Filmzene

Több
21 éve 4 hónapja #120817 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Filmzene

Nimashilin írta: Sil: sztem csak én vagyok béla, de nem találom az oldaladon a szöveget... :oops: :evil: :D

Nem a szöveg van a honlapomon, hanem maga a Farewell... :wink: :oops: A szövegét én se tudom, sehol nem találtam... :oops: (De már az is eredmény, hogy a Farewell megvan végre... :wink: )

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120794 Írta: Arden Borough
Arden Borough válaszolt a következő témában: Filmzene
Sil:a speckós TTT filmzene CD-t hol lehet kapni?
vagy nincs igazán boltban?

Örökké nem eshet...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120792 Írta: Dace
Dace válaszolt a következő témában: Filmzene

Dace írta: A The Tolkien Ensemble - Elven Hymn to Elbereth Gilthoniel tetszik, de nem annyira, mint a filmben lévő rész. Nem hinném, hogy a tündék népében volt(esetleg van valahol, nagyon messze...) egy bögyös kis operaénekesnő. :? De azért tetszik.
De a B. G. sajnos nem. Hát igen. Mondjuk még csak egy számot töltöttem le. :? Úgyhogy nem ítélkezek.
Még mindig nem tudom, hogy a kóruson és a tengerzúgáson kívül milyen "hangszer" vesz részt, az aláírásom dallamában. :? Olyan zsongó valami. Nem hiszem, hogy az ausztrál aboriginalok hangszere.

Na? Valaki?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120781 Írta: Nimashilin
Nimashilin válaszolt a következő témában: Filmzene
Sil: sztem csak én vagyok béla, de nem találom az oldaladon a szöveget... :oops: :evil: :D

My light shall be the Moon, and my path the Ocean.
The fish knows everything.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120379 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Filmzene
Sziasztok!

Sil: Köszönöm! Nem tudom, de már nagyon kiváncsi vagyok rá... Most egy CD után kajtatok... :wink:
Elanor: De olvastam. Éppen az zavart meg! Én azt hittem angolul énekelnek, erre meg a LEP-en magyarul énekeltek.
El nem képzeltem volna, hogy magyarul, s angolul egyaránt énekelnek.

Nem tudom, hogy trailernek, a Filmnek, vagy a trailer zenének hatására, de a FotR trailere ezerszer jobb mint A két Toronyé... :roll: Annyira illik hozzá...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120318 Írta: Dace
Dace válaszolt a következő témában: Filmzene
és miért fáj az a gépebb zene, hozzászólásom? :x

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120317 Írta: Dace
Dace válaszolt a következő témában: Filmzene

Sil írta:

Dace írta: Nekem már régóta meg van a Farewell, de nincs benne szöveg. Most én vagyok hülye? :?

Dace drága, a Farewell to Lorien-ről van szó (by Howard Shore), a Két Torony filmzene 20., ún. bónusz számáról (ami csak a special edition CD-n van rajta, a simán nem). Te is erről beszélsz? :roll: Ebben ugyanis van szöveg. :wink: Sokáig kerestük, de most már [size=9:74svytvs]- legyen áldott mindörökké orosz barátaink neve - [/size]letölthető pl. az én weboldalamról is. :wink: (És ez pl. érezhetően - hogy is mondtad? - gépebb zene, mint az Elbereth. :wink: )

Ó bocs, Sil, akkor úgy látszik rossz Farewellt töltötem le a WinMX-el... :? :x :evil: :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120314 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Filmzene
Sil! Imádlak!
De nem a Farewell miatt, hanem mert nagyon kíváncsi vagyok a Gothic Dream-re de még nem hallottam.
Jó?
(De azért a Farewellt is köszi (bár megvolt már))

Na most akkor farewell - namarië!

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja - 21 éve 4 hónapja #120278 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Filmzene

Dace írta: Nekem már régóta meg van a Farewell, de nincs benne szöveg. Most én vagyok hülye? :?

Dace drága, a Farewell to Lorien-ről van szó (by Howard Shore), a Két Torony filmzene 20., ún. bónusz számáról (ami csak a special edition CD-n van rajta, a simán nem). Te is erről beszélsz? :roll: Ebben ugyanis van szöveg. :wink: Sokáig kerestük, de most már [size=9:1kmabyhy]- legyen áldott mindörökké orosz barátaink neve - [/size]letölthető pl. az én weboldalamról is. :wink: (És ez pl. érezhetően - hogy is mondtad? - gépebb zene, mint az Elbereth. :wink: )

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120270 Írta: Dace
Dace válaszolt a következő témában: Filmzene

Nimashilin írta: Sil, my love! :D
Csak most sikerült letöltenem a Farewellt, de... Nagyon szép! Köszönöm, köszönöm!!! A legjobb a vége, amikor egy nő/férfi énekel. Mint vmi templomi zene. Komolyan mondom, a Párizsi Notre Dame Frollója jutott róla eszembe. :roll: Elküldenéd nekem az oldal címét? :) Köszi!
Amúgy tudja vki a szövegét?

Nekem már régóta meg van a Farewell, de nincs benne szöveg. Most én vagyok hülye? :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120253 Írta: Nimashilin
Nimashilin válaszolt a következő témában: Filmzene
Sil, my love! :D
Csak most sikerült letöltenem a Farewellt, de... Nagyon szép! Köszönöm, köszönöm!!! A legjobb a vége, amikor egy nő/férfi énekel. Mint vmi templomi zene. Komolyan mondom, a Párizsi Notre Dame Frollója jutott róla eszembe. :roll: Elküldenéd nekem az oldal címét? :) Köszi!
Amúgy tudja vki a szövegét?

My light shall be the Moon, and my path the Ocean.
The fish knows everything.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120249 Írta: Dace
Dace válaszolt a következő témában: Filmzene
A The Tolkien Ensemble - Elven Hymn to Elbereth Gilthoniel tetszik, de nem annyira, mint a filmben lévő rész. Nem hinném, hogy a tündék népében volt(esetleg van valahol, nagyon messze...) egy bögyös kis operaénekesnő. :? De azért tetszik.
De a B. G. sajnos nem. Hát igen. Mondjuk még csak egy számot töltöttem le. :? Úgyhogy nem ítélkezek.
Még mindig nem tudom, hogy a kóruson és a tengerzúgáson kívül milyen "hangszer" vesz részt, az aláírásom dallamában. :? Olyan zsongó valami. Nem hiszem, hogy az ausztrál aboriginalok hangszere.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120101 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Filmzene

Szméagol írta: Sziasztok!

Sil, lehet, hogy ki fogsz dobni a topicból, ekkora tudatlanság láttán :lol: , de meg kell kérdeznem: A Cross Borns magyarul vagy angolul énekel? :oops:

Nekem is elküldenéd azt a linket?

Szméagol, azt mondtad, nincs GetRight-od, de azért elküldöm a linket. :wink:
A Cross Borns kezdetben angolul énekelt, - na most puskázok egy kicsit - a Book of Lost Tales, az In Time of War EP, a The Legend of the Four Rings és a Tales of a Winter Night c. albumuk is angol nyelvű. Eddig csak a Kalandozások Középföldén - ami nem más, mint a Tales... átdolgozása -(meg persze az Átok és Eskü EP) a magyar nyelvű. Megjegyzem, angolul gyakorlatilag nem tudnak, úgyhogy főleg az első albumaikon a kiejtés valami szörnyű... :roll: (Van is a Fórumukon egy külön topic, Angolul vagy magyarul jobb? címmel...) A honlapjuk: crossborns.lapja.hu

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120100 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Filmzene
Egy gyermek őszinte véleménye a filmzenéről (unokahugom 5 éves) "kapcsold le nem szeretem olyan félelmetes" vagyis ez egy jol elkészitett mű!

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120097 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Filmzene
Szméagol: (remélem, nem baj, ha én válaszolok... :roll: )
Hát nem olvastad a róluk szóló cikket a Lassiban? :nono:
Szóval egyszrű a válasz: mindkettő! ;)

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120051 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Filmzene
Sziasztok!

Sil, lehet, hogy ki fogsz dobni a topicból, ekkora tudatlanság láttán :lol: , de meg kell kérdeznem: A Cross Borns magyarul vagy angolul énekel? :oops:

Nekem is elküldenéd azt a linket?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120016 Írta: Dace
Dace válaszolt a következő témában: Filmzene

Sil írta:

Dace írta: Akkor légyszives pontosíts, és írj nekem konkrétumokat. :(

Dace drága, amit írtam neked tegnap linket, ott egy egész szép gyűjtemény van az ilyen albumokból, nézd meg, tölts le pár számot, hogy melyik tetszik, melyik nem... :roll: A fontosabbakat felsoroltam. :wink:

Mármint a privátban? :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120009 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Filmzene
Ez olyan szép, nem tudom megállni, hogy betegyem:

"I've seen the moon
And the first sunrise
I'll leave it to the memories
And kiss the wind goodbye"
:cry:

/Blind Guardian: The Eldar/

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120007 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Filmzene

Dace írta: Akkor légyszives pontosíts, és írj nekem konkrétumokat. :(

Dace drága, amit írtam neked tegnap linket, ott egy egész szép gyűjtemény van az ilyen albumokból, nézd meg, tölts le pár számot, hogy melyik tetszik, melyik nem... :roll: A fontosabbakat felsoroltam. :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119982 Írta: Dace
Dace válaszolt a következő témában: Filmzene
Akkor légyszives pontosíts, és írj nekem konkrétumokat. :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119955 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Filmzene

Dace írta: Én akkor egy kicsit le vagyok maradva. A két soundtracken(LOTR, TTT) kívül is vannak még albumok? 8O :hein: :o h: :quasi: :eek4:

Dace, a filmek előtt (és után) is születtek/születnek olyan zenék, amiket Tolkien inspirált... :wink:
Az első a Donald Swann-féle The Road Goes Ever On c. dalciklus volt, amit nemrég be is linkeltem, ez még Tolkien életében született. (Tolkien élete 230. oldal)
Vannak ehhez hasonló, komolyzenei jellegű művek, pl. a dán Tolkien Ensemble albumai, amiken megzenésített versek találhatóak, az első 2 CD-jük nálunk is kapható.
És természetesen a könnyűzenében is találhatóak Tolkien-vonatkozású művek, gondoljunk csak a magyar Cross Borns együttesre, vagy pl. a Blind Guardianra... :wink:
És persze a felsoroltakon kívül is vannak még szerzők és albumok (nekem pl. David Arkenstone new age-es zenéje is nagyon tetszik), és olyanok is, amiket még nem hallottam, vagy nem is fogok... :roll:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119952 Írta: Dace
Dace válaszolt a következő témában: Filmzene
Én akkor egy kicsit le vagyok maradva. A két soundtracken(LOTR, TTT) kívül is vannak még albumok? 8O :hein: :o h: :quasi: :eek4:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119904 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Filmzene

Ulmo írta: Sil: örök hála a csodás anyagokért! :hello: Hogy mit kerestem ezeket...

Én is... :wink: Meg is lepődtem rendesen, amikor így hirtelen, és teljesen véletlenül megtaláltam, ráadásul ennyi mindent egy helyen... 8O

Más: felfedeztem egy egészen zseniális részt a Blind Guardian: Nightfall in Middle-Earth albumon. (Eddig is imádtam őket, de ez az album valami fantasztikus, és végre nem csak részleteim vannak...) Egészen pontosan a Dark Passage c. számban van egy rész, ami az emberekről szól. Gyors, rövid, szaggatott rész (a tündékről szólóak végig a szokásos nagyívű dallamok, áthajlásokkal), annyira jól jellemzi a halandók életét... Tényleg nem tudok rá mást mondani, mint hogy zseniális...
just wondering how
in the darkness
they found their way
to the right place
children of sun
second kindred
we call their race
treat them kindly
born in the east
nightfearer
they moved westwards
to the sunshine
morning breath like
short's their lifetime
dawn passes by
when the day comes

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119900 Írta: brokkoli
brokkoli válaszolt a következő témában: Filmzene
Okse, köszi. Remélem az lesz a legjobb :-D

And if I go insane, will you still let me join in with the game? /Pink Floyd/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119779 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Filmzene
Howard Shore nemrég belekukkantott a RotK első változatában de a filmzenének még nem kezdett neki. Majd talán késő ősszel készen lesz :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119765 Írta: brokkoli
brokkoli válaszolt a következő témában: Filmzene
Nem tudja valaki, hogy honnan lehet Király Visszatér filmzenéket letölteni? Kész van már egyáltalán?? :roll:

And if I go insane, will you still let me join in with the game? /Pink Floyd/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119679 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Filmzene
Sil: örök hála a csodás anyagokért! :hello: Hogy mit kerestem ezeket...
Sean filmje miatt ne aggódj, az augusztusi DVD-n állítólag rajta lesz, majd megnézzük ott!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119650 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Filmzene
Frissítettem a honlapomat, feltettem a Farewell to Lorien-t, a FotR trailer zenéjét, és Enyától a Lothlorient, orosz barátainknak hála. :wink: Innen egyszerűbb lesz letölteni.
[size=9:3k53djbf](Sajna, Sean filmjét fel kellett áldoznom hozzá, de majd keresek valami más helyet neki... :cry: )[/size]

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119483 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Filmzene
Kihaltam... Fent van a Farewell to Lorien, a FotR trailer zenéje, meg Enyától a Lothlorien is... 8O

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119416 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Filmzene
Halihó!

Azt hiszem, találtam egy valódi kincsesbányát. :D Jobb, mint a tolkien.ru. :wink:

Éppen most mászik lefelé a gépemre a BG-féle teljes Nightfall-album... :wink: Aztán jön majd a három Tolkien Ensemble CD (a dánoktól), aztán meg majd körülnézek egy kicsit jobban... :wink: És vannak videók (sőt, ha jól láttam, filmek is :roll: )...

Úgyhogy ezt az oldalat ide nem linkelem be... Priviben lehet érdeklődni. :wink: (Sajnos, a letöltögetés nem megy simán, még Mozillával sem, kell hozzá GetRight.)

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.828 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére