Marach - Tábori előkészületek

Több
19 éve 9 hónapja #205689 Írta: Daeadan/Bátor Fhéánor
Daeadan/Bátor Fhéánor válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek
Mivel senkise írt s én álmos vagyok azt mondom holnap fenn leszek a neten 13-14 között akkor a találkozót megbeszélhetjük!!! Pá!

...De eljött a végzet és a nagy tettek ideje...
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #205685 Írta: Daeadan/Bátor Fhéánor
Daeadan/Bátor Fhéánor válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek
Lesz valamikor találkozó? Mert ha nem jön össze máshol, mivel idö szűkében leszünk nálunk lehet eggyet szervezni!! Lakás nagy, ülni a földön lehet. Pesti vagyok. Ha ez jó sürgősen írjatok!!

...De eljött a végzet és a nagy tettek ideje...
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #205684 Írta: Daeadan/Bátor Fhéánor
Daeadan/Bátor Fhéánor válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek
Léli édes mily matematikai képlettel jöttél erre rá :D ?De Finwe kb. milyen hosszú himnusz lesz??Mert nekem van ötletem hogy mennyit írjak, de nem akarok Léli babérjaira törni :twisted: !

...De eljött a végzet és a nagy tettek ideje...
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #205682 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek
Daeadan: volna egy olyan kérdésem, hogy ki vagy? :) A levélben te szerepelsz azon a fedőnéven, hogy Szőcs István Bence?

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #205680 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek
Hát a Szilmarilokban: Az emberek nyugatra mennek című fejezetben, meg talán az azt megelőzőben, ha jól emlékszem.
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #205679 Írta: Daeadan/Bátor Fhéánor
Daeadan/Bátor Fhéánor válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek
Üdv Nép! Daeadan vagyok s epekedve várom hogy valamilyen feladatot kapjak! pl.:ahhoz a himnuszhoz tudnék irni szöveget, de a helyzet az hogy Marachrol nem tudok semmit!Hol tudnék rola olvasni, informálodni??
Szívesen írok verseket, s van egy kis színészi képesítésem!!Ezért vettek fel poétika szakra a gimibe :P !

...De eljött a végzet és a nagy tettek ideje...
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #205664 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek

Oisin írta: Követség ügyben jó az ha Silcucc bevállalja a tünciket én meg a másik két embercsapatot? Léli mehetünk együtt követségbe ha lesz rá időd... Csak aztán nehogy túlvállald magad. ;)

Már miért ne lenne rá időm? Semmi mást nem vállalok be :) (jó, a táltosságot, vagymit (lassan keverem ezeket...)) nem időigényes más csapatoknak segíteni :) Más dolgom meg tudtommal nem lesz :) (szóljatok, ha mégis)

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja - 19 éve 9 hónapja #205660 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek
Sziasztok,

Nekem tetszik Finwe címere. Van Írországban 2 kerek domb, amit úgy hívnak hogy "The Paps of Anu" (Anu afféle anya-föld-istennő) - nekem az ugrott be róla. :D

A nyomtatós-rávasalós megoldást én nem javaslom, szvsz nem igazán bírja a gyűrődést és egyéb viszontagságokat... A 4 színű nyomás nem sokkal drágább, de sokkal jobb, szvsz. Azért a számítógépes verziót érdemes lenne megcsinálni, szvsz egyszerűbb lemezen vinni oda, ahol nyomják, mint papírról scannelgetni a helyszínen.

A hajbaizéhez: tollas fejdísz esetleg? :D Komolyra fordítva: van egy könyvem tele jó minőségű fotókkal mindenféle indián népművészeti alkotásról, csupa természetes anyagból készült cucc, talán adhatna ötleteket - ha valakinek van türelme végigböngészni, szóljon. Másik lehetőség: érdemes körülnézni a néprajzi múzeumban. A harmadik: vannak könyveim kelta díszítőmintákról, van sok állatmotívumos is. Ezekből is lehetne böngészni, akár a zászlóra/címerre is. Esetleg még valamiféle erdei harcoscsapatot is összehozhatnánk a fiana mintájára, meg jó kis kelta történetsémákat is használhatnánk a színdarabhoz, ehhez is van alapanyagom, részben fejben, részben könyvben.

Léli mehetünk együtt követségbe ha lesz rá időd... Csak aztán nehogy túlvállald magad. ;)

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #205591 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek

Dae/siss írta: Csak egy ötlet vót, ha nem a köznek, akkor csak a csapattagoknak. Amúgy meg mi nem túl sok, ha 120 db-ot kell belőle csinálni? :P


Én nem konkrétan csak erről a csomózós izéről beszéltem, hanem úgy általánosságban az összesről. Nincs ötletem, mi az a dolog, amiből 120 darab ne lenne sok, időigényes, munkaigényes és anyagigényes... :roll: Esetleg, ha leszűkítenénk a kört.. mondjuk csak az emberek kapnak :) (bár nem tudom, ennek a népnek a történetében milyen a viszonya a többi emberi csoporthoz, illetve a tündékhez).

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #205589 Írta: Dae/siss
Dae/siss válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek

Léli (Deriana) írta:

Dae/siss írta: Általánosan kiosztandó mütyürökre jutott eszembe egy elég vad idea: csomózott karkötők, illetve a hajba, vagy a hajon kívül külön hajgumiba fonható indiántincsek. Lányoknak lehet helyből a hajába csinálni, fiúknak meg mondjuk egy külön bőrpánttal a fejükhöz erősíteni, zöld, barna és hasonló, amolyan természetközeli embernéphez illő színekben. :roll:


Nem akarok ünneprontó lenni, de komolyan gondoltátok, hogy 120 embernek csináltok ilyet :?: (vagy bármit) Mert h még a saját csapatnak, addig ok, de hogy a tábor összes lakójának, az kissé sok, nem?


Csak egy ötlet vót, ha nem a köznek, akkor csak a csapattagoknak. Amúgy meg mi nem túl sok, ha 120 db-ot kell belőle csinálni? :P
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #205585 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek

Dae/siss írta: Általánosan kiosztandó mütyürökre jutott eszembe egy elég vad idea: csomózott karkötők, illetve a hajba, vagy a hajon kívül külön hajgumiba fonható indiántincsek. Lányoknak lehet helyből a hajába csinálni, fiúknak meg mondjuk egy külön bőrpánttal a fejükhöz erősíteni, zöld, barna és hasonló, amolyan természetközeli embernéphez illő színekben. :roll:


Nem akarok ünneprontó lenni, de komolyan gondoltátok, hogy 120 embernek csináltok ilyet :?: (vagy bármit) Mert h még a saját csapatnak, addig ok, de hogy a tábor összes lakójának, az kissé sok, nem?

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #205549 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek
Szvsz akkor mindenki azt a könyvet hozza, amelyiket legelsőnek bevállalta (amit már előtte bevállalt valaki, azt már ne!)

Fontos, hogy minden rendben képviseltessük magunkat!
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #205525 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek
Ja most már én is azt gondolom, hogy nem lesz ez rossz. Bár jobbat is tudnék, de ahhoz még sokat kéne kísérlereznem, úgy hogy most ennél maradok. És készül a számítógépes változat is :)
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #205523 Írta: Meleth_lin
Meleth_lin válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek

Dae/siss írta: Általánosan kiosztandó mütyürökre jutott eszembe egy elég vad idea: csomózott karkötők, illetve a hajba, vagy a hajon kívül külön hajgumiba fonható indiántincsek. Lányoknak lehet helyből a hajába csinálni, fiúknak meg mondjuk egy külön bőrpánttal a fejükhöz erősíteni, zöld, barna és hasonló, amolyan természetközeli embernéphez illő színekben. :roll:


Ez jó ötlet, ilyet Legolinnal vállalnánk :wink:

A tali nálam nemigen műxik, mert debreceni vagyok, és az ugye elég messze van... :(

Finwe: nagyon jó a címerterv! :itscool: Változtatni se igen kéne rajta, mondjuk egy karddal megtoldani maximum...

"(...)That's the most important part of the story: the ending.
This one... is very good. This one's perfect."
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #205413 Írta: Dae/siss
Dae/siss válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek
Általánosan kiosztandó mütyürökre jutott eszembe egy elég vad idea: csomózott karkötők, illetve a hajba, vagy a hajon kívül külön hajgumiba fonható indiántincsek. Lányoknak lehet helyből a hajába csinálni, fiúknak meg mondjuk egy külön bőrpánttal a fejükhöz erősíteni, zöld, barna és hasonló, amolyan természetközeli embernéphez illő színekben. :roll:
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #205353 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek

Telcontar írta: Valamikor pedig összehozhatnánk egy találkozót is (szigorúan hétvégén!!!).


Hát akkor az a jövQhétvége lesz. Szombat vagy Vasárnap. Akkor már egyeztessük mi hamarabb:)

Arra gondoltam, hogy a porondmesteri teendQkbe besegítenék Sissnek és mellette meg a Heraldmesteri és/vagy Tízezermesteri teendoket is ellátnám. Attól függ mennyire lesz idQm, és hogy lesz e elég jelentkezQ
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #205199 Írta: Silcucc
Silcucc válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek
Elsődleges: hírvivő szívesen lennék - kifejezetten, nagyon szívesen ;)
A címer: Finwe címere nagyonnagyonnagyon teccik :D , de a másik terv is nagyon bejött...
Követség: ha már a többiek az ember csapatokat jelölték meg, én szívesen tartanám a kapcsolatot a tündék csapataival ;) valamint a kézműves foglalkozások kézben tartását is szívesen vállalom...

"...valamiben hinni kell, akkor is, ha nem felel... melléd ül és koccint veled az Isten..."
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #205194 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek
Üdv!

Táltosságot (amennyiben megmondjátok, milyen kérdéseket tegyek fel :) :P ) és Követséget vállalok, ha kell -- bármelyik népnél, kiemelten Fingolfin és Bëor (Oisin, megyünk hozzájuk? :D ) és Thingol csapatát (akár mind a 3-hoz mehetek :) ).
A porondmesterséget viszont inkább Finwére (vagy aki elvállalja) bízom, mert ha én írnék nektek színdarabot, azt nem tudnátok előadni :roll: [size=9:2pofsdw6]-- ez a hátránya, ha nem gondolok bele, h nem profi színészekre kéne írni színdarabot...[/size]

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja - 19 éve 9 hónapja #205134 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek
Na itt a címerterv!

rdaneel.uw.hu/cimer.jpg

A baj az vele, hogy talán kicsit tündés lett, és kevésbé kapcsolódik Marach népéhez, mint ahogy szerettem volna. Az volt a koncepcióm, hogy ugye az emberek amikor keleten ébredtek, először nyugaton látták meg a napot és innentől nyugatra indultak, ez volt tulképp a céljuk. És hát ezért a felkelő nap. A dombok meg előtte az akadályt "jelképezik".

Persze ezen még sokat lehetne alakítani (amire természetesen csak a terv elkészültekor jöttem rá :) ) , pl a közepére lehet, hogy oda kéne tenni egy kardot és ilyen módon összedolgozni Siss ötletével. A fákat a háttérben megnövelhetem a tónusokat besötétíthetem, hogy az egész sötétebb és elveszettebb legyen (Marach népéhez illőbb módon).

Hmm? Mit szóltok hozzá?

Ja és ha nyomtatással menne a dolog akkor megcsinálnám számítógéppel is...
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #205126 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek
FELHÍVÁS!!!

Kreáljunk himnuszt...
Marach népéhez szvsz valami szomorkás de erővel teli dolog illik, hangulatában a Szózathoz hasonló talán.
Dallamra javaslatot várok, szöveget utána írunk.

Valamikor pedig összehozhatnánk egy találkozót is (szigorúan hétvégén!!!).
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #205122 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek
Amit én tudok vinni:
Magyarul:
első kiadású GYU-t (zöld keményfedeles)
Szilmarilok
Angolul:
LOTR
The Hobbit
The Lost Road
Unfinished Tales (A Gyűrű Keresése)
The Lays of Beleriand (Beren és Lúthien, valamint Túrin Turambar teljes története)
The Book of Lost Tales I-II

Finwe, szerintem alkalmas 10ezermester-jelölt több lesz, mint a másik kettő, ezért inkább azokat bíznám rád, de akár minhárom feladatot is megkaphatod. :)

Porondmesterként össze kellene állítani egy dramaturgia-vázlatot, amire azután bármilyen sztorit rá lehet húzni, ha gondolod, az alapjait átküldöm neked.
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #205117 Írta: Legolin
Legolin válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek
Sziasztok!

Tök jó ötlet volt ilyen topicot nyitni! :P
A csapatzászlót meg a címert már előre meg kell csinálni vagy csak ott helyben?

Én szívesen lennék hírvivő :)
Ha már más nem szólt, akkor tudnék vinni angol Szilmarilt...

... - very mátalo...

- Hold me.
- I can't.
/Edward Scissorhands/
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja - 19 éve 9 hónapja #205081 Írta: Dae/siss
Dae/siss válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek
Csak hogy minél olcsóbban kijöjjünk, nem lehetne ezt a pólónyomást vasalós módszerrel megoldani? Van spéci nyomtatópapír, amiről fel lehet vasalni a képet a pólóra, darabja 5-600 Ft.

A Porondmestert vagy a tízezermestert szívesen vállalom, ha Finwének nem az jut :oops:
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #205073 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek
Marach büszke népe :mrgreen:

pólók:

4-színes szitanyomással, abban az esetben, ha csak egyik oldalára kell nyomni, várhatóan 800,- Ft/ db (lehet, hogy icipicit kevesebb). ÁFÁ-t nem kell fizetnünk, ha nem kell számla.

:arrow: ha nem kell színes nyomás, akkor ennél jóval olcsóbban is ki tudják hozni, de gondolom, ha már címer... (a póló kb. 300 Ft-ba kerül)
:arrow: viszont, ha 4 színnél több kell, akkor drágább lesz :cry:

Gyakorlati gondolat: sztem az a legegyszerűbb, ha a fiúk L-es, a lányok pedig M-es pólót kapnak... Gandalfnak egy XXXL, esetleg :tongue: :smokin:

Pusz

Melian
*tiuda meina tiutjandei*
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #204997 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek
Engem a Tízezermester, Heraldmester, meg esetleg a Porondmester érdekel. Ebben a sorrendben.
(A címerterv ha minden igaz ma kész lesz és be is teszem :) )
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja - 19 éve 9 hónapja #204963 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek
Marach dicső népe,

kedves Telcontar :heu:

mivel nem leszek Veletek végig, a következők elvállalható feladatokra gondoltam: szívesen elvállalom a fővadász-segéd szerepet a kirándulások szervezésénél, illetve a bölcset/bolondot... :biggrin2:

A Táltoson is gondolkoztam, de azt hiszem, arra nem lennék tökéletesen megfelelő - mert ugyan most nagyon igyekszem a fórumozással, de a fél cég szabadságon van... :eek4:

Puszi

Melian
*tiuda meina tiutjandei*
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #204948 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek
A követségesdit szívesen vállalnám, leginkább a Beorningoknál, de akár máshol is. Tavalyról, illetve jelmezbálokról vannak mindenféle maradék anyagaim, majd viszek pár motyót, amiről úgy gondolom hogy jól jöhet.

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #204888 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek
Kedves nép,
Eljött a feladatkiosztások ideje.
Van néhány teendőnk. Azt szeretném, ha mindenkinek lenne egy saját területe, amelyet felelősséggel ellát. Természetesen bármihez igénybe lehet venni a többiek segítségét is. Egy ember több feladatot is elvállalhat.

Tervek: szeretném, ha minden csapatnak készítenénk valami apróságot, amit a táborban viselhetnek és amiről mi jutunk a eszükbe (karkötő, medál, könyvjelző, ilyesmik). És természetesen magunknak is, a pólón túl. :) Tavaly a dúnadánok remek fejpántot viseltek; szerintem találunk valamit, ami Marach népének jellemzője.
A hozzávalókhoz van némi anyagi keretünk, ezért az ötleteket szívesen fogadom.
Címer: szándékomban áll egy kis fapajzsot vinni, amit ügyes emberek vésővel domborúvá formázhatnak és szépen kifesthetnek. A címerünk tehát pajzson is meglesz. :)

Mire lesz szükségünk? (Ők azok, akik az adott területen nekem segítenek)

Herald mester: aki utánanéz mindennek, amit a minket érdeklő címerekről tudni lehet.
Tízezermester: aki a kézimunkát igénylő dolgokat összefogja, megszervezi, az anyagigényeket pontosan felméri és benyújtja, a kézműves foglalkozásokat levezényli.
Törvénymester: Aki utánanéz népünk hagyományainak, szokásainak, dalainak, kultúrájának és a hiányzó elemeket pótolja. Sok kreativitást igénylő feladat. Akár magyar népdalokra is lehet új szövegeket írni. :)
Porondmester: aki a színielőadás(ok) és más, fellépést igénylő produkciókat kézben tartja
Szakszervezeti megbízott (ennek milyen nevet adjunk?) aki a csapattalálkozókat megszervezi, irányítja, levezényli
Táltos: a Valák akaratát közvetíti (azaz a tábvezekkel, Bölcsekkel, a csapatvezetővel tartja a kapcsolatot, felteszi a kérdéseket és a válaszokat elmondja a többieknek - aktív fórumozóra van szükség). :)
Nyelvmester: aki lehetőség szerint minél jobban ismeri a tünde nyelvet és írásrendszert
Fővadász: az erdei programok szakértője
Hírvivő: a segítő első számú helyettese. Némi lótifutival fog járni. A feladata a többiek megkeresése, összetrombitálása.
Bölcs/Bolond: Hozzá lehet fordulni mindenféle óhajjal, sóhajjal, bánattal, panasszal, ha valami nem tetszik, ő pedig a megfelelő személy felé közvetíti a dolgokat. Nagyon megbízható ember kell erre a feladatra. Reményeim szerint neki ebben a témában semmilyen dolga nem lesz. :)

Lehet, hogy még lesznek ötleteim, ha valamilyen feladat kimarad.

Tábor során:
Rendi főnökök: az öt Rend mindegyikéből szükség van egy-egy emberre, aki a csapatprogramokon a rendjét, a rendi programokon Marach népét képviseli.
Követek: minden nap egy-két embert követségbe küldünk más népekhez (a többi csapat programjaiban vesz részt aktívan), hogy tudják és érezzék barátságunkat, jóakaratunkat. Azt szeretném, ha azt jelölnétek meg, mely csapathoz mennél követségbe szívesen.
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #204863 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek

Dae/siss írta:

Oisin írta: A kékpóló beszerzést tényleg lehetne közösen csinálni, esetleg még valami csapatlogót, címert, stb is lehetne nyomatni rá, ha nagyobb mennyiséget rendelünk, akkor olcsón megvan. Mit gondoltok?


Én abszolút benne lennék, csak mondja mán meg a kedves csapvez vagy a tanácsos úr, hogy kell-e nyomtatott címer a pólóra. (nem ugyanaz, mint az összefestés...)


Mivel Telco elfoglalt, szeretem egy besúgót, aki elmondta, h igen, a csapatlogot rá kell pakolni a pólóra. Nyomtatni vagy festeni vagy rajzolni már mindegy, csak rajta legyen.

És mégvalami:
:arrow: Kell csapatzászló is
:arrow: Alaposan, de nagyon mélyedjünk el a csapat történetében/múltjában. Mert abból lesz majd az előadandó színdarab. Hogy pontosan miből, azt csak a tábrban tudjuk meg... Finwe, készülj fel a darab megírására ;) :)

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."
Téma zárolva.
Több
19 éve 9 hónapja #204812 Írta: Dae/siss
Dae/siss válaszolt a következő témában: Marach - Tábori előkészületek

Oisin írta: A kékpóló beszerzést tényleg lehetne közösen csinálni, esetleg még valami csapatlogót, címert, stb is lehetne nyomatni rá, ha nagyobb mennyiséget rendelünk, akkor olcsón megvan. Mit gondoltok?


Én abszolút benne lennék, csak mondja mán meg a kedves csapvez vagy a tanácsos úr, hogy kell-e nyomtatott címer a pólóra. (nem ugyanaz, mint az összefestés...)


Az Elveszett mesék első kötete biztos megvan magyarul, azt tudom vinni.
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.214 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére