Állatbarátok

Több
12 éve 9 hónapja #401732 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Megragadnám az alkalmat, hogy kevésbé mozgékony és kevésbé szőrös háziállatokkal kínáljalak titeket :mrgreen:
A néhány centis afrikai csigagyerekek még mindig elvihetők. Terráriumi körülmények között húsz centinél nem nőnek nagyobbra, egyszerre többet is lehet tartani együtt, irtó mókásak, csak nekem már egy kicsit sok van belőlük, mert lelkes és naiv voltam, mikor az első alom kikelt... Átlag életkoruk néhány év, a természetben maximum hét évig élnek. Nagyon mulatságos dolog a csigatartás, és előnyük, hogy több napra magukra lehet hagyni őket, bár azért a tábor idejére küldök melléjük valakit, biztos, ami biztos.
Nos, kinek támadt kedve csápos barátokhoz? :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #401729 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Hát vanneki olyan kalandpark a lakásban, ha akarna, bent maradhadna, nyugodta. Játék: ő nem igazán játékos-mmint velünk.

De tegnap olyan szinten rámhozta az émelygét, hogy még este is rosszul voltam. Ugyanis széttollazott egy madarat, a tetejében végigcsöpögtette, amit kellett, stb. Azt hittem, elájulok, mire feltakarítottam. :shock:

De a tesója, Moszkitó cica, aki fiú, olyan nyugodt, az reggel van, hogy nem is akar kimenni, este is szépen IDŐBEN!! bejön, pihizik, nézi az asztalon elnyúlva a tévét. és ők testvérek. :)

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #401260 Írta: Tevildo
Tevildo válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Namarie írta: Ti mit csinálnátok nyugahatatlan, csavargós, már kiivartalanított lánycicával, hogy egy kicsit bent maradjon a rossz időben? Julie kisasszony csavarog..


Hát, ha nem szeretnéd, hogy kint kódorogjon, akkor a lakásban kell neki alternatívát nyújtanod. Vagyis egy olyan "terepet" kialakítani (pl. a falon, polcok segítségével), ahol kedvére kalandozhat. A másik lehetőség, hogy leülsz vele játszani (a botos macskajáték, ahol egy bot végén, kis kötélen lóg valami nagyon alkalmas erre), és "kidögleszted" (40 perc - egy óra játék erre elég szokott lenni).

Áldozatok nélkül nem megy...

Üdv,
a Macskaherceg

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #401216 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Nóli i linantea írta: Valamint nagyon sok gazdi nem képes felfogni hogy a nyakörv dobozán levő állatfaji megjelölés (kutya/macska) azért van, mert esetleg a másik megpusztul tőle.

És (kijáró) cicáknak nem is túl szerencsés a nyakörv, mert felakaszthatja magát rá. Az esetükben erősen indokolt a spot on készítmény.

Még egy a nyakörvek ellen: nagyon magas koncentrációban tartalmazzák a hatóanyagot, így a közelében levők (kisgyerekek!) esetében is gyakran okozhat toxicus tüneteket.


Igen, ezt az állatorvosunk is mondta. Ti mit csinálnátok nyugahatatlan, csavargós, már kiivartalanított lánycicával, hogy egy kicsit bent maradjon a rossz időben? Julie kisasszony csavarog..

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #400853 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Valamint nagyon sok gazdi nem képes felfogni hogy a nyakörv dobozán levő állatfaji megjelölés (kutya/macska) azért van, mert esetleg a másik megpusztul tőle.

És (kijáró) cicáknak nem is túl szerencsés a nyakörv, mert felakaszthatja magát rá. Az esetükben erősen indokolt a spot on készítmény.

Még egy a nyakörvek ellen: nagyon magas koncentrációban tartalmazzák a hatóanyagot, így a közelében levők (kisgyerekek!) esetében is gyakran okozhat toxicus tüneteket.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #400841 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Bocs, és belevau: még a helytelen tárolás is okozhat a kedvenceknél mérgezéses tüneteket – és ezt sok forgalmazó sem tudja... Tényleg csak óvatosan!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #399954 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Kedves Tevildo!
Nyaúúúú:)) Imádom a cicákat!!!!!!!!!!
És Téged külön tisztellek, mert látom, hogy komoly sorstárs vagy:)))))

Felhívás:

Ha bolhanyakörvet vesztek, akár cicának, akár kutyának, figyeljetek oda, mert a normális helyről vett is mérgezést okozhat!!! Csak állatorvostól vegyetek, ha lehet, ha nem, akkor meg olvassátok el a használati utasítást, és őrizzétek meg a csomagolást. Ha baj van, rosszul van a jószág, azonnal orvoshoz vele!!

Hogy ez mennyire komoly, a mi cicánk már ötödik hónapja béna a két hátsó lábára, és a környéken 15 kutyus pusztult el. Nem számít sem a márka, sem a hely, mert elég, ha valamivel együtt szállítják, amivel nem kéne.


Remélem, nektek nincsenek ilyen gondjaitok.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #398109 Írta: Tevildo
Tevildo válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Érdekes (és jó), hogy ennyi macskabarát van itt - hogy miért érdekes? Mert megérzésem szerint Tolkien maga nem nagyon állhatta a macskákat, s inkább kutyabarát lehetett. Nem is oly rég, hogy a következőket olvastam az Elveszett Mesékben:

..., és azóta van az, hogy e lényeknek [a macskáknak] nincs igazi ura, gazdája, barátja, hangjuk nyivákoló, siralmas, mert szívük iszonyúan magányos, csupa keserűség és veszteség emléke nyomja, s ott csak sötétség és undokság lakozik.

Hát Tolkien bácsi vállára nyilván egy cica sem ugrott fel, hogy elégedetten dorombolva, törleszkedve barátságáról biztosítsa. A Macskaherceg ezzel másként van ;)

Üdv,
a Macskaherceg

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #397613 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Achatina kiscsigák gazdit keresnek :) (Nem A. fulica, mert eltér a színük a fulicától.) Néhány már elvittek, még van "megrendelésem" olyanokra, amelyek nálam vannak, de körülbelül 3-5 marad a nyakamon feleslegben, és nem tudom őket elhelyezni, mert csak egy terráriumom van.
Tündériek, ingyen adom őket, imádják az uborkát, nagyon viccesek, jó a humoruk, tök okosak, szóval aki kedvet érez a csigatartáshoz, rikoltson :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #397381 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Állatbarátok

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #393176 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Sötét Úr írta:

Nóli i linantea írta: Ó atyaég, az ekkora cukiságért külön adót kéne kivetni!

Ne adj ötleteket, még meghallják!



Még rosszabb: Felagund erre jár és SÜRGŐSEN betiltja. :) )
Sötét Úr: hát ez tündéri!!!!

Emberek, a fiúcicák hihetetlenek. van nekünk egy öreg, kb. 12 - 14 éves kandúrunk, és még kandúrkodik. a környék legszebb lánya a barátnője. Ez semmi, de az a ahang, amivel jelzi (lehetőleg olyan hajnaltájt) hogy ő most a lányhoz menne... :) )

Másik: az ivartalanított cicánk, Moszkitó tegnap olyat mívelt, de olyat.. bele voltam merülve az olvasásba, ő ott mellettem cirregett, nyaukolt, majd elkzedte a derekamat tapogatni, majd hogy ez sem hasznát, egész egyszerűen a nyakamba mászott, és úgy hízelgett. :) ))

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 3 hónapja #393148 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Firefox-használóknak egy kötelező útmutató: a helyes bevitel . (Mielőtt offolással vádolnál, nézd meg.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 3 hónapja #393125 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Nóli i linantea írta: Ó atyaég, az ekkora cukiságért külön adót kéne kivetni!

Ne adj ötleteket, még meghallják!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 3 hónapja #393112 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Nóli i linantea írta: Ó atyaég, az ekkora cukiságért külön adót kéne kivetni!


:oops: :oops: :oops:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 3 hónapja #393106 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Ó atyaég, az ekkora cukiságért külön adót kéne kivetni!

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #392810 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Állatbarátok

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 8 hónapja #391569 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Barna cirmos cicalány gazdit keres!

Elveszett cica volt, de szokva van az emberhez, szobatiszta és nagyon bújós, kedves. Nálunk nem maradhat, mert a mienkkel nagyon nem jönnek ki :(
Segítsetek gazdát találni neki!

[attachment=0:euq92gos]<!-- ia0 -->Murci.JPG<!-- ia0 -->[/attachment:euq92gos]

Van még 2 kép a Facebook profilomban.

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Mellékletek:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 10 hónapja #388871 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Rágcsálóbarátok figyelem!

Június végére elválasztható korba érnek az áprilisi csincsilla babáim! Standard szürke színűek, kézhezszokottak, körberajongást jól tűrik. :)
2 kislány: Barka és Mamusz, valamint egy kisfiú: Kázmér.
Kérésre képek özönét zúdítom (az első percektől kezdve napjainkig jeligével).

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 10 hónapja #388766 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Ha már állatbarátoknak mondjátok magatokat, próbáljátok meg nem szembevakuzni a kedvenceiteket. Nem tesz jót nekik, és igazán a képnek sem. Inkább természetes fénynél fotózzátok őket.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 11 hónapja #388664 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Eladó fajtatiszta Labrador Retriver kiskutyák!

8 hetes koruktól (június közepétől) elvihetők! Addigra túl lesznek a féregtelenítésen, és az első oltáson is.
Várom szerető gazdik jelentkezését, akik rendelkeznek kerttel, hogy kiélhesse a leendő labija minden mozgás- és játékigényét.
A labrador retriverek nagyon okos, játékos kutyák, kifejezetten gyerek- és felhasználóbarátok. Házőrzésre kevésbé alkalmas fajta, de pl. Mandulám (a büszke anyuka) nagyon jó jelzőkutya: amíg valaki kerítésen kívül van, ugatja, persze ha bejön, már egyből puszipajtás. :P :)
Aki szeretne kiskutyát mindenképpen vegye figyelembe, hogy kb. fél év múlva már nem kicsi kutyuska lesz a kedvenc, hanem egy szinte teljesen kifejlett labi!
Árról és elérhetősségről (mer' csak 5 van) érdeklődni nálam.

KÉPEK

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 11 hónapja #388662 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Állatbarátok
iw miw.t-s nfr.t, hogy a linkre asszociáljak, de még a szeme sem áll jól! :D Valahogy túlteng benne Szahmet, legalábbis a pofácskáján az látszik.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 11 hónapja #388661 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Tudom, hogy nem szép dolog dicsekedni, de a hétvégén kipróbáltam a gépem, és ez lett az eredménye:

kep.tar.hu/t3-mrj/50673772#2

:oops: :P De azok a pofák! :D

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 1 hónapja #387645 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Állatbarátok

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 2 hónapja #387321 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Sötét Úr írta: Firefox-rajongóknak egy kis kötelező! Nézzétek meg!

:) )) Hát igen, a macskák után a második kedvenc állatom. Nem véletlenül. ^_^

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 2 hónapja #387320 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #384807 Írta: sebcsaba
sebcsaba válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Négy hónapos fiúcicának keresünk gazdit. Nagyon barátságos, értelmes, szobatiszta, kékesszürke. Egyesek szerint fajtiszta, én nem értek hozzá. Fénykép róla itt

"De hiszen Elrondot legyőztük?!?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #384447 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Új gazdit keres egy keverék (kosorrú, lógófülű, oroszlánfejű) ivartalanított kan törpenyuszi.
Két éves fenevad, fekete, pici fehér folttal az orrán.
Okos, kedves jószág, de sajnos némileg neveletlen.
Olyan gazdira lenne szükség, aki naponta akár többször is ki tudja engedni, és sokat tudna vele (türelmesen) foglalkozni. (Előbbi a nagy mozgásigénye, utóbbi az alulneveltsége miatt)

(A beszélgetős topicban Orsie ugyanezen nyulit reklámozza, lakótársnőm nyuszijáról van szó)

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 7 hónapja #383599 Írta: Araniel
Araniel válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Mindig szívügyem a cicák sorsa, és az összeset befogadnám, de nálam már nincs hely :( Azért még kérdezősködök ismerősök között :)

Odi et amo. Quare id faciam, fortasse requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 7 hónapja #383587 Írta: zs.gothpunk
zs.gothpunk válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nagyjából egy éves időtartamra (vagy fokozott megszeretés esetén örökbe) keresek gazdát Zorának. 3 éves ivartalanított nőstény, nagy termetű (kb. 4-5 kiló), szép, békés természetű macska. A veséjével gond van, így vagy speciális kaját (Royal Canin, kb. 4000 Ft/hó) vagy a normál kaja mellé gyógyszert (lényegesen olcsóbb, patikában kapható) igényel. Szobatiszta, kedves, néhány kifejezetten mulattató szokással. A macskához jár almostálca, kaparófa és etetőtál is. Hogyha kertbe menne, akkor a szükséges oltásokat állom. Mehet másik macska mellé is, nem démon, bár a saját (termetének megfelelő) helyét ki fogja harcolni a hierarchiában.

Hogyha valaki esetleg pont őrá vágyna, írjon nekem e-mailt (zs.gothpunk kukac gémél). Spammolni nem kell vele, továbbadni a kérést elég szóban.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja #379554 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Araniel a Beszélgetős topikban írta: Bocsi, hogy így reklámozom dolgot, de szívügyem^^""

araniel.wordpress.com/2009/06/11 … -keresunk/


"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.135 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére