Tolkien és a Szerepjáték

Több
21 éve 1 hónapja #110845 Írta: Oberon
Oberon válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Az orkok esetlegesen használhattak tünde eredet

Day after day, love turns grey
Like the skin on a dying man

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #110522 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték

Oberon írta: Morgash=fekete tűz(szerintem)

mor=fekete(mordor, morgoth)
ghâsh=tűz


Nekem ez sántít... Mivel két különböző nyelvről van szó (az egyik quenya, a másik ork, asszem), és Tolkien nem keverte volna őket...

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #110485 Írta: Oberon
Oberon válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Morgash=fekete tűz(szerintem)

mor=fekete(mordor, morgoth)
ghâsh=tűz

Day after day, love turns grey
Like the skin on a dying man

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #110341 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték

lamer írta: Mi a fekete láng? (pontos leírása)


Azt tudjuk, hogy a Balrogok tűzszellemek (maia) akiket Melkor csábított magához.

A filmben (angolul) Gandalf majdnem pontosan azt mondja amit a Könyvben :"You cannot pass,' he said. The orcs stood still, and a dead silence fell. `I am a servant of the Secret Fire, wielder of the flame of Anor. You cannot pass. The dark fire will not avail you, flame of Udűn. Go back to the Shadow! You cannot pass." Tehát Gandalf nevezi néven a sötét tüzet. Hogy mi az? Csak találgatni tudok. Mivel a tűzszellemek közül sokan Melkor szolgálatába álltak, maguk is és a tüzük is a pusztítás és a gonosz eszközei lettek. Ennek megfeleően a sötét vagy fekete jelző illik rájuk. Márcsak azért is mert az urukat Feanor elkeresztelte Morgoth Bauglirnak vagyis a világ fekete ellenségének. Innét már csak egy kis logikai bakugrás a sőtét tűz vagy fekete tűz esetleg sötét láng.

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #109242 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Lamer csak a második kérdésedre tudom a választ, szeritem is Gothmog volt a legnagyobb.
A többire sajnos nem

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #109219 Írta: lamer
lamer válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Sziasztok!

Lenne itt három kérdés amit a mesélőnk tett fel nekem. Ha valaki tudja rájuk a választ azt megköszönném.

Tehát:

Mi a morgash? (már találtam utalásokat, hogy morgash egy uruk-hai volt aki részt vett a helm szurdoki csatában, de elég homályos volt az írás)

Ki a balrogok legnagyobbika? (szerintem Gothmog)

Mi a fekete láng? (pontos leírása)

Hát ennyi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #108299 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték

Cerebrum írta: Lehet, hogy ez kicsit OFF, de árulja már el valaki, hogyan kell ezeket a szerepjátékokat játszani? El sem tudom képzelni...


Ezt elmesélni igen nehéz, inkább megmutatni lehet..
De ajánlok egy linket, ahol részletsen le van írva!
uradalom.fantasya.hu/index.php?szin=kolostor&hely=rpgdef

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #108211 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Lehet, hogy ez kicsit OFF, de árulja már el valaki, hogyan kell ezeket a szerepjátékokat játszani? El sem tudom képzelni...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #108147 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték

Mya Leeroy írta: Sziasztok!

Ezt a Gyűrűk Ura szerepjátékot hol lehet beszerezni? Esetleg van az interneten ezzel kapcsolatos oldal???


Bármelyik könyvesboltban megveheted, de az ára kissé borsos 8000 Ft-ba kerül

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #108003 Írta: Mya Leeroy
Mya Leeroy válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Sziasztok!

Ezt a Gyűrűk Ura szerepjátékot hol lehet beszerezni? Esetleg van az interneten ezzel kapcsolatos oldal???

...Much that once was is lost, for none now live who remember it...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #107435 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Sajnos még nem volt lehetőségem LotR szerepjátékkal játszani, de a könyv ami most jött ki karácsony után megvan. Én amúgy Magusssal szoktam játszani....

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #100822 Írta: Barazkibil
Barazkibil válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Ha jól emlékszem (nem nagyon ismerem), a MERP százoldalú kockákkal operál és tele van táblázatokkal. Az új LOTR szigorúan hatoldalú kockás, skill-alapú, és pont hogy túlszabályozott táblázatok helyett a dobások egyszerű értelmezhetőségén alapszik. IMO kb. annyira különböznek mint az AD&D 2.ed. (minden valaha is publikált speciális szabállyal együtt) és az első, WEG-es Star Wars, magyarul nagyon.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #100766 Írta: Ulaire Süncea
Ulaire Süncea válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Igen arra gondoltam, de bocs ha nagyon hülyeséget mondtam, de annyira szerintem nem nagyon változott... mindegy :)
Nekem a régi bejön, az ujat meg csak átlapoztam...

Tomorrow comes today...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #100596 Írta: Barazkibil
Barazkibil válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték

Uliaire Süncea írta: Nekem sajna nincs meg se a Középfölde szerpjáték, se a Gyűrűk Ura,
De szerintem ezaz uj kiadás csak egy lehuzott bör a régiröl.... sznte semmivel nem változott, csak uj köntöst kapott, meg szines laokat, hogy jo drága legyen :? Ennyit erröl...


Ugye most nem a régi, Iron Crown-os MERP-et hasonlítod össze az új, Decypher-es LotR-el? Csak mert azok annyira különböznek, hogy még a kiadójuk is teljesen más, a szabályrendszerről nem is beszélve.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #100560 Írta: Ulaire Süncea
Ulaire Süncea válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Nekem sajna nincs meg se a Középfölde szerpjáték, se a Gyűrűk Ura,
De szerintem ezaz uj kiadás csak egy lehuzott bör a régiröl.... sznte semmivel nem változott, csak uj köntöst kapott, meg szines laokat, hogy jo drága legyen :? Ennyit erröl...
Egyébként a játék szerintem se olyan rossz, és az is igaz, hogy a kalandok változata végtelen, és tényleg csak egy jo kalandmesteren mulik az egész... Középföldén annyi hely van, amiröl szinte csak tájleirás van, vagy nem is szerepel a könyven.. végtelen változatok sora!

Tomorrow comes today...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #100259 Írta: Arnyelf
Arnyelf válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Nos, nem értek egyet :)

Még régebben - kb 10 évet értek itt - volt egy emberke Pesten, aki ugy gondolta, hogy a Middle Earth RPG nem is olyan rossz és játszhatnánk. Persze ez gyorsan kinotte magát Rolemasterré, de a lényeg:

NAGYON IS LEHET JO KALANDOKAT MESÉLNI ÉS VAN LEHETŐSÉG A KARAKTERFEJLODÉSRE... :)

Akkor má azért volt 5 év rpgs multam,de akárki mond akármit egy jo történet csak a mesélőn múlik...pl itt van a gyuruháború utáni időszak..jó jó.. Aragorn a király.. de mi is van Mordorral? Van itt meselehetőség dögivel... :)

...az Ön kedvenc, ...

<---== ÁRNYELFJE ==--->

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #96753 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Oisin: én is, de el ne áruld senkinek... :wink:

Az igazság az, hogy bármennyire szeretjük Középföldét, komoly szerepjátékra nem alkalmas... :?

Bocs, ez er&#337;s volt, de nagyjából így van... :oops: Lásd lejjebb, miért.

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #96002 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Hát ebben van valami! Mondjuk én is szívesebben játszom Mítikus Európában, dehát ez egy Tolkien Fórum... :wink:

Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #96000 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Hát ebben van valami! Mondjuk én is szívesebben játszom Mítikus Európában, dehát ez egy Tolkien Fórum... :wink:

Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #95996 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték

Oisin írta: Szerintem a másodkorról elég kevés dolgot tudunk biztosan, viszont sok halvány utalás van, amib&#337;l lehet építkezni. Ebb&#337;l a szempontból nem látom rosszabbnak mint a Mítikus Európát. Ott vannak pld. a númenoriak akik birodalmakat alapítottak Középföldén mindenfelé. Gondor kivételével ezekr&#337;l semmit se tudunk. Az Északi Királyság és Angmar háborújáról se tudunk részleteket, de az Eregioni tündékr&#337;l és a Móriai törpökr&#337;l se. Nem is beszélve az emberekr&#337;l és sötét tündékr&#337;l akik Középfölde ismeretlen vidékeit járják.


Pont ez az! Vagy túl sokat tudunk, és akkor játszhatatlan, vagy semmit, akkor meg éppen az a zamat veszik el, ami Tolkienben az egyik legjobb: a kidolgozottság!

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #95990 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték

Dínchamion írta: De igazából ez a bajom a Középföldén meséléssel: nem lehet kijátszani igazán a karakterek fejl&#337;dését... Minden korban megvoltak a h&#337;sök, az el&#337;re kialakított cselekmény pedig nem sok szabadságot hagy sem a mesél&#337;nek, sem a PC-knek.


Szerintem a másodkorról elég kevés dolgot tudunk biztosan, viszont sok halvány utalás van, amib&#337;l lehet építkezni. Ebb&#337;l a szempontból nem látom rosszabbnak mint a Mítikus Európát. Ott vannak pld. a númenoriak akik birodalmakat alapítottak Középföldén mindenfelé. Gondor kivételével ezekr&#337;l semmit se tudunk. Az Északi Királyság és Angmar háborújáról se tudunk részleteket, de az Eregioni tündékr&#337;l és a Móriai törpökr&#337;l se. Nem is beszélve az emberekr&#337;l és sötét tündékr&#337;l akik Középfölde ismeretlen vidékeit járják. Szerintem lehet Középföldén játszani, csak kisebb lépték&#369; eseményekben kell gondolkodni, amik nincsenek meghatározva.

Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #95966 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték

Oisin írta: Viszont a 3.korról szerintem túl sokat tudunk ahhoz, hogy jól játszható legyen. Én a 2.kort választanám, arról tudunk a legkevesebbet, így lényegesen nagyobb a játéktér. Az megöli a mesét ha minden fontos esemény el&#337;re rögzítve van.


Teljesen egyetértek! A Harmadkorban mit lehet mesélni azon kívül, hogy segíteni a Szövetséget?

De igazából ez a bajom a Középföldén meséléssel: nem lehet kijátszani igazán a karakterek fejl&#337;dését... Minden korban megvoltak a h&#337;sök, az el&#337;re kialakított cselekmény pedig nem sok szabadságot hagy sem a mesél&#337;nek, sem a PC-knek.

Most erre lehet azt mondani, hogy ilyesfajta kötöttség az AM-ben is van, de sztem ott pontosan hogy más a koncepció. Ott hiába nem ölhetem meg pl. Oroszlánszív&#369; Richardot, de csinálhatok egy majdnem mindenható varázslóközösséget, ami korszakokon átívelve hihetetlen sagát alkothat. Na, ez hiányzik a Középföldén mesélt játékokból...

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #95930 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték

Dínchamion írta: Az AM rendszeréb&#337;l mindent át lehet húzni Középföldére, de a mágusok hatalmát nem! Ez az, ami a régi MERP-ben valamennyire azért el lett találva: NEM varázsolgathatunk agyba-f&#337;be (megjegyzem: speciel teljesen irreálisnak tartok egy játszható varázsló-karaktert Középföldén - tekintve, hogy mindössze öten voltak)... Ez megölné a játékot


A második felével valamennyire egyetértek, az els&#337;vel nem. Szerintem a mágusok hatalma az AM-ban nem eltúlzott a Középföldi Istarokéhoz képest. Szerintem valójában nagyobb a hatalmuk, mint amit általában megmutatnak bel&#337;le. Végül is &#337;k maiák, nem halandó emberek! Esetleg ki lehetne találni valami korlátozó tényez&#337;t, ami az egyház hatalmát helyettesíti. A Mítikus Európában ui. ez a mágusok tevékenységének a legnagyobb akadálya. Az már meggondolandó, hogy PC lehessen-e mágus Középföldén, f&#337;leg a 3.kori középföldén, de én azért nem zárnám ki teljesen. Viszont a 3.korról szerintem túl sokat tudunk ahhoz, hogy jól játszható legyen. Én a 2.kort választanám, arról tudunk a legkevesebbet, így lényegesen nagyobb a játéktér. Az megöli a mesét ha minden fontos esemény el&#337;re rögzítve van.

Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #95503 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Oisin:

teljesen igazad van, egyetlen dolgot leszámítva:

Az AM rendszeréb&#337;l mindent át lehet húzni Középföldére, de a mágusok hatalmát nem! Ez az, ami a régi MERP-ben valamennyire azért el lett találva: NEM varázsolgathatunk agyba-f&#337;be (megjegyzem: speciel teljesen irreálisnak tartok egy játszható varázsló-karaktert Középföldén - tekintve, hogy mindössze öten voltak)... Ez megölné a játékot, vagy átmenne valami H. Á. N. Y. Á. S.-szint&#369; dologba, azzal a különbséggel, hogy a két lábon járó tüzérségi nehézütegek már a játék elején elérhet&#337;ek lennének.

Ha valaki Középföldén akar szerepjátszani, ezeket szerintem vegye figyelembe. Már tündét is elég veszélyes és nehéz dolog játszani, a mágust meg vagy lehetetlen, vagy csak borzalmasan.

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #95488 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Sziasztok,

Bennem is felvet&#337;dött már, hogy az ArsMagica rendszere lenne a legjobb egy Középföldén játszódó szerepjátékhoz, mert:

- a szerepjátszást helyezi el&#337;térbe a kockadobálás helyett
- a mágusoknak sokkal nagyobb hatalmat ad, mint a többi karakternek
- nem tápolja túl a karaktereket, bárkit megölhet egy jól irányzott t&#337;rdöfés
- a karaktereket együttm&#369;ködésre készteti, er&#337;síti a csoportösszetartást
- nagyon rugalmas a játékrendszere, viszonylag könnyen rá lehetne húzni Középföldére

Régebben játszottam, meséltem többféle rendszerben. Ma már máshoz hozzá se nyúlnék. :itscool:

Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #95109 Írta: Liang
Liang válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Üdvözletem!

Szóval a találkozóról.Március elseje és másodika a II.Rpg.hu találkozó ideje.Helyszín a Láng M&#369;vel&#337;dési Központ.A Merp(Lotr)találkozót az elsejei napra szeretnénk megtervezni,pontos kezdése(órában)még nem eldöntött.Sokaktól függ,kinek milyen programja lesz akkor.Így els&#337;re a déli-egyórás kezdés lesz a jó,de majd még eld&#337;l.Szeretettel várunk minden érdekl&#337;d&#337;t.
Ha lehet,nézzetek át az rpg.hu-ra.B&#337;vebb infókat,kérdéseket,válaszokat ott tegyetek közzé!

Az új Merp(hívjuk inkább Lotr-nak),kielégíti a szerepjátékos társadalmat.Remek rendszer,a világ a régi,a könyv fenomenális(ehm,sokak szerint kicsit drága),bár nekem nem igazán tetszik,hogy majd minden kép a filmb&#337;l lett kivéve,és így a lényegtelen szerepl&#337;ket nézegeti minduntalan az ember...mindegy,ez legyen a legnagyobb gond.Sajnos nagyon film orientált,dehát ez van.Bakik vannak benne,de ezek nem annyira zavaróak.

"Messzir&#337;l jött ember,azt mond amit akar" :twisted:

Üdvözlettel, Beid, A Régi Korok Bajnoka

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #94670 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Halihó,

az most off lesz (némileg, de nem állom meg, hogy ne reagáljak.

birefi írta: Szvsz eddig a legjobb mágia rendszere a Srun-nak van. Az tök tuti. Kimerüléssel, er&#337;n felett bel&#337;tt mágiákkal, pontos méret/hatás kontrollal, értelmes komponens rendszerrel, sámáni és mágusi tradicóval, jó szerepjátékkal, spécikkel, idézésekkel, adeptusokkal....


A legjobb mágiarendszere (és egyáltalán rendszere) az Ars Magicának van, annál jobbat eddig még nem csináltak, az összes d20-system elbújhat mellette...

A D&D legbiztosabban a WoTC honlapján , vagy az RPG.hu-n találsz ismertet&#337;t.


Most már azért kíváncsi vagyok erre az új MERP-re... Egy kicsit azért félek, mert nekekm el&#337;ítéletem van az ilyesmivel szemben (plusz én nem tartom alklamasnak Középföldét a szerepjátékra), de azért meglesném egyszer...

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #94347 Írta: birefi
birefi válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Én kíváncsi vagyok az új MERP rendszerre, mert sok rendszert ismerek, de a régi merp tényleg nem volt az igazi.
Ha jó a mágia rendszere az már érdekes. Bár fura lehet ott a mágia. Hisz a mágusok nem emberek, hanem félistenek. Szóval fura, hogy bárkib&#337;l lehet az. Vagy pedig Tolkien forog a sírjában. :(
Szvsz eddig a legjobb mágia rendszere a Srun-nak van. Az tök tuti. Kimerüléssel, er&#337;n felett bel&#337;tt mágiákkal, pontos méret/hatás kontrollal, értelmes komponens rendszerrel, sámáni és mágusi tradicóval, jó szerepjátékkal, spécikkel, idézésekkel, adeptusokkal....

Na szóval szvsz márc. 2.-án kellene bemutató, mert akkor van D&D nem?

Más: Vmi rövid leírás nincs fenn a neten, úgy mint a D&D-b&#337;l?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #94281 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Aiya,

újra itt... Hah... *körülnéz, mélyet sóhajt* :)

Beid, mi ez a MERP-tali? B&#337;vebb infó?

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #89515 Írta: Liang
Liang válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Azthiszem tényleg elég jó lett...Egy két bibi van benne,de ezek nagyon is elviselhet&#337;ek,a Merp-hez képest pedig tényleg felülmúlhatatlan a rendszere.Na jó,ez azért nem teljesen igaz :D
De azért leszólni sem kell.

"Néha vana pokolnál rosszabb hely is :twisted: "

Üdvözlettel, Beid, A Régi Korok Bajnoka

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.564 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére