Kreatív Őszi Művészeti Találkozó (KÖMT) 2010

Több
13 éve 5 hónapja #392551 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Találkozó (KÖMT) 2010
Encsi: kék lukas lábtyű volt? Mert akkor láttam és meg is jegyeztem, hogy az a tied, (azt hiszem Ickének mondtam), de mivel lukas volt azt hiszem ki lett dobva.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #392550 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Találkozó (KÖMT) 2010
Meta: Én pontosan tisztában vagyok vele hogy mit viszek magammal. Még a 10 napos táborra is tudtam hogy milyen pólók, zoknik, nadrágok vannak a bőröndben, nemhogy egy 2-3 napos rendezvényen. De ez én vagyok, mások úgy látszik nem ilyenek(mániákusak?).
Kincső: Ne tudd meg mennyit fűszereztük a paprikáskrumplit hogy ne érződjön rajta a drogok mellékíze :/

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #392549 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Találkozó (KÖMT) 2010
Szeretném megköszönni, hogy ilyen jó volt a kömt, úh. a vitához csak így szólok hozzá:
A pakolás-kérdéshez:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #392548 Írta: Metaflora
Persze, vigyázzon az ember a cuccaira, de nem tudom, ki pakol el lista szerint, én csak összegyömöszölöm a cuccaimat, amit észreveszek, és esetleg ellenőrzöm, hogy megvan-e benne az, ami épp eszembe jut. Aki utoljára megy el, az persze, hogy nem hagyja szanaszét a dolgait, mert látszik. Viszont amíg nem pakolt el mindenki, addig ha valami fél métert odébbmászott a nap folyamán, és a szomszéd rádobta a hálózsákját, akkor ottmarad. Ha meg a közös elpakolásra sok ember kell, akkor ki kell írni, hogy mittudomén, délig mindenki pakolja el a saját cuccát, és aztán még két óra közösségi elpakolás-takarításban kéretik segédkezni, és akkor aki segítőkész kedvében van, az úgy tud tervezni, hogy addig marad. Mert aki korán elmegy, nem feltétlenül a segédkezés elől szökik... a nagy pakolási roham előtt még fel sem tűnik, hogy annyira kéne segíteni.
(Most nem rólam van szó, tőlem például többször is konkrétan kértek segítséget, és nem voltam rá hajlandó, amit szégyellek is némiképp, de valahogy többnyire épp a nyűgös félhulla vonszolódás állapotában találtak meg. Aztán söpörtem egy icipicit, de azt látványosan, úgyhogy eme vallomásig annyira nem volt feltűnő, hogy mennyire lusta dög voltam.)
Ami a mosogatást illeti, én az első alkalommal, amikor kértem valamit a büfében, megkérdeztem, hogy mi legyen a tányérral-pohárral, és azt mondták, hogy mossam el, szóval elmostam mindig, úgy látszik, a büfések álláspontja nem volt egységes :) De szerintem a büfét illetően a mindenki magának mosogat a működőképesebb, mert nem egyszerre eszünk, szóval nem kell sorbaállni, viszont a mosdó csapjánál sok cuccot elmosogatni egyszerre kényelmetlen. Nagy közös evésnél, mint a vacsora, tényleg praktikusabb kevesebb embernek elintézni egyben az egészet.

Amúgymeg a KÖMTről: én annyira most nem láttam át az egészet, mert csak péntek délután-este sikerült befutnom, de alapvetően jobban tetszik az egy-egy foglalkozás verzió, mint a csapatosdi; névleges és hangulati mértéknél több (annyit igen), előadott keretjátékot személy szerint ide pont nem nagyon igénylek (az valahogy olyan kényelmes eloszlás, hogy szerepjátékra van live, kreatívkodásra kömt, közösségre tavaszi tali, és mindenre egyszerre nyári tábor); és amennyit ott voltam, ez a KÖMT is nagyjából ugyanolyat nyújtott, mint az előző kettő, szóval tök jó volt - többnyire jól is éreztem magam, de hogy én épp mikor hogy érzem magam, az kevéssé mérce, mert leginkább attól függ, mennyire vagyok álmos :P
Ja és a tavalyi KÖMT megismétlődött tanulsága: a clubfighting bajnokság kell, de semmiképp nem a programzárás és a záróparty közé :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #392545 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Találkozó (KÖMT) 2010
Szeretném megjegyezni, hogy csak olyan cuccot szelektáltunk ki, ami nagy valószínűséggel már nem kell senkinek annyira, hogy a tulajdonosa elmenjen érte a raktárba (ez eddig sem volt másként, félreértés ne essék). Az összes többi talált tárgyat a raktárban lehet majd fellelni, ezek szortírozásáig türelmet kérünk.

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #392544 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Találkozó (KÖMT) 2010
Encsi láttam egy fél pár zoknit a padod alatt, vagy 2x eszembe jutott hogy bemászom érte de aztán a pakolásban kiment a fejemből. Nem tudom lábtyű volt-e, de az biztos hogy nem volt színes-csíkos, mint amit rajtad láttam. Nem tudom a talált tárgyaknak mi lett a sorsa, én spec egy (szintén otthagyott) papírtáskába pakoltam össze (töredelmes vallomás: a használt és igen szagos - szerintem férfi - zoknikat _kidobtam_. Lehet érte utálni :) ) és levittem az aulába, de fq írása alapján nem lettek kidobva. Egyébként döbbenetes hogy minden ottalvós rendezvényen legalább 3-4 pár ilyen fekete férfizokni marad ott. (De lehet ezek azok amiket a világ valamely más táján elnyel a mosógép, és itt zuhannak ki a tér-idő kontinuum hasadásán amit a KÖMT-ön résztvevő emberek érzelmi túlfűtöttsége okoz)

Kajatopic: Rabyn állítása szerint jelentkezett főzni hozzá 3-4 ember, ebből azt hiszem összesen 1 ember jött el. A többiekről se szó, se hang. Ráadásul szerintem egyikünk se nagyon főzött még 100 emberre, és további hátráltató tényezőként az MTT fűszerkészlete is sajnálatos módon pesten maradt. Egyébként én részemről jól éreztem magam a konyhában, pedig módfelett rühellek krumplit pucolni, szívesen csináltam. Jó buli volt, és pont azt adta meg, amit Aegloshoz hasonlóan én is hiányoltam: a közös alkotás élményét. Mert az nekem is nagyon hiányzott, pénteken érkeztem, este filmet néztem de szombaton kb csak tengtem lengtem (kivéve a tescozást és a főzést). Tavaly nekem a csapatolás jobban bejött :)
De amúgy jól éreztem persze magam, csak a végeredmény valahogy zavaros ezzel a sok semmittevéssel.
Viszont cserébe elég jókat beszélgettem, amiért mindenkinek hálás vagyok :)
És baromi finom volt a kakaóscsiga!

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #392543 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Találkozó (KÖMT) 2010
/me hajlamos azt csinálni, hogy ja, mindjárt fölveszem a pad alól a zoknimat, és aztán ugyanazzal a lendülettel elfelejti. Plusz egy KÖMT, mínusz egy fél pár lábtyű. Akár meg is érte, de ha nem lett kidobva, akkor megkeresném a maradék stuffos zsákban.

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #392542 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Találkozó (KÖMT) 2010

Rabyn írta: A cuccok kidobásához: Szerintem az elmúlt x évben éppen elég cuccot tettünk el a raktárba talált tárgyként, és éppen itt az ideje, hogy az emberek megtanuljanak vigyázni a holmijukra... Komolyan nem tudom elhinni, hogy valakinek nem hiányzik a pólója, vagy a zoknija... Én mért tudom minden alkalommal minden ruhámat összepakolni? Ja mert párszor már hagytam el ezt-azt és nem került elő? (Pl.: Első Velemben is maradt lent cuccom, ami azóta sem lett meg, sőt lepen is maradt ott pulóverem ami nem került elő, mások is legyenek szívesek vigyázni a holmijukra.)


Rabyn, ezt nem is kommentálnám. :shock:

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #392541 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Találkozó (KÖMT) 2010
A cuccok kidobásához: Szerintem az elmúlt x évben éppen elég cuccot tettünk el a raktárba talált tárgyként, és éppen itt az ideje, hogy az emberek megtanuljanak vigyázni a holmijukra... Komolyan nem tudom elhinni, hogy valakinek nem hiányzik a pólója, vagy a zoknija... Én mért tudom minden alkalommal minden ruhámat összepakolni? Ja mert párszor már hagytam el ezt-azt és nem került elő? (Pl.: Első Velemben is maradt lent cuccom, ami azóta sem lett meg, sőt lepen is maradt ott pulóverem ami nem került elő, mások is legyenek szívesek vigyázni a holmijukra.)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #392540 Írta: fqqdk
fqqdk válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Találkozó (KÖMT) 2010

Narbeleth írta: Talált tárgyak listája van :?: :idea:

Ez egy fontos kérdés, úgyhogy hamar válaszolok rá: egyelőre nincsen ilyen. Voltak talált tárgyak, de nincsenek katalogizálva, és pláne nincsenek a kezem ügyében. Amint felgyógyultam, és a többi szervező is ráér, (és rendet csináltunk a raktárban, és elhozzuk Newrától a hullazsákot, amibe minden maradék stuff került), lesz.

code a rat the monster on doom in it

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #392539 Írta: Narbeleth
Sziasztok :!:

Kúl volt a KÖMT, külön köszönetet szeretnék érte mondani azoknak, akik a harcos-táncos foglalkozáson voltak és rendveztársaimnak!
Meg sokaknak másoknak a társaságért, de nem írnék köszönőlistát.

Viszont E! Talált tárgyak listája van :?: :idea:

"Törd szét a formát, őrizd a szellemet!"

Avartho i gadw, hebo i faer!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #392538 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Találkozó (KÖMT) 2010

Aeglos írta: szerintem a KÖMT nem az önfeláldozásról kéne, hogy szóljon. Igen, a szervezőknek / foglalkozásvezetőknek sem.


Egyetértünk, a legnagyobb matek továbbra is az energiák megtalálása és megfelelő elosztása.

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #392536 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Találkozó (KÖMT) 2010
Hahó!

Dodie, szerintem a probléma amit felvetettél két külön részből áll:
1. Ha magad után nem pakolod el a saját cuccodat, amikor elmész, az gáz.
2. Viszont az egyéb szervezési dolgokban "kikerülni" a feladatokat már más tészta.

Az első pontnál mindenben igazad van. Elég érdekes, hogy némelyek a saját szemetüket nem képesek eltakarítani és teljesen jogos ennek a felhánytorgatása.
Lehetséges megoldás: az embereket igenis noszogatni, buzdítani kell, hogy figyeljenek oda a rendre, a tisztaságra, segítsenek többet ennek a fenntartásában. Sokan itt tanulják meg, mi az a felelősségvállalás és empátia; jó ha erre emlékeztetve vannak, beivódik. Sajnos néha az egyértelmű sem egyértelmű, de pont azért vagyunk baráti közösség, hogy emlékeztessük a másikat, ha gáz dolgot csinál.

(Azt jól értettem, hogy a termekben talált dolgokat kidobtátok? Biztos, hogy etikus dolog volt ez? Nem lett volna jobb eltenni egy talált-tárgyas zacskóba?)

Az utóbbival kapcsolatban nagyon egyetértek Angwennel.
Sok embernek azonnal eszébe jutna segíteni (nem kelletlenül, hanem szívesen, szégyenkezve amiatt, hogy megfeledkezett erről), ha figyelmeztetnék rá. Bárkinek, 3-4 óra alvás után, amint félignyílt szemmel itta ki az első kávéját, (vagy miközben vajúdik az aranyhala) nem biztos, hogy leesik, hogy most azonnal megy és elmossa a poharát. Viszont ha ki van írva, vagy szólnak, hogy légyen szíves, simán megtenné.
Gondoljatok csak a táborra: ott voltak, akik mosogattak utánunk, csak le kellett tenni a tányért, a szobákat sem nekünk kellett kitakarítani magunk után (itt megint nem a saját szemét széthagyására gondolok) söprés, felmosás, teremrendezés szinten. A szervezők azért maradtak többek között +1 napot, hogy leszedjék a díszleteket. Akik most vannak először KÖMT-ön, vagy nem látnak a szervezési problémák megoldása mögé, honnan találják ki, hogy ott nekik kéne akármit is csinálni? Emlékszem, hogy 2 éve meg volt mondva, hogy hozz saját tányért, evőeszközöket és poharat, amit a mosdóban kihelyezett tisztítószerekkel tudsz magadnak elmosogatni. Idén semmi ilyen nem mondott senki. Dodie, igazad van abban, hogy egy jó empátiával és felelősségérzettel megáldott felnőtt ember az ilyen helyzeteket megdobja, de nem mindenki ilyen, és nem szabad erre a kollektív jóérzésre hagyatkozni, mert nem működik szólás nélkül.

Más:
Konkrét benyomások a KÖMT-ről:

Nagyon hiányzott az, hogy végig legyen egy közösség, amihez tartozhatok. Legyen egy csapatom, egy rendem, akármi, akikkel együtt alkotunk 3 napon keresztül. Jó volt, hogy sokmindenbe belekóstolhattam, megvolt ennek a metódusnak a maga nagy előnye, de nekem jobban bejött az, amikor nem mindenbe kicsit kóstolok bele, hanem egy dologba mélyebben beleásom magam. De emiatt senkinek ne fájjon a feje, szerintem embere válogatja, hogy kinek mi jön be jobban.

Nagyon jól volt megoldva, hogy reggel 9-kor csak pár program volt a koránkelőknek (akik nem bulizták szét magukat előző este :) ), de a legtöbb foglalkozás 11-kor kezdődött, mert addigra jó eséllyel mindenki összeszedte magát, megreggelizett és lezuhanyzott.
Viszont a délután sajnos túl szellősre sikeredett: itt Anglachellel értek teljesen egyet. Sok volt a lézengés, az üresjárat és túl kevés a program. A programok minőségével én meg voltam elégedve, a választékkal meg szerintem nem volt senki akinek baja lett volna, viszont a sokak által kiröhögött és erőltetettnek tartott, viszont számomra nagyon fontos "közösség-érzést" egy program sem adta meg. (A direkt erre a célra szervezett estet leszámítva, amikor viszont mindenki ott volt egyszerre.) Itt nem ismerkedős feladatokra stb gondolok, mielőtt valaki megrettenne, hanem konkrétan arra, amikor egy közösséget a 3 napon keresztül tartó közös alkotás élménye kovácsol eggyé. Sajnáltam, hogy idén ebben nem lehetett részem.

A reggelik jól voltak megoldva, korrekt kaják voltak, viszont az utolsó esti zárólakoma szerintem eléggé elcsúszott. Már két éve kiderült, hogy az, amikor pár ember főz valami alap kaját 100 főre, az senkinek sem túl szórakoztató program, és nem is csodálkozom, hogy emiatt olyan kevesen jelentkeztek Rabynhoz. Ezen felháborodni is teljesen fölösleges, nem is tudom, hogy mit vártatok. Hogy majd az emberek mennek lelkesedni, hogy jajj, pucolhatok krumplit?
A hangnemtől eltekintve tényleg minden tiszteletem azoké, akik mentek és bevállalták, de szerintem a KÖMT nem az önfeláldozásról kéne, hogy szóljon. Igen, a szervezőknek / foglalkozásvezetőknek sem.
Sajnálom, hogy idén nem volt olyan szakácsrend, mint tavaly (gondolom Koppány hiánya miatt), mert az ott alkotott finomságokból mindenkinek jutott egy kis kóstoló, változatosak voltak és elkészíteni is egy élmény volt őket - szerintem ez sokkal hobbitosabb lett volna, de abból főzünk amink van, akár szó szerint, akár átvitt értelemben.

Az első esti Tolkien-szöveg felolvasás, sajnálom, hogy ennyire megbukott. Abban a tornateremben soha többet nem szabadna felolvasóestet tartani, verset szavalni, stb, mert egy szó sem hallatszik belőle. Sajnáltam, hogy Hobbitfalva egyik ünnepén egy 13 oldalas szöveg lett felolvasva az Athrabeth-ből (ami egyébként az egyik kedvenc Tolkien-szövegem), és azt is, hogy Felagundon kívül senki nem hozott felolvasnivalót.

Mivel az elején még a szervezésbe is beleláttam, az az érzésem, hogy nagyon nagy odaadással, lelkesedéssel, eltökéltséggel és lelkiismeretességgel lett összedobva ez a KÖMT, rengeteg munka van benne. Külön gratulálok azoknak (BigFoot, Léli), akik idén először próbálták ki magukat szervezőként.
Nagyon köszönöm a rendezvényt minden szervezőnek, foglalkozásvezetőnek és segítőnek, valamint külön köszönet Gandalfnak, a keretjáték-team vezetőjének! Keretjáték igenis kell KÖMT-re, én még ennél egy fokkal erősebbet is elviselnék. ;)

Fq:(L)

Nagyon jól éreztem magam veletek, hiányoztok, és azt kívánom, hogy bárcsak egy teljes hétig tarthatna a KÖMT.

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #392535 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Találkozó (KÖMT) 2010
A takarítás megszervezése egy jövő évi feladat lesz, idén úgy oldottuk meg, ahogy tudtuk (leginkább saját kézzel). Aki szeretett volna segíteni, és szólt, annak kivétel nélkül adtunk munkát egyébként.

Morgana: nem azon van a hangsúly, hogy valaki visszahozta a büfébe a dolgokat, de nem mosta el, mert azt mondtuk neki. Ez így is volt rendjén, mert nem vártuk el. De annak azért örültünk volna, ha a saját cuccaikat, kajamaradékaikat, szemetüket az emberek nem hagyják szét, hanem bedobják a szemetesbe, vagy mondjuk kiöntik maguk után a hozott levest. Az elpakolás/rendrakás egyéni habitus kérdése, ami mindig változatos, így jövőre, ha esetleg úgy döntünk, a takarítás részét meghagyjuk az iskolának, a teremrendezést/szemétgyűjtést minden szobának saját kezűleg kell megoldania. Úgy néz ki, nem megy másként.

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #392534 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Találkozó (KÖMT) 2010
Nem tudom én akárkit kérdeztem mindig volt segítenivaló. Lehet nem a jó emberekkel beszéltél :D Mindegy most már, csak úgy érzem ez régen nem volt így, nem vette mindenki ennyire természetesnek azt hogy ellibeg és majd valaki úgyis rendet csinál utána. És nem arról beszélek hogy a 40 kilós tinilányok nem pakolták vissza a padokat, hanem hogy a saját holmijukat sem voltak képesek eltenni. Mert a szekrény alatt talált félpár zoknira még rá lehet sütni hogy véletlen, de a 3 lánypóló+ciniminis+hellokittys tisztasági betét-tartó(műanyag, nem is üres), erre azért felvontam a szemöldököm. Mindezt a terem szélén, az asztalokon, tehát nem a sarokba bevágva, valami mögé beesve. És nem csak annak nem szúrt szemet akié, hanem azoknak se akik sorban elhagyták a termet. Én még csak nem is ott laktam (2. terem volt egyébként, ha valaki magára ismer elsirathatja a cuccait) mégis benéztem nem maradt-e ott valami.

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #392533 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Találkozó (KÖMT) 2010
Részemről úgy gondolom, meglehetett volna a rendelkezésre álló számú emberrel is gyorsan és hatékonyan oldani a takarítás-rendrakást, ha jobban össze van koordinálva. Tudom, szép és jó lenne, ha mindenki önként rácsatlakozna a nagy mentális hálózatra, és ösztönösen tudná, mi a dolga, hogy hasznos legyen és ne zavarjon senkit, de nem látom reális elvárásnak. A magam részéről ott tébláboltam fél délelőtt, segítési szándéktól hajtva, de némileg tanácstalanul. Én nem tudom hibáztatni azt, aki "elhúzott korán".

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #392529 Írta: Anglachel/Gurthang
Nos, én csak azt mondtam, hogy nagyrészt igazat adok Dodienak, de azért számítani lehetett valami hasonlóra (:

AURE ENZULUVA!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja - 13 éve 5 hónapja #392527 Írta: Mau Rauser
Anglachel: az egy dolog, hogy az ember néha durva dolgokat termel egy záróbuli során (egyébként én nem láttam kulturálatlanul szertesörözött embereket a rendezvény folyamán, ami ezt indokolná), de reggel amikor felébred, akkor igazán rászánhatná azt az öt percet, hogy maga után ne hagyjon mocskot. Én mondjuk úgy vagyok vele, hogy némi romeltakarítás meg söprögetés hozzátartozik a szervezéshez, de az, hogy efkúék kettő helyett ötkor tudtak végül elindulni, az tényleg gáz. :( Különben is szervezőkkel utolsónak hazamenni poén:)

Szerintem jó volt az arány. Akinek nagyon elfoglaltság kell, az legyen szociális, szedjen össze még néhány embert és szervezzen spontán programot magának; társasozzon, csináljon performanszt mittomén:D A táboron kívüli talik hagyományosan inkább-közösségi hangsúlyú cuccok, és erre szükség van. Az emberek egy jó része (pl. én is) nem szívesen lóg el olyan programot, ami érdekli, viszont ha meg csak programon van, akkor nem jut ideje bekerülni a közösség vérkeringésébe, barátkozni vagy a meglevőkkel beszélgetni.

Ez a művészet csodája, hogy az ember néha nagyobbat szarik, mint amekkora a seggén kifér.
(Weöres Sándor)
Utolsó szerkesztés: 13 éve 5 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #392526 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Találkozó (KÖMT) 2010

Mau Rauser írta: Jah, érdekes, ahogy az mtt az utóbbi pár évben elkezdett mint valami amőba terjeszkedni határokon meg korosztályokon át. Jó volt látni, hogy a nemmagyarnyelvű népek is egészen magától értetődő részei voltak a dolognak.


Nem az mtt az amőba, hanem a nemzetközi Tolkien-os szellem, aminek mi is része vagyunk. A nagyobb amőba részei :D

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja - 13 éve 5 hónapja #392525 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Találkozó (KÖMT) 2010
Kedves Emberek,

Dodiee és Rabyn hozzászólása után álljon itt egy töredelmes beismerés.

Én is azok között voltam, akik bizony _egyszer sem_ mosták el maguk után a büfés poharat vagy a menzás tányért.

Mindennek oka, hogy az ebédlőben Rayan, a büfében Newra válaszolta meg ezirányú kérdésemet azzal, hogy ne mossam el, mert ők majd egyszerre.
Mivel megvolt a magam dolga, és én sem szeretem, ha abba beleszólnak, úgy tettem, ahogy mondták, mint utóbb kiderült, önzően nyugodt lelkiismerettel.

Tényleg szégyellem magam, félre az iróniával.
És ez úton kérek bocsánatot attól, akinek fejfájást, gondot és fáradtságot okoztam.

Annyit viszont kérnék a jövőbeli, mindenkori szervezőktől, hogy ezeket a szervezése hevében látszólag nuansznyi dolgokat is tegyék egyértelművé, írják ki, mi az elvárásuk - elkerülendő az ilyen problémákat.

---

A magunk után elpakolással pedig látatlanban is egyetértek, már csak azért is, mert ugyanilyen durva volt tábor után, ahol én is körbejártam a házakat raktárcuccok után kutatva, és találtam is, megdöbbentő mennyiségű bizarr vagy gusztustalan, hátrahagyott szemetet.

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."
Utolsó szerkesztés: 13 éve 5 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #392524 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Találkozó (KÖMT) 2010
No, most hogy már ide tudok ülni, szeretnék köszönetet mondani:
Dodienak, Maunak, Fq ismerősének, Lyonának, Rayannak, BigFootnak, Eszternek és mindenkinek, akinek most nem jut eszembe a neve, és segített a főzénsél, és nem teljesen egyedül kellett megfőznöm 100 emberre a paprikáskrumplit, illetve azoknak, akik mosogattak, Celebromnak, Silcuccnak és Anglachel unokatesójának, ill. Mogyinak és Dodienak. Még finomabbat tudtam volna főzni ha több fűszerem van. :) )
A filmnézés is jó volt, főleg, hogy olyan sokan bejötettek a Secret of Kells-re.
Jók voltak a beszélgetések, a gonoszkodások, én a keretjátékot nem hiányoltam volna ha nincsen, de ez az én egyéni véleményem. A külföldieket sem éreztem akkora tehernek, mint tavaly.

Viszont abban egyetértek Dodieval, hogy igazán nagy suttyóság, hogy emberek saját maguk után sem képesek elpakolni, elmosogatni ha a büféből rendeltek valamit (nem nagy távolság ám a mosdóig és vissza), illetve gyorsan lelépni, nehogy véletlenül segíteni kelljen. Azt hiszem ez is az oka annak, hogy majdnem egy szatyorni ruhaneműt dobtunk ki (volt benne póló, zokni is) nem hiszem el, hogy nem hiányzott nektek...

Meg olvastam fészbukon, hogy egyre többen betegek, anyukám szerinte ez valami egynapos vírus, valsz. összefertőztük egymást...


De azért jól éreztem magam. :) És örülök, hogy nálunk voltak a megbeszélések.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #392523 Írta: Anglachel/Gurthang
Szerintem is isteni kömt volt, az eddigi legjobb amin voltam (: Gyerekek is nagyon élvezték, főleg a Julcsi, azóta is mondogatja hogy "mikoo megyünk tábojba apuu? holnaap?" (neki a kömt = tábor)

Mindazonáltal egy észrevételt ha megengedtek: nekem kicsit soknak tűnt a szabadidő. Aki sokra vágyik szerintem az úgyis ellóghat egy-egy foglalkozást büntetlenül, aki viszont arra vágyik hogy 24 órában kínozzák nem tud mit kezdeni ezzel.

Dodie: az hogy tiszasági betétet találtok tényleg bizarr (bár egy szombat esti alkoholos záróbuli után szvsz ennél sokkal durvább dolgokra is lehetne számítani), de ha Newra vagy Attila lefordul a székről az nem a mezei kömtözők hibája hanem a szervezőké, mert kevés a büfés ember.

AURE ENZULUVA!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #392517 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Találkozó (KÖMT) 2010
Nagyon örülünk, hogy jöttetek, és reméljük, hogy jól éreztétek magatokat! A tanulságokat szervezői szinten levonjuk és összegezzük.

Ezúton szeretném megköszönni a dekorosok, a foglalkozásvezetők, az NPC-k, a fellépők, a büfések, az autóval rendelkezők és a helyszíni segítők (főző-mosogató csapat, buli DJ-k, takker team stb.) közreműködését, nagyon sok segítséget kaptunk tőletek, úgy is mondhatjuk, nélkületek ez az egész nem jött volna létre.

Külön köszönöm Alyr és Rabyn segítségét, akik a szervezői megbeszélések helyszínét biztosították, valamint aktív közreműködésüket az előkészítésben. Ugyanitt köszönet illeti sebcsabát a jellaphegesztésért!

Azt sajnos egy 100+ fős rendezvényen, tél elején, lecsökkent alvásidő mellett nem lehet kicsukni, hogy senki ne legyen beteg. :arrow: Minden érintettnek jobbulást!

Rodarth: én sem találkoztam vele. Javaslom, hogy írj a zebisuli kukac freemail pont hu-ra egy levelet, általában elég gyorsan válaszolnak.

Lesz majd videó meg minden, addig is ne habozzatok megosztani a cikis felvételeket.

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja - 13 éve 5 hónapja #392515 Írta: Toma gazda
Fqéknak nagy köszi a KÖMTért!

Ügyesek vagytok!

ui: akiknek ígértem táncot ha jól emlékszem 3-4 fő :? ) és nem következett be azoktól bocs, majd pótlunk

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:
Utolsó szerkesztés: 13 éve 5 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #392514 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Találkozó (KÖMT) 2010
Isteni kömft volt, az utóbbi időben talán még soha ilyen jól nem éreztem magam. Mindannyian aranyat értek. Köszönöm.

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #392513 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Találkozó (KÖMT) 2010
Órával nem találkoztam, de a folyosót én spec nem néztem végig :S Azért remélem meglesz. És jobbulást :)

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #392512 Írta: Rodarth
Rodarth válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Találkozó (KÖMT) 2010
Segítség!

A vasárnap reggeli beteg rohanásban sajnos kisebb gondom is nagyobb volt annál, hogy odafigyeljek mindenre, így sikerült otthagynom az órámat Zebegényben. Az egyik radiátorra tettem a fenti folyosón. Egy ezüst színű analóg CASIO óráról van szó. Ha valaki megtalálta akkor visítson már plíz! Köszike!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #392509 Írta: Felagund
Ezúton közölném, hogy cseh barátunk, Petr és húga sikeresen visszaértek Prágába, és minden jót kívánnak :)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #392507 Írta: Mau Rauser
Jah, érdekes, ahogy az mtt az utóbbi pár évben elkezdett mint valami amőba terjeszkedni határokon meg korosztályokon át. Jó volt látni, hogy a nemmagyarnyelvű népek is egészen magától értetődő részei voltak a dolognak.

Ez a művészet csodája, hogy az ember néha nagyobbat szarik, mint amekkora a seggén kifér.
(Weöres Sándor)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #392506 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: Kreatív Őszi Művészeti Találkozó (KÖMT) 2010
Úgy látom, Dodiee (jogos) dörgedelmei után nem nagyon mernek írni az emberek. :roll:

Részemről viszont itt is szeretném megköszönni, mindazoknak, akik bármilyen módon segítettek a külföldieknek (és nekem), hogy otthonosabban mozogjanak közöttünk, hogy a nyelv ne legyen akadály, jól érezzék magukat a KÖMT-ön.

Gondolok itt elsősorban azokra, akik a saját önfeledt szórakozásukat háttérbe szorítva vállalták, hogy tolmácsolnak a foglalkozásokon, a keretmese és a bemutatók alatt, de azokra is, akik kétnyelvű kiírásokat készítettek vagy egyszerűen csak befogadták, beszélgetésekkel, nyitottsággal részeseivé tették a külföldieket az eseménynek.

A városnézés kellemesen sikerült, idén Burek próbálta megismertetni társait egy hagyományos magyar ínyencséggel (gesztenyepüré), de az arcokat elnézve, ez csak az ő szenvedélye marad. :D

Mindannyian nagyon jól érezték magukat nálunk, köszönik a meghívást, és viszont várnak minket. A szlovénok külön kiemelték, hogy mennyire szeretnek hozzánk jönni, mert olyan sok jó program van, élvezik a sok kreatív embert és az állandó nyüzsgést - illetve, hogy minden évben mást tudunk nyújtani.

Köszönöm.

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.308 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére