Gandalf (Sir Ian McKellen)

Több
19 éve 5 napja #248606 Írta: Raia Aiwart
Raia Aiwart válaszolt a következő témában: Gandalf (Sir Ian McKellen)
Nem akarok Vészmadár lenni( :) )de szerintem már nem sok szerepben fogjuk látni.
A mostani Hollllywoodi filmekben nagyrészt húszéves színészek szerepelnek, akik még éppenhogycsak el tudnak játszani egy szerepet.
Úgyhogy jó lett volna, ha ezt megkapja. :?

Ne becsüld le a semmittevést, a céltalan kószálást, a hallhatatlan dolgokra való odafigyelést, és a senkinek sem ártást!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 napja #248541 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Gandalf (Sir Ian McKellen)

Gilgolwen Nimrandir írta:

Nimrodel (Melklerien) írta:

Nimrodel (Melklerien) írta: Elvileg ma derül majd ki, hogy Ian McKellen megkapja-e a Genie Díjat. Hát, drukkolunk! :roll:

www.genieawards.ca/genie25/main.cfm

Hát, sajnos nem. :cry:


De kááár :( pedig szorítottam, hogy megkapja. Sajnos nem tudtam figyelemmel kísérni... :roll:


:crap: EZ baj :crazy: naagy baj... :shake: és nem eset jól... :crying: :crying: :bawling: :bawling:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 napja #248515 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Gandalf (Sir Ian McKellen)

Nimrodel (Melklerien) írta:

Nimrodel (Melklerien) írta: Elvileg ma derül majd ki, hogy Ian McKellen megkapja-e a Genie Díjat. Hát, drukkolunk! :roll:

www.genieawards.ca/genie25/main.cfm

Hát, sajnos nem. :cry:


De kááár :( pedig szorítottam, hogy megkapja. Sajnos nem tudtam figyelemmel kísérni... :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 napja #248509 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: Gandalf (Sir Ian McKellen)

Nimrodel (Melklerien) írta: Elvileg ma derül majd ki, hogy Ian McKellen megkapja-e a Genie Díjat. Hát, drukkolunk! :roll:

www.genieawards.ca/genie25/main.cfm

Hát, sajnos nem. :cry:

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #248362 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: Gandalf (Sir Ian McKellen)
Elvileg ma derül majd ki, hogy Ian McKellen megkapja-e a Genie Díjat. Hát, drukkolunk! :roll:

www.genieawards.ca/genie25/main.cfm

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #244740 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Gandalf (Sir Ian McKellen)

Gil-Celeb írta: Jaja!!!! :wink: Ki a készítője?Van még ilyesmi kép,ami viszont nem szerepel a Galériában???


Barabás Orsolya készítette ezt a rajzot is. :itscool: (mint, amelyik a Frodo topicban is szerepel) Majd körül nézek, és ha találok hasonló képeket (nem a Galáriában ;) ) akkor linkelek :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #244721 Írta: Gil-Celeb
Gil-Celeb válaszolt a következő témában: Gandalf (Sir Ian McKellen)
Jaja!!!! :wink: Ki a készítője?Van még ilyesmi kép,ami viszont nem szerepel a Galériában???

"My fall will be for you,my love will be in you,
if you be the one to cut me,I'll bleed forever"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #244632 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Gandalf (Sir Ian McKellen)
Biztosan láttátok már ezt a képet. A Galériában találtam. De azért megmutatom, mert eszméletlenül jóóóóóóóó :hello:
www.tolkien.hu/images/fanfiction ... ott/16.jpg

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #244588 Írta: Thereon
Thereon válaszolt a következő témában: Gandalf (Sir Ian McKellen)
Jó eltörte a Boszi de kapott utána újat. Asszem ez a 4. vov, vagy nem? :)

Thereon, a vándorló varázsló

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #242717 Írta: Gil-Celeb
Gil-Celeb válaszolt a következő témában: Gandalf (Sir Ian McKellen)
Megérdemelné!Fantasztikus színész!!!! :wink:

"My fall will be for you,my love will be in you,
if you be the one to cut me,I'll bleed forever"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #242409 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: Gandalf (Sir Ian McKellen)
Ian McKellen az egyik jelöltje a Genie Awards-nak!
www.genieawards.ca/genie25/pressnominations.cfm

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #236425 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Gandalf (Sir Ian McKellen)
Azért eltörnie nem kellett volna, meg kicsit megkavarták a sorrendet, mert a könyvben Gandi még nem siet sehová, mikor lidércke befut, itt meg pont a legrosszabbkor állja útját...

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #236420 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Gandalf (Sir Ian McKellen)

Gil-Celeb írta: Ennyit a filmrendezői pályafutásomról...(csak a könyvet felejtettem ki a "remek"ötleteimből...)Bocsi... :( :cry:


Na jóóó, azért ne légy ennyire letörve e miatt... Egyébként teljesen egyet értek...bár valószínüleg Gandalf és az Ő hatalma és tekintélye iránt érzett tiszteletem miatt :P

Más: Találtam néhány képet:

www.mckellan.com/images/0261.jpg
www.mckellan.com/images/1418.jpg
www.mckellan.com/images/1298.jpg
hmmm.. ezek nagyon...hmm :) inkább nézzétek meg... :)
www.mckellan.com/images/9028.jpg
www.mckellan.com/images/1415.jpg
www.mckellan.com/images/1422.jpg

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #236370 Írta: Gil-Celeb
Gil-Celeb válaszolt a következő témában: Gandalf (Sir Ian McKellen)
Jó,tényleg!!! :oops: :oops: :oops: :oops:
Hülye vagyok!Tényleg iszonyú nagy elrugaszkodás lett volna,de csak azért gondoltam így,mert kissé fölborzorlta az idegeimet a tény,hogy egy "jöttment"(bármilyen erős is)kis boszorkányúr csak úgy eltöri Középfölde leghatalmasabb mágusának botját!
Ennyit a filmrendezői pályafutásomról...(csak a könyvet felejtettem ki a "remek"ötleteimből...)Bocsi... :( :cry:

"My fall will be for you,my love will be in you,
if you be the one to cut me,I'll bleed forever"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #236145 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Gandalf (Sir Ian McKellen)

Gil-Celeb írta: Tényleg elszúrták,de legalább levonhatjuk a tanulságot:bármi törénik is,mindig Gandalf győz!A kis mázlista...szerintem is gáz,hogy ilyen Gandalf-Szarumán szerűen eltöri a botját....én úgy csináltam volna meg ezt a jelenetet,hogy Gandalf "mattot"ad a Boszorkányúrnak,azpedig elmenekeül...
De persze lehet,hogy ez csak az én "heroikus"fantáziámban mutat ilyen jól....
Nem baj,azért így is szeretjük PJ-t!!! :wink:



:evil: Méghogy "mattot ad" :( ez akkoram elrugaszkodás lett volna a könyvtől, hogy már fájt volna :evil:
Nem volt volt rossz, mert a Boszorkány Úr a gazdája erejét tükrözi, és mint tudjuk Sauron hatalma nagyon megnőtt Középföldén :roll:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #236129 Írta: Gil-Celeb
Gil-Celeb válaszolt a következő témában: Gandalf (Sir Ian McKellen)
Lehet...nem tudom.
Nem azt mondtam,hogy a közönség így egy kispályás mágusnak titulálta,hanem azt,hogy így izgulnak egy kicsit azért a kedves,öreg varázslóért,akinek középföldén szinte a legnagyobb a hatalma(ezt a t.közönség is tudja)!Úgyértem,eddig(a balrog után)természetes volt,hogy Gandalf győz.Így viszont kihangsúlyozza a helyzet,a csata reménytelenségét,és azt,hogy a reménytelenségben is remélnek,bíznak Gandalfban!
Na meg,hogy ilyen erős ellenségeket kijátszva 2 csöpp kis hobbit az életük kockáztatásával megmenti Középföldét! :D
Egyébként:nekem sem tetszett annyira ez a jelenet!
Hülyeséget írtam??? :oops: :cry: :oops:

"My fall will be for you,my love will be in you,
if you be the one to cut me,I'll bleed forever"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #236106 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Gandalf (Sir Ian McKellen)
Sztem nem. Azért a könyvet nem olvasott közönség is leszűrte,hogy Gandalf nem egy kispályás varázsló. Már a moziverzió után is kérdezték tőlem,hogy Gandalf miért nem nyírta ki a Boszorkányurat, ha az első részben végzett a Balroggal. Szóval sztem nem a hatásvadászat miatt volt, hanem Peternek ez így jött le a könyvből.

Krisztián

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #235763 Írta: Gil-Celeb
Gil-Celeb válaszolt a következő témában: Gandalf (Sir Ian McKellen)
Nem lehet hogy a Boszorányuras részt csak "hatásvadászat"kedvéért rakták be???Mert eléggé úgy tűnik hogy azért van benne hogy a kedves,hozzá nem értő közönség izguljon egy kicsit... :D

"My fall will be for you,my love will be in you,
if you be the one to cut me,I'll bleed forever"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #235755 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Gandalf (Sir Ian McKellen)
Ja,meg nem derül ki,h Gandalf mért megy el Középföldéről. Mert ugye ő őrzi a Naryát! Például a moziban melletem ülők nem értették, h Gandalf miért megy Szürkerévbe.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #235745 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Gandalf (Sir Ian McKellen)

Gandalf írta: Az is benne van a bővítettben, hogy Gandalf eltöri Szarumánét. :wink:

Helyes! Helyes! :D :D :wink:

Gandalf írta: De arra tényleg niincsen magyarázat, hogy a Boszorkányúr hogyan volt képes ilyesmire... :?

ezt én sem tudom...de nem is tartom nagy filmes ötletnek...
ha már itt tartunk nem tudom, hogy a bővítettben hogy szerepel, de a "normál" III. rész végén, Mithlondban nem a fehér botjára támaszkodott? Vagy addigra új botja lett? :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #235725 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Gandalf (Sir Ian McKellen)
Az is benne van a bővítettben, hogy Gandalf eltöri Szarumánét. :wink: De arra tényleg niincsen magyarázat, hogy a Boszorkányúr hogyan volt képes ilyesmire... :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #235684 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Gandalf (Sir Ian McKellen)
:cry: Még nem láttam a bővítettet, és itt tudtam meg hogy....... :cry: Gandalfnak ... :cry: ... eltörik ... :cry: ... a botját.
:cry: most szomorú vagyok :cry:


és különben is micsoda dolog ... mintha történt volna már valami hasonló...

Gil-Celeb írta: "...hogy ilyen Gandalf-Szarumán szerűen eltöri a botját..."


...remélem ez is benne van a bővítettben....!?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja - 19 éve 2 hónapja #235550 Írta: Gil-Celeb
Gil-Celeb válaszolt a következő témában: Gandalf (Sir Ian McKellen)
Tényleg elszúrták,de legalább levonhatjuk a tanulságot:bármi törénik is,mindig Gandalf győz!A kis mázlista...szerintem is gáz,hogy ilyen Gandalf-Szarumán szerűen eltöri a botját....én úgy csináltam volna meg ezt a jelenetet,hogy Gandalf "mattot"ad a Boszorkányúrnak,azpedig elmenekeül...
De persze lehet,hogy ez csak az én "heroikus"fantáziámban mutat ilyen jól....
Nem baj,azért így is szeretjük PJ-t!!! :wink:

"My fall will be for you,my love will be in you,
if you be the one to cut me,I'll bleed forever"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #235460 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Gandalf (Sir Ian McKellen)
Ja,meg azért Narya-t se hagyjuk ki az okfejtésből, azért az is bír nem kis hatalommal :) .
Én azt tartom a legfelháborítóbbnak,hogy a Witch-king, egy egyszerű, mezei lidérc csak úgy eltöri a legerősebb istar botját... ugyan már. Ja,a könyvben is csak annyi van,hogy beszélnek egymással. De semmi bot eltörésről nincs szó!

Üdv:
Krisztián

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #235458 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Gandalf (Sir Ian McKellen)

Barahir írta: Szerintem ez a jelenet is lehetett volna jó, de elszúrták!
Miért nem ölte meg a Boszorkányúr az öreget? Azért mert kürtszót hallott, még simán megölhette volna. Erre otthagyja a legnagyobb ellenségét sértetlenül?? :cry:
Ja és Pippin fel is kiált, hogy Gandalf, de a szinkronosoknak ez valahogy kimaradt, úgyhogy szegény Pippin csak tátog. Vagy lehet hogy ezzel azt akarták, hogy a félelemtől a hangja is elment? :)


Kürtszó és kakasszó szvsz hasonlóan funkicionál: biztosan hallottál már arról, az angolszász világban is meglévő babonáról, hogyha a kakas megszólal akkor a "túlvilági lényeknek" (kísértet, lidérc, kobold,) el kell tűnniök. A nazgúlok meg nem is nagyon bírják a fényt, és a kakas hangja a hajnal közeledtét jelzi. A kürt meg nem tudom minek a köezeledtét, és ha Rohan megérkeztét jelzi, akkor meg végképp nem értem éns em, hogy a rohírok közeledtére miért tűnik el, hacsak nem azért, hogy rájuk figyeljen.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #235078 Írta: Barahir
Barahir válaszolt a következő témában: Gandalf (Sir Ian McKellen)
Szerintem ez a jelenet is lehetett volna jó, de elszúrták!
Miért nem ölte meg a Boszorkányúr az öreget? Azért mert kürtszót hallott, még simán megölhette volna. Erre otthagyja a legnagyobb ellenségét sértetlenül?? :cry:
Ja és Pippin fel is kiált, hogy Gandalf, de a szinkronosoknak ez valahogy kimaradt, úgyhogy szegény Pippin csak tátog. Vagy lehet hogy ezzel azt akarták, hogy a félelemtől a hangja is elment? :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #234266 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Gandalf (Sir Ian McKellen)

Felagund írta: ... de ezzel együtt nem nagyon udom elképzelni, hogy konkrétan le tudta volna győzni Gandalfot, aki még light verzióban is lebírt egy balrogot... :?

Phaedra/Namarie írta: Viszont a boszorkányúr részben Szaurontól nyeri a hatalmát, erejét, legitimitását.
Ez az ő órája utalhat arra is, hogy most ülheti meg teljes diadalát- ami szerencsére nem így lett. (Stílszerűen szólva: ütött za órája, csak nem tudta..)


Gandalf és Mória Balrogja az aniuk közé tartozott (ezen belül Gandalf a maiák és istárok Mória balrogja a balrogok rendjébe) persze nem rendelkeztek akkora hatalommal, mint a Nagyok. Kettejük harcából Gandalf tért vissza győztesen...
Szauron sem volt több(rendjét illetően)(hogy erejében..az más dolog). Nazgúlok emberek voltak egykor. Mind közül a leghatalmasabb az Angmari Boszorkányúr, de még Szaurontól nyert erejét is beleszámolva...Gandalf (ha nem is sokkal, de) erősebb volt, szerintem(persze egy kis elfogultság is van bennem Gandalf és a Tündék iránt :) )
Főként ha arra gondolunk, hogy Mória Balrogja azért nem = (erőben sem) az Angmari Boszorkányúrral...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #231974 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Gandalf (Sir Ian McKellen)

Felagund írta:

Gandalf írta: Az egész jelenetben az a legzavaróbb, hogy Gandalf csak ijedten néz és semmit sem csinál... Legalább a botját felvillanthatta volna... :evil: Bezzeg Pippin legalább próbálkozik.

A könyvben csak egyetlen összecsapásról tudunk Gandalf és a nazgúlok között: a széltetőiről. Itt alaposan megszorongatták, de hát többenb is voltak (asszem 5-en?), nem tudni, a Bosziúr velük volt-e.


Ráadásul ott még Szürke is volt ;)


De Gandalf se tudta legyőzni őket. Igaz akkor a nazgulok is inkább a gyűrűvel foglalakoskodtak...

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #231969 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Gandalf (Sir Ian McKellen)

Gandalf írta: Az egész jelenetben az a legzavaróbb, hogy Gandalf csak ijedten néz és semmit sem csinál... Legalább a botját felvillanthatta volna... :evil: Bezzeg Pippin legalább próbálkozik.

A könyvben csak egyetlen összecsapásról tudunk Gandalf és a nazgúlok között: a széltetőiről. Itt alaposan megszorongatták, de hát többenb is voltak (asszem 5-en?), nem tudni, a Bosziúr velük volt-e.


Ráadásul ott még Szürke is volt ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #231968 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Gandalf (Sir Ian McKellen)
Az egész jelenetben az a legzavaróbb, hogy Gandalf csak ijedten néz és semmit sem csinál... Legalább a botját felvillanthatta volna... :evil: Bezzeg Pippin legalább próbálkozik.

A könyvben csak egyetlen összecsapásról tudunk Gandalf és a nazgúlok között: a széltetőiről. Itt alaposan megszorongatták, de hát többenb is voltak (asszem 5-en?), nem tudni, a Bosziúr velük volt-e. De még ott is komoly ellenállást tanúsított (Frodóék messziről látták). Szerintem a filmben a dramaturgiai hatás kedvéért nagyították fel a hatalmát a Nazgúlok Urának.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.615 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére