THK

Több
16 éve 8 hónapja #339030 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: THK

Attila írta:

Alyr Arkhon írta:

Eglarcarien írta: vicces, mikor a végén a néger csávó a kínai egyenes kardot ([size=9:2q0q3dxm]ugye jól láttam, h az van nála? :oops: )[/size] pár mozdulat erejéig katanaként használja :)


Nem tien van nála hanem vmi szélesebb és hullámosabb pengéjű.

Attila: nem is kell, a katana van olyan éles hogy a torkot amit nem véd semmi, nyomásra is elvágja. (elvégre nem is vágott nagyon bele, csak hogy az ütőerét elmetssze)


Értem, tehát akkor (mivel nem vagyok jártas a japán harcművészetben) akkor ezt úgy képzeljem el mondjuk elég együgyű példának mondjuk mint egy baltát?


Úgy képzeld el mint amikor hozzányomod az ujjad egy jól kiköszrült késnek. Nem kell ott semmit vágni, vágó mozdulatot csinálni. mégis lesz egy seb.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #339029 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: THK

Alyr Arkhon írta:

Eglarcarien írta: vicces, mikor a végén a néger csávó a kínai egyenes kardot ([size=9:v0bxpdq3]ugye jól láttam, h az van nála? :oops: )[/size] pár mozdulat erejéig katanaként használja :)


Nem tien van nála hanem vmi szélesebb és hullámosabb pengéjű.

Attila: nem is kell, a katana van olyan éles hogy a torkot amit nem véd semmi, nyomásra is elvágja. (elvégre nem is vágott nagyon bele, csak hogy az ütőerét elmetssze)


Értem, tehát akkor (mivel nem vagyok jártas a japán harcművészetben) akkor ezt úgy képzeljem el mondjuk elég együgyű példának mondjuk mint egy baltát?

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #339024 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: THK

Eglarcarien írta: vicces, mikor a végén a néger csávó a kínai egyenes kardot ([size=9:1k65mk1a]ugye jól láttam, h az van nála? :oops: )[/size] pár mozdulat erejéig katanaként használja :)


Nem tien van nála hanem vmi szélesebb és hullámosabb pengéjű.

Attila: nem is kell, a katana van olyan éles hogy a torkot amit nem véd semmi, nyomásra is elvágja. (elvégre nem is vágott nagyon bele, csak hogy az ütőerét elmetssze)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #339018 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: THK
Nekem az nem tetszik benne, hogy a pasi elvágja a néger csávó torkát és nem is látszik az, hogy ő valóban vágott. LÉehet, hogy csak én nem láttam de ... :roll: :oops:

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #339014 Írta: Eglarcarien
Eglarcarien válaszolt a következő témában: THK
vicces, mikor a végén a néger csávó a kínai egyenes kardot ([size=9:3oqoy2c7]ugye jól láttam, h az van nála? :oops: )[/size] pár mozdulat erejéig katanaként használja :)

Your blood is not shared with your husband unless something goes wrong.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #338416 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: THK
Király....

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #338396 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: THK

Alyr Arkhon írta: No, nézzétek mit találtam.

A Kill Bill 2 egyik kivágott jelenete:

youtube.com/watch?v=ywzbWKCl-fY


váááá!! Hatalmaaaaas!

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #338343 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: THK
No, nézzétek mit találtam.

A Kill Bill 2 egyik kivágott jelenete:

youtube.com/watch?v=ywzbWKCl-fY

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #324181 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: THK

Alyr Arkhon írta: Nocsak. Én perpill havi szokásos betegségemet töltöm és az ösztöndíj nagyrésze sajna elment gyógyszerre, de előbb-utóbb összekapom magam.


Off: Rossz, hogy beteg vagy, de amit írtál, úgy hangzik, mintha nő írta volna... :P

gyógyulj meg mielőbb!!!

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hete #321547 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: THK
Nocsak. Én perpill havi szokásos betegségemet töltöm és az ösztöndíj nagyrésze sajna elment gyógyszerre, de előbb-utóbb összekapom magam.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hete #321537 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: THK
Hát, srácok, szívás, én is megnéztem már Zitával. :P

Barrromi pozőr film, de mivel ennek van szánva, megbocsátható. És a spártaiak tényleg bazi jól harcolnak. Életem talán első olyan filmje, amiben élvezetesen vágott csatajelenetek vannak (talán a Kill Bill 1 kivételével :D )

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hete #321529 Írta: Eglarcarien
Eglarcarien válaszolt a következő témában: THK
Felagund, a bocsánatodat kell kérnem, de a vasárnapi összeröffenésen úgy hajnali 4 környékén Levékkel megnéztük az említett ópuszt. (megvan kolihálón) [size=9:30i902yy]Igen, tudom, megígértem... :wink: aljasul cserbenhagyom a SB-t, látod... :twisted: [/size]

Alyr, szerintem is jobb, ha Ery tanácsát fogadod meg. ;P Felejtsd el, hogy bármi köze van a törihez a szereplők nevén kívül. :twisted:

Nem tudom... sztem nagyon pozőr kis hentelős film (majd skubizzatok, miből épül a spártai fal, hehe :twisted: ) , de kb. ennyi, amit el lehet róla mondani.

Your blood is not shared with your husband unless something goes wrong.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hete #320858 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: THK
Nézzétek meg feltétlenül, nagyon jó. Csak ne úgy üljetek be rá, hogy egy történelmi dokumentumfilmet fogtok látni, hanem úgy, hogy egy valós eseményeken alapuló, fantáziaelemekkel feldúsított képregényadaptációt a Sin City és a Prince of Persia: Warrior Within c. videójáték stílusában. :wink:

SPOILER! [size=9:2wf0xza1](Aztán nem meglepődni, ha orkokat, olog-hai trollokat, meg olifántokat véltek felfedezni a perzsa seregben... :mrgreen: )[/size]

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hete #320611 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: THK
Az, hogy konkrétan mi történt, engem (mint dilettáns biológust :mrgreen: ) mérsékelten érdekel. Viszont láttam egy ötperces csatajelenetet, és hihhhetetlenül táp volt!!! :up:

Ötletek a mikor/holra?

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #320571 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: THK
Részemről mehet. A lényeges elemek úgyis stimmelnek. Nézzük az egészet úgy, mintha egy teljesen ismeretlen fantasy-t látnánk.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #320485 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: THK

Felagund írta: Üdv, népek!

Nem tudom ki látta már a 300 című opuszt, de láttam belőle előzeteseket és igen ígéretesnek tűnik. Akarunk valami programot magunknak a jövő hétre? ;)


Addigra megpróbálom levetkőzni a tanulmányaim során szerzett előítéleteimet, úgyhogy felőlem...

(bár ha jólemlékszem én ezt mára virradóra megnéztem álmomban és nem tetszett :D )

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #320460 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: THK
Üdv, népek!

Nem tudom ki látta már a 300 című opuszt, de láttam belőle előzeteseket és igen ígéretesnek tűnik. Akarunk valami programot magunknak a jövő hétre? ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #316677 Írta: Holtak vezére
Holtak vezére válaszolt a következő témában: THK
igen, közben rájöttem hogy van Leung Chang is. összekevertem valakivel.

"A kevesek mi vagyunk ugyan, ám mi tiszta szívvel indulunk csatába, míg amazok sokan, rohadt disznók egytől egyig"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #316364 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: THK

Holtak vezére írta: jó játék :D Leung Chang azthiszem Leung Chan akar lenni, ő volt Yip Man mestere egy idejig (Wing Tsun) de lehet hogy nem.


Leung Changet Leung Changnek szokták írni egyébként.
Legalábbis én így olvastam eddig mindenütt.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #316335 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: THK
Rengeteg "legendás" harcos van benne, Wong Fei Hongtól Bruce Lee-ig, még talán Jackie Chan is :D

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #316288 Írta: Holtak vezére
Holtak vezére válaszolt a következő témában: THK
jó játék :D Leung Chang azthiszem Leung Chan akar lenni, ő volt Yip Man mestere egy idejig (Wing Tsun) de lehet hogy nem.

"A kevesek mi vagyunk ugyan, ám mi tiszta szívvel indulunk csatába, míg amazok sokan, rohadt disznók egytől egyig"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 2 hónapja #315970 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: THK
Sok szeretettel ajánlom EZT a linket minden kedves topiclátogatónak! :twisted:

(javaslom mindenkinek a Custom warriort! Jelentem én már mióta Shi-Boval nyomulok :mrgreen: )

Harcra fel! :D

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #310744 Írta: Arlith
Arlith válaszolt a következő témában: THK
Off: (Ezért ki kéne engem vágni innen.) 1.: Honfoglalást az ELTÉn is lehet hallgatni. 2: Bakayval óvatosan! (Utána már a sumerek, meg a Kitalált Középkor jönnek) On

"God's away, God's away
God's away on business, business"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #309290 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: THK
off/ A Károli BTK-n tanítanak most magyar őstörténetet és honfoglalást kredites képzésben (az azelőtti régebbi rendszerben csak választható szeminárium volt, kreditrendszerben kötelező előadás), a bolognai BA rendszerben nem tudom, hogyan lesz. /on

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #309289 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: THK

Aranill írta: off: őstörténethez: a miskolci magánegyetem kihelyezett képzést tart szombatonként a magyarok házában. 1-2 előadáson ott voltam. Bakay Kornélnak nemrég jelent meg könyve, a kínai krónikákban kutatatott a magyarok után. A művészettörténeti előadások nagyon tetszettek pl Pap Gábor, aki az üdvtörténetről szeretne hallani Szántai Lajos, aki jogtörténetről szeretne tudakozódni annak dr. Varga Tibor írásait ajánlanám. Érdekes olvasmányok, ált. történet oktatásban, ELTÉ-n ilyesmiről nemigen hallani. offvége.


OFF: Az eltén nem is tanítanak magyar őstörténetet. off vége

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #309146 Írta: Aranill
Aranill válaszolt a következő témában: THK
off: őstörténethez: a miskolci magánegyetem kihelyezett képzést tart szombatonként a magyarok házában. 1-2 előadáson ott voltam. Bakay Kornélnak nemrég jelent meg könyve, a kínai krónikákban kutatatott a magyarok után. A művészettörténeti előadások nagyon tetszettek pl Pap Gábor, aki az üdvtörténetről szeretne hallani Szántai Lajos, aki jogtörténetről szeretne tudakozódni annak dr. Varga Tibor írásait ajánlanám. Érdekes olvasmányok, ált. történet oktatásban, ELTÉ-n ilyesmiről nemigen hallani. offvége.

Mensch werden ist eine Kunst.

06 20 99 29 525

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #306966 Írta: Arlith
Arlith válaszolt a következő témában: THK
Ja tudom, h nincs. Mi is csak a tárgyakon keresztül tanuljuk... Úh. tulajdonképpen nem értek hozzá ;) (Úgyanígy- és ez már durván off, szal bocs- magyar őstörténetet sem tanítanak sehol az ELTÉn.)

"God's away, God's away
God's away on business, business"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #306961 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: THK

Arlith írta: Alyr: Lehet :) És én amúgy sem vitatkozni akartam veled. :) Más a szemszögünk, én meg régészféle csoportosításokba vagyok belenevelve.
Egyébként még egy apróság- ezért (pl pallos) írtam, hogy nem feltétlenül meghatározó, hogy a penge hajlított-e. De ha a kard kutya, a szablya nem tacskó :twisted:


Akkor rotweiler.
Vagy válassz bármi mást. Csak a csoportosítás fajtáját vitattam a magam kevéssé hozzáértő módján. (az ELTÉn sajna nincs hadtörténész képzés...)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #306924 Írta: Arlith
Arlith válaszolt a következő témában: THK
Alyr: Lehet :) És én amúgy sem vitatkozni akartam veled. :) Más a szemszögünk, én meg régészféle csoportosításokba vagyok belenevelve.
Egyébként még egy apróság- ezért (pl pallos) írtam, hogy nem feltétlenül meghatározó, hogy a penge hajlított-e. De ha a kard kutya, a szablya nem tacskó :twisted:

"God's away, God's away
God's away on business, business"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #306838 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: THK

Cunnir írta: Inkább Neked kéne kinyitni.

Irigylem a bátorságod és hogy van véleményed, meg azt is, hogy még el is mondod. Igaz, hogy ez most mellétalált, de őszintén mondom, hogy irigylem.
Sokminden érdekel téged, azt látom, de olvass és tudakolj meg mindent, ami csak érdekel komolyan, hidd el, hogy sokkal kellemesebb dialógusokban lesz részed.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.678 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére