Állatbarátok

Több
20 éve 1 hete #223328 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Állatbarátok
És mérget, vagy mérgezésre utaló jelet nem találtatok? Különös - különös. Egyszerre kettö...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hete #223153 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Augusztus 28án még három kutya boldog gazdája voltam. Aztán 29én meghalt az egyik, öreg volt, beteg volt, de nem vártuk.
És szombat éjjel meghalt a második.
Ő bár szintén igen öreg volt, de egészen szombat estig nem látszott hogy komolyabb baja lenne.
És vasárnap reggel ott találtam a háza előtt holtan.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hete #222851 Írta: Narmo
Narmo válaszolt a következő témában: Állatbarátok
A többi is nagyon édes! Legszivesebben mindet befogadnám,de ezt sajna nem lehet. :cry:

A németjuhászokhoz visszatérve:
Egyik ismerősömnek van egy "kölyök" németjuha. Aranyos, viszonylag szép kutya. Állattenyésztőtől hozták. Ma elmentünk sétálni 6-osban. / Anyum eddig mindig mondta, hogy Kiara, a németjuhocska mennyire be van zsongva. Nem hittem neki, mert még soha nem láttam ilyet. / Az elején még nem volt semmi gikszer. Amint meglátott egy közeledő vagy 800m-nél is meszebb levő autót elkezdett ugrálni, vicsorogni. Üldözni akarta. (valószínüleg) Borzalmas volt. Utána, mikor megálltunk egy percre, a farkát kezdte kergetni,de olyan hévvel, hogy majdnem feldöntött. /ha nem ugrok arrébb/ Sajnos nem csak most tett ilyeneket. A farkát rendszerint kergeti, olyan brutális módon, hogy nincs szőr rajta. :( A kiképzők és az állatorvos is tétlenül állnak és nem tudnak semmit tenni. :( Valószínűsíthető, hogy a beltenyésztés az oka. A családban már volt ilyen kutya. És mégsem szóltak, hogy hajlamos lehet ilyenekre!! :( Kérdem én, ha a kutyák megőrülnek a genetikai cuccok miatt, érdemes a "vérvonalnak" olyan tisztának lennie? Megéri a fajtisztaság? Egy kóbor eb sokkal egészségesebb, mint egy "ilyen" kutya! Minek a sok díj meg minden, ha az állat megbetegszik és szenved????? :cry:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hete #222834 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
jaaaaaj, hát ő zabálni valóóóó! Hogy lehet, hogy még nincs gazdija???? 8O :cry:
www.kutyamentoegyesulet.hu/kutyak/babe.jpg

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hete #222822 Írta: Narmo
Narmo válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Rabynnak végülis már van kutyusa? Eddig semmi hír.. Lehet, hogy ezeket a képeket is láttátok már, de nem árt az ismétlés..

www.kutyamentoegyesulet.hu/gazditkeresunk.html

Vajon miért van annyi németjuhász? :?: Nem értem, hogy az emberek miért részesítik előnyben ezt a kuytafajtát.. Elvégre a kuyta viselkedése nem elsősorban a fajtától függ, hanem a neveléstől, a gazdától.. És itt a hiba!!!! :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hete #222803 Írta: Holtak vezére
Holtak vezére válaszolt a következő témában: Állatbarátok
hogy lehet egy ilyen helyet illatos út nak nevezni? 8O

"A kevesek mi vagyunk ugyan, ám mi tiszta szívvel indulunk csatába, míg amazok sokan, rohadt disznók egytől egyig"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hete #222668 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Sziasztok!

Valóban egész jó állapotok vannak ezen a sintértelepen, de milyen áron? Ámbátor hiába siránkozok, mert nem tudok rajtuk segíteni.
A Rex Kutyaotthon valóban nagyon korrekt, már amennyit én láttam belőle itt az IV. kerületben. Most nyitották meg nyáron az Állat Szigetet és egész szép a telepük, nem úgy, mint előtte volt.
Elvileg a Kékkereszt is állatmenhely, mégis elaltatják az állatokat.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hete #222602 Írta: Woland
Woland válaszolt a következő témában: Állatbarátok
akkor jo', hogy nem la'tja'tok, hogy mi folyik na'lunk fele
az egyetem kapuja'n'la'l 6 ko''ve'r ko'borkutya, nem tudom, hogy minek vannak ott
a mo'kusokat legala'bb nem ba'ntja'k
az a'llattelepet me'g nem la'ttam, mindenfe'le kise'rleti a'llat van ott
a tegnap az anato'mia laborban egy lo'sziv e's egy marha-ma'j ta'rsasa'ga'ban u''ltem, nagyon e'tva'gygerjeszto'' volt, uta'nna jo't ettu''nk a kantinbann :wink: nem vagyok fi'nya's :lol:
a szagok nem rulz :x

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hete - 20 éve 1 hete #222590 Írta: Vewy
Vewy válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Háttööö... ha időnként elaltatják őket, akkor még jó, hogy van helyük. Bár van jócskán olyan menhely is, ahol megölik a kutyákat, és még hely meg kaja sincs. Ld. érdi botrány...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hete #222460 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Ancalima Anarórë írta:

Vewy írta: Van honlap is, www.illatosut.hu


Ez borzalom!!! 8O Rabyn ments meg egyet... :( De Vewy:


... bárcsak ilyen "jó" lenne a helyzet a helyi állatmenhelynél!... Ezek a kutyák legalább egyedül vannak a ketrecben, és fedett helyen... :(

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hete #222373 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Vewy írta: Szia Ancalima!

Tudom, hogy nem 2 hét múlva altatják el őket, de egy idő után, ha sokáig nem viszi el őket, biztosan. Hiszen ez nem menhely, hanem a sintértelep, azaz a fővárosi állateü. központ vagy mi a neve, csak az a dolguk, hogy kóbor kutyák ne legyenek a városban. Az a különbség, hogy a menhelyeken sokszor elég sokáig ott tartják a kutyákat, pl. van egy (asszem a Rex?), ahol ideiglenes gazdiknál vannak a kutyák, amíg értük nem jönnek, stb. Ezért sokkal rosszabb a sintértelepes kutyiknak...


Igen, tudom... Olyan szörnyű, hiszen minden kutyának volt egyszer gazdája, de az anyjának legalábbis hót ziher. Sosem értettem azokat az embereket, akik panaszkodnak, mert a lakóhelyükön sok a kóbor kutya, akik "mindig is itt voltak, és idegesítik a lakókat". Nem voltak azok mindig itt... Az emberek inkább mradnának csöndben és szégyenkeznének, mert "oiginal kóbor" nincs. Mind az ember ( :disagree: :) ) hibájából lett "az a bolhás, rusnya, kóbor dög"... :evil: Nem tudom, világos voltam- e... :oops:


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hete #221834 Írta: Vewy
Vewy válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Szia Ancalima!

Tudom, hogy nem 2 hét múlva altatják el őket, de egy idő után, ha sokáig nem viszi el őket, biztosan. Hiszen ez nem menhely, hanem a sintértelep, azaz a fővárosi állateü. központ vagy mi a neve, csak az a dolguk, hogy kóbor kutyák ne legyenek a városban. Az a különbség, hogy a menhelyeken sokszor elég sokáig ott tartják a kutyákat, pl. van egy (asszem a Rex?), ahol ideiglenes gazdiknál vannak a kutyák, amíg értük nem jönnek, stb. Ezért sokkal rosszabb a sintértelepes kutyiknak...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hete #221812 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Állatbarátok
kutya.hu/9810/fism2.html

és az extra.hu - n is van valahol egy oldal, ami az örökbefogadható dogok listáját tartalmazza.

Kérek mindenkit, hogy aki tud, fogadjon be egy ilyen felséges állatot.

Nem tudom, mi a véleményetek arról, ha valaki sznobizmusból tart pl. dogot. Ugyebár eldicskedhet vele, hogy 80-100 ezer forintért vette, és majd mekkora nagy lesz, és aztán amikor elkezd nőni, meg nyáladzani, akkor már nem is kell neki, és dobja az autópályára.

Pedig van kefe, meg lehet törölni a pofiját, és nagyon lehet imádni. Kutyáktól félő embereknek is javasolják, hogy csökkentsék a félelmérzetet. És ez igaz, én vagyok rá az élő példa.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hete #221583 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Vewy írta: Az Illatos út a fővárosi sintértelep. Tuti, hogy nem oltják a kutyákat, jó, ha enni kapnak, úgyhogy még egy ideig figyelni kell az elhozott állatot, nem beteg-e. De általában nagyon szépen rendbe jönnek. Onnan nagyon érdemes elhozni az állatokat, mert 2 héten belül kinyírják őket helyhiány miatt. Van honlap is, www.illatosut.hu


Ez borzalom!!! 8O Rabyn ments meg egyet... :( De Vewy:

A táblázatban szereplő, az elvihetőségre vonatkozó dátum nem azt jelenti, hogy azon a napon az állat életét kioltják, hanem azt jelenti, hogy letelt a 14 nap várakozási idő, igy attól a naptól kezdve bárki örökbefogadhatja az állatot, nem csak az eredeti gazdája viheti ki.



"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hete #221435 Írta: Narmo
Narmo válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Rabyn írta: Gyerekek óriási kérésem lenne felétek.

Mint azt már pár embernek mondtam nemsokára lesz nekünk is kutyusunk. Mindenképpen menhelyröl szeretnénk hozni. Sajnos a lakásunk miatt nem lehet nagy kutyánk. (kb. spániel nagyságu lehet) és arra szeretnék kérni valaki,aki már eléggé járatos ebben, hogy jöjjön el velem és a hugommal az illatosúti helyre. (nemtom merre van pontyosan csak hogy Borárosról kell menni az 54ssel)
Erre valamikor a jövöhétvégén kerülne sor. Lehet persze, hogy közben megoldodik a dolog ( pl választ kapok az e-mailjeimre amiket széjjelküldtem)

De nektek mi a véleményeket az ilyen helyekrQl?


Remélem,ha meglesz a kutyus írsz majd,hogy milyen meg ilyesmiket.. ;) Vagy már megvan???? :?:

Amúgy mégegyszer kösz gilloth, hv. Wolf már jobban van. Vajon miért van az,hogy miután megharapta az a másik kutya közvetlenül utána még nagyon virgonc volt. Viszont miután másnap játszani akartam vele,alig tudott járni. Ezt nem értem... :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • gilloth
  • Látogató
  • Látogató
20 éve 3 hete #220861 Írta: gilloth
gilloth válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Vewy és Rabyn: bocsánat a tájékozatalanságomért!! :oops: és pláne, hogy ilyen alulinformáltan belekotyogtam.... :oops:
Rabyn, remélem, találtok és tudtok választani "valakit", akit majd szerethettek...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #220785 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Hát igen, ilyenkor a legnehezebb dolog választani...
Főleg, hogy tudod, a többi nem biztos hogy sokáig él.

(bár szvsz nincs rossz kutya és mind az örök vadászmezőkön fog vadat hajtani... vagy a Holdon a Kutyaparadicsom alapján... ;) )

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #220784 Írta: Holtak vezére
Holtak vezére válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Rabyn írta: Gyerekek óriási kérésem lenne felétek.

Mint azt már pár embernek mondtam nemsokára lesz nekünk is kutyusunk. Mindenképpen menhelyröl szeretnénk hozni. Sajnos a lakásunk miatt nem lehet nagy kutyánk. (kb. spániel nagyságu lehet) és arra szeretnék kérni valaki,aki már eléggé járatos ebben, hogy jöjjön el velem és a hugommal az illatosúti helyre. (nemtom merre van pontyosan csak hogy Borárosról kell menni az 54ssel)
Erre valamikor a jövöhétvégén kerülne sor. Lehet persze, hogy közben megoldodik a dolog ( pl választ kapok az e-mailjeimre amiket széjjelküldtem)

De nektek mi a véleményeket az ilyen helyekrQl?



hmm...
depresszióra hajlamos embert ne vigyél magaddal, mert nem lesz képes otthagyni a többit és kivinni a kiválasztott egyet...
szóval vigyél magaddal egy kulacsban lélekjelenlétet :)

"A kevesek mi vagyunk ugyan, ám mi tiszta szívvel indulunk csatába, míg amazok sokan, rohadt disznók egytől egyig"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #220751 Írta: Vewy
Vewy válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Az Illatos út a fővárosi sintértelep. Tuti, hogy nem oltják a kutyákat, jó, ha enni kapnak, úgyhogy még egy ideig figyelni kell az elhozott állatot, nem beteg-e. De általában nagyon szépen rendbe jönnek. Onnan nagyon érdemes elhozni az állatokat, mert 2 héten belül kinyírják őket helyhiány miatt. Van honlap is, www.illatosut.hu

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • gilloth
  • Látogató
  • Látogató
20 éve 3 hete #220675 Írta: gilloth
gilloth válaszolt a következő témában: Állatbarátok
[size=9:3w0dgcwl]Rabyn, sztem csak akkor tudod meg, ha odamész... vannak nagyon jó helyek, ahol gondozzák a kutyákat (sokszor más álatokat is) akik hozzájuk kerülnek, eü ellátást kapnak, a kenneljük a lehetőségekhez képest tűrhető nagyságú, foglalkoznak is velük... vannak iszonyúak, ahol 5 nm helyen 10 kutya, tele bolhával, rühvel éhesen kínlódik...
Amennyire az Illartos útról hallottam elég jó hely... érdemes körülnézni. Ha megtehetetitek, több helyen is, pl kutyás lapokban szokott lenni ezeknek a címe, be is mutatnak néhány náluk élő kutyust is.. (plusz címet adnak)
De hátha másnak több/pontosabb infója van...

Nagyon nehéz lesz választani, rengeteg szeretetre éhes kuty van... :(

Nagyon tisztellek titeket, h menhelyről választotok kutyust!! Biztos nagyon fogjátok szeretni. :) [/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #220629 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Gyerekek óriási kérésem lenne felétek.

Mint azt már pár embernek mondtam nemsokára lesz nekünk is kutyusunk. Mindenképpen menhelyröl szeretnénk hozni. Sajnos a lakásunk miatt nem lehet nagy kutyánk. (kb. spániel nagyságu lehet) és arra szeretnék kérni valaki,aki már eléggé járatos ebben, hogy jöjjön el velem és a hugommal az illatosúti helyre. (nemtom merre van pontyosan csak hogy Borárosról kell menni az 54ssel)
Erre valamikor a jövöhétvégén kerülne sor. Lehet persze, hogy közben megoldodik a dolog ( pl választ kapok az e-mailjeimre amiket széjjelküldtem)

De nektek mi a véleményeket az ilyen helyekrQl?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #220616 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Megoldással sajnos én sem tudok szolgálni, mert van olyan gazdi aki kordában tudja tartani a kutyáját és van aki nem... De aki nem az mért tart ebet??? [size=9:3pewxuk6]Költői kérdés volt...[/size] :roll:
Viszont ha a kutya a keritésen ki tud ugran és sötétben az alig kivilágitott utca kellős közepén terem előttem attól a szivroham kerülget és nemegyszer múlott hajszálon, hogy meg nem lettem harapva :evil: Hiáb szóltam a gazdájának, hogy csináljon valamit csak elengedte a füle mellett, hogy az Ő kutyája nem csinál ilyet :? Na, majd leshet, ha egyzser valakit tényleg megharap... Apum már többször fenyegetőzött vele, hogy megmérgezi v lelövi, ha a közelembe merészkedik, de ez NEM megoldás, belőle csak az aggodalom beszél, a kutya meg csak a területét védi, a gazdája pedig nem nevelte meg és ezért szivok én!!! :( Az erőszak nem old meg semmit... Igy marad az óvatosság.

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #220570 Írta: Narmo
Narmo válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Holtak vezére írta: Kutyáknak jobbulást!(Wolf(Narmo kuty), meg KÁJ-kuty)


Wolf köszöni szépen, már gazdit el tud intézni,úgyhogy nincs komolyabb baj. :oops: "Csupán" a lelke sérült és agresszívabb lett,de ez is egy elég nagy problem.. :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • gilloth
  • Látogató
  • Látogató
20 éve 3 hete #220567 Írta: gilloth
gilloth válaszolt a következő témában: Állatbarátok
[size=9:2z9mnzbs]Sajnos az a helyzet, h 5letem nekem sincs :( , csak mérgem :evil: , azok felé, akik nem képesek ( v nem akarják :evil: ) bezárni, ill felügyelet alatt tartani a kutyájukat. Az állata viselkedéséért mindenki maga felel, de mint számtalan más példából láthatjuk, egyesek le se *ják az ilyet. Az ilyen kutyák aztán baleseteket okoznak, sőt, tragikus kimenetelű is lehet a vége (lásd az emberhalállal végződő kutytámadásokat!!!) :evil:
Saját tapasztalatom is ez, mivel 1990 és 2000 közt egy óriás schnauzer fiú gazdája voltam, akit muszáj volt az utcán sétáltatni, mert az udvarunk nem olyan nagy. Elmondanám, h kb 20 m-re lakunk a városszéli réttől, de sokszor odáig sem jutottunk el, mert az utolsó házban lakó eb gazdája nem volt hajlandó bezárni az egyébként szép, barátságos fiatal kant, aki azonban kutyámat konkurrenciának tekintve, azonnal brutálba ment át, ha meglátta őt (v a szomszéd szintén hímnemű vizsláját).
Egyszer a városból is kivittem, bicajjal, de elénk ugrott egy tacsi az egyik tanyáról, és elestem, alig bírtam felállni, mire a gazda kijött, és ahelyett, h magához hívta volna még mindig dühösen acsargó ebét, v megkérdezte volna, jól vok-e, azt mondta : "Mért pont az én kapum előtt esel el?Pont itt akarsz meghalni?" (!!!!)
Na jó, ha egyszer nem bírtam kontrollálni bicajon a kutyát, belátom, nem kellett volna bicajjal futtatni, ezt nem is tettem ezután. De gyalog is további izgalmak vártak ránk...
Mikor Santos még csak fél éves volt, a szomszéd utcában sátáltunk, és egyszerre kirontott egy njh keverék, nekiment Santinak és úgy megharapta a fülét, h össze kellett varrni. :evil: Azt viszont nem hiszem, h ez is az én hibám lett volna.
Nem tudom, mit lehetne tenni, h az emberek felelősségteljesebben viselkedjenek...[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #220496 Írta: Holtak vezére
Holtak vezére válaszolt a következő témában: Állatbarátok
hát..
most elvileg tüzelési időszak van úgyh. vagy vigyázni kell, vagypedig nem sétáltatni egy két hétig :?
a kutyák meg fognak gyógyulni, szerintem nem harapják halálra egymást, emiatt a fajfentartós dolog miatt :)
de ilyenkor tényleg hülyeség csak úgy kiengedni a kutyákat :?
Mármint amit Narmo mondott hogy csak úgy szabadon sétálgattak...
bár én nem nagyon értek ehhez... :?

Kutyáknak jobbulást!(Wolf(Narmo kuty), meg KÁJ-kuty)

"A kevesek mi vagyunk ugyan, ám mi tiszta szívvel indulunk csatába, míg amazok sokan, rohadt disznók egytől egyig"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #220441 Írta: KÁJ
KÁJ válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Narmo: Meg tudlak érteni! nekem most 1,5 éves a kutyám, kislány, és a világ legvidámabb kutyusa (persze ezt minden kutyatartó megkontrázhatja).
Eddig imádott barátkozni bármilyen kutyával (bár nem engedtem el, mert nem tudtam volna visszahívni) de mostanában hihetetlenül acsarkodik minden horizonton megjelenő lánykutyával. Sajnos ő hamarabb veszi észre az ebet, mint én, és akkor olyat játszunk, h én vonszolom, ő meg nem jön. de most már kezdek ura lenni a helyzetnek (először, mikor alig birtam leszedni egy hozzánk rohanó--póráznélküli-kutyáról bőgtem hazáig.) Nagyon féltettem pont azoktól, amiket te is írtál.
Sajnos jobb tanácsot nem tudok adni, mint hogy próbáld kikerülni, de tudom, h ez nagyon sokszor nem járható út. Szurkolok nektek! :itscool: (és jobbulást a kutyuskádnak! :wink: )

ui: Milyen területen lax, h ennyi a mérges eb? felénk sokkal kevesebben vannak.

*****by KÁJ*****

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #220439 Írta: Narmo
Narmo válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Help! Valakinek van valami ötlete kuytatámadások ellen?(kutyasétéltatás közben) Már nagyon kivagyok ezektől.. Bármilyen ötletet,vagy esetleg csak.. szal valami használhatót szivesen vennék.
Ma megint pórul jártam.. :cry: (tegnap is) Miért engedik szabadon az emberek a kutyáikat??? Vagy ha nem tudja visszahívni, tartsa pórázon!Mikor mentem haza a pályáról, ( nyuszis-focistás eset helyszíne) belebotlottam egy hatalmas dogba, ami elég csúnyán nézett ránk. (mi= Kutyám+ permi) Visszafordultam és másik úton próbálkoztam.. hamar rá kellett jönnöm,h ez sem a legmegfelelőbb utca: egy kutya kitörte az ajtó alját.. (Nem volt valami nagy kerítés. Pár lécből összedobták a kuvasz mellé. :( ) Szerencsésen leléceltünk.. De még mindig nem volt vége! Utána 2 kóbor ebbel is összeakadtam, bár ezek után már..

Előre is kösz az ötleteket ;)

Sajnos nem lett szerencsés kimenetelű ez a séta: a lába, a szája és a szeme alatt is vérzett.. :cry:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #220358 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Phaedra/Namarie üzente: írta: Vasárnap 11.00-kor a Szent István Bazilika elől felvonulás indul az állatok Világnapja alkalmából. Gyertek minél többen, házikedvencet is hozhattok.


"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #220134 Írta: Nimrocco mirimafea
Nimrocco mirimafea válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Artemisz (Erenya) írta: Én meg mászkálok a minap a városban, és nézem, milyen festékbe feküdt bele ez a szerencsétlen veréb, hogy ilyen élénk türkizzöld lett a hasa?!! 8O

Nézem jobban, hát, látom, hogy egy hullámos papagáj! Ott, a verebek között!!! Őrület!

Ez azért szomorkás, mert éhenhalni nyilván nem fog, hasonló dolgokat eszik, mint a veréb, de még pár éjszaka, és tutira megfagy... :(

Látnotok kellett volna! Ilyen élénk türkizszínt festeni nem lehetne! Mint egy kicsi ékszer! Csak a háta volt olyan szürkésfakó, ezért néztem az avarban először verébnek...


Csak menyugtatásképpen :) Egyik ismerősöm már látott télen egy verébcsapattal hullámospapagájt,amint magot csipegetett :D

"Similis simili gaudet"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hete #220106 Írta: Suhifarok
Suhifarok válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Niph/Elentári írta: Ha szabadon van eresztve össze-vissza csivitel repül és imád mindent szétszabni a csőrével.


A miénk inkább mindenkit. Lehetetlen hozzányúlni. kis gonosz. Bár lehet, hogy csak szeretetből csinálja. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.092 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére