Mentem,néztem,csalódtam

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #43390 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mentem,néztem,csalódtam
Holnap nézem megint haverokkal, akik azt mondták, a film hatására fogják eldönteni, elolvassák-e azt az 1500 oldalt. Szurkoljatok!!!
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #43389 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mentem,néztem,csalódtam
A két húgom a film miatt kezdtem el olvasni, bár szerintük érthető a film, de így is elolvasták a prológust is... (én nem tudtam, amikor az elsőre olvastam)<br> De szerintem a filmet úgy lehet leginkább értékelni, hogy olvastad előtte a könyvet, mert vannak érthetelen utalások, meg ilyenek...
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #43388 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mentem,néztem,csalódtam
Részben jó, részben nem.
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #43387 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mentem,néztem,csalódtam
Akinek nem tetszik az úgyis leteszi. Eddig is voltak ilyenek és ezután is lesznek. PJ csak szélesítette azt a réteget akihez eljuthat a GyU. Ez jó, vagy nem?
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #43385 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mentem,néztem,csalódtam
Eia: hát, a GYU nem ponyva, ezt mindannyian tudjuk. Én is felnőtt voltam már, amikor először a kezembe vettem... úgy 18 év körül.
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #43386 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mentem,néztem,csalódtam
Eia,<br> <br> majd csak lesznek olyanok, akik kicsit mélyebben is érdeklődnek...<br> <br> Aki nem akarja megérteni, annak úgyis mindegy...<br>
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #43384 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mentem,néztem,csalódtam
Dwin:Épp ezzel van bajom. Több osztálytársam is most olvassa, de nem érti meg. Állandóan erről beszél kifigurázva a szereplőket, ráadásul megjelennek a különböző Gy.U.-s termékek. :( (
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #43383 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mentem,néztem,csalódtam
Szerintem PJ egy új lökést adott a legendának. Kíváncsi vagyok, hogy a film után hány ember fogja (életében először) a kezébe venni a könyvet és belemerülni ebbe a csodálatos világba...
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #43382 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mentem,néztem,csalódtam
pal- nak üzenem: Ha nem tud egy színész korábbi szerpétől elvonatkoztatni, akkor a hiba nála keresendő és nem a filmben.<br> Elrond soviniszta szövegére utalva ha akkor a gyűrűt megsemmisíti Isildur erre az egészre nem kerül sor, tehát a kiábrándultsága érthető (Szauron gyűrűi is csak az embereket rontották meg teljesen), sőt már a Szilmarillokban is gond volt az emberekkel.<br> Galadriel alattomossága, csak az Egy Gyűrű hatásaként értelmezhető, és ebben a szellemben is nyilatkozik (ti.: ha ővé volna).<br> Tehát vagy nem figyeltél eléggé, vagy elvonatkoztatási, és értelmezési problémáid vannak.<br> Maradok kiválló tisztelettel.
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #43381 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mentem,néztem,csalódtam
Számomra a két mágus párbaja jó volt. Sajnos a modern kori fantasy-k mind a GYU-ból táplálkoznak (még HP trollja is) és a mágusoknak teljesen más értelmezést adtak. A mágia elment a boszorkányság felé, holott nem erről szól.<br> <br> Gandalf és Szarumán nem egy vala és nem is boszorkánymesterek. Az ő erejük egy szellemi szinten megvalósult erő.<br> <br> A HP bármennyire is rossz volt, ezt elég jól érzékeltette, bemutatta.
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #43380 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mentem,néztem,csalódtam
Azt hiszem a filmet tokeletesre nem lehet megcsinalni. Alyrnak igaza van abban, hogy PJ mondta ez az O verzioja. Nekem tetszett. Habar kar, hogy az elejet elkapkodtak. A fontosabb parbeszedek a KONYVBOL voltak idezve ahogy levan irva!!!! Persze egy csomo dolgot elmagyarazni nincs ido ilyen monumentalis filmnel. Amikor en neztem mogottem ult egy csalad. Az apa magyarazta a lanyanak az esemenyek miertjet. Az elejen kicsit zavaro volt, de megertem mert igy fogalma volt az egeszrol.<br> <br> Na ennyi lenne
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #43379 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mentem,néztem,csalódtam
Amit ezelőtt írtam az merő felindulás volt mert FIGYELMEZETEK SZAVAIMRA:<br> nem a legendát nem ölték meg csak annak aki még nem olvasta esetleg a könyvet a leírásokat nem képzeli el hanem a filmben lévő képekre utalja magát<br> ez az eggyik a másik hogy kicsit több figyelmet lehetett volna vinni a részletekre és kevesebbet arra hogy lyen ***** commers legyen<br> MERT BÁRMIT MONDTOK AKKOR SE HISZEM EL HOGY EZ PETER JACKSON KÉPZELETE mert ez az ő képzelete olyan formában hogy mindenki megnézze<br> <br> A Legendát nem lehet megölni-tény
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #43378 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mentem,néztem,csalódtam
egyetértek Alyr...
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #43377 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mentem,néztem,csalódtam
Líthas!<br> <br> (Meghajol) Megmondtad, Alyr. Köszönöm.
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #43376 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mentem,néztem,csalódtam
Nos... minden csalódott embernek: <br> Én voltam a legels?, aki e fórumra írtam, (na persze a készít?k után), majd' egy éve követem figyelemmel a film körüli híreket... <br> Azóta próbálja Peter Jackson belénk sulykolni, hogy ez az ? meglátása, az ? verziója, egy a sok közül, és nem biztos, hogy a legjobb. Aki tehát azt mondja, hogy a film rossz, elfogadom, mint véleményt. Aki viszont azt, hogy PJ megölte a legendát, azt nem. A legenda tovább él... ki így látja, ki úgy, ki így meséli, ki úgy, kinek nagy a publicitása, kinek kicsi, de nem lehet egymáshoz mérni ?ket. Ha nem tetszik a film, ne ézd meg többször.<br> <br> De a legendát nem lehet megölni.
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #43375 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mentem,néztem,csalódtam
de, csak meglepődtem, hogy épp itt futunk össze, meg nem is tudtam, hogy szereted a GYU-t.. de nagyszerű, hogy itt talállak..<br> :) )
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #43374 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mentem,néztem,csalódtam
fari: miért, mit hittél, én nem rohanok azonnal a moziba? (nevet)
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #43372 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mentem,néztem,csalódtam
esőjáró: szívemből beszéltél (írtál...) Köszi :) ))
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #43373 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mentem,néztem,csalódtam
szia esőjáró, te vagy az a abizonyos esőjáró, akit ismerek?
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #43371 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mentem,néztem,csalódtam
Én védelmembe venném a filmet. Előre szólok, hogy csak ötször olvastam a könyvet, nem tudom kívülről a Szilmarilokat, fogalmam sincs, hogy mi volt Tolkien mester kedvenc pipadohánya (nyilván a lápatoroki...), és a quenya nyelvet sem beszélem.<br> <br> A könyvet egy az egyben nem lehet megfilmesíteni. Törvényszerű, hogy kimaradnak részek, még akkor is, ha a könyvben ezek igen fontosak, vagy éppen más megoldásokat kell alkalmaznia a rendezőnek. Ugyanígy nem lehet a teljes történelmi háttér minden részletét filmre vinni, akit nagyon érdekel a tünde uralkodóházak családfája, nézzen utánna. Mindenkinek vannak kedvenc szereplői, akik a filmben nem olyan hangsúllyal szerepelnek, mint a könyvben, ez is törvényszerű, még ha sajnálatos is. A fanatikus rajongók tetszését nem fogja elnyerni a film, hiszen a tündék füle nem elég hosszú, a mallornfák levelei nem ilyenek, és különben is, hol van Bombadil Toma...<br> <br> De ne legyünk igazságtalanok. Ezt a filmet nagyon sok szeretettel és odafigyeléssel csinálták. Persze vannak benne hajmeresztő...khm...ostobaságok is, pl. a két mágus párbaja, de alapvetően egy jó film. Peter Jackson mindent megtett, amit megtehetett, azt hiszem, egyáltalán nem érheti az a vád, hogy gyorsan összeütött egy filmet, hogy bezsebelje a részesedését. Megmutatja nekünk az ő Középföldéjét, ami nem azonos az enyémmel, vagy a tiétekkel, de azt el kell ismerni, hogy nagyon szép. Olyan nagyon nagy logikai bakugrások nincsenek a forgatókönyvben, a történet követhető és izgalmas. <br> <br> Remélem, a film után azok is kezükbe veszik a könyvet, akiket eddig visszarettentett a hossza, és elmerülnek Tolkien képzeletének páratlan gazdagságában. És akkor már megérte...
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #43370 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mentem,néztem,csalódtam
Nos: rossz a film? <br> Mind a két húgom rákapott a könyvre, amiről addig hallani sem akartak!
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #43369 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mentem,néztem,csalódtam
Akkor, mint ellentábor<br> <br> Én speckó nem láttam Szauront a filmben, csak egy páncélt nagy talányokkal.<br> <br> Galadriel esendősége fenomenálisan volt megcsinálva, és bizony az alattomos leszek nagyon jól tükrözte a Gyűrű hatalmát.<br> <br> A zene fantasztikus volt.<br> <br> Tudom, a film nem egy az egyben a könyv, de ezt a könyvet filmben 100 év múlva sem fogják jól megcsinálni, mert az ember fantáziáját - főleg akik GYU-t olvasnak - nem lehet túlszárnyalni.<br> <br> Igen, hiányzott egy-két dolog. Toma és hiányzott az idő múlása Bilbó távozása és Frodó indulása között. Hiányzott Pippin és Trufa szerepe, hiányoztak a versek és az énekek, a szürke köpönyegek és csónakok szerepe.<br> <br> Ennek ellenére ez a film - mint Jackson elképzelésének bemutatása - egyelőre minden idők legjobbja. Mutasson valaki hasonló értéket.
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #43368 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mentem,néztem,csalódtam
Elég gázok vagyunk itt mi valamennyien! Alig vártuk a filmet és az első bódulatban majd' mindenki valóban el volt ragadtatva tőle, aztán jöttek a kritikák és hirtelen mindenkinek eszébe jutott, hogy ez bizony ezért meg ezért rossz film. Szerintem, mint film, erősen közepes, a legjobb értelemben. Már régen vágytam kalandfilmre... Mint Tolkien-os pedig örülök annak, amit fantasztikusan megoldottak, bosszankodom a valós(!!!) hibákon (az egyik legjobb rész a Sírbuckák a könyvben, de fogjátok már fel, hogy minden nem fért volna bele, így is ki vagytok akadva -én is-, hogy alapvető dolgokat nem magyaráztak meg részletesebben, érthetőbben!!!!!), és aztán lefekszem és szépet álmodom vagy pedig újra leveszem a könyvet a polcról és elolvasgatok részeket belőle. És ennyi. <br> Sokkal rosszabb is lehetett volna. Mégis mit vártatok az amerikaiaktól?! Szerintem felülmúlták önmagukat! Örüljünk annak, ami szép és jó lett, a többin pedig ne idegesítsük magunkat feleslegesen, hiszen az a legigazabb, ami mindenkinek a saját képzelezében él. A többi nem számít.
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #43367 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mentem,néztem,csalódtam
Nagy csalódás volt a film számomra, pedig nagyon vártam... :-( <br> Pedig hogy örültem, hogy nem egy hálivúdi, pénzszagú akármi lesz...de az lett sajnos. Aragorn úgy gagyi, ahogy van. Nézzetek a szemébe...olyan üres, mint ez a sörösüveg itt mellettem. Gagyi szinész, egyértelműen. Hát így néz ki egy király? De ez az egész filmre jellemző. Nincs benne semmi mélység... Nos nem elégedetlenkedek itt tovább. Üdv minden fanatikusnak!
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #43366 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mentem,néztem,csalódtam
ok.... :) )
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #43365 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mentem,néztem,csalódtam
jóéjt!!:-)<br> Álmodj akivel szeretnél!:-)))
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #43364 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mentem,néztem,csalódtam
:) )<br> na én megyek, mert majd nem tudok reggel felkelni!<br> jóéjt!
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #43363 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mentem,néztem,csalódtam
Holnap elugrom megnézem a GYU-t:-)<br> Ja és én kb nemtudom mikor kelek!:-)
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #43362 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mentem,néztem,csalódtam
9-kor? dejo neked! én hatkor.
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #43361 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Mentem,néztem,csalódtam
hát az tényleg béna volt, de az már tényleg nem szegény PJ hibája :) )
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.394 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére