Tolkien és a Szerepjáték

Több
21 éve 4 hónapja #127688 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Khm. :? Az offolást kéretik befejezni... ha lehet.

M. Ó. K. Á. S.-t felejtsétek el, nem ér egy kalap sz*rt se. :x

Szerepjátékot valóban nem lehet elmagyarázni, legfeljebb megmutatni, illetőleg válaszolni konkrét kérdésekre. E kérdéseket elbírja a topic, de arra kérnék mindenkit, hogy kedvenc H. Á. N. Y. Á. S. karakterét ne itt reklámozza. Csak az általánosságban a szerepjátékokról és konkrétan a Középfölde szerepjátékról essen szó, ha már...

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #127622 Írta: Rándzsa
Rándzsa válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Köszi a segítséget, :D és ha elég ügyes leszek (bár ez nem biztos) :twisted: akkor beszállok én is... (de lehet, hogy ez se biztos)Egyelőre kérdésem nincs, majd, ha nem értem vmit akkor szólok.. :roll: :oops:

Ash nazg durbatulúk
Ash nazg gimbatul,
Ash nazg tharbatulúk,
agh burzum-ishi krimpatul.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #127599 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Nem rossz. :wink:
Én mindig fejvadásszal vagyok. A kráni mortelem amiket szokott csinálni az nagyon jó :twisted:

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #127597 Írta: Laivinë
Laivinë válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Detto :D
Igaz, olyan sokat még nem játszottam, de az a legjobb benne, hogy rengeteg a variációja, sokféle karakter közül lehet választani, és soha nem történeik meg kétszer ugyanaz...
Legutóbbi elményem egy piromániás tűzmágussal: //Elég hülye a gyerek..//
Egy hajón utazott a csapat, erre a Tűzmágusunknak kedve támadt tüzeskedni, ami odáig fajult, hogy a hajó felrobbant, mi meg egy Jurassic Parkban kötöttünk ki... :?
Persze a KM azt mondta, vagy negyedjére meséli ezt mindig más társaságnak, de valahogy indenütt elsüllyedt a hajó...
Csak épp a miénk volt a leglátványosabb. :(

Laivinë Laurelassë

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #127594 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Hát igen. És nekem ez az egyetlen olyan játék amit soha sem tudok megunni. :wink:

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #127590 Írta: Laivinë
Laivinë válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték

Nefadar írta: Silme:én elég régóta játszok már, de röviden és tömören nem tudom előadni a lényegét egyiknek sem...


No, igen, a szerepjátékot csak úgy lehet igazán megismerni, ha elmész egy társasággal, és játszol, mert elmondani röviden nem lehet, hosszan meg könnyű belebonyolódni. :?

Laivinë Laurelassë

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #127584 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #127580 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Silme:én elég régóta játszok már, de röviden és tömören nem tudom előadni a lényegét egyiknek sem...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #127546 Írta: Laivinë
Laivinë válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Hmm...
Túl tapasztalt még én sem vagyok, de a lényegét már ismerem... :hello: :dance: :bounce:
Bár én előbb csak rpg-s játékokkal kezdtem a neten... ott találtam társaságot egy kis szerepjátékozáshoz. A M.A.G.U.S. azért nagyon tetszik. :) :cheers:

Laivinë Laurelassë

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #127475 Írta: Rándzsa
Rándzsa válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték

Nefadar írta: Héé! Itt félreértettél én nem fogok mesélni, csak a legalapvetőbbet mutattam meg Mimynek, mert ő nem ismeri az rpg-t. :roll:

Én se.... :oops: :cry:

Ash nazg durbatulúk
Ash nazg gimbatul,
Ash nazg tharbatulúk,
agh burzum-ishi krimpatul.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #127473 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Héé! Itt félreértettél én nem fogok mesélni, csak a legalapvetőbbet mutattam meg Mimynek, mert ő nem ismeri az rpg-t. :roll:

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #127472 Írta: Rándzsa
Rándzsa válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték

Nefadar írta: Az a Kaland Mester dolga.
Olvasd el itt ez a leg alapvetőbb: magusoldal.enerla.net és itt azt, hogy mi is a MAGUS...


MAGUS??????????
Azt szeressük!!!!!!!! beszállhatok?????

Ash nazg durbatulúk
Ash nazg gimbatul,
Ash nazg tharbatulúk,
agh burzum-ishi krimpatul.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #127467 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Az a Kaland Mester dolga.
Olvasd el itt ez a leg alapvetőbb: magusoldal.enerla.net és itt azt, hogy mi is a MAGUS...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #127465 Írta: Mimy14
Mimy14 válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték

Nefadar írta: Ez egyáltalán nem ilyen. Itt vannak karakterek akiket de dobálsz ki, és ő vagy te. Feladatokat küldetéselket kell végrehajtani és közben fejlődik, tapasztaltabb lesz.
Ez játék ami nagyon jó.


Szóval találjak ki egy történetet vagy ilyesmit????

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #127457 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Ez egyáltalán nem ilyen. Itt vannak karakterek akiket de dobálsz ki, és ő vagy te. Feladatokat küldetéselket kell végrehajtani és közben fejlődik, tapasztaltabb lesz.
Ez játék ami nagyon jó.

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #127453 Írta: Mimy14
Mimy14 válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték

Nefadar írta: Attól függ, hogy miben Mimy, kérdezz nyugodtan...


Szóval...
Ezt úgy kell elképzelni, mint a színházat csak neten keresztül zajlik az egész????
És hogy van a szerepvállalás???? Megkérdeznek mindekit és aki vállalja az játszik, esetleg kiszemelik a szereplőt, vagy pedig jelentkezni lehet rá???

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #127443 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Attól függ, hogy miben Mimy, kérdezz nyugodtan...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #127440 Írta: Mimy14
Mimy14 válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Én még új vagyok itt... valaki felvilágosítana arról, hogy mit kell csinálni... :oops: :cry: :oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #126918 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték

Engwabal írta: Khm...
Dín! Mit takar ez a "szervezési" feladat? Nem igazán értem, hogy most élőben vegy neten vagy hol akartok szervezni játékot. Szóval arra akartam kilyukadni, hogy én szívesen beszállnék a szervezésbe hisz régóta szerep játéjkozok, bar nem tudom ez számít-e. :lol:


Megköszönnénk, szvsz írj egy privit Dínnek, ez elvileg netes játék lesz majd. Jó ha van tapasztalatod, mert én is elég régóta játszok akárcsak Dín. :wink:

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
21 éve 4 hónapja #126903 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Khm...
Dín! Mit takar ez a "szervezési" feladat? Nem igazán értem, hogy most élőben vegy neten vagy hol akartok szervezni játékot. Szóval arra akartam kilyukadni, hogy én szívesen beszállnék a szervezésbe hisz régóta szerep játéjkozok, bar nem tudom ez számít-e. :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #125020 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Oisin!!!!

Itt meg beinditod nekünk a nyálelválasztásunkat! Szép dolog, h aludnál egy pokol aurában :twisted: ! Na jó, nem vagyok ilyen elvetemült... de azért. grrr.... :D

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #124880 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték

gillz írta: Oisin: engem is érdekelne a dolog... bár nem tudom időileg hogyan tudnám egyeztetni


Gillz, az veszély nem fenyeget, hogy az államvizsgát február előtt letegyem, szóval ez egyenlőre ne okozzon neked fejfájást. :D ;)

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #124832 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték

Dínchamion írta:

Nefadar írta: Dín: mi legyen a szerepjátékkal? Elkezdjük ketten csinálni?


Részemről... :wink: Előásom a MERP-emet, és kellene szerezni egy programozót (Svindler?), aki meg tudja csinálni a keretprogramot. A Kreatív Szekcióban kellene szórni az igét, hogy legyenek kalandok.

Üdv:


Akkor majd mondjad, hogy mit csináljak és megpróbálom minnél jobban. Svin ha ráér szvsz ő lenne a legjobb.
Amúgy ha minden igaz Alyr is llehet, hogy beszáll...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #124807 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Oisin: engem is érdekelne a dolog... bár nem tudom időileg hogyan tudnám egyeztetni :roll:

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #124732 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték

Nefadar írta: Dín: mi legyen a szerepjátékkal? Elkezdjük ketten csinálni?


Részemről... :wink: Előásom a MERP-emet, és kellene szerezni egy programozót (Svindler?), aki meg tudja csinálni a keretprogramot. A Kreatív Szekcióban kellene szórni az igét, hogy legyenek kalandok.

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #124648 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Dín: mi legyen a szerepjátékkal? Elkezdjük ketten csinálni?

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #124211 Írta: Liang
Liang válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Oisin-san:bár én nem vagyok pesti,de ha tényleg ilyen eltökélt vagy,akkor én szívesen jelentkeznék egynek :wink: !

"Két út között,a harmadik is jó lehet" :twisted:

Üdvözlettel, Beid, A Régi Korok Bajnoka

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #123946 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Emberek,

Ha túl leszek a szakdolimon és az államvizsgámon, megígérem, hogy mesélek majd Ars Magicát. A sztori Írországban játszódik majd a normann hódítás idején, vagyis a lehető legzavarosabb időkben...

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #123839 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Dín kiváncsian várom hányan fognak még jelentkezni, és remélem, hogy sikerül majd megcsinálni. :wink:

[size=9:3vkvzsxi]Ez volt az 1000. :D [/size]

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #123838 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték

Nefadar írta: Csinálhatjuk, de szerintem még kéne majd segítség, mert ketten szvsz kevesen vagyunk...


Na, akkor:

Dínchamion írta: Nah emberek, akkor most én is felhívást intéznék a társasághoz!

A táborban (az elsőben) felvetődött az ötlet (jobban mondva én vetettem fel), hogy mi lenne, ha készítenénk egy online, akarom mondani play-by-mail szerepjátékot...

A helyszín természetesen Középfölde, a szabályok összeállítása az én elképzelésemben a spec. pbm szabályokból és a megreformált MERP-ből állna össze. Itt köszön vissza, hogy a MERP "normális" RPG-re teljességgel alkalmatlan, de ebben a műfajban (főleg a keretprogram megírásakor) roppant előnyössé válhat.

Eme projectet mindjárt felvetem a megfelelő topic(ok)ban is (elvégre jó lenne, ha az MTT keretein belül/égisze alatt működne a dolog), de az érdemi szervezést itt kellene megejteni.

Tehát:

Várom azon lelkes szerepjáték- és Tolkien-rajongók jelentkezését, akiknek lenne kedve létrehozni ezt a dolgot. Figyelem!!!! Nem játékosokat, hanem szervezőket keresek (egyenlőre). Elöljáróban, a félreértések elkerülése végett csak annyit: nem kevés meló lesz vele már az elején, utána pedig folyamatosan szintén sok, de véleményem szerint megérné.

Aki gondolkodik, netán nem tudja, mi fán terem a pbm, az kérdezzen, vagy nézzen utána a neten az ilyen játékoknak (Túlélők Földje, stb.)


Tessenek jelentkezni! Szervezés itt.

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.566 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére