Samhain 2005

Több
18 éve 4 hónapja #276133 Írta: Gumipók
Gumipók válaszolt a következő témában: Samhain 2005
Az MTT vezetősége nevében köszönöm a szervezőknek a megfeszített munkát, amivel létrehozták a Shamain-t. Pénzügyileg a rendezvény nem volt vészesen veszteséges, az MTT előre felajánlotta, hogy a terembérletből hiányzó részt bizonyos összeghatárig kipótolja, ha szükséges. Mivel a hiány jócskán az értékhatáron belül van, ezért nincs is rá szükség, hogy bárki utólag kifizesse a belépti díjat. Ezenkívül hivatalosan ilyen jellegű kérést a szervezők nem fogalmazhatnak meg, és nem is fogalmaztak meg az el nem jött tagok felé. Viszont jó előre szólunk, hogy a hasonló kérdéses költségvetésű rendezvények - amik az MTT neve alatt futnak - valószínűleg meg fogják követelni a gyakorlatot, hogy a rendezvényre jelentkezőktől utólag elkérjük a tagdíjat, hacsak nincs nyomós indokuk a távolmaradásra. Természetesen minden rendezvény felhívásában SZEMBETŰNŐEN bele lesz írva, hogy mire számíthatnak, akiknek a pénzével számolnak a szervezők és mégsem jönnek el.

Az MTT ezenkívül - mint rendesen - megtéríti a szervezők és segítőinek a költségeket, amikről az igényeket az MTT nevére kért számlával vagy bizonylattal együtt Rózsának kell leadni. A szállításban segítők számára az útiköltség megtérítéséhez egy útiköltség elszámolásra van szükség szintén Rózsa felé benyújtva.

A szervezők és a vezetőség köszöni a rendezvénnyel kapcsolatos észrevételeket, kritikákat. Tudomásul vettük őket és levontuk belőlük a szükséges észrevételeket. Azt hiszem minden elhangzott, ami építő jellegű vagy fontos, ezért a topicot lezárjuk. A további észrevételek vagy részletek vagy ellentétek kitárgyalására ajánlom a beszélgetések topicot :)

Még egyszer köszönöm a szervezők és segítőik munkáját és a tagoknak a részvételt.
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #276131 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Samhain 2005
pontosítok. illetve javítom Kincsőt.
NEM VICC volt.
Hanem próbálkozás. (miután - mint említettem - voltak, akik önként felajánlották)

Az adott e-mail összesen 4 embernek ment ki - bár jóval többnek kellett volna, és közülük is csak egyetlen ember fizette be az összeget.
Az e-mail hangvétele sem fenyegető, sem követelőző nem volt.
Pusztán kértem, h tegyék ezt meg. Msot nem tudom beidézni, emrt otthon van, de ha ezen megy a vita, este beteszem.

Egyébként meg, az MTT tényleg csóró, és mivel nekünk, értünk van, nem hiszem, h van értelme kizsigerelni.

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #276129 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Samhain 2005

Kincső (Thilanna) írta: Gyakorlatilag úgyis visszajut az a pénz (ahogy pl. a tagdíj is) -- lesz belőle Lassi, stb. :roll: :idea:


Távol álljon tőlem a kötözködés, de engem pont ez a satöbbi érdekelne. :twisted:

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #276121 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Samhain 2005
Mindenki tudja, hogy az MTT csóró. Valóban nem ez a párezer forint fogja hazavágni, de ha több van, az mindig jobb, mintha úgy kell kicentizni, h. jusson. Gyakorlatilag úgyis visszajut az a pénz (ahogy pl. a tagdíj is) -- lesz belőle Lassi, stb. :roll: :idea:

Ha végiggondoljátok, ha Ana komolyan gondolja, nem a második hsz-be, egy nappal később írja csak be, hanem rögtön. Igen, rossz vicc volt. Továbbra sem tudom, létezik-e ilyen e-mail és mit tartalmaz pontosan, ha létezik és "fenyegető hangnemű", akkor nagyon rossz vicc.
De abba lehetne hagyni? :roll: :P

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #276117 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Samhain 2005

gillz írta: Asszem ott rontottuk el, h szóltunk mindenkinek, h érdemes talán figyelni. Igazából úgy képzeltem, ezek a jelenetek minden bejelentés nélkül zajlanak majd le, aki ott van és érdekli látja, akit nem, annak meg mindegy.


Ja, úgy jobb lett volna, csak akkor meg egymástól független jeleneteket kellett volna csinálni, amik önmagukban megállnak, hogy ha vki valamit nem lát, attól ne legyen kevésbé érthető később az, amit igen. És kicsit le kellett volna halkítani a zenét a jelenetek alatt... Majd legközelebb...

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #276116 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Samhain 2005

Kincső (Thilanna) írta: Ismeritek Anát. Miután megmondta, h. vicc volt, muszáj továbbra is komolyan venni?


Ez viccnek is nagyon rossz lett volna, de mondhat Ana bármit utólag, az első beírása egyáltalán nem tűnt viccnek, sokkal inkább fenyegetésnek, különösen ha tekintetbe vesszük a személyre szóló emaileket... Mondom ezt úgy h nem vagyok érintett, mert ott voltam és kifizettem a 600Ft-ot. De ha nem így lett volna, biztos h nem fizetném ki, főleg ezek után... Egyébként mindenben egyetértek Ally-vel. A szervezőknek szerintem se jogi, _se erkölcsi_ alapja nincs arra, h utólag követeljék a pénzt azoktól, akik jelentkeztek de nem voltak ott, mivel nem szóltak előre...

Egyébként teljesen falsnak látom h néhányan úgy próbálják beállítani a dolgot, mintha szegény szervezőknek a saját zsebükből kellene állni a veszteséget. Az MTT mint szervező odaállt e mögé a rendezvény mögé, tehát ha veszteséges lett, akkor a veszteséget az MTT állja és kész. Ha kétszer ennyien mennek el és keletkezik rajta nyereség, azt is nyilván lenyelte volna az MTT. Vagy szerintetek Kriszana ugyanezzel a hévvel küzdött volna azért, hogy a nyereséget visszaosszák és visszautalják azoknak, akik fizettek???

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #276115 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Samhain 2005

Oisin írta: Telcontar,

Teljesen egyetértek, egy dolgot tennék még hozzá mint levonandó tanulságot.

Műsor: aki legközelebb műsort szervez, az döntse el h komplett színpadi műsort akar, ami azt jelenti h mindenki leül a fenekére és mondjuk egy órán keresztül nem csinál mást csak nézi, vagy pedig valami interaktív keretjáték féleséget, ami valahogy beépül a buliba. Az első esetben elég komoly műsort kell csinálni h X embert fél-egy óra hosszan lekössön, a második esetben viszont be kell vonni az embereket. A kettő keveréke nem működik, nem lehet félóránként-óránként beterelni az embereket a nagyterembe, mert nem fognak bemenni. Nem lehet senkitől elvárni h folyton megszakítsa, amit éppen csinál, egy 2 perces jelenet kedvéért. Vagy egyhuzamban kell lenyomni a műsort, vagy olyan keretjátékot kell szervezni, amiben az emberek az este folyamán _folyamatosan_ részt vesznek. Szerintem.

Üdv, Oisin


Ez kísérlet volt, nem előadásra, hanem színesítő elemre. Asszem ott rontottuk el, h szóltunk mindenkinek, h érdemes talán figyelni. Igazából úgy képzeltem, ezek a jelenetek minden bejelentés nélkül zajlanak majd le, aki ott van és érdekli látja, akit nem, annak meg mindegy.
Interaktívnak sem szántam, h ezzel ne zargassam már a népet. Sztem az interaktivitás nem feltétel, egy kép sem interaktív a kiállításon. Meg vannak performance-ok is, amik nem...

need more brainz. yourz. now.
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #276112 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Samhain 2005
Brisa: azért nem vállalok főszervezést, mert nem lesz mobilom :twisted: és leshetem, h bármivel is megbízzatok.

Kincső: azért volt olyan kevés Nightwish, mert ennyit hozunk. Az összeset lejátszottam. Ja, miután szóltatok, utána már csak gothrock ment, ami sztem még könnyedebb műfaj is, mint a metál :P meg, ha adtok zenét...

Telcontar: oké, h ismert zenéket jó leadni, épp ezért írtam be, h hozzatok, mi a dark kommerszet hozzuk :roll:
nem hiszem, h létezik olyan zene, amire mindenki szívesen bulizik, sztem ezért érdemes eleve több stílusból kiindulni, mert igen nyomasztó tud lenni egy 80as évek összeállítás is egész éjszaka :twisted:
annyiban igazad van, h nem szabad csak a társaság egy részének az ízlését a többiekre végig ráéerőltetni, de ez minden stílusra vonatkozik. Az Istvánkirályra is.

Udvarmesterkedést még vállalok, (program és zeneszervezés), de összefogóbb jellegűt nem. Utóbbit felesleges magyarázni, ha ismertek.

need more brainz. yourz. now.
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #276111 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Samhain 2005
Telcontar,

Teljesen egyetértek, egy dolgot tennék még hozzá mint levonandó tanulságot.

Műsor: aki legközelebb műsort szervez, az döntse el h komplett színpadi műsort akar, ami azt jelenti h mindenki leül a fenekére és mondjuk egy órán keresztül nem csinál mást csak nézi, vagy pedig valami interaktív keretjáték féleséget, ami valahogy beépül a buliba. Az első esetben elég komoly műsort kell csinálni h X embert fél-egy óra hosszan lekössön, a második esetben viszont be kell vonni az embereket. A kettő keveréke nem működik, nem lehet félóránként-óránként beterelni az embereket a nagyterembe, mert nem fognak bemenni. Nem lehet senkitől elvárni h folyton megszakítsa, amit éppen csinál, egy 2 perces jelenet kedvéért. Vagy egyhuzamban kell lenyomni a műsort, vagy olyan keretjátékot kell szervezni, amiben az emberek az este folyamán _folyamatosan_ részt vesznek. Szerintem.

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #276108 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Samhain 2005
Akkor egy kis vélemény, amit buliszervezők hasznosíthatnak a jövőben.

- Helyszín: meg kell saccolni a résztvevők számát ésúgy kell készülni, hogy feleannyi és másfélszerannyi embernél is működjön a buli. A hely mérete alapvető, egy kis szobában tíz fővel nagy a buli, egy ötszáz fős teremben százötvenen is elvesznek. A hangulatot furcsa módon a "tömeg" hozza. Ötven embernél tulajdonképpen egy nagyobb lakás is megteszi (nálam 58 nm-en volt már 42 fő - hatalmas party volt). Mindig a helyszín az első, ahhoz kell mindent mérni, amíg az nincs meg, teljesen felesleges bármi egyéb, ugyanis a programok jó részét adják a lehetőségek (van-e hely táncolni, van-e videószoba stb).


- MC: (Master of Ceremony): konkrétan egy ember kell, aki vállalja, hogy ő kevesebbet bulizik és ügyel a hangulatra. Az ő szerepe egyebek mellett a DJ kérdés és a műsor megoldása, a konferálás (ha van olyan) megszervezése. Tudomásul kell venni, hogy a jó buli zenjéi nem azok a zenék, amiket némelyek nagyon szeretnek, hanem azok, amiket mindenki ismer. Ennél fogva a rajzfilmsláger tuti, mert azt ismertik. Bizony fel kell készülni két-három óra olyan zenével, amit talán nem szeretünk annyira de garantáltan a legtöbben ismerik (István a Király, Bonanza Banzáj, némi régi Demjén, Bonnie Tyler, Village people, Tekknő, és még sorolhatnám). A bulizene ugyanis nem ugyanaz mint amit otthon hallgat az ember. Ezek a zenék igenis ott tartanak 10-15 embert, öt táncoló az nem buli, kivéve ha nagyon kevés a hely. :)

Pénzügyek: mindig úgy kell kalkulálni a díjakat, hogy maradjon pénz váratlan kiadásokra. Ha túl sok jönne össze, legfeljebb elszaladunk még némi üdítőt venni a jónépnek, ha viszont kevés, akkor azt a szervezőnek kell állnia (ami normális esetben ilyenkor az MTT, párezer forint nem vágja földhöz, ha meg igen, akkor a legközelebbi ilyen bui költségvetésébe ez be lesz építve, én pl a soproni szülinap után a sajá zsebemből fizettem plusz 3500 Ft-ot mert a végén a tortával kicsit túlléptük az eredeti keretet). Ez ugyanis nem hivatalos konferencia, hanem egy buli, amire az ember jelzi, ha el akar menni, de ha nincs kedve, akkor nem megy és kész, a bulik már csak ilyenek. A tervezhetőség miatt célszerű azt bevezetni, ami áskor is működött, hogy előre kell fizetni, mert a helyszínen sokkal drágább a jegy. AKinek számít, az előre fizet, aki a végére hagyja, annak a bizonytalanságát fedezi a magasabb beléptidíj.

Összefoglalva: ha kis alapterületen (ideális népsűrűség 1/2 fő per négyzetméter, tehát egy 100 nm-es helyen 50 ember) jó zenével (ami nem azért jó mert a MC nagyon szereti hanem mert kizárólag szinte mindenki által ismert dalokból áll) sok ember van, akkor a buli szinte elronthatatlan. MIndig vannak, akik szeretik magukat kivonni a tömeg alól és külön beszélgetni. Én is. De egész más szájízzel teszem, ha ez nem azért van így mert nem lehet mást csinálni. Ha egy buli "megdöglik", akkor viszont nem szabad erőltetni, meg kell mondani hogy vége és aki még nem akar hazamenni, azzal le lehet ülni csendesen, meghitten együtt maradni, de ha mindenki araa vár hogy majd történik valami akkor nem fog történni semmi és mindenkinek rossz lesz a kedve.

Ha valaki szervez szilvesztert, akkor ezeket vegye figyelembe és jó lesz.
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #276101 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Samhain 2005

Áfonya írta: Kincső: az "rpg.hu-s partiarcok zenéi" valójában gillz és az én zenéim voltak.... :roll:


Nem a tulajdonosra értettem, hanem arra, h. ki élvezte. Persze mindez csak magánvélemény, egy a sok közül. :idea:


A fizetés témáról meg le lehet szállni. Ismeritek Anát. Miután megmondta, h. vicc volt, muszáj továbbra is komolyan venni? :wink:
Nagyon örülünk, ha valaki úgy érzi, hogy ha egy olyan listára jelentkezett, amelyet egynapos határidővel írtak össze, azzal a céllal, hogy meglegyen a pénz (különben rizikóra nem lesz rendezvény), akkor azzal kötelezettséget vállalt, az fizessen. Ha valaki teljesen másképp éli meg - elvégre különbözőek vagyunk - az a saját szuverén döntése, hát ne fizessen. Ha vérzett a szíve h. mégsem tud jönni, mert jó ha kajára van pénze, akkor nyilván nem fog fizetni. Senki nem fogja strigulázgatni h. ki fizetett ki nem és miért, és senki nem fog senkit jobban szeretni vagy kevésbé szeretni emiatt. :P UGYE?! :wink:
Zárjuk már le a témát. (Bár belém lehetne kötni, tudom.)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #276099 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Samhain 2005

Brisához hozzáfűzendő:

ez szól minden leendő rendezvényünk minden leendő résztvevőjének. javasolnám, hogy legyünk már megértőbbek a szervezők iránt. tényleg abszolút kezdők vagyunk, és szükségünk van a résztvevők türelmére és biztatására. igen, még akkor is - sőt, különösen akkor, hogyha hibázunk. (tapasztalatból mondom, lásd tábor.)

ne üljünk fel neki, ne folytassuk, ha látjuk, hogy elkezd beindulni vmi tömeghisztéria, hogy "hú, ezek a szervezők már megint eltoltak valamit, stbstb". az MTT ilyen jó hely, hogy aki jobban tudja, úgyis el fog jutni oda, hogy csinálhatja, mert mindenki előtt nyitva a lehetőség. aki pedig nem akar szervezni, segítsen a dolgok másik feléről :)

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #276096 Írta: Alison West
Alison West válaszolt a következő témában: Samhain 2005

Remzy_mama/Eldawen írta:

Rabyn írta: Mindenki az utolsó pillanatban kezdett neki a szervezésnek és nem azok hibája akik végülis megszervezték ezt az egészet. irgumburgum


Bocs Rabyn nem veled akarok kiabálni :oops:

Nem az utolsó pillanatban lett leszervezve, VEGYÉTEK MÁR A FÁRADTSÁGOT ÉS OLVASSATOK VISSZA, legalább 50 hellyel beszéltünk, 4 napos ünnep volt, nem volt nyitva semmi olcsóbb hely.
Lehetett volna 300,000.- a Rudas fürdőt kibérelni fürdős partinak, de egyéb lehetőség az iskola volt reális 60,000.- de azt sem tudtuk kifizetni. Különben azzal meg az lett volna a háborgók baja, hogy messze van.
A telefonszámlámat szívesen odaadom a hőbörgőknek, ki lehet fizetni... :twisted:


Én is kértem ajánlatot a Helyszínfórumon 6 helyről is, be is írtam, mind kb. 300.000 Ft volt. Tudom, hogy nehéz volt helyet szerezni utolsó pillanatban.

Brisa írta: Alison, a legutóbbi hozzászólásod már flamelésnek számít, ezért töröltem. A szúrósabb véleményedet kérlek privátban kommunikáld. :D


Ja értem, szóval az, hogy a "belémkötésre" reagálok, _az_ számít flémnek. Okkééé. Ettől függetlenül fenntartom azon véleményemet, hogy nem az Én bosszantásom végett kell befizettetni az emberekkel a pénzt; vagy nem erre kell kenni. És minden véleménytől és hozzászólás-kitörléstől függetlenül gerinctelen bunkó dolognak tartom, hogy valaki az "ÉN BOSSZNTÁSOM" miatt képes vitát generálni, és még be is írja nyíltan a topikba, hogy azért van.

Kitörölheted ezt is Brisa, az a legkönnyebb dolog... Attól a tény még tény marad. És valószínűleg úgyis visszaírom, mert enyhén sértőnek érzem, gondolom sejted, hogy miért.

Nem a ruha teszi az embert; az ember teszi azt, amire a ruha kötelezi.
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #276092 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Samhain 2005

Ethuil írta:

Rabyn írta: www.freeweb.hu/musicen/halow.htm


Ki a boszorkánykalapos dekoltázsos hölgy ?

Ki görnyed a kaja felé ?

Ki a fehér fekete sávos pulcsis nőszemély ?

www.freeweb.hu/musicen/hal2005/PIC05291.JPG - ki vagy ? Nagyon ijesztő :D

Hosszú barnahajú legény valami pókkal magán ?

Kik vagytok ? :D Mutatkozzatok be :D :D


Ahelyett hogy vitáztok nem segítenétek? Még néhányan gazdátlanok :wink:
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #276091 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Samhain 2005
Tényleg ne civakodjatok mán. Alyr már be lett írva az összeg, de vonj le belöle 1000Ft-ot, mert azt már feladtam az u.a. ott jelzett számlaszámra hozzájárulásként, hogy jövöre is legyen party. :-)
Így távolról nagyon lelkesnek tüntek a fórumot figyelve a szervezők, köszönöm nekik. :-)
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #276083 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Samhain 2005

Rabyn írta: Mindenki az utolsó pillanatban kezdett neki a szervezésnek és nem azok hibája akik végülis megszervezték ezt az egészet. irgumburgum


Bocs Rabyn nem veled akarok kiabálni :oops:

Nem az utolsó pillanatban lett leszervezve, VEGYÉTEK MÁR A FÁRADTSÁGOT ÉS OLVASSATOK VISSZA, legalább 50 hellyel beszéltünk, 4 napos ünnep volt, nem volt nyitva semmi olcsóbb hely.
Lehetett volna 300,000.- a Rudas fürdőt kibérelni fürdős partinak, de egyéb lehetőség az iskola volt reális 60,000.- de azt sem tudtuk kifizetni. Különben azzal meg az lett volna a háborgók baja, hogy messze van.
A telefonszámlámat szívesen odaadom a hőbörgőknek, ki lehet fizetni... :twisted:

Nem szeretek így kiabálni itt, de akinek nem tetszett, szervezzen jobbat. Mi kitettük a lelkünket, ennyi tellett és most már szerintem be kellene fejezni az utólagos piszkálódást. :nono:
Ha valakinek építő javaslata van, írja meg priviben a szervezőknek, a nem építő jellegű kritikából senki nem tanul, csak elmérgesedik a helyzet. Minden rendezvény után ezt csináljátok, nem hiszem az idetévedő olvasóknak ettől szimpatikus társaság benyomását keltjük :roll:

Szólottam...

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #276079 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Samhain 2005
Egyetlen utolsó dolgot hadd füzzek hozzá.
Nem tudom emlékeztek-e rá, de Gillz már az elején két hónappal ezelőtt KÉRTE a segítséget a helyszín illetve a szervezést illetően. SENKI nem mondta, hogy ÉNÉNÉNÉN akarok segíteni (tiszt. a kivételnek) SENKI nem segített helyszínt keresni. Ezek után Ne tessék pattogni! Mindenki az utolsó pillanatban kezdett neki a szervezésnek és nem azok hibája akik végülis megszervezték ezt az egészet.
irgumburgum

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #276078 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Samhain 2005

Áfonya írta: nem tudom egy halloween-i partin milyen egyéb stílusú zenére számítottatok, de vki majd biztos elárulja. Tényleg. Kíváncsiak vagyunk.


Tudom, nem szabadna egyáltalán megszólalnom se, mert ott se voltam, meg nem vagyok releváns (szerencsére :) ), de szerintem valami jó darkos, pölö Nevermore, Therion, Nightwish, Blind Guardian. :D

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #276077 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Samhain 2005

Áfonya írta: Kincső: az "rpg.hu-s partiarcok zenéi" valójában gillz és az én zenéim voltak.... :roll:


Hű, akkor ti rpg.hu-s partiarcok vagytok?
:D

Szerintem az egész díjfizetős buli túl lett tárgyalva, azt tessék beírni, hogy mekkora az az összeg ami hiányzik, és mink meg összedobjuk.
Ennyi, kész, meg van oldva, lehetne gratulálni nekem ha már legalább ketten nem vetették volna fel előttem a dolgot.
Pont.

UI: Még énis hozzájárulnék pár száz pénzzel perpill (nem a teljes belépő árával de monnyuk a felével), pedig nem is jelentkeztem, sőt, nem is terveztem, hogy jelentkezem.
Csak mert a barátaim vagytok.
Pont kettő. Kettő pont. Kettőspont. Mittomén.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #276076 Írta: Remzy
Remzy válaszolt a következő témában: Samhain 2005
jah :lol: lehet ha most elkezdjük jövőre szervezettebb lesz :P

OHTARI!! MAN TARASSELYA!!?

neköss bele a hejesirásomba ;>
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #276075 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Samhain 2005
Alison, a legutóbbi hozzászólásod már flamelésnek számít, ezért töröltem. A szúrósabb véleményedet kérlek privátban kommunikáld. :D

És Alison, igazad van. Ha visszaolvasol láthatod, hogy ezt már mindenki elismerte. Tény, hogy nagyon sok minden elcsúszott, roszzul lett kommunikálva (ami evidens az egyiknek, nem biztos, hogy a másiknak is az), kapkodva lett megszervezve. Ez nemcsak a szervezők hibája. Ez van.

Szerintem most már mindenki elmondta a véleményét, meglátásait, szerintem ideje túllépni azon, hogy mi történt, és inkább a jövő évi Samhain-hoz kapcsolódó dolgokat lenne érdemes összeszedni.

Brisa
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #276073 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Samhain 2005
Kedves Alison, nem kell leharapni a fejemet, ugyanis én kb. két hete csatlakoztam be utólagosan felkért segítőként, ennek ellenére vállalom a szervezői felelősséget, de a késve megkezdett szervezés miatt ne engem tessék böködni.

Áfonya írta:
szervezőknek jogukban áll a jelentkezést leadó pénzével számolni, ill. az összeget követelni, ha a jelentkező nem jelenik meg.


Igazán? Ez hol lett nekünk megmondva?



Ha elolvasod a hozzászólásomat, odaírtam, hogy igen, ezt tudatosítani kellett volna az emberekben, NEM TETTÜK, és ezért elnézést kérünk.
A tényeken viszont ez nem változtat. Nem ez volt az első MTT-s rendezvény, ahol minden jelentkezőtől behajtották a pénzt, azoktól is, akik nem jöttek el, de bejelentkeztek (lsd. tatai tali). Ismétlem, MINDEN konferencia, nem kötetlen jellegű program, ami költséggel jár így működik, tessék utánanézni.

Brisa: ne aggódj, én személy szerint fenntartom, hogy van esélyünk a következőt jobban csinálni, és szívesen segítek ismét, és sztem gillz is. A "többet nem csinálunk ilyet" részt a buli zenei részére értettük, mivel rá kellett jönnünk, hogy az általunk szolgáltatott zene nem nyeri el a közönség tetszését, annak ellenére, hogy nem tudom egy halloween-i partin milyen egyéb stílusú zenére számítottatok, de vki majd biztos elárulja. Tényleg. Kíváncsiak vagyunk. Viszont ha a nép rajzfilmslágereket szeretne jövőre is, akkor mi sajnos valóban lemondunk a buliszervezésről. :twisted:

Kincső: az "rpg.hu-s partiarcok zenéi" valójában gillz és az én zenéim voltak.... :roll:

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #276065 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Samhain 2005

Brisa írta: Pl. Remzy mama nagyon nyitott, szerintem lehet hozzá fordulni. De én is szívesen elbeszélgetek bárkivel (sőt én éppen keresek egy olyan embert, aki szertetne koordinálást, szervezőmunkát tanulni, csinálni :D ), és a vezetőség tagjai is megkereshetők.


Egyetértek, hajrá lelkes szervezők kicsiny - de remélhetőleg egyre bővülő - csoportja :hello:

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #276064 Írta: Alison West
Alison West válaszolt a következő témában: Samhain 2005

Alyr Arkhon írta: Ez a "fizessétek ki, mert úgy illik" meg "úgy diktálja a becsület hogy csak az jelentkezzen aki fizetni is tud" csak akkor működik, hogyha meg van mondva előre, hogy csak az jelentkezzen aki tud fizetni, mert a terembérlet miatt ígyisúgyis ki kell fizetni a belépőt.
De ez - ellentétben pl Kismarossal vagy a táborral - nem volt megmondva előre, úgyhogy a szegény egyszeri MTT user nem tudhatta, hogy így lesz.

Arwena írta: Én amikor jelentkeztem eleve úgy jelentkeztem, hogy nem teljesen biztos, hogy ott tudok lenni. Az hogy ezzel együtt a szervezők beleszámolnak e a minimum ötvenbe az már az ő dolguk volt. Ha tudom, hogy az lesz a vége, hogy utólag ki akarják fizzettetni akkor biztosan nem jelentkezek így, de ezt senki sem mondta. Időben jelezni... mi számít időbennek? Ha aznap derült ki, hogy végül nem tudok menni akkor hogy jelezem? Egyébként továbbra is fenntartom, hogy nem állok úgy anyagilag, hogy valamiért amin nem vettem részt kifizessek 800Ft-ot. Ez van, sajnálom.


Vegyük úgy, hogy ezt mind mondani akartam, de ti már megtettétek helyettem.

Egyébként ha jól értelmezem, akkor az általatok szervezett buli hiányzó összegét azokkal akarjátok kifizettetni, akik ott sem voltak. Jól értem?
Arwena hozzászólásához még annyit fűznék hozzá, hogy ezzel, hogy kifizettetitek a pénzt minden előzetes bejelentés nélkül, csak azt fogjátok elérni, hogy senki sem fog jelentkezni ezután a buli előtti listákra, mert nem tudja, hogy milyen "következményekkel" jár, ha mégsem tud elmenni és nincs ideje lemondani.

Áfonya írta: A többi szereplő (köszönet nekik ezúton is) áldozatos közreműködésével ennyit tudtunk (két nap alatt!) összehozni.


Ha tudjátok már egy hónappal a buli előtt, hogy ilyenre lehet számítani, miért két nappal előtte kell elkezdeni szervezkedni?

Áfonya írta: Elvileg rendezvényeken, konferenciákon úgy megy a dolog, hogy az írásos (itt: emil) jelentkezés elküldése ha nem is szerződésként, de kötelezettségvállalásként funkcionál, azaz a szervezőknek jogukban áll a jelentkezést leadó pénzével számolni, ill. az összeget követelni, ha a jelentkező nem jelenik meg.


Igazán? Ez hol lett nekünk megmondva?

Áfonya írta: Sajnálom, de aki nem biztos, hogy tud jönni, az ne küldjön biztosra mondott jelentkezést. Ez itt nem előzetes érdeklődésfelmérés volt.


Akkor nem a buli előtt pár nappal kellett volna lebonyolítani a jelentkezéseket, hanem mondjuk onnantól kezdve, hogy elkezdődik a szervezés egyáltalán. Akkor van ideje lemondani annak, aki nem megy, és csak úgy mellesleg az is lehet, hogy lett volna olyan hely, ami erre a célra megfelelőbb, mint az Ipartestületi. Mert bár nem voltam ott most, de szerintem 50 fő eléggé szellősen tud csak bulizni ott, főleg ha a fele kint van, az meg nem éppen olyan hangulat, amilyenre egy MTT-s bulit szeretnének az emberek általában.

+ toldás: Mint azt korábban már írtam, költségvetést nem kicentizni kell, hanem számítani kell arra, hogy fennáll a túlköltekezés lehetősége!!

Kábé ez lenne a véleményem.

A bulin volt lehetőség választani, hogy 800 Ft, vagy 600 + inni/ennivaló; megfelel nektek, ha küldök 600 Ft-ot meg egy doboz kekszet az MTT számlájára?

Nem a ruha teszi az embert; az ember teszi azt, amire a ruha kötelezi.
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #276058 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Samhain 2005
Egy kis hegyibeszéd következne...

gillz írta: ... amúgy érdekelne, milyen lenne egy ideális buli. És ez a többiektől is. :twisted: (nem mintha vállalnék ez után bármit is, de kíváncsi vagyok.)


Szóval Gillz, ha ezt a 10. szervezői munkád után nyilatkoztad volna, akkor azt mondom, érthető, na de ez az ELSŐ volt!!! Ráadásul elég lehetetlen körülmények között, minimális támogatással és segítséggel kellett megoldanod a helyzetet. (És itt nem a segítők érdemeit akarom kicsinyíteni, csak én egy csöppet másképp értelmezem ezt a szót, de nem ez a lényeg most.)

Az MTT-nek szüksége van minden olyan emberre, aki szervezne, dolgozna, tevékenykedne a társaságért, különben egyszerűen meg fog szűnni létezni (sajnos ez már egy létező tendencia). De ha minden ember, aki legalább egyszer veszi a bátorságot és belevág valamibe, az rögtön megfutamodik, mert tapasztalat híjján nem tud kapásból egy vérprofi, világraszóló cuccot létrehozni, akkor tényleg eltemethetjük az MTT-t.

Írtad, hogy levontad a következtetéseket, hogy legközelebb mit kell másképp csinálni. Node ha számodra soha nem lesz "legközelebb", akkor hogyan fogod hasznosítani a most megszerzett tapasztalataidat?

Jövőre megint nem lesz jobb a Samhain, mert egy újra teljesen kezdő, tapasztalatlan ember fogja bevállalni... De ha te megcsinálod megint, akkor MINDENKÉPP jobb lesz. Főleg ha kihasználod az időt, és bekapcsolódsz más rendezvény megszervezésébe, hiszen így még több tapasztalatot szerzel addig.

Hidd el, senki nem születik úgy, hogy tud rendezvényt szervezni. Ez tapasztalat és tanulás kérdése. De nem egy bonyolult dolog, amit te vagy bárki más ne tudna megtanulni. Érdemes beszélgetni olyan emberekkel, akik értik a dolgukat ezen a téren, érdemes figyelni, követni a munkájukat, - urambocsá' - résztvenni benne.
Pl. Remzy mama nagyon nyitott, szerintem lehet hozzá fordulni. De én is szívesen elbeszélgetek bárkivel (sőt én éppen keresek egy olyan embert, aki szertetne koordinálást, szervezőmunkát tanulni, csinálni :D ), és a vezetőség tagjai is megkereshetők.

Szeretném, ha ez nemcsak Gillz-hez jutna el, hanem mindenki máshoz is. Ugyanis a szokásosan aktív emberek kicsiny csoportja kapacitása, teherbírása határán jár, és ha rövidesen nem érkezik meg a felmentő sereg az új, aktív és lekes emberek személyében, akkor rosszra fognak fordulni a dolgok.

Brisa
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #276056 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Samhain 2005
Kincső: te hol hallottál Tuctcuot? Mert én sehol. Mellesleg azé van szájhuzás a nightwisra mert nagyon hosszu ideig NAGYON sok nightwish volt és az emberek unják.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #276048 Írta: Patiszon
Patiszon válaszolt a következő témában: Samhain 2005
Aki esetleg keresné (Narbeleth???), annak mondom, hogy nálam leledzik egy nyuszifüles hajpánt. Ha vissza szeretné még ebben az életben kapni, jelentkezzen minél hamarabb :twisted:

Jah, és ha már írok, írok még:
Remekül éreztem magam, a tavalyi Halloween után hasonlóra számítottam, és nem csalódtam. Köszönöm mindenekelőtt azoknak, akik hozzájárultak és "megjelenésükkel emelték az est fényét" ;)
Tehát köszönet:
A szervezőknek (tehát aki benne volt), hogy megszervezték, meg a keretjáték is tetszett!
Gumipóknak, hogy olyan kedvesen megkérte, hogy ne ketten lányok táncoljunk már, aztán velem táncolva rájött, hogy neki sem megy annyira :roll: :oops: :) legközelebb nem menekülsz! :twisted:
Eseti sorrendben (nehogy bárki is kivételezve érezze magát ;) ): Peredhilnek, Maglornak, Estelnek, Lamynak, Eldamynnak, Pandának, Eruntalénak, Glorlygnek, Pandának, Illének, Eszternek, Nodleenak (csak összejön az a pólódolog ;) ), húkithagytammégki,annakis :) , jah a jelmezeseknek, hogy volt merszük beöltözni, aztán ki is maszkírozni magukat. Némelyek igazán hátborzongatóra sikerültek :D
Ennyit mára. Pá!

A barát dolga az is, hogy szemére vesse barátjának, ha ostobaságot akar elkövetni.
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #276044 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Samhain 2005
Na így újra gépközelben...
A buli úgy éjfélig egész pörgősen ment, nekem tetszett a műsor is, bár talán lehetett volna a győztest szavazás alapján v. valahogy nem tőlünk függetlenül eldönteni (én nem tapasztaltam semmi olyasmit, h. közölték volna, csatlakozzunk ahhoz, akit támogatunk, ha volt ilyen, legközelebb feltűnőbben szóljatok). :roll: :wink: Köszönet minden szervezőnek.
Egyébként nem voltunk kevesen, hajólemlékszem 64 név szerepel a fizetettek listáján. :idea: [size=9:kimbqga1](de még párezer forint valóban hiányzik; ellenben túlélhető; azért aki úgy érzi, legyenszíves fizessen)[/size] Köszönet a résztvevőknek, h. elviselték a pénzbehajtást :P
A nagytáborban elkezdett rajzfilmsláger-részleg folytatásának örültem (köszönet Póknak), csak kár, hogy megismétlődött a "majd folytatjuk" felkiáltás is - ami után nem következett folytatás :roll: :P [size=9:kimbqga1](nem, többször nem sikerült a "folytat" szót beleírni a mondatba :) )[/size] Akinek ez "illúzióromboló" volt, azt tudom sajnálni -- de emtététől mit várt? :D
Később azonban meglehetősen szomorúan érintett, h. a részemről soselátott - állítólag rpg.hu-s - partyarcok zenéit nyomatták folyton. Érdekes akárhányszor benéztem a táncterembe, alig táncolt vki rajtuk kívül, sőt a banda nagyrésze el is ment. :( Miután megkértem (többünk nevében), h. legyen Nightwish, kaptunk egy számot[size=9:kimbqga1] (najó igaz h. az egyik legjobb a Nightquest 8) )[/size], amire úgy tűnt, többen beálltak, majd az előbbi zenék visszaálltával kimentek. Hmm... :roll:
Azért ez számomra megdöbbentő volt, h. egy emtétés rendezvényen összesen 1-2 Nightwish-szám hangozhat el, mert ha kérjük, arra szájhúzás felel :? Oké megértem, legyen más is, tudom nem csak Nigthwish van a világon, de azért ne a dallamtalan nagyonhangos tuctucjellegű zene legyen. És ha ez emtétés buli, akkor tán az emtétés igényeknek kéne megfelelni, nem? :roll: És ezzel a véleménnyel talán nem vagyok egyedül, lévén nem az egyetlen ember voltam, aki nem a táncteremben tartózkodott. :roll: :idea:

Köszönet még hyarnustaros csapattársaimnak az összetartásért és hülyülésekért; valamint a gitáros-szekciónak :wink: Nomeg Póknak h. elhozott kocsival és nemkellett az bp éjszakai közlekedését "élveznem". :)

Annyiban egyébként igaza van azoknak, h. kevesen voltunk, h. énis többeket hiányoltam; talán velük sikerült volna jobban kihasználni az időt, elvégre az eddigi halloweenek sem csak táncból álltak. :roll: Node evvan, ezt kell szeretni. :P

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #276014 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Samhain 2005
A műsor jó volt, a résztvevő nagyon kevés, a hangulat meg eléggé leült egy idő után, de azért jó volt :) Furcsa, mennyire visszahúzódó volt a többség.
Téma zárolva.
Több
18 éve 4 hónapja #276012 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Samhain 2005
Én nagyon jól éreztem magam, ezúton is a szervezőknek, díszítőknek, fuvarozóknak, töktermelőknek és szendókreátoroknak köszönet, és hogy nyúlfaroknyi önblamálás keretében részt vehettem a keretmesében.

Személy szerint nekem tetszett, ami volt, és jól szórakoztam - nem volt tökéletes, de ennyi idő alatt szerintem a szervezők maximálisat hozták ki a rendelkezésre álló dolgokból. És amiből kellett, abból tanultunk.

Szóval, köszönet, ill. aki csinált képeket, igazán felpakolászhatná ide... :)

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.403 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére