Harry Potter

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #45924 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Harry Potter
kyre: hát én sem. nem kötelező olvasmánynak való könyv. szerintem csak azért kell kötelezőként olvasnunk, mert a tanárnő szereti a könyvet. de hát ez van.
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #45923 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Harry Potter
Asmodeus:ha már itt tartunk te is írhatnál egy könyvet. (min.:500 old.)<br> Most olvasom:a kedvenced a nyelvtan. Úgy látszik te egy két lábon járó helyesírási szabályzatnak készülsz. (A mi hibáinkat csak MAGADBAN javísd ki, ha lehet.)
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #45922 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Harry Potter
Sesy: Bárhogy gondolkodom rajta, nem ismerem fel azt az irodalmi értéket, ami miatt el kell nektek olvasni a könyvet.
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #45921 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Harry Potter
Phú, még jó, hogy az én tanoktató intézményem (maradjunk a pontos megnevezésnél:) nem süllyed le ENNYIRE, hogy egy olyan könyvet elemezzzen, amiben nem maradt meg semmilyen komoly munka...<br> Pl. Tolkien nyelvész s egyetemi tanár lett, míg Rowling csak ált. isk. tanár, s Tolkien tanulmányozta a rúnákat, így elutazott Ír-ország s Skandinávia területeire (javítsatok ki, ha rosszat mondok), míg Rowling mit csinált? Beült csórin, elváltan egy kávézóba s depresszióba esve nekiesett egy egyszerű kis mese fabrikálásához.<br> E szempontból kolosztális, sőt, GIGANTIKUS különbség van a két könyv között. Na mindegy, csak megpróbáltam okosat írni, de nem nagyon sikerült... :)
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #45920 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Harry Potter
kyre: ja, komoly. 1-3 részt el kell olvasni, és dogát irunk belőle... ez nagyon kész. :P <br> persze, ha osztálytársaim meglátnák a Gyűrűk Ura egyetlen kötetét is, szörnyethalnának a kötet vastagságától:)
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #45918 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Harry Potter
Én például egy Tolkien-fiút nem ismerek...<br> (nem tudom, hogy ez hogy jön ide, na de mindegy... :)
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #45919 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Harry Potter
Bocs: nem nem, hanem sem. Kedvencem a nyelvtan:)
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #45917 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Harry Potter
Az évszázad botránya...<br> Micsoda érzés.................................. :) <br> Amúgy, ha tényleg így van, tényleg elég rossz lehet neki, csak tudod, szerintem erről csak a kedves írónő lehet. Megszédítette a pénz, a felhajtás, ami a könyvei körül forog és eladta magát. (Manapság Mo-n ilyen a Dáridó-szindróma...) De ennek most a lánya látja kárát.<br> Másrészről viszont tudjátok, miért rossz, akár egy egészen kis körben ismert embernek is a gyerekének lenni? (hát még egy 'világhírű írónőé')<br> Mert elveszik a személyiséged. Nem Kis Pista/Kata vagy, hanem: 'Nézzétek itt jön a Kis Olivér (elismert valami) fia/lánya!' Ennyi. És hacsak nem teszel valami égbekiáltóan rosszat vagy jót, azaz nem körözöd le apucit/anyucit, addig csak Kis Olivér gyereke maradsz. És csak igazán kevés ember néz rád úgy, hogy Téged lát és nem a híres/hírhedt szülődet.<br>
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #45916 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Harry Potter
Ugye azt hallottátok már, hogy családi problémák miatt Rowling asszony nem folytatja a HP-sorozatot? Megsúgom, hogy mi az a családi probléma:<br> A kislányát molesztálják az iskolában, elveszik tőle a kabátját a nagyfiúk s azt mondják, csak akkor adják vissa, ha anyucikájától hoz egy autógrammot...<br> Nem lennék író fia...<br> Bár Tolkiené igen... :)
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #45915 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Harry Potter
Igen!!!!! Igen!!!!!!!!!!! Megérkezett!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!<br> Kisfüzet, nagyfüzet, spirál füzet, füzettartó, jegyzettartó, jegyzetfüzet kicsi, nagy, tolltartó, folyóirattartó!!!!!!!!!!!!!!!!<br> Mindezek egyenként min. ötféle változatban, három folyóirattartón összerakva egy kép!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!<br> Igen!!!!!!!!!!!!!!!!!! Harry Potter minden színben, változatban, minőségben a boltok polcain!!!!!!!!!!!!!!<br> <br> Mi pedig csak reménykedhetünk, hogy hasonló szégyent nem kell megérnünk...<br> <br> Ui.: Az egyik Potter-csodán, az ifjú Herrit egy magas, szikár, zöldbe öltözött, mogorva alak figyeli. Ő a főgonosz?<br> Én neki drukkolok...<br>
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #45914 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Harry Potter
Na, Asmodeus, bevesszük a többieket vagy marad a mi élményünk?...<br> :) <br> <br> Ui.: Beállítunk a Potter-film vetítésére és azt lőjük szét...<br> Bocs, ez már sok volt.
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #45913 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Harry Potter
Tudjátok, mi lenne erre a célra a legjobb fegyver? A rakétavető!!!:)<br> A Heri Kókler és az epeköve című HP-paródiában volt egy tök röhejes rész, amit ide le is írok (nem pontos idézet)<br> (Tehát Hibrid és Heri pénzt akarnak szerezni, hogy Heri tudjon járni a Rokfortba)<br> - Van egy ötletem: kifosztunk egy benzinkutat - azzal Hibrid egy relytett zsebéből előhúzott egy lefűrészelt csövű vadászpuskát s meglóbálta Heri orra előtt. - Hogy ne maradjanak tanúk, mindenkit szitává lövünk.<br> <br> Ez szerintem a legröhejesebb rész az egész könyvben... :) És egyébként jó ötlet is:)
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #45912 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Harry Potter
Asmodeus! Vigyél olyan gránátot, ami ütésre robban....<br> Ezenkívül ajánlhatom a vállról indítható rakétát, a rövidcsövű sörétest amit winchesternek szokás hívni pedig nem az, meg a rövid csövű géppisztolyokat
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #45911 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Harry Potter
Morgana,Asmodeus: Engem is meghívhatnátok.Na persze hozok egy pisztolyt is...
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #45910 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Harry Potter
Morgana, Asmodeus: Látom, halmozzátok az élvezeteket: ingyen cirkusz, mozi, akkor már chips és kóla is...nem rossz! :)
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #45909 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Harry Potter
Sesy: Ez tök komoly? Tényleg kötelező?
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #45908 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Harry Potter
Hali! Szerintem a HP és a Gy.U. teljesen más. Én először a Hp-t olvastam el, csak utána a Gyűrűk urát, de ez sokkal jobban tetszett. A mi sulinkba most a Hp a kötelező olvasmány (sajnos), azért mert a tanárnő szereti a könyvet. A Hp jó kis mese, de a Gyűrűk ura akármennyire fantasy, tök igazinak tünik. Jólvan, elragadtatom magam. Szoval a lényeg, hogy mindkét könyv jó, de a Gy.U. sokkal jobb:) A filmekhez kapcsolódva meg, szerintem a Gy.U-ra jobb lesz, de hülyeség a Hp rajongókat szidni és fordítva. Ez ízlés dolga. Na mindegy. csáó
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #45907 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Harry Potter
Majd úgy megyünk oda, mint Neo a Mátrixban:<br> 'Fegyvert - sok fegyvert!'...<br> :)
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #45906 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Harry Potter
Ayna: ááá, az már nem az én hatásköröm:)<br> 3-ig elszámolni még tudok, de nem tudom kiszámítani, hogy pontosan a kibiztosítás melyik századmásodpercben történik, ezért lehet, hogy még 1 másodperccel több idő múlva dobom el a gránátot, de akkor már késő, s a szöget, sebességet is ki kell számítani, hogy a repülő tárgy pontosan 1 másodperc elteltével az eldobás után célpontot érjen s akkor robbanjon, met ha a levegőben robban, akkor lehet, hogy csak a karját szedi le a célpontnak s így még marad egy keze, amivel elveheti a jegyet... :)
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #45905 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Harry Potter
Asmodeus:azt a pár töltényt használd a jegyszedőre.Bár biztonság kedvéért egy kézigránátot is vihetnél...
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #45904 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Harry Potter
Morgana: na, ezt elintéztük... :) <br> A mutogatás helyett az még hatásosabb lenne, ha plafonba kettőt durrantanék?:) Persze akkor már beomlik a tető s nincs is már töltény... :)
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #45903 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Harry Potter
Asmodeus: Rendben, de jössz velem, TE fogod a duplacsövűt, és ha gond lesz, majd hevesen mutogatok rád...<br> :)
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #45902 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Harry Potter
Egyetértek. De inkább gyereknek való, mint a GyU...
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #45901 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Harry Potter
Alyr:Nem csak a gyerekeknek való a Hp. Az őseim várják a folytatását(és a filmet).<br> A GyU pedig gyerekeknek is szól. Csak ők máshogy fogják fel.
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #45900 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Harry Potter
Lóminas: a GyU-ban sokkal több az üzleti érdek, mint a HP-ben!<br> És a HP film előzetesét látva nem vagyok meggyőződve, melyik lesz a rosszabb. Bukás egyik se.<br> Gyereknek a HP való, mert az light fantasy, inkább mese, a kevésbé gyereknek pedig GyU mert az nem mese a szó hagyomáyos értelmében...<br> <br> Egyébként a Harry Potter film zenéjét legjobb tudomásom szerint <br> John Williams ( Star Wars I, IV, V,VI, Cápa, stb) írta
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #45899 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Harry Potter
Lóminas: Szerintem elég színvonalas egy 10 éves kislány számára.<br> Szerinted mit kellene vele elolvastatnom?<br> De nehogy azt mondd, hogy a GyU-t!
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #45898 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Harry Potter
Hali!<br> <br> Jó, jó nem lesz több káromkodás, de ez az Krizbo... Szóval egy kicsit elborult az agyam.<br> <br> Kyre<br> <br> Oda ne add a húgodnak azt a könyvet! Ne hagyd, hogy ő is behódoljon ennek a mocskos üzleti érdeknek! Nem szabad hagyni! De ha már valamit el akarsz vele olvastatni, legalább valami SZÍNVONALASAT.<br> <br> Szerintem jó, hogy a két film egyszerre lesz. Így majd tisztán lehet látni, hogy micsoda különbség van a kettő között. Na, meg azt is, hogy mekkora bukás lesz az egyik (vajon melyik?).
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #45897 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Harry Potter
Morgana:...hiszen örökre eltiltanának minden GyU filmtől.<br>
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #45896 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Harry Potter
Hali
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #45895 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Harry Potter
Morgana: szerintem ha egy kétlövetű vadászpuskával mennél a filmre, talán megspórolnád a jegy árát... :)
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.326 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére