MTT Nyári Tábor 2006

Több
17 éve 8 hónapja #298944 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: MTT Nyári Tábor 2006

Felagund írta:

Finduilas írta:

Felagund írta: Azért nehogy már a farok csóválja a kutyát...

Milyen farok és milyen kutya? :)


Az, hogy 6-7 bagós miatt kelljen átszervezni az egész városi őrséget, ami az egész tábor lakosságát érinti...


a pontosság kedvéért megemlíteném, h az őrség helye elvileg a kapunál, vagy a kapun túl lett volna, (én úgy tudtam, azért raktuk oda a sátrat is :P ), a dohányosok pedig ettől azért távolabb voltak az irodaelöttiségükkel.

need more brainz. yourz. now.
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #298941 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: MTT Nyári Tábor 2006

Finduilas írta:

Felagund írta: Azért nehogy már a farok csóválja a kutyát...

Milyen farok és milyen kutya? :)


Az, hogy 6-7 bagós miatt kelljen átszervezni az egész városi őrséget, ami az egész tábor lakosságát érinti...

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #298940 Írta: Finduilas
Finduilas válaszolt a következő témában: MTT Nyári Tábor 2006

Felagund írta: Azért nehogy mr a farok csóválja a kutyát...

Milyen farok és milyen kutya? :)

Felagund írta: Mégis miért?

[size=9:rmytgkzf](szerény véleményem szerint az állandó póló- és/vagy zászlófestés a programok megölő rákfenéje...)[/size]


Mondtam, hogy nem akarok vitatkozni ;) Ez az én véleményem!

"I can love
But I need his heart.
I am strong even on my own
But from him I never want to part."
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #298933 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: MTT Nyári Tábor 2006

Finduilas írta: Az őrség nyugodtan mehetett messzebb.


Azért nehogy mr a farok csóválja a kutyát...

Finduilas írta: Nem is mennék bele, de határozottan rossz ötletnek tartanám az előzetes készülést, és nekem személy szerint nagyon nem tetszettek az előre elkészített pólók.


Mégis miért?

[size=9:7udp2ytd](szerény véleményem szerint az állandó póló- és/vagy zászlófestés a programok megölő rákfenéje...)[/size]

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #298930 Írta: Finduilas
Finduilas válaszolt a következő témában: MTT Nyári Tábor 2006
Ezek még így többnyire szubjektívumok ;) Az én "objektív" meglátásaim pl. részben eltérőek.
Pl. bár nem vagyok dohányos, szerintem jó volt, hogy mindig volt társaság a kapuban, nem kellett a két őrnek unatkoznia. Másrészt meg azon a részen max. a tábvezeknek kellett gyakran járkálni. Az őrség nyugodtan mehetett messzebb.
Előadások színvonala és az idő kérdése. Nos ez talán a legszubjektívabban megítélhető kérdés. Nem is mennék bele, de határozottan rossz ötletnek tartanám az előzetes készülést, és nekem személy szerint nagyon nem tetszettek az előre elkészített pólók.

Nem akarok vitatkozni senkivel, csak azért írtam ezt, hogy ne legyenek illúzióink az objektivitással kapcsolatban :)

"I can love
But I need his heart.
I am strong even on my own
But from him I never want to part."
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #298924 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: MTT Nyári Tábor 2006
A szubjektumokat kihagyom, aki megkérdezte, annak elmondtam, álljon itt hát pár "ojjektum".

A röplabdázás nagyon jó volt (bár sérülés miatt nem tudtam részt venni benne), efféle programból (foci stb) több kell, a lovagi torna és az elején az orkgyakós csata jó volt, utóbbiból mindenképpen kellett volna még egy, vagy kettő, akár az áruló-térítő nagyjáték helyett. Itt jegyzem meg, hogy a fizikai aktivitást igénylő programokat kizárólag és szigorúan nagyon jó fényben, azaz napnyugta előtt kell megejteni. Volt ebből adódó (szerencsére csak könnyebb) sérülés.

Az esti népgyűlés sok volt, erőltetett és elhúzódó, rengeteg időt elvett, ehhez képest egyetlen pozitívuma az volt hogy mindenki együtt volt. Elég lett volna kétszer vagy háromszor. Az a pár elveszett cucc nem érte meg ezt az időt, bár poénnak jó volt. Gyakorlatilag a vízprobléma kezelése volt az egyetlen értelmes eredmény.

Vízprobléma: ha már itt tartunk, nem értem, hogy a sikeresen kipróbált három órás melegvízhasználat-tiltást miért tűnt el két nap után. AZon a két napon végre tudtam melegvízben fürdeni. Legközelebb célszerű három ilyen zónát kialakítani és szigorúan betartani, de még jobb olyan helyre menni, ahol ez nem probléma.

A dohányzóhelyet oda tenni, ahol folyamatosan emberek járkálnak (pl mert őrség van) botorság és nagy hiba. Ne legyen "kötelező" a füstöt szívnom. A dohányzókat tegyétek olyan helyre ahova nem megy más, Velemben jó volt a hátsó terasz.

Csapatok nagyobb készülést igénylő programjai (idén: folklór, pohárnokság, előadás) nyugodtan kiadhatók egy hónappal a tábor előtt is. Akkor mind a színvonal, mind a táborban ráfordított idő jelentősen kedvezőbb lesz, és nem lesz az egyik legnagyobb gondot jelentő "meg kell csinálni ezért nem érek rá más, esetleg érdekesebb programra" effekt. Két éve pl Marachos pólófestés nem volt, készen vittük a táborba a cuccot, aki festeni akart, a zászlónál kiélhette magát, míg a Thingolosok a tábori idő felét ezzel töltötték.

Esti programok: ha a nappal folyamatosan el van látva közösségi dolgokkal, legyen az este fenntartva a privát mókákra. Most a folklór és a népgyűlés teljesen elvette az időt, az emberek elálmosodtak, elfáradtak, mire a meghitt baráti beszélgetésekre és bulikra sor kerülhetett volna. Több olyan buli kell mint ami utolsó este volt - legalább még egy vagy kettő - és nagyon jó volt hogy minden este volt tűz, érdemes lett volna sokkal több időt hagyni arra, hogy ott spontán melegedjenek össze az emberek, akár szervezett gitáros-éneklős indítással vagy akármivel.

Csapatbeosztás: szerencsés koncepciónak tartanám, ha olyanok kerülnének egy csapatba, akik hasonló programokat tudnak élvezni. Pl: kreatívkodós csapat - főzöcskézős csapat - harci játékos csapat - kirándulós csapat - zenés-táncos csapat - éneklős csapat - színdarabos csapat stb, bátorítva a "követséget", azaz az adott csapatok megszerveznek egy-egy programot, amelybe a többiek is becsatlakozhatnak igény szerint. Erre még játékot is lehet építeni hogy pl ha a színdarabos csapatnak jelmez kell, akkor játékbeli pénzért rendel a kézművestől, míg a verselősök megírják a vidám dalokat a többieknek, akármi. Ez persze így még kiforratlan, de a csapatprogramokat és az egyes csapatok jellegzetességeit sokkal kidomboríthatóbbá tennék.

Keretjáték a tábvezetés részéről: itt éreztem a legnagyobb hibát. Nem hogy nem bátorította, hanem kifejezetten akadályozta a beleélést a vezetés. A törpök pénz-koncepcióját a második napon tető alá hozhatuuk volna és akkor remek játék lehetett volna belőle, de szinte nulla rugalmasság miatt, mire bevezethettük, már szinte véget is ért a tábor.
Az efféle kezdeményezésnek sokkal nagyobb teret kell adni, sőt, minden eszközzel támogatni (amíg nem akadályozza a keretjátékot) mert ettől éli bele magát a játékba az ember.

Bográcsolás - nagyon jó volt, sőt, belefért volna még egy, szerintem ezt nagyon sokan élvezték. Én tutira. :) Lehet hogy a kreativitásnak itt is több teret érdemes adni, azaz megadott pénzkereten belül hadd rendeljen a csapat amit szeretne és nem kizárólag paprikás krumpli alapanyag legyen. Ha igazán tutira mennénk, mindenki mindent végigkóstolhatna és így lakna jól.

Játékok: sokkal-sokkal több szituációs stb játék kellene. A pókeresek éjjel játszottak mert nappal nem volt se terük, se idejük. És biztos lehetne találni még ilyeneket.

Őrség: éjszaka poén (kivéve amikor hideg van és nincs ellátás), nappal felesleges a legutóbbi rendszer szerint, de lehet neki értelmet adni, pl megakadályozni a kimászkálásokat vagy fogadni a külsősöket vagy segíteni itt-ott, akármi.

Összefoglalva: mint a fentiekből kitűnik, elsősorban ott találok javítanivalót, hogy sokkal több teret kell adni az egyénnek arra, hogy megválassza, mikor kivel milyen jellegű programban szeretne részt venni és csökkenteni kell a kvázi "kötelező" menüpontok arányát. Ez ugrásszerű hangulatnövekedést eredményezhet és az évek óta leginkább problémát felvető kérdésre megoldást kínál.
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #298915 Írta: Holtak vezére
Holtak vezére válaszolt a következő témában: MTT Nyári Tábor 2006
mi anno a Frostar-darabot elég kevés idő alatt hoztuk össze, úgy hogy előtte ha jól tudom semmi alapunk nem volt hozzá. és jó lett.

"A kevesek mi vagyunk ugyan, ám mi tiszta szívvel indulunk csatába, míg amazok sokan, rohadt disznók egytől egyig"
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #298879 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: MTT Nyári Tábor 2006

gillz írta:

Alyr Arkhon írta:

Sil írta:

Gandalf írta: Legalább egy komoly színdarab kell minden táborba, kicsit szomorú volt, hogy erre nem volt igény.

Igény lett volna, idő nem volt. A miénk pl a csapatunk összetételéből adódóan csak félig lett komolynak szánva, és még így se volt rá elég az az 1 nap, ami volt rá. De egy komoly darabhoz két nap is nagyon kevés lett volna.


Továbbra sem értek egyet azzal hogy a komolyhoz több idő kellene.
A miénk pl félig volt csak humoros, és a felmérés szerint a legtöbben azért ezt érezték is.


igen, érezhető volt ;)
szvsz nem több idő összehozni, csak éppen egy komoly darab nehezebben szórakoztató, mint egy humoros. Ahhoz mindenféle olyan eszmei mondandót, vagy érzelmi töltetet kéne átadni, amiben mondjuk adarab alkotói sem biztos, h egyetértenek. Igazi érzelmek nélkül száraz vagy nyálas lehet, míg egy nemkomoly dolog maximum kínosan röhejes és erőltetett.


Szerintem a megírás a hosszabb idő. Humorosat minden csapat könnyebben összeötletel, a komoly hoz kell egy kis "ihlet" is. :)
[size=9:3va8dwym](De tegye fel az a csapat a kezét aki a bujaságról komoly előadást tud csinálni :mrgreen: )[/size]

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #298861 Írta: Eglarcarien
Eglarcarien válaszolt a következő témában: MTT Nyári Tábor 2006

Chion Pendragon írta: Tuskót nem látta valaki utolsó nap? megbántottam, azt mondftam neki, hogy csak egy fadarab, meg hogy nem érdekel, hogy hol van. Asszem megszökött :bawling:


Meghalt. A csapattopicban leírtam, hogyan. De ne félj, bizonnyal nnem haragban távozott...

Your blood is not shared with your husband unless something goes wrong.
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #298856 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: MTT Nyári Tábor 2006

Alyr Arkhon írta:

Sil írta:

Gandalf írta: Legalább egy komoly színdarab kell minden táborba, kicsit szomorú volt, hogy erre nem volt igény.

Igény lett volna, idő nem volt. A miénk pl a csapatunk összetételéből adódóan csak félig lett komolynak szánva, és még így se volt rá elég az az 1 nap, ami volt rá. De egy komoly darabhoz két nap is nagyon kevés lett volna.


Továbbra sem értek egyet azzal hogy a komolyhoz több idő kellene.
A miénk pl félig volt csak humoros, és a felmérés szerint a legtöbben azért ezt érezték is.


igen, érezhető volt ;)
szvsz nem több idő összehozni, csak éppen egy komoly darab nehezebben szórakoztató, mint egy humoros. Ahhoz mindenféle olyan eszmei mondandót, vagy érzelmi töltetet kéne átadni, amiben mondjuk adarab alkotói sem biztos, h egyetértenek. Igazi érzelmek nélkül száraz vagy nyálas lehet, míg egy nemkomoly dolog maximum kínosan röhejes és erőltetett.

need more brainz. yourz. now.
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #298855 Írta: Rion Pendragon
Rion Pendragon válaszolt a következő témában: MTT Nyári Tábor 2006
Tuskót nem látta valaki utolsó nap? megbántottam, azt mondftam neki, hogy csak egy fadarab, meg hogy nem érdekel, hogy hol van. Asszem megszökött :bawling:
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #298853 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: MTT Nyári Tábor 2006

Artemisz (Erenya) írta:

Sil írta: [ De egy komoly darabhoz két nap is nagyon kevés lett volna.


Köhömm, mi másfél nap alatt hoztuk össze anno a Thingol-darabot, táncostul-dalostul-mindenestül (meg némi halmozott idegösszeomlással, de hát végülis ennek volt köszönhető, hogy összeállt a csapat :P ).

Fingolfinék dettó.


Na igen, csakhogy nálunk Nellas már előre írt egy Fingolfinnel kapcsolatos színdarabot, amit csak át kellett kicsit szabnunk. Ennyi előnyünk volt (meg hát abban a táborban sejteni lehetett, hogy miből kell előadást varázsolni).

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #298845 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: MTT Nyári Tábor 2006

Sil írta: [ De egy komoly darabhoz két nap is nagyon kevés lett volna.


Köhömm, mi másfél nap alatt hoztuk össze anno a Thingol-darabot, táncostul-dalostul-mindenestül (meg némi halmozott idegösszeomlással, de hát végülis ennek volt köszönhető, hogy összeállt a csapat :P ).

Fingolfinék dettó.

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #298834 Írta: Feanor Faelivrin
Feanor Faelivrin válaszolt a következő témában: MTT Nyári Tábor 2006
Jóreggelt Alyr! ez az állj ki a törpökért :wink:

"A mosoly a leger
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #298827 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: MTT Nyári Tábor 2006

Sil írta:

Gandalf írta: Legalább egy komoly színdarab kell minden táborba, kicsit szomorú volt, hogy erre nem volt igény.

Igény lett volna, idő nem volt. A miénk pl a csapatunk összetételéből adódóan csak félig lett komolynak szánva, és még így se volt rá elég az az 1 nap, ami volt rá. De egy komoly darabhoz két nap is nagyon kevés lett volna.


Továbbra sem értek egyet azzal hogy a komolyhoz több idő kellene.
A miénk pl félig volt csak humoros, és a felmérés szerint a legtöbben azért ezt érezték is.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #298809 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: MTT Nyári Tábor 2006

Gandalf írta: Legalább egy komoly színdarab kell minden táborba, kicsit szomorú volt, hogy erre nem volt igény.

Igény lett volna, idő nem volt. A miénk pl a csapatunk összetételéből adódóan csak félig lett komolynak szánva, és még így se volt rá elég az az 1 nap, ami volt rá. De egy komoly darabhoz két nap is nagyon kevés lett volna.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #298806 Írta: Panni
Panni válaszolt a következő témában: MTT Nyári Tábor 2006

Gandalf írta: - Pólófestés már a fülemen jön ki, meg a zászlófestés is, ezért is cseréltem el más feladatokra.

Jól tetted, mert szerintem jó cserét csináltunk :wink: Ugyanis én milliószor szívesebben festek pólót, minthogy konyhára menjek [size=9:748qyxzg](otthon úgyis enyém a konyha, nem hiányzik táborban is :oops: )[/size]

"Amikor táncolsz, nem az a célod, hogy egy bizonyos pontra megérkezz a táncparketten, hanem hogy minden lépést élvezz, míg odaérsz." (Wayne Dyer)
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #298803 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: MTT Nyári Tábor 2006
A tábor a szervezői által kitűzött céloknak egyértelműen megfelelt, sikeresnek tekinthető tehát ebből a szempontból.
Hogy a résztvevők elvárásai alapján az volt-e, már más kérdés.

Személyes vélemény: A keretjáték számomra kicsit lájtos volt, néha hiányzott Középfölde. Nem a patetikusság, szerintem ebben az irónia és a humor is beleférhet bizonyos keretek között (szerintem Szürkerév jó csapat volt és egyáltalán nem bomlasztottuk a hangulatot. Sőt! Elég sok megnyilvánulásunkat vette át az egész tábor később). Legalább egy komoly színdarab kell minden táborba, kicsit szomorú volt, hogy erre nem volt igény.
A közösségépítés fontos dolog, de gondoljuk át, mivel szolgáljuk ezt! Van-e ennek bármilyen köze a Tolkienhez való távolsághoz? Mert szerintem nincsen.

Na jó, konkrétumok:
- Nappali őrség dögunalom volt. Soha többet ilyet.
- Színdarabok, pohárnokság, folkhlóhrest jók, kellenek.
- Több napot kéne egy-egy színdarabra szánni.
- Hiányoltam a csapaton kívüli közös programokat, jó, volt néha egy-egy, de nem vittétek túlzásba.
- Fagyis/mosogatósnénik pfuj. Tessék lecserélni őket!
- Koszt rulz.
- Pólófestés már a fülemen jön ki, meg a zászlófestés is, ezért is cseréltem el más feladatokra.

majd folyt. köv.
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #298789 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: MTT Nyári Tábor 2006

Inczy írta: A hobbit kezdeményezést Cardolan is átvette, utólagos engedelmetekkel. A csapattopicban elkezdjük az ötletelést, s szintén írunk egy összefoglalást. 8)


Helyes :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #298786 Írta: Inczy
Inczy válaszolt a következő témában: MTT Nyári Tábor 2006
A hobbit kezdeményezést Cardolan is átvette, utólagos engedelmetekkel. A csapattopicban elkezdjük az ötletelést, s szintén írunk egy összefoglalást. 8)

Aeglos képeire én is kiváncsi vagyok. 8)

Feel the sunshine 8)
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #298773 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: MTT Nyári Tábor 2006
Aeglos képeit mikor láthatjuk majd?

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #298764 Írta: Anglachel/Gurthang
Anglachel/Gurthang válaszolt a következő témában: MTT Nyári Tábor 2006
Rana, nagyon jó képeid lettek!

AURE ENZULUVA!
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #298763 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: MTT Nyári Tábor 2006
Rana: a kung-fu-s és táncos képek isteni jók :mrgreen: Ezeket úgy is át tudtam élni, hogy nem voltam ott.

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #298760 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: MTT Nyári Tábor 2006
Az eddig még sehol nem publikált tábori képek:
www.kep.tar.hu/camp/50233119

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #298707 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: MTT Nyári Tábor 2006
Dehogynem:DDD

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #298700 Írta: Feanor Faelivrin
Feanor Faelivrin válaszolt a következő témában: MTT Nyári Tábor 2006

Rabyn írta: Jah tényleg azt szerettem volna mindani én is, hogy jövőre az ebédeltetés az lehessen már úgy, hogy állunk sorban de amellé ülök aki mellé akarok és nem kell csapathoz igazodni.


talán nem tetszettek a csapattársak képe?:P

"A mosoly a leger
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #298691 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: MTT Nyári Tábor 2006

Rabyn írta: Jah tényleg azt szerettem volna mindani én is, hogy jövőre az ebédeltetés az lehessen már úgy, hogy állunk sorban de amellé ülök aki mellé akarok és nem kell csapathoz igazodni.


Ha megfigyeltétek, összesen 3 étkezés volt, amin pohárnokság miatt csapatosodni kellett. Összeszámoltátok hány étkezés volt össszesen? A 3-on kívül az összes többin oda ültél és azzal, akivel akartál. :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #298686 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: MTT Nyári Tábor 2006
Idén sem kellett igazodni... CSak nem volt elég hely, azért lett olyan kupacos az ülés...

If I promise not to kill you, can I have a hug?
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #298685 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: MTT Nyári Tábor 2006
Jah tényleg azt szerettem volna mindani én is, hogy jövőre az ebédeltetés az lehessen már úgy, hogy állunk sorban de amellé ülök aki mellé akarok és nem kell csapathoz igazodni.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #298684 Írta: Milendoria
Milendoria válaszolt a következő témában: MTT Nyári Tábor 2006

először is itt megtekinthetőek a képeim: (összevissza vannak): www.kep.tar.hu/milendoria/50332417#2

a témához:
huh... nem mondom, alaposan belemásztatok a témába
én is írok, de csak egy rövid véleményt.
az alapkoncepció jó, itt-ott még finomítható és átrendezhető, de megvan a szükséges koncepciómag, amire lehet építeni. Tolkien és keretmese kicsit kevés volt, személy szerint hiányoltam, de lehet még rá építemi a jövőben. Ami kényes pont, hogy ez a szétválasztós-csapatosdibeosztós dolog. egyrészről nagyon jó, mert megismertem egy jópár embert és nagyon pozitív volt, ugyanakkor azzal, akivel a legjobban szerettem volna beszélgetni meg csak néha együtt létezni és közös levegőt szívni, vele még ebédnél sem tudtam általában két szót se váltani és nagyon nagyon hiányoltam, csak azért mert más csapat, és ő sátras én faházas voltam.
kell bele az a kicsit több átélés és mese, csak úgy lesz igazán varázslatos
így csak egy apró bűbájszikra volt, ámbár ígéretes darab, már várja, hogy jövőre beleillesszék a nagybetűs csodába...

In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on.
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.543 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére