Vanimalóte - Százszorszép csapat - Előkészületek

Több
16 éve 9 hónapja #333886 Írta: Ringbearer
Annis, tényleg nagyon szépek!! (De a többi cucc is...) :wink: :P
Andris: csak egy kicsit, de szerintem oké. :P

(Amúgy nem leszek egy hétig, jövő hét szerdán jövök haza, addig is ötleteljetek sokat!!!)

"Be the change you want to see." Gandhi
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #333691 Írta: Rozsomák
Az igaz, hogy botot a helyszínen is lehet szerezni, de szerintem ha mentek netán valamikor (tábor előtt) kirándulni érdemes körbe nézni, hátha találtok megfelelő druida botot. Majd szerintem az első nap akár mehetnénk csoportosan botot nézni és ha találunk jobbat, akkor jó, legfeljebb oda adjuk annak a régi botot, aki nem talált magának megfelelőt de ha nem találunk akkor ott van amit vittünk:D /vagy ezt csak én bonyolítom így el? 8O /

Paraszt vagyok :) Tanyán lakok :)
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #333105 Írta: Annis

Leguanember írta: Hú, Annis, csodaszépek!


Köszönöm :oops:

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja - 16 éve 9 hónapja #333023 Írta: Leguanember
Hú, Annis, csodaszépek!
Aki gondolkodóba esne, hogy hol találja meg: Annis hozzászólásainál az alsó menüsorban a www feliratú gombocska a nyerő.

Nos, le kell adnom az anyaglistánkat mihamarabb, ez a terv:

:arrow: kendőnek való fehér -> úgy gondoltam, akkora legyen, hogy vállra is teríthessük, ez úgy kb. 80x80 cm egy darab
:arrow: sárga anyag dekornak - vagy majd sárgával festünk a kendőcskékre
:arrow: bőrök, bőrdarabkák?
:arrow: madártollak

még valami? (ha vmi nem férne bele a költségvetésbe - a kendőkön kívül ez bármivel megeshet - , akkor nekünk kell állni)

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
16 éve 9 hónapja #332984 Írta: Annis
Időközben munkához láttam a motívumtervezéssel... a blogomon láthatjátok a képeket. Ez egyenlőre egy kiindulási alap innentől lehet alakítgatni vagy teljesen elvetni amennyiben nem tetszik. :wink:


Rana: gyorstalpalót majd beszéljük meg, én szívesen segítek ha tudok.

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #332856 Írta: Feanor Faelivrin
Botos, sámános, amulettes, parázsolós család. 8)

"A mosoly a leger
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #332527 Írta: Ranamarth (Endóriel)

Annis írta: Rana: Sok sikert az éréshez :wink:
Én szívesen segítek a csomózásban, mert jelenleg időm mint a tenger és még legalább egy hétig táppénzen leszek. A karkötőkre nekem kétféle jutott eszembe, vagy mindenkinek valami egyforma mintájú a csapat színeivel vagy olyat is lehet hogy mindenkinek beleírni a nevét. Te milyet gondoltál?


Hú...hát...én bevallom neked,hogy nekem a kreatví tudásom csak a sima csíkos megoldásig terjed:D De ha tudsz valamilyen gyorstalpalót,én szívesen próbálkozhatom mással is:)

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #332498 Írta: Leguanember
Az alábbi oldalon van egy rövid és képes összefoglaló a középföldi címertanról. Mintaötletekért, a családi címerformáért is érdemes áttekinteni.

Címertan gyorstalpaló

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #332435 Írta: Annis
Parázson sütés jó :D , desszertnek még az alma is finom és nem lesz szenes íze ha rendesen be van csomagolva :wink:

Rana: Sok sikert az éréshez :wink:
Én szívesen segítek a csomózásban, mert jelenleg időm mint a tenger és még legalább egy hétig táppénzen leszek. A karkötőkre nekem kétféle jutott eszembe, vagy mindenkinek valami egyforma mintájú a csapat színeivel vagy olyat is lehet hogy mindenkinek beleírni a nevét. Te milyet gondoltál?

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #332431 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Hűha...Ákos nálunk?Nem fogunk unatkozni:))))
Egyértelműen remek ötlet a druida kompozíció...botot szerintem a helyszínen is tudunk szerezni,tekintve,hogy erdős környéken leszünk:)
Én támogatom a sütős ötletet...csak aztán nehogy szenes ízesítésű legyen a kaja:)
Visszatérve a kreatívkodásra...amíg Annis csinál terveket,akkor én elkezdek karkötőket csomózni...sárga és fehér színekből...esetleg legyen még benne valami szín?Ja és természetesen,aki szeretne,az besegíthet,hiszen csak jövő héttől tudom elkezdeni az érettségi miatt :oops:
[size=9:31f384po]De jó lenne már túl lenni rajta[/size] :oops:

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #332405 Írta: Leguanember
Kedveseim,
:arrow: felmerült, hogy lehetne sütni is parázs alatt bográcsolás helyett. Ennek előnye, hogy nem kell cígölni bográcsot lánccal, álvánnyal. Hátránya, hogy két turnusban kell ennünk, meg jobban kell vigyázni, oda ne égjenek a finomságok - krumplit, hagymát, szalonnát, kolbászt igényelhetünk alapjáraton, ezt talán kiegészíthetjük ott rendelt gombával, kukorica, borsókonzervvel, de süthetünk akár banánt meg barackot is desszertnek.
További javaslatok? Jah, sok alufólia kell.

:arrow: Eddig Rozsomák barátunk vándorbot-ötlete jó fogadtatásban részesült.
Ha a druida jelleg is hasonlóan jár majd, akkor be lehet építeni a mozgáskultúránkat is ebbe, de hogy hogyan...
Bármi más profiltípust is szívesen meghallgatnék még, tényleg bármit!

:arrow: Ehhez kapcsolódóan kérlek Titeket, olvassátok el a Szilmarilok
kb. első 90 oldalát, sok fogódzópontot nyújt a beleéléshez!

:arrow:
Annis, nagyon szívesen látnánk a mintaterveidet, hogyne!

Kislúthien-Panni, szeretettel látunk a családban!

Úgy tűnik, hogy örökbe fogadunk egy kis visszaeső táborozót, megindítottam a valáknál a gyámhatósági ejárást.
Ákosról van szó, aki egy belevaló fiúcska az osztrák határon túlról. :)

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #332375 Írta: KisLúthien
Sziasztok!

Adtam eletjelet! :D


Kisluthien, aki mar nagyon varja a tabort!
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #332305 Írta: Ringbearer
És miből csinálunk botot? Mert a seprűnyél az nem túl autentikus...
vagy ne legyek már ennyire civilizált, majd a helyszínen találunk?

Én egy csomót gondolkodtam, hogy milyen lehetne az identitásunk, és sztem a nemes druidák nem rossz ötlet! Akkor már ilyen fehér-sárga-barna szín lehetne az alap.

Annis: szerintem tök jó lenne ha csinálnál mintákat! :wink:

(Ma a töri tanárunkkal viccelődtünk, hogy mi történik ha megmérgezzük őt.. azt hiszem valami van a levegőben... :twisted: )

"Be the change you want to see." Gandhi
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #332239 Írta: Rozsomák
Akkor most megkérdezem, hogy mindannyian értsük /főleg én:D/ Akkor most megszavaztuk a botot? Mert szerintem csak akkor fog jól kinézni, ha mindenkinek lesz:D /bár szerintem jó lenne.../
Gyógyfőzetek:) Kis Csodaturmixok leszünk:D

Paraszt vagyok :) Tanyán lakok :)
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #332143 Írta: Annis
Méregkeverés... engedjetek engem főzni és akkor biztos nem lesznek túlélők :P

Gyógytea ötlet nagyon teccik, főleg ha készítünk is majd belőle, mert imádom a teát és ez teljesen összhangban van a természetszerető identitással is.
Nekem a botra kötött amulett, bőrzacskó stb is tetszik :wink:

Meg esetleg (ha már úgyis a kézműves csapatban vagyok) csinálok mintákat az eddigi ötletekből (karkötő, virág gyömngyből) meg motívumterveket hátha valamelyik tetszik...

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #332131 Írta: Leguanember
Úgy látom, kezd kialakulni a méregkeverő identitás...

Adjunk tápot neki? (Vagy nekik? hehe.)

Semmiképp sem rosszindulatú, hanem inkább a kísérletező elmét csodáló, természetes szereket használó vanyák. Csinálhatunk gyógytea-készletet, meg a botunkra mindenféle amulettet, bőrzacskót, ilyesmit.

Amolyan sámán, druida típusú megjelenésű család lehetnénk, de inkább előkelőbbek a fehér és a sárga miatt.


hm- még nem az igazi, csak egy ötlet volt.


Főzés esetére csatlakozhatunk másik csapathoz is, hogy ne kelljen kilenc tüzet rakni. Mondjuk mi vállaljuk a fűszerezést :twisted:

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #332121 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Szerintem csapat szinten mérgezzük a többieket:)))

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #332119 Írta: Ringbearer
Óó szerintem beszállok, és osszuk három felé a gyomorrontásokat! :twisted:

"Be the change you want to see." Gandhi
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #332091 Írta: Rozsomák
Oké, akkor szerintem Feanor és én fogunk főzni... Én elvállalom a fele társaság hasmenését, neked marad a többi... :wink: :D

Paraszt vagyok :) Tanyán lakok :)
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331659 Írta: Feanor Faelivrin
A bot ötlet nagyon jó, és szerintem ez nem zárja ki a többi megkülönböztető izét sem.
A főzéshez szerintem adnak, majd alapanyagot, ha bográcsot nem is, ahogy tavaly.
Egy kicsit tudnék segíteni a bogrács körül, de egyedül inkább nem vállalom be ennyi ember hasmenését

"A mosoly a leger
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331622 Írta: Ringbearer
nekünk van bográcsunk, csak sajnos ha én elviszem, akkor két hétig nem kerül haza, és azt a család többi tagja igencsak hiányolná...
viszont vannak pici bográcsok, ami tálként funkcionálnak, és nagyon aranyosak, ha gondoljátok elhozhatom őket. :wink:

szerintem csináljunk koszorút százszorszép virágokból.. vagy ráfonjuk a botra.. :D

"Be the change you want to see." Gandhi
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331598 Írta: Annis
Na most ez a bot-ötlet így talpműtét után övön aluli volt :P

Főzés: Én magam köztudottan konyhai analfabéta vagyok, de előkészítésben egyebekben tudok segíteni, mert mi gykaran szoktunk bográcsban főzni úgyhogy annyira nem idegen a terep...

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331508 Írta: Ranamarth (Endóriel)

Rozsomák írta: Ha szabadlelkű, természetjáró tündék leszünk, mit szólnátok, ha mindenkinek lenne egy botja? Ami lehet az öregember támasza, de meg is könnyíti az erdőben a haladást. Fel is lehetne díszíteni mint egy sámán botot, vagy éppen ki is faraghatjuk... Vagy lehene valami kis extra, ami ránk jellemző és vicces is. /mint például a hobbit kalap volt/


Tetszik ez a vándorbot ötlet:)))

Kinek van amúgy bográcsa?Hiszen családonként kell egy...és ki tud főzni?:)))

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331483 Írta: Rozsomák
A Másik, ami eszenbe jutott, hogy mit fogunk főzni? Azt tudjuk, már csak én maradtam ki valamiből? Egyenlőre csak feldobom ezt témát. Valszeg meg kellene várni Ádámot vele...

Paraszt vagyok :) Tanyán lakok :)
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331467 Írta: Rozsomák
Ha szabadlelkű, természetjáró tündék leszünk, mit szólnátok, ha mindenkinek lenne egy botja? Ami lehet az öregember támasza, de meg is könnyíti az erdőben a haladást. Fel is lehetne díszíteni mint egy sámán botot, vagy éppen ki is faraghatjuk... Vagy lehene valami kis extra, ami ránk jellemző és vicces is. /mint például a hobbit kalap volt/

Paraszt vagyok :) Tanyán lakok :)
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331272 Írta: Annis
A szabd lelkületű, természtszerető családdal egyet értek. Zenés táncos is oké amíg szemléltetni nem kell :P

Én személy szerint a kézműves rendben vagyok úgyhogy nem feltétlenül kell a cspatjelzéseknél a könnyebb technikát választani... Tehát a gyöngyfűzést is meg lehet oldani, de a csomózgatós karkötő is nagyon jó ötlet.

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331225 Írta: Feanor Faelivrin
Lázadó típus :arrow: fehér-sárga százszorszép helyett, fekete-sárga napraforgó :D

"mi a viszonyulásunk Feanorhoz" na ezt énis szeretném tudni :P

"A mosoly a leger
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331189 Írta: Ranamarth (Endóriel)

Leguanember írta: A Százszorszép nemzetség ünnepi delegációjaként Nessa védőszárnyai alatt a természet tiszteletét hozzuk a közösségbe. Nessa a valák hölgyei közül bár utolsónak sorolt, de Orome húgaként és Tulkas feleségeként vidám színfolt és előkelőség a maga módján. Mindene a tánc, a szaladás a tágas ég alatt.
:arrow: Színeink a fehér és a sárga, mint a jelvényként használható virágunké.


Szerintem ezt figyelembe véve kéne egyfajta jelleget kialakítanunk.
Ami a rendi összetételt illeti,ha jól néztem Andris,Feanor és én vagyunk a Vadászok rendjében.Többiek?
Amúgy nekem tetszik ez "Mindene a tánc és a szaladás a tágas ég alatt" jellemzés.Lehetnénk ilyen természet szerető,szabad lelkületű család.Jellemző tulajdonságokként:vidám,táncos,énekes...vagy valami ilyesmi.
És ami a plusz kiegészítőt illeti...a gyöngy mellett még eszembejutott az a bogózós karkötő,ami a 2004-es velemi táborban volt a csapatoknak.Csak,mert én személy szerint ilyet könnyebbn tudok csinálni,mint gyöngyötfűzni:)))
Mit gondoltok?

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #331082 Írta: Leguanember
Örömmel látom, hogy a fórumhoz hozzáférők élnek és VIRULNAK :-)
Aki nem fér egykönnyen (még) hozzá, a családunk tizenegy fős létszámát biztosító KisLúthien, azaz Panni, Csudi lánya, és két jó barátnője: Kopper Viki és Klau(dia). A Kopper-testvérek csak a tábor harmadik napján érkeznek Valinorba, de felvesszük velük a kapcsolatot mielőbb.


Nos hát, ezúttal csapatkendőkkel fogjuk magunkat kidíszíteni, Manwe és csapata ezt biztosítják nekünk ajándék gyanánt.
Ha gondoljátok -és amint látom, gondoltátok- lehet másféle kiegészítőnk is, annak figyelembe vételével, hogy a valáknak lesz köpenye (táborszervezők), a maiáknak jelvénye (rendi vezetők), és a családfőknek is valamije :-9.
A kendő az lehet egészen nagy fajta, csak ott kell majd szabni-varrni.
Lehetne konkrétan valamiféle ünneplő hacuka is, ha már feastelni megyünk a hegyekbe: virágkalap vagy koszorú vagy akármi más. Sziromsipka? :wink:
A címer idén pajzsra kerül, amelyből egy üres lemezt kap a család, ha ezen felül szeretnétek sajátot, azért kell fizetni, ez volt a levélben.
Lesz majd címeroktatás is, a százszorszépünk még passzol is azokhoz a stílusokhoz. Természetesen lehet rendhagyó címerünk is, de ennek már vonzata lehet a családunk viselkedésében. :P


Családi hangulat ügyében főleg a táborban fogunk alakulni, előre azt beszélhetnénk meg, hogy milyen céllal vagy legalábbis érzésekkel megyünk az ünnepre, mi a viszonyulásunk Feanorhoz és az ő rögeszméjéhez, hogyan vagyunk mi a valákkal.
Aztán megnézhetnénk még, hogy a családunk mivel foglalkozik, milyen rendekben fogja kamatoztatni a kreativitását, tudását, energiáit.
És hozhatnánk akár példákat is családtípusokra, hogy milyenek szeretnénk lenni, mit próbálnánk ki szívesen.

No, azt hiszem már ez is sok egyszerre; én most három napig nem leszek elérhető csak telepatikusan, ha kedvetek van, próbálkozzatok elérni! :-)

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja #330910 Írta: Annis

Ranamarth (Endóriel) írta: Százszorszépnek százszorszép,de szerintem úgy kéne,hogy egy nagy virág...és akkor esetleg még az identitásunkat eldöntően valami...bár én nem vagyok vmi kreatív :roll: És mondjuk gyöngyből lehetne egy kis virágfejet csinálni mindenkinek...hiszen úgysem vagyunk vmi sokan:)


A százszorszépet lehet stilizálni egy geometrikus motívummá (de boldog lenne most arajztanárnőm ha hallaná :P ) és onnan a színekkel játszani.
A gyöngyből készült virág ötlet nekem is tetszik, és azt nem is olyan nehéz megcsinálni... (bár én eddig csak tulipánnal próbálkoztam)

Az identitást szerintem először el kéne dönteni, és akkor akár valami arra jellemző idézettel is utalhatunk rá a csapat címerén...

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.225 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére