megjegyzés a lentebb összefoglaltakhoz (hű, ez de szép :D ) :

Valóban, inkább hirdetés, mint plakát. :) De szerintem iskolákba kiragasztgatva azért látható valamennyire, bár színesben tényleg jobb lenne. (Az más kérdés, hogy A/4-esnél nagyobb méretben meg nem is tudok nyomtatni. :P )

Viszont szerintem sürgősen kellene valamiféle költségvetést csinálni, hogy a nevezési díjról legyen fogalmunk. (Tudom, mindig ezzel jövök, de én ehhez nem értek. Kincső, szerintem ez Rád vár... :twisted: )

Kritikákat, szöveg-, illetve dizájnmódosításokat pedig tessék ide beírni (ha van), mert szeretném a héten kirakosgatni a suliban/könyvtárban/ahol tudom. (legjobb lenne, ha szerdán kirakhatnám, de ahhoz kedd délelőtt nyomtatni kell már)

Ha valóban december elején szeretnénk elindítani a dolgokat, akkor már nincs sok időnk! A nevezési lapot megpróbálom összeütni...

Azt viszont nem értem, miért kellene odaírniuk, hogy miért kellene rákérdezni, hogy olyavsott-e mást is (III. kategória). Mi ragaszkodjunk a három műhöz, és akkor ha valaki olvasta, tud rájuk válaszolni. Vagy direkte nehezebb kérdéseket is szeretnél? :twisted:

Csekket továbbra is támogatom, azt hogy érted, hogy "bebukunk pár levelet"? :hein: Szerintem az jó, ha az első fordulóval küldjük ki nekik, a nevezési díjat már tudni fogják, így remélem nem csinál senki olyat, hogy meglátja a befizetendő összeget, és sikítva ott is hagyja az egészet... :P

Azt hiszem, ennyi. :roll:

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #304093 Írta: Panni
Panni válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
szvsz igen, de ha nem boldogulok, majd kérek segítséget Gilgtől ( az ICs-set ő csinálta). A kérdés az, hogy akkor legyen-e, és ha igen, akkor légyszi küldjetek mail címeket ;)

"Amikor táncolsz, nem az a célod, hogy egy bizonyos pontra megérkezz a táncparketten, hanem hogy minden lépést élvezz, míg odaérsz." (Wayne Dyer)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #304028 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny

Panni írta: Most nincs időm rendesen visszaolvasni, de a mail címmel kapcsolatban... Tudom, hogy a tolkien.hu-s csoportcímek nemigazán működnek, de mi ezt az ICs-ban úgy oldottuk meg, hogy másik, nem tolkien.hu-s címet hoztunk létre, amire ha levél érkezik, át lehet irányítani az egyedi címekre.


Zshír. És ezt meg tudod csinálni nekünk? :P
Mondjuk egyáltalán kérdés, h. mindenkinek meg kell-e kapnia a versenyzők mindenféle levelét, vagy csak egy (esetleg két) felelősnek.
A saját kommunikációra meg talán jobb a blog, mert átláthatóbb.

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #304027 Írta: Panni
Panni válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Most nincs időm rendesen visszaolvasni, de a mail címmel kapcsolatban... Tudom, hogy a tolkien.hu-s csoportcímek nemigazán működnek, de mi ezt az ICs-ban úgy oldottuk meg, hogy másik, nem tolkien.hu-s címet hoztunk létre, amire ha levél érkezik, át lehet irányítani az egyedi címekre.

"Amikor táncolsz, nem az a célod, hogy egy bizonyos pontra megérkezz a táncparketten, hanem hogy minden lépést élvezz, míg odaérsz." (Wayne Dyer)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #304019 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny

Kincső (Thilanna) írta:

Ben Kanobi írta:

Kincső (Thilanna) írta:

Ben Kenobi írta: Akkor csak egy nagyon röpke megjegyzés, hogy inkább közösblog, az szerintem átláthatóbb. :P A többihez inkább majd holnap, már én sem tudok túl összefüggően gondolkodni...


Nem csináltam még több felhasználós blogot, de ha mki tudja a jelszót, és különböző színnel ír és aláírja a bejegyzését (mint anno a szürketüncblog [size=9:3ax80brs]- most nézem h. az még megvan :P [/size]), az simán működik. :wink:


Lehet több felhasználósat csinálni. ;) Megcsináljam? Csak mondjatok egy domaint... :D

Persze, majd nyilvánossá tesszük, akkor akár itt is megbeszélhetnénk :P
Tudom, h. lehet, kérdés érdemes-e, mennyire bonyi, ha 10 ember szólhat hozzá (legalább).

Jól van na, ez igaz. Mondom, hogy nem fog az agyam... :roll: Nem bonyolult dolog.

*összeszerkesztve by Topicgazdi; közösblogról infók és meghívó mailben/priviben várhatók/igényelhetők*

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #304009 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
A blog/primlista jó ötlet!

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #304007 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Plakát kontra hirdetés:
Ami most van, az igazából nem plakát, hanem hirdetés. De ezt lehet küldözgetni az iskoláknak, kis mellékszöveggel: "Tisztelt Igazgató Úr/Úrhölgy! Kérem juttassa el a versenykiírást a tanulókhoz." (Najó ennél hosszabban. :P ) A nevezési lapot pedig lehet a hátuljára írni. (ill. a szövegbe h. netről honnan tölthető le)
Ha plakátot akarunk, vmi nagyot kéne, amin sok nagybetűs figyelemfelkeltő szöveg van és kisbetűsbe a kategóriák meg mégkisebbe mindenmás. T.i. a plakátra is max. azt tudjuk ráírni, h. nevezési lapot igényelj a tanárodnál, vagy töltsd le innen és innen.
Vagy beleírni a szövegbe, h. nevezésedet a csapat és tagjainak nevével, az iskola nevével és címével és a kapcsolattartó tanár nevével és a kategóriával (de még az is kéne mondjuk a III.nál, h. mást olvasott-e...) juttassa el erre és erre a címre.
Javított feladatokra is elég egy mondat, akár lábjegyzetbe, h. a beküldött munkák csak a verseny végén igényelhetők vissza, hogy milyen formában, arról egyeztetni kell a szervezőkkel. (Bocs h. ezeket nem fogalmazom rendesen, de ahhoz most fáradt v'ok :roll: )

Feladattípusok rúlz. Elsőben lehet kevesebb feladat, de ezt fölösleges megfogalmazni és az orrukra kötni :P
Feladatok megbeszélése: típusokat, általánosságokat lehet itt, mert ha vki véletlenül olvassa, abból se tud meg érdemlegeset... konkrét feladatokat mailben kéne. Csináljunk egy primlistát vagy egy közösblogot? :P

Ja, ofkórz, az alább/fölébb leírt meglátások is egyelőre magánvélemény, további kritikára vár, sőt. (Majd szólok, ha végleges ítélethozatal lesz ami ellen nincs apelláta :twisted: :D ) Megfogalmazásban "külső" lektorok sztem is nyugodtan jöhetnek. :) És sürgősen szokjunk le arról, h. bocsánatot kérünk a véleményünkért, vagy egy kezdetlegesebb verzióért, amihez javításokat javasolnak mások. :wink: (Hiszen senki sem tudja kapásból tökéletesre írni (aki mégis az tegye meg sürgősen :twisted: ), és egy kiindulási alap is nagyon hasznos. :wink: )

Kérem mielőtt hozzászólnátok figyelmesen visszaolvasni az utóbbi egy oldalt. :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja - 17 éve 4 hónapja #304005 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Mentségemre legyen szólva, hogy kb. ugyanilyen időpontban írogattam a szöveget, és nem ellenőriztem utána kellőképpen. :roll: Az az "úgy" valóban nem kell bele (fogalmam sincs, hogy került oda...), a "fejezet"-en pedig én is könyvet értettem, csak mást írtam... mea culpa. :oops:

Viszont a változtatásokkal egyetértek, ha másnak nincs kifogása ellene, akkor átírom. :look:

Csekk nekem logikusnak tűnik, de ahogy jobb. Mailcím végülis lehet vmi más is, ha tolkien.hu-st nem tudunk gyártani, akkor legyen más, sztem annyiban nem mindegy, hogy nem a személyes levelek közé keverednek a "hivatalos", versenyes dolgok. Konaktos tanár, iskolai cím jó ötlet.

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #304004 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Na visszaolvastam :D

Plakát:
- zshír a dizájn :) (persze még változhat is, de nekem tecc)
- félig van már vezetőségi engedélyünk, hiszen topicot kaptunk, ill. szinte minden MTT tag tud rólunk és arról, h. hivatalos MTTs programnak szeretnénk számítani, és még nem tiltakoztak :P
- a tolkienhu-s mailcímekkel az a gond, h. a csoportos címek nem működnek, ha meg csak egy személy láthatja (mondjuk ismerhetik többen a jelszót, de abból kavar lesz h. ki nézte meg...), akkor mindegy sztem, h. az enyém vagy egy új. de ezt technikailag kell megkérdeznünk.
- postai út: ofcourse, mire való a postafiók :wink: [size=9:2nplwm90](arra kell vigyázni, h. lehet h. új lesz)[/size] sőt, elsősorban postai nevezésre gondoltam, mert aki csak mailt küld kevésbé gondolja komolyan, arra meg tán ne pazaroljuk a kezdő levelet... hmmm ez a csekk dolog jó kérdés, megadhatjuk a nevlapon a számlaszámot, h. utalják át és csak akkor érvényes a nevezés, de ez nem túl szép dolog, vagy az első levélben (de abban már kéne az első forduló is) küldjük a csekket, és kockáztatjuk h. néhány levelet bebukunk.
- szövegkritikák, csak így hirtelen fél11kor kiötlött alternatívákkal:

Ha olvastátok a könyvet, és szeretnétek elmélyedni Középfölde történelmében, jelentkezzetek ebbe a kategóriába! De vigyázzatok, nehogy fennakadjatok Gollam ravasz kérdésein!

helyett

Ha még csak A Gyűrűk Urát(/ezt a könyvet) olvastátok Tolkientől, de szeretnétek elmélyedni Középfölde történelmében, ez a verseny való Nektek! De vigyázzatok, nehogy fennakadjatok Gollam ravasz kérdésein!

Már ismeritek a Gyűrű megtalálásának történetét, és Bilbó kalandjait, de szeretnétek hallani az Első Kor tünde regéit is? Ne habozzatok!

helyett

Már ismeritek a Gyűrűháború történetét és Bilbó kalandjait is, de szeretnétek hallani az Első Kor tünde regéit? Ne habozzatok!

Elolvastátok mindhárom könyvet, és úgy szeretnétek felfrissíteni az olvasottakat, ez a kategória Nektek való!


Lehet h. csak én nem értem de sztem ennek a mondatnak kapásból nincs értelme :roll: :P mire utal az "úgy"? mert így sztem semmire... Helyette:

Olvastátok mindhárom könyvet, és szeretnétek összemérni a tudásotokat másokkal, vagy további mélységeket kutatni bennük? Itt a helyetek!

Jelentkezz egyénileg ebbe a kategóriába, ha szeretnél megismerkedni a könyvvel, és részletesebben megismerkedni ezzel a varázslatos világgal! (A fordulók a könyv egy-egy fejezetéről szólnak.)

Vicces lenne, ha annyi forduló lenne, ahány _fejezet_ :D Helyette:

Jelentkezz egyénileg ebbe a kategóriába, ha szeretnél megismerkedni a könyvvel, csak még nem volt merszed belevágni az olvasásba! A fordulók a hat könyvre osztott mű egy-egy könyvéhez kapcsolódnak majd.


Ezután én gyak. törölném a következő részt, helyette:

Tudnivalók
A verseny hat fordulós, decembertől májusig zajlik. A feladatokat minden hónap első napjaiban postázzuk a versenyzők iskolájának címére*. A beküldési határidő minden hónap 25-e (vagy az azt követő első munkanap). Az egyes fordulók pontszámáról levélben két fordulóval később, vagy a ... webcímen adunk tájékoztatást.
A verseny nevezési díja ... Ft, amit kizárólag a szervezési költségekre (fénymásolás, postázás, díjazás, stb) fordítunk.
Nevezési határidő: ...

*Ez azért a legpraktikusabb, mert ha több csapat indul, lehet egyben küldeni. A nevezési lapon kérhetünk iskolánként egy kontakt tanárt is, akinek a nevére címezhetjük a leveleket, és aki átadja a feladatsorokat.

Jahajj fáradt vagyok én már a gondolkodáshoz... :roll: azért mindjárt jön egy második etap is...

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #303746 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Húú dejó h. ilyen aktívak vagytok :)
Majd igyekszem alaposan átnyálazni, amit irkáltatok. :wink:

Addig csak egy dolog kiragadva: ha egy magyar nyelvű szöveget átírunk tengwarral, mi "lektoráltathatjuk" hozzáértővel (vagy megkérhetünk hozzáértőt :wink: ), meg hozzájuk vágunk egy táblázatot, amilyet az tengwarelőadásokon is szoktak osztogatni (abban van némi átírási szabály is, nyelvtani meg nemkell mert magyarul van...), oszt fejtsék meg. Ha már a szó nagyrésze megvan, rájön egy-két betűre kiolvasásnál, akkor is, ha esetleg ő nem úgy írná. Na, ééértitek :)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #303700 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny

Felagund írta: Nem vagyok én azért annyira sznob elitista ;)


"Maximalista" a szó, amire inkább gondolnék...
Az meg jobb, mint nem! :D

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #303698 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny

dorwinion írta:

Panni írta: :arrow: lehetne tengwar át/visszaírás amit msn-en beszéltünk


Hm... szerintem ezt meg kellene gondolnunk, mielőtt tanult kollégánk- azért sem írom le, hogy "Felagund" :twisted: -szétkarmolja magát javítás közben.


Nem vagyok én azért annyira sznob elitista ;)
(csak ezt hirdetik rólam a rosszakaróim :P )

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #303697 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny

Panni írta: Ben: nem kéne bevágni a tengwar abc-t. A megbeszélésen olyasmit emlegettünk, hogy adunk nekik forrást, hogy legyen miből dolgozni (gondolok itt az abc megadására, illetve nyelvtani szabályokra). De ez kezd konkrétum felé menni :D

Az abc tudtommal is meg lesz adva, aztán fejtegessenek, de a nyelvtani szabályokat az egyszerűség kedvéért szerintem kihagyjuk.

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #303695 Írta: Panni
Panni válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny

dorwinion írta:

Panni írta: :arrow: lehetne tengwar át/visszaírás amit msn-en beszéltünk


Hm... szerintem ezt meg kellene gondolnunk, mielőtt tanult kollégánk- azért sem írom le, hogy "Felagund" :twisted: -szétkarmolja magát javítás közben.


:lol: ha kapok egy javítókulcsot, én szívesen összekarmolom magam helyette :P

Ben: nem kéne bevágni a tengwar abc-t. A megbeszélésen olyasmit emlegettünk, hogy adunk nekik forrást, hogy legyen miből dolgozni (gondolok itt az abc megadására, illetve nyelvtani szabályokra). De ez kezd konkrétum felé menni :D

"Amikor táncolsz, nem az a célod, hogy egy bizonyos pontra megérkezz a táncparketten, hanem hogy minden lépést élvezz, míg odaérsz." (Wayne Dyer)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #303694 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Hű, még eszembe jutott pár dolog, amit kihagytam (mire jó a fürdés...), gyorsan még beírom. :P

- Úgy gondoltam (szintén az elvileg le nem fixált dolgok alapján), hogy ez egy plakátterv, amiből majd lesz egy plakát, ez oké, de szerintem kell(ene) egy hivatalos (irodalmibb, kicsit szárazabb, stb.) szöveg is, amit az iskoláknak küldenénk ki, azt csak a tanár/igazgató látná, mellékelve mondjuk egy ilyen plakátot (ha nagyon van festékünk/pénzünk, akkor kettőt), hogy rakja ki jól látható helyre.
- Elfelejtettem beleírni a szövegbe, hogy részletesebb felhívás ezen és ezen az oldalon tekinthető meg (ha lesz aloldal, v külön, v vmi, tökmindegy), mert olyanok nincsenek benne, hogy javított feladatok visszaigénylése stb. Talán jobban is járunk így, mintha minden jelentkezőnek tájékoztatót küldenénk ki....
- Pontosabb szövegezésben én számítok pl. Ádámra is, ha ötletekkel, akkor is, az a legutóbb is nagyon jól jött szvsz (ha nem túlontúl egoista kérés, és kipihente már Tatát :oops: :) ) .


Az első könnyebb fordulót, mint amolyan "bemelegítést", támogatom (akár címet is adhatnánk neki, teszem azt, "Bevezetés Középföldére", v vmi). :)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #303693 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Ez csak úgy eszembe jutott, hogy az első fordulónak könnyebbnek kellene lennie, mivel a szünet miatt a koleszosok haza mennek, előtte pedig könyvtárazni nem igazán lesz idő.

Panni írta: :arrow: felteszünk kérdést és vagy írjon/írjanak rá választ, vagy mi megadunk valamennyi választási lehetőséget (magyarul kvíz)
:arrow: rejtvény (gollam módra :twisted: )
:arrow: minnél több infót összeszedni egy adott dologról (pl. mi az a mathom) és mindent szedjen össze róla amit csak tud
:arrow: lehetne tengwar át/visszaírás amit msn-en beszéltünk
:arrow: egy esemény leírása valakinek a szemszögéből


:arrow: kreatívkodós feladatot
:arrow: idézet- vadászat (ez Ben ötlete volt, de elfelejtettem neki mondani. Szóval most mondom. :wink: )
:arrow: humoros/ komoly esszé
:arrow: keresztrejtvény (nem lehetetlen!)
... ééééésss a többit nem írom ide, mert az már konkrét feladat lenne. :lol: (Délután agymenésem volt... :oops: )

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #303691 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny

dorwinion írta: Hm... szerintem ezt meg kellene gondolnunk, mielőtt tanult kollégánk- azért sem írom le, hogy "Felagund" :twisted: -szétkarmolja magát javítás közben.

Szerintem tudja, mire vállalkozott... mostmár biztosan. :D :twisted:
Komolyra fordítva a szót, maximum tényleg csak _átírásról_ lehet szó, nem várhatjuk el, hogy mindenki bevágja flottul a tengwar szabályait (meg nyilván nem is az összes kategóriába lehet, bár ki tudja)... :)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #303690 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny

Panni írta: :arrow: lehetne tengwar át/visszaírás amit msn-en beszéltünk


Hm... szerintem ezt meg kellene gondolnunk, mielőtt tanult kollégánk- azért sem írom le, hogy "Felagund" :twisted: -szétkarmolja magát javítás közben.

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja - 17 éve 4 hónapja #303688 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Na, próbáltam valami plakátfélét összeállítani, bár így (elvileg) lefixálatlan dolgok nélkül kicsit nehéz volt, de íme:
tlv_plakat_concept.doc .

Néhány megjegyzés, a félreértések elkerülése végett és hogy ne fussunk fölösleges köröket:

- Az MTT logójának és "A Magyar Tolkien Társaság szervezésében" mondat felhasználhatóságára gondolom még engedélyt kell kérni a vezetőségtől, bár utóbbi ott volt a szórólapon is, szóval majdnem mindegy.
- Az e-mail és webcímet csak tájékoztató jelleggel írtam oda, mert egyrészt gondolom jobb lenne egy külön mailcím, mégse Kincső postaládája teljen emiatt. :) Ha az oldalon nem tudunk külön aloldalt nyitni magunknak (asszem nincs rendszergazdi, az ötlet amúgy innét jött: ww.tolkien.hu/szuletesnap :P ), akkor vállalom egy külön oldal megszerkesztését valamelyik ingyenes tárhyelen (atw, uw).
- A szöveget lehet alakítani, próbáltam figyelemfelkeltőre írni, meg minden (de sok minden sántít benne szvsz...), csak vigyázzunk, mert ki kell férnünk egy oldalra... :roll: :!:
- Negyedszerre, ami a szövegben is ott van és számomra a levegőben lóg: postai úton is lehet majd jelentkezni?
- A "nevezési díj", "befizetési határidő", meg "cím" mezők persze még kitöltésre várnak. :P Apropó, csekket küldünk majd nekik, vagy miként? :hein: (költségvetésterv kéne)

Talán más nincs, volt még valami az eszemben, de elfelejtettem... :P

szerk.: Ja, apropó, az I. kategóriánál a gollamos cucc azért van benne, mert elvileg próbáljuk "belecsempészni" nekik A hobbitot is. II-nál ugyanez csak a Szilm.-kal. :P

szerk.2: "fogós" átjavítva "ravasz"-ra, dorwinion ötlete. :)



Brainstorming mode ON... :twisted:

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #303672 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Öööö, minimális kötözködés (:oops:): szerintem legyen mindkét fajta az "első pont"-ból, ergo feleletválasztós és önálló válaszadós is (na ez értelmes lett...). :)

Azon kívül, a szomszéd topikból (:arrow: ebből , remélem Sil nem haragszik meg érte... :look:) "ihletet kaptam", mi lenne, ha volna képfelismerős feladat is? Elsősorban gondolom a III. kategóriába jelentkezőknek, de például a filmesbe is lehetne ilyet rakni. Hm?

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #303671 Írta: Panni
Panni válaszolt a következő témában: Tolkien Levelező Verseny
Hmmm... akkor azt javaslom, első körben azt szedjük össze, hogy milyen tipusú feladatok legyenek, de ne írjunk konkrétumot. Kezseném is.

Szerintem lehetne:
:arrow: felteszünk kérdést és vagy írjon/írjanak rá választ, vagy mi megadunk valamennyi választási lehetőséget (magyarul kvíz)
:arrow: rejtvény (gollam módra :twisted: )
:arrow: minnél több infót összeszedni egy adott dologról (pl. mi az a mathom) és mindent szedjen össze róla amit csak tud
:arrow: lehetne tengwar át/visszaírás amit msn-en beszéltünk
:arrow: egy esemény leírása valakinek a szemszögéből

"Amikor táncolsz, nem az a célod, hogy egy bizonyos pontra megérkezz a táncparketten, hanem hogy minden lépést élvezz, míg odaérsz." (Wayne Dyer)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.590 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére