Állatbarátok

Több
20 éve 3 hete #220105 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Unoka tesomnak van papagája és valami hihetelen az a madár!!!
Ha szabadon van eresztve össze-vissza csivitel repül és imád mindent szétszabni a csőrével.Amúgy meg nagyon "értelmes" és nagyon ügyes!!!

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hete #219959 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Állatbarátok
FIGYELEM FONTOS!!

A HUGOMÉK TALÁLTAK EGY KISKUTYÁT AKINEK GAZDIT KERESÜNK!! LEhet, hogy a hugom barántnőjének a mamája tud neki majd gazdit, de ha nem akkor baj van.. a menhelyek nem veszik be, nálunk pedig nem huszem, hogy el fog férni ha megnő (különebn megtartanánk!)
Szóval kérek mindenkit aki tudna neki helyet az szóljon!!! Ja és a menhely nem vette be.. :/ Mert ilyen apró állattal nem foglalkoznak..

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hete #219800 Írta: Beren
Beren válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Vewy írta: Egyébként az milyen jól nézhet ki, amikor az eredeti környezetükben együtt bandáznak a hullámos papagájok! :-)


Hát, azok nem ilyen szép tarkák, egyforma mind. Bár gondolom ott is szöknek meg kitenyésztett tarkák, és keverednek...
De pár éjszakát még bírni fog. Az első igazi fagyoknál fog elpusztulni szegény. :-(
Voltak hullámos papagájaim, kés sötétkékes-lila példány, és felneveltek 2 halványkék fiókát. :-)

Barátságot kötött a madarakkal meg a vadakkal, s azok segítették és nem árulták el, s attól kezdve Beren nem evett húst.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hete #219789 Írta: Aldaron (büzsü)
Aldaron (büzsü) válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Artemisz (Erenya) írta:

Vewy írta: Egyébként az milyen jól nézhet ki, amikor az eredeti környezetükben együtt bandáznak a hullámos papagájok! :-)


Anyukám is pontosan ezt mondta, mikor megláttuk ezt a kis szökevényt! :D :P

Még a végén fórumot indítanak :P :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #219672 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Vewy írta: Egyébként az milyen jól nézhet ki, amikor az eredeti környezetükben együtt bandáznak a hullámos papagájok! :-)


Anyukám is pontosan ezt mondta, mikor megláttuk ezt a kis szökevényt! :D :P

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #219621 Írta: Vewy
Vewy válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Aldaron: csak úgy fogjál meg egy papagájt a városban...lazán vidd haza...
:roll:

Amúgy ezt nem ritkán csinálják a meglógott papagájok, mivel társas állatok, és beállnak a verébbandába. Én is láttam már ilyet. Én is meg akartam fogni, de kb. 5 éves voltam akkor.

Egyébként az milyen jól nézhet ki, amikor az eredeti környezetükben együtt bandáznak a hullámos papagájok! :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #219609 Írta: Aldaron (büzsü)
Aldaron (büzsü) válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Artemisz (Erenya) írta: Én meg mászkálok a minap a városban, és nézem, milyen festékbe feküdt bele ez a szerencsétlen veréb, hogy ilyen élénk türkizzöld lett a hasa?!! 8O

Nézem jobban, hát, látom, hogy egy hullámos papagáj! Ott, a verebek között!!! Őrület!

Ez azért szomorkás, mert éhenhalni nyilván nem fog, hasonló dolgokat eszik, mint a veréb, de még pár éjszaka, és tutira megfagy... :(

Látnotok kellett volna! Ilyen élénk türkizszínt festeni nem lehetne! Mint egy kicsi ékszer! Csak a háta volt olyan szürkésfakó, ezért néztem az avarban először verébnek...

Miért nem vitted haza, én tuti azt csináltam volna. Igy szvsz meghal kint az utcán, ha valaki haza nem viszi... :roll: :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #219577 Írta: Narmo
Narmo válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Artemisz (Erenya) írta: Én meg mászkálok a minap a városban, és nézem, milyen festékbe feküdt bele ez a szerencsétlen veréb, hogy ilyen élénk türkizzöld lett a hasa?!! 8O

Nézem jobban, hát, látom, hogy egy hullámos papagáj! Ott, a verebek között!!! Őrület!

Ez azért szomorkás, mert éhenhalni nyilván nem fog, hasonló dolgokat eszik, mint a veréb, de még pár éjszaka, és tutira megfagy... :(

Látnotok kellett volna! Ilyen élénk türkizszínt festeni nem lehetne! Mint egy kicsi ékszer! Csak a háta volt olyan szürkésfakó, ezért néztem az avarban először verébnek...


Hali!
Hasonló esettel már én is találkoztam.. 8évvel ezelőtt kb. Keresztanyum fogott a tyúkokólban egy sárga példányt. Gyurinak neveztük el. Nagyon aranyos volt. Elhozták hozzánk és papám örökbe fogadta. Elválaszthatatlanok voltak.. Ha papámék a nyaralóba mentek,vitték a madarat is. Ha a kalitka ajtaja ki volt nyitva az udvaron, akkor sem repült el. Tudott pár szót,főleg a nevét hangoztatta. Sajnos Gyuri már nem beszél többet.. :cry:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #219566 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Én meg mászkálok a minap a városban, és nézem, milyen festékbe feküdt bele ez a szerencsétlen veréb, hogy ilyen élénk türkizzöld lett a hasa?!! 8O

Nézem jobban, hát, látom, hogy egy hullámos papagáj! Ott, a verebek között!!! Őrület!

Ez azért szomorkás, mert éhenhalni nyilván nem fog, hasonló dolgokat eszik, mint a veréb, de még pár éjszaka, és tutira megfagy... :(

Látnotok kellett volna! Ilyen élénk türkizszínt festeni nem lehetne! Mint egy kicsi ékszer! Csak a háta volt olyan szürkésfakó, ezért néztem az avarban először verébnek...

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #219554 Írta: Aldaron (büzsü)
Aldaron (büzsü) válaszolt a következő témában: Állatbarátok

trinkler/niotissza írta: Nekem van egy hullámos papagájom (Potyóka a neve, mert mindenki Pityukát mondott, és ez frankón rímel rá, arról nem is beszélve, hogy így a legfőbb tulajdonságáról lett elnevezve :D ), aki egész máshogy kreatív...Egész nap szabadon van a szobában, és ha unatkozik, rászáll a billentyűzetre kezet csipkedni.
Viszont elég sokat tüsszög. Lehet, hogy megfázott??

Elkapta a madárinfluenzát :P :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #219532 Írta: Trinkler
Trinkler válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nekem van egy hullámos papagájom (Potyóka a neve, mert mindenki Pityukát mondott, és ez frankón rímel rá, arról nem is beszélve, hogy így a legfőbb tulajdonságáról lett elnevezve :D ), aki egész máshogy kreatív...Egész nap szabadon van a szobában, és ha unatkozik, rászáll a billentyűzetre kezet csipkedni.
Viszont elég sokat tüsszög. Lehet, hogy megfázott??

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #219525 Írta: Nimrocco mirimafea
Nimrocco mirimafea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
A hullámospapagájok pedig nagyon designes állatkák :) Igazi lakberendezők,szeretik átszállítani egyik helyről a másikra a kalitka berendezéseit :P Meg persze tönkretenni azokat,dehát azért vannak :P

"Similis simili gaudet"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #219497 Írta: Zarándok(Mist)
Zarándok(Mist) válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Szméagol írta: Sziasztok!

Nos egy ilyen tehetség-kutató nem lenne túl jó, mert túl sok tehetséges állatka lenne.
A húsos téma, pedig, ha jön, jön. Álszentség nem beszélni róla. Bár belép egy GreenPeace aktivista, akkor bajban vagyunk. 8) Talán ezért nem szeretem a GP-t, mert olyan fanatikus. Ott az a minimum, hogy vega legyél. De végülis szeretem a fanatikusokat! :twisted: Az álszentség rosszabb.



A legdurvább, amikor a kettő együtt lép fel...A GP valszeg jó példa erre, bár ne általánosítsunk :twisted:

a soul in tension thats learning to fly
condition grounded but determined to try

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #219495 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Sziasztok!

Nos egy ilyen tehetség-kutató nem lenne túl jó, mert túl sok tehetséges állatka lenne.
A húsos téma, pedig, ha jön, jön. Álszentség nem beszélni róla. Bár belép egy GreenPeace aktivista, akkor bajban vagyunk. 8) Talán ezért nem szeretem a GP-t, mert olyan fanatikus. Ott az a minimum, hogy vega legyél. De végülis szeretem a fanatikusokat! :twisted: Az álszentség rosszabb.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #219325 Írta: amberblood
amberblood válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Aldaron: Nem kellett félteni azt a macsekot, hagytam kibontakozni kreativitását... :)

"Szép a tavasz és szép a nyár is,
de szebb az ősz s legszebb a tél..."

/J.A./

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #219259 Írta: Aldaron (büzsü)
Aldaron (büzsü) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Vannak itt tehetséges állatok, csak egy tehetségkutató kéne már nekik :) :roll: Amúgy én az inteligens állatokat szeretem, mint pl. kutya, majom, egér, macska, stb.
A legjobban egy csimpánzot szeretnék, akit megtanítanék a jelbeszédre. .. :roll: :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #219143 Írta: Narmo
Narmo válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Aldaron (büzsü) írta:

amberblood írta: anno volt egy macskám, aki fogott nekem egeret, szépen oda is adta, és nézett rám, de azt hiszem, megértette, hogy mindketten akkor járunk legjobban, ha ő eszi meg... :)
...aztán rigókat fogdosott és összetollazott mindent... párnát akart nekem csinálni???? :) :hein: :)

Szerintem kellett volna neki adni egy huzatot... így, hogy nem adtál, biztos tehetségkutatóhoz ment, hogy megmutassa a tudását... Szép tőled iazán: belefolytani egy macskába az ambicióját :wink: :roll: :D


:D :D :lol: Hagyni kell az állatkát kibontakozni! A sutyám rendszerint színészkedik. Általában a Mickey Mouse-t adja elő teljes átéléssel. Ez abból áll,h ha macskát lát menekül.. de hagyni kell kibontakozni ;) Ilyenkor általában a hátam mögé oson és onnan figyeli az eseményeket. Sajnos a teljes film még még nincs kész,de van pár felvonás. :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #219141 Írta: Aldaron (büzsü)
Aldaron (büzsü) válaszolt a következő témában: Állatbarátok

amberblood írta: anno volt egy macskám, aki fogott nekem egeret, szépen oda is adta, és nézett rám, de azt hiszem, megértette, hogy mindketten akkor járunk legjobban, ha ő eszi meg... :)
...aztán rigókat fogdosott és összetollazott mindent... párnát akart nekem csinálni???? :) :hein: :)

Szerintem kellett volna neki adni egy huzatot... így, hogy nem adtál, biztos tehetségkutatóhoz ment, hogy megmutassa a tudását... Szép tőled iazán: belefolytani egy macskába az ambicióját :wink: :roll: :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #219134 Írta: bea/mag
bea/mag válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Phaedra/Namarie írta: On. tegnap este a cicánk fogott anyukámnak egy egeret, és letet elé, hogy egye meg.. kikerekedett szemmel nézte, mikor fog már neki anyukám, és tisztára úgy biztatta, mint a kicsijeit szokta.. szegény anya pesrze nem ette meg, de mélyen elnézést kért a cicától...


:D :D

2_41 menni kéne
gyilkos-e ki megmutatja hogyan kéne élned
és nem hagy maga után mást csak egy képet
/jac/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #218951 Írta: Narmo
Narmo válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Holtak vezére írta: nem akarom én megenni, de valamivel le kéne már öblíteni a hústeát :D


De az nem csak hústea.. legalábbis azt mondtad sajt is volt benne.Tehát az már sajtoshústea :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #218949 Írta: amberblood
amberblood válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Phaedra: :) :) :) :) :D
(amúgy Changeling vagyok... vagyis voltam... :roll: )

anno volt egy macskám, aki fogott nekem egeret, szépen oda is adta, és nézett rám, de azt hiszem, megértette, hogy mindketten akkor járunk legjobban, ha ő eszi meg... :)
...aztán rigókat fogdosott és összetollazott mindent... párnát akart nekem csinálni???? :) :hein: :)

"Szép a tavasz és szép a nyár is,
de szebb az ősz s legszebb a tél..."

/J.A./

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #218933 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Minden hús ehető, csak jól meg kell sütni. :roll: De jó témánk van az állatbarátok topicban! :D

Phaedra: a cicád nagyon cukiiii... *olvad*

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #218854 Írta: Aldaron (büzsü)
Aldaron (büzsü) válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Phaedra/Namarie írta: Off.

Betelefonál a nyuszika a heneteshez:

-Te, mondd, van neked tyúklábad:
-Van.
-És kakastarajad?
-Az is van.
-Malacfüled?
-Van.
-Marhanyelved?
-Igen, az is van. És van még ezen kívül libamájam, marhafaroktövem, és marhalábszáram is.
-De ocsmány egy állat lehetsz.....

On. tegnap este a cicánk fogott anyukámnak egy egeret, és letet elé, hogy egye meg.. kikerekedett szemmel nézte, mikor fog már neki anyukám, és tisztára úgy biztatta, mint a kicsijeit szokta.. szegény anya pesrze nem ette meg, de mélyen elnézést kért a cicától...

Ez jó volt ... minkettő :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #218843 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Off.

Betelefonál a nyuszika a heneteshez:

-Te, mondd, van neked tyúklábad:
-Van.
-És kakastarajad?
-Az is van.
-Malacfüled?
-Van.
-Marhanyelved?
-Igen, az is van. És van még ezen kívül libamájam, marhafaroktövem, és marhalábszáram is.
-De ocsmány egy állat lehetsz.....

On. tegnap este a cicánk fogott anyukámnak egy egeret, és letet elé, hogy egye meg.. kikerekedett szemmel nézte, mikor fog már neki anyukám, és tisztára úgy biztatta, mint a kicsijeit szokta.. szegény anya pesrze nem ette meg, de mélyen elnézést kért a cicától...

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #218832 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Beren írta: És nem hústea, dögtea. :wink:


A hústea tábori poén ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #218819 Írta: Well-of-Souls
Well-of-Souls válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Ne szidjátok a mangalicát, koleszterinszegény cucc :)

Man in general, if reduced to himself, is too wicked to be free.
Joseph de Maistre

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #218817 Írta: Aldaron (büzsü)
Aldaron (büzsü) válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Beren írta: Szerintem ránézésre a malac, a csirke, a marha, a pulyka sem ehetőbb mint a borz... És nem hústea, dögtea. :wink:

Elég csak a mangalicára nézni, és minnyá elmegy az ember étvágya :roll: :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #218812 Írta: Beren
Beren válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Szerintem ránézésre a malac, a csirke, a marha, a pulyka sem ehetőbb mint a borz... És nem hústea, dögtea. :wink:

Barátságot kötött a madarakkal meg a vadakkal, s azok segítették és nem árulták el, s attól kezdve Beren nem evett húst.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #218725 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok
A borz ehető, csak szvsz nem túl vastag húsú és nem vagyok biztos benne hogy jó az íze.
Ezebnkívül engedély nélküli elkapása vadorzásnak számít és lecsuknak.
Továbbá szigorúan védett állat, úgyhogy a kulcsot is eldobják.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #218714 Írta: Lora
Lora válaszolt a következő témában: Állatbarátok
BORZ? 8O

vsz nem nagyon....legalábbis én biztos nem enném meg.....

Gyöngycem (voltam valaha)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.297 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére