Marach - Tábori előkészületek

Több
19 éve 9 hónapja #207697 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek
Marach Dicső Népe, :lol:

mivel úgy tűnik, hogy vasárnap nem tudok Veletek tartani (de nagyon igyekszem!!!), ezért ide írom:

Bizonyára tudjátok, hogy Alatariel (Namarie) sajnos nem jön, így már csak 23-an vagyunk. :cry:

Tehát, a pólórendeléshez így 14 lányt és 9 fiút számoltam, a lányok M-est, a fiúk L-est kapnának, illetve Gandalfnak igyekszem szerezni egy XL-est, ám, ha ezt a megoldást választjuk, akkor kérlek Benneteket, hogy idejében szóljatok, hogy jó lesz-e így.

Technikai kérdés: Telcontar, Finwe: mekkora legyen a pólón a címer??

Hétfőn tudom elérni a nyomdás embert (ő szerzi a pólókat is). Mi legyen akkor, ha mondjuk nem tudja csütörtökig elvállalni az elkészítést? Illetve mi lesz, ha az előzetesen kalkulált kb. 800 Ft-os árnál többe fog kerülni (azaz nem lesz elég a 4-sz-nyomás)???

Itt elértek: (20) 9414-833.

Pusz

Melian
*tiuda meina tiutjandei*
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #207670 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek
A felszereléseket a kreatív foglalkozásokhoz már megvették a táborszervezők, azokkat már csak a táborban kapjuk meg, nem tudunk addig dolgozni velük.
A kék színű pólóról mindenkinek magának kell gondoskodnia, illetve 8 darabot fel tudunk ajánani 250 forintos árban
Aki igényt tartana erre, az a holnapi talira hozza el a pénzt, én meg viszem a pólókat, m-xl-es méretig.
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #207628 Írta: Meleth_lin
Meleth_lin válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek
Finwe: a címer gyönyörű lett! :D

Lenne egy kicsit hülye kérdésem:
A 2. levélben volt írva, hogy vigyünk evőeszközt, meg műanyag tányért, meg ilyeneket, akkor most minden ilyesmit mindenkinek magának kell vinnie?

"(...)That's the most important part of the story: the ending.
This one... is very good. This one's perfect."
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #207622 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek
Na itt a kész cimer:

finwe.fw.hu/cimerkeszvege.jpg

Maj még írok csak sietnem kell...
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #207534 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek
Nojó, úgy tűnik, a szavazás lezárult, és a Finwe által készített terv lett elfogadva. Ha jól emlékszem, Melian mondta, hogy meg tudja csináltatni a pólókat. Szvsz nem ártana gyorsan megcsináltatni őket....

Ja, a vasárnapi összejövetelen ne felejtsétek el, hogy csapatzászlót is kéne csinálni.

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja - 19 éve 9 hónapja #207308 Írta: Onering
Onering válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek

Silcucc írta: Onering, esetleg egy jelszót is kapunk?


Afffenébe, tudtam, h valamit elrontok :closed:
Most nem otthonról netezek, és itt valahogy nem tom megnyitni a tar.hut, de maj megnézem, h kell linkelni, v leszedem a jelszót, ha tom :lol:

Felhasználónév: onering06

Jelszó: howlett

Csápoljatok, ha így se jó, mert akkor elküldöm emilben. :D

:arrow: Júli 9.: ( :) ) megnéztem, de nem tok vele mit kezdeni, írjátok be a felh.nevet, meg a jelszót, úgy jön csak be :lol:

"miért nő a fü, hogyha majd leszárad?
miért szárad le, hogyha újra nő?"
(Babits)
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #207202 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek
Sziasztok.

Vasárnap 3h Örs vezér tere OK. 8) Könyveket viszek amikből lehet ötletelni. :idea: A +500 HUF a minőségi pólóért maximálisan megéri szvsz, benne vagyok.

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #207005 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek

Telcontar írta: Léli, vállalod a táltos szerepét? :)


Attól függ, mit kell "pontosan" csinálni. A tábor előtt ugye semmit? Mert táborig én már semmit nem vállalok fel (teljesen kikészít ez a két színdarab...), de a táborban még talán összejön.. (de ott is fogunk próbálni :roll: ). Szóval, ha leírod, kb mit takar ez a dolog, akkor valszeg igent fogok rá mondani :)

Perpill a szavazás állása: siss terve: 2 szavazat, Finwéé: 5. Még van vagy egy nap szavazni, vagy kettő, perpillanat nemtudom (perpill azt se tudnám, mennyi 2^5 :oops: ), de olvassatok vissza, akkor kiderül.

Tel: bocsi, de minden valószínűség szerint nem megyek a vasárnapi csapattalira. Nincs energiám még vasárnap is felmenni Bp-re... Bízom bennetek, hogy jó dolgokat fogtok kitalálni.

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #206999 Írta: Silcucc
Silcucc válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek
Onering, esetleg egy jelszót is kapunk? :D :oops:

"...valamiben hinni kell, akkor is, ha nem felel... melléd ül és koccint veled az Isten..."
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #206979 Írta: Onering
Onering válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek
Na, elkészültek:)
Írtam egy kétszólamos kis himnuszt, hogy a lányoknak, és a fiúknak is a mélyebb hang miatt jó legyen. Ha nem jó, hogy kétszólamos, a fölső szólam is jó sztem magában, és szvsz nem is magas. Lehet akár gyorsabban, lassabban is énekelni, meg határozottan, hogy még "marachosabb" legyen. :D

Marach Himnusz ->ez az egész

Felső szólam

Alsó szólam

és itt a kotta is:

Marach Himnusz kotta

(ha vkinek esetleg nem tudja lejátszani, annak javaslom, h töltse le a Winamp lejátszót pl.: www.winamp.com , vagy elküldöm emilben)

Siss: bejött a kép:) tökjó! :up:

"miért nő a fü, hogyha majd leszárad?
miért szárad le, hogyha újra nő?"
(Babits)
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #206944 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek
Nekem Finwe címere tetszik jobban, elsősorban azért, mert Marach népének a kék szín lett kijelölve. És a címeren ott láthatjuk Yavi fenekét is... (ez a tavalyi táborból származó poén, aki megnézi a képet, rájön, mire gondolok).

Siss: a te címered inkább a Kard Rendjéhez illene, ha gondolod, Elődnek felvetem...

SZintén jó lenne a címernek egy nagyon egyszerűsített, stilizált verziója, amelyből jelvényt tudunk csinálni. Finwe, összehozol egy ilyet?

Úgy tűnik, a kérdés eldőlt.
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #206943 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek
Vasárnap 3-kor metró Örs vezér téri kijáratánál találkozunk (nálam lesz valami tolkien-könyv hogy mindenki megismerjen) és átmegyünk Daeadanékhoz teázni (mindenki hozzon magának rágcsát amondó vagyok). A program:
- némi ismerkedés, álmodozás a táborról, hasznos tudnivalók
- tervek megbeszélése, különös tekintettel a kézműves és irodalmi előkészületekre, címerre, pólóra
- könyvjelző tesztdarabok készítése (esetleg más is, ha valakinek ihlete van, hozzon alapanyagot és szerszámokat)
Sokkal több sajna nem fog beleférni abba négy-öt órába. Az eredményekről itt részletesen beszámolunk.
Amit csinálunk, nem titkos, hadd lessen a többi csapat, mik mennek nálunk, tehát ha valaki szeretne "kémet" hozni, megteheti. :)
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #206934 Írta: Onering
Onering válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek
Jajj, ez a szavazás...télleg nagyon nehéz döntés, én is összekombinálnám :) de ha mucc választani, azt hiszem én is Finweére szavazok. Talán tényleg a szimbólumok, és a szabályossága fontos. Viszont Siss színei jobban tetszettek:) De mind a kettő olyan széééép!

Siss, akkor küldd el légyszi! Köszike:) nem tom, mér nem jön be nekem :? pedig a címer már bejön :lol:

Okés, akkor még megbeszéljük a barkácsolást; nem írtam múltkor, én is Bp-i vagyok.

Én is benne vagyok a közös pólóvásárlásban!

Írtam egy himnusz dallamot, ha tudom, este belinkelem, közben megírom a kottát is a gépbe, addigra talán az is kész lesz :D

"miért nő a fü, hogyha majd leszárad?
miért szárad le, hogyha újra nő?"
(Babits)
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #206931 Írta: Legolin
Legolin válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek
Címer: Finwe! :P

... - very mátalo...

- Hold me.
- I can't.
/Edward Scissorhands/
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #206930 Írta: Meleth_lin
Meleth_lin válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek

Oisin írta: Sziasztok,

Én Finwe tervére szavazok. Szerintem nem tündés. A Nap kifejezetten az emberek szimbóluma, "az ember eljövetelének a hírnöke" a Szilben, a Nap első felkelte és az emberek ébredése is egybeesik, ha jól emléxem.
Siss terve is jó, de Finwéé szvsz 1) címer-szerűbb, 2) van szimbolikus üzenete, 3) jobban illik a Szil világába, stílusban. Sissee címere inkább a harmadkori dúnadán hangulatot árasztja szerintem. Ettől függetlenül az is tetszik.


Ugyanezen okokból Finwéé!

Akkor uge a pólót BIZTOSAN megvesszük közösen?

"(...)That's the most important part of the story: the ending.
This one... is very good. This one's perfect."
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #206916 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek
Léli, vállalod a táltos szerepét? :)

Könyvjelző: én megveszem és szállítom a hozzávalókat, ha valaki szeretne a bevásárlásban segédkezni, kérem, jelezze.

Megvesszük a pólókat és megnézzük, mely technikával lehet a legtartósabb eredményt elérni. Úgy gondolom, ha 700 vagy 1200 forint a különbség az elfogadható és a jó között, akkor azt az 500 forintot fejenként megéri összedobni egy tartós pólóért, igaz? :)

Más: kicsit dolgoztam népünk hagyományain, és "rábukkantam" az Emlékezés nevű szokásra. Az Emlékezés szertartásán Marach népe az esti tűz mellett a múlt dicsőségét eleveníti meg a fiatalok számára és ezzel ad nekik inspirációt. Hogy a lélek mellett a test is erős maradjon, ilyenkor gazdagon áldoznak Yavannának és Oromének, az erdők javainak elfogyasztásával (gyümölcsök, gombák, sültek).
Aki úgy gondolja, készüljön mesékkel, amelyeket majd a táborban este a tűz mellett ad elő a többieknek. Nekem van egy mesém.
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #206907 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek
Sziasztok,

Én Finwe tervére szavazok. Szerintem nem tündés. A Nap kifejezetten az emberek szimbóluma, "az ember eljövetelének a hírnöke" a Szilben, a Nap első felkelte és az emberek ébredése is egybeesik, ha jól emléxem.
Siss terve is jó, de Finwéé szvsz 1) címer-szerűbb, 2) van szimbolikus üzenete, 3) jobban illik a Szil világába, stílusban. Sissee címere inkább a harmadkori dúnadán hangulatot árasztja szerintem. Ettől függetlenül az is tetszik.

Akár ez akár az lesz a címerünk, arra szavazok h legyen közös póló!!!

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #206894 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek

Léli (Deriana) írta: Siss címer-terve: img22.photobucket.com/albums/v67 ... p_copy.jpg
Finwe címer-terve: rdaneel.uw.hu/cimer.jpg

Node kezdem én a szavazók sorát: Én Siss tervére szavazok, egy ok miatt: Finwéé tündésebb, mi meg akárhogyan is nézem, emberek vagyunk...


Ajj, de nehéz... én szívem szerint összekombinálnám a kettőt, de mivel ez nehezen kivitelezhető, ez esetben most én is Siss tervét választom. Az ok ugyanaz, mint Lélinél... (annak ellenére, hogy én Marach népében az elf attribútumot képviselem :oops: :wink: :lol: )

Melian
*tiuda meina tiutjandei*
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #206872 Írta: Daeadan/Bátor Fhéánor
Daeadan/Bátor Fhéánor válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek
Üdv Nép!

Végre eljött a nagy tettek ideje!
Megbeszéltem Telcontarral és így végre találkozhatunk!
Vasárnap délután mindenkit szívesen látok otthonomban!
Találkozunk du. 3-kor az Örs Vezér téren, a metró kijáratnál az újságos bódénál. Engem úgy ismertek fel, hogy kék póló lesz rajtam és a kezemben A Gyűrűk Ura filozófiája c. könyv lesz.
A találkozón valószínűleg megcsináljuk a könyvjelzők mintadarabjait és a himnusszal is foglalkozhatunk. Hozzon mindenki mintadarabot és valamilyen költségvetést is a saját ötletére.
Gyertek minél többen!

Mivel az anyagi keretem szűk, akinek a tea nem felel meg hozzon magával innivalót!

Hívjatok, ha kérdésetek van. 30/341 1768

Nincs otthon net, ezért nem tudok mindennap kommunikálni Veletek!

...De eljött a végzet és a nagy tettek ideje...
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #206863 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek

Melyanna írta: Marach büszke népe :mrgreen:

pólók:

4-színes szitanyomással, abban az esetben, ha csak egyik oldalára kell nyomni, várhatóan 800,- Ft/ db (lehet, hogy icipicit kevesebb). ÁFÁ-t nem kell fizetnünk, ha nem kell számla.

:arrow: ha nem kell színes nyomás, akkor ennél jóval olcsóbban is ki tudják hozni, de gondolom, ha már címer... (a póló kb. 300 Ft-ba kerül)
:arrow: viszont, ha 4 színnél több kell, akkor drágább lesz :cry:

Gyakorlati gondolat: sztem az a legegyszerűbb, ha a fiúk L-es, a lányok pedig M-es pólót kapnak... Gandalfnak egy XXXL, esetleg :tongue: :smokin:

Pusz


Szerintem ideje volna erről dönteni, drága nép! Megszavazzuk, hogy ez így jó, és mindenkinek csináltatunk (és majd a táborban kifizetjük Meliannak), vagy nem lesz póló, vagy más ötlet? Mert azért erről dönteni kell.... :!:

Ja, és meg kell szavazni a két címerterv közül melyik a jobb!!! Lécci, aktívkodjatok már egy picit. Nem kell ehhez Telco (aki elég elfoglalt), megszavazzuk mi nélküle is. Szóval pls, mindenki írja be ide, hogy neki Siss vagy Finwe terve tetszik-e jobban. A szavazást péntek este lezárjuk, és utána Melian megrendeli a pólókat (ha csak nem áll elő valaki jobb ötlettel). És pls mindenki csak egyszer szavazzon.

Siss címer-terve: img22.photobucket.com/albums/v67 ... p_copy.jpg
Finwe címer-terve: rdaneel.uw.hu/cimer.jpg

Node kezdem én a szavazók sorát: Én Siss tervére szavazok, egy ok miatt: Finwéé tündésebb, mi meg akárhogyan is nézem, emberek vagyunk...

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #206581 Írta: Daeadan/Bátor Fhéánor
Daeadan/Bátor Fhéánor válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek
Ez a barkácsolós dolog nekem is tetszik habár nincs valami jo kézügyességem....
Csak írjátok meg hova kell menni és hogy mit vigyek.

+:Mi fontos kell a táborba amely a népünknek fontos?

...De eljött a végzet és a nagy tettek ideje...
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja - 19 éve 9 hónapja #206568 Írta: Dae/siss
Dae/siss válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek
Onering, a linknek elméletileg működnie kéne, de lehet, h mégse :oops: Ha gondolod, elküldöm a képeket emilben.
Összejövős-barkácsolós talit támogatom :D

Telcontar, milyen típusú könyvjelzőre gondoltál?
:arrow: lehet papír, de az nem túl hosszú életű.
:arrow: lehet csomózott, azt meg is csinálnánk páran, csak rengeteg kell belőle és időigényes nagyon.
:arrow: lehetne esetleg nekünk, a csapatnak fonalból tekert fonat és az egyéb földi halandóknak bőrből - > bőrfonatot könnyebb csinálni, és fogjátok rám nyugodtan az elitizmust, de szvsz a csapatunknak kicsit másféle kéne, mint a többieknek, ergo fonalas. Vagy éppen fordítva.
:arrow: van egy karkötőrecept, amit természetesen könyvjelzőnek is lehet használni. Annyira nem időigényes, csak kemény műanyag lapocskák és gyöngyfonal kell hozzá, és elég könnyű is.

hangsúlyozom, ezek csak permí javaslatai... de el kéne már kezdeni dolgozni, nehogy az legyen, hogy a tábor előti három napban kezdünk el tekerni, mint az őrültek.
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #206448 Írta: Onering
Onering válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek
Siss: szerintem a fonat nagyon jó ötlet, lehetne akár bőrből is, úgy még hatásosabb (sajnos a képet megint nem tudom megnyitni, bocs, ha nem látom, és vmi badarságot mondok)
Lehetne azt is csinálni, hogy a mi csapatunknak csinálunk ilyen bőrfonatot, a többi csapatnak könyvjelzőt, ami szintén egy remek ötlet! ;) Mivel ebből kellene többet csinálni, talán egyszerűbb is. :arrow: Ha gondoljátok, aki szívesen csinálná ezeket a dolgokat, jöhetünk hozzám, és délelőttől estig ügyeskedhetünk. Mit szóltok?

Követséget szívesen vállalok én is, Bëor népéhez, vagy a többihez is.
Szervezésben nem vagyok valami jó, határozott egyéniség, de rámbízott feladatot megcsinálok. (Főleg kézművest)->hátrányom, hogy ebben a témában nem vagyok nagyon jártas, de kezdek képben lenni :D

Próbálkozom a Himnusz dallamíráson, ha van valami kézzelfogható, szólok. :wink:

"miért nő a fü, hogyha majd leszárad?
miért szárad le, hogyha újra nő?"
(Babits)
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #206385 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek
Ajándék: könyvjelző. Nagyon ütős használati tárgya, mi a tábor vége után is minket fog idézni. :)
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #206037 Írta: E. Eia Ayna
E. Eia Ayna válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek
Most kaptam egy kérdést egy Fingofilnostól:
"nektek is lesz vmi cimer meg pólóra cimer meg felirat meg másik csapatoknak ajándék meg egy csomó iylen?"

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #205932 Írta: E. Eia Ayna
E. Eia Ayna válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek
huh, most jöttem meg Balcsiról (most megyek egy hétre Csornára) és ez az első topic amit olvasok, tehát ha máshol már van, kérlek ne öljetek naon meg :D
a tisztségek, amiket vállalnék: Táltos vagy hírvivő (csapatösszehívásban jó vaok - kérdezzétek csak meg Áfit és a tavalyi dúnadán csapatot :oops: ;) ) vagy Bolond (bár nemhiszem hogy annyira megbízható lennék, de itt eddigis elmentem tanársegédnek (mit kitől és hol kell kérdezni satöbbi))

sissee: nekem naon teccik, kár h én iet nemtok készíteni...

Ja és Gyűrű Keresését mindenképpen hozok...

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #205737 Írta: Daeadan/Bátor Fhéánor
Daeadan/Bátor Fhéánor válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek
Üdv nép! Kérdem most hogy ha nem lesz találkozó ehéten akkor nálam jövő héten lehetne eggyet szervezni.Ha valaki ebben éríntett írjon!!
Számom:06-30-341-17-68

...De eljött a végzet és a nagy tettek ideje...
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #205733 Írta: Gandalf
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #205726 Írta: Dae/siss
Dae/siss válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek
No, referencia a tincsre :D

Maga a "nagy mű":

img22.photobucket.com/albums/v67/Arikan/DSC00651.jpg

Viseleti javaslat, bemutatja kisöcsém :D

img22.photobucket.com/albums/v67/Arikan/DSC00650.jpg
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #205690 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek
Daeadan: tájékoztatásul: a hozzászólások jobb felső sarkában létezik egy olyan gomb, hogy "Szerkeszt". Ha azt megnyomod, akkor át tudod szerkeszteni a hozzászólásaidat, tudsz még hozzájuk írni. Ezt azért mondtam el, mert elég rondán néz ki, ha 3 hozzászólás egymás után ugyanattól a személytől van.

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.248 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére