A HOBBIT

Több
12 éve 1 hónapja #406801 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT

donoroknal írta: Nemesített wargok?
Hány warg faj létezik?


Egy. A varg az egy faj. A fajtáikról Tolkien nem ír semmit, így erről konkrétabbakat nem tudunk.
A hobbit és A Gyűrűk Ura vargjai max. a szőrzetük színében mutatnak változatosságot a könyvek alapján.

De ez itt offtopic, így inkább valami ideillővel folytatom:

Az előzetes megkapta a PG-besorolást, 2:25 hosszúságú.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #406800 Írta: donoroknal
donoroknal válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Nemesített wargok?
Hány warg faj létezik?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #406799 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Olorin.papa írta: Azt azért ne felejtsük el, hogy Szarumán vargjai "nemesítés" utáni tenyésztett jószágok.

Ezek nem Saruman vargjai, ezek Vadonföld vargjai.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #406797 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Sötét Úr írta:

Gandalf írta: A Vargok új kinézete A GyU-hoz képest farkas-szerűbb:

heirsofdurin.files.wordpress.com/2012/09/warg1.png
heirsofdurin.files.wordpress.com/2012/09/warg2.png
heirsofdurin.files.wordpress.com/2012/09/wargs.jpg

Bár azt nem értem, miért világít a szemük.


Mert visszatükröződik bennük a tűz fénye. (Jó, lehet, hogy gyenge érv, de érv... :D )


Hali!
Azt azért ne felejtsük el, hogy Szarumán vargjai "nemesítés" utáni tenyésztett jószágok.

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #406793 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Gandalf írta: A Vargok új kinézete A GyU-hoz képest farkas-szerűbb:

heirsofdurin.files.wordpress.com/2012/09/warg1.png
heirsofdurin.files.wordpress.com/2012/09/warg2.png
heirsofdurin.files.wordpress.com/2012/09/wargs.jpg

Bár azt nem értem, miért világít a szemük.


Mert visszatükröződik bennük a tűz fénye. (Jó, lehet, hogy gyenge érv, de érv... :D )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Nina
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 1 hónapja #406790 Írta: Nina
Nina válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Kezdek kételkedni ebben a filmben, miután még egy normális idegfogást se bírtak Thorinnak megtanítani. Úgy néz ki, mint aki életében először fog íjat a kezében.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #406789 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #406781 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Gandalf írta: Érdekes ez az új, kissé átszabott (spoileres!) kép:
pdl.warnerbros.com/wbmovies/thehobbit/app/thcc_thescroll.jpg

Sokak szerint ez azt jelentheti, hogy az első film esetleg jóval hamarabb fog véget érni, mint ahogy azt a három részre bontás előtt tervezték... :roll:


Most már szinte biztos, hogy az első film a sasokkal érhet véget. A film hivatalos leírásában korábban ugyanis az alábbi leírás szerepelt:
"Their journey will take them into the Wild; through treacherous lands swarming with Goblins and Orcs, deadly Wargs and Giant Spiders, Shapeshifters and Sorcerers."

A legújabb szövegváltozatokból azonban kihagyták a felsorolásból a "Giant Spiders-t" (óriáspókok) és a "Shapeshifters-t" (bőreváltók).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #406778 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Érdekes ez az új, kissé átszabott (spoileres!) kép:
pdl.warnerbros.com/wbmovies/thehobbit/app/thcc_thescroll.jpg

Sokak szerint ez azt jelentheti, hogy az első film esetleg jóval hamarabb fog véget érni, mint ahogy azt a három részre bontás előtt tervezték... :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #406777 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Deareje is szedett ki további képeket abból a programból:
www.imagebam.com/gallery/itryzqr ... 5uy797lqq/

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Lumi
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 1 hónapja #406776 Írta: Lumi
Lumi válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Szeretettel német Tolkien honlapról, amit reggel találtam náluk.

plus.google.com/u/1/11472780924 ... H4Ecqo2LnJ 16 új kép a Hobbitból

forrás: www.herr-der-ringe-film.de/v3/de ... ge-film.de


enjoy

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #406773 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Pataricza Eszter alighanem a magyar szinkronszakma legismertebb és legelismertebb fordítója, olyan szinkrontrófeákkal, mint a Vészhelyzet, a Szex és New York, vagy A Gyűrűk Ura trilógia. Amellett, hogy mindmáig aktív szinkronos, az HBO művészeti vezetőjeként a csatorna valamennyi sorozatának szinkronjáért is ő felel.

[...]

narancs.hu: Voltak megosztó szinkronjai?

Pataricza Eszter: Hamarosan jön A Hobbit. Rettegve várom, mert A Gyűrűk Uránál megosztóbb filmet nem nagyon tudok elképzelni. Hosszas vitát folytattam például a Magyar Tolkien Társasággal, hogy a filmnek a rajongóknak vagy az átlagnézőnek kell-e szólnia. Az én dolgom az, hogy az átlagnézőt képviseljem, de ebben nem nagyon jutottunk dűlőre. Ahhoz például, hogy a regény híres mondata, az „Egy Gyűrű mind felett…” pontos szinkron legyen, bele kellett szuszakolni egy „és”-t is valahova. Hogy én ezért az egy „és”-ért mit kaptam! Mindennek elmondtak, csak szépasszonynak nem. Lábjegyzetet azonban nem lehet fűzni a szinkronhoz. A rengeteg dilemmához pedig még hozzájárult, amit a külvilág sosem lát, hogy egy olyan féltve őrzött filmnél, mint A Gyűrűk Ura, a fordító mivel dolgozik. Én A Gyűrűk Ura első változatát egy olyan kópiából írtam, ahol nem volt más, csak egy fekete képernyő, s ha valaki megszólalt, megnyílt egy kis ablak és egy szájat láttál.


magyarnarancs.hu/film2/pataricza-eszter-78921

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #406752 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Talán GDT hatása?

Mondjuk ebben van valami. PJ is ért az ilyen dolgokhoz, de azt hiszem a spanyol ebben a tekintetben verhetetlen. A Faun labirintusában is a hideg kirázott attól a "szemes" valamitől. :mrgreen:
Mondjuk ezekből is látható, hogy a könyvekhez képest jóval komolyabbak lesznek a filmek. Meg hát GDT is részt vett a szkript írásában, úgyhogy mesefilmek már biztosan nem lesznek. :)

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #406751 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT

.Elessar király. írta: Én is inkább úgy tudnám elképzelni őket, mint a Fotr-ban a móriai orkok.

Egy kicsit hasonlítanak rájuk. :) Gondolom, a kiindulási alap a moriai ork volt, csak tovább torzították a vonásaikat. (Talán GDT hatása? Vagy csak "gothmogosították" őket?)

A Nagy Kobold (és Azog is) egyébként Gollamhoz hasonlóan motion capture alapú CGI lesz. A korábbi produkciós videókban meg láttunk animatronix-típusú technológiával készült kobold-fejet is. Szóval valószínűleg itt a legtöbb ork nem gumimaszkos ember lesz, legalább is a fontosabb szereplők közül.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #406750 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Én is inkább úgy tudnám elképzelni őket, mint a Fotr-ban a móriai orkok. Viszont a buckamanókat majdnem így képzeltem el anno. :)

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #406749 Írta: donoroknal
donoroknal válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Hát a koboldok elég furcsán néznek ki... :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #406746 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Grondir írta:

Gandalf írta: Nem tudom.
Gondolom, ez is decemberre lehet időzítve, mint a Befejezetlen Regék. De ha az Európa honlapján megjelenik az Előkészületben-rovatban, akkor többet tudunk meg. ;)


www.europakiado.hu/index.php?l=h&s=2&n=1882

Ezek szerint októberben.

Köszönöm! :) (Remek az időzítés a Hobbit Születésnap kapcsán!)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #406745 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Gandalf írta: Nem tudom.
Gondolom, ez is decemberre lehet időzítve, mint a Befejezetlen Regék. De ha az Európa honlapján megjelenik az Előkészületben-rovatban, akkor többet tudunk meg. ;)


www.europakiado.hu/index.php?l=h&s=2&n=1882

Ezek szerint októberben.

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #406744 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Patiszon írta:

Gandalf írta: Viszont az Európa Könyvkiadó a film miatt újra kiadja A hobbitot, méghozzá filmes borítóval, és újabb terminológiai dolgokat javítanak ki benne az MTT kérésére (a 2011-es, már egyszer javított kiadáshoz képest). :)

Óh, ez jó hír, szerettem volna már beszerezni a legújabb terminológiájú A hobbitot :)
A megjelenés idejéről van már infó, vagy csak terv egyelőre a kiadás?

Nem tudom.
Gondolom, ez is decemberre lehet időzítve, mint a Befejezetlen Regék. De ha az Európa honlapján megjelenik az Előkészületben-rovatban, akkor többet tudunk meg. ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #406743 Írta: Patiszon
Patiszon válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Gandalf írta: Viszont az Európa Könyvkiadó a film miatt újra kiadja A hobbitot, méghozzá filmes borítóval, és újabb terminológiai dolgokat javítanak ki benne az MTT kérésére (a 2011-es, már egyszer javított kiadáshoz képest). :)

Óh, ez jó hír, szerettem volna már beszerezni a legújabb terminológiájú A hobbitot :)
A megjelenés idejéről van már infó, vagy csak terv egyelőre a kiadás?

A barát dolga az is, hogy szemére vesse barátjának, ha ostobaságot akar elkövetni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #406742 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Sil írta: A következő kísérőkönyvek fognak megjelenni a Hobbithoz:
www.theonering.net/torwp/2012/09 ... ok-covers/
Magyarul ezek közül melyik várható? Gondolom, az utolsó tuti nem...

Mivel ezeket a könyveket még csak pár napja jelentették be, nem tud senki semmit a hazai megjelenésről. A Forum Hungarynak még arról sincsen tudomása, hogy kihez kerülhetnek ezeknek a könyveknek a kiadási jogai. (A Gyűrűk Ura filmkönyveket anno az Alexandra adta ki, nem kizárt, hogy megint ők kaphatják majd meg...)

Viszont az Európa Könyvkiadó a film miatt újra kiadja A hobbitot, méghozzá filmes borítóval, és újabb terminológiai dolgokat javítanak ki benne az MTT kérésére (a 2011-es, már egyszer javított kiadáshoz képest). :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #406740 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A HOBBIT
A következő kísérőkönyvek fognak megjelenni a Hobbithoz:
www.theonering.net/torwp/2012/09 ... ok-covers/
Magyarul ezek közül melyik várható? Gondolom, az utolsó tuti nem...

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #406739 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Dehogy is! Az Öt Sereg Csatája egészen biztosan a harmadik filmbe kerül!

Rájöttem, amikor már elküldtem a hozzászólást, de utólag korrigáltam. :D

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #406738 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT


THE HOBBIT: AN UNEXPECTED JOURNEY (A hobbit: Váratlan utazás) - 2012. december 14.
THE HOBBIT: THE DESOLATION OF SMAUG - 2013. december 13.
THE HOBBIT: THERE AND BACK AGAIN - 2014. július 18.

.Elessar király. írta: Egy kicsit spoileres a címe. :mrgreen: Viszont ezek szerint, a Hobbit története véget ér a 2. filmmel, minden más meg marad a harmadikra.


Dehogy is! Az Öt Sereg Csatája egészen biztosan a harmadik filmbe kerül!

A legvalószínűbb opció, hogy a második film Smaug halálával ér majd véget, így a Sárkányé lesz a teljes második film. A kincs-konfliktus, összeveszések és a háború (meg a hazaút) pedig a harmadikba.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #406737 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Egy kicsit spoileres a címe. :mrgreen: Viszont ezek szerint, a Hobbit története véget ér a 2. filmmel, minden más meg marad a harmadikra (illetve az Öt Sereg csatája esetleg).

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #406733 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Megerősítették, hogy a második film címe The Desolation of Smaug lesz, és a harmadik film premierje 2014. július 18-án lesz:
insidemovies.ew.com/2012/08/31/t ... ease-date/

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #406728 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Tevildo írta: A csúcspontot biztos a harmadik részre tartohatják - íg az Öt Sereg Csatája vélhetőleg egybeesik majd a Dol Guldur-szál tetőpntjával, és Szauron elkergetésével.

Égő is lene Szauronra nézve, ha a harmadik részben csak holmi sárkánnyal meg orkokkal bajlódnának és nem vele... :D

Egy probléma van ezzel a verzióval: Gandalfnak ott kell lennie mindkét helyszínen egyszerre (Dol Guldur ostrománál és az Öt Sereg Csatájánál is). Tehát nem történhetnek meg párhuzamosan.

donoroknal írta: Először elég furcsa volt Thranduil koronája,de mostanra már megtetszett. :)

Szerintem a Bakacsinerdő-dizájnt jelenítik meg a koronával is: a produkciós videókban láthattuk, hogy az erdőt beszövik a tüskés indák, valószínűleg ezekre a tüskékre utalhat a korona talán...

Tyria írta: A másik, ami feltűnt, hogy hobbit-szerű füle van. Az előző making of vidiben is mutattak egy pillanatra egy tündelányt és neki is olyan füle volt. Miért nem olyan a tündék füle, mint a LoTR-ban?

Ezt akkor lehetne egyértelműen megállapítani, ha egymás mellé raknánk a két képet. Nekem így nem tűnik úgy, hogy hobbit-füle lenne.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #406720 Írta: donoroknal
donoroknal válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Amúgy Lee tündeként,nagyon hasonlít Legolasra.El lehet hinni h ő az apja.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #406717 Írta: Tyria
Tyria válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Nekem már az elején sem tetszett, hogy Lee Pace lett Thranduil, mert ő nem igazán tündés. És most, hogy kijött róla az első kép, úgy látom, igazam lett. Olyan vámpírosnak hat, legalábbis szerintem
A másik, ami feltűnt, hogy hobbit-szerű füle van. Az előző making of vidiben is mutattak egy pillanatra egy tündelányt és neki is olyan füle volt. Miért nem olyan a tündék füle, mint a LoTR-ban?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.690 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére