Thingol - Beszélgetések

Több
19 éve 3 hónapja #257490 Írta: Rhien
Rhien válaszolt a következő témában: Thingol - Beszélgetések
Lábam köszöni szépen jól van, már egy ideje nincs gond, csak kisebb eséseim voltak, de mindig haza bírtam menni ( eddig...) Pussz!!!!!!!!!!!!!!!!!!44 :roll: :roll: :roll: :wink: :wink: :wink:
Téma zárolva.
Több
19 éve 3 hónapja #257488 Írta: Rhien
Rhien válaszolt a következő témában: Thingol - Beszélgetések
Sziasztok!!!!! Köszi szépen a sok szemfüles, hegyesfülű szürketündének a kedves üdvözlést!!!! Brisa, neked válaszolva, persze, hogy jövök!!! Már ha elfogadják a jelentkezésemet... a pünkösd miatt, mert akkor nem volt küldés, és szombaton, mneg vasárnap se. hátha azért még határidőn belül megérkezik. tudni már, kiik jönnek vonattal? mert én azzal megyek. Írjatok légyszi!!!!! egyébként beteg vagyok, iktthon vagyok, kicsitunatkozok, de... egyébként jól vagyxok. na, egyernlőre ennyi, aztán majd esete bedobok egy üzit, h mi a helyzet!!!!!!!!!!!!!!!!!!ú
Addig is: Namarie minden hegyessfülű szürketündének!!!!!!!!!!!!!!! :bounce: :wink: :wink: :wink:
Téma zárolva.
Több
19 éve 3 hónapja #257475 Írta: Csele
Csele válaszolt a következő témában: Thingol - Beszélgetések
Permi megy Mariborba nyári egyetemre!!!!!!!!!! :hello: :dance:
Csak angolul lesz és én nem tudok angolul....meg közlekedésről én meg nem vagyok közelkedémérnök.... de a többi stimmt!!!! 8)

Ha adhatnék valamit, az a szív nyugalma lenne,
melyet az élet minden pillanatában megőrizhetsz,bármi történjék veled
Téma zárolva.
Több
19 éve 3 hónapja #257400 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Thingol - Beszélgetések
Szia Sári! Üdv újra köreinkben. :D Lábad rendbejött teljesen? Jössz az idei táborba is?

Mil, a füled hegyesedjék. :wink:

Brisa
Téma zárolva.
Több
19 éve 3 hónapja #257382 Írta: Csele
Csele válaszolt a következő témában: Thingol - Beszélgetések
Valin Nostare Mil!!!

Üdv Sári!!!

Ha adhatnék valamit, az a szív nyugalma lenne,
melyet az élet minden pillanatában megőrizhetsz,bármi történjék veled
Téma zárolva.
Több
19 éve 3 hónapja #257310 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Thingol - Beszélgetések
Szia Sári!!! :) :hello:

Eruntale írta:

Kincső (Thilanna) írta: De ha tudsz tanácsot arra h. hogy lehet könnyengyorsan elaludni amikor akarok, akkor szólj... :P


ehhem.. napi nyolc óra tanulás csodákat tud művelni :)


Megjegyezném, hogy tegnap 6-kor keltem és egész délután tanultam... :roll: Sőt előtte sem aludtam túl sokat...
/me már beletörődött, h. megfejthetetlen a biológiája :P

Akkor ittis:
BSz, Vimpárnővérkém! :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
19 éve 3 hónapja #257309 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Thingol - Beszélgetések
SÁRI!!!! VÉGRE ITT! ÜDV!!! :hello: :bounce: :dance:



Valin Nostare, Miltünc! :hello:

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!
Téma zárolva.
Több
19 éve 3 hónapja #257302 Írta: Rhien
Rhien válaszolt a következő témában: Thingol - Beszélgetések
na sziasztok!!!! Sára vagyok, és regisztráltam végre. sok boldogságot az ünnepelteknek!!!!! amint láttam volt pár... Ulmónak hála, mostmár jöhetek a fórumra. mégegyszer puszilok mindenkit, jók legyetek (ha tudtok) aztán majd rövidesen fölnézek, h mi a helyzeta szürketündékkel. Namarie!!!!
Téma zárolva.
Több
19 éve 3 hónapja #257301 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Thingol - Beszélgetések

Estel Adániel írta: [size=9:2t3h7cup]A könnyű és gyors elaltatás módozataival egy külön orvostudományi ág, az aneszteziológia foglalkozik. Kérjük, bővebb információkért kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét! :deal: :)

egyébként pedig:[/size]

Valin Nostare Milendoria! :cheers: :hello:
Eru éltessen sokáig! ;) :D


Valin Nostare Mil! 8)

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."
Téma zárolva.
Több
19 éve 3 hónapja #257293 Írta: Eruntale/Hanna
Eruntale/Hanna válaszolt a következő témában: Thingol - Beszélgetések

Kincső (Thilanna) írta: De ha tudsz tanácsot arra h. hogy lehet könnyengyorsan elaludni amikor akarok, akkor szólj... :P


ehhem.. napi nyolc óra tanulás csodákat tud művelni :)
az én módszerem meg meglehetősen egyéni, és nem követendő- de ha minden kötél szakad, akkor lemászom anyuhoz, és elkunyerálom a kispárnáját, és azt rakom a fejem alá :)
Téma zárolva.
Több
19 éve 3 hónapja #257243 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Thingol - Beszélgetések
[size=9:389r6ac7]A könnyű és gyors elaltatás módozataival egy külön orvostudományi ág, az aneszteziológia foglalkozik. Kérjük, bővebb információkért kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét! :deal: :)

egyébként pedig:[/size]

Valin Nostare Milendoria! :cheers: :hello:
Eru éltessen sokáig! ;) :D

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now
Téma zárolva.
Több
19 éve 3 hónapja #257215 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Thingol - Beszélgetések

Eruntale írta: meg például elengedhetetlen, hogy kipihent legyél (igen, Kincső, ez neked szól :D tessék aludni menni :D )


Kérlekszépen, én lefeküdtem alvási szándékkal 22:30-kor (elméletileg ez a szülőkkel való egyezség is), ennek ellenére 23:48-kor még nem tudtam elaludni. :roll: :? Ilyenkor - mivel jobb módszert még nem találtam - fel szoktam kelni és csinálni még ezt-azt, azután ált. könnyebben elalszom.
De ha tudsz tanácsot arra h. hogy lehet könnyengyorsan elaludni amikor akarok, akkor szólj... :P

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
19 éve 4 hónapja #257075 Írta: Csele
Csele válaszolt a következő témában: Thingol - Beszélgetések
Legeslegjobban bevált módszereim következnek!

1, módszer: Próbálj érdeklődni azért amit tanulsz. Beszéld be magadnak, hogy ez tényleg érdekes, próbálj benne olyan dolgokat meglátni ami leköt. Én innentől kezdve bármennyit tudok foglalkozni vele!

2. módszer: "Csele reáltantárgyat tanul" címmel. Ezekben nem igazán tud lektöni bármi is, ilyenkor: versenyszellemet elővenni! Amikor már nagyon nem bírom a dolgot, eszembe jut a kolis szomszédom, aki uuutálok. Nem ezért utálom, de mellesleg jó tanuló is. Ilyenkor tehát azzal hergelem magam, hogy nekem is kell legalább olyan jót írnom, mint ő, nehogy már neki legyen igaza!!!

De azért az első módszer a legjobb, mert ilyenkor sok jó és új dolgot fel tudok fedezni egy-egy tantárgyban.

Ha adhatnék valamit, az a szív nyugalma lenne,
melyet az élet minden pillanatában megőrizhetsz,bármi történjék veled
Téma zárolva.
Több
19 éve 4 hónapja #257048 Írta: Eruntale/Hanna
Eruntale/Hanna válaszolt a következő témában: Thingol - Beszélgetések
meg például elengedhetetlen, hogy kipihent legyél (igen, Kincső, ez neked szól :D tessék aludni menni :D )

nem tudom, ki hogy van vele, én másfél óránál többet nem tudok egyhuzamban tanulni. és nálam frissítésként beválik, ha ilyenkor tartok fél óra lazítást- én ilyenkor callaneticset szoktam imitálni 8ciki, nem ciki, de használ.)
ja, és legyen a kezed ügyében egy bögre forró ital-kakaó vagy tea, vagy amit szeretsz- nem árt rengeteg édesség-frissíti az agyat, meg úgyis letornázod :D és egy váll, amin kibőgheted magad, ha rájössz, hogy a hátralevő negvennyolc óra nem elégséges hatszáz oldal megtanulásához.
egy ismerősöm szerint ahányszor tíz órát tanulsz egy vizsgára, olyan érdemjegyet kapsz- bár ha ezt veszem alapul, nekem néhány tárgyból 0,1-em van. :D
Téma zárolva.
Több
19 éve 4 hónapja #257046 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Thingol - Beszélgetések
Na megkerestem nektek ezt a kis aranyost... :D Negyedikes kori előadásunkból származó szöveg. :wink:

Varázsszer bukás ellen
Monológ

Megbukni rút. Megbukni szégyen. Megbukni rettenetes. S mi több: fájdalmas is.
Olyankor ugyanis szüleink, nagyszüleink lelkének legrejtettebb zugaiból feltör az átkos múlt, a maradiság, a középkor. S nem elégszenek meg azzal, hogy a korszerű módszereket igénybe véve, kiselőadás vagy ankét formájában beszéljék meg velünk tettünk következményeit, hanem átalakulnak a haragos Mindenható bosszúálló kezévé. S lesújtanak! Nem is egyszer! Harcos ateista világnézetük ellenére.
Pedig már az Álmoskönyv is megírta: "Felebarátim, jobb a békesség." Hát ehhez tartsuk magunkat.
S ne bukjunk meg.
No persze, könnyű ezt mondani! De megtenni?! Amikor annyi, de annyi a buktató.
Itt van például Csömör tanár úr. Aki képes négy egymást követő órán is feleltetni ugyanazt az áldozatot! Még egy-két esetben: nem mondom. De négyszer! Hát felkészülhet a jámbor halandó ilyen rosszindulatú molesztálásra?
Vagy ott van Faggath tanárnő. A "Janka". Aki nemcsak azt kérdi meg, mikor volt a mohácsi vész, hanem arra is kíváncsi, hogy mi is volt ott tulajdonképpen. Meg mi volt előtte? És mi volt utána? Mintha ő talán ott lett volna?!
Görbe tanár úrról ne is beszéljünk. Beszél ő úgyis eleget a matematika jelentőségéről a modern természettudományos műveltségben. Ám beszéljen, ha neki ez a rögeszméje. De tartsa meg a rögeszméit magának, s ne akarja bemagyarázni, hogy annak a tizedesvesszőnek nem mindegy, hogy hová tesszük. Oda tesszük, ahová tesszük, és kész! Kit zavar az a kis vesszőcske? És egyáltalán: minek azt kitenni?
És a nyelvészek igenis elfajzott vérengzők. Éjszakánként, amikor más rendes ember alszik, akkor ők ledöfik álmában azt a szegény nyelvet, s utána nekiállnak feltrancsírozni. És azt kapjuk mi. Nesztek egy ige, kapd el azt a főnevet, ne ejtsdle azt az eszközhatározót, mert vérfoltot hagy a tanterem padlóján...
Brrrrr!...
Hajaj! Mennyi a buktató! S hol a varázsszer? A biztos? A csalhatatlan? Az egyedül üdvözítő?
Mondják, hogy a Neander-völgyben, amikor hajdani ősünk két lábra állt, husángot szorongatott, hogy el ne bukjék. No de kérdem én: husánggal beeresztenek minket az iskolába?
Az egyiptomiak a szent szkarabeuszbogár porrá tört potrohát keverték tizenhárom csepp Nílus-vízzel, hogy el ne bukjanak, amikor azokat a nagy köveket húzkodták a piramisépítkezésekhez. No de hol van nálunk Nílus-víz?
A gepidák kancatejbe áztatott füstifecskefészket használtak, hogy fel ne bukjanak. A lovaik. A csatamezőn. Bár, ha jól belegondolunk, egy-egy váratlan röpdolgozatnál manapság több a botlás.
A bábazsadányi kódexben leírt korabeli boszorkányperek anyagából viszont minden kétséget kizáróan kiderül, hogy bukás ellen legjobb a hamvazószerda éjjelén elejtett holló hája, tört gyíkfarokkal és tölgyfamozsárban megtört beléndekmaggal elegyítve. Ha ezt a kotyvalékot beadjuk a tanárnak, akkor biztos, hogy ő már nem buktat meg soha senkit többé ebben a búbánatos életben!
Azt is beszélik, hogy a pécsi, szegedi, egri és soproni levéltárban még cirka három vagon feldolgozatlan vajákosasszony-recept áll a nagyérdemű rászorult tanulóközönség rendelkezésére.
- Nem értem... Hogy is tetszett mondani?... Hogy azért nem ártana kicsit tanulni sem?
Érdekes!
Hogy ez eddig nem jutott eszembe!


"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
19 éve 4 hónapja #256993 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Thingol - Beszélgetések
ezek jó tanácsok...én is a hangos tanulásos típust szoktam alakalmazni,bár a végére általában elmegy a hangom és elkezd fájni a torkom... :?

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."
Téma zárolva.
Több
19 éve 4 hónapja #256986 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Thingol - Beszélgetések
Te, Brisa ez nem is rossz ötlet. :wink:
Én is hangosan szeretem felmondani a leckéket, akárcsak Kincső.
Szerintem az tök felesleges, amit az osztálytársaimon látok, hogy
olvasgatják a füzetet...hát csak időpocsékolás.
Ésha valaki megkérdezi tőlem, hogy mennyit tanulok, akkor nem azt
modnom, hogy 3 órát bambultam ki az ablakon, hanem azt hogy másfél
órát tanultam. :arrow: tényleg csak akkor tanulj, amikor úgy érzed,
higy tudsz koncentrálni, különben felesleges.

"Be the change you want to see." Gandhi
Téma zárolva.
Több
19 éve 4 hónapja #256966 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Thingol - Beszélgetések
Az én kis kedvenc tanulási módszerem az ún. szervezésen alapul. Ennek lényege, hogy pl. fogja az ember a töri könyvének éppen aktuális fejezetét, egyszer átolvassa, utána pedig rajzol egy csini hierarchikus fát. Ez mindössze címszavakat tartalmaz és a logikai összefüggéseket vonalakkal ábrázolja. A továbbiakban ennek segítségével próbálja felmondani az anyagot.

A hierachikus fa könnyen megjegyezhető és felidézhető, így viszonylag gyorsan és hatékonyan lehet tanulni. Főleg ha már rutinos az ember.

Brisa
Téma zárolva.
Több
19 éve 4 hónapja #256899 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Thingol - Beszélgetések

Estel Adániel írta: Az egyik eddig legjobban bevált technika tudomásom szerint az, ha tanulunk fórumozás helyett... :P :D ;)


Nahát... tééényleg? 8O
Erre még nem is gondoltam... :D


Egyébként nálam a bevált módszer a hangos felmondás, akár csak magadnak (így rájössz mit nem tudsz, kinyitod újra a könyvet/füzetet átnézed megint, utána folytatod a felmondást :wink: ). Ha már úgy érzed megy, és van rá lehetőség, akkor szülő, testvér, szomszédnéni/bácsi, barátnő, osztálytárs stb. is "egreciróztatható" azzal, h. felmondod neki... :P Ez főleg akkor hasznos, ha felelésre készülsz, vagy nem vagy biztos benne, mennyire megy.
De gondolom sokaknak nem mondtam újat :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
19 éve 4 hónapja #256845 Írta: Nimashilin
Nimashilin válaszolt a következő témában: Thingol - Beszélgetések
...ééés kislapra puska, letenni a székre, lábakat összezár, ha nem jön a tanár szétnyit, olvas. :wink:

My light shall be the Moon, and my path the Ocean.
The fish knows everything.
Téma zárolva.
Több
19 éve 4 hónapja #256729 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Thingol - Beszélgetések
Az egyik eddig legjobban bevált technika tudomásom szerint az, ha tanulunk fórumozás helyett... :P :D ;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now
Téma zárolva.
Több
19 éve 4 hónapja #256682 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Thingol - Beszélgetések
kéne valamiről beszélgetni,nem?pl kinek milyen praktikái vannak vizsga idején...tanulási módszer vagy ilyesmi...bocsi,hogy ezt hozom,de asszem egyre többünknek most ezzel van a legnagyobb problémája... :evil:

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."
Téma zárolva.
Több
19 éve 4 hónapja #255570 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Thingol - Beszélgetések

Kincső (Thilanna) írta:

Estel Adániel írta: Valin Estare Nima! :hello: :cheers:
Eru éltessen sokáig! ;) :D


csatlakozom :wink:


Én is!! :hello:

Eru éltessen jó sokáig, Szürketünctárs-Nima!

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!
Téma zárolva.
Több
19 éve 4 hónapja #255484 Írta: Nimashilin
Nimashilin válaszolt a következő témában: Thingol - Beszélgetések
Nagyon szépen köszönöm! :cry:

Mostanában eléggé hűtlen voltam a fórumhoz és a topichoz, de ígérem, ez meg fog változni! :oops: :)

My light shall be the Moon, and my path the Ocean.
The fish knows everything.
Téma zárolva.
Több
19 éve 4 hónapja #255424 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Thingol - Beszélgetések
Röstellem hogy csak utólag, de azért boldog névnapot! :D

'Is there anybody out there?'
Téma zárolva.
Több
19 éve 4 hónapja #255423 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Thingol - Beszélgetések
Boldog névnapot utólag is! :wink:

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."
Téma zárolva.
Több
19 éve 4 hónapja #255298 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Thingol - Beszélgetések

Estel Adániel írta: Valin Estare Nima! :hello: :cheers:
Eru éltessen sokáig! ;) :D


csatlakozom :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
19 éve 4 hónapja #255209 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Thingol - Beszélgetések
Valin Estare Nima! :hello: :cheers:
Eru éltessen sokáig! ;) :D

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now
Téma zárolva.
Több
19 éve 4 hónapja #254044 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Thingol - Beszélgetések
ha más nem...legkésőbb még ott a nyár...a tábor...ha a Nagy táborban nem is lesz ott mindenki,akkor is 2 hónap alatt csak sikerül összeröppenie a bandának! :wink:

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."
Téma zárolva.
Több
19 éve 4 hónapja #254041 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Thingol - Beszélgetések
nam erről lemaradtam, mielőtt azt mondhattam volna, bocsi, nem jó... :P
Szia Aranna! Juj, Olaszország csodaszééééép... Remélem jól érezted magad.
Mindenkinek, aki év végére hajt, sok sikert, és kitartás, túl kell élni!!! (pont én mondom)

'Is there anybody out there?'
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.543 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére