Tolkien és a Szerepjáték

Több
22 éve 3 hónapja #63836 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
ez szép mondat volt


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Thorin
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 3 hónapja #63764 Írta: Thorin
Thorin válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Ti most csináltok eggyet vagy játszani akartok mert hacsinálni valki már megelőzött.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #63738 Írta: Mya Leeroy
Mya Leeroy válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Sziasztok!

Rengeteget olvastam már ilyen meg olyan szerepjátékokról, mesélőkről, meg játékosokról, elfekről meg emberekről, de mi a lényege ennek egyáltalán? Szóval el tudnátok magyarázni, hogy ezeket hogyan játszák? És hogy hol lehet ilyeneket (esetleg neten) játszani? Remélem ti tudjátok...

...Much that once was is lost, for none now live who remember it...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #63676 Írta: Astragan
Astragan válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
ha valaki a tündékkel fel akarja venni a kapcsolatot, hoygan a legérdemesebb hozáfognia középföldén, de utazni nem tud?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #63649 Írta: Liang
Liang válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Nincs mit.Dobjatok fel nyugodtan ilyen kérdéseket,majdcsak megoldjuk valahogy :wink: .

Üdvözlettel, Beid, A Régi Korok Bajnoka

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #63526 Írta: Astragan
Astragan válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Köszi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #63337 Írta: Liang
Liang válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Astragan:nos,bizonyára érdeklődve néznek rá,talán félnek is tőle.Tündét látni nem semmi,féltündét majdhogynem lehetetlen.Nagyon kevesen élnek Középföldén,egynek a felbukkanása riadalmat kelthet az emberek körében.A féltündében(ki hitte volna),tünde vér is csörgedezik,ezért van benne valamiféle méltóság.Úgy is viselkedik.Feltűnő jelenség,főleg az olyan helyeken,ahol még tündét sem láttak.Nem biztos,hogy szívélyesek lesznek vele szemben,csak azért,mert tekintélyt parancsoló a fellépése.
De azt tegyük hozzá,hogy a féltündék viselkedése is változó,ugyanúgy mint az embereké.Nem jó a látszatban bízni!

Üdvözlettel, Beid, A Régi Korok Bajnoka

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #63323 Írta: Astragan
Astragan válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Igen, igen, igen.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #63322 Írta: Liang
Liang válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Miszerinti fellépése? Hogy hogyan viselkednek vele szemben? Mennyire tűnik ki az emberek közül? Hogyan viselkedik velük szemben?

Üdvözlettel, Beid, A Régi Korok Bajnoka

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #63315 Írta: Astragan
Astragan válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
peredhil: féltünde...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #63063 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
gillz sűrűn pislog, majd kérdően nézeget idegen szavakat formáló Astraganra. 8O

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #63040 Írta: Astragan
Astragan válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
rendben: milyen egy peredhil fellépése emberek között?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #63019 Írta: Liang
Liang válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Úgylátom ez nem egy életképes oldal.Nos,ha esetleg mégis van olyan akit érdekelne a játék,az írjon nyugodtan.Biztos,hogy válaszolok rá.

Üdvözlettel, Beid, A Régi Korok Bajnoka

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #60807 Írta: Liang
Liang válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Brisa:én benne vagyok,megpróbálok mihamarabb átnézni az oldalra :D
Sil:biztos nem akarsz megválni tőlük? Vagy akárki...

Üdvözlettel, Beid, A Régi Korok Bajnoka

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #60430 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Egy kis érdekesség. Talán van köztetek egy-két vállalkozószellemű ember. Ha igen, ne felejtsétek elkérni a dolgozatot. És is kíváncsi vagyok, hogy milyen az énképetek átlagban. :wink:

> From: "Schimcsig Nora" <S-NORA@IZABELL.elte.hu>
> To: diak@izabell.elte.hu
> Date: Wed, 29 May 2002 13:36:38 GMT+100
> Subject: rpg kutatas
> Priority: normal

> Muhelymunkamhoz, amit szerepjatekosok enkeperol csinalok, meg sok
> szerepjatekos kellene. Szoval, ha szerepjatekos vagy, es szivesen
> kitoltenel egy kerdoivet, leci jelentkezz mihamarabb a
> psicom@freestart.hu cimen. termeszetesen nev nelkul megy...
> MINDENKI MASTOL ELNEZEST, HOGY ZAVARTAM!
> Schimcsig Nora

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #60087 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték

Yao írta: netrunner:nincs harag,tudom jól mit jelentenek mostanság a Bíborholdak vagy a Holdtölték :roll: .
Úgy látom azért mégiscsak vagyunk egy páran :D .

Nekem is van pár Holdtöltém, de őrizgetem őket. Már régen nem játszok, de néha előveszem őket, és nosztalgiázok.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #60046 Írta: Liang
Liang válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
netrunner:nincs harag,tudom jól mit jelentenek mostanság a Bíborholdak vagy a Holdtölték :roll: .
Úgy látom azért mégiscsak vagyunk egy páran :D .

Üdvözlettel, Beid, A Régi Korok Bajnoka

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #59849 Írta: netrunner
netrunner válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték

Gandalf írta: AD&D, D&D 3E...


detto :)

+ néha Cyberpunk 2020 vagy Star Wars

már lassan 10 éve játtszom, azaz többnyire mesélek.
Biborholdjaink vannak de (bocs) nem eladóak, azt a keveset is ami megvan csak véres verejtékkel tudtuk összegyűjteni.

NetRunner

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #59320 Írta: Liang
Liang válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
látom nem éppen bőbeszédűségéről híres a csapat.
De a hétvégén már biztos többen írnak :D .

Üdvözlettel, Beid, A Régi Korok Bajnoka

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #59249 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #59125 Írta: Liang
Liang válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Az Ars Magica nagyon jó játék :D . Köszönöm az infót Gillz.
Remélem azért nem csak ennyien vagyunk :? .
Ja igen,én már több mint 7 éve szerepjátszom,és már majd mindent kipróbáltam.Mostanság egy MERP csapat összehozásán fáradozok.Régebben már játszottam MERP-et,de akkor feloszlott a csapat.Most ismét belevágok,mert szerintem az egyik legszebb világa van :D .Még akkor is,ha a rendszere kicsit komplikált.
Nos,ki hogy van ezzel?

Üdvözlettel, Beid, A Régi Korok Bajnoka

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #59120 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Ne kulonitsuk el a szerepjatekosokat, meg a nemazokat!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nekem egy kicsit ez jonne le a kulon szekciobol...es van elmenyem, h hogy velekedenk a kivulallok.

En pl. lebzselek, meg neha jatszom. Magus, vagy 6 eve ismerem, egyelore tobbszor meseltem, mint jatszottam. Kedvenc fajom az elf/tunde, de most mar lassan mindegy. Jelenlegi almom, h vegre befejezzem a most vagy 1 eve futo kalandot, jatekos lehessek, meg az Ars Magica.

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #58930 Írta: Liang
Liang válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Hali Mindenkinek!
Úgy látom szerepjáték terén nem éppen feldobott a társaság.Kellene pár jó téma :? ...
Nos itt van egy:szeretném tudni,hogy milyen kiegészítők(magyar,angol) jöttek ki a MERP-hez.Bizonyára van aki tudja,szóval írjatok.
Más:tudtok esetleg eladó Bíborholdat vagy Holdtöltét?Mindegy milyen,csak legyen...
Az itt lévő Fórumokon mennyi szerepjátékos lebzsel?Aki játszik,az írhatna ide pár sort magáról(mióta játszik,kedvenc karakter/faj,stb.).Jó lenne most már összehozni a bandát :D ...

Üdvözlettel, Beid, A Régi Korok Bajnoka

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #58176 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Jól van srácok, ti tudjátok! Akkor nem lesz Szerepjátékos szekció.

Netrunner: Egyrészt azért nem írnak ide, mert nagyon alaposan elmondtál mindent. Másrészt azért, mert a társaság nagy része a vizsgáival meg a jegyeivel szenved. A kószás történetek sem alakulnak. Nyáron több idő jut erre is.

Gandalf: az MTT-nek nemcsak az lenne a feladata, hogy mindig valami kézzelfogható dolgot mutasson fel. A tagok egyszerű szórakoztatása is belefér a tevékenységi körbe. Én például nagyon szívesen elmennék az erdő közepére táborozni, ahol a fő tevékenység a szerepjáték megtanulása és játszása lenne.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #58116 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Brisa: Nem akarok kötekedni ( :twisted: ), de a szerepjáték nem egy alkotó tevékenység. A szerepjátékos szekció, ha létrejönne egy ilyen, semmit nem tudna felmutatni. A szerepjáték, bár egy kreatív tevékenység, mégiscsak egy szórakozás, egy játék, mely során az emberek jól érzik magukat, de nem alkotnak! Alakítanak, de nem úgy, mint pl. egy színi előadáson... de semmi "kézzel fogható" eredményt Tolkien-téren nem tud felmutatni a játék. Nem hinném, hogy a szerepjátékosoknak külön szervezet kéne... felesleges.

Az aláírásom pedig nekem is tecc! 8) 8) 8)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #58082 Írta: netrunner
netrunner válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Én múltkor szerintem elég bőven meséltem a szerepjátékról, és abban maradtunk mindenkivel, hogy akit érdekel még az egész azzal akár itt a fórumon is szívesen elcsevegek. Ehhez képest nézd meg hány hozzászólás érkezett erre a topicra azóta az összejövetel óta..
Szerintem akárki is megy el "képviselni a szerepjátékot", bevezető gyanánt sok újat nem tud mondani. Éretelme a szerepjáték bemutatásának lenne, de:
1. ld. egyel előbbi mondatomat, az érdeklődők számára vonatkozóan
2. Nem hiszem, hogy bele lehetne sűríteni egy ilyen "szekcióba". Mint említettem nektek korábban is a szerepjáték nem egy olyan dolog, hogy mondjuk felolvasom a verseimet, vagy bemutatom az általam festett gyönyörű képeket. Rengeteg időt, és odafigyelést igényel, egyszerre több személytől!

Ezért nem is lenne túl sok értelme.

NetRunner

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #58059 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Gandalf, én rájöttem, hogy te szeretsz velem kötözködni. :lol: :wink:

Két javaslatom is van:
1) Akkor a Szerepjátékoknak legyen önálló szekciója a Kreatív, a tudományos és a nem-tudom-én-még-mi mellett.
2) Elfogadod, hogy a szerpjáték során igenis kreatív folyamatok zajlanak, és így máris befér a Kreatív Szekcióba.

Akár így, akár úgy az MTT kerekasztalánál jó lenne, ha a ti képviselőtök is ott lenne és mesélne a terveitekről és a céljaitokról.

"Oly távol vagy tőlem, és mégis közel,
S nem érthetlek téged, s nem érhetlek el..." :D - Tetszik az aláírásod. :lol:

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #58019 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #58017 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Figyelem!

"Szóval az előadás ajánlatom (ez csak ajánlat!):

- Mivel elnyertük a 'kreatív szekció' megtisztelő címét, igazságtalannak tartom, hogy ez alá csak mi tartozzunk, amikor annyi más topikban is folyik kreatív tevékenység. Ezért arra gondoltam, hogy őket is be kellene vonni. Konkrétan: a Humorra, a Versekre, a filmesekre és a Szinkronra gondoltam (remélem nem hagytam ki semelyiket ). Ezeken kívül javasolnék még egy kézműves 'részleget' is, ahol rajzok, festmények, szobrok és egyéb más alkotások születhetnének.
Viszont előfordulhat, hogy a fent említett topikok látógatói nem lesznek hajlandóak a Kószák Szövetsége alá besoroltatni magukat (lévén, hogy ők nem kószák), két járható utat is ajálhatok:
1) megváltoztatjuk a KSz nevét egy általánosabb névre (Kreatív Szekció vagy bármi másra), vagy
2) az általánosabb név alá besoroljuk az egyes 'részlegeket' és így megmaradhatna a KSz név (mondjuk ezesetben jobb lenne, ha többi topik is kitalálna egy fantáziadúsabb nevet magának).
Mit szóltok ehhez?

- Ha mi, mint egy ilyen összetételű társulat lépnénk fel, akkor az előadás lényege az egyes részlegek tevékenységének és céljainak bemutatása lenne.

- pl. a Versek: "Tolkien világa sokakat megihletett, és kedvet kaptak arra, hogy verseket írjanak. Célunk, hogy csokorba gyűjtsük ezeket." (Természetesen egy picit bővebben kellene.) És én itt javasolnék felolvasásra egy verset.
A Humorban és a Szinkronban ugyanígy. Egy-egy remekművet itt is megismertetni a hallgatósággal (viszont az obcén szavakat ez esetben igencsak mellőzni kellene...)
A filmesek céljait is lehet ecsetelni, és a történet lényegének elmesélését is javaslnám.
A Kézművesek célja szintén a kreativitás kibontakoztatása lenne. Esetleg kiállítások szervezése (ez persze függ az MTT kereteitől). És néhány Tolkien által megihletett művet is be lehetne mutatni. (Olyan jó lenne, ha a tehetségesek alkotnának néhány dolgot a témában...)
És végül, de nem utolsó sorban mi, a kószák: velünk kapcsolatosan lehetne szó a Kószák Könyvéről, a kószálós kirándulások (esetleg táborok - bár ez függ az MTT kereteitől is) szervezéséről, a természetvédelemről (fák ültetése, esetleg a szemét összegyűjtése egy-egy kiránduló vagy más 'természetes' területen /na meg a Kósza Zoo-ról is /). És a végére természetesen ide is jöhet egy kósza-sztori." (az idézet a Kószák Szöv-éből származik.)

Én nagyon örülnék, ha a Szerepjáték is helyett kapna a Kreatív Szekcióban.

Ha tehát ti is szeretnétek az MTT tagjai között tevékenykedni, akkor
- kellene készülni egy rövid előadással a tevékenységetekről és a céljaitokról (pl. a szerepjáték megismertetése másokkal, szerepjátékos táborok stb.)
- azt is ki kellene találni, hogy milyen nevet fogtok viselni a Kreatív Szekción belül
- és végül, akit megihletett Tolkien 'kézműves értelemben' és alkotott is, az szóljon nekem legyen szíves.

Mindez Jún. 15-ére kellene, Szegedre, az MTT alakulóülésére. Remélem tőletek is jön valaki, aki beszámol az itt folyó dolgokról.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #53224 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Tolkien és a Szerepjáték
Én Tolkien miatt szeretnék ide írni:
Én nem tudom hallottátok e , hogy Christopher
(Tolkien fia) kitagadta fiát, és unokáját, mert
pártolta a film készítését!!! :cry:
Ha ezt Tolkien tudta volna, meg se írja a könyvet!!! :cry:

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.557 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére