Gondor követei - Beszélgetések

Több
18 éve 2 hónapja #297376 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Gondor követei - Beszélgetések
Szvsz álványról is nekünk kell gondoskodni...

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!
Téma zárolva.
Több
18 éve 2 hónapja #297375 Írta: Holtak vezére
Holtak vezére válaszolt a következő témában: Gondor követei - Beszélgetések
fogni nem jó, már próbáltam :D
inkább kell keresni egy fát amire fel lehet akasztani jól.

"A kevesek mi vagyunk ugyan, ám mi tiszta szívvel indulunk csatába, míg amazok sokan, rohadt disznók egytől egyig"
Téma zárolva.
Több
18 éve 2 hónapja #297367 Írta: **Shaman**
**Shaman** válaszolt a következő témában: Gondor követei - Beszélgetések
Majd valaki fogja. Olyan ember akit boszorkányságért elitéltek!
:lol:

ZÚGÓVÖLGY-ARANY OLDALAK
Téma zárolva.
Több
18 éve 2 hónapja #297357 Írta: Holtak vezére
Holtak vezére válaszolt a következő témában: Gondor követei - Beszélgetések
kiderült közben h 18 literes. gondolom nem baj :D

kérdés: mire akasztjuk föl? lesz ott bográcsfelakasztó a tűzrakóhelyeknél? mert én ha lehet nem vinnék mert nagy és vas és nehéz..

"A kevesek mi vagyunk ugyan, ám mi tiszta szívvel indulunk csatába, míg amazok sokan, rohadt disznók egytől egyig"
Téma zárolva.
Több
18 éve 2 hónapja #297312 Írta: Aranill
Aranill válaszolt a következő témában: Gondor követei - Beszélgetések

Virág írta: Húú, írjátok itt, hogy fejenként 30 dkg hús...hát öö...sztem én nemeszek annyit, szal nekem nyugodtan számolhattok fél adagot :lol: úgyhogy jó lesz az a 10 literes bogrács :wink: (gondolom nemcsak én eszem ilyen keveset...vagy igen?)
Az a miskolci tesco nagyon szupi lehet (: kár, h Gödöllőre csak ilyen selejtes maradt, ahol még zöld póló sincs...


A 30 dkg/fő adag az egy körülbelüli számítás, még az se biztos, hogy pörköltre szavaz a társaság :lol: ! A 10 literes bogrács szerintem is elég lesz, legfeljebb főzünk még egy adaggal azok számára, akik kostolót kívánnak belőle :) ! Külön köszönet a bogrács hős cipelőjének. A pörkölt mellé süthetünk alufóliába krumplit, zöldségeket.

Mensch werden ist eine Kunst.

06 20 99 29 525
Téma zárolva.
Több
18 éve 2 hónapja #297292 Írta: Holtak vezére
Holtak vezére válaszolt a következő témában: Gondor követei - Beszélgetések
jó, akkor viszem, az se baj ha nem használjuk.. remélem befér valamelyik táskámba. :)

"A kevesek mi vagyunk ugyan, ám mi tiszta szívvel indulunk csatába, míg amazok sokan, rohadt disznók egytől egyig"
Téma zárolva.
Több
18 éve 2 hónapja #297291 Írta: Virág
Virág válaszolt a következő témában: Gondor követei - Beszélgetések
Húú, írjátok itt, hogy fejenként 30 dkg hús...hát öö...sztem én nemeszek annyit, szal nekem nyugodtan számolhattok fél adagot :lol: úgyhogy jó lesz az a 10 literes bogrács :wink: (gondolom nemcsak én eszem ilyen keveset...vagy igen?)
Az a miskolci tesco nagyon szupi lehet (: kár, h Gödöllőre csak ilyen selejtes maradt, ahol még zöld póló sincs...

"Alattad a föld, fölötted az ég, benned a létra."
Téma zárolva.
Több
18 éve 2 hónapja #297290 Írta: Aranill
Aranill válaszolt a következő témában: Gondor követei - Beszélgetések

Stara írta: Csináltam a Fehér fáról két sablont, kb. 35 cm-esek csillagostúl, + van még egy sokkal nagyobb, csak még nincs kivágva ,mert nincs alá nagy kemény papírom. Aztán majd meglátjuk,jó lesz-e festeni, másnem felhasználjuk dísznek a pohárnokságra. :wink:


Megvan a csapat soros népi hőse. Bevallom a sablongyártástól tartottam, a fa elég bonyolult minta. Ez remek, ügyes vagy!

Mensch werden ist eine Kunst.

06 20 99 29 525
Téma zárolva.
Több
18 éve 2 hónapja #297288 Írta: Stara
Stara válaszolt a következő témában: Gondor követei - Beszélgetések
Nekem is Tesco gazdaságos,csak épp fehér,úgyhogy én is festek. :)

Csináltam a Fehér fáról két sablont, kb. 35 cm-esek csillagostúl, + van még egy sokkal nagyobb, csak még nincs kivágva ,mert nincs alá nagy kemény papírom. Aztán majd meglátjuk,jó lesz-e festeni, másnem felhasználjuk dísznek a pohárnokságra. :wink:

Bográcsügyben én sem tudok sajna segíteni.
Félbe vágott krumplit támogatom, főleg ha tényleg leginkább csak kolompért kapunk a királyi éléskamrából. :)
Téma zárolva.
Több
18 éve 2 hónapja #297267 Írta: Adelard
Adelard válaszolt a következő témában: Gondor követei - Beszélgetések

Ery írta: Van zöld pólóm (kínai).


Nekem meg Tesco gazdaságos :D Tök fura- csak a miskolci tescoban lehet sötétzöld pólót kapni??? Mert ott aztán volt, tonnaszámra :P igaz, csak férfi, de sztem nem túlzottan látszik rajta, csak annyiban h a legkisebb méret M-es volt uh kicsit lógni fog rajtam... :) de azért jó az. (Volt XXXLes is amugy.. :D )

A krumplit félbe vágjuk, a belsejét kivájjuk, teszünk bele apróra vágott szalonnát, húst, hagymát ill. a kivájt krumpli részt, só/bors. Majd alufóliába és parázs közé.
Bogrács nem is kell hozzá...


ez nagyon jó 5let!!! nagyon finom és nem is bonyolult :)

Caress the one
The never-fading rain in your heart
The tears of snow-white sorrow
Téma zárolva.
Több
18 éve 2 hónapja - 18 éve 2 hónapja #297265 Írta: Aranill
Aranill válaszolt a következő témában: Gondor követei - Beszélgetések

Holtak vezére írta: már láttam h kb 20 literes kéne és nekünk csak 10 literes van úgyhogy sajna ez van :?


Ha a pörköltet készítünk akkor a 10 literes is megfelelő, fejenként 30 dkg hússal számolva, az 20 főre 6 kiló.

Nyárson sütni nehézkes, ha több emberre főzöl

Alufoliába csomagolva remek zölséges, húsos étkek készíthetők.

Mensch werden ist eine Kunst.

06 20 99 29 525
Téma zárolva.
Több
18 éve 2 hónapja #297242 Írta: Holtak vezére
Holtak vezére válaszolt a következő témában: Gondor követei - Beszélgetések
hát ha nem lesz bogrács akkor ez a megoldás a legjobb. vagy sütünk nyárson valamit..

"A kevesek mi vagyunk ugyan, ám mi tiszta szívvel indulunk csatába, míg amazok sokan, rohadt disznók egytől egyig"
Téma zárolva.
Több
18 éve 2 hónapja #297240 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Gondor követei - Beszélgetések
Van zöld pólóm (kínai).
Végülis a főzés pontosan mit takar? Mert elvileg csinálhatnánk töltött krumplit is.

A krumplit félbe vágjuk, a belsejét kivájjuk, teszünk bele apróra vágott szalonnát, húst, hagymát ill. a kivájt krumpli részt, só/bors. Majd alufóliába és parázs közé.
Bogrács nem is kell hozzá...

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!
Téma zárolva.
Több
18 éve 2 hónapja #297238 Írta: Nelossel
Nelossel válaszolt a következő témában: Gondor követei - Beszélgetések
Én találtam egy "szép" zöldet ^^, amit még meg kell gondolnom, hogy merjem-e elvinni. :)
Téma zárolva.
Több
18 éve 2 hónapja #297234 Írta: Holtak vezére
Holtak vezére válaszolt a következő témában: Gondor követei - Beszélgetések
már láttam h kb 20 literes kéne és nekünk csak 10 literes van úgyhogy sajna ez van :?

"A kevesek mi vagyunk ugyan, ám mi tiszta szívvel indulunk csatába, míg amazok sokan, rohadt disznók egytől egyig"
Téma zárolva.
Több
18 éve 2 hónapja #297233 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Gondor követei - Beszélgetések

Virág írta:

Vewy írta: ...pólóból, ha lehet, én minél kisebbet kérek :oops: de mindenképpen S-est... :oops: köszönöm


Szia, bocs, de már írtam, hogy nem találtam zöld pólót...szal hozz fehéret, és befestjük...énis ezt fogom csinálni...
bográcsot sajna nem tudok vinni, de fakanalat igen :lol: szóljatok, ha kell...
Én is vonattal megyek, de ha minden igaz, akkor Gödöllőn szállok fel...


Én is voltam ma Tescoba,de sajna nem volt zöld póló,ezért vettem egy fehéret,úgyhogy nekem is festett pólóm lesz:)))

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."
Téma zárolva.
Több
18 éve 2 hónapja #297231 Írta: Holtak vezére
Holtak vezére válaszolt a következő témában: Gondor követei - Beszélgetések
mekkora bogrács kell? én lehet hogy tudok vinni, de nagyon nem valószínű az eddig is tetemes csomagadagom miatt. tehát mekkora?

"A kevesek mi vagyunk ugyan, ám mi tiszta szívvel indulunk csatába, míg amazok sokan, rohadt disznók egytől egyig"
Téma zárolva.
Több
18 éve 2 hónapja #297223 Írta: **Shaman**
**Shaman** válaszolt a következő témában: Gondor követei - Beszélgetések
Nekem nincs fehér pólóm, mert mind bent van a munkahelyemen. a zöldet utálom az sincs. Most ilyenkor mit lehet tenni Óh jajj Istenem? :lol:

ZÚGÓVÖLGY-ARANY OLDALAK
Téma zárolva.
Több
18 éve 2 hónapja #297210 Írta: Virág
Virág válaszolt a következő témában: Gondor követei - Beszélgetések

Vewy írta: ...pólóból, ha lehet, én minél kisebbet kérek :oops: de mindenképpen S-est... :oops: köszönöm


Szia, bocs, de már írtam, hogy nem találtam zöld pólót...szal hozz fehéret, és befestjük...énis ezt fogom csinálni...
bográcsot sajna nem tudok vinni, de fakanalat igen :lol: szóljatok, ha kell...
Én is vonattal megyek, de ha minden igaz, akkor Gödöllőn szállok fel...

"Alattad a föld, fölötted az ég, benned a létra."
Téma zárolva.
Több
18 éve 2 hónapja #297190 Írta: Vewy
Vewy válaszolt a következő témában: Gondor követei - Beszélgetések
Sziasztok!

Jó, hogy vettünk zöld anyagot, mert én ott voltam a tábori bevásárlásnál, és abban a fázisban mindenféle anyag volt már, csak pont zöld nem, és nem is tudom, hogy később volt-e több fázis... pólóból, ha lehet, én minél kisebbet kérek :oops: de mindenképpen S-est... :oops: köszönöm
Téma zárolva.
Több
18 éve 2 hónapja #297174 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Gondor követei - Beszélgetések
Jelzem a köpenyek anyaga biztonságban megérkezett hozzám. Holnap csatlakozik a raktárkészlethez.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!
Téma zárolva.
Több
18 éve 2 hónapja #297167 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Gondor követei - Beszélgetések
Jóságos ég, de jó, hogy szóltok, ez teljesen kiment a fejemből. (Mi lenne velem nélkületek!) Tehát:

Igen, kell szereznünk egy bográcsot! Aki tud rajtunk ezügyben segíteni, sikítson!

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)
Téma zárolva.
Több
18 éve 2 hónapja - 18 éve 2 hónapja #297164 Írta: Aranill
Aranill válaszolt a következő témában: Gondor követei - Beszélgetések
Stara: eddig csak papirt festettem szórósprével.

Főzöcskézésben szivesen benne vagyok. Mit szólnátok ahhoz, ha lecsót , vagy rizses lecsót bográcsolnánk?
Holnap végre otthon leszek, a receptek között keresgetek majd, van ötletem, csak az étel nevét nem tudom! Talán szomszédunktól a szabadtűzön c. szakácskönyvet el tudom kérni.

Ki utazik vonattal a csapatból? Aki igen, hol legyen a találkozási pontunk? Mert akkor veletek tartanék. A közös vonatutat felfoghatjuk csapat-építő tréningként! :lol: :lol: :lol:

Mensch werden ist eine Kunst.

06 20 99 29 525
Téma zárolva.
Több
18 éve 2 hónapja #297146 Írta: Virág
Virág válaszolt a következő témában: Gondor követei - Beszélgetések
Sztem is jó ötlet vmi különlegeset főzni...valszeg egy csomóan paprikás krumplit fognak csinálni...krumplipucolás, meg ilyen egyszerűbb dolgokat én is szívesen vállalok (:
Bográcsot, meg fakanalat...stb. nekünk kell sztetek vinni? (...mert akkor én tudok fakanalat :lol: )

"Alattad a föld, fölötted az ég, benned a létra."
Téma zárolva.
Több
18 éve 2 hónapja #297141 Írta: Anglachel/Gurthang
Anglachel/Gurthang válaszolt a következő témában: Gondor követei - Beszélgetések
Énn szívesen pucolok krumplit :D Más inkább ne bízzatok rám, ha nem corn flakes, vagy rántotta :D

Amúgy szerintem főzhetnénk valami különlegesebb kaját... Hátha megnyerjük ezt a dolgot. Megkérdezem apámat, régen szakácsként dolgozott ...

AURE ENZULUVA!
Téma zárolva.
Több
18 éve 2 hónapja #297107 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Gondor követei - Beszélgetések

Ery írta: Mint kiderült az egyik nap főznünk kell magunknak a táborban.

Brandir a Nagytáboros topicban írta: A rendelkezésre álló hozzávalókból - melyet a királyi éléskamra biztosít - leginkább paprikáskrumplit lehet elővarázsolni, de a konyhaművészet nem ismer lehetetlent. A grillezett burgonyától a hamuban sült kolompérig bármi elkészíthető. Aki a krumplipaprikás mellett dönt, az hozzon a csapat számára megfelelő méretű bográcsot és a bográcsnak megfelelő méretű állványt. A mesterműveket szakmai zsűri fogja értékelni, ezért a pikáns hozzávalókból, titkos ízesítőkből mindenki jól készüljön fel.
Tányér és evőeszköz ezen a napon is lesz. :)


Bátor jelentkező a főzésre?Én sajna csak segítséget ajánlhatok,mert főzni nem tudok... :oops:

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."
Téma zárolva.
Több
18 éve 2 hónapja #297085 Írta: **Shaman**
**Shaman** válaszolt a következő témában: Gondor követei - Beszélgetések
Ery: És akinek fehér senemvan? Az első mosásig fehér csak :( Na majd beszerzem :P

ZÚGÓVÖLGY-ARANY OLDALAK
Téma zárolva.
Több
18 éve 2 hónapja #297081 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Gondor követei - Beszélgetések
Mint kiderült az egyik nap főznünk kell magunknak a táborban.

Brandir a Nagytáboros topicban írta: A rendelkezésre álló hozzávalókból - melyet a királyi éléskamra biztosít - leginkább paprikáskrumplit lehet elővarázsolni, de a konyhaművészet nem ismer lehetetlent. A grillezett burgonyától a hamuban sült kolompérig bármi elkészíthető. Aki a krumplipaprikás mellett dönt, az hozzon a csapat számára megfelelő méretű bográcsot és a bográcsnak megfelelő méretű állványt. A mesterműveket szakmai zsűri fogja értékelni, ezért a pikáns hozzávalókból, titkos ízesítőkből mindenki jól készüljön fel.
Tányér és evőeszköz ezen a napon is lesz. :)


"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!
Téma zárolva.
Több
18 éve 2 hónapja #297080 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Gondor követei - Beszélgetések
A köpeny anyagára kereken 500,- lesz.
Póló ügyben: Akkor mindneki magának veszi a sajátját, sötétzöldet. Aki nem tud, az fehéret hoz.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!
Téma zárolva.
Több
18 éve 2 hónapja #297033 Írta: Adelard
Adelard válaszolt a következő témában: Gondor követei - Beszélgetések

Ranamarth (Endóriel) írta:

Holtak vezére írta: inkább fessük be mint batikoljuk akkor.. a batikolás jól néz ki de nem túl gondorias, azaz nem túl fegyelmezett és nem túl egyforma..


Egyetértek veled.
Egyébként semmi baj,Virág és nagyon köszi,hogy megnézted.Szerintem holnap még mindenki nézzen utána,aki tud,hogy a környéken kapható-e zöld póló,és ha nem,akkor 2 fehér pólót viszünk a táborba és ott befestjük.Festéket is kellene akkor venni,nem?


Sztem batikfesték az lesz a táborban, a szervezők mindig gondoskodnak róla, de zért vihetünk, h legyen elég (bár én azt hiszem h azért írták mindenkinek h hozzon fehér pólót, hogy ott majd befestjük csapatszínre vagy ez hülyeség? :oops: akkor meg lesz elég zöld festék... )

Caress the one
The never-fading rain in your heart
The tears of snow-white sorrow
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.469 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére