Tolkien és a Szerepjáték

Több
20 éve 11 hónapja #144290 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
ez nem tolkienes de elég érdekes: fellegvar.freeweb.hu/beyond itt van egy mátrix szerepjáték...

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #144186 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték

Nefadar írta: Dín: ez tényleg az.
Amúgy azt hallottam, hogy az angol jobb mint a magyar, nem tudok erre mit mondani, mert én csak az angol kiadású könyvvel játszottam...


Hm. Akkor pláne érdekes, mert nem feltételeztem volna a Benefíciumról (még mindig ők adják az AM-t?), h ilyesmit csinálnak. Egyébként a levélből nem volt világos, de szvsz lesznek (voltak/vannak) jogi lépések is ezügyben.

A másik: eredeti könyvből mindig jobb játszani, már csak a feeling miatt is :) , de pl. nekem a magyar AM fordítás nagyon nem tetszett...

Ui.: [size=9:1b0hn93f]a chatelést kéretik befejezni.[/size] Köszi!

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #143773 Írta: Rándzsa
Rándzsa válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Oisin: Hát kis hiján elis vittük az üzletből... Annyira nem figyeltek ránk a boltban.. Éppen countereztek(fizika tanárom szavaival élve. kantőr sztájk)
De nem volt szivünk elvinni....
A jó refprmátus suliba járó lányok nem rongálják másoknak a cuccát.. Csak nagyon... Egyébként, nem esett semmi baja a könyvnek.. Még :twisted:

Ash nazg durbatulúk
Ash nazg gimbatul,
Ash nazg tharbatulúk,
agh burzum-ishi krimpatul.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #143752 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Dín: ez tényleg az.
Amúgy azt hallottam, hogy az angol jobb mint a magyar, nem tudok erre mit mondani, mert én csak az angol kiadású könyvvel játszottam...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #143701 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Megjegyzem, épp a minap kaptam levelet az egyik AM-organizer arctól (John Nephew), és azt mesélte, hogy eléggé ki van bukva a magyar kiadókra, és a magyar AM-kiadás egy nemhivatalos kalózverzió... :?

Érdekes, annyi szent...

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #143662 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Annyiba kerül. Pontosan 14valamennyi, kerekítettem. A Silverlandben láttam, keményfedelű változatban (paperback nincs náluk). Mindegy különben, nekem megvan pdf fájlban, ill. kinyomtatva, csak be kéne köttetni.

Üdv,
Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #143347 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Oisin: hol láttad? [size=9:25rgrh9i]amúgy az csak angolul van[/size], de szerintem nem kerül ennyibe... :?

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #143316 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Rándzsa,

Az nem is sok. Az Ars Magica 4. kiadása (angol nyelvű) 15.000.

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #143310 Írta: Rándzsa
Rándzsa válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Oisin: én múlt háten GyUs szerepjáték könyvet láttam... Kicsit borsos az ára 8000 Ft... :oops: :cry: :oops:

Ash nazg durbatulúk
Ash nazg gimbatul,
Ash nazg tharbatulúk,
agh burzum-ishi krimpatul.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #139876 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Aiya!
Elsősorban a győri és a velencei játékosok figyelmébe:
Asszem, végül meg lehet majd oldani, hogy a fent említett egyénekkel a megkezdett kalandokat befejezzük, amennyiben van rá igény. Továbbá nem kevesen jelezték igényüket további partikra is, úgymint MAGUS (Dín, ismerem a véleményed, de ez van), D&D, Vampire, és ha jól emléxem, Ars Magica és Shadowrun. Na, ez igen sok, nekünk meg kevés az időnk, pláne, ha olyan egész éjszaka alatt sem megoldható kalandot kaptok, mint Győrött, és Velencén. Ezért amennyiben valaki játszani akar, legyen szíves, dobjon meg egy privivel, melyben jelezné, mivel akar játszani, ha benne volt az előzőekben akarja-é azt folytatni, és egy általános jelzést, hogy mikor ér rá. Nem olyanra gondolok, mint "20-a nem jó", hanem "általában szombaton nem csinálok semmit". Így valamennyire képben lennék, hogy mikorra, hány embernek, hova szervezzek partit. Jelzem, ilyen népszerű dolgokat, mint Vampire lehet, hogy több turnusban fogok szervezni, mert így kapásból 12 embert tudok, aki játszani akar, és akkor még nem számoltam bele a vimpár gittegyletet. És az parányit sok úgy egyszerre. Ha már itt tartunk: teljesen bizonyos vagyok abban, hogy ezt a fórumot több nálam tapasztaltabb játékos is figyeli, ezúton nekik is szólok, jöjjenek mesélni ha kedvük van, mert én parányit keveset játszottam és meséltem ahhoz, hogy csak úgy nagyképűen KM-nek nevezzem magam.
Még annyit kérnék, amennyiben valakit érdekel és ír, írja meg, mivel játszott eddig, milyen szinten. Ja, és egy elérhetőség sem ártana (nem mindenkinek tudom a telefonszámát). Megköszönöm.
Namárië!
Esgal

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #138035 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Sziasztok,

Múlt héten jártam a Silverlandben és láttam magyar nyelvű Ars Magica alapkönyvet. Igaz h 3. kiadás, de nagyon olcsó: kb. 3000,-Ft. Léli, és akit még érdekel, szerintem érdemes megvenni.

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #136247 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Nahát... :evil: Épp csak benéztem, mert véletlenül éppen van internet itthon (ez elég egyedi alkalom, ez az oka a nagyarányú AFK-nak részemről, de szeptembertől már jövök), és belecsöppenek egy flémbe és offtengerbe... :(

Mint a topic gazdája a teljes flémet törlöm, továbbá az offtopicot is.

Dinnye: szerintem nem ez a topic a megfelelő a kérdésednek, emiatt törlöm, remélem, máshol tudnak válaszolni.

Aki pedig tovább folytatja a marhaságokat, azt keményebb eszközökkel fogom elkapni. Pont.

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #135276 Írta: Rándzsa
Rándzsa válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték

Nefadar írta: Rándzsa: majd küld el priviben vagy tedd fel az eddig készlévőt ide és utána tudok segíteni :wink:


Egyelőre még csak papíron van meg, de, ahogy túllettem a vizsgán gyorsan begépelem, és akkor küldöm.... Vázlatot írjak?

Ash nazg durbatulúk
Ash nazg gimbatul,
Ash nazg tharbatulúk,
agh burzum-ishi krimpatul.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #135269 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Rándzsa: majd küld el priviben vagy tedd fel az eddig készlévőt ide és utána tudok segíteni :wink:

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #135139 Írta: Rándzsa
Rándzsa válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték

Nefadar írta: Dín én arra gondoltam, hogy a játékhoz kéne találni egy olyan embert aki dolgozik saját világon, hogy szálljon be, hogy az övét használhassuk. (az enyémet nem adom, mert még nincs olyan "állapotban") Szerintem emailesen kéne megoldani és ingyenesen. Persze így még kéne csinálni egy honlapot is amit szvsz meglehetne oldani majd az új tolkien.hu egyik társoldalának...

Egyenlőre ennyi, ha még kell vmi akkor majd leírom


Nekem van egy sajátom, de az se nagyon megy előre.... Csak időm lenne megírni... Sajnos matek vizsgára kell készülnöm, így nem nagyon megy... Bár, ha jobban meggondolom... Nefi.. Mi kellene hozzá....

Telcontar: Nem hiszem, hogy tudok menni... Féltesómnál, Dzolnokon dekkolok egy hétig... Pedig szícvesen elmennék..

Ash nazg durbatulúk
Ash nazg gimbatul,
Ash nazg tharbatulúk,
agh burzum-ishi krimpatul.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #134362 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
És csak Gyűrűk Ura lesz vagy esetleg más is?

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #134025 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Szerepjáték nap!

Augusztus 16-án Miskolcon lesz egy szerepjátékos "tábor", ahova tárt karokkal várnak mindenkit.

Utazás: egyénileg (bár mi mehetünk együtt)
Megérkezés: 15-én pénteken délután
Szállás: Sátor (300 HUF) vagy Faház (500 HUF) és ezek az összegek a kaját is tartalmazzák (hogy pontosan mit, azt még nemtudom).
Program: élő szerepjáték, túrázás, vidámság, új barátok szerzése, tábortűz (?) stb... Szóval biztos jó lesz, ha mi is megyünk :D

Jelentkezés: egyelőre nálam priviben/emilben.

Léli

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #133284 Írta: Voronve
Voronve válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Mae govannen!
Nem tudom biztosan, de ugye olyan szerepjátékot akartok szervezni, ami pl. megjelent könyvben is GyU-ról? Mert az nagyon jó lenne... :sungl:

"Felnőttél, félszerzet...
Úgy van, igencsak nagyra nőttél. Bölcs vagy. És kegyetlen"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #133203 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Amúgy halkan megjegyzem, hogy ha szerepjátékozok mindig fejvadásszal vagyok, a játék nevét Dín miatt nem mondom, de sejthetitek...

Na szóval...:

Dín én arra gondoltam, hogy a játékhoz kéne találni egy olyan embert aki dolgozik saját világon, hogy szálljon be, hogy az övét használhassuk. (az enyémet nem adom, mert még nincs olyan "állapotban") Szerintem emailesen kéne megoldani és ingyenesen. Persze így még kéne csinálni egy honlapot is amit szvsz meglehetne oldani majd az új tolkien.hu egyik társoldalának...

Egyenlőre ennyi, ha még kell vmi akkor majd leírom

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #132993 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Üdv!

Elsősorban azokhoz szólnék, akik ott voltak a táborban azon a bizonyos késő éjszakai/hajnali szerepjátékon:
Oisin vállalta, hogy szívesen továbbmeséli a történetet. Kérdés: össze tudnánk-e jönni, hogy végre kiderítsük, mi is történt azon az úton? Mert én nagyon szeretném megtudni :)

Többiek: valaki, aki vállalná, hogy mesél, az jelöljön ki egy napot, amikor hajlandó lenne "bemutatni" a játékot kezdőknek, és megtanítani nekik (izé, nekünk). Mondjuk egy egyszerű játékkal (mint Oisin a táborban). Aztán egy idő után csak megtanulnánk a szabályokat :D

És mi van ezzel a netes szerepjátékkal? Ki is csinálja? Hogy halad?

Léli

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #131577 Írta: Laivinë
Laivinë válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Telc, ez jó ötlet. :)
Nekem csak annyi problémám van a dologgal, hogy elég sok talin voltam már, nameg a nyaram is eléggé zsúfolt mostanában.. :? De ha megszervezitek, megpróbálok elmenni. ;)

Tapasztalat: Eddig kétszer játszottam, mind a kétszer boszorkánnyal, de elég jól ment. :)

Laivinë Laurelassë

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #131555 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték

Dínchamion írta: Az odáig oké, de mindenki (te is :wink: ) írja le a _konkrét_ elképzeléseit, ötleteit... Nem akarok valami olyasmit csinálni (nem kevés munkával), ami a többségnek nem tetszik, mert "mást vártak". Tessék hozászólni! 8)


Rendben, legközelebbre bőven kifejtem, remélem nem lesz baj ha kicsit hosszú lesz...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #131482 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Üdv!

Na, végig olvastam a topicot :)

Az online változatot még mindig támogatom, de kéne előtte 1-2 party élő játék is, hogy azok, akik nem ismerik a dolgokat (nincs gyakorlatuk) is tudjanak játszani.

gillz írta: Léli: majd meséljél, milyen volt?


Nagyon jó! :) Persze teljesen kezdőkre voltak a szervezők felkészülve, és egy nagyon alap történet volt, de akkoris élvezetes. Egy egyszerű kis krimicske volt (najó, azért _annyira_ nem egyszerű).

Azt nem lehetne, hogy a tapasztaltabb játékosok szerveznének egy talit, ahol megtanítják a kezdőknek a játékszabályokat? Mert én ennek nagyon örülnék.

Léli

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #131412 Írta: Laivinë
Laivinë válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Hmm, látom, szépen haladnak a szervezkedések. ;)

Megnyugtatok mindenkit, eddig készer játszottam szerepjátékot, bár a Thrillionon rendesen szokott menni online játék, bár egész más a kettő...
Szóval ha sikerülne összehozni, örülnék neki, bár mostanában nem tudok segíteni, hisz ide-oda utazok, alig jutok internethez.. :(
De ha kell valami, Neo már tudja a telefonszámom, tessék Vele tárgyalni, sokat segíthet. ;)

Laivinë Laurelassë

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #131379 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Gillz, neked ?. kiadás van meg? Nekem a 3. A 4. csak elektronikusan, de még csak 1x futottam át. A fegyveres harcon, képzettségeken kívül van vmi lényeges változás a 4. edben?

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #131377 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Már nem tudom, kivel beszéltük, h az tábori éjszakák még a játék rendelkezésére állhatnak... ha befér, én is pakolhatok ArM könyvet.

Léli: majd meséljél, milyen volt?

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #131331 Írta: Vilya
Vilya válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Oisin! Oisin! Hozzaddd! Hozzzaddd! Remélem lesz alkalmam kipróbálni a táborban!! :D :D :D :D :D


[size=9:17rof5fd](Frodó & Samu)[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #131249 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Üdv!

A HungaroConon volt élő szerepjáték, és életemben először kipróbáltam a dolgot. Eredménye: nagyon megtetszett! :D Szóval mostantól ennek a topicnak is rendszeres látogatója leszek (hamarosan elolvasom előről az egészet).

Szoktatok találkozni, és élőben játszani? Szívesen csatlakoznék.
Az online változatot is támogatnám.

Léli

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #131234 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
A táborban biztos alakul majd egy-két party. Én minden eshetőségre felkészülve viszek ArsMagica alapkönyvet, kockákat, meg pár karakterlapot. ;)

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #131152 Írta: Vilya
Vilya válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Jaja! Az előttem szólokkal egyetértek mindenben! :itscool:
De előre megmondom, hogy én még életemben nem szerepjátékoztam [size=9:350faps6]/gondolom tudtátok/[/size] és nem hiszem, hogy beválalnám a Kalandmestert[size=9:350faps6]./Gondolom nem is rám gondoltatok./ [/size]:wink:


[size=9:17rof5fd](Frodó & Samu)[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.568 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére