Állatbarátok

Több
9 éve 3 hónapja #412462 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nem tudom, mennyire illik ide, de szeretnék büszkélkedni: megjelent az első nagyobb anyagom a Nemzeti Sport Online-on. És hogy miért ide linkelem? Mert a focipályákra berohanó, a meccseket valamilyen formában megzavaró állatokról szól. Akit érdekel esetleg, ide kattintva elolvashatja :) Remélem nem gond, ha nem illik a témához, nyugodtan töröljétek. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #408211 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Tolkien- rajongó állatbarátoknak




:)

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #402823 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Találtam a neten:
A 10 legfontosabb tudnivaló, kutyatámadások megelőzéséhez és kivédéséhez :


1. Soha ne zavarjunk olyan kutyát, amelyik alszik, eszik, vagy kölykeit gondozza.

2. Soha ne simogassunk meg egy kutyát, még a sajátunkat sem anélkül, hogy lehetővé tennénk számára, hogy először ő megszaglászhasson minket (tartsuk be a orr, szem, fül sorrendet).

3. Egy gyermek mindig kérjen engedélyt szüleitől és a kutya gazdájától mielőtt megsimogatná a kutyát.

4. Ha a tulajdonos nem képes kontrollálni a kutyáját, és nem tudja szépen leültetni, hogy a gyermek megsimogathassa, akkor egyszerűen forduljunk sarkon és menjünk el onnan.

5. Soha ne közelítsünk olyan kutyához, és ne incselkedjünk vele, amelyik kerítés mögé vagy autóba van zárva, vagy ki van kötve.

6. Soha ne közelítsünk ismeretlen és/vagy gazdátlan kutyához.

7. Soha ne meneküljünk bennünket üldöző kutya elől, és ne is fordítsunk neki hátat. Álljunk meg, és maradjunk mozdulatlanok. Őrizzük meg hidegvérünket és maradjunk csendben. Karunkat tartsuk testünk mellett, és ne sikítozzunk. Anélkül, hogy meghátrálnánk, lassú, nyugodt mozdulatokkal sétáljunk odébb vigyázva arra, hogy ne nézzünk a kutya szemébe.

8. Ha egy kutya támadásba lendül, legjobb ha egy kezünk ügyébe kerülő tárgyat "kínálunk fel" neki, ami lehet egy dzseki, könyv, bicikli vagy bármi más ami pajzsként szolgálva megakadályozhatja, hogy a harapás elérje testünket.

9. Ha egy kutya ránktámad, és nem látunk más lehetőséget a védekezésre, legjobb ha a földön összegömbölyödünk mint egy sündisznó, arccal a föld felé. Karunkkal és kezünkkel eközben fejünket védjük, takarjuk. Mint mindig, most is fontos a higgadt, csendes viselkedés.

10. Ne feledjük, a farokcsóváló kutya nem mindig játékra hív, a farokcsóválás lehet előjele egy esetleges támadásnak is.

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #402820 Írta: Éogil
Éogil válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Engem a múltkor az utcában is megharapott egy ismerős kutya, mert bicikli volt nálam. Olvastam előtte, hogy félnek a túl gyorsan tekerőktől, ezért 20 méterrel előtte megálltam, és mivel a második szomszéd kutyája, simán el akartam sétálni mellette, a bringát meg toltam. Mikor melléértem belémkapott. A bicikli látványától ijedhetett meg, hiszen amúgy mindig megsimogattam, ha kint volt az utcán, most meg...

Aurë Entuluva!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #402810 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Ami érdekes, hogy velem csak a pincsik meg a spitzek vannak rosszban, dogokat bárhol szinte 100%- os nyugalommal simizhetek, aőt, a jó múltkorában még egy pitbull is hozzám dörgölőzött.

A bicajosok esetén irritáló lehet a kutyusnak a túl gyors mozgás (támadásnak veszi), ill. hoyg szegény párát bánthatta egy biciklis.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #402805 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Finwe!
Egyszerü a magyarázat.
A kutyák territoriális állatok, a maguknak v. a falkának kijelölt területet védik, és ez a kerítésnél véget ér.
Az ugatással jelzi neked, hogy a határhoz értél, és ne menjél tovább. Biztos lehetsz benne, ha véletlenül nyitva lenne a kápu, odaérve a kutya elbizonytalanodva álldogálna., mert a kapun kívül már nem az ö területe.
Persze a tanyasi kutyákkal más a helyzet, mert ök nem csak a kerítésig jelölik a területüket, hanem ameddig el mernek menni. Ők ezt szaggal jelezik is, amit te persze nem veszed észre, és otrombán keresztül biciklizel rajta.
Ök akkor támadnak, igazán nem is komolyan, csak kicsit megkergetnek.
Az a baj ebben az esetben, hogy a kutya falkája emberekböl is áll, vagyis föleg emberekböl, igy téged más falkából valónak tart.
Ha meguntad a kergetözést pattanj le a bicajról, és fordulj vele szembe, ne csinálj mást, csak állj nyugodtan, ne mozdulj, nyugodj meg teljesen, töldsd meg magad önbizalommal, és hidd el, hogy a nagyszájú kutya elbizonytalanodik,megáll, vadul ugatni kezd, aztán az ugatás egyre halkabb lessz, majd elhalkul, és utánna a dög visszafordul és elmegy.
Ennek feltétele, hogy messze legyetek a tanyától.

Ha érdekel a téma, Cesar Millan a csodálatos kutyadoki többet is tud mesélni.
Itt megtalálod: www.kedvencwebshop.hu/?cesar-mil ... ozat%2C355

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #402802 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Én azon gondolkodtam miért ugatnak meg ennyire a házörző kutyák (nem az utcai kutyák, ott ilyet nem tapasztalok csak ritkán... viszont kinn a tanyákon még meg is támadnának, ha nem tekernék elég gyorsan:)) amikor csak úgy sétálgatok az utcákon, csak egy picit állok meg egy ház mellett és ha van kutya 90% hogy megugat... de mint állat úgy! Így nevelik őket? Vagy átveszik a gazda magatartását, hangulatát, agresszióját? Mennyire természetes ez? Ha figyelembe vesszük mondjuk, hogy a szavannákon simán meg vannak egymás mellett közelebb is oroszlán meg gazella... míg az oroszlán éhes nem lesz persze:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #402794 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Állatbarátok
A spanyol csiga nagyon durván kártevő, és meg mernék rá esküdni, hogy inváziós (összehasonlításképpen: a csótány és a galamb is inváziós, méghozzá hűha...).

De mi állatbarátok vagyunk, úgyhogy valami kedvesről beszélgessünk inkább :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #402792 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Hali!
No, persze a házas csigákat én is szeretem, de már az undorító spanyol csigákat, amelyek mesztelenek, és ronda vörösek, nagyon nem állhatom.
Taposom, és irtom szorgalmasan, pláne ha megeszik a kelkáposztámat! :twisted:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #402791 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Ilyen értelemben valóban igazad van. Vegyszerekkel, autóhasználattal könnyedén ki lehet irtani őket, de puszta kézzel nem hiszem, hogy sokan tudnának végezni ezekkel a tiszteletreméltóan nagy felépítésű állatokkal.
Taktikázással egy ideig szerintem el tudnánk vegetálni, de az ember fejlődéséhez az eszközhasználat olyan mértékben hozzájárult, hogy mindenhez kell valami eszköz, tehát például egy bot, aztán innen megint csak egy lépés a különböző fegyverek megalkotása és használata.
Én nem tudnám szétválasztani a (mai) embert és az eszközt, ezáltal az embert és a fegyvert sem.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #402790 Írta: Nimloss
Nimloss válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Snuffles írta: A tápláléklánc csúcsán csak azért nem állhatnak a fegyvereink, mert nem azok eszik meg azt, amit elejtettek, hanem mi. De megsúgom: fegyverek nélkül is képesek lennénk ugyanerre a rombolásra. Elég csak arra gondolni, hogy egyáltalán gondolkodásra is csak mi vagyunk igazán képesek. Felmérjük az okozandó kárt, mielőtt okozzuk, nem igaz? Úgy értem, tudatában vagyunk mindannak, amit teszünk. A ténylegesen állati ragadozók (habár mi is azok vagyunk, de ebbe most ne menjünk bele :D ) ilyesmit nem tesznek.


Igen-igen. De puszta kézzel mit kezdene az ember egy (pl.) bálnával? Vagy egy tigrissel, medvével? Lehet, hogy butaság, de fegyver nélkül szerintem nem tudná megölni, és a kihalász szélére taszítani. ( Most nem a terjeszkedés, vagy az élőhelyük csökkentése miatti károkról beszélek, sem a tengerek, óceánok szennyezéséről. ) Vagy egy tapasztalatlan egyén az esőerdőben. MOderen gépek, eszközök nélkül. Mennyi esélye lenne?
Na mindegy. Elhallgatok. Nem is tudom, mit akartam ezzel mondani... Nem számít.

Nem az az erős, aki sosem bukik el, hanem az, aki mindig föl tud állni.

A minden a semmi, és a semmi a minden.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #402789 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Állatbarátok
A tápláléklánc csúcsán csak azért nem állhatnak a fegyvereink, mert nem azok eszik meg azt, amit elejtettek, hanem mi. De megsúgom: fegyverek nélkül is képesek lennénk ugyanerre a rombolásra. Elég csak arra gondolni, hogy egyáltalán gondolkodásra is csak mi vagyunk igazán képesek. Felmérjük az okozandó kárt, mielőtt okozzuk, nem igaz? Úgy értem, tudatában vagyunk mindannak, amit teszünk. A ténylegesen állati ragadozók (habár mi is azok vagyunk, de ebbe most ne menjünk bele :D ) ilyesmit nem tesznek.

Egyébként persze, át kell őket telepíteni, elvégre mindenhol akad olyan terület, amit senki nem vett birtokba, tehát ahol nyugodtan garázdálkodhatnak, legyen szó csigáról vagy egyéb kártevőről. Jó, mondjuk az apróbbakat nem teszem át egyenként, de azért megteszem, amit lehet. Persze lehet, hogy azért vagyok ekkora csigabarát, mert nincs veteményeskertem :)

Többen tudják rólam, hogy mennyire gyűlölöm a pókokat, főleg a közepes és kis méretűeket (a madárpókokkal semmi bajom, tartok olyat is), de még soha nem vetemedtem arra, hogy megöljem őket, pedig szerintem rém gusztustalanok. De még attól is undorodom, hogy döglötten lássam, meg hát mit vétett azon kívül, hogy számomra visszataszító? Szóval az ilyesminek szerintem sincs értelme :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #402788 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Én sem bántom a csiguszokat. A múltkor özönnlöttek a kertben, és nem széttapostuk, agyonvertük stb. őket, hanem szépen összegyűjtöttük ( 3 nagy szatyor lett) és biztonságos helyen szélnek engedtük a bandát.

Egyébként szerintem is undorító szegény kis állatokat bántani, csak mert útban van, vagy épp mert nem tetszik.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #402787 Írta: Nimloss
Nimloss válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Estel ithildin írta:

Nimelloss írta: Szerintem undorító dolog széttaposni őket, csak, mert éppen ott vannak, és túl lassúak ahhoz, hogy elmenekülhessenek. Nem tehet róla, hogy arra tévedt. Nekik is ugyan úgy szükségük van a táplálékra. Ha az embereknek nem tetszik, "helyezzék át" őket, de ne öljék meg. Mit szólnának hozzá, ha mondjuk, léteznének óriások? Akkor azok taposnának el minket, mert rossz helyen vagyunk, és nekik nem tetszik a "megjelenésünk".
Sokan a tápláléklánc legfelső fokára helyezik az embereket. Szerintem nem mi vagyunk ott, hanem a fegyvereink. (pl. puskák, kések)
Na mindegy. Ebbe most ne menjünk bele...


Úgy látom, valaki nagyon belemelegedett... :) Én személy szerint egyetértek veled, de arról nem tehetek, amikor véletlenül rálépek egy-egy állatkára... mámint tehetek, de nem szándékosan követtem el... hú, de bonyolult ez! :?


Nem is a véletlen esetekről beszélek. Olyan velem is előfordult már. Édesapám elmebetegnek nézett, amikor megsirattam szegénykét. Jaj, de rossz volt. A hideg szaladgál a hátamon... :?

Nem az az erős, aki sosem bukik el, hanem az, aki mindig föl tud állni.

A minden a semmi, és a semmi a minden.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #402786 Írta: Estelwen
Estelwen válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Nimelloss írta: Szerintem undorító dolog széttaposni őket, csak, mert éppen ott vannak, és túl lassúak ahhoz, hogy elmenekülhessenek. Nem tehet róla, hogy arra tévedt. Nekik is ugyan úgy szükségük van a táplálékra. Ha az embereknek nem tetszik, "helyezzék át" őket, de ne öljék meg. Mit szólnának hozzá, ha mondjuk, léteznének óriások? Akkor azok taposnának el minket, mert rossz helyen vagyunk, és nekik nem tetszik a "megjelenésünk".
Sokan a tápláléklánc legfelső fokára helyezik az embereket. Szerintem nem mi vagyunk ott, hanem a fegyvereink. (pl. puskák, kések)
Na mindegy. Ebbe most ne menjünk bele...


Úgy látom, valaki nagyon belemelegedett... :) Én személy szerint egyetértek veled, de arról nem tehetek, amikor véletlenül rálépek egy-egy állatkára... mámint tehetek, de nem szándékosan követtem el... hú, de bonyolult ez! :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #402785 Írta: Nimloss
Nimloss válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Estel ithildin írta:

Nimelloss írta: Amúgy szerintem a páncélos csigák ( lehet így mondani? ) nagyon érdekesek. Néha le szoktam ülni, csupán nézni őket.


(Először is, házas csigák... :) ) Másodszor: mindenkinek más a hozzáálása a az éticsigához...: ki csigát dobál, ki csigát néz ( :?: ), más csak szimplán széttapossa őket... :roll:


Szerintem undorító dolog széttaposni őket, csak, mert éppen ott vannak, és túl lassúak ahhoz, hogy elmenekülhessenek. Nem tehet róla, hogy arra tévedt. Nekik is ugyan úgy szükségük van a táplálékra. Ha az embereknek nem tetszik, "helyezzék át" őket, de ne öljék meg. Mit szólnának hozzá, ha mondjuk, léteznének óriások? Akkor azok taposnának el minket, mert rossz helyen vagyunk, és nekik nem tetszik a "megjelenésünk".
Sokan a tápláléklánc legfelső fokára helyezik az embereket. Szerintem nem mi vagyunk ott, hanem a fegyvereink. (pl. puskák, kések)
Na mindegy. Ebbe most ne menjünk bele...

Nem az az erős, aki sosem bukik el, hanem az, aki mindig föl tud állni.

A minden a semmi, és a semmi a minden.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #402783 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Így még nem hallottam, hogy páncélos csiga, de nagyon cuki! :D Feltétlenül elmesélem az enyémeknek ezt, irtó aranyos :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #402779 Írta: Estelwen
Estelwen válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Nimelloss írta: Amúgy szerintem a páncélos csigák ( lehet így mondani? ) nagyon érdekesek. Néha le szoktam ülni, csupán nézni őket.


(Először is, házas csigák... :) ) Másodszor: mindenkinek más a hozzáálása a az éticsigához...: ki csigát dobál, ki csigát néz ( :?: ), más csak szimplán széttapossa őket... :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #402778 Írta: Nimloss
Nimloss válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Engem nem zavarnának... Annyira... Csak Anyát idegesítik... Így, én is bombázom a szomszédos kerteket szarvas barátainkkal. :) Amúgy szerintem a páncélos csigák ( lehet így mondani? ) nagyon érdekesek. Néha le szoktam ülni, csupán nézni őket.

Nem az az erős, aki sosem bukik el, hanem az, aki mindig föl tud állni.

A minden a semmi, és a semmi a minden.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #402777 Írta: Estelwen
Estelwen válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Én nem irtom őket, egyszerűen átdobom a szomszédba... 8-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #402652 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Az éti csiga védett, úgyhogy a halványan elősejlő csigairtás gondolatát az ő esetükben vessétek el :) A meztelencsigákat lehet szidni, irtani, bár szerintem csodaszépek, de csigatartás ide vagy oda: ami sok, az sok.
A csiga gyámoltalan állat, roppant éhes és nehéz jóllakatni. Hát van szívetek megvonni tőle azt a remek táplálékot? Persze, hogy van, én is kidobálom a kertből, zabáljon máshol... Úgyis mindig marad csiga, az meg elfér. Tudjátok, ahol egy embernek jut étel, ott jut még egy csigának is... Ja, vagy ez nem így van? :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #402591 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Az ember egyik legjellemzőbb tulajdonsága amiben különbözik az állatvilágtól, hogy képes azt képzelni, hogy valami is az ő tulajdona (csak azért mert papírja van róla:)) Igen ritka tulajdonság a mindenségben, vigyázzunk rá. Sok kínt fog még okozni nekünk:P

Nekem egyébként semmi bajom a csigákkal, rendszerint csak véletlen taposom el őket...

A franciák...már más tészta...Az biztos hogy őket sem enném meg:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #402525 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Állatbarátok
No, akkor hirtelen mutassanak birtoklevelet, meg hogy hol jártak az előző 10 évben... Különben befizetem őket egy franciaországi gasztrotúrára...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #402504 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Állatbarátok
nem azért... hanem mert az valójában az ő földjük... anyukád csak belevetett ezt azt...ők meg hálásan elfogadták:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #402422 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Állatbarátok
...és valójában az éti csigák azért rágják meg anyám veteményesét, mert elvből szemetek?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #402394 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Minden állat tud kommunikálni, és ők értik, érzik, mi mit mondunk, mi vagyunk a csökevényesek, akik nem értjük őket. :)

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #402073 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Igen! :mrgreen:
Egyébként nem, ezek csak koppannak :?

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #402071 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Állatbarátok
"Tud[nak] beszélni?" :D :D :D (© Monty Python)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #401851 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Ők is achátcsigák (Achatina sp.), az afrikai óriás csiga csak egy közismertebb gyűjtőnév, legalábbis annak tutiláltam :)

A zöldségeket és gyümölcsöket preferálják, főleg a salátát, kígyóuborkát, őszibarackot, almát, szőlőt, dinnyét, de bármit megesznek, ami befér a szájukba. Télen szeretik a húsz fok feletti hőmérsékletet, amikor ezt nem tudtam biztosítani, képeztek egy mészhártyát a házuk szájára és néhány hónapig teleltek így, aztán tavasszal melegvizes csap alá dugtam őket és kijöttek.
Nagyon szeretik még a szépiacsontot, ami mésztartalma miatt a házépítéshez szükséges, ennek mindig lennie kell a terráriumban.

Az egyetlen óriási előnyük, hogy kevés gond van velük és néhány napra tényleg magukra lehet hagyni őket. Hátrányuk, hogy nem tipikus háziállatok, és sokan nem szeretik a hideg, nyálkás állatokat, márpedig ők aztán eléggé hidegek és nyálkásak. Szeretnek szórakozni, akadályt mászni, szóval érdekes állatok és dekoratívak, de aki nagyon megszokta a kis simogatni való szőrmókokat, annak nem ajánlom :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #401843 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Mivel kell őket etetni? Milyen hőmérsékletet igénylenek télen?

Láttam már kedvencnek tartott csigákat, igaz, azok achátcsigák voltak. Szépek!!!!!

(Én vinnék szívesen, de attól tartok, kiebrudalnának otthonról csápos kis barátainkkal, meg az egész MTT-s miskulanciával együtt, nameg egy darabig SEMMIT nem akarok, amivel idegeskedni lehet...)

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.075 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére