Gandalf (Sir Ian McKellen)

Több
21 éve 1 hónapja #139990 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: Gandalf (Sir Ian McKellen)

Sil írta: Ez pedig Christopher Lee-é, csak neki nincs külön topicja... (tudtátok, hogy Christopher találkozott Tolkiennel? 8O ):
katt ide

Én nem tudtam. De jó neki! Meg ez amúgy is olyan jó, hogy találkoztak! :P

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #139870 Írta: Elza Eldaniella

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #139582 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Gandalf (Sir Ian McKellen)
Ian életrajza magyarul (bár nincs túlságosan aktualizálva...):
katt ide

Ez pedig Christopher Lee-é, csak neki nincs külön topicja... (tudtátok, hogy Christopher találkozott Tolkiennel? 8O ):
katt ide

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #138708 Írta: Barahir
Barahir válaszolt a következő témában: Gandalf (Sir Ian McKellen)
Ez nagyon hasonló ahhoz a képhez, amit a 2003-as RoTK naptár tartalmaz.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #137440 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Gandalf (Sir Ian McKellen)
Gandalfos RotK plakát, ill. háttérkép:
www.lordoftherings.net/index_rot ... ml?gandalf

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #136897 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Gandalf (Sir Ian McKellen)
Nem néztem, csak belekukkantottam...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #136848 Írta: elf
elf válaszolt a következő témában: Gandalf (Sir Ian McKellen)

Penngaladiel írta: Ha valaki még ébren van, és olvassa: Sir Ian most van a TV2-n a Hatszoros ölelés c. filmben ;)


Milyen volt a film:)?

Elen síla lúmenn' omentielvo!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #136838 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Gandalf (Sir Ian McKellen)
Ha valaki még ébren van, és olvassa: Sir Ian most van a TV2-n a Hatszoros ölelés c. filmben ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #135774 Írta: elf
elf válaszolt a következő témában: Gandalf (Sir Ian McKellen)

Hold írta: Köszi szépen mindenkinek, az életemet mentettétek meg :D
de tényleg, komolyan :)
köszi-i-i-i-i-i-i :lol:
na bye 8)


Igazán nincs mit, örülök, ha segíthettem 8)

Elen síla lúmenn' omentielvo!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #135345 Írta: Hold
Hold válaszolt a következő témában: Gandalf (Sir Ian McKellen)
Köszi szépen mindenkinek, az életemet mentettétek meg :D
de tényleg, komolyan :)
köszi-i-i-i-i-i-i :lol:
na bye 8)

hirtelen ennyi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #135305 Írta: elf
elf válaszolt a következő témában: Gandalf (Sir Ian McKellen)
Sil, akkor majd átnézed a szöveget :?: :)
Köszi a cikket és a képet :lol:

Elen síla lúmenn' omentielvo!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #135222 Írta: Vilya
Vilya válaszolt a következő témában: Gandalf (Sir Ian McKellen)
Gandalf:
www.tolkientown.com/shop/images/ ... /gandalfmg
:dead: :dead: :dead:
A ló az jó, de aki rajta ül... [size=9:1hlbf3oi]/a képen, vagy szobron, vagy micsodán.. :lol: /[/size]


[size=9:17rof5fd](Frodó & Samu)[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #135157 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Gandalf (Sir Ian McKellen)
Angol nyelvű cikk a TTT DVD-ről, az elején McKellen-interjúval:
www.theonering.net/scrapbook/group/904/

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #135128 Írta: elf
elf válaszolt a következő témában: Gandalf (Sir Ian McKellen)

Sil írta: Elf: Úgy értem, maga az Enciklopédia van teli hibákkal, szvsz nem te írtad el. :wink: Holnap megnézem kicsit alaposabban (most nekem lóg kocsányon a szemem... :roll: ), addig is itt az Encyclopedia of Arda szócikke Gandalfról:
www.glyphweb.com/arda/g/gandalf.html
Tapasztalataim szerint ebben jóval kevesebb hiba szokott lenni, mint a Tolkien enciklopédiában (ami rettenetesen félre lett fordítva, mint a táborban is láttam)... :?


Aha, én is észrevettem benne több hibát, de gondoltam biztos én vagyok hülye... :roll: :lol: ...
Amúgy tudok szerezni angolul is róla, csak azt hittem magyarul kelll... 8)
Mondjuk, úgy látom a megrendelőnek mégsem olyan sürgős, mert nem igazán jelentkezik... :roll:
Akkor majd ha gondolod nézd át egy kicsit :lol:

Elen síla lúmenn' omentielvo!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #135118 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Gandalf (Sir Ian McKellen)
Elf: Úgy értem, maga az Enciklopédia van teli hibákkal, szvsz nem te írtad el. :wink: Holnap megnézem kicsit alaposabban (most nekem lóg kocsányon a szemem... :roll: ), addig is itt az Encyclopedia of Arda szócikke Gandalfról:
www.glyphweb.com/arda/g/gandalf.html
Tapasztalataim szerint ebben jóval kevesebb hiba szokott lenni, mint a Tolkien enciklopédiában (ami rettenetesen félre lett fordítva, mint a táborban is láttam)... :?

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #135117 Írta: elf
elf válaszolt a következő témában: Gandalf (Sir Ian McKellen)

Sil írta: Bocsi, elf, kicsit beleolvasgattam a végébe:

elf írta: Szürke Zsarátnoknak hívták.

Talán inkább Szürke Zarándoknak, nem? :wink:

elf írta: a Szürke Bolondnak /II. Denethor hívta ezen a neven, aki nem kedvelet, mert gyermekkori riválisa, Throrndir barátja volt/.

Thorongil-re (aki ugyebár = Aragorn) gondolsz?

elf írta: Valódi neve, amit a valinoriaktól kapott ifjú korában: Olórin. Lehet, hogy maia volt.

Maia volt. És mint ilyen, nem volt ifjúkora... :wink:

Honnan vannak ezek az idézetek? Leginkább a Tolkien enciklopédia hibáira emlékeztet... :roll:


no matter, legalább helyesen lesz leírva :lol:
nemtom, lehet, hogy Zarándok, csak már kocsányokban lógott a végén a szemem... :roll:
igen, a Tolkien enciklopédiából gépeltem be. Kijavíthatnád az egészet :lol:

Elen síla lúmenn' omentielvo!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #135093 Írta: Vilya
Vilya válaszolt a következő témában: Gandalf (Sir Ian McKellen)
Íme Gandalf gyűrűje:
www.noblecollection.com/images/p ... N9512P.jpg


[size=9:17rof5fd](Frodó & Samu)[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #135045 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Gandalf (Sir Ian McKellen)
Bocsi, elf, kicsit beleolvasgattam a végébe:

elf írta: Szürke Zsarátnoknak hívták.

Talán inkább Szürke Zarándoknak, nem? :wink:

elf írta: a Szürke Bolondnak /II. Denethor hívta ezen a neven, aki nem kedvelet, mert gyermekkori riválisa, Throrndir barátja volt/.

Thorongil-re (aki ugyebár = Aragorn) gondolsz?

elf írta: Valódi neve, amit a valinoriaktól kapott ifjú korában: Olórin. Lehet, hogy maia volt.

Maia volt. És mint ilyen, nem volt ifjúkora... :wink:

Honnan vannak ezek az idézetek? Leginkább a Tolkien enciklopédia hibáira emlékeztet... :roll:

Ian hivatalos honlapja:
www.mckellen.com/

Ian az IMDb-n:
us.imdb.com/Name?McKellen,+Ian

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #135043 Írta: elf
elf válaszolt a következő témában: Gandalf (Sir Ian McKellen)
Aragorn barátja és tanítómestere lett, akit láthatóan minden embernél jobban kedvelt, ők ketten rengeteget segítettek egymásnak. 2941 után új fegyvert szerzett botja mellé, a Glamdring nevű kardot. 3018-ban, miután megszökött Vasudvardból, betörte Keselyüstököt, Rohan legkitűnőbb lovát, ami a Gyűrűháború hátralévő részében mindvégig hátasául szolgált.
A "Gandalf" nevet az északi emberektől kapta. A tündék Mithrandirnak nevezték; a nyugori nyelven Szürke Vándornak és Szürke Zsarátnoknak hívták. A törpök Tharkunnak szólították, a haradiak Incánusnak, a rohírok Zsufazekés Gandalfnak, vagy - bizonyos alkalmakkor - Vészmadárnak /Théoden nevezte így/, Láthspellnek /Gríma szólította ily módon/ és a Szürke Bolondnak /II. Denethor hívta ezen a neven, aki nem kedvelet, mert gyermekkori riválisa, Throrndir barátja volt/. Más néven: Sauron ellensége és / a Gyűrűhábprúban/ a Fehér Lovas. Valódi neve, amit a valinoriaktól kapott ifjú korában: Olórin. Lehet, hogy maia volt.
End. 8)

Elen síla lúmenn' omentielvo!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #135041 Írta: elf
elf válaszolt a következő témában: Gandalf (Sir Ian McKellen)
Gandalf szürke köpönyeges, ősz hajú /visszatérése után fehér köpönyeges és fehér hajú/, hajlott öregembernek látszott, akit bárki könnyedén mindenlébenkanál, vénséges vén varázslónak vélhetett, bizonyos alkalmakkor azonban kimutatta valódi hatalmát. A balroggal vívott csatája előtt teste egyértelműen halandó volt, amit mind fegyverekkel, mint "varázserővel" meg lehetett sebezni. Fehér Gandalfként azonban egetlen fegyver sem sebezhette meg és számottevően nagyobb hatalommal rendelkezett a sötét erők felett.
Nyugatföldet járta és nem volt állandó otthona. Az istarok közül ő állt legközelebb az eldákhoz, és ő volt az egyetlen olyan varázsló, aki igazán törődött az olyan - első látásra jelentéktelennek látszó - lényekkel, mint a hobbitok vagy a fák. A tudás és /talán Naryának köszönhetően/ a tűz nagymestere volt.
folyt.köv. :lol: :lol: :lol:

Elen síla lúmenn' omentielvo!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #135038 Írta: elf
elf válaszolt a következő témában: Gandalf (Sir Ian McKellen)
A Gyűrűháború során felszabadította Théoden királyt Gríma varázslata alól, száműzte Szarumánt az istarok sorai közül, és felbecsülhetetlen értékű tanácsokkal látta el Gondort és Rohant. A pelennori csaátban, Minas Tirith kapujában összemérte erejét a nazgulok urával, és ezzel sikerült értékes perceket szereznie, míg megérkezett a rohírok felmentőserege.
Miután a GYűrűháború győzedelmesen véget ért, és ezzel Gandalf sikeresen teljesítette feladatát, a Gyűrű-őrzőkkel együtt ő is utolsó útjára indult és átkelt a tengeren.
folyt.köv. :lol:

Elen síla lúmenn' omentielvo!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #135037 Írta: elf
elf válaszolt a következő témában: Gandalf (Sir Ian McKellen)
3001-ben rávette Bilbót, hogy ajándékozza az Egy GYűrűt Frodónak /az, hogy Bilbó képes volt erre, egyedülálló tett, és csak megerősítette Gandalf kiváló véleményét a hobbitokról/, és 3018-ban mozgásba lendítette a Végzet-katlanhoz idnított küldetést. Galdalf jelentős mértékben befolyásolta azokat, akik részt vettek Elrond tanácskozásán, hiszen egyedül ő ismerte a Gyűrű és Sauron árulásának történetét; később tagja lett a Gyűrű-társaságnak. Habár Mória tárnáiban életét vesztette a balroggal folytatott küzdelemben, visszaküldték Középföldére, hogy befejezhesse küldetését.
folyt.köv. :lol: :lol:

Elen síla lúmenn' omentielvo!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #135036 Írta: elf
elf válaszolt a következő témában: Gandalf (Sir Ian McKellen)
Amikor nagyjából Hk. 1000 körül Középföldére érkezett, Círdantól megkapta a Naryát, a Három Gyűrű egyikét. A Harmadkorban Gandalfnak szátalan kalandban és megpróbáltatásban volt része, melyek közül e könyv lapjain mindössze a legfontosabbakat van módunk megemlíteni. / :oops: :roll: /2063-ban, a Fehér Tanács kérésére Dol Doldurba ment kémkedni, de nem tudta kideríteni, ki uralja azt a földet. 2850-ben ismét bejutott Dol Goldurba, és megtudta, hogy a birodalom ura maga Sauron. Thráintól megszerezte Erebor kulcsát, és sikerült megszöknie. Később, 2941-ben Gandalf sugalmazta Thorinnak Erebor visszafoglalásának örletét.Célja az erős északi birodalom létrehozása volt, ami képes visszaverni a Sauron vezette keletiek támadását. Amikor sikerült rávennie Thorint, hogy vegye fel a csapatba a Megyében élő Zsákos Bilbót, mint betörőt - talán azért, mert szerette volna, ha a késöbbiekben a Megyében élő félszerzetekre is számíthat -, még nem tudhatta, hogy döntésének sokkal fontosabb következményei lesznek: a kaland során ugyanis Bilbó szert tett az Egy Gyűrűre. Gandalf gyanította, hogy valóban az Egy Gyárá került a hobbit birtokába, ezért a Kőszák segítségével állandóan szemmel tartotta a Megyét és Bilbót.
folyt.köv. :lol:

Elen síla lúmenn' omentielvo!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #135033 Írta: elf
elf válaszolt a következő témában: Gandalf (Sir Ian McKellen)

Hold írta: Szijasztok!!!
nagyon sürgős lenne, hogy segítsetek nekem! egyszerűen MUSZÁLY! :?
na szóval, kéne nekem minnél több információ gandalfról vagy ian-ról...lécci, segítsetek! péntekig ha tudtok lécci! :heu:


Gandalf: Az egyik istar, Szükre Gandalf néven a Rend második leghatalmasabb tagja. Nyugodtan kijelenthető, hogy Gandalf az, akinek a Nyugat győzelme és Sauron haramdkori bukása köszönhető. Kétezer éven keresztül szünet nélkül, lankdatlan hittel munkálkodott azon, hogy vélja valósággá váljon, és az idők során előreláthatóan számos hatalmat felsorakoztatott maga mellé, akik segítségére siettek a Sauron elleni végső harcban.
folyt.köv. :lol:

Elen síla lúmenn' omentielvo!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #135001 Írta: Hold
Hold válaszolt a következő témában: Gandalf (Sir Ian McKellen)
Szijasztok!!!
nagyon sürgős lenne, hogy segítsetek nekem! egyszerűen MUSZÁLY! :?
na szóval, kéne nekem minnél több információ gandalfról vagy ian-ról...lécci, segítsetek! péntekig ha tudtok lécci! :heu:

hirtelen ennyi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #134912 Írta: elf
elf válaszolt a következő témában: Gandalf (Sir Ian McKellen)

Vilya írta: Én nem látattam az X-ment.. egy részt se... nem tudom milyen, csak azt, hogy egy kék szinű Mazdája van Iannak. Vagy rosszul tudom? :confused2: :wink:


Hát nem sokat vesztettél. Én láttam mindkét részét. Kék Mazdára nem igazán emléxem :wink: :roll: ... Inkább csak mutánsokra...

Elen síla lúmenn' omentielvo!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #134910 Írta: Vilya
Vilya válaszolt a következő témában: Gandalf (Sir Ian McKellen)
Én nem látattam az X-ment.. egy részt se... nem tudom milyen, csak azt, hogy egy kék szinű Mazdája van Iannak. Vagy rosszul tudom? :confused2: :wink:


[size=9:17rof5fd](Frodó & Samu)[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #134884 Írta: elf
elf válaszolt a következő témában: Gandalf (Sir Ian McKellen)
Yool néz ki ez a gyűrű:))
Mellesleg én nem örülök neki, hogy abban a ... X-Men-ben játszott/játszani fog... :?
Nektek tetszett :?:

Elen síla lúmenn' omentielvo!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #134848 Írta: shaira
shaira válaszolt a következő témában: Gandalf (Sir Ian McKellen)
Jó hír! Lesz x-men 3 2 éven belűl, úgyhogy szerencsénkre nem fogunk megszabadulni a nagyöregtől!! :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #134821 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Gandalf (Sir Ian McKellen)
Maga a Vörös Gyűrű nem nagy újdonság, az 1. film elején is láthattuk, Círdan kezén... De Gandalfén még nem láttuk! :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.601 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére