IV. MTT születésnap

Több
17 éve 5 hónapja #304737 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: IV. MTT születésnap
Helyreigazítás

A Magyar Tolkien Társaság 2006. évi őszi Féléves Hírlevelében - melyet minden aktív MTT-tag postai úton elvileg már kézhez kapott a közgyűlésre való meghívóval együtt - egy sajnálatos hiba csúszott.

Nyilván a Külső Semmi, azaz a Void kártékony ténykedésének köszönhetően figyelmünk és tudásunk némiképpen összezavarodott, melynek folyománya az lett, hogy mi tévesen Miskolcot írtunk be az MTT születésnapi rendezvényére, azaz az eredeti tervnek megfelelő rendezvényről számoltunk be. A valóság azonban az, mint azt nyilván sokan tudjátok közülünk, hogy ehelyett egy félnapos velencefürdői bulit tartottunk.

A tévedésért minden felelősséget vállalunk, Illúvatar Énekét nem szándékosan torzítottuk disszonáns hangokkal. Mindenkitől elnézést kérünk ezért az InfoCsoport fennállása során pédátlan tévedésért!

A helyreigazítást a következő havi hírlevébe is beletesszük. Legközelebb nem térünk le az Olthatatlan Láng igaz ösvényéről. :P

Tsókol Titeket:
Az ICs
Téma zárolva.
Több
17 éve 9 hónapja #295819 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: IV. MTT születésnap
Köszönöm a képeket, Sil!

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
17 éve 9 hónapja #295525 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: IV. MTT születésnap

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
17 éve 9 hónapja #295513 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: IV. MTT születésnap
velencefürdő forever 8) éljen a tó és a heck!köszönet hogy eljöttettek :D !!!!
(elnézést hogy kevés mértékben voltam szociális... :oops: )

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)
Téma zárolva.
Több
17 éve 9 hónapja #295502 Írta: Maglor
Maglor válaszolt a következő témában: IV. MTT születésnap
Csatlakozom!!!!! Ilyent mééééééééég!!!!!!! Akár "spontán" módon is...

leégés rúlz! :wink: :D


"Én nem születtem varázslónak,
Csodát tenni nem tudok!"
Téma zárolva.
Több
17 éve 9 hónapja #295488 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: IV. MTT születésnap
Köszönöm Loth a vendéglátást. Jó volt nálatok! :) Dönci :clown:
Viszont még mindíg fáj a leégett vállam. :roll:
Téma zárolva.
Több
17 éve 10 hónapja #295467 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: IV. MTT születésnap
Ilyen volt:
8) :mrgreen: :agree: :cool2: :smokin: :biggrin2: :sungl: :itscool: :bounce: :cheers: :dance: :up: :hello:
szánsájn, bícs, hülye emberek
Téma zárolva.
Több
17 éve 10 hónapja #295429 Írta: Loth
Loth válaszolt a következő témában: IV. MTT születésnap
bocsánat, közben nem voltam itt....
én is csak egy órával hamarabb megyek (vmi minimális takarítás nem árt :mrgreen: ) szóval aki hamarabb jön max a kertben piknikezhet, ha átmászik a kerítésen... :evil3:

"Víg volt Tom Bombadil, mint a madár dalolt,
kabátja hupikék, csizmája sárga volt..."
Téma zárolva.
Több
17 éve 10 hónapja #295426 Írta: **Shaman**
**Shaman** válaszolt a következő témában: IV. MTT születésnap
negyed kettőkor hajnalban.

ZÚGÓVÖLGY-ARANY OLDALAK
Téma zárolva.
Több
17 éve 10 hónapja #295421 Írta: Maglor
Maglor válaszolt a következő témában: IV. MTT születésnap
mikorra lehet hnap legkorábban menni?

Eszter, te mikor/h jösz le?


"Én nem születtem varázslónak,
Csodát tenni nem tudok!"
Téma zárolva.
Több
17 éve 10 hónapja #295418 Írta: Loth
Loth válaszolt a következő témában: IV. MTT születésnap
Leguán/Ádám is jelentkezik...

"Víg volt Tom Bombadil, mint a madár dalolt,
kabátja hupikék, csizmája sárga volt..."
Téma zárolva.
Több
17 éve 10 hónapja #295396 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: IV. MTT születésnap

Laurelen írta: :arrow: lau (leendő nem-mtt tag...)


OFF:
Hát kilépsz, Lau?
Keblemre!!! :mrgreen:

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
17 éve 10 hónapja #295391 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: IV. MTT születésnap
Nekem úgyvolt (eleve) , hogy lesz más programom. Loth rád szerintem senki se haragszik:)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
17 éve 10 hónapja - 17 éve 10 hónapja #295380 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: IV. MTT születésnap
még jelentkezik:
:arrow: angwen
:arrow: andrás (mtt tag :P )
:arrow: márk (leendő mtt tag :P )
:arrow: lau (leendő nem-mtt tag...)

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)
Téma zárolva.
Több
17 éve 10 hónapja #295372 Írta: Loth
Loth válaszolt a következő témában: IV. MTT születésnap
hűűűűű...rég jártam már erre, és ez most kicsit sokkolt...izé...én nem tudtam, h ekkora balhé lesz, ha odaadom a telket...szóval most egy picit rosszul érzem magam (bár nem én találtam ki a "csak mtts" szabályt)...de csak egyéni érdeklődésből: vannak akik nem tagok, de jöttek volna? ...kérlek erre most tényleg válaszoljatok (küldjetek [size=9:32v43js1]gyorsan [/size]egy privit, h ne legyen off a topicban)

[size=9:32v43js1](ja, és mostantól ne bántsátok szegény Ankalimont, én már leordítottam a fejét...)[/size]

"Víg volt Tom Bombadil, mint a madár dalolt,
kabátja hupikék, csizmája sárga volt..."
Téma zárolva.
Több
17 éve 10 hónapja #295296 Írta: Gumipók
Gumipók válaszolt a következő témában: IV. MTT születésnap
Én is jelentkezem ::::D
Téma zárolva.
Több
17 éve 10 hónapja - 17 éve 10 hónapja #295289 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: IV. MTT születésnap
Számíthattok ránk (Hanna is jön)! :)
Bár estig nem tudunk maradni és korábbi vonattal eljövünk, nem hagyjuk ki! 8)
Téma zárolva.
Több
17 éve 10 hónapja #295240 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: IV. MTT születésnap
Jövök, és a reggeli vonathoz igyexem odaérni. Azon kívül másnap reggelig szabad vagyok. Mind múzeumos porgramban, mind Lithasban benne vagyok, amelyik jön... :)
Téma zárolva.
Több
17 éve 10 hónapja #295239 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: IV. MTT születésnap
Igen-igen! Aki utána még érez magában erőt, tessen jönni Líthasra! Kellemetes lesz.

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci
Téma zárolva.
Több
17 éve 10 hónapja #295227 Írta: Adelard
Adelard válaszolt a következő témában: IV. MTT születésnap
Én is jelentkezem :bounce:

Caress the one
The never-fading rain in your heart
The tears of snow-white sorrow
Téma zárolva.
Több
17 éve 10 hónapja #295226 Írta: Maglor
Maglor válaszolt a következő témában: IV. MTT születésnap
jelentkezem (ha itt kell :oops: )

lehet, tudok vinni grillsütőt is... meg bográcsot, 3lábbal is


"Én nem születtem varázslónak,
Csodát tenni nem tudok!"
Téma zárolva.
Több
17 éve 10 hónapja #295212 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: IV. MTT születésnap

Sil írta: Az éjszakai programok kb meddig tartanak? Szeretnék résztvenni rajtuk (meg az esti játékon is), de mivel az első vonatom 6:10-kor indul vissza (az utolsó meg 19:10-kor), biztos marad pár óra, amire kellene szállás... :csizmáskandúrtekintet:

A legtöbb múzeum hajnali kettőig van nyitva, a Líthas meg egészen másnap reggelig szokott tartani.

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"
Téma zárolva.
Több
17 éve 10 hónapja #295211 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: IV. MTT születésnap

Ankalimon írta: A társaság zöme reményeink szerint 9.25-ös vonattal indul (10.30-kor érkezik) odafelé, vissza pedig a 19.27-es szerelvénnyel mennénk. A menettérti jegy diákoknak 430 Ft.

Biztos? Az Elvira szerint 430 Ft a teljesárú jegy egy irányba, a diákoknak meg 140+140=280 Ft...

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
17 éve 10 hónapja #295210 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: IV. MTT születésnap
:jelentkezik:

Az éjszakai programok kb meddig tartanak? Szeretnék résztvenni rajtuk (meg az esti játékon is), de mivel az első vonatom 6:10-kor indul vissza (az utolsó meg 19:10-kor), biztos marad pár óra, amire kellene szállás... :csizmáskandúrtekintet:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
17 éve 10 hónapja #295206 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: IV. MTT születésnap
A kaja és a torta megfelelő méretezése érdekében kérek mindenkit, hogy ehelyen explicit módon jelezze részvételi szándékát.

Ha valaki nem jelentkezik, attól még jöhet - legfeljebb nem jut neki torta...


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Több
17 éve 10 hónapja #295205 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: IV. MTT születésnap
Akkor az infók:

Az MTT szülinap most egy nemottalvós, visszafogottan ereszdelahajamat jellegű, félnapos baráti összejövetelnek ígérkezik, amelynek nincs más célja, mint örülni annak, hogy valahogy egymásra akadtunk, és immár 4 éve sikerrel okozunk borzongató kellemetlenségeket egymásnak.

Időpont: 2006. június 24.
Helyszín: Velencefürdő, Lothék nyaralója (Csokonai utca 43.) és a strand
(A Csokonai utca a vonatsínekkel párhuzamos első utca a tóval ellentétes oldalon)

Loth-ék nyaralóját délelőtt 11 és délután 19 óra között vehetjük igénybe - kulturáltan, a berendezési tárgyak és családtagok testi épségére vigyázva.
[size=9:jkcijflb](Ebből következően ottalvásról nem lehet szó - külön kérek mindenkit, hogy e tekintetben semmilyen különelbánást ne igényeljen.)[/size]

Előreláthatóan 20-30 résztvevő lesz, de ha többen leszünk, annál jobb.

A társaság zöme reményeink szerint 9.25-ös vonattal indul (10.30-kor érkezik) odafelé, vissza pedig a 19.27-es szerelvénnyel mennénk. A menettérti jegy diákoknak 430 Ft.


A program:
11.00 érkezés Lothékhoz, örömködés és a jelenlevő családtagok rémületbe ejtése (testi épségük megóvása mellett)
11.30 indulás a strandra
11.30-15.30 beach&sunshine
15.30-17.30 közös főzés, és közös estebéd - közben szülinapi köszöntő
17.30-19.00 meglepetés közös játék
19.00 Könnyesbúcsú, indulás a vonathoz

A programot azért terveztük így, hogy - tekintettel Nyárközép Éjére, Lithasra (gyengébbek kedvéért: Szentivánéjre) - mindenki időben visszaérjen a tervezett éjszakai programokra. És természetesen semmi sem kötelez minket arra, hogy a budapesti megérkezés után azonnal szétszéledjünk...
[size=9:jkcijflb]A vállalkozó kedvűekkel én pl. szívesen elmennék egy Lithasos éjszakai csillagnézésre, illetve a Múzeumok Éjszakájának különböző programjaira.[/size]

Egyéb kérések:
A közös vacsorát kerti grill-party jelleggel szeretnénk megoldani. Várom olyanok jelentkezését, akik hordozható grillsütőt tudnának kölcsönadni (a szállítást megoldjuk).

A kaja és a torta költségeire előreláthatóan max. 500 Ft térítést kellene befizetni a helyszínen.

A játékhoz kérjük, hogy mindenki hozzon magával egy olyan tárgyat, amelyről nehéz felismerni, hogy egész pontosan micsoda, mire használható...

A program - hagyományainkhoz híven - csak aktív (nem felfüggesztett, nem megszűnt) MTT tagsággal rendelkezők számára látogatható.


A fenti időkeretben mindenki akkor jön és megy, amikor kedve tartja, vonatok Budapestről minden óra 25 perckor indulnak a Déli Pályaudvarról (Velencefürdő állomáson kell leszállni), visszafelé óránként, illetve félóránként mennek vonatok. (Az utolsó vonat 23.13-kor indul)


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Több
17 éve 10 hónapja #295067 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: IV. MTT születésnap
Az eddigi évek tapasztala alapján, hány embert terveztek Lothékhoz figyelembe véve azt is, hogy a nyaralót esetleg utána még lakható állapotban szeretné visszakapni a család?:D

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.
Téma zárolva.
Több
17 éve 10 hónapja #294989 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: IV. MTT születésnap

Dodiee írta: Mivel már nem vagyok MTT tag (megszűnt a tagságom) ezért gondolom marhára nem ugathatnék bele, de azért engedjetek meg egy megjegyzést. Előrebocsájtom hogy csak az vegye magára, aki akarja.
Gratulálok. Sikerült elérni azt, amit gondolom itt páran mindig is akartak: Hogy egy bizonyos szűk körön kívül senki ne is akarjon szervezni semmit, mert úgyis beleverik a fejébe hogy nem sikerülhet. Ha meg nem hiszi el, akkor majd tesznek róla hogy ne sikerüljön. Esélyt se adtatok Rabynéknak hogy megmutassák: képesek megszervezni valamit. Önbizalomromboásból 5ös. Remélem akihez szól, az tudja hogy neki szól(itt jegyzem meg nem Silnek szól)
Köszönöm szépen hogy lassan azért körvonalazódik itt pár dolog, és lassan lehullanak a leplek. Jó is ha mindenki látja mi van a cukormáz alatt.

Persze lehet törölni, gondolom úgy is az lesz.


Kedves Dodie,

Még nem találkoztam olyannal, aki azt szerette volna ha egy bizonyos szűk körön kívül más ne szervezne semmit az MTT-ben. Jelenleg éppen ez a legnagyobb problémánk, hogy egy kicsit fogyóban van a lelkesedés és a kezedeményezőkészség - vagyis elemi érdekünk, hogy minden jó kezdeményezés megvalósuljon.

Én személyesen nagyon sajnálom, hogy a miskolci rendezvény "az érdeklődés hiányában" elmaradt, nagyon régóta vártam, hogy az országnak abban a részében is szervezzünk végre valamit. Bizonyára komoly oka volt annak, hogy mindössze három jelentkezés akadt (ami az MTT rendezvények eddigi tapasztalatai alapján azt jelentette, hogy kb. 8-10 ember jött volna el ténylegesen), de titokban a háttérben működő titkos szabotázs biztosan nem volt ezek között.

A pót-szülinappal kapcsolatban pedig a döntési mechanizmus a következő volt: Mikor a szervezők szóltak, hogy az elfogadott programot nem lehet kivitelezni, minden érintett elkezdett vadul gondolkozni, hogy mit lehetne tenni. Pandáék egy budapesti közös vacsorára gondoltak, az én ötletem viszont egy Budapest környéki, jól megközelíthető helyen gyorsan megszervezhető fél napos program volt. (Legalább ennyi maradjon meg abból a hagyományból, hogy az MTT szülinapot nem Budapesten rendezzük.)
Ezt Pandával megbeszéltük. Azonban hamar kiderült, hogy az egyetlen szóbajöhető helyszín Loth-ék nyaralója, és az eredeti időponthoz legközelebbi nap június 24. Ez alapján döntöttünk úgy, hogy vélhetően ez a legkisebb rossz, ezen a módon tudjuk a szülinapi hagyományokat leginkább megtartva, a legtöbb ember számára megfelelő helyen és időben csinálni valamit.

Lehet, hogy rossz döntés volt. Ám egyszerűen nem volt idő arra, hogy mindezeket a szempontokat széles körben megvitatva, kiérlelt megoldást találjunk - különösen a szülinapot addig kísérő látványos érdektelenség légkörében. Egy ilyen helyzetben pedig az az általános vezetési elv az érvényes, hogy "a rossz döntés is jobb, mint a döntés hiánya".


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.
Téma zárolva.
Több
17 éve 10 hónapja #294790 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: IV. MTT születésnap
Hmm, nos igen, valóban, ez nem került át egyértelműen a KószaKommandó-topikból ide... mentségünkre legyen mondva, hogy Telcontar nem járt azóta a KK-topikban, és még egyáltalán nem válaszolt a június 30-adikával kapcsolatos problémára 8O

Tehát: Telcontar szerint a Líthast - bár Nyárközép/ Szent Iván éjszakája 24-én van - egy héttel később kellene tartani a Múzeumok Éjszakája miatt.
Ettől függetlenül az igényeket tekintve nyugodtan lehetne (a Beltaine-hoz hasonlóan) két Líthast tartani: 24-én, majd 30-án is (ez utóbbi péntek, Telcontarnak csak ez jó, mert másnap meccsük van)

Telcontar, kérlek jelentkezz!!!

Melian
*tiuda meina tiutjandei*
Téma zárolva.
Több
17 éve 10 hónapja #294787 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: IV. MTT születésnap

Keshu írta: Kincső, a líthast eredetileg a múzeumok éjszakája miatt lett eltolva, és nem a szülinap miatt.


Ja tényleg? És komolyan minden fórumozónak egy icipici bejegyzést kéne észrevenni a KószaKommandó topicban (ami mellesleg igen kevéssé moderált, tehát nehogy már ebból kelljen kiszűrni a tömeget érintő infókat...), amely csoportnak a 99% nem tagja? A Találkozásokban egy nyikk hang nem volt erről, holott az a topic direkt azért van, h. figyelni lehessen a fontos infókat... Csak most kerestem utána a KK-ban, és így már látom. Pontosan 1 óra 23 perccel korábban írta be oda Telcontar, h. Líthas halasztva lesz, mint Panda ide, h. a Szülinap halasztva lesz. Lássuk be, igen kicsi esélye van, h. ebben a kevesebb mint 1,5 órában döntötték el hirtelen a változást... :roll: [size=9:fyb9tmu1]bár az MTT-ről mindent el tudok képzelni, ezt is :P [/size]

Tudom, most nagyon "bomlasztó" vagyok, de nem tetszik nekem ez az eljárás :roll: [size=9:fyb9tmu1]Én mindenesetre a Rabyn- és Dodiee-féle Líthast preferálom a lentebb leírtak miatt.[/size]

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.241 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére