Legolas (Orlando Bloom)

Több
21 éve 4 hónapja #124474 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

Vic írta: Sil, ezek a képek... Főleg az az első, ahol Aragorn vállára teszi a kezét... Meghalok!!! Kikészültem... K.O. 8) :lol: :lol:

Hmm... (Sil nézegeti a cégnél frissen kinyomtatott, egész oldalas, színes változatot... :roll: ) Nem rossz, nem rossz... :twisted: :wink:
[size=9:agyfy1lp]De a legjobb kép még mindig a Khirály... *olvad* [/size]:wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #124459 Írta: Undómiel Arwen
Undómiel Arwen válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Visszatértem.Azt hiszem meglékelem barátnőm fejét.Mint kiderült a közelmúltban a kukac2-n a reggeli moziműsorban egy interjút mutattak a PotC-ból, Orlandoval.Képtelen volt arra, hogy felcsörgessen, és én is megnézhessem.Galád módon nem árulja el, melyik interjú volt az.Olyan sokáig kell még várni a filmig!!!!!!!!!! :( :(

www.theorlandobloomfiles.com/pictures/ma.../seventeen03july.jpg

www.amazon.com/exec/obidos/tg/detail/-/B...img=14#more-pictures Nem tudtam, hogy Xbox-on már van.Pc-n már készülget, és nekem úgy tűnt a képekből, mintha hű lenne a filmbeli karakterekhez 8)

,,Even the smallest person can change the course of the future''

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #124426 Írta: Eldafinde
Eldafinde válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

csillaglany írta:
Még annyi, hogy egy részt nem igazán értek. Miért fakad ki Legolas annyira azon, hogy reménytelen a csata? Ez szerintem abszolúte nem illett a filmbe. A tündék sokkal fegyelmezettebbek...


Ha jól emlékszem, a könyvben, amikor Haldír megállította a csapatot Lórien határán, és folyt a huzavona, hogy kinek a szemét kell bekötni, kiét nem, akkor Legolas feje is elkezdett a vörösödni...........

Lehet, hogy a tündék is kijönnek a sodrukból néha, de azt valljuk be, igazán elegánsan teszik. Érdemes Legsie-t kiborítani. :twisted: :twisted: :twisted:

Lehet, hogy ennek az a jelentősége, hogy olyan reménytelen volt a helyzet, hogy még Legsie is kiborult... nemtom. P. J. ?

"Ó, tünde-nép Völgyzugolya,
mint villám vágtatunk oda"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #124424 Írta: Eldafinde
Eldafinde válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

csillaglany írta: Szevasztok!
Na, most láttam először feliratos verzióban a 2. részt...
Hmmm.... Legolasnak nagggyon jó hangja van... :lol:
(Bár szerintem a magyar szinkron is csúcs!!)


Ezzel tökéletesen egyetértek!!!!!!
Én is csak nemrég láttam a kalóz-verziót.
Hihetetlen, hogy a magyar szinkronhangok nem veszik a fáradságot, hogy a szöveget lehetőleg úgy mondják, ahogy az eredetiben.
Igaz, ami igaz, Rékasi Károly hangja nagyon jó, de azért a hangsúlyozásra igazán odafigyelhetne. A tünde nem olyan, mint a magyar, nem kéne minden hangsúlyt a szó elejére pakolni... :evil:

Az eredetiben nagyon tetszik az is, hogy angol/amcsi anyanyelvűek nem sajnáltatják magukat, hanem (nem tudom, mennyit gyakorolták) igazi, pergetett "r"- betűket ejtenek. Le a kalappal!!! :D :lol:

"Ó, tünde-nép Völgyzugolya,
mint villám vágtatunk oda"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #124345 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Hát... nem rossz. De nekem még mindig jobban tetszik a "tünde kiszerelés". :look: De legalább a haja mondható hosszúnak - ez nálam már kifejezetten pozitív tulajdonságnak számít.

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #124344 Írta: Eleniel (csillaglany)
Eleniel (csillaglany) válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Az ing még csak hagyján, de aki benne van!!! :P
Csajok!
Bevallom, nekem eddig csak Legolasként tetszett, de ezek a képek elég meggyőzőek! Ez a félhosszú, sötét haj, diszkrét szakállal eszméletlen! :itscool:

Sail away, sweet sister
(Brian May - Queen) :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #124305 Írta: Vic
Vic válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Én is hoztam új képeket, a Pirates hivatalos, publikus képei.

movies.yahoo.com/shop?d=hv&id=18 ... ls&intl=us

Orli minden mennyiségben, lehet gyönyörködni!!! 8O :lol:

Nem tudom, hogy így egyenként bejönnek-e a képek, de azért megpróbálkozom:
Orli közelről - csúúúúcs

Orli dögös kalapban Keirával

fogjatok le!!! - ez az ing!!! 8O *sóhaj*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #124304 Írta: Vic
Vic válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

Sil írta: Így már Legsie-s kép, ugye? :wink: :
www.theonering.net/scrapbook/group/797/view/6693

A többit most nem rakom be egyenként, Ulmo linkjéről lehet szemezgetni:
www.theonering.net/scrapbook/group/797


Sil, ezek a képek... Főleg az az első, ahol Aragorn vállára teszi a kezét... Meghalok!!! Kikészültem... K.O. 8) :lol: :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #124149 Írta: Lalaith Scarlett
Lalaith Scarlett válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Nekem legjobban a Narcis Legolas tetszett (egyel a Mangaka Kaki által készített alatt) :)

Nagy király hangja zeng a messzeségbe,
Kit akár a halálba is követne a népe...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #124142 Írta: Neframíel
Neframíel válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

Arwen Scarlett írta: Na, hogy tetszenek? :twisted:
www.fantasyplanet.cz/lotr/galeri ... &vyhledat=


Nekem az első oszlopban lévő harmadik tetszett a legjobban... Mangaka Kaki-tól. :mrgreen:
De a többi is :cross:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #124138 Írta: Lalaith Scarlett
Lalaith Scarlett válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Na, hogy tetszenek? :twisted:
www.fantasyplanet.cz/lotr/galeri ... &vyhledat=

Nagy király hangja zeng a messzeségbe,
Kit akár a halálba is követne a népe...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #124104 Írta: Supersonica
Supersonica válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

Sil írta: Így már Legsie-s kép, ugye? :wink: :
www.theonering.net/scrapbook/group/797/view/6693

A többit most nem rakom be egyenként, Ulmo linkjéről lehet szemezgetni:
www.theonering.net/scrapbook/group/797


ÁÁÁ, épp most akartam én is PONT ugyanezt a képet belinkelni :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #124103 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Így már Legsie-s kép, ugye? :wink: :
www.theonering.net/scrapbook/group/797/view/6693

A többit most nem rakom be egyenként, Ulmo linkjéről lehet szemezgetni:
www.theonering.net/scrapbook/group/797

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #123819 Írta: Eleniel (csillaglany)
Eleniel (csillaglany) válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Szevasztok!
Na, most láttam először feliratos verzióban a 2. részt...
Hmmm.... Legolasnak nagggyon jó hangja van... :lol:
(Bár szerintem a magyar szinkron is csúcs!!)

Nem bírom ki, hogy kiemeljek néhány kedvenc részt:
1. amikor gyászolja a halottnak hitt hobbitokat: az a sinda búcsúszöveg szívfacsaróan szép... :cry:
2. amikor visszakézből "leinti" Theoden egyik őrét
3. amikor haragos arccal néz Theodenre, mert az nem foglalkozik a halottakkal: Nah, hát ez tényleg szentségtörés lehet egy tünde szemében!
4. az a hihetetlen elegancia, amivel harcol

Na jó, leállítom magam...

Még annyi, hogy egy részt nem igazán értek. Miért fakad ki Legolas annyira azon, hogy reménytelen a csata? Ez szerintem abszolúte nem illett a filmbe. A tündék sokkal fegyelmezettebbek... És nem is volt logikus, mert ugyan mit tehetett volna Aragorn? Elfut? (heh...Elf-ut... :twisted: ) Vagy most mit kellett volna mondania erre?

Üdv!

Sail away, sweet sister
(Brian May - Queen) :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #123259 Írta: Death
Death válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Csumesz!
Most nem érek rá írni, csak ezt a cikket teszem be, nemtom láttátok-e már, sztem n. ari!
www.web.singnet.com.sg/~chewgc/ob/intouch052603.jpg
Bye!
/lehet h nem jön be, mert vmit elgépeltem, nézzétek meg az OBmultimedián!/

"Most tél van és csend és hó és halál."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #123131 Írta: Evenstar
Evenstar válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Kedves Ivó!

Ne haragudj, de annak, hogy nem mennek az interjúkérdések, lehet az az egyszerű oka többek között, hogy - és ehhez nem is kell olyan őrült sokat visszalapozni - Vic indítványa alapján már lejátszottuk, hogy ki milyen kérdést tenne fel Orlandonak. Sőt, még Legolasszal is eljátszottuk ugyanezt. És hozzátenném, hogy az interjúkérdéseid nagy részére megtalálod a választ bármelyik Orlando-s honlapon és így a topicban is. Ez nagy részt Vic érdeme, ő a fő "sajtófigyelőnk", a topic motorja. Ezért is kérlek, hogy kíméld őt és bármilyen elrettentő feladatnak is tűnik, olvasd át alaposabban és messzebbre visszanyúlóan a topicot. Hidd el, más "újonc" is megtette ezt.
És ez szól minden új Legolas topicozónak.

Köszönettel:
Evenstar

"The light of the Evenstar does not wax and wane."

giftoftheevenstar.gportal.hu

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #123129 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
OFF: Jáájj!! Most aztán hány embernek küldjem el azt az átok novellát!!!! Huh!
Priviben továbbítom mindenkinek, aki kérte, kőkemény kritikát kérek rá!! Üdv!!

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #123119 Írta: Ivó
Ivó válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Látom, hogy nem akarnak nagyon menni ezek az Interjúkérdések, :cry: ,
így hát, elkezdem én:

1. Kérdés:

Mesélj egy kicsit magadról! Hova jártál egyetemre, melyik napon születtél?

2. Kérdés:

Hol szeretted volna tölteni a nyarat kiskorodban, és hol most?

3. Kérdés:

Kik a legjobb barátaid, akiket a Gyűrűk Ura film forgatásán ismertél meg? Egyáltalán van olyan? És általában kik a barátaid?

4. Kérdés:

Mi a leghőbb vágyad, amit úgy érzed, hogy soha se lehet teljesíteni?

5. Kérdés:

Van barátnőd?


6. Kérdés:

Szeretsz főzni? Egyáltalán tudsz?

7. Kérdés:

Mit gondolsz Elijah Woodról, Viggo Mortensenről?

8. Kérdés:

Hogy érzed? Melyik jobb barátod?

9. Kérdés:

Milyen stílusod van? És milyen ruhákat szeretsz felvenni?

10. Kérdés:

Milyen a kapcsolatod Liv Tylerrel?

Hát ennyi lenne. Még gondolkodok kérdésekben.

Ahol tűz van,
ott leled meg a
Szenvedés Kapuját... :rmad2:

Ivó

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #123117 Írta: Arwena
Arwena válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
sziasztok itt egy háttér (lehet hogy volt már) azt szeretném kérni hogyha valakinek megvan külön a középső kép az lécci küldje el nekem emilben köszi!


free.x3.hu/sil/Galeria/arwena.htm

Hatan jönnek sorjában
Sorsukat még nem sejtik
Égnek pokol lángjában
Bosszúm sosem feledik.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #123104 Írta: Eleniel (csillaglany)
Eleniel (csillaglany) válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Bocs, Vic, tény és való, hogy nem böngésztem még kellően át a fórumot. Sokszor probléma az, hogy az ember nem tudja, milyen fő témák voltak előtte... Jó lenne erre kitalálni valamit.

Amúgy abszolúte nem kételkedtem a tündék ilyen irányú képességeiben :lol: ...
Viszont a témát (kérésed szerint) ejteni fogom. :wink:

Üdv!

Sail away, sweet sister
(Brian May - Queen) :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #123096 Írta: Vic
Vic válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Most ez egy kicsit OFF lesz. A Troy című filmről van szó, amit hosszas szenvedések és rengeteg egyeztetés után - közbeszólt az iraki háború stb. - el kezdtek végre forgatni.
Brad Pitt már a helyszínen van (amint a fotókon látszik, remekül szórakozik...), Sean Bean szintén. Orliról még semmi hír, de ami késik, nem múlik. :)
Addig, amíg róla is láthatunk képeket, itt van két link, ahol a többiekről lehet lesifotókat látni:
www.bigpicturesusa.com/productio ... /index.htm
story.news.yahoo.com/news?tmpl=s ... 41ry3.html

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #123094 Írta: Vic
Vic válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

csillaglany írta: Szevasztok!
Valaki pár hozzászólással lejjebb "halkan" megkérdezte, hogy milyen a tündék hozzáállása az erotikához... :roll:
Hm... Érdekes téma, mégsem reagált rá senki.


Kedves csillaglany, és mindenki!
Mint a Legolasos topic egyik topicgazdája - igaz, nincs kiírva a nevem, de egyszerűen azért nincs, mert moderátor is vagyok a fórumon, és ez így alakult - megkérnélek Benneteket, hogy olvassatok bele egy kicsit a topicba, mielőtt újra és újra ugyanazokat a témákat dobnánk fel.

A tündék szexelésével és az erotikával kapcsolatban már jeleztem többször is, hogy a Rejtélyek Középföldéről topicban - lsd. Középfölde fórum - egy igencsak hosszú, és átfogó vita kerekedett ki ebben a témában, és annyira ki lett vesézve, hogy fölöslegesnek tartom újra és újra előszedni. :roll:
Igen, Legsie köszöni, de remek az ágyban, semmi problémája sincs e téren :itscool: - úgyhogy itt zárjuk is le szegény tünde szexuális teljesítményének kitárgyalását. Ha kérhetem.

Köszönöm

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #123092 Írta: Vic
Vic válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

Böszi írta:

Ivó írta: Akkor. :twisted: A tündék... Előre is bocsánat, hogy benne van Liv Tyler is!
Remélem nem baj!!!!!! :oops: :oops:


Beszélgetés Liv Tylerrel és Orlando Bloommal


Hmm... honnan olyan ismerős nekem ez az interjú?


Onnan, hogy már elég régi. :roll:
Ivó, köszi, hogy beraktad ide, de máskor valahol - mondjuk az elején - jelöld, hogy honnan szedted le, és a dátumot, hogy mikori az interjú. Most meg nem mondom kapásból, de legalább egy éves beszélgetésről van szó, amit nem biztos, hogy sokan szeretnének újra elolvasni...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #123014 Írta: Böszi
Böszi válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

Ivó írta: Akkor. :twisted: A tündék... Előre is bocsánat, hogy benne van Liv Tyler is!
Remélem nem baj!!!!!! :oops: :oops:


Beszélgetés Liv Tylerrel és Orlando Bloommal


Hmm... honnan olyan ismerős nekem ez az interjú?

Most kövezzetek meg, de szerintem az "Új Zéland" kötőjellel írandó.
Az "íjjazás" meg a "kardozás" szvsz nem túl magyaros.

Thranduil udvartartása: Hát azt tudjuk róla hogy nem a legnagyobb középföldei uralkodó volt a tündék közt. Ennek ellenére szerintem a lehetőségekhez mérten a szépségre törekedett. És a gyanútlan utazó azonnal rájött hogy tündékkel van dolga.

A trailert köszi, nagyon jó (csak rövid)!

Böszi
"Govannas vîn gwennen le, Haldir o Lórien."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #123006 Írta: Ivó
Ivó válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Artemisz: Majd megnézem, amúgy meg érdekel!

Nos lenne egy új ötletem. 8)
Mi lenne, ha mindnyájan írnánk több interjúkérdéseket, amiket, ha találkoznánk Orlandóval, feltennénk neki. Kérlek benneteket, legalább 10-15 esetleg 20 kérdést tegyetek be. Lehet a magánéletéről, a munkahelyéről, a forgatásokról, stb...

A témafeldobásokkal kapcsolatban: Sajnos nem találtam semmit se. De a könyvből, - már ha olyan a kérdés -, keresek valamit.

Addig is gondolkozzatok el az interjúkérdéseken. :roll:

Ahol tűz van,
ott leled meg a
Szenvedés Kapuját... :rmad2:

Ivó

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #122944 Írta: Iras
Iras válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Artemisz: Érdekel, érdekel, érdekel!!!!!!!!!!!!!! :lol:

Hogy neked milyen kis piszkos fantáziád van! :evil: De nekem is ám! :twisted:

"Felső-és Alsó-Egyiptom királynőjének szolgálóleánya vagyok én! "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #122919 Írta: Ivó
Ivó válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Akkor. :twisted: A tündék... Előre is bocsánat, hogy benne van Liv Tyler is!
Remélem nem baj!!!!!! :oops: :oops:


Beszélgetés Liv Tylerrel és Orlando Bloommal


Mik az elvárásaitok a filmmel kapcsolatban? A közönség, a rajongók már nagyon várják - vajon sikert fog aratni a körükben?

Liv: Remélem, hogy nagy sikert fog aratni. Persze mi másképp látjuk, hiszen benne voltunk, ráadásul Új Zélandon, a világtól elzárva forgattunk, kizökkenve a filmkészítés megszokott menetéből. Én általában egy filmem bemutatója előtt igyekszem semleges maradni, semmit sem elvárni, aztán meglátjuk, mi történik…

Orlando: Igazi szívből végzett munka volt ez, rengeteg ember hihetetlen elkötelezettséggel végezte a dolgát, egy közös cél érdekében, az idő szorításában… Szerintem ha ennyi energiát fordítanak valamire, az látszik a végeredményen, az átjön a vásznon.

Új Zélandon voltatok a forgatás teljes ideje alatt?

Liv: Én nem, többször leutaztam otthonról. A Gyűrű Szövetsége a történet szerint mindig együtt van, Arwen azonban csak néha van velük. De még így is hatott rám a hosszú forgatási idő, mert egyetlen filmen még soha nem dolgoztam ilyen sokáig. Egy átlagos forgatás általában három hónap szokott lenni, és amikor vége van, gyakran azt mondom: "basszus, most kezdtem csak belejönni". Itt néhány hónapra kizökkentem, majd ismét vissza kellett térni ugyanahhoz a produkcióhoz, ami egyszerre volt kihívás és érdekes a számomra.

Hogyan látod Arwen és Aragorn kapcsolatát?

Liv: A könyv függelékében egy egész fejezet foglalkozik kettejükkel. Mindent erre alapoztunk. Nagyon erős szerelmi szálak fűzik őket össze, és éppen ez volt az egyik dolog, ami miatt a szerepet elvállaltam. Egy ilyen kapcsolat azonnal megragadja egy lány fantáziáját, mert ez egy klasszikus szerelmi történet, mint a Rómeó és Júlia.

Orlando, neked ez az első nagy szereped. Milyen érzés volt, amikor megtudtad, hogy eljátszhatod Legolast?

Orlando: Két nappal azelőtt kaptam meg a munkát, hogy befejeztem volna a színi iskolát. Olyan volt, mint egy lottó ötös. Életem legizgalmasabb telefonhívása volt, csak kiabáltam, ugráltam… És még ezzel együtt sem tudtam még akkor, hogy mit is jelent ez. Gyerekként olvastam a könyveket, pontosabban a második kötet közepe táján elakadtam, úgy 14 éves koromban, amikor a lányok meg a sport elkedzett jobban érdekelni. De aztán a meghallgatások idején újra elővettem. Szóval tudtam a projektről, hogy ez akönyv mit jelent a világ jelentős része számára, és mit jelent eljátszani egy olyan karaktert, mint Legolas, aki felette áll minden elképzelhető lénynek. Úgy értem, hogy a tündék emberfeletti érzékekkel, reflexekkel rendelkeznek, szépek, egyfajta angyali lelkek. Lehetőséget kapni mindennek az eljátszására izgalmas és ijesztő volt egyszerre. A rajongók nyilván nagy elvárásokat támasztanak a filmmel szemben, ezért ráadásul még úgy is kellett játszani, hogy az a nézők elépzeléseinek megfeleljen. Ez nagy nyomást jelentett, de izgalmas is volt… Nem is olyan könnyű ezt elmagyarázni…

Liv: Arwen például 3000 éves. A tündéknek hihetelen érzékei vannak, ugyanakkor befelé is figyelnek, kiegyensúlyozottak.

Szükség volt előzetes "kiképzésre"?

Orlando: Természetesen. Két hónappal a forgatás megkezdése előtt érkeztem Új Zélandra, íjazással kezdtem, és megpróbáltam megtalálni a megfelelő mozgást a karakterem számára. Lovagolnom kellett, vagy húsz különböző lovon, hogy aztán teljes magabiztossággal játszhassak el jeleneteket, például amikor Gimlivel egy lovon ülünk.Tornaterembe is jártunk az általános kondíció végett, aztán tündéül tanultam - szóval igen tömény két hónap volt ez, de megérte. Például a tündék harci stílusát ősi európai stílusokra építettük fel, meg kellett tanulnom használni a pajzsot, és még sok mindent.

Liv, neked is át kellett esned mindezen?

Liv: Mindenkinek ugyanazt kellett csinálnia: lovaglás, kardozás, kiejtés gyakorlása… Bár én magam nem sokat csinálok mindebből a filmben, de mindenki ugyanazon a felkészülési folyamaton ment keresztül. És persze rengeteget gyakoroltunk a forgatás megkezdése előtt, és megvitattuk az előttünk álló feladatokat. Ez egy nagyon izgalmas fázis volt.

Orlando: Egy igazi világot hoztak létre a számunkra. A Weta Workshop éveket dolgozott a pre-produkciós fázison, és amikor megérkeztünk, ott volt vagy húszezer fegyverzet, a szörnyek, minden… Annyi Tolkien-szakértő gyűlt össze, hogy nagyon könnyű volt belekeveredni ebbe a világba. Peter azt akarta, hogy minden hihető legyen, a lényeknek legyen szívük, céljaik, és legyenek a világ részei.

Akkor a fantázia vagy a realitásra törekvés dominál inkább a filmben?

Liv: Peter azt akarta, hogy ne legyen túlzottan fantasztikus az egész, hanem valamelyest gyökerezzen a valóságban.

Orlando: És az ember ezt teljesen el is fogadja valósnak előbb-utóbb - főképp ha annyi időt tölt ott lenn Új Zélandon. A make-up buszon folyamatosan dolgoztak, valami mindig történt, és teljesen természetes volt, hogy ebéd közben a legkülönfélébb szörnyekkel lehetett találkozni.

Liv: Ez ez egyszerű, és szép történet bátorságról, barátságról, szeretetről - de mindez egy különféle lényekkel benépesített világban játszódik, akik harcolnak egymással, vagy éppen összefognak. Szóval a film reális és fantasztikus elemeket egyaránt tartalmaz, és remélhetőleg ezek együtt hatnak majd a nézőre, amikor kimegy a moziból.

Milyen volt nem létező szereplőkkel játszani, akiket csak később hoznak létre számítógéppel?

Orlando: Például amikor a barlangi trollal kellett megküzdenünk, természetesen egy darab troll sem volt a helyszínen. De mi tökéletesen hittünk Peternek. Ha ő azt mondta, hogy a világ leggonoszabb teremtményével néztek szembe, elhittük neki, és rettegtünk…

Liv: Tegnap este láttunk először részleteket a filmből, és engem lenyűgözött a barlangi troll, mert bár teljesen számítógéppel készült, és a fantázia szüleménye, mégis voltak érzelmei.

Orlando: Új Zéland természetes szépsége után nem volt nehéz bevonulni a kék hátterű stúdióba, mert ott volt a fejünkben a vadregényes táj, és nem volt nehéz elképzelni a környezetet. Új Zéland gyönyörű ország, a tájból csak úgy sugárzik az energia, és ez biztosan visszaköszön majd a vászonról is.

Hogyan viszonyul egymáshoz a három film?

Liv: Az a helyzet, hogy egyre jobbak… Az első film a legkevésbé látványos, gyakorlatilag ez csak egy bevezetés, a történet a harmadik részben csúcsosodik ki.

Orlando: Az első részben be kell mutatni a karaktereket. A második és harmadik részben már ismert hősök lesznek, így sokkal jobban az eseményekre lehet majd koncentrálni, vagyis arra, hogy mi történik velük.

Szeretitek a Csillagok háborúját?

Liv: Gyerekkoromban sokat néztem.

Orlando: Én is szeretem, de nem hiszem, hogy A Gyűrűk Urához lehetne hasonlítani.

Liv: Viszont a Csillagok háborúja használ több olyan elemet is, ami többek között A Gyűrűk Urából származik.

Milyen volt Peter Jacksonnal dolgozni?

Liv: Nagy hatást gyakorolt rám, mert sok rendezővel dolgoztam már, és Peter volt az első, aki sosem láttam kijönni a sodrából. Hatalmas nyomás nehezedett rá, rengeteg dologgal kellett egyszerre foglalkoznia. Írt, jóváhagyott, tervezett, kész jeleneteket nézett át - és sosem láttam mérgesnek, letörtnek, frusztráltnak. Ehelyett izgatott és érdeklődő volt, és mindig teljes figyelmével jelen volt.

Orlando: Előfordult, hogy három különböző stábot irányított párhuzamosan, és tíz képernyő volt előtte egyszerre. Na de mit is mondhatnánk valakiről, aki egyszerre forgat le egy filmtrilógiát? Peter zseni.

Nos, remélem tetszeni fog. Ezt egy oldalon találtam. Kijelöltem az egész beszélgetést, és jobb gomb, másolás, majd beillesztettem ide. Mindenképpen szóljatok, ha baj...

Ahol tűz van,
ott leled meg a
Szenvedés Kapuját... :rmad2:

Ivó

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #122912 Írta: Eleniel (csillaglany)
Eleniel (csillaglany) válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Hoppá! Egyből mennyien érdeklődnek a téma iránt... :twisted:
(Ha épp ráérsz, nekem is elküldheted, Artemisz. Köszi!)

No, szóval. Erdőtündék.
Nagy kár, hogy igazából csak Legolas van benne a sztoriban, a Hobbitban is keveset írnak Thranduil udvaráról...
Abban biztos vagyok, hogy a védelmük nem semmi, hiszen valahol írják hogy a Bakacsinerdő nem az a kifejezett nyugis környék. Marha nagy pókok, közel a Sötétség... szóval szerintem ott jobban rá vannak kényszerítve az állandó készenlétre. De valszeg fel is készültek. Legolas nem véletlenül harcol olyan jól - és Galadriel sem puszta udvariasságból mondja, hogy a cuthalion méltó egy erdőtünde kezébe...
Az öltözékük is egyszerűbb, valahogy barátságosabb - persze erre lehet mondani, hogy egy veszélyes útre nem ünneplő cuccban megy senki (mint amiben pl. a Tanácsban feszít... :) )
Nyilván szeretnek énekelni, meg lakomákat csapni az erdőben (csak hogy az arra tévelygő, félholt vándorokkal jól kiszúrjanak)...
Na, poént félretéve: keveset tudunk róluk. Sajnos.

Sail away, sweet sister
(Brian May - Queen) :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #122906 Írta: Arwena
Arwena válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)
Artemisz engem is érdekel de nagyon ám :twisted:

Hatan jönnek sorjában
Sorsukat még nem sejtik
Égnek pokol lángjában
Bosszúm sosem feledik.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #122903 Írta: Ivó
Ivó válaszolt a következő témában: Legolas (Orlando Bloom)

Valaki pár hozzászólással lejjebb, "halkan" megkérdezte, hogy milyen a tündék hozzáállása az erotikához... :roll:


csillaglany: én voltam az a valaki, én, Ivó! :D Ígérem, hogy én is be fogom tenni a véleményemet arról, hogy milyen a tündék hozzáállása az erotikához[...], csak egy kicsit kéne kutatnom. Aztán írok valamit.

Szintén pár hozzászólással lejjebb, Iras is vetett fel nekünk néhány témafeldobást, az is nagyon érdekes téma, kérlek válaszoljatok rá!

Szerintetek milyen lehet Thraundil udvartartása?
És milyen erős lehet az erdőtündék védelmi vonala?


Nagyon érdekesnek tartom mindedjik témát, csak ugyebár kutatnom kell, és össze kell szednem a gondolataimat is.

Ahol tűz van,
ott leled meg a
Szenvedés Kapuját... :rmad2:

Ivó

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.564 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére