Frodó (Elijah Wood)

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #15310 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
Namarie, kedves Elijah-rajongótársaim! ;) Én is nagyon szeretem a mi Frodónkat, de voltam olyan fórumban, ahol mindenkinek ő volt az utolsó szereplő, akit szeretett a Gyuból :( Nem tudom megérteni őket:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #15309 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
És tudok angolul! Felsőfokúzni fogok májusban! (A középfokúm 100%-os lett, szóval szorri az önkéntes tolmácsaimnak!)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #15308 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
Sziasztok, jó majd adok mindenki nevében egy puszit! A sajátomban vagy hármat!<br> Mona, rég láttalak! Majd gyere chatelni! Egyébként pedig igen sokkal helyesebb élőben!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #15306 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
Hm, az enyémben is:)<br> Szegény, elárasztanák a névvel ellátott puszik:)))

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #15307 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
na, ellaposodott a beszélgetés!!!<br> mindegy, mert nekem már úgyis mennem kell!!!!<br> majd jövök még este, de most lemegyek lógni!!!!<br> <br> szasztok!!!<br> Erendil fénye világítsa meg utatok!!!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #15305 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
Az én nevemben is adhatsz neki egy cuppanós puszit az édesz kisz pofikájára...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #15303 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
szasztok Woodisták!!!!<br> csá maya!!!<br> hallottam a nagy hírt!!!<br> (eloször nem hittem el, de mostmár asszem hiszek neked!!!)<br> szóval majd adj egy puszit a komisz kisz hobbitnak a nevemben is!!!<br> egyébként tudsz angolul, mert ha nem szívesen megyek veled tolmácsnak!!! :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #15304 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
Én is attól tartok...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #15301 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
Tényleg Maya, édesebb Lij élőben!?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #15302 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
Mona, mivel még nem találkozott Vele, nem hiszem hogy tudja:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #15300 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
Megyek...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #15299 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
Nincs kedve valakinek a chatelős topikba átjönni dumcsizni????

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #15298 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
Lestat:Én majd valahogy átmásolom neked a filmet,mert két héten belül meglesz.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #15297 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
Milyen posztereket?Én is szeretnék... :) )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #15711 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
Az tény, hogy Frodó maga vállalta el a feladatot, de ne feledjük el, hogy a Szövetség többi tagja is. Bármelyik mondhatta volna, hogy ő köszöni, de inkább nem. Szóval szerintem ez nem emeli Frodót a többi karakter fölé. Szerintem mindegyiküknek lett volna jobb dolga, mint az Gyűrűt kísérgetni és a hordozót pesztrálni. <br> Az igaz, hogy Frodó választása - hogy egyedül megy - az adott helyzetben az egyetlen jó választás volt. Abban pedig, hogy Samu még beérte és vele ment, én megint a sors gondoskodó kezét látom, mely annyiszor megjelenik a GYU-ban és sohasem nevezném véletlennek. <br> Ott, az Anduin partján Frodónak szerintem már nem volt választása. Persze, hagyhatta volna a fenébe, de annak tudatában, amit Galadriel tükrében látott, ezt már nem engedhette meg magának. (Ezért szerintem G. tükre az egyik leglényegesebb fordulópont Frodó és a küldetés viszonyában. Ott kezdi el F. igazán érezni, hogy mekkora az ő felelőssége. Addig csak egy gyűrűt vitt, onnantól már az egész jövő súlyát viszi.) Mindazonáltal úgy érzem, hogy ott az Anduinnál Samu belátja: ha már meg kell halni, akkor különös kegy, ha annak értelme van. Inkább harcban bukjon el, mint megadásban. Samu ebből is erős merít, de Frodóban nincs meg ez a motiváció. Ő csak túl akar lenni rajta. Vagy így, vagy úgy. <br> ÉSzAH

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #15296 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
Nah, itt vagyok szóval a posztereket nem küldtem el, mert csak tegnap sikerült nagy alakú borítékot szereznem! Szóval bocsi de csak holnap vagy holnapután tudom feladni! De kárpótlásul lessz benne valami extra is!<br> És nem gondoltam meg magam találkozni fogok Lij-el! Olyan jó lessz látni közelebről is!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #15295 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
Nem tudom.De mindjárt megkérdezem.De ahhoz valami külön progi kell,mert különben egy hétig is töltögetheted...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #15294 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
Honnan lehet a filmet letölteni??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????Please mondja meg valaki.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #15293 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
viszont!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #15292 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
Hello!(Már ha van egyáltalán itt valaki)Mindenkinek Kellemes Húsvétot!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #15710 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
Mégiscsak valahogy a sors választotta ki Frodót erre a feladatra. Csak neki megadatott, hogy döntsön: vállalja e ezt a terhet, vagy ne? És ő ezért is magasan a többi hős felett áll, mert őmaga vállalta el a feladatot, akkor is, ha tudta, hogy ezzel a saját halálába rohan - mert sosem bízott igazán a sikerben. Legszívesebben eléldegélt volna Bilbóval Völgyzugolyban (lehet hogy itt érezte magát inkább itthon, nem is annyira a Megyében). De miután már elvállalta, nem adta fel, és még akkor is, amikor minden remény kihunyt a szívében, folytatta az utat. De mekkora bátorság kellhetett ahhoz, hogy egyedül neki merjen vágni az útnak Mordor felé! (Amugy ez a filmben tényleg kissé furcsán jött ki). De csupán nem akarta a többiek életét kockáztatni, mert tudta, hogy nem élték volna tul, és ha már egy ilyen reménytelen és ostoba vállalkozást kell véghez vinni, hát akkor inkább csak ő haljon meg, ne 9-en. De Samu nélkül nem tudott volna mit kezdeni, mert csak Samu pozitív hozzáállása és gyakorlatias gondolkodása tartotta benne a lelket. Nem igazán törődött az olyan kérdésekkel pl, hogy mit fognak enni, és hogy vissza térnek e. És szerintem, ha a Szövetség összes tagja megy (kivéve Gandalfot, hiszen lezuhant) akkor lehet, hogy nem tudták volna végig csinálni, mert ott lett volna közöttük a feszültség, megkisértette volna a legtöbbjüket a Gyűrű, és még a végén egymés ellen fordultak volna... Így volt jó szerintem, hogy csak Frodó és Samu folytatták a küldtést.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #15709 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
Főhős témában: Az a legjobb Frodóban, hogy nem >>kiválasztott<<, amint az általában lenni szokott, nem váratlanul szakadt a nyakába a küldetés, amit nem is akart elvállalni, hanem ő maga döntötte el, hogy elvállalja a feladatot. Tudja nagyon jól, hogy lehet, hogy nem fog visszatérni, és azt is tudja, hogy egyedül kell szembenézni a veszélyekkel. Az is biztos, hogy Samu nélkül nem lett volna képes végigcsinálni, de a szándék megvolt benne, hogy egyedül menjen. Nem akart másokat is belekeverni, meg a Gyűrűt is féltette - gondolom. (A filmben olyan vicces, amikor Frodó azt mondja Samunak: Egyedül megyek Mordorba! - tökre olyan, mint egy durcás óvódás, aki a fejébe vett valamit, és nem enged semmi áron. (Persze aztán Samu - mint az épeszű, józan felnőtt, kissé lekezelően: Persze, uram. És én veled megyek!))

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #15708 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
Igen, ennek valahogy így kellett történnie, hogy ők ketten induljanak erre az útra, hisz gondoljaok csak bele: Aragorn vállán ott nyugodott annak a terhe, hogy ő királyi utód, és egyébként is, neki az volt a feladata, hogy a seregek élén harcoljon. Legolas és Gimli pedig sztem nem is igazán tudták felfogni ennek az egésznek a súlyát, hiszen ők közvetlenül nem érzékelték a Gyűrű hatalmát, és az események közepébe csöppentek bele.<br> A másik két hobbit pedig természetes, hogy nem igazán lett volna alkamas erre az útra, ahogy ezt már többször megbeszéltük. (Boromir pedig meghalt, de őt egyébként sem kell figyelembe venni, a Gyűrűhez való viszonyulása alapján, Gandalf meg ugye belezuhant a szakadékba.)<br> Tehát marad Frodó és Samu, akik nyakukba vették ezt a küldetést, és végig is csinálták

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #15706 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
igen!!!<br> ez a lényeg sesy!!!!<br> hogy pont egy hobbitot!!!<br> tök jó lenne, ha irodalom órán a GYu-ról kellene elemzést írni!!!<br> tökre tudnék!!<br> amúgy is szeretek elemezni, de ezt méginkább!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #15707 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
Valahogy egész végig az volt az érzésem a Szövetség felbomlása után, hogy Frodó nem tudta volna elvégezni a küldetést Samu nélkül. Samu volt az, aki a szó szoros értelmében végigrángatta őt Mordoron. Az ő optimizmusa tartotta a lelket Frodóban. <br> Eleinte buta lépésnek tartottam Frodótól, hogy egyedül akart indulni Mordorba, de aztán beláttam, hogy nem volt más választása. Frodóból szerintem akkor már minden remény kihalt. Úgy indult neki, hogy ő meghalni megy, mert feladás az adott helyzetben olyan lépés, amit nem tud saját magától elfogadni. De szerencse volt, hogy Samu végül is vele ment és bölcs döntés volt, hogy Frodó mégis hagyta, hogy ez az egy társa - aki felesküdött arra, hogy nem hagyja el - vele menjen, mert egyedül nem sikerült volna neki. <br> Annak viszont tényleg nem lett volna értelme, hogy többen menjenek. Ha ketten nem tudták volna megcsinálni, akkor kilencen se. Talán 20.000-en igen, de ha már ilyen kevesen, akkor mindegy volt, hogy ketten vagy kilencen. Frodó pedig meg volt róla győződve, hogy odavesznek. És akkor már egyedül vesszen oda, ne legyen személy szerint felelős mind a kilenc haláláért (még akkor is, ha mi tudjuk, hogy akkor sem lett volna érte felelős). Szerintem ebben rejlik Frodó igazi hősiessége.<br> ÉSzAH

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #15705 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
naughty,<br> nem a Gyűrű felhuzása miatt volt bátor. Azért huzta fel a Gyűrűt, mert Szauron szolgái ott voltak közvetlenül mellette! Viszont védekezett karddal, és nem bénult meg a félelemtől.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #15704 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
Igen, Frodó az, aki elvállalja a feladatot, és akármennyire fél is, nem adja fel. ''Felcukkolja magát'' (hogy Samu szavaival éljek), hogy neki egyedül kell megcsinálnia, bármi módon, de végig kell csinálnia. <br> <br> Naughty, igen, ez nagyon szép idézet.<br> Egy másik forumra idézgettem szépeket Frodóról majd be is másolom, bár most nem vág ide.<br> De tényleg, annyira különös, hogy a sors egy ennyire apró kis lényt jelöl ki a feladatra!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #15703 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
igen, de szerintem közben lett inkább bátor!!!!<br> az ,hogy szélteton a gyurut az ujjára húzta, szerintem inkább menekülés volt!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #15701 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
Sesy: egyetértek.<br> Tulajdonképp a bátorság igen fontos vonása Frodónak. Meg a kitartása. Mert félt ugyan, ezt el is mondja többször, mégis megy, mégsem fordul vissza. Pedig a végén, milyen állapotba kerül! Hogy Samu cipeli, mert megállni nem tud a lábán.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #15702 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Frodó (Elijah Wood)
annyira szép történet!!!!<br> ha megengeditek leírnám ide a kedvenc részem, ami végül is összefoglalja a könyv mondanivalójaát:<br> (bocs az idézojel nem muködik)<br> S most itt ez a félszerzet a Megyébol, egy egyszeru vidéki hobbit, és attól várják ,hogy megtalálja az utat oda ,ahová, még a nagyok sem tudtak, vagy nem mertek bemenni. Gonosz sors. De o magára vállalta , odahaza a tiszta szobában a tavalyi esztendo távoli, annyira távoli tavaszán,hogy úgy tunik arany és ezüstfák virágoztak...<br> <br> bocs, ha nem idéztem szószerint,de fejbol írtam , mert most nem volt kedvem eloszedni a könyvet!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 2.959 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére