Tolkien és a Szerepjáték

Több
22 éve 1 hete #52324 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Egy kis linkajánló a kezdőknek:
Rejtett Uradalom

Nagyon igényes, jó honlap, ami nem véletlen, hisz Dúalon szerkeszti! :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #52306 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Tökéletesen egyetértek Svindlerrel.
Idestova több mint 12 éve játszom szerepjátékot (zömmel D&D-t). Próbálkoztam Mágussal, Shadowrunnal és egyebekkel is. Amikor tökéletest próbáltam alakítani, abba mindig belebuktam.
Előbb-utóbb mindenki megtalálja a maga faját és kasztját, amivel jól tud játszani.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #52298 Írta: netrunner
netrunner válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Teljesen egyet értek Svindlerrel.
Néhány megjegyzésem, azért még volna. Az első néhány játékkor esetleg túl sok mindent próbálsz észben tartani, mert annyi hülyeséggel tömtük tele a fejed :) , hogy mikor el kezdtek szerepjátékozni, akkor hirtelen azt sem tudod, hogy most mire figyelj. Én inkább azt mondom, ha nagyon belezavarodsz, akkor azokat a dolgokat felejtsd el amiket nem értesz. Sok dolog amit Svindler írt gyakorlott szerepjátékosra vallanak, de egy kezdő úgy sem tud ilyen szinten játtszani, nagyon sok dolog csak később, (úgy egy-két vagy) több éves szerepjátékos gyakorlattal fog beérni.
Azért nem kell félni addig is élvezetes a szerepjáték. Én inkább úgy mondanám, hogy egyre jobb lesz. 8)

Ami a kérdést illeti, valóban inkább a karakter koncepciójával lehetnek gondok, és nem a szabályrendszeri részével. Abba próbálj belegondolni, hogy Ynev más fantasy világ mint Középfölde, így hiába hasonló, nem volna jó ötlet egyetlen szereplőjét sem áttelepíteni Középföldére.

NetRunner

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #52272 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Engdelmetekkel en is megszolalnek a temaban :)
Volt nemi kozom jopar szerepjatek rendszerhez, es kozel 7 evig meseltem, zommel fantasy jatekokat. :) Ezert azt hiszem eleg ralatasom van a dologra.

nazgul, es tobbi leendo szerepjatekos :) : A szerepjatek elsodleges celja, hogy megformazzunk egy karaktert, aki szerves resze annak a vilagnak amit a jatek szinpadaul valasztottunk. A cel, hogy ez a karakter a mi jatekunk altal eletre keljen, es az adott vilag hiteles reszeve valjon.
Vonatkoztass el rendszerektol, es TP-ktol. Es egyaltalan minden szamszeru dologtol, a dobokockaktol,e s karakterlaptol.
Ezek csak arra jok, hogy az ember feljegyezzen ra egy csomo olyan aprosagot, amit idovel elfelejtene, es hogy egy mogottes szabalyhalmazzal az esemenyek kordaban tarthatoak legyenek. DE nem ez a lenyeg.
A szabalyok athaghatoak, es sokszor figyelmen kivul is kell oket hagyni.
A cel ugyanaz, mint minden jatekban: hogy jolerezd magad, es hogy a tobbiek is jol erezzek magukat. Es itt sok jatekkal ellentetben meg a gyozelem sem cel. Nincs gyoztes es vesztes.
Minden kezdo eloszor a rendszert latja meg es a szabalyokra koncentral, de ez hiba. Kezdj el jatszani es ne torodj a szabalyokkal. Torekedj arra, hogy a karakter, akit megformazol tenyleg eljen. Legyen multja, es jelene. Legyenek celjai, erossegei es gyengei. En azt javaslom minden kezdonek torje nagyon sokat a fejet az elso karakteren, ugyanis ha lesz valaha is tobb karaktere, akkor sem fog egyehez sem ugy kotodni, mint az elsohoz.
Nem kell, hogy ez a karakter tokeletes legyen (mar az elejen intenek a tapolastol, nem legyzohetetlen hosok teremtese a cel). Sot! Sokkal nagyobb elvezet olyan valakivel jatszani akinek szamosabbak a hibai mint az erenyei.
Miutan pedig osszeallt a kep benned a karakteredrol, torkedj mindig ugy jatszani, hogy a jatekod a karakter szemelyiseget tukrozze. Nem a kaland megoldasa a cel, hanem, hogy eljatszd a karakteredet. Ezert is hivjak Szerepjatek-nak a jatekot.

Na de kicsit bo lere eresztettem, azt hiszem :)
Azert a kerdesedre is igyekszem valaszolni. Ha egy karakter szepen ki van dolgozva, megvan hozza a hatter, es benned teljesen osszeallt a kep rola, akkor o mar elegge szerves resze annak a vilagnak amihez megalmodtad. Attol elvalaszthatatlan. Igy nem allja meg a helyet egy masik vilagon. Ha Te ugy erzed hogy a Te karaktered meg at lehet vinni egy masik vilagba, akkor meg van mit csiszolni rajta :D
Gondolj csak bele, vajon megallna-e a helyet Frodo Erion forgatagaban?
A TP es egyebek pedig mellekes dolgok, es nagyban a meselon mulnak.
Inkabb torjetek a fejteket a karaktereiteken :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #52139 Írta: nazgúl
nazgúl válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Hello netrunner. Nos, én két hete Mágusozom! ;) Na jó, voltam egy küldetésen össz-vissz, de akkor is legalább tudom, milyen. Nagyon nagyon élveztem. Az lenne a kérdésem, hogy milyen szerepjátékot játszanánk mint Kószák, és hogy ha megvan már a karakterem, akkor lehetek-e azzal (bár nem tom, hogy kompetibilisek-e ezek a karakterek egymással a különféle játékokban... :roll: ), persze nulla TP-vel. ?

Azoktól a nazgúloktól a hátam borsódzik. Rád néznek, a vesédbe látnak, s te csak állsz ott, mint a hülye...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #52056 Írta: netrunner
netrunner válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Sziasztok!
A múlt szombati találkozón beszéltem nektek a szerepjátékról, és azt ígértem, hogy akit bővebben érdekel a téma, azzal (a következő talákozóig :wink: ) szívesen elbeszélgetek itt a fórumon a szerepjátékról.
Szóval, ha bármilyen kérdésetek van, vagy nem értettetek valamit abból amit a múltkor mondtam, akkor ne kíméljetek :roll: .
Amire csak tudok válszolok.

NetRunner

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hete #22 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Tolkien műveinek szerepjátékos vonatkozásairól szóló téma.
De itt lehet megtárgyalni azt is, mi mindenben hasonlít egy egy szerepjáték világa Középföldére, és miben tér el.
A régi Dragonlance-es témák itt élnek tovább. De az Archívumban akad még jópár ide vágó téma (MERP, D&D, stb...).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #29564 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Mostanában sokat játtszom a MERP-el és 1 társasággal a legjobb szerepjáték.<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #29565 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Még nem is hallottam erről!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #29563 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
-> No comment...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #29562 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Hívnálak, csak egy büdös vasam sincs. Inkább írok majd sms-t. :) =

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #29561 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Aki szereti a MERP-et, azt megkérem, hogy hívjon fel: 06205477617

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #29560 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Lesz új rendszer, mégpedig bizonyára jobb, mint az előző (különben nem érné meg megcsinálni).<br> Az sem titok, hogy ennek elkészítésére a mozifilm megjelenése adta az okot.<br> Állítólag sokkal hitelesebb lesz, mint a Merp volt.<br> www.decipher.com/lordoftherings/rpg

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #29559 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Mi az a merp?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #29558 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Lau Detur!<br> Azt, hogy fog-e uj jatek kijonni nem tudom, de -legyunk oszintek a MERP is igen penzszagu, es amellett a sok tablazataval tulajdonkeppen elvezhetetlen- mi megprobaltuk a MAGUS rendszerebe atpakolni...ha valakit erdekel irhat az Aquilifer@freemail.hu cimre. Nem csinaltunk meg tul sokat, de talan nem lesz olyan rossz.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #29557 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Nem.Bp-n lakom szóval...<br> Azt hiszem egtyszer elmegyek megnézem, hogy lehet-e kapni a Silverland-ban.<br> Eia:kössz az együttérzést... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #29556 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Medivh:Én is...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #29555 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Medivh, attol fugg hol laksz! <br> Mert en Eger kornyeken tudok segiteni ebben! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #29554 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Ezekhez sajna nem tudok hozzá szólni, mert én még nem merp-eztem pedíg szívesen kipróbálnám... :-(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #29553 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Almoselod, multkor lattam Egerben egyet a Camelotban! A feluljaronal!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #29552 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Olyasmi történt velem, ami eddig még soha. a 7végén merp-et meséltem és a csapatomban női többség volt. Határozottan tetszett... :) =

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 3 hónapja #29551 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Csak nagyon ritka esetben.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 3 hónapja #29550 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
A merp-em nekem is idén lesz 9 éves, de még jó állapotban van. Azóta én sem adogatok kölcsön könyvet. :( =

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 3 hónapja #29549 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Én ezért nem szoktam kölcsönadni, és hála Istennek, még amikor elkezdtem játszani 5 éve, akkor vettem három szabálykönyvet és még mindig azokkal játszunk!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 3 hónapja #29548 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Az enyém meg eltűnt. A kölcsönadás hátrányai...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 3 hónapja #29547 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Én Egerben már évek óta nem láttam újat!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 3 hónapja #29546 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Pécsett a betűdzsungelben még láttam augusztusban újat. (Biztos valami maradék a raktárból.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 3 hónapja #29545 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Én is találkoztam már ijennel Pesten! Csak kb. a duplája volt mint újonnan, csak az a baj, hogy már újoonan nem lehet kapni! :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 3 hónapja #29544 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Én már láttam olyat Pécsett, hogy a Középfölde kincsei 400ft-al volt drágább bizományiban, mint újonnan a boltban... :( =

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 3 hónapja #29543 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Sajnos már a használt szabálykönyveket is 3000-6000Ft körül lehet megvásárolni a boltokban. Ez a szomorú helyzet!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.567 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére